Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ma inditom-várlak

Torolt_felhasznalo_638194
Torolt_felhasznalo_638194
Létrehozva: 2008. május 2. 13:12
sziasztok nagyon nehéz bekapcsolodni egy összeszokot topikba  szeretetel várok IDE mindenkit aki el mult 50 és imád netezni -barátokat keres :mert az a barát  kinek öröme az örömöd,bánata a bánatod, kinek barátságát  minden körülmények  között válalod mesélj!
  1. 2009. október 24. 18:4214101.
    Nyuszikáim ! Hajnali 3-kor ébresztő és tessék az órákat visszaállitani 2-re Egy órával többet alhatunk már ha  Fricikém hagy aludni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_687354
    Torolt_felhasznalo_687354
    2009. október 24. 18:2914100.
    Wárlak........
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_638194 (1)
    2008-05-02  13:12
  3. 2009. október 24. 18:2614099.

    Veruskám szólni kell a dokinak, mert nagyon sok olyan nyomáscsökkentő van amitől remeg az ember. Én is kaptam már ilyet és rájöttem hogy amikor azt vettem be mindig remegtem mint a kocsonya és még fáztam is.

     

    Valamikor régen meg kaptam nyugtatónak andaxint és ahogy bevettem fél óra múlva állandóan sírógörcsöm volt. A nővér megsajnált és hozott még egyet. Még rosszabb lett. Pár nap alatt ÉN jöttem rá hogy nem jó a gyógyszer és én szóltam az orvosnak.

     

    Pusza, és jó pihenést,

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (14096)
    2009-10-24  17:13
  4. 2009. október 24. 18:1714098.

    Hát húsvét még soká lesz Jó a kép

     

    Jó pihenést. 

    előzmény:
    izisz47 (14095)
    2009-10-24  17:04
  5. 2009. október 24. 18:1314097.

    legfeljebb úgy nézek ki a kertésznadrágban mint egy túlkoros várandós

    A rendes derekas nadrág lenyomja egy kicsit, de csípőnadrágot még soványan sem hordtam.

     

    Jó pihenést nektek is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (14091)
    2009-10-24  16:44
  6. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 24. 17:1314096.

    Megjöttünk, 4 körül.

    Reggel gyorsan megfőztem a gyorsfőzőben a káposztát, az a lutya, és mivel tejfölös, hát tejfölös lutya. A neten láttam, hogy így hívják. Közben többen írtak priviben, hogy kell elkészíteni, nem a mi topikunkból. Mindenkinek köszönöm.

    Még tegnap éccaka 11-kor legyalultam a káposztát, hogy minél korábban indulhassunk, le is sóztam, hűtőben várta a reggelt. Csak egy maréknyit csináltam.

    Aztán elszaladtunk 2 piacra, a mi kispiacunkon lett egy maszek tejárus, finom tejet vettünk, sajtot, vajat. Én is vettem egy macinacit, meg egy kimenő fölsőt, és alsónemút próbára, és ha jó lesz, akkor beruházok.

    Aztán elmentünk a csepeli piacra is, utána a lakásba, viráglocsolás, szellőztetés, függönyök másként állítása, lábtörlőt máshogy raktam, stb.

    Aztán hazajöttünk, csináltam még egy negyed csirkemellet párizsiasan, annak a felét felvagdostam falatokra, megmelegítettem  a káposztát, és a tegnapról félretett áfonyás gombócot, és én is bementem.

    Hát gyerekek, nagyon nem jól van szegény. Azóta, hogy begyógyszerezték szerdán, mert nem akart lemenni a vérnyomása, egyfolytában remeg, de már annyira, hogy nem tudja a fejét megállítani, csak, ha ráfekszik.

    Akartam itatni, és majdnem kivertem a fogát, úgy rákoccant a bögrére. Egy falat semmit sem evett, mert megette a kórházi finomfőzeléket, és éppen hányingere volt, úgyhogy szereztem neki hányinger elleni gyógyszert, utána valamivel jobban lett, de mondtam nem hagyom ott a káposztát, mert büfizett így is, anélkül is, mondtam nem fog az neki jót tenni.

    Inkább kérjen a nővértől tiszaszent minden este, amíg bent van, majd otthon aztán úgy étkezik, ahogy szokott.

    Nem volt semmi, meg van ijedve, mérges magára, hogy mi ez a remegés, megkért mindenfélére, hogy mit kellene még bevinni.

    Szó sem esett, hogy haza akar jönni, belátta, hogy otthon nem tudná ellátni magát. Mi fog ebből következni, azt hiszem előre sejthető.

    Az egész témára visszatérve. Ha visszaolvasunk, nagyon kritikusan, az a véleményem, egy rossz szó sem hangzott el egyikünktől sem, tapasztalatok, és régi történetek elmesélése, az volt.

    Teljesen egyetértek Ízisszel, mert mi is úgy vagyunk vele, megcsinálunk mindent, és a férjem is megcsinált az én szüleimmel mindent, de szeretni nem muszáj. Én is megtettem eddig is, ezután is amit csak lehet, hogy mit érzek, azt meg nem rejtem el előletek. Ha engem eddig a 62 évem alatt úgy ismert mindenki, hogy nem hazudtam, ezután se fogok. Persze sajnálom, mert mindenkit sajnálok, akit így látok. Ez olyan, mint egy megható film, addig nagyon megható, amíg nem mi vagyunk a szereplői. De azután már csak tesszük a dolgunk.

    Sajnos a régi sérelmek nyomot hagynak, miért mondjam, hogy nem, mikor az nem igaz?

    Na szószó, jól elfáradtam, J:::::: is, alig állunk a lábunkon. Szerencsére volt annyi eszem, hogy nem a vastagabb kabátomat vettem föl, nem úgy apa. Neki még a meleggel is meg kellett küzdeni.Reggel a kocsiban megettem 1 db. üres zsömlét, ezzel voltam idáig, vettünk halrudakat, és sült krumplit csináltam hozzá, meg is ártott. Nekem bezzeg nem kell a tisasen.

    Most lefekszem, mert Dolly egész éjjel lihegett, nem lehetett tőle aludni, nem tudom eldönteni melege van-e, vagy fáj valamilye. Ma kevesebb vacsit fog kapni,,hátha jobban alszik. Beüzemelem az új fülhallgatót, ez nem fülbedugós, és relaxálok egyet.

    Majd még jövök, valószínű. Aki már visszavonul, annak jó éjszakát!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. október 24. 17:0414095.

    Lehet hogy ezek a  "tabletták" TOJÁSOK????????

    Nyilván szemüveget kellene cserélnem

    előzmény:
    izisz47 (14094)
    2009-10-24  16:59
  8. 2009. október 24. 16:5914094.

    Halihó, hoztam egy kis tablettát........... én már bevettem

     

    Lányok, én is bevonulok a szobámba  aszem. Hamarosan aztán tévézés. Tegnap kipróbáltam egy fürdőolajat. A Müllerben vettem egy pici kiszerelésű üvegcsében van, mandulaolaj. Valami isteni. Még délelőtt éreztem az illatát a fürdőszobában. Semmi mandula illata nincs, de ami van, az nagyon kellemes. Tuti hogy ha keresni fogom, semmi hasonlót nem fogok találni- azt sem tudom mikor jutok el megint ebbe az üzletbe.

     

    Ja, Zsuzsi vettem én is olyan sokáig tartó sütőpapírt.

     

    Marcsika, majd a szünetben hátha akad a pecaboton is valami. 30-án nem lesz itt nálunk Szabinak semmi? Lesz valami küzdősport nap vagy mi, a fiam megy forgatni azt hiszem a Sport1-nek.

     

    További jó pihenést. mindenkinek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 24. 16:5214093.
    nekem itt a Futrinka utca végén egész hétvégén  nyugi vanlazulok egész délután most vacsizni fogok és tv  Már holnapra is megföztem csak egy kis krumplpürét dobok össze és kisütöm a husit Apa megválltoztatta a haza érkezését már reggel indul hiába na nem birja a család nélkül Mindenkinek kellemes pihenést
    előzmény:
    őszirózsa (14090)
    2009-10-24  15:35
  10. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 24. 16:4614092.
    ma egészségessen éltél mostmár pihenj legyen szép estéd  én is vacsizom és tv
    előzmény:
    izisz47 (14089)
    2009-10-24  15:34
  11. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 24. 16:4414091.
    pusz igen cincigunkde apa sokat telefonál nehogy elfelejtkezzünk róla (éppen most telcsizett)az idő itt nem túl jó de ez vicámat nem tántoritja el a lovardától majd kipiheni magát a jövőhéten- szabolcs délután csak pecanyelet fogott most elolvasom a napi net-termést aztán kikapcsolok legyen szép estétek Vegyél kertésznadrágot abban nem látszik a poci
    előzmény:
    Daisy48 (14088)
    2009-10-24  15:27
  12. 2009. október 24. 15:3514090.

    Sziasztok ! 

    Mi ujság a Futrinka utcában ?????Lehiggadtunk ????!!!

    Szóval az a legnagyobb baj, -szerintem-  hogy már mi is "megöregedtünk, betegesek  vagyunk, és sokszor magunknak is a terhére vagyunk  !!!Igy aztán sokkal érzékenyebben  reagálunk a már 80 fölötti családtagjaink nyügjeire, bántására, parancsolgatására......

    Már-én magamon  mis- régen érzem, amin máskor nevettem egyet, vagy egy két szóval elintézem és elfelejtem, most meg  mindig jobban felhuzom magamat, undok, morgós   vagyok...Utólag persze megbánom......

    Van aki csak már nagyon idősen lesz  " nehezen viselhető, meg már nem is tudja kontrolálni mit mond cselekszik, sajnos ez a leggyakoribb...De ahogy Izisz is irja, ott a nehezebb, akik mindig ilyenek voltak.....30-40 éve is......Sajnos rossz tulajdonságaink csak erősödnek a korral, még olyant nem hallottam, aki kutya rossz természetű volt, az öreg korára "bárány szelidségű lett "  !!!!

