Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barátok közt

Torolt_felhasznalo_394600
Torolt_felhasznalo_394600
Létrehozva: 2003. november 14. 12:43
Hali!

Vajon egyedül vagyok-e azzal, hogy csípem a fent említett sorozatot, vagy esetleg van más is akivel jól kidumálhatnánk a történéseket stb...
  1. 2017. december 22. 14:55129801.

    Köszönöm az unokám nevében, mérnök-közgazdász lett.

    előzmény:
    barackmano (129798)
    2017-12-22  11:35
  2. 2017. december 22. 13:51129800.

    Áááááá...ezt nem ide szántam...olyan bonyolultan tudok bejönni és még rosszul is címzekde nyugodtan vegyétek magatokra a jókívánságokat..a csomagok között is válogathattok. csomagolok újat

    előzmény:
    Picivirág1 (129799)
    2017-12-22  13:49
  3. 2017. december 22. 13:49129799.

    Köszönöm, Rezeda...neked is minden jót kívánok

  4. 2017. december 22. 11:35129798.

    Gratula az unokadnak. Mibol diplomazott? 


    Csakhogy bealljak a sorba, en ma voltam orvosnal, antibiotikumot kell szednem. Semmi komoly csak van egy fajdalmas csomo a borom alatt ami piros (abscess magyarul valaki). Azt mondta a doki ehgyomorra kene. Na ez erdekes lesz igy Karacsony tajan.


    Tomi epp azon vacillal hogy orvos legyen vagy allatorvos. Mivel ez kb. az 5 verzio nala, en meg nem vennem keszpenznek. 

    előzmény:
    Kusza (129796)
    2017-12-22  10:57
  5. 2017. december 22. 11:01129797.

    Nagyon várom Rékasi megjelenését...

  6. 2017. december 22. 10:57129796.

    További gyógyulást, és türelmet kívánok a betegségedből való felépüléshez! Tudom az utóbbi egy kicsit nehezen megy. Nem olyan régen voltam én is kórházban, ahogy mondta az orvos, egy enyhébb strokom volt. Azt hittem sose jön vissza az erőm.


    De majd a képen látható, hogy hál Istennek jobban vagyok, és eltudtam jönni az unokám diplomaosztására Olaszországba. Már egyszer mutattam hasonlót, de az nyáron volt, és alapiploma volt.

    előzmény:
    vorii (129792)
    2017-12-22  09:10
  7. 2017. december 22. 10:41129795.

    Tegnap csak néztem ki a fejemből a Natasa-Emília nagyjelenetnél. Azzal áltattam magam, hogy jó anya vagyok, de bizony nekem se fért volna bele a nevelési elveimbe (a költségvetésembe se, de ez most másodlagos), hogy a felnőtt gyerekem otthon dögöljön, tévézzen, rakosgassa a puzzlet naphosszat és dobálja be a koktélokat egymás után. Én pedig, akihez egy jó szava sincs, már attól is meg kell hatódnom, ha köszön, dolgozzam magam halálra, és finanszírozzam az ő semmittevő életmódját.


    Addig rendben van, hogy nem akar egyetemre menni. Illetve nincs rendben, de el kell fogadni, ha bevallja az anyjának, hogy csak azért jelentkezett pszichológia szakra, mert úgy érezte, elvárja tőle a család. De közben rájött, hogy színésznő akar lenni, ápolónő, vagy kalapkészítő. Tuti, sokkot kapott volna az anyja ettől is, aztán gyorsan magához tért volna, és teljes mellszélességgel támogatta volna a továbbiakban is. A bohém nagyi meg pláne. De mi az, hogy halvány lila gőze sincs, hogy mit akar kezdeni magával, csak teng-leng, és elvárja, hogy az anya tartsa el.

    De nem is ettől döbbentem meg igazán, vannak ilyen önző emberek. Hanem attól, hogy mindenki, aki értesült erről a fejleményről, úgy reagált, hogy "húúúú, ez tényleg durva, naháááát, ezt azért nem gondolták volna Emíliáról..." Úgy éreztem magam, mint aki szembe megy egy egyirányú utcában. Biztosan én vagyok a hülye, ha mindenki egyformán máshogy látja.


