Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barátok közt

Torolt_felhasznalo_394600
Torolt_felhasznalo_394600
Létrehozva: 2003. november 14. 12:43
Hali!

Vajon egyedül vagyok-e azzal, hogy csípem a fent említett sorozatot, vagy esetleg van más is akivel jól kidumálhatnánk a történéseket stb...
  1. 2017. december 14. 12:49129751.

    Köszönöm! 


    "Biztosan a nagyira hasonlít az a gyönyörű gyerek, akárcsak nálunk." Ezen jót nevettem, mert én is úgy látom, hogy hasonlít bizony rám (is).


    Mentségemre legyen mondva, hogy a sógornőmék is ezt mondták, holott nekik még nem szóltam a "megállapításomról" egy szót sem.

    előzmény:
    gerdamama (129748)
    2017-12-14  10:32
  2. 2017. december 14. 12:45129750.

    Köszönöm Magdika! Lánykám dicsekedett, hogy már 4.40 kg. Szerintem szépen fejlődik. 

    előzmény:
    Kusza (129747)
    2017-12-14  08:54
  3. 2017. december 14. 10:51129749.

    Érdekes volt a tegnapi. Úgy értem, hogy voltak benne életszerű helyzetek, amin el lehet gondolkodni. És kiderült, hogy fekete-fehér figurák csak a Jókai regényekben vannak, valójában sokszor mind a két oldalon van némi igazság.


    Ezzel együtt unom már ezt a permanens bocsánatkérést. Nincs olyan rész, amelyikben ne esedezne legalább egy szereplő valaki bocsánatáért. Legtöbbször nem az, akinek kellene. Vagy nem úgy. Nem próbál érvelni, csak amiatt sajnálkozik, hogy nem értett egyet a másikkal. Ezt meg én nem értem.

    Emília nem a kedvenc szereplőm, de meg tudom érteni, hogy aggódik amiatt, hogy az addig szorgalmasan tanuló és jól teljesítő gyereke egy bulizós, mínusz IQ-val rendelkező társasághoz próbál minden erejével alkalmazkodni. Persze egy kihagyott vizsga még nem a világ, de itt már látszik a tendencia. Én se lennék boldog.
    Nem hiszem, hogy Natasát kényszerítették a pszichológus pályára. Mellesleg nem ez a kötelező családi szakma, mert Irma belgyógyász. Valószínűleg csak ahhoz ragaszkodtak, hogy tanuljon, és ne tengjen-lengjen a világban, mint a mostani társasága.

    Nórát is megértem, hogy aggódik Laura és Bandi kettőse miatt. És Laurának is igaza volt, mikor elküldte a pokolba.

    Vili bácsinak miért volt olyan sürgős a számítógépes oktatás, hogy képes volt elrángatni Bandit Laura mellől? És Bandi miért nem tudta mondani, hogy momentán nem ér rá? Elég fura, hogy azzal akarja bizonyítani az újdonsült barátnőjének, hogy milyen rendes gyerek, hogy faképnél hagyja a randi kellős közepén, egy abszolút halasztható ügy miatt.

    A Miklós-Tóbiás-Barna ügyben senkinek se drukkolok. Barna ellenszenves, és tudjuk, hogy gazember. Mégsem tetszik, hogy Tóbiás visszaél a vonzalmával.

    előzmény:
    Jujoka (129746)
    2017-12-14  00:37
  4. 2017. december 14. 10:32129748.

    Nagyon helyesek. Szép anyukának szép babája. Biztosan a nagyira hasonlít az a gyönyörű gyerek, akárcsak nálunk.

    előzmény:
    Jujoka (129746)
    2017-12-14  00:37
  5. 2017. december 14. 08:54129747.

    Jutka tündéri az unokád, és már mekkora nagy! A lánykád is nagyon helyes!

    előzmény:
    Jujoka (129746)
    2017-12-14  00:37
  6. 2017. december 14. 00:37129746.

    Köszönöm Gerdamama!


    Sajnos ma délután is elkapott ez a hülye hasogatás, hát jobb lenne, ha belázasodnék most is, mint anno, mert azután már ez elmúlt. Most viszont napokig hasogat, ha rájön. 


    Ez a mai videó.