    Anyum is az utolsó fél évben már csak magával foglalkozott, pedig  ő volt a családban a legönzetlenebb mindig, ő volt mindig az utolsó a sorban......Talán érezte már a közeledő véget, nem akart   vele megbékélni-nehéz is-....Akkoriban voltam kórházban a máj kivizsgálással, hétvégén hazakönyörögtem magamat, hogy mehessek hozzá....Aztán mikor bementem, rendeztem szokás szerint, etettem stb-mert a parkinsonja miatt már szinte még az ujjai sem mozogtak rendesen-...Meg sem kérdezte , hogy mi van velem, miért vagyok kórházban, pedig "tiszta "volt a gondolkodása.....Mondjuk én sem részleteztem  , hogy mit csináltak velem....Aztán mikor elköszöntem, visszaszólt csak ugy lazán  "Aztán már jobban vagy ?????"....Most is  bőgök , ha rágondolok, mert inkább nem szólt volna.......

    Nem ilyen volt....még egymás gondolatát is tudtuk, nem volt titok  semmi....Mikor kékesen voltam a pajzsmirigy műtét miatt-hóviharban gyalog felmászott Mátraházáról a kékesi szaniig, mert nem lehetett kocsival felmenni-pedig idősebb volt, mint én most, és ő is már tele nyavalyával/sziv, vérnyomás, izületek stb/......

    Szóval, mikor 80 éves körüli lett, és észrevettem rajta a változásokat, különösen mikor kórházban volt, sohasem tudtam éppen mire megyek....Sokszor jöttem -már sötétben- végig bőgve  haza , mert nem tudtam elfogadni, megemészteni hogy ilyenné lett......

    A. Évi  ehhez  tudna bőven kapcsolódni, neki is kijutott  hasonló, sőt még rosszabb is  !!!!

    Minél hosszabban élünk , korosodunk kölcsönösen, annál nehezebb bánni az idősekkel....A következő generációnak, meg már most sincs semmi türelme, belátási képessége, csak remélhetjük, hogy nem szorulunk sokat rájuk......Ez a mi hibánk is, mert  még most is  "bébiként " kiszolgáljuk, gondoskodunk róluk, magyarul végtelen önzővé nevelődnek általában......

    Aztán az első "összekoccanásnál "  szétmennek a párok, mert egyik sem enged.......

    előzmény:
    kisarica (14087)
    2009-10-24  12:40
  13. 2009. október 24. 15:3414089.

    Hali Mindenki!

    Elég sok helyen voltam ma, jól elment a napi hála istennek, nem itthon döglöttem legalább.

    Nem nagyon vettem semmit, természetesen nem volt már tálas mixer, mivel hogy CSAK csütörtökön árulták

    Voltam temetőben, apósoméknál, anyukámnál, a lányoméknál megetettem a teknősöket (és közben be volt dobva apósomnak a  nyugdíjértesítő, azt vittem el nekik) Szóval bringás nap volt ma.  Itthon volt egy kis főzés, porszívózás és egyéb ilyen pihentető dolgok

    Mostmár punnyadás  van.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. október 24. 15:2714088.

    Sziasztok Lányok.

     

    Reggel mire mentünk a piacra elállt az eső.

    Anyámnak vettünk egy jó meleg nadrágot, már át is mostam és meglátom mennyit megy össze. Biztos hogy sokat fel kell belőle hajtani, vagy levágni, de egyébként a méret jó neki.

    Apának vettem egy szép pulcsit, én magamnak meg egy nadrágot, de ahogy hazajöttünk felpróbáltam,szerencse hogy nem láttatok benne

    Kiderült hogy csípő nadrág, a hasam hatalmas gömböcként buggyant ki belőle, a sejhajomról nem is beszélve Visszavittük és becseréltem egy világos kék meleg pulcsira. Ez egymásnak a negyven éves évfordulós ajándék.

     

    Veruskám mi az a tejfölös lotya?

     

    Marcsikám cincogtok ? Lánykád teljesen meggyógyult már ? Remélem már nalatok is kisütött a napocska

    Izisz neked is jó vásárlást, majd beszámolsz mit vettél.

     

    Icukám a piacon mindent megvettünk kivéve a káposztát, pedig ki akartam próbálni a savanyítást, na majd legközelebb.

     

    Zsuzsa merre vagy? milyen tortákat sütögetsz?

     

    A.Évi biztos már nálatok is süt, és nagyon jó idő van, még a papagájt is ki lehet tenni levegőzni.

     

    KékÉvi nagyon ügyesek vagytok. Sok-sok bevételt a gyerekek javára.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. október 24. 12:4014087.

    Sziasztok!

    Már itt vagyok én is, igaz nem most kelltem fel csak dolgaim voltak.

    Reggel voltunk az áruházban vettünk lisztet, cukrot, hogy legyen itthon tartalék.

    Meg elkészítetem a sógoraimnak a diát is. Remélem örülni fognak neki.  

    Vera! Én is rosszat álmodom sajnos elég sokszor és a családom tagjai a szereplők benne. 

     Sajnos sokszor éltem már meg én is azt hogy szimnte kitagadtak, azért amit tettem. 

    De és itt már kezdek változni, nem igazán bonyolódom bele és hamarabb túl jutok rajta mint pár ével ezelőtt.

      Mindenkinek szép napot kívánok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 24. 11:0014086.
    pusz mindenkinek eddig mostam  föztem de innentől csak pihenek -vagyis ebéd utántól-vicám lovagol -szabolcs számitógépez-ez eső itt nem esik olyan szottyos az idő , de én ugyse készülök biciklitúrára verám nagyon is megértem a problémádat!!!!! jártam én is ebben a cipőben  Lányok én úgy gondolom a topik azért van (és a barátságunk is ) hogy ha máshol nem legalább itt kiirjuk magunkból az esetleges mérgünket-fájdalmunkat-bánatunkat-örömünket és én amikor oly sokat panaszkodtam Ti mindig velem voltatokezután is igy legyen  Voltam én is kórházban és láttam ,amikor a családot készitette ki a beteg ,de láttam olyat is amikor a család felé se nézett a betegnek én pl 3 hétig tűrtem és türtem anyum bántását és bizony sokszor jöttem el tőle sirva valóban(és olyankor mindig Ti vigasztaltatok) sokan zsarnokká válnak és mért kéne ezt türni, aztán ő is bocsánatot kért de hát ?? nem biztos hogy egyenértékű volt a bántásával .Verám csak kitartást és türelmet kivánok neked és irjad ki magdból nyugodtan, ha már nem birod tovább Mi nem fogunk megbántani érte mindenkinek legyen szép napja jövök ám vissza délután
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 24. 09:3914085.

    Sziasztok, volt egy kicsit rossz éjszakám, de majd elfelejtem ezt is.

     

    Elkészült a tejfölös lutya, nagyon finom, szaladok a piacra, majd délután jövök.

    Pusz mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_638194 (1)
    2008-05-02  13:12
  18. 2009. október 24. 08:1114084.
    Elmentem biciklitúrára a lidibe
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. október 24. 07:5614083.

    Néhány mondat még a tegnap esti témához.

    Én tökéletesen megértem Verát.

    Ha van valaki aki sportot űz abból, hogy tönkretegye a családot, az az én apósom. A család az ebben az esetben én és a lányom, mert mi nem vagyunk férfiak, és csak annyit is érünk.  Nemrég dicsekedett vele a haverjainak hogy hány millió pengőért vette a lánynak az üzletet, meg az autókat, meg hogy milyen szépen felújította (Ő) a lakást.Csak arra nem gondol, hogy kicsi ez a város és mindent visszamondanak nekünk. Mondtuk is neki, hogy rendben akkor a csekkek a banki kölcsönnel mehetnek az ő címére, ha már úgyis ő vette??? Ők soha az életben nem áldoztak semmit arra hogy valami fel legyen újítva, vagy szép legyen, sőt minden volt a lány csak szép nem mikor műanyag ablakokra cserélték a szelelő, szar 30 éves ablakokat, sőt az elő és hátsó kertet is szépen megcsinálták szolár lámpákkal stb. Köpködött rájuk meg minden, azután meg odajárt az ismerősökkel mutogatni hgy milyen szép lett és milyen sokba került............ és még sorolhatnám sokáig.

    10 éve folyamatosan 80 éves (idén töltötte, tehát mostmár joggal hivatkozhat rá). Tehát: bármit mond, bármit tesz, azt ráfogja a korára. Valóban vannak problémái dögivel, de ő módszeresen vissza is él vele.

    Anno '81-ben mikor 56 napot töltöttem az intenzív sebészeten és dréncsövekkel a hasamban engedtek haza (a fiam négy hónapos volt mikor bekerültem és 6 mikor haza) fel sem emelhettem a fiamat sokáig. Megkaptam apósomtól, hogy terhére vagyok a családnak, mert valakinek nyilván el kellett látni a háztartást és a gyerekeket míg én beteg voltam.

    Nyilvános helyen  látványosan igyekezett mindíg megalázni, a szavaival  persze.

    Az egész városban össze-vissza hazudozik, mindenki utálja már. A 33 év alatt amit én miatta nyeltem, nem kívánom senkinek- de próbálok hozzá még mindíg jópofát vágni. Viszem orvoshoz, látogatom- igaz ebben az évben már nem mert nem tudtam de tavaly általában én vittem mindenhova. De had ne szeressem már. Tiszta szivemből utálom, de még mindíg nyelek.

    Próbálom a betegségének és a korának (mostmár valóban) betudni a hülyeségeit, de a 33 év alatt rafináltan tette a kisded dolgait és mostmár mindent nem tudok tolerálni én sem, a lányom sem. Ő is tudna sokmindenről mesélni, mert vele élt egy ideig, s jó hogy fel nem gyújtotta a házat, csak párnát, s jó pár teáskannát égetett el teljesen. Volt hogy arra ment haza ( a lányom) hogy végig van sz...va az egész lakás. 

     

    Anyukám is éppen eleget volt kórházban SOHA nem kért házi kaját- persze vittem madártejet meg kompótot, ami használhatott a javuláshoz- amúgy nem esett nehezemre nekem sem, de nem egzecéroztatott bennünket soha.  Apukámat 8 vagy 9 évig ápoltuk, tisztába tettük, fürdettük, jónéhányszor volt ezalatt kórházban is anyukámmal együtt mikor mindketten bekerültek de soha az életben nem egzecéroztatott bennünket, mindíg mindent megköszönt és ő is 81 évesen ment el- de úgy, hogy soha meg nem bántott senkit.