    Már látom lelki szemeimmel, hogy jövő héten a pszichonéni hamut hint a fejére, és elkéri a lánykája bankszámláját, ahová utalhatja a havi apanázst. Hogy addig se zavarja, amíg a kezébe nyomja a stexet. És nehogy egy köszönömöt ki kelljen préselnie a kisasszonynak a száján, mert az olyan ciki és megalázó.

    előzmény:
    Picivirág1 (129787)
    2017-12-21  17:22
  8. 2017. december 22. 10:21129794.


    Persze, hogy egyre jobb lesz! Itt a karácsonyi vendégjárás, mindenki süt-főz, neked nem is marad tennivaló. Csak hagyd, hogy kényeztessen az egész nagy család.

    Még a tavasz is megjött a tiszteletedre. Bár... nem tudom. Én reggel bemenekítettem be az összes kaját az erkélyről, amit kitettem "a hidegre". Alig tudtam begyömöszölni a hűtőbe, a töltött káposztát több dobozban le is fagyasztottam, mert nem tudtam helyet csinálni neki.  +5 fok van, és hétágra süt a nap. A barátnőm meg az előbb fejezte be a hólapátolást Pestlőrincen. Azt hittem, viccel, mikor mondta a telefonban.

    előzmény:
    vorii (129792)
    2017-12-22  09:10
  9. 2017. december 22. 09:58129793.

    Szervusz!!!!!!


    Sokat gondoltunk rád...minden jót, gyors felépülést kívánok!!!!

    előzmény:
    vorii (129792)
    2017-12-22  09:10
  10. 2017. december 22. 09:10129792.

    Itthon vagyok. Tegnap kiszórtak minket... (Sok a műtét még most is.) Még elég gyenge vagyok, de remélem, egyre jobb lesz!

  11. 2017. december 21. 20:50129791.

    Gerdamama! Hogy Te mindig megelőzöl. Épp most találtam rá én is, és be akartam ide illeszteni. Nekem ugyan nem sikerül, úgyhogy köszi Neked! 


    Drágáim! Itthon vagyok, tűrhetően vagyok. Köszönöm mindenkinek, aki gondolt rám...

    előzmény:
    gerdamama (129790)
    2017-12-21  20:27
  12. 2017. december 21. 20:27129790.

    Jó hírt hoztam Vöriről!

  13. 2017. december 21. 19:17129789.

    Lehet, hogy nem kell sokáig várni rá, mert áprilisban mutatták be, csak nálunk "új".


    "Az oldal, ahol mindent megtudhatsz kedvenc filmeidről, színészeidről!" - szó szerinti reklám - filmkatalogus.hu


    Itt szoktam megnézni a filmek eredeti címét, mert olyan hülye magyar címeket adnak nekik, hogy az alapján sose derülne ki, melyikről van szó. (Az öcsém is nagy mozibuzi, látszik, hogy sokat foglalkoztam vele kiskorában. Vele szoktuk megtárgyalni a világ filmtermését. Olyan is előfordul, hogy egy amerikai filmet előbb mutatnak be Magyarországon, mint ott. Na, akkor halálra cukkolom, hogy mennyire el vannak maradva hozzánk képest.)

    Ja, szóval csak a Picivirág által ajánlott film eredeti címét akartam megírni, de látom, közben már megkerested.


     
    előzmény:
    barackmano (129788)
    2017-12-21  18:27
  14. 2017. december 21. 18:27129788.

    Wonder a neve, de lehet megvarom mig kiadjak dvd-n vagy ingyen megnezheto lesz a neten. Elraktaroztam, mar csak varni kell turelmesen. 

    előzmény:
    Picivirág1 (129787)
    2017-12-21  17:22
  15. 2017. december 21. 17:22129787.

    Nagyon örülök, hogy felkeltettem az érdeklődésedet. Az Igazi csoda magyarul, de ha a szereplőkre klikkelsz biztos kijön angolul is. Szerintem a tv még nem adja, most jött ki a film.


    Végre, végre,..Emili megmondta a frankót Natasának. Ha annyira felnőtt, önálló személyiség...senki, még az anyja se szóljon bele a dolgaiba, ne is élősködjön rajta. Nem szeretem az ilyen katagorikus "kirekesztést" de Natasa most szerintem megérdemli. Két véglet ez a család..kezdetben vala a nyalás , falás, édelgés, ami szintén felállította a hátamon a szőrt. Én is 3 leány gyermek anyja vagyok, de ennyi édelgés már sok volt nekem. ,Olyan rózsaszínű, nyálas  volt, olyan szirupos..és most jött a keserű leves...vagy hogy is mondják? Szóval tartsa most el Rudi..bár az izom ember néha elég okosan látja  dolgokat...de nagyon nem örültem volna én sem ilyen párnak a lányaimnak.