    Remélem működik most, de igazad van, elég beírni a keresőbe, csak segíteni szeretnék, azért teszem be.


    Sajnos ma sem sokat láttam belőle, mert a kezdetet elaludtam, az ismétlést meg elnagyoltam. 


    Annyit azért láttam, hogy Emília összeveszett Natasával, Natasa kikéri magának, hogy beleszóljon az életébe az anyja. Valahol jogos is, és azért, hogy egyszer belement egy buliba, én még nem ítélem el. Mindenkinek joga van bulizni, még a gyerekemnek is. Ahhoz nem tudok mit hozzátenni, hogy Natasa úgy döntött, hogy otthagyja az egyetemet.... Nem a saját elhatározásából döntött így, hanem a családi hagyományokat akarta követni? Hát nem tudom. Ez még nem lenne probléma, de nem hiszem, hogy kötelezték erre.


    Hát a Bandi-Laura kettős sem nyerte el a tetszésemet. Nóra jól leszólta Laurát az udvaron, aki ezt kikérte magának. Ez legalábbis szerintem jogos volt, bár.... Laura sokat áskálódott Nóra ellen, és úgy gondolom, hogy Nórának emiatt viszont igaza van.


    Miklós és Tóbiás a Barna elleni dologról beszélnek. Tóbiás megpróbálja teljesíteni a "feladatát", Barna köntösben van éppen, és ölelgeti Tóbit, majd elmegy fürödni. Ekkor Tóbiás előveszi Barna jegyzeteit, és próbálja lefényképezni. Közben Hanna áthozta Bencét, mert valami sürgős dolga akadt, Tóbi próbálja csitítani, mert ugye Barna éppen fürdik, azután előjön. Bemutatja neki Bencét, Bencének Barnát.... Hát.... csakhogy teljen a műsoridő.


    Nos megpróbálom csatolni a drágaságomról a legújabb képeket. Lánykámék vettek babahordozót.


    Jó éjt Mindenkinek!

    előzmény:
    gerdamama (129745)
    2017-12-13  09:47
  7. 2017. december 13. 09:47129745.

    Na, sikerült kicseleznem!


    Jujokának akartam még jobbulást kívánni, és mindenkinek, aki beteg.


    Meg a videót belinkelni:


    http://rtl.hu/rtlklub/baratok/elozo-resz-2017-december-12


    Bár szerintem mindenki elboldogul vele maga is. Beírja a keresőbe, hogy barátok közt, és már ott is van az orra előtt. Nem kell emlékezni a linkre.


     


     

    előzmény:
    gerdamama (129744)
    2017-12-13  09:33
  8. 2017. december 13. 09:33129744.

    A hsz-k 1. oldalát tudom csak megnyitni, ezért válaszolok egy tizenéves bejegyzésre. Igazán fantáziadús ez a ... - ide olyan jelzőket soroltam, amik nem tűrik a nyomdafestéket - nlcafé. Újabb és újabb meglepetéseket tartogat a jó hangulatunk kialakításához.
    Talán ha ezt elküldöm, elvisz a most aktuális oldalra.  

    előzmény:
    VarszegiV (26)
    2003-11-14  13:25
  9. 2017. december 13. 09:07129743.

    Azt hiszem, nem adott még végleges választ. Miklóskájának felháborodva mesélte, hogy milyen ajánlatot kapott. (Van olyan, amiről nem számol be neki, miközben egyfolytában hangsúlyozza, hogy semmi köze a dolgaihoz?) Meglepetésére Miklósnak tetszett az ötlet. Talán azzal a hátsó gondolattal, hogy Gedeon személyében végre a kft.-nek is lenne egy rafinált ügyvédje. Mert ha hivatalosan nem is bíznák meg semmivel, Nórára biztosan hatással lenne. Megbeszélné a kollégájával a problémáit, az az "etikátlan, szörnyű alak" pedig ellátná prakitkus tanácsokkal. Amiknek alkalmazását Nóra először kikérné magának, aztán... kipróbálná.


     

    előzmény:
    barackmano (129740)
    2017-12-12  22:03
  10. 2017. december 13. 03:48129742.