     

    Bocsi, kicsit hosszúra nyúlt, csak azt akartam hogy megértem Verát, hogy inkább nem megy be mert nem akar haragot. Én is sokszor ezt a struccpolitikát választom már .............

     

    Lányok, nincs harag ugye???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. október 24. 07:3014082.

    Jó vásárlást!

    Itt még gyönyörű idő van, nagyon enyhe. Nem is kapcsol fel a kazán-igaz tegnap is csak reggel fűtöttem, utána már nem kellett.

    előzmény:
    Daisy48 (14081)
    2009-10-24  05:45
  21. 2009. október 24. 05:4514081.

    Jó reggelt !

     

    Gyerekek már megint esikPedig utálok esőben piacra menni, meg ilyenkor sokkal kevesebb az árus is.Még anyámnak szeretnénk valamit venni a szülinapjára, már a fele ajándék megvan, de valamelyik nap mondta hogy szeretne egy kardigánt és a múltkor nagyon jó és meleg kardigánt láttam és nagyon szép szine volt. Remélem az ő pici méretében is lesz.

    Nagyon nehéz bármit venni neki, háztartást nem vezet, a lakásban az összes gardrob és szekrénysor, komódok tele vannak a ruhaneműivel, már sokszor nem is emlékszik rá hogy milye van. Esetleg még egy ezüst fülbevalót vennék neki, mert a fülbevalója valamelyik nap kikapcsolódott és rá is lépett. Ha végképp nem kapunk semmit neki akkor a kedvenc arckréme mellé kifizetem neki a pedikűröst ahová keddre van bejelentkezve.

     

    Azt hiszem veszek egy fej káposztát is és kipróbálom a savanyitást itthon Icuka recije alapján. Ha jó lesz akkor karácsonyi töltött káposztához valót én csinálom meg.

     

    Na látom apa is fent van, bekapcsolta a TV-t.

     

    Mindenkinek kellemes hétvégi cincogást, fincsi kajákat, jó pihenést.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. október 23. 21:5514080.

    Evi,csak hogy elokerultel!!!!

     

     

    Azert  ez nem igy van,en korhazban voltam gyomorverzessel,es orultem hogy rendbe hoznak!!!A lenyeg hogy a korhazi kajat kell enni,mert a dieta nagyon fontos!!!!Es foleg nem kinoztam a baratokat,hogy szenvedek,szerintem ez a magas szintu zsarolas!!

     

     

     

    lanykak legyen szep az estetek,ejszakai nyugodalmat kivanok!!!!!

    előzmény:
    adamati (14074)
    2009-10-23  18:31
  23. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 23. 21:4314079.

    Inkább éhenhal, de nem eszi meg a kórházi kaját.Még a kiflit se, mindet küldi a kutyáknak.

    Én is abban a kórházban feküdtem 5 hónapig, kifejezetten szerettem ahogy főztek. Egyszer volt valami utánozhatatlanul finom darálthússal rakott krumpli, fejessalátával. Azóta is próbálom leutánozni, de nem lesz olyan laza, nem sikeeül. Nagyon nem szívesen csinálom meg azt a káposztát, szerintem baja lesz tőle. 

    előzmény:
    kekelefant (14078)
    2009-10-23  21:34
  24. 2009. október 23. 21:3414078.

    Vera, mamat nem  kell enyire kenyeztetni,  a korhazban megkap minden etelt ami  egeszseses.Itt nem is szabad bevinni semmit...Nem  vagy undok!!!De a ricinustol  csak a szegeny  novereket kinozna az agytallal.....Csodalom,hogy megengedik a hozott kajat,mert a gyogyszerekkel dietaznia kellene,vagy nem????

     

     

     

    A  levesbe  altatot   tegyel ,inkabb!!!!!

     

     

    Szioka  lanykak!!!! Holnap kezdodik a konyvvasar, sok jott ossze...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (14054)
    2009-10-23  13:16
  25. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 23. 20:4014077.
    No, akkor ennek véget vetek azt hiszem, ha leírom azt a huszonvalahány éves korából való történetet, mikor megjátszotta, hogy meghalt, és a két ovodáskorú gyerekére a frászt hozta rá., mind csak azért, mert valami kis banális dolgot, mint a cipőpucolás, nem akarták megcsinálni. És azután is, bármi volt, mindig a betegségeivel zsarolta a családját, egész életében. Mindig megjátszotta, hogy beteg, hazudott már infarktust is. A legutóbbi kórházi kezelése is azért volt, mert össze-vissza beszedett mindenféle gyógyszert, hiába mondtam neki azok nem mennek egymással. És nem vagyok meggyúzúdve, hogy most is nem valami ilyesmi van a háttérben. Persze beteg, senki sem vitatja,de igaza van Daisynek, másként is lehetne.
    előzmény:
    adamati (14076)
    2009-10-23  19:22
  26. 2009. október 23. 19:2214076.

    Évi nem akarok vitázni az ugráltatással kapcsolatban, mert hiszen akiről beszélünk alaposan  benne van a korban, 80 -on felüli ember már valószínű másképpen nézi a világot, mint mi. Szeretne valami otthoni ismerős kaját kérni,  bár a káposzta nem éppen alkalmas az emésztésének most, és bizony csak a saját vacak állapotáról és az emésztésének végtermékéről  tud beszélni... Miért mondjátok, hogy kibírhatatlan, hisztis? legyetek türelemmellenni szegénnyel, és elviselhetővé tenni neki a benttartózkodás napjait. Ezért mondom, nem gondolom, hogy ő "annyira" kihasználná a családját!

     

    nekem is bent feküdt Anyum évekig és a legangyalibban tűrt mindent, ő sem ugtáltatott senkit, de mi szerettük volna megkönnyíteni neki a kórházi napjait igenis igyekeztünk mindent megtenni neki, amit csak emberileg tudtunk! Nem nyavalyogtunk, ha valamit is kért, teljesítettük... higgyétek el, borzasztó nehéz volt nekünk azokban az években, és soha nem panaszkodtunk!

    Én is nemrégen bent voltam a kórházban, csak a legszűkebb családot láttam szívesen bent. Nem kértem soha semmit a családtagjaimtól, csak örültem nekik, hogy láthattam öket. Ráadásul mégis jöttek látogatni barátok, ismerősök, holott kértem mindenkit, ne jöjjenek be, jobb ha otthon találkoznánk, hiszen nekem terhes volt, hogy haptákban álljak, amikor inkább pihenni szerettem volna.

     

    előzmény:
    Daisy48 (14075)
    2009-10-23  18:49
  27. 2009. október 23. 18:4914075.

    Örülök hogy jól vagy és kint pihiztek.

     

    Lehet hogy nem vagyok elég öreg még hozzá, de  nagyon sokat voltam sajnos korházban, és soha nem ugráltattam a családomat. Utoljára nyáron voltam én is a szivemmel és vérnyomásommal. Inkább megpróbálom a családot lebeszélni arról hogy minden nap bejöjjenek, és soha nem vártam hogy otthoni kaját hozzanak.

    Sajnos már nem él sem Édesapám, sem Anyósom, sem Apósom. Édesapám pl rákkal feküdt bent több hónapig, és türelemmel végigszenvedte és nem ugráltatott senkit. Még a nővérek is megsiratták.

     

    Természetes hogy én is sajnálom /átérzem a baját, mivel többször átéltem már én is/és gondolom Vera is az anyósát, de nem lehet kihasználni azt hogy ha valaki beteg. Örülni kell annak ha látogatják és szeretgetik, és nem kikészíteni szeretteit. 

     

    Tudom hogy  mindenki más természetű, de belátással kell lennünk egymás iránt.

     

    További jó pihenést nektek. Úgy hallom hogy nincs semmi balhé még idáig.

    előzmény:
    adamati (14074)
    2009-10-23  18:31
  28. 2009. október 23. 18:3114074.

    Jó estét!

     

    itt vagyok!!!! Kijöttünk a tanyára, mert ugye a nagyfaluban mindig a házunk előtt szokott randalírozni ilyenkor sok begőzölt alak. Nekünk nem kell az a nagy felhajtás! itt kint nyugalom van és szép az idő.

    Jól vagyok minden szempontból, és szépen fogy a kezeléseim száma is. Még majdnem két hétig lesz, de azt már ki kell bírni!

     

    Vera jobbulást a mamának, nem tudok mit mondani, de azért elképzelem őt, hogy egyetlen porcikája sem kivánja, hogy bent feküdjön a kórházban. Csoda, ha nyűgös? Mit szólnátok  lányok, ha hírtelen bezsuppolnának valamelyikőtöket és muszáj lenne bent feküdnötök? Naná, hogy ugráltatnátok a családot! Ne haragudjatok, hogy így kibukott belőlem, de én bizony sajnálom azt a nénit, akit ennyire szapultok! Ne hergeljétek még jobban Verát, neki is megvan a nyűgje...
    Én annyi borzalmat láttam az utóbbi fél évben, hogy nem kívánom senkinek közelről megtapasztalni a magyar egészségügyet!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2009. október 23. 18:0914073.

    Nem kell túlzásba vinni a foglalkozást a M-val. Ha nem tud klóra menni, szóljatok a nővérnek hogy adjanak neki valami hashajtót. Ne hagyjátok hogy mindenkit kikészítsen.

    Főzöl amit akarsz és apa beviszi neki, ha megeszi jó, ha nem akkor majd ráfanyalodik a korházi kosztra. Egyébként ha beles volt akkor olyan diétát kap ami nem olyan rossz.  Legalább is nálunk a Tétényi úti korházban elég jó volt a diéta. A leves az mindig egyforma, de a többi az elég jó.

     

    Apa most téliesíti a konyhámat. Télire mindiig teszünk a kőre szőnyeget, mert alattunk a pince van és onnan nagyon hideg jön, ha kint is hideg van.

    Én meg állandóan lábról fázom hiába vagyok meleg pacspucsban.

     

    Fél kettőkor nyönyörűen kisütött a nap, gyorsan sétáltunk egy nagyot.

    A közeli Reál bolt nyitva volt, bonyolitott is jó nagy forgalmat. És a kis cuki is nyitva volt, ott helyben bekaptunk 1-1 szelet tortát.

