Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barátok közt

Torolt_felhasznalo_394600
Torolt_felhasznalo_394600
Létrehozva: 2003. november 14. 12:43
Hali!

Vajon egyedül vagyok-e azzal, hogy csípem a fent említett sorozatot, vagy esetleg van más is akivel jól kidumálhatnánk a történéseket stb...
  1. 2018. január 21. 15:22130051.

    Nekem se jutott volna eszembe a börtönőr, ha nem mutatják pár perccel előbb a képét.


    "Talán Rudi megkérte Natasa kezét?"  Miért is ne? Majd szépen eléldegélnek a semmiből. Tényleg, Rudi mi a fenét dolgozik? A Babát eladták. Időnként "besegít" a Rózsában, merő szívességből. Ennyi?



    "... nem lett csúnya vége a park jelenetnek."
      Lehet, hogy mégis csak egy ártatlan csöves volt. Hedvigtől hallotta, hogy errefelé jó emberek laknak, akik szárnyuk alá veszik a hajléktalanokat. Etetik, itatják, öltöztetik őket, filmsztárt csinálnak belőlük. Gondolta, szerencsét próbál.



    "Bözsi mamáéknak nagyon bejött az üzlet"   Na, ezt nem értettem már az első adag párna eladásakor sem. Ők is egy webshopból rendelik az árut, és nyilván ráteszik a maguk hasznát, különben nem érné meg nekik. Ki az a süsü, aki tőlük rendeli meg pont ugyanazt, amit egy másik netes boltban olcsóbban megkaphat? Még csak azt se lehet mondani, hogy ők egy jól bejáratott, régi cég, aminek már jó híre van a vevők körében. És persze bármit kínálnak, rögtön többen is ráugranak az ajánlatra, mintha valami régen vadászott hiánycikk lenne. Még ha lenne valami viszonteladói engedélyük, és nagyker. áron vásárolhatnának, de ilyesmiről szó sincs.

    előzmény:
    vorii (130048)
    2018-01-21  10:58
  2. 2018. január 21. 14:56130050.

    Az elsőt a Te nevedben küldi, a másodikat Liventa helyett.

    előzmény:
    vorii (130049)
    2018-01-21  11:05
  3. 2018. január 21. 11:05130049.

    Kíváncsi lennék, néha miért kettőz engem??? 

  4. 2018. január 21. 10:58130048.

    Liza (Liventa) is a börtönőrre tippelt...  valahogy nekem nem jutott eszembe, mert olyan nyápicnak tűnt a kapucnis manus. A fotó után egy kigyúrt fickótra gondoltam - ha nem is tagbaszakadtra.


    Az előzetesről pedig 1-2 gondolat:


     Talán Rudi megkérte Natasa kezét? 


    Az a kergetőzés Bandi és Milán közt... Ááááhh!  


    Zsolt egyben van - tehát nem lett csúnya vége a park jelenetnek. 


    Bözsi mamáéknak nagyon bejött az üzlet - vagy nyertek a lottón??? 

    előzmény:
    gerdamama (130046)
    2018-01-21  10:17
  5. 2018. január 21. 10:58130047.

    Liza (Liventa) is a börtönőrre tippelt...  valahogy nekem nem jutott eszembe, mert olyan nyápicnak tűnt a kapucnis manus. A fotó után egy kigyúrt fickótra gondoltam - ha nem is tagbaszakadtra.


    Az előzetesről pedig 1-2 gondolat:


     Talán Rudi megkérte Natasa kezét? 


    Az a kergetőzés Bandi és Milán közt... Ááááhh!  


    Zsolt egyben van - tehát nem lett csúnya vége a park jelenetnek. 


    Bözsi mamáéknak nagyon bejött az üzlet - vagy nyertek a lottón??? 

    előzmény:
    gerdamama (130046)
    2018-01-21  10:17
  6. 2018. január 21. 10:17130046.

    Nem túl vidám hangvételű előzetes jövő hétre.


    http://sorozatwiki.hu/articles.php?article_id=37678


     

  7. 2018. január 20. 23:36130045.