    Jaj! Amiről nem írtam! Nagyon varázslatos lehetett valóban az a vörös fény.


    Ez a ráncfelvarrás, pedig engem is nagyon idegesít. Semmi sem működik, a régi könyvjelző is megszűnt, pedig több topik el volt mentve nálam. Tudom, hogy nem vagyok ezzel egyedül.


    Nos, tényleg jó éjt!

    előzmény:
    gerdamama (129739)
    2017-12-12  08:58
  11. 2017. december 13. 03:39129741.

    "Dávid szerencsésen megérkezett Indiába. Egy izgalommal kevesebb. Bár a "fő izgalom" az, hogy ne szedjen össze semmilyen fertőzést az ott-tartózkodása alatt. De volt egy közbeeső is: egy csomó járatot töröltek Londonban az időjárás miatt. Szóval tegnap azért rágtuk a körmünket, hogy el tudjon utazni."


    Örülök neki, hogy sikerült eljutnia Indiába. Remélem, és kívánom, hogy tényleg ne szedjen össze semmilyen fertőzést.


    Ma, vagyis tegnap nagyon vacak napom volt, sajnos most se jobb sokkal. Iszonyatosan elkezdett hasogatni a fejembe egy bizonyos ponton, amit régen "lázpontnak" neveztem, mert ezzel egyidejűleg bizony be is lázasodtam. Szóval nem volt könnyű délutánom-estém. Le is feküdtem, és próbáltam mindent, hogy jobb legyen, aztán kerestem fájdalomcsillapítót, ami pirinyót javított, de félek, hogy lassan elmúlik a hatása. Le is fekszem, hátha kialszom, bár még nem vagyok álmos, hiszen este aludtam egy jót. (Mondjuk megint hajnal van.)


    Kaptam a lánykámtól ismét képeket, majd, ha felkelek, akkor elmentem, és ismét megosztom Veletek is. Szerintem csodaszép a kicsike. Még senkivel sem osztottam meg. Majd csak ha felkelek, akkor.


    A videó.


    Bocsi, de borzasztó a gépem, nem tudtam az estit megnyitni, de erről Ti biztosan megtudjátok találni. A lényeg, hogy rá kell kattintani az előző részre, de ezt biztosan tudjátok. (Csak most is szerettem volna feltenni.) Sokat nem tudok hozzáfűzni, mert alig láttam belőle valamit.


    Nos. További jó éjt! 

    előzmény:
    gerdamama (129739)
    2017-12-12  08:58
  12. 2017. december 12. 22:03129740.

    Mit mondott ra vegul? Most biztos nem nezem meg, hulla faradt vagyok.


     

    előzmény:
    gerdamama (129736)
    2017-12-11  23:51
  13. 2017. december 12. 08:58129739.

    "ami ki volt írva a játékok alá, annak nagyjából a felébe kerültek igazából"
    Kellemes meglepetés, általában fordítva szokott lenni. A pénztárnál derül ki, hogy az az ártábla nem is ehhez a cikkhez tartozik, csak "eltologatják a vevők". Én is nagy híve vagyok a vonalkód-ellenőrző masinának. Sajnos nincs mindenhol, én kötelezővé tenném minden boltban a felszerelését.



    "Nem értem, hogy egy modernizálás miért keserítheti meg a kiszolgáltatottak életét."
    Jó helyen írod... Nem is kell a T-Com-ig menni. Itt van ez a "ráncfelvarrás"...



    Dávid szerencsésen megérkezett Indiába. Egy izgalommal kevesebb. Bár a "fő izgalom" az, hogy ne szedjen össze semmilyen fertőzést az ott-tartózkodása alatt. De volt egy közbeeső is: egy csomó járatot töröltek Londonban az időjárás miatt. Szóval tegnap azért rágtuk a körmünket, hogy el tudjon utazni.


    Képek:
    Reggel ilyen színek fogadtak. A kép még nem is adja vissza élethűen. Vörös volt az egész szoba, azt hittem, tűz van. Mikor magamhoz tértem az első ijedségből, szaladtam az erkélyre fényképezni. Mezítláb, hálóingben. De jól tettem, mert hamar elmúlt a varázs. Kb. negyed óra múlva kelt a férjem, akkor már szimplán felhős volt az ég.

    előzmény:
    Jujoka (129738)
    2017-12-12  01:02
  14. 2017. december 12. 01:02129738.