    Még szerencse hogy a kiszolgáló kislány nem szólta el magát, mert vasárnapra rendeltem náluk feketeerdőt és az meglepi apának is. Nagyon finomat csinálnak. Nem nagyot csak 10 szeleteset.

    Aztán megcsináltam holnapra a paradicsomlevest, megfőztem a tojásokat a stefániához hogy holnap kevesebb dolgom legyen, mert a piacra akarok kiszaladni tojásért, mert már csak 10 db maradt. A múltkor is nyönyörű nagy és szép sárga tojásokat vettünk 30 Ft-ért. Meg talán lesz már kolbásztöltő a húsdarálómhoz. Ennék már saját készítésű és izesítésű sült kolbászt. Lehet kapni belet és akkor tudnék tölteni. Nem szeretem a bótit megvenni, ki tudja mi van benne, meg általában zsiros is nekünk

     

    Nyugis, kellemes estét Kislányok mindenkinek

     

    A. Éviről nem tudtok semmit, már napok óta nem jelentkezett

     

    KékÉvi neked jó reggelt 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (14054)
    2009-10-23  13:16
  30. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 23. 17:3814072.

    Egy  ilyen bécsiszeletet hozzámvághatnátok, még sose ettem igazit.

    Úgy jól vagyok lakva attól a gombóctól, hogy alig mozgok. Holnap korán kelek, megcsinálom a káposztafőzeléket, aztán elvágtázunk a piacra, mert hátha lehet már venni csicsókát, most csinálják a Paprika tv-ben. Szeretnék gumót ültetni, de honnan lehet azt szerezni?

    Jó szórakozást nektek a névnapon!

    előzmény:
    őszirózsa (14071)
    2009-10-23  17:22
  31. 2009. október 23. 17:2214071.

    Igazad van, felesleges előre kérdezgetni, hogy mit enne...Mire odaviszitek addigra éppen már nem kell, és csak turkálja, meg mormicol...

    Amilyen jót és jókat izletesen főzöl, bármit megehet....Multkor is elismerte, mikor a szüli v. névnapját veled főzette ki !!!!

    Igy meg meglepi lesz, amit kap, nem ér ráfintorogni sem, csak majd benyalja boldogan......

    Eza az áfonyás gombóc, nem lehetett semmi, figyelni is fogom ezt az autót, csak nem emlékszem melyik nap jön, és csak elsuhan a házunk előtt, egyet zenél, és elmegy az utca végére az emeletes házakhoz.....Ha éppen a nappaliban v. a konyhán vagyok,észre sem veszem....Pedig zöldeket vennék-borsót főleg, kukoricát stb, bennük jobban bizok mint a multikban, ki tudja persze.....

    Ibim már elment, kész a pár szál hajam, elfelejtettük behabozni, olyan selymes, a lakk tartja össze.....Meg ki is sminkelt, mert megijednek tőlem  különben.....Van annyiféle itthon, én csak nagyon ritkán használom, egy picuri ruzs, mert olyan cserepes mindig a szám max.....

    Z. is megjött az osztrákoktól..Kabátot nem vett, nagyon drága volt....

    Egy szupermarketból-Magnet a neve-  hozott  viszonylag visszafogottan..../darált marhahús,7 Eu /kg, kenyeret, banános, csokis italt, nagy puddingokat-de minek-tudok főzni,- csokikat, szőlőt, bolognai üveges szószt, nekem actimelt stb....Meg utközben meg is ebédeltek egy kisebb büfé-kisvendéglő félében-bécsi szeletet-...

    Szóval a hus kivételével  mind "nassolás"....ő tudja.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (14068)
    2009-10-23  16:54
  32. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 23. 17:0614070.
    hát igy jár az aki nem olvas visszaazért meg ettem  és tudom hogy nagyon egészséges- mostmár tudom hogy kell csinálni legközelebb legyen szép estétek és fejfájás mentes éjszakát kivánok mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (14069)
    2009-10-23  17:00
  33. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 23. 17:0014069.

    Marcsika, írtam, hogy jól meg kell fűszerezni a tofut. Ha rántottad a bundáját kellett volna, vagy valami szószt csinálni hozzá, és mártogatni.

    Érdekes, mi is kieresztünk, ha apa nincs itthon, pedig ő igazán ritkán szól, csak ha meccs van és nem nézheti, akkor ideges.

    ilyen idő van, mindjárt kinyílnak a tulipintyók.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (14066)
    2009-10-23  15:07
  34. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 23. 16:5414068.

    Hát azért mondom, hogy úgyis elrontom, akárhogy csinálom, az nem lesz olyan, mint az övé.

    Ettetek már áfonyás gombócot?

    Most vettem 2 csomaggal a familiástól, megfőztem, 3-t eltettem a mamának holnapra,  a többitől degeszre ettük magunkat. Volt még epres is, de azt nem mertem venni.

    Vettem mindenféle zöldséget, jövő héten zöldséges hét lesz, brokkoli, karfiol, vegyeszöldség, spenót, tök, minden van, borsó, zbab. És nem fogom megkérdezni mit akar, eszik amit küldök, vagy nem eszik, aztán kész. 

    Mondtam apának, megmondhatná,vegyen vissza egy kicsit, de úgyse mondja meg. Én meg azért nem fogok bemenni, mert én megmondanám. Főleg azért van bögyömben, hogy a lányommal szórakozott. Az mindenkinek tilos, azért ölök.

    Már olyan vagyok, mint a telefonközpontos, mindenki itt keresi, remélem most már mindenki tudja, hogy mi van, aztán békén hagynak. 

    előzmény:
    izisz47 (14067)
    2009-10-23  16:19
  35. 2009. október 23. 16:1914067.

    Kislányok, elköszönök. Bevackolódtam a szobámba nézem a Némót.

    Nem jövök utána, nem kapcsolgatom a  szgépet mindíg.

    mindenkinek.  Vera, ha úgysem jó neki, akkor nem mindegy hogy milyen lesz?

    Jó pihit továbbra is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 23. 15:0714066.
    szép jó napot mindenkinek visszaolvastam és szomorú vagyok hogy szinte mindenkinek fáj a feje itt egy gyógypuszi meg verának is hogy megnyugodjonnálunk most minden rendben apa reggel elment (vasárnap délután jön csak haza) szabolcs egész délelött a nyomomban volt be nem állt a szája ebédltünk olyan kivánság müsor voltzöldséges fasirt rántott sajt sültkrumpli lehetett mártogatni kecsöpöt majonézt most nem volt apa igy ráértünk enni én kirántottam a tofút hát Izisz semmi ize de megettem mert nem akartam hogy a gyerekek lássák anya válogatholnapra vagyis 2 napra tyukhuslevest fözök (már meg van pucolva a zöldség ) rántott husi lesz és sült csirke megcsinálok mindent aztán lehet rá járni 2 napignálunk ragyogó napsütés van igy azon gondolkodom lekapcsolom a fütést mert ne gyözünk szellőztetni szabolcs pecázni ment vicám meg lovagolni már jobban van Mindenkinek kellemes pihenést 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 23. 14:5914065.

    Szerintem azonnal gondolta, meg is kérdeztem J:::::tól, hogy megcsináljam-e, azt mondta isten őrizz, ő ma már nem megy be. Valahol sikerült venni, nyitva volt a lakótelepen egy maszek zöldséges, ahol a lányom lakik. Egyébként már ő is ideges volt, mikor mentek odafelé, mert el akart ájulni a folyosón. Kikészít a mama mindenkit.

    Sógornőmék is tűvé tették fél pestet, mert nem vette fel a mama a telefont, mi meg nem tudtuk a telefonszámot, most változott meg nekik. Mondtam csak a jövőhéten menjenek látogatni, mi most viszünk neki mindent. Állandóan szídja őket, lealázza, a sógornőm meg olyan jámbor, ha a fejébe vágna a mama egy baltát, azt is megköszönné.  Ők a betegek mind a ketten a férjével. 

    előzmény:
    őszirózsa (14063)
    2009-10-23  14:24
  38. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 23. 14:4814064.
    Meg van neki tiltva egyébként, hogy puffasztó ételeket egyen, mert vastagbéllel operálták, de neki csak a kapros édeskáposzta főzelék, de ne is főzelék, hanem a leves és a főzelék között legyen, és tejföl, kapor, meg istennyila tudja mi legyen benne, attól van , és más téméja nincs, csak hogy ő mikor tud, és mikor nem, sz.ni. Na én sose ettem olyan káposztát, és nem is láttam ő milyet csinál, majd nem eszi meg, meg majd nyavalyog, hogy ez nem olyan, hogy miért nem hagyja rám,hogy mit főzzek, egyáltalán elképzelésem sincs milyet főzzek. Egyszer is üzent, tojáslevest akar. Rántottlevesbe engedtem tojást, nálunk az volt a tojásleves. Kiderült, savanyútojáslevest akart. Azóta már szoktam néha csinálni, de csak nekem ízlik, meg Attilának, mert hogy néz ki a tojáshoz a cukor, a lányom szerint. Olvastam valami receptet, van benne kömény. Azt mondja J:::: azt nem kell, mert nem mondta anyám. Ugyanezt mondtam neki, majd jól begörcsöl ott az ágyban, mert otthon mászkál reggeltől estig, most meg fekszik. Legjobb lenne hazajönni neki, de most meg lement a vérnyomása, most az a baja.  Tudtam én, hogy ez lesz, már tegnap figyelmeztettem a lányomat, mert olyan kis lelkesen főzöcskézett, mondtam nem kell, mert nem becsüli meg. Nem baj, majd nem megy már be a V::::: se, ennyit elért. Már korán reggel óta főztek a G::::: sütötte a palacsintát, V:::: csinálta a levest. Nem az a baj, hogy nem kéri, hanem otrombául durva. Azt mondja J::::: kanalazta a levest, és közben rángatózott, mintha nem ízene neki, vagy savanyú lenne, amit nem hiszek, mert jól főz a lányom is. kérdezi J:::: mi a baj, SEMMMMImiért rángatózik, ő, nem, és nem látják? eszik. Na ennyit róla. Ebből mindenki tudhatja hogyan érzek iránta, csak azért nem szidom állandóan, mert azuram anyja.  Már előre tudom, hogy el fogom szúrni azt a káposztát.
    előzmény:
    őszirózsa (14063)
    2009-10-23  14:24
  39. 2009. október 23. 14:2414063.