    Szerintem is a börtönőr volt. Az Emília által összeállított anyagban ott volt a fényképe, kb. ez a típus. Még csak azt se lehet mondani, hogy egy rossz arcú pasas. Kicsit meg is lepett, mert a filmekben a smasszerek mindig olyan nagy darab emberek, másfél mázsásak, a pocakjukat alig éri át a nadrágszíj. Ezt az emlegetett őrt is olyannak képzeltem.


    Minden esetre nem túlságosan életszerű, hogy az ürge abban a reményben kóvályog a Mátyás király tér közelében, hogy hátha Zsoltnak kedve szottyan egyedül, tök sötétben, a fájós lábával a parkban sétafikálni.


     

    előzmény:
    lidika49 (130044)
    2018-01-20  21:23
  8. 2018. január 20. 21:23130044.

    Börtönőrre tippelek.

    előzmény:
    vorii (130043)
    2018-01-20  20:11
  9. 2018. január 20. 20:11130043.

    Egy két gondolat, ami menet közben jött...


    Bájosan ajánlgatja Zsolt Alizt Krisztiánnak. Nekem meg az ugrott be, hogy épp az irodában döntögette ő is falnak valaha...


    Hanna-Peti-Balázs háromszög. Már egyszer eljátszották, hogy Balázs Petitől halászta el Hannát, most újra ezt akarják???


    Befejező jelenet... Mintha Zsolt meghallotta volna, hogy zörög a bokor (?) Kérdés, hogy csak egy hajléktalan, vagy "véletlenül" arra járt-e egy volt rabtárs?

  10. 2018. január 20. 11:02130042.

    Nem izgat különösebben, de szerintem a nézettségi adatok teljesen fals képet mutatnak, ha csak a tévékészüléken keresztül, fő műsoridőben nézést veszik figyelembe. Logika sincs benne, hogy miért nem számít a többi. A tévében is kétszer ismétlik, biztosan mindenki megtalálja a neki megfelelő időpontot. Az internetes nézőket pedig akár dupla ponttal is számíthatnák , mert igazán nagy elismerésnek vehetnék, hogy külföldről, esetleg több óra időeltolódással is sokan figyelemmel kísérik a sorozatot.
    Hála az égnek és a technikának, egy ideje az RTLMost is kitűnően működik, nálunk legalábbis. (Gyorsan lekopogtam...) A napokban is pont a BK kezdetekor hívtak a gyerekek a skype-on, és pont végigbeszélgettük az egész adást. Utána rögtön meg tudtam nézni az RTLMost-on, még a késői ismétlést se kellett megvárnom. Szóval ha az örökké változó időpontban jelentkező "főadást" kevesebben is nézik, ez nem az érdeklődés csökkenését jelzi. Ha erre fogják a kezdési időpont tologatását, vagy a műsor esetleges megszüntetését, akkor nem mondanak igazat. Más kérdés, hogy mindenki morog, hogy egyre csökken a színvonal. Mi is morgunk, de azért nézzük, az értékelésnél pedig kieresztjük a felesleges gőzt.

    előzmény:
    Jujoka (130041)
    2018-01-20  01:37
  11. 2018. január 20. 01:37130041.

    https://www.nlcafe.hu/tv_sztarok/20180119/baratok-kozt-nez ettseg-melypont-rtl-klub/


    Bocsi, ezt most láttam meg, gondoltam, hogy megosztom veletek.


    Ez pedig az esti adás.


    Nem mondanék már semmit sem, majd talán holnap.

  12. 2018. január 19. 18:44130040.

    En is pont erre gondoltam, Bandi is siman lehetne Miklos fia. 

    előzmény:
    gerdamama (130036)
    2018-01-19  07:56
  13. 2018. január 19. 14:09130039.

    Jót mosolyogtam az észrevételeiden. És magamat is jól kinevettem. Én ugyanis akkor mondtam, hogy hű, ezek jól el vannak maradva a forgatással, mikor egy csodálatos, vörös-arany-barna avarszőnyeget mutattak a Wekerlén. Hogy előtte a napfényes sztrádán száguld a nyitott sportkocsi, az valahogy nem tűnt fel.


    A teáskészletet én is kiszúrtam, mondtam is a páromnak, hogy talán Tóbiás vendégeket hív, és a többi csészét is kölcsön kérte.