    Az esti videó.


    Nos, én nem sokat láttam belőle, mégpedig amiatt, hogy amióta a T-com (vagy micsoda) digitalizálta a rendszert, már kétszer is, azóta, ha fúj a szél, akkor borzalmas az adás. Töredezik, szakadozik a kép, kikapcsol a tévé, majd visszakapcsol magától, szóval egyszerűen lehetetlen nézni. Nem értjük miért van ez? Nem értem, hogy egy modernizálás miért keserítheti meg a kiszolgáltatottak életét.
    Hiszen fizetni ugyanúgy fizetem, mint előtte.
    Na! Az ismétlés alatt meg jól elaludtam. Most kezdek persze feléledni. Ennek sem örülök, mert ez meg kitart reggelig. Aztán persze egész nap álmos leszek. Na sebaj!
    Szép álmokat, jó éjszakát kívánok én is!
    előzmény:
    gerdamama (129736)
    2017-12-11  23:51
  15. 2017. december 12. 00:27129737.

    Remélem holnap is minden rendben lesz, legalábbis ezt kívánom! 


    Babának megvettem az első ajándékot karácsonyra, egy kisebb és egy kicsivel nagyobb maciszerűséget. Nem tudom megállapítani a fajtáját.  Nem volt drága, és a kisebbet nemsokára meg tudja fogni a kis drága. Az árára csak azért utaltam, mert ami ki volt írva a játékok alá, annak nagyjából a felébe kerültek igazából, úgyhogy mindenkinek ajánlom, hogy nézzék meg az árkijelzőn, hogy valójában mennyi is az igazi ár.

    előzmény:
    vorii (129734)
    2017-12-11  23:03
  16. 2017. december 11. 23:51129736.

    Kellemes meglepetés volt, hogy Nóra nem tépelődött hetekig, hogy elfogadja-e Gedeon ajánlatát. Elég röhejes, mikor rezzenéstelen arccal jár-kel, hogy mindenki lássa rajta, hogy most éppen gondolkodik.

    Tóbiás mostanában mindig "HP".


    A Rudi-féle kompánia elég idegesítő volt. Persze Natasa tisztában volt vele, hogy hová költözik, ezért csak mérsékelten tudom sajnálni. Nem számíthatott rá, hogy a lakótársai tekintettel lesznek arra, hogy ő tanulni akar. Minek is... Csak a kisebbségi érzésüket fokozná, valahányszor sikeresen vizsgázik. "Már úgyis olyan okos vagy!" - mondá Rudi. Hát, hozzá képest biztosan. Alízról nem is beszélve. Azért mégsem örültem, hogy a vizsgája előestéjén nekiáll pálinkázni. De hát aggódjon érte az anyja, az a gyémántnepper!
    Szép álmokat, jó éjszakát! Betegek gyógyuljanak!

    előzmény:
    vorii (129734)
    2017-12-11  23:03
  17. 2017. december 11. 23:31129735.

    Lehet. Én csak a Schneiderre emlékeztem. Talán azért, mert nem tetszett, hogy Nóra nem elégedett meg a saját nevével. A fk-írók pedig a Schneiderről feledkeztek meg.

    előzmény:
    vorii (129733)
    2017-12-11  22:53
  18. 2017. december 11. 23:03129734.

    Amúgy ... szió Lányok!


    Mostanra értem be a BK-t. Kavarognak bennem a dolgok - amin lehidaltam ez a Petrik Gedeon-féle társulási ajánlat. A másik meg, ami idegesítő volt Tóbiás, mint "HP"... 


    Remélem, követni  tudom most rendes időben - bár holnap is kórházi jelenésem vanRendesen el szoktam fáradni.


    Mindenkinek mindenféle jót, Jojókának: nyugi! Gerdamaminak is... Remélhetőleg minden rendben lesz a babával - és a családdal is! Mindenkinek pusssszantás!

  19. 2017. december 11. 22:53129733.

    Úgy emlékszem, mintha Schneider-Balogh Nóra lett volna hivatalosan.