    Szia !  Sok-sok türelmet, nyugalmat a mamához.......

    A káposztát mostra gondolja, azonnal.....???Szerintem nem gagya, hogy ne értené meg, hogy ma Ünnep van és minden bolt bezárt  !!!!!

    ából,De , mit akar a káposztából, ami hashajtó lenne....Erről még nem hallottam, csak azt , hogy K betűs nem jó, felpuffaszt, ágyba fekvő betegnek meg egyáltalán nem jó, mert nem mozogja le.....

    J. szólhatna a nővérnek, hogy ez a helyzet, talán neki elhiszi !!!Meg amugy is. megmondhatjátok, Kontroll nélkül ne vitessen be semmii főttet, nem fog éhenhalni...Aztán ha éppen megárt, akkor meg a kórházat szidja.....

    Valami kisvendéglőből nem tudnátok venni 1 adag töltött káposztát, talán az van max.........??????

    Szegény anyum a közel 20 év alatt  már a számát semtudom hányszor volt kóházban, de főtt ételt max hétvégén, ünnepen vittünk, de csak valami sültet , kompót, kr.püre, meg sütik, gyümölcs, joghurt stb.....Ezt sohasem követelte, nem is jutott eszébe......Uzsonna-vacsorát mindennap vittünk persze....

    Az utolsó években inkább azzal volt gond, hogy 1-2 nap után, a környezteváltozást nehezen viselte, éjjel nem igen tudta hol van, merre menjen a WC-re...Meg a nagy csatazaj, ami a kórházban éjjel is van, azokat félálmában mindig valamivel összekapcsolta.Mikor mentünk olyan rémregényeket tudott mesélni, hogy csak néztünk.....Volt ugy, hogy saját felelősségre hoztuk el, mert előre megmondták 2 nappal, hogy hazajöhet, és ő másnap reggel összepakolt, és kiverte a dilit, be sem vette a bogyókat, stb, akkor hivtak sürgősen......Már haza fele a taxiban azt sugta Ibimnek, hogy csitt, ami a kórházban történt arról nem beszélünk többet  !!!!Persze Ibimnek azonnal bevette a bogyókat, a nővérek csak lestek...A főorvos a lelkemre kötötte, hogy akármi van, azonnal vihetjük vissza, mondtuk neki 99 %, hogy nem kerül rá sor......Igy is lett.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (14057)
    2009-10-23  13:22
  40. 2009. október 23. 13:2814062.
    Az én fejem is jobb...............
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (14059)
    2009-10-23  13:24
  41. 2009. október 23. 13:2714061.

    Csempésszél be a káposztafőzelékben

    .. bocsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (14059)
    2009-10-23  13:24
  42. 2009. október 23. 13:2514060.

    Valóban ma nincs nyitva semmi, így marad a lopás

    Főistenasszonynak adjatok szilvalekvárt- vagy az fogja  a hasat? Most elvesztettem a fonalat

    Max. délelőtt lehetett nyitva valami maszek zőccséges- de délutánra ünnepnap azok is be szoktak zárni- nálunk legalábbis.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (14057)
    2009-10-23  13:22
  43. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 23. 13:2414059.
    Kéne neki beleönteni ricinusolajat, aztán csöndbe maradna egy darabig.Fúj de undok vagyok én!
    előzmény:
    izisz47 (14053)
    2009-10-23  13:15
  44. 2009. október 23. 13:2314058.

    Nem menj be akkor.

    Én nem tudom hogy akkora tehetségük van az öregeknek hogy tönkletegyék a családot- tisztelet a kivételnek persze.

    Apósom is - két hete mentek a lányomékhoz a barátnőjével, és vittek a kutyának kaját. A lányoméknak soha az életben nem volt kutyájuk

     

    Lehet hogy Soma miatt is van ez nála, mert Soma halála az az ő lelkén szárad, ezt mindenki tudja................

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (14054)
    2009-10-23  13:16
  45. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 23. 13:2214057.

    Már kicsit világosabb van, és mintha derengene a nap, de akkor is nyirkos. A fedett terasz csurom víz, mert a palfonról lecsöpög szerintem a pára. Ebből kifolyólag az előszoba tiszta mancs, össze van taposva, lábnyomos, hiába törlünk lábat az ajtó előtt.

    Most elmentek a férjem, meg a lányom káposztát kajtatni, mert főistenasszony káposztafőzeléket kíván, mert nem tud menni a klóra nélküle. Lehet, hogy kimegy a férjem valami szántóföldre lopni egyet, mert szerintem nincs ma nyitva a tesco, meg semmi sem. Itt a kisközértben meg nem árulnak ilyesmit.

    előzmény:
    izisz47 (14053)
    2009-10-23  13:15
  46. 2009. október 23. 13:2014056.

    Pihenj Te is, bár én könnyen beszélek, azt csinálok egyedül amit csak akarok, de Nektek főzni is kell apának valamit.

     

    előzmény:
    kisarica (14049)
    2009-10-23  11:52
  47. 2009. október 23. 13:1814055.

    Igyekszünk... szurkolunk hogy elmúljon mindnekinek, de ahogy elnézem mindenki hasonlóan van mint én. Akkor meg csak az időben van a probléma gyökere

    Hidd el, jó felesége van apának...............

    előzmény:
    őszirózsa (14047)
    2009-10-23  11:46
  48. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 23. 13:1614054.

    Na, kezdi már! a m........

    Csak elmondták telefonon, hogy miket beszél, és hisztizik, már megfájdult a szívem. Nem véletlenül nem szoktam a közelébe menni, ha beteg. Egy őrületesen hisztérika. Mert el lehet mindent mondani többféle képpen is, de ő mindig azt választja, ahogyan a családtagokat felidegesítheti vérig.

    Most ott volt J::::: is, hát persze, hogy alátett az idegének. Tegnap még V::::nek egészen normálisan viselkedett, de ma........... lehet, hogy megint nem megyek be hozzá, mint eddig még csak egyszer voltam régen, de hogy mit művelt a J:::::val akkor is, egyszerűen meg tudtam volna fojtani. Nem elég annak az embernek a saját gondja , baja, akkor még rátesz egy szeneslapáttal. Hujjjjjjj, és fujjjjjjjj!

    előzmény:
    Daisy48 (14052)
    2009-10-23  13:01
  49. 2009. október 23. 13:1514053.

    Na, vége a fekvésnek.... de még nem teljesen. Megnéztem egy indiai-am. filmet, egy filmdrámát. Jó volt. Most meg az rtl-en van valami tündérmese, de azt tudom háttal itt is "nézni".

    A lányoméknak tényleg ne főztem régen. Vagy nem voltak itthon, vagy itt volt  a nagyfiú is- és akkor nem szoktak jönni, akkor Sz. főz otthon vagy elmennek valahova.

    Nálam a fejfájás az mindennpai sajnos, csak nem szoktam állandóan mondani. Csak van úgy, hogy nem veszi ki semmi- na ez a mai ez az. Fene tudja hogy migrén-e, hátul nyom nagyon, pedig az akkor szokott állítólag ha magas a vérnyom. Az enyém most is 133. Igaz egy mp-el később meg 126-ot mutatott (csuklós, nem pontos, de eddig még ha magas volt, akkor magsata is mutatot)

    Éhen én sem halok, bár nem főzök semmit. Most nincs kedvem magamnak, de lehet hogy két óra múlva ez már másképpen lesz nálam.

    A mai nap a döglésé.  Meg a többi is. Majd a jövő héttől megint itthon lesz a fiam, akkor főzök.

     

    Érdekes, nálatok köd van, itt meg gyönyörűen süt még a nap. Vannak azért felhők is, de nagyon jó az idő. Lehet hogy ezt érzi a fejünk.......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (14050)
    2009-10-23  12:00
  50. 2009. október 23. 13:0114052.

    Találtam a fagyiban egy kisebb kétadagos guylást, azt ettük meg és jól bepofáztunk sajtos pennéből. Apa most mosogat.

     

    Holnapra paradicsomlevest, stefánivagdaltat csinálok sprpenyőben sült krumplival. Maradt egy kis sült zsír abban fogom megsütni kakukkfűvel a krumplit. Cékla van bőven.

     

    Ez a kaja kitart majd két napra is tehát vasárnap nem kell főznöm. Legalább is igy tervezem.

     

    A fejem nekem is fájdogál és gyenge vagyok. Mostanában ha front van mindig gyengének érzem magam. 

     

     

    Pihizzetek, aki tud napozzon Itt sajnos folyamatosan ködös, nyirkos, meleg, de kaki idő van. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 23. 12:0414051.
    Tegnap beugrottak ezek az ajándékok, ha rámész a saját oldaladra, ott van írva, hogy te még nem kaptál ajándékot, és intézkedj, de hogyan, és minek, azt nem tudom, de nem is érdekel, csak annyiból, nehogy valami kitétel legyen, hogy csak az maradhat, egy idő után, aki nyüzsög, mert azt hiszem engem a tv2 valamilyéről kiraktak, mert nem nyüzsögtem.
    előzmény:
    kisarica (14048)
    2009-10-23  11:49
  52. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 23. 12:0014050.

    Én már bevettem fájdalomcsillapítót, most a változatosság kedvéért hányingerem is van.

    A nyomásom nekem is annyi, mint neked, lehet, hogy egy migrén kezd kialakulni, akkor van kebasz, mert az nem szokott a gyógyszertől sem elmúlni, csak ki lehet aludni. 

    Eszembe jutott, éhen nem halunk, ha nem is főzök, mert tegnap elfogyott a kenyér, már nem volt itt a kisközértben semmi, és csináltam Attilának vacsira hagymás rizst kolbásszal, az még elég ebédre, csak a kolbászt kell belepótolni.

    Irattunk fel reggelre zsömlét, és friss zsömikét ettem 1db-t reggelire. Üresen. Nagyon eleresztettem magam!

    Itt egyre nagyobb a köd, lassan már a szomszéd kertet se lehet látni.