    Mikor Hedvig - rendezői utasításra - a pöpec sportkocsi mellett tette-vette magát, azt hittem, felbukkan Balázs, és elkezd vele üvöltözni, hogy miért kerülgeti azt az autót. Szerencsére nem így lett, legalább az első találkozás kellemes volt. A többit majd meglátjuk.

    előzmény:
    vorii (130038)
    2018-01-19  11:33
  14. 2018. január 19. 11:33130038.

    Most nézem a BK-t. Már csak mosolygok azon, hogy mindenki akkor talál meg, amikor este kezdődik 


    Nos, írom folyamatosan, amik eszembe jutnak:


    - Nem jutott eszükbe a sorozatkészítőknek, hogy amikor mi január közepén nézzük, akkor kissé fura az autópálya mentén a nagy zöld mező, ráadásul a virágzó árokpart? + nyitott sportkocsi!!!?


    - Úgy jön a piros autó, mint az állat - magyar területen szerintem túllépve a megengedett sebességet. (70-es tábla... csak a hangból következtetve) Vajon célhoz ér az "illető", vagy kitöri a nyakát??? (Oké - odaért )


    - Hehe - Nóra lecserélte a teáskészletét?  (Feledékeny a kellékes)


    - Nem említettük, de azt hiszem, nem vagyok egyedül, akinek Attila külső visszaváltozása tetszik.  (szakállacska nélkül...)


    - Viszont Balázs külseje .... nem tetszik, ha lezserre akarták venni a figurát, szerintem nem igazán jött be. Inkább nézném őt is csövesnek 


    Kb ennyi 

  15. 2018. január 19. 08:04130037.

    Hoztam még egy kis havat, ha valaki szánkózni szeretne. 

  16. 2018. január 19. 07:56130036.

    "folyamatosan mutattak egy nyitott tetejű piros autót, (típusát nem tudom) ami elég sebesen robog"


    Na, ettől másztam a falra.
    Az eredeti elképzelés szerint nyilván le kellett volna rágnunk a körmünket tövig, miközben izgatottan találgatjuk, hogy ki lehet az, és miért mutatják tizenötször. Külföldről jött az illető, mert egy pillanatra a Magyarország táblát is lehetett látni.


    Közben tele volt vele a sajtó, hogy újabb régi szereplő tér vissza a BK-ba, nevezetesen Balázs, akinek az apja ajánlott egy álom-állást a kft-ben.
    Nekem nem tetszik, hogy mindig minden poént előre lelőnek. Az előzetesben, a nyomtatott és elektronikus sajtóban egyaránt. Épp elég unalmas és kiszámítható a történet, legalább egy kis találgatás örömét meghagyhatnák a nézőknek. Régen fejvesztés és nagy pénzbüntetés járt annak a szereplőnek vagy stábtagnak, aki kikotyogta, mi lesz a folytatásban. Lehet, hogy ez most is így van, mert a színészek most is hangsúlyozzák, ha egy-egy interjúban kérdezik őket, hogy erről nem mesélhetnek. Megteszi helyettük boldog-boldogtalan.

    A zárójelenetben (vagy az előzetesben?) Miklós a tőle megszokott hatásvadász módon jelenti be az új üzletkötő jövetelét: Tarararamm! Hű, de meg fogunk lepődni!


    Kíváncsi vagyok, vajon a két Berényi gyerek folytatja-e apáik hatalmi harcát. Bandi épp most "komolyodott meg", visszamegy az egyetemre. Miklós a tenyerén hordozza, nagy tervei vannak vele. Közben idehívja a saját fiát is... Lehet, hogy Balázsnak nem lesz elég az üzletkötői pozíció, majd mind a két srác a főnöki székre pályázik. Mondjuk mindkettő elég gátlástalan ahhoz, hogy kigolyózzák Miklóst és egymást is. Szerencsétlen Juli meg azt hiszi, Miklós a nagy ellenfél, akivel folyamatosan küzdenie kell.


     

    előzmény:
    Jujoka (130032)
    2018-01-19  01:40
  17. 2018. január 19. 07:17130035.

    En nem is tudtam megnezni a veget, de valahogy tudtam hogy itt le lesz irva mi volt. Na ebbol lesz haddelhad. 

  18. 2018. január 19. 01:49130034.