    Zsolt tényleg Koncz Gábor jelmezébe van bújtatva

    előzmény:
    barackmano (129786)
    2017-12-21  15:46
  16. 2017. december 21. 15:46129786.

    Az en kedvemet meghoztad: en szeretem az ilyeneket. Majd kitalalom mi a cime angolul. 


     


    Koszi. 

    előzmény:
    Picivirág1 (129785)
    2017-12-21  09:39
  17. 2017. december 21. 09:39129785.

    Szóval a véleményemre vagy kíváncsi? Olyan igazi, amerikai családi film. Amerikában hatalmas nézettsége van, nagy kassza siker. És mindenkinek azt tudom mondani, nézze meg. Egy olyan életszagú történet. Egy családban második gyermekként születik egy sérült kisfiú. A család feltétel nélkül elfogadja, szereti...de egy ideig otthon tanulnak vele. Aztán eljön az idő, amikor a család úgy gondolja ideje lenne közösségbe vinni. A kisfiú nem nagyon szeretne menni...az iskolában mindenféle hatás éri, jó és rossz, de film egy nagyon jó tanmese az elfogadásról..a felnőttek példamutató magatartásáról...az elfogult szülői magatartásáról, ami felülbírálja az iskola pozitív törekvését, ezzel hatalmasat árt a gyermek személyiségének az alakulására. Életszerű, hogy a nagy testvér, akinek néger fiú az udvarlója,  úgy gondolja, hogy ő hátrányba került a kicsi,  a sérült miatt...de végül minden a helyére kerül, akinek még voltak előítéletei a mássággal kapcsolatban most magába szállhat. Minden olyan kommentelőnek ajánlom megnézni aki bántó megjegyzéseket tett  Szinetár Dóra sérült gyermekére. remek gyermekszereplők és na felnőttek? Julia Roberts itt is nagyon jó. Évente csak egy filmszerepet vállal, és megnézi nagyon, milyet. Ilyen jót.

    előzmény:
    lidika49 (129780)
    2017-12-20  21:15
  18. 2017. december 21. 01:35129783.

    "(na most nem tudom, hogy béranya, vagy dajkaanya)"


    Szóval dajkaanya. De tényleg mindegy. 

    előzmény:
    Jujoka (129782)
    2017-12-21  01:29
  19. 2017. december 21. 01:29129782.

    Gerdamama épp most akartam feltenni ugyanezt a videót.


    Sajnos nemcsak én vagyok lerobbanva, hanem a gép is. Most is újra kellett indítanom, de hát ez van. Majd januárban intézkedek, de lehet, hogy inkább laptopot veszek. Segítsetek, melyik a jobb. Az is igaz, hogy nagyon rendes a számítógépesem, megbízhatok a tanácsában, és nem is pénzéhes.


    Ez az esti adás videója.


    Lányok tegnapelőtt este jól átaludtam, elfelejtettem.... stb. Sajnos nem vagyok a régi formámban, mert el nem tudnám mondani, hogy mi volt a tartalom. Most azt sem értem, hogy mi volt az esti adásban. Vagyis Luca és Milán veszekszik Bandival, akit Vili bácsi is, és Bözsi néni is védelmébe fogadott. Értem én, hogy Lucának, vagy Milánnak(?) tudomása van róla, hogy mit tett Bandi Miklóssal, ezt viszont nem akarják remélhetőleg megosztani a nagyszülőkkel.


    Hanna olvasgat a dajkaanyaságról, és mivel fellángolt a szerelme Peti irányába, ezért bevallja Giginek, hogy nem vállalja be.