    Nem mosok, mert úgyse szárad, a lakást meg nem akarom jobban begőzölni, ilyenkor mikor még nem megy teljes erőből a fűtés, vigyázni kell a gőzzel.

    Egyébként a radiátorra szoktam tenni a vastagabb rucikat,de most az se megy, nincs hideg.

    El vagyok maradva a vásárlással, hogy apa 2 napig vidéken volt, nem vettünk se krumplit, se semmilyen nehezebb cuccot, én nem cipekedek, mikor ott a kocsi. Majd hülye leszek.

    Mostanában nem főzöl a lányodéknak? Nem hallok róla.

    Szerintem neked is migréned van, vagy nem lehet, hogy allergiás vagy az E betűkre? Én észrevettem magamon, mindenféle tünetet, köztük van a fejfájás is, ha olyat eszem, úgyhogy már a gyümölcsös joghurtról is leszoktam, és Attilának is egyből kijön az arcán az ekcémája, ha olyat eszik, vagy cóla, fanta, csoki. Pedig enné, inná reggeltől estig.

    Tegnap azt mondja érdekli, hogy készül a torta. Felhívás keringőre az ilyesmi nála, nagyon tud hátulról jönni, aztán ha akarom megértem, ha nincs kedvem, akkor nem.

    Fél a visszautasítástól, inkább nem mondja meg egyenesen mit akar, csak az a baj, aki nem ismeri, nem veszi a lapot. Majdan a gondozóházban. És nem elég gyors, hozzá van szokva, hogy nem eszi el előle senki a kaját, nem speizol a tányérjára, aztán jól lefogyva jött haza a múltkor onnan.

    Kiváncsi vagyok mit kér a mama holnapra enni, levest azt mindenképpen, biztos vagyok benne. Ha nem kér konkrétumot, csinálok neki frankfurti levest, meg túróspitét. A levest megeheti ebédre a sütiből rakhat vacsorára félre. Annyit eszik, mint egy fél veréb,de azért főz ám minden nap magának. Igaz más dolga sincs. Bezzeg én tudnék a házimunka helyett más szórakozást is kitalálni, de ő vagy főz, vagy fényesíti a lakását, mivel ülni nem tud, mert akkor jobban fáj a lába. Van úgy, hogy a tv-t is állva nézi, rátámaszkodik a fotel háttámlájára, és úgy ácsorog. Mikor itt volt nálunk, akkor is egész nap mászkált, van itt egy hosszú közlekedő, és ott, le-föl. Nem egy irigylásre méltó állapotban van, és már milyen régóta. Kicsit csípőficamos volt, most már nagyon az, pedig mindkét oldalon műtve van. A lányom is úgy született, de őt helyre hozták, ki volt hónapokig kötözve oldalra mindkét lába, azért nem tudott sokáig még felülni se. Később kezdett még járni is, 15 hónapos volt.

    Na úgy néz ki, kezd elmúlni a fejfájásom, de azért még nem 100%. Délután majd jól lefekszem, csak megvárom milyen újsággal jön haza apa.

     

    előzmény:
    izisz47 (14046)
    2009-10-23  10:55
  53. 2009. október 23. 11:5214049.

    Szia Izisz!

    Lehet hogy az idő a ludas abban hogy fáj a fejed is, most én is olyan vagyok mint akit kimostak. 

    előzmény:
    izisz47 (14046)
    2009-10-23  10:55
  54. 2009. október 23. 11:4914048.

    Szia Vera!

    A diát én a Windows Movi Makerrel csinálom. rajta van az XP n.

    Ezzel csináltam már máskor is, és jó volt ez is.

     Azon az oldalon én nem tudok semmi ajándékról, vagyis nem szoktam ezeket olvasni, én megnézem hogy mik vannak feltőltve és ami teszik azokat letőltöm.

    Én is csak keveset tettem fel, mert nincs olyan ami nincs ott fenn.

     A mamának mielőbbi gyógyulást. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (14044)
    2009-10-23  10:08
  55. 2009. október 23. 11:4614047.

    Sziasztok !

    Izisz, javulást, meg Verának is.....Mi mindig "nyüglődünk", ez már "vérforraló ""

    Nem tudom a tegnapi pár falat  piritott csibemájra/főleg a hagyma /  , cékla, majd 1 óra mulva 1 banán, és 2 alma  után 5 felé a gyomorszájam görcsölt, meg a jobb oldalam, hátam...Szóval totál epegörcs-anyumnak is mindig igy szokott.....Se ki, se be...semmi...

    Bevettem egy NoSpaa-t is, de semmi.....Éjfélig sóhajtoztam, próbáltam "böfizni " mint a csecsemők, mikor levegőt nyelnek....Talán 1 kor elaludtam -majdnem ülve-.....Fél 8-ig aludtam, persze közben voltam kinn 2x is, de nem néztem meg az órát.....Az még dereng, hogy akkor már nyugalom volt a "hasamban " !!!

    Fejem enyhén bizsereg.....Szóvalk ünnepi hangulat kész....

    Z. elment z osztrákokhoz, ott fog enni is-hála isten-...MIndjárt csinálok egy diétás-szárazan piritott- köménylevst, meg főzök krumplit, G-nek maradt hozzá máj, pástétomot akartam belőle csinálni, de most jó lesz...Szóval kura !!!

    Este meg igy megyek Gyöngyi napra, nagyon erősnek kell lennem, mert lesz ott minden földi jó....Majd sütit onnan küldök légipostán, biztos lesz választék......csak nem nekem......

    Szépen süt a nap, meleg is van, szóval totál kiránduló idő...

    Z. 1 perce hivott kintről. hogy mit hozzon, mert nem beszéltük meg  !!!!Nem érünk rá.....Mondtam neki, ha meglát valami jó akciósat, meg esetleg a marhahust, vadast v. a Vera félét már nagyon enném, ha jól leszek.....

    Itt a henteseknél -a kisebb üzletek- ha van is, egyet vesznekcsak , aztán azt mérik ki egész héten....Legtöbbször "öreg leselejtezett tehenek ", szerencse kérdése, hogy éppen milyent vágtak.....

    Persze értem, mert olyan horror áron van, nagyon kevesen vesznek...

    Anno 15-20 éve a piacon volt ismerős hentes a "hatóságinál "  és garantált lábtörött állatból tudtam venni vesepecsenyét/bélszint/, vagy fehér pecsenyét   , még akkor is drágább volt mint a disznó.....

    Most fogalmam sincs, mennyi lehet a bélszin, talán 4000 biztos......

    Hát nem kapunk kergemarhakórt  !!!!

    Pá, megyek főzni, mert megint reklamál G.......

    Utána próbálok "kunyni-aludni egyet", aztán jön Ibim frizura ügyben......

    Megtartom az ünnepet, semit sem csinálok  !!!!

    vera, elvisszük magunkkal az ut. almát, elvégeztetett....

    G. már kivasalt a 3 menetből , csodálom...

    Ja, büszke volt, hogy semmi pocak....Most próbálgatta a nadrágjait és a 2 kg plusz, mind pocakot csinált, alig talált egy jó gatyát.......

    Ezek szerint "áldott jó felesége lehet "  , ugye ?????!!!

     

     

    előzmény:
    izisz47 (14046)
    2009-10-23  10:55
  56. 2009. október 23. 10:5514046.

    Az ünnepre való tekintettel piszokul fáj a fejem

    Megyek is vízszintbe mingyá.  Ez most nem tudom mi, mert kint nagyon jó idő van, ragyog a nap, meleg is van, de mindent már nem foghatok rá a frontra- vagy mégis ?

    A vérnyomásom megmértem, jó, sőt még a 134/85 nekem lehet hogy alacsony is.

    Ne betegeskedjünk, majd jövök ha meguntam a fekvést.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 23. 10:3514045.

    Mi körbe vagyunk véve multival, de a legritkább esetben megyünk oda, inkább a piacra.

    Frissebb az áru, még a hús is szinte meleg. Van egy hentesem, anyuéknál a kispiacon, fel lehet hívni, és konyhakészre megcsinálja, sőt, ha nagyobb mennyiség kell, azt is. De nem szoktuk hívni, mert nem veszünk ipari mennyiségű húst. Le is fagyaszthatnám, de jobban szeretem a frisset. Van itthon 1-2 adag vésztartalék, de inkább csak a familiás 1kg-s zöldségek, és a kutyáknak való husi van a ládában.  Ha bejön a fagy, és a padláson is hideg lesz, akkor kirámolom, kiolvasztom, kidobálok belőle, mert az alján van évszázados cseresznye, még tényleg a múlt századból. Csak annyira alul van, én nem érek le a fenekéig, csak sámliról, beleesni meg nem akarok. Meg ha sokáig kotorászok benne lefagy a mellyem.

    Mit főzzek? jaj, de nagy gond ez mindig. Úgy akarnám, hogy holnapra legyen a mamának ebéd, mert ki akarok menni a piacra, és akkor délre nem lesz ebéd, neki viszont délben csöngetnek a hasában. Igaz attól nem kell félni, hogy megeszi a kórházas kaját,mert finnyás, hétvégén, és ünnepnap egyébként is éheztetik a betegeket, gondolván, majd a látogatók visznek.

    Zsuzsa, bezárt már a bazár? vagy még van tárolni való?

    Daisy, majd meglátom, mit kér enni a mama, aztán lehet, hogy sütök túróspitét, akkor röptetek. Kb másfél éve ennék ilyet, de nem csináltam, mert nem szabadna sütiznem. Ha sütök, akkor a többiek esznek 1-2 szeletet, a többi megmarad nekem, és ez a cukromnak nem túl jó.

    Huh, de elkezdtem szédülni, mintha még a fülem is bedugult volna, kicsit csikargat a fejem is, kinyitogatok, mert reggel 10 percig ment a kályha, de olyan meleg van, mint nyáron. Tegnap egész nap csak egyszer fűtöttem, reggel, de azt is kiszellőztettem szintén.

    Jaj, na! ne szédelegj Vera!

    előzmény:
    izisz47 (14040)
    2009-10-23  07:59
  58. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 23. 10:0814044.

    Mivel csinálod a diát? A picasával lehet csinálni, és lehet vele ajándék CD-t is, megvariálja, szép lesz.