    Igen, láttam én is. Hát, igen! Gigi figyelmébe ajánlom Veled együtt.

    előzmény:
    gerdamama (130031)
    2018-01-18  18:20
  19. 2018. január 19. 01:47130033.

    Nem értem!!!! "Az esti videó" eddig mindig piros volt, ha rákattintott bárki, megnyílt, most fekete, de megnyílik. Ráadásul, nem úgy, mint ahogy én láttam eredetileg. Na! Erről ennyit. Nem mérgelődök ezen tovább.


    Jó éjt!

    előzmény:
    Jujoka (130032)
    2018-01-19  01:40
  20. 2018. január 19. 01:40130032.

    "Úgy emlékszem, Vanda (színésznő) terhes. Nem valószínű hogy babával visszatérne."


    Jól emlékszel. olvastam valahol, csak elfelejtettem idehozni a cikket.


    "Az esti videó."


    Hát..... ezt az oldalt is "átreformálták"! Lehet, hogy nem is illesztem be ide többé..... 


    Nem jut eszembe már túl sok minden, pedig kétszer is láttam. Persze az elsőt "kettesben" a férjemmel, aki végig dirigálja a szereplőket, miközben mondom, hogy már megvan rendezve a sorozat.....én meg ugye szokásomhoz híven rejtvényt fejtek, úgyszintén az ismétléskor is. 


    Szóval Peti, mivel az eladónő bocsánatot kér Gigitől, aki kijelenti, hogy ebben a boltban soha többé nem vásárol, hiszen itt különbséget tesznek a vevők között. Aztán a Rózsa teraszán ülve, ahol már Ádám is ott van, elmesélik a boltban történteket. Ádám nagyon boldogan veszi tudomásul, hogy Gigi milyen kedvesen viselkedett, és bánt Hédivel. Peti felveti, hogy mit tervez, de Hédi elutasítja, mert ezt nem akarja vállalni. Gigi félrehívja Petit, és megmagyarázza neki, hogy engedjen Hédi akaratának, és csak úgy beszélje rá, hogy az ő akarata számítson. Ebben maradnak, így már Hédi is rááll a filmforgatásra.


    Közben persze történnek dolgok, Máté például elkezdi festeni a terepasztalhoz a katonákat. Juli az ölébe ülteti Mátét, és megbeszélik, hogy miért "bánik így" vele Juli. Máté megértő, mert tudja, hogy az anyja nagyon elfoglalt, és sok dolga van a munkahelyén.


    Időközben pedig folyamatosan mutattak egy nyitott tetejű piros autót, (típusát nem tudom) ami elég sebesen robog, és egy hapsi vezeti. Végezetül a Mátyás király téren beáll a parkolóba. A vezetője kiszáll, és elmegy az autótól.


    A kis csapat pedig pont az autónál kezd fotózni. Peti boldogan adja az instrukciókat Hédinek, majd egy idő után megjelenik az autó vezetője. Szembekerül Hannával, aki meglepődve köszön neki, és rákérdez: Hogy kerülsz ide Balázs.


    Nos, ez az, amire nem emlékszem, mármint, hogy Balázs, tudom, hogy Miki fia, arra is emlékszem, hogy ő hívta ide valamilyen okból, csak nem tudom, hogy ki az anyuka? De persze ez nem fontos, hiszen nem is láttam az elejétől a sorozatot.

    előzmény:
    demonhill (130030)
    2018-01-18  17:42
  21. 2018. január 18. 18:20130031.

    OFF:


    Hóhelyzet Dávidéknál. Most mutatta a skype-on, a monitorról fotóztam. Ezek a lerogyott fák olyan sudár magasak, hogy normál körülmények között nem látszik tőlük a szemközti ház.
    Tegnap még fele ekkora se volt a hó, de már hétfő óta minden szinten szünetel az oktatás. Csak azt nem tudom, mit csinálnak azok a szülők, akik nem oktatási intézményben dolgoznak, ők hogy maradnak otthon a gyerkőcökkel.


     


    Nevezhetjük ON-nak...:


    Most mondják a híradóban, hogy mennyire "divatba jött" a csecsemőkereskedelem. Még meg sem született babákért 5 milliót is elkérnek a szülők, aztán ha megszületik, semmi garancia nincs rá, hogy valóban át is adják a gyermekre vágyó "vevőknek". Gigi figyelmébe...