     

    előzmény:
    gerdamama (129712)
    2017-12-08  23:03
  20. 2017. december 11. 06:33129732.

    Koszonom. 

    előzmény:
    gerdamama (129729)
    2017-12-10  19:46
  21. 2017. december 11. 02:59129731.

    "Dávid ma utazik utánuk. Én meg miatta aggódom, nem az unokákért. (Hallod, Jujoka?). Mindig összeszed valamit Indiában, pedig már megkapott minden kötelező és ajánlott oltást,"


    Hallom, igen. Remélem minden rendben van, és nem kapott el semmit sem Dávid fiad.


    Én is mindig aggódom az egyszem gyerekemért, örüljetek, hogy nem voltam itt, amikor először kiment a párjához Angliába. 

    előzmény:
    gerdamama (129725)
    2017-12-10  11:52
  22. 2017. december 11. 02:48129730.

    Drága Gerdamama! 


    Valóban többet szorongok, de ez sajnos családi vonás. Tudom, hogy nagyon szép kisbaba a drága, csak sajnos még csak egyszer láttam, amióta megszületett. Természetesen valahogy karácsonyig elmegyek hozzájuk, viszek valami kis plüss állatot. Mindenképpen lazítanom kell, hiszen van elég problémám amúgy is.


    Bocsi, de tényleg magam alatt vagyok, sajnos. Egyébként köszi a koffeinmentes kávét!  Ittam is este, mert megakartam nézni a tévében valamit, de jól átaludtam utána.    

    előzmény:
    gerdamama (129724)
    2017-12-10  11:11
  23. 2017. december 10. 19:46129729.


    Látta a filmet is. Nem tudom, hányszor, nekem kétszer kellett vele megnéznem tavasszal a Netflixen. 

    ---


    Itt az előbb mondta a tévé, hogy jön a melegfront, pár nap múlva akár +16 fok is lehet. Akinek fájnak az izületei, reszkessen! Meg a szívbetegek, meg a többiek. Depressziót, fejfájást, mindent ígértek. Pipás is voltam, hogy miért riogatják a népet, mondják el, milyen idő várható, aztán majd mindenki kiszínezi magának.


    ---


    Szerintem Vili bácsi nem fogadta el a kétezret Irmától, mondván, mindenkinek nyolcért adták, akkor Irma se fizessen többet "baráti alapon".
    Gedeon személy szerint nem hiányzott nekem, de tény, hogy kell egy rafinált intrikus a sorozatba, hogy Miklósnak legyen kivel harcolnia és legyen kitől megvédenie Nórikáját. Igaz, lassan már egyetlen tisztességes ember sincs a karakterek között, de sok esze, stílusa szinte senkinek sincs. Miklós azért is érzi túlzottan nyeregben magát, mert még egy szellemes szópárbajt se folytathat senkivel. Ebből a szempontból nem bánom, hogy Gedeont visszahozták, bár jobban örültem volna egy új, érdekes karakternek.

    előzmény:
    barackmano (129728)
    2017-12-10  16:52
  24. 2017. december 10. 16:52129728.

    Nagyon cuki Annoushka Paddingtonnal. A filmet latta mar?


    Vegul egesz nagy ho lett, de eleg regota elek itt ahhoz hogy tudjam ez sem fog sokaig tartani. Videken talan, de itt nem. Mindenesetre ahhoz


    eleg volt hogy lealljon az elet. Bezartak a metrot is.  Remelem holnapra kinyitjak mert kicsit messze dolgozom innen.


    Hova rakta Viliba azt a ketezret amit Vilma lobogtatott neki? Elvette nem? 


    Jaj ez nagyon vicces, Nora pont a karrierjet akarja epitgetni, erre pont jon Gedeon aki munkat ajanl neki. 

  25. 2017. december 10. 12:31129727.

    Jajjj...de édes kép!!!!Itt tavasz van, istenien süt a nap. Kicsit azért hűvös, de milyen legyen december 10. én? Itthon voltak a lányaim. Nagyon nagyon kellemes együttlét volt. Most megyek a nemezelőbe...szemüveg tartót szeretnék készíteni.

    előzmény:
    gerdamama (129725)
    2017-12-10  11:52

Címlap

top