    Gigi persze kikészül, hiszen pont előtte áradozik Ádámnak, hogy igaz, hogy tudatában van, hogy nem lehet gyereke, de ő mégis úgy érzi magát, mintha várandós lenne, hiszen olyan ételeket kíván, amit ezelőtt utált. Például a marcipános tortát, ha jól emlékszem. Ádám elmegy, hogy beszerezze, ezután jött Hanna, hogy elmondja a döntését. Hanna is sír, de Gigi megkéri, hogy menjen el, mert szeretne egyedül maradni. Hanna elmegy, de látszik rajta, hogy ő is sír, és a csukott ajtó mögött Gigi hangosan zokog. Hamarosan Ádám megérkezik a torta szeletekkel, és észreveszi, hogy Gigi sír. Gigi elmondja neki, hogy Hanna nem vállalja a béranyaságot, és ő a hibás, hiszen ez a büntetése, mivel elrabolta Bencét. Ádám vigasztalja, hogy akkor majd keresnek más dajkaanyát. (na most nem tudom, hogy béranya, vagy dajkaanya) Szerintem mindegy....


    Hanna pedig Peti vállán sírja el, hogy lemondta a dajkaanyaságot, mert ő annak akarja szülni az első gyerekét, akit igazán szeret. Peti igazat is ad neki. 


    Natasa valamilyen puzle (ha jól írom) figurákat rakosgat, Krisztián épp visszaszalad a telefonjáért.... rákérdez Natasára, hogy hogy-hogy még mindig ezt csinálja? Nem unja még? Natasa boldog, mert eldöntötte, hogy nem akar többé egyetemre menni. Persze Rudi is próbálja meggyőzni, de kikéri magának, hogy neki bárki is dirigáljon már. Krisztián elment a dolgára, lassan viszont átjött hozzájuk Emília. Sikerült ismét összeveszniük. Aztán Rudi beszél Natasa fejével, hogy mégiscsak el kellene mondania az anyjának, hogy otthagyta az egyetemet. Krisztián épp hallja ezt a "vitát" és nem érti, hogy mi történik. Natasa kimegy futni, ahol megpihen egy padon. Nóra éppen arra jár, és a beszélgetésük folytán Natasa rádöbben, hogy el kell mondania az anyjának, hogy otthagyja az egyetemet. Át is megy Emíliához, és ezt be is vallja neki. Emília megmondta, hogy mindenféle anyagi támogatást megvon tőle. Jól összevesznek, mire Natasa elrohan. 

    előzmény:
    gerdamama (129781)
    2017-12-21  00:38
  20. 2017. december 21. 00:38129781.

    http://sorozatwiki.hu/articles.php?article_id=37670


    Elég hátborzongató, ami azt illeti. De utána pár nap szünet, kipihenhetjük az izgalmakat.
    Úgy látszik, valami ragasztószalag gyártó a heti szponzor. Azon tűnődöm, vajon a Barna szájáról letépett ragszalag került-e át Tóbiás szájára a takarékosság jegyében, vagy ő kapott egy újat. 


    Rékasi olyan furán néz ki, kétszer kellett ránéznem, hogy megismerjem. Először azt hittem, Koncz Gábor. Lehet, hogy csak az öltözete miatt. K.G. imádta ezt a stílust. Világos öltöny, kalap.

    Érdekes, hogy az RTL II-n jövő héten is megy az ottani sorozat, az Oltári csajok.

  21. 2017. december 20. 21:15129780.

    Saját véleményt is kérünk.

    előzmény:
    Picivirág1 (129779)
    2017-12-20  13:19
  22. 2017. december 20. 06:38129778.

    Ez a liceumos nagyon talalo. Hatulrol tenyleg nagyon csini, elolrol viszont oregiti. 


    Ma van az iskola utolso napja!!! Karacsony musor meg party meg ajandekokat kell cipelni, de nem erdekel. 


    Remelem vorii jo hirekkel jon es minden siman ment. Eredmenyt meg nem mondtak neki gondolom de a mutet rendben zajlott remenyeim szerint. 


     

    előzmény:
    gerdamama (129774)
    2017-12-19  08:56
  23. 2017. december 19. 20:19129777.

    Amit elfelejtettem! 


    Természetesen én is nagyon szorítok Éva műtétje miatt, remélem minden rendben van. Tudom, várnunk kell türelmesen, amíg hírt kapunk tőle. Lehet, hogy a FB-on minél előbb ír valaki hozzátartozója, akkor természetesen ide is leírom.

    előzmény:
    gerdamama (129774)
    2017-12-19  08:56

Címlap

top