  22. 2018. január 18. 17:42130030.

    Úgy emlékszem, Vanda (színésznő) terhes. Nem valószínű hogy babával visszatérne. 


     

    előzmény:
    lidika49 (130029)
    2018-01-18  17:38
  23. 2018. január 18. 17:38130029.

    Nagyon szépen kérlek ne riogass Vandával.

    előzmény:
    gerdamama (130026)
    2018-01-18  09:03
  24. 2018. január 18. 15:23130028.

    Végre előkerült Máté!


    Nekem nem tetszik, hogy egy újabb csövest hoztak be a sorozatba.

  25. 2018. január 18. 10:11130027.

    Tényleg undorítóan viselkedett a butikos nő.
    DE...
    Ti nem fordulnátok ki abból a boltból, ahol azt látjátok, hogy egy koszos, messziről illatozó hajléktalan nézelődik? Belebújnátok abba a ruhába, amit az előbb az illető tapogatott, esetleg fel is próbált?


    Lehet dobálni a köveket, de qurvára elegem van ebből a csövi-kultuszból. "A város mindenkié!" Igen! Az enyém is. Imádom. Itt születtem, itt éltem egész életemben. És nagyon utálom, hogy fényes nappal a belvárosban, a saját mocskukban, borosüvegekkel körülvéve fekszenek emberek az utcán. Vagy ülnek az aluljárók lépcsőin a motyóikkal, átesik rajtuk, aki siet. Hogy le kell szállnom a villamosról, mielőtt elhányom magam a szagtól, mert néhány bűzbomba rendszeresen beszállásolja magát a 4-es, 6-os villamosra, és reggeltől estig ott ingázik. Az aluljárókba már fényes nappal is veszélyes lemenni. Negyvenes, életerős férfiak erőszakosan koldulnak, üvöltve káromkodnak, átkozódnak.

    A múltkor én is odamentem egy férfihez, aki a járda szélén üldögélt. Egy "átlagember", rendes ruhában. Talán rosszul lett, vagy "félrelépett" és kiment a bokája. Kérdeztem, hívjak-e mentőt, vagy telefonáljak-e valami ismerősének. Mondta, hogy köszöni, de már intézkedett. De szólítottam már meg idegen nénit is, aki csak állt a tér közepén és gondolkodott. Azt hittem, eltévedt, a hozzátartozói meg azt se tudják, hol keressék. Szaladtam lélekszakadva a három sarokkal odébb lévő átmeneti otthonba, mert kiderült, onnan ment el sétálni, majd esett el az a botos ember, akit a járdán fekve találtam. Csak annyira telt az erőmből, hogy felráncigáljam és eltámogassam a legközelebbi kapu lépcsőjéig, ott leültettem, aztán rohantam a gondozókért. Szóval most mentegetőzöm (??) és próbálom elhitetni veletek, hogy nem vagyok gonosz és érzéketlen. De hiába próbálnak rábeszélni az internetes széplelkek, akik talán egy pohár vizet se adtak soha senkinek, hogy ha látok egy utcán fekvő embert, akit a bába fürdetett meg utoljára, hasaljak le hozzá, és nézzem meg, van-e pulzusa.



    Vissza a BK-hoz: Peti filmje csak az ő érdekét szolgálja. Tojnak ők Hedvigre mindnyájan, a forgatással nem segítenek rajta, csak megalázzák. Öltöztessék fel rendesen, aztán beszéljék rá, hogy dolgozzon. Miféle állásinterjúra készül? Minden boltban ki van írva, hogy munkatársakat keresnek. A nagy áruházláncok betanított kereskedői magasan az átlagbér fölötti fizetést kapnak. Hála a szakképzett munkaerő külföldre áramlásának, már rég nem lehet a munkanélküliségre hivatkozni. Egyes vidékeken, ahol megszűnt valamelyik nagy iparvállalat, ami az egész környék részére munkát biztosított, ott elhiszem, hogy nagy a gond. De a fővárosban csak az nem talál munkát, aki nem akar.


     

    előzmény:
    Jujoka (130023)
    2018-01-18  01:04

Címlap

top