    Itt is zuhé volt éjjel, most olyan pára, köd van, hogy csavarni lehetne mindenből a vizet. 

    Nap, az nem süt., ahogy nézem nem is fog. 

    Tegnap elmarhultam az egész napomat, pedig tegnap kellett volna mosni. 

    Hol van Adamati?  mióta megírtam, hogy a titokot hol találja, teljesen eltűnt. 

    Ica! találtam azon az oldalon olyat, hogy ajándékot lehet küldeni, 75 valamiért egy másik topiktársnak, de az micsoda, nem találok semmilyen felvilágosítást, hogy honnan lehet a kezdő 100 izé után a továbbiakat beszerezni. Valami képecskék kerülnek 75-be egységáron, de olyan aprók, hogy látni se látom mi az.  Talán a feltöltések után lehet azt kapni? de nekem nincs semmi feltölteni valóm se.

    Reggel fél nyolckor valami elmebeteg nekiállt gyújtóst hasogatni, most már, hogy fölébresztett csöndben van, nemhogy most vágna fát napközben.

    Mama jobban van, ma még a lányomék főznek, aztán átveszem én, mert lánykám már folyamatosan dolgozik, kivetették velük az összes szabijukat, nincs lazaság év végéig.

    Még nem döntöttem mi lesz az ebéd, de semmiféle ötletem sincs. Gyorsan elmentettem amit írtam, mert kicsit összeomlott a rendszer, mégegyszer nem akarom kitalálni mit írtam eddig.

    Nagyon megörültem tegnap, mikor rájöttem, hogy tudok tömöríteni a jobb gombbal, és el is tudom küldeni emailban. Így most már pl. a szakácskönyvemet átküldtem a másik gápemre, mert ezt itt minden leterheli, még saját maga is terhes magának.

    Pussz mindenkinek, remélem szép csendes nap lesz, nem olyan, mint mostanában szokott okt. 23.

    előzmény:
    kisarica (14042)
    2009-10-23  08:56
  59. 2009. október 23. 09:5914043.

    Jó reggelt Kislányok.

     

    Nagyon pocsék idő van. Estétől esett az eső reggelig. Még most is csepereg és ködös idő van. Hideg nincs, az ablakok tárva-nyitva.

    Ilyen időben nem megyünk ki sétálni, apa van a lépcsőházban Fricikével.

    Sokáig lustiztunk, én még pongyiban üldögélek itt.

    Jó sokat cseverésztetek, nem győztem visszaolvasni

     

     

    Ma valami leves a fagyiból és sajtos tészta lesz.

     

    Aki ma tüntetni megy az biztos jól elázik

     

    Ennék valami sütikét, de nincs kedvem sütni. Ha valaki süt kérek szépen két szeletet mert apának is kellene.

     

    Néha az Auchanban is jó és olcsó konyhai cuccokat lehet kapni, amik nem is gyengék.

    Még ugyan nekem is a régi NDK-s tálas van, már sokszor le akartam cserélni, de minek, olyan sokat nem használom és csak a helyet foglalná mint a 3 apritómíés még az NDK darálót használjuk amiben lehet cserélni a betéteket, még az eredeti dobozában van, rajta az ár 66 FtApa azzal szokta a prézlit csinálni, meg ha sok alma kell akkor azzal darálja le gyorsan és nem kell reszelgetni.

     

    mindenkinek, és jó ünnepi pihenést.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2009. október 23. 08:5614042.

    Sziasztok és jó reggelt Mindenkinek.

    Reggel nem engdett be a gép, nem tudom miért. Most meg már el kellene kezdenem valamit tenni itthon is.

    Főni akarok csirke apró levest és sütök csibe combot hozzá krumli főzeléket.

    Mosni is kellene, meg a párom megkért hogy a régi képeikből amikor még gyereke és fiatalok voltak, készítsek diát.

    De ehhez a képeket még szkennekni kellene. Vasárnap megyünk házassági évfordulóra és azt is szeretnénk vinni.

    Az éjszaka rosszul aludtam, gondolom az időjárás is bele segített. Estt nagyon az eső is, de most más világít a nap.

    Legyen Mindnkinek szép napja, a betegeknek gyógyulást.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2009. október 23. 08:0014041.
    Én is úgy tudtam hogy csak ez a cég csinálja, és csak az egy literest.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (14037)
    2009-10-22  19:07
  62. 2009. október 23. 07:5914040.

    Hali!

    De irigyellek azért a szomszédos bevásárló központokért.  Igaz sokszor a teszkóba sincs pénzem hogy kimenjek, akkor meg mit akarok

    Az az ominózus tálasmixer CSAK TEGNAP volt akciós A fenébe. Tudtam én hogy tegnap kellett volna kimenni, de én is elfelejtek mindent. Volt hozzá rúdmixer, is, és tényleg ezzel már verhetetlen volt az ára.

     

    A programok- sajnos könnyen lemondok mindenféle kinti programról (még a terasz téliesítésről is) ha olyan hangulatom van. Márpedig sűrűn van........  és akkor jön a depi. Nem tudok ellene mit csinálni. 

    Biztos fog a "kisfiad" kapni a  Hervisben kabátot. Én is szeretek oda benézni, de ez csak Szegeden vagy Békéscsabán van nálunk nincs.

    előzmény:
    őszirózsa (14034)
    2009-10-22  18:52
  63. 2009. október 23. 07:5114039.

    tea

    kv

    Szép napot mindenkinek. Visszaolvasok.............

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. 2009. október 22. 22:0814038.
    Kellemes hetveget   lanykak!!!!!!!Csak  bekukk,minden jot kivanni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (14037)
    2009-10-22  19:07
  65. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 22. 19:0714037.
    Pont 47 ezer volt a 2 literes, de már ott is megszűnt, csak az van, és úgy, ahogy te vetted.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (14036)
    2009-10-22  19:00
  66. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 22. 19:0014036.
    Megkerestem, de már ez az ürge is átállt az 1l-re, és így még olcsóbb  mint egyébként volt nála. Az 1l volt 39ezer, a 2l 47, nézd, már megint elfelejtettem. hát hülye vagyok már, ez szörnyű, 1 perce néztem meg. 
    előzmény:
    izisz47 (14033)
    2009-10-22  18:51
  67. 2009. október 22. 18:5914035.

    Rlészemről a "tofu " kilőve......Egyszer hoztak a fiuk olajban uszott, de nem kivántam..Igy vagyok a szójával is, semmi formában nem esik jól....Egyszer próbáltam vegyesen pörköltnek, de mind ment a klóba....

    Meg valószinű az emésztésemnek se jó.....Jutka-a velemi nyaraldás- ő is a főiskolai menzán mindig beteg volt, ha töltött paprika, káposzta, fasirt volt....Aztán a szakácsnő bevallotta, hogy használnak  vegyesen szóját is.......Máskor nem evett inkább ....A felvágottakban is van, ha elolvassuk !!!!!

    Ki tudja mit etetnek velünk ????

    előzmény:
    izisz47 (14023)
    2009-10-22  18:38
  68. 2009. október 22. 18:5214034.

    Ez az áfonyaszósz , gondolkodóba ejtett...
    Penny a

    város tulsó felén van, talán 2 éve csak, de Kőszegen pont a város határában, oda be szoktunk menni jövet v. menet........De most nem készülünk...

    Közben Z. beszólt, hogy kinéz a Hervisbe, valami kabát ügyben, ha nincs, akkor holnap kimennek Oberwartba....lehet onnan hozatok szószt, meg marhahusit, csodálatos szép, és semmivel sem drágább mint itt...Meg ott is péntek, le szokták árazni a friss dolgokat, ahogy Z-t ismerem hoz több mindent........

    Lehet, hogy ebédre nem is lesz, mert később indulnak, majd esznek kint pizzát az Intersparban v. másutt........Majd meginterjuvolom, számitsak -e rá, vagy olyant, amit lehet melegiteni........

    Ha jó idő lenne, azért foglad el magadat kint a jó levegőn, terasz stb....Ha már egyedül maradsz, nem jó......jön a rossz közérzet mindenféle nyüg, baj......Ugyis tudod mire gondolok..

    Mindenestre Polla baba már lassan "világutazó " lesz, annyit mennek , minden hétvégén szinte....Stramm kis csaj, anno mi még ilyen idősen a szomszéd faluba sem mentünk velük......

    Z.nak emlékszem kis hőemelkedése volt, és nem mentünk haza vonattal anyuékhoz.......Hollandusnál már volt Trabant, akkor könnyebben mozogtunk már, de csak mikor jó idő volt, és nagyobb sokkal......

    Most más világ van......

    előzmény:
    izisz47 (14020)
    2009-10-22  18:31
  69. 2009. október 22. 18:5114033.
    Ok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (14031)
    2009-10-22  18:50
  70. 2009. október 22. 18:5014032.
    Lányok, mindjárt kezdődnek a műsoraim. Jó éjszakát, jó pihenést mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 22. 18:5014031.
    Nem emlékszem, de drága, majd kikeresem, valahol még meg van.
    előzmény:
    izisz47 (14028)
    2009-10-22  18:44
  72. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 22. 18:4814030.
    Igen, és a fűszerek határozzák meg az ízét, különben seízű. Sütni is lehet serpenyőben.
    előzmény:
    izisz47 (14029)
    2009-10-22  18:46
  73. 2009. október 22. 18:4614029.

    Azt is meg kell főzni nem?

    Főzőműsorban láttam már, ott azzal főztek- hús helyett azt hiszem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (14027)
    2009-10-22  18:44
  74. 2009. október 22. 18:4414028.
    Azt mennyiért adják?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (14026)
    2009-10-22  18:42
  75. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 22. 18:4414027.
    Én már vettem, aztán nem bírtam lenyelni. Beraktam a számba, és nem ment le. Ugyanígy vagyok a camambert sajttal, ha kirántva áfonyamártással elém teszik, akkor ízlik, de bunda nélkül nem tudom lenyelni.
    előzmény:
    izisz47 (14023)
    2009-10-22  18:38
  76. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 22. 18:4214026.
    Én egyszer már kértem az O2szifonra ajánlatot, ott van 2l-s, 2 patron kell bele.
    előzmény:
    izisz47 (14021)
    2009-10-22  18:36
  77. 2009. október 22. 18:4114025.
    Az almát és minden más gyümölcsöt én is csak akkor bírom, ha kenyeret eszek hozzá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (14022)
    2009-10-22  18:37
  78. 2009. október 22. 18:4014024.

    Lehet hogy van egyébként is, de én eddig mindíg csak akkor néztem amikor 150 wattosakat  lehetett látni. Lehet hogy elmúlik ez nálam gyorsan, mert el szokott, csak most van min agyalnom

    Én se nagyon vásároltam, mert egyedül leszek mind a 3 nap alatt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (14022)
    2009-10-22  18:37
  79. 2009. október 22. 18:3814023.

    Nektek is jó pihenést, jó csevegést. Örülsz gondolom hogy itt az őszi szünet

    Jó étvágyat a tofuhoz. Na még az az amit elépzelni sem tudok hogy milyen

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (14019)
    2009-10-22  18:27
  80. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 22. 18:3714022.
    A tálasmixer egyébként is kb. annyiba kerül, mint akciósan, ne bánkódj. Én viszont még kenyeret se vettem. Vacsira még lesz, aztán reggelire mit eszünk a franc se tudja. teljesen le vagyok ma amortizálódva, annyira kívánom a gyümölcsöt, már ráfanyalodtam az almánkra, nagyon finom, de utána olyan a szám belül, mintha leégettem volna. Mama paradicsomlevest akar enni holnap, és 2 palacsintát. Lányom állítólag megfőzi. Aztán majd én csinálom, mikor ő már dolgozik.
    előzmény:
    izisz47 (14014)
    2009-10-22  17:54
  81. 2009. október 22. 18:3614021.

    Nekem még nem volt szűrőm, pont mostanában foglakoztatott a dolog, ugyanis nehézfémeket is talált bennem a biorezonanciás gép. Meg a franc tudja miket nem.  Ezt meg ingyen hozzánk vágják az újsággal. Én meg szűrögetek.

    Mint  az oxigénes vizet, elég hamar elfogy, de most még lelkesen csinálom. Nem tudnak 2 literest csinálni (ez a cég legalábbis) mert a patron az nem elég csak ennyi vízhez- állítólag. Majd a szűrt vizet teszem a szifonba, oszt tiszta egéssség leszek utána

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (14018)
    2009-10-22  18:23
  82. 2009. október 22. 18:3114020.

    Lehet hogy szombat reggel kibringázok, mert alig lehet kapni 300 wattos cuccokat, csak 120-150-t ami semmit nem ér. Nekem még nincs ilyenem és régóta szeretnék, de eddig a legtöbb volt 250 wattos a médiában - ha jól emlékszem. És az ára is jó. A penny újságban is ma van benne, de az az 150-es, az nem kell, igaz olcsóbb is, de akkor sem.

    A vaniliamártást puding porból csinálom, sok tejjel. Nem tudom hány e betű van benne, de gyors

    A madártejet csinálom egyedül kikavart tojással és kis liszttel. Ugyanúgy csinálhatod a vanilia mártást is, csak akkor több lisztet és jó sok vaniliás cukrot tegyél bele.  A pennyben vettem az áfonya szószt, isteni az akármi (akár vargabéles, palacsinta, vagy rizskoch vagy bármi) vaniliamártással, áfonya szószal leöntve, és jó sok ebetűs tejszinhabot nyomni rá Nyamm!!

    Na azok a konyhai cuccok engem is érdekelnek, csak ki fogok bringázni. Szilikon ecsetem az van, meg van egy szilikon lapom is amin lehetne tésztát nyújtani, de inkább a régi fa deszkámon szoktam tésztázni, mert az jó nagy.

    előzmény:
    őszirózsa (14017)
    2009-10-22  18:17
  83. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 22. 18:2714019.
    szép jó estét mindenkinek voltam a háziorvosomnál imádok hozzá járni mert bár tudom hogy udvariasságból mondja hogy -csókolom de jó tetszik ki nézni -mégis jól esiköszirózsa szabolcs azt mondta a telcsibe hogy fáj a keze ezért nem járt edzésre  (ő tudja ) de ezért kár ott lennie ez csak az én véleményem holnap cincogunk  szabolcs nemsokára itthon lesz  apa kimegy érte a buszhoz- nándor eggyenlőre nem jött- remélem nem sötétbe fog be surranni mint a koleszba  Megyek vacsizni vettem az Aldiban tofut és epret kicsit csemegézem kényeztetem magam Legyen szép estétek kékelefánt szép jó reggelta kacor meg csak had menjen kocsival
    előzmény:
    őszirózsa (14011)
    2009-10-22  17:41
  84. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 22. 18:2314018.
    Volt nekem ilyesmi kancsóm, annak Brita volt a neve, az nem mutatta a szűró élettartamát, sőt az első adag vizet ki kellett önteni, Aztán meguntam. Mindig naftalin szagot éreztem azon a vízen. Betétet még mindig találtam itthon, ki sincs bontva. 4 emberre elég kicsike volt, mindig csak azzal foglalkoztam, hogy vizet szűrtem.
    előzmény:
    izisz47 (14009)
    2009-10-22  17:38
  85. 2009. október 22. 18:1714017.

    Szia  ! pedig volt minden, ami az ujságban volt....Azért is voltak sokan.....Néztem én is, ennyiért  és 300 wattos-ez jó erős- nem pénz....A régi Ndk-sok 120 wattosak voltak, csak összehasonlitásul irtam....Nekem a 2 x javitott Bosch van, remélem kitart, mert leejtettem mindig....Ez már a sokadik, de ez s 350 w-os turbó....Pillanatok alatt kőkemény a tojáshab......

    G. szó szerint elhajtott a "konyhaeszköz " pulttól.....mondván, hogy csurig vagyunk szerkentyűvel, billentyűvel..Igaza van !!!!

    Ibimnek vettem-rendelésre- felakaszthatós -szilikon ecsetet, meg azt a hengert, amivel a gyurt tésztákat lehet a tepsibe egyenletesen szétteriteni....Nálam nagyon bevált, egy kis téglalpra kinyujtom, aztán bele a tepsibe, és ezzel készre igazitom, igy egyforma vastag mindenhol......Meg gyorsan is lehet dolgozni vele, olyan kezes.....

    Kérdés, a vanilia mártást  sk gyártod, vagy kész porból ????Érdekelne !!!Csinálok én is vargabélest, jó lenne hozzá.......

    Ezer éve nem csináltam madártejet, pedig mikor kicsik voltak a fiuk, milyen gyakran volt!!!Hollandus szokta a habra mondani, hogy azok a "madarak ??????

    Hogy ebben a 3 napban mi lesz a kaja, sejtésem sincs...Ki tudja Z. el is utazhat, még nem nyilatkozott, meg sógort is meg kell kérdezni......

    Nagy a család !!!!

    Lehet, hogy rakott kel lesz valamikor....és egyuttal megsütöm a vargabélest is , ha már a sütő ugyis meleg lesz....Spórolunk......

    Mi az eon-hoz tartozunk, ők 6.7 %al emelnekl nov.1-től, a többi kevesebbet.....

    előzmény:
    izisz47 (14014)
    2009-10-22  17:54
  86. 2009. október 22. 18:0914016.
    Jó éjszakát, én is hamarosan megyek.
    előzmény:
    Daisy48 (14015)
    2009-10-22  18:02
  87. 2009. október 22. 18:0214015.

    Sziasztok Lányok.

     

    Ma alig csináltam valamit de curvára elfáradtam. Igaz sokat voltunk levegőn, most F-vel egy órát sétáltunk. Ki tudja holnap milyen idő lesz.

     

    Délután megcsináltam egy jó adag céklát, egy db-ig elég lesz.

     

    Az a jó ha a mama bent van a korházban felügyelet alatt. Főleg ha a gyógyszereit átvariálják.

     

    Apa készíti a vacsit, a négylábú meg ott ordít neki hogy jöjjön már be

     

    mindenkinek. Jó éjszakát, szép álmokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. 2009. október 22. 17:5414014.

    Szia Zsuzsi, nekem is téliesíteni kellene a teraszt- illetve elpakolni a székeke a nejlon alá.

    Én is szerettem volna kiugrani a lidibe, mert mától akciós egy tálasmixer- a készlet erejéig és 300 wattos. Ilyenkor nem szokott lenni egy darab sem, s mivel most nincs autóm (a fiam azzal van) csak bringával tudtam volna kimenni amihez nem volt sok ambícióm, így megint nem lesz tálasmixerem akciósan

    előzmény:
    őszirózsa (14011)
    2009-10-22  17:41
  89. 2009. október 22. 17:4814013.
    remélem nem tiltanak ki miatta......
    előzmény:
    izisz47 (14009)
    2009-10-22  17:38
  90. 2009. október 22. 17:4714012.

    Szia  ! A mama lelkére csak beszéljetek, hogy maradjon bent amig tartják, mert manapság "kitüntetés, ha valakit bent gondoznak  ".....

    J. ugyis jövet-menet befut majd, meg kislányod is, meg aTe is, nem lesz magára hagyva  !!!!Biztassátok csak  !!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (14010)
    2009-10-22  17:40
  91. 2009. október 22. 17:4114011.

    Marcsika  !  légy megértő és nagylelkű Kacor királyoddal...Mit gondolsz, a 7 csokrot kézben hogyan vitte volna, meg gondolom szerszámot is...Külön vonat,v. busz kellett volna minima  !!!+!

    A főkandurral kevesebb, igy is lesztek páran......cincogjatok, most aztán Te leszel a parancsnok, nincs appeláta....

    Mondjuk-tyukagyammal nem tudom felfogni- hogy Szabi hogyan tudja "elsummantani " egész héten az edzéseket ????Kollégiumban van, ott nem tudják a kötelezettségét, más nem jár onnan...????

    Ahol voltam suliban-ott az edző és a koleszos nev. tanárok intenziv kapcsolatot tartottak, igy ilyen nem fordulhatott elő......

    12-re értünk haza csak innen a közeli Lidl-ből...Annyian voltak, mintha világvége közeledne....Aztán csak 1 nap lesznek zárva!!!Mondjuk, mi is jobban vettünk, mert mult héten nem is voltunk, Z. hozott szombaton tejet, kenyeret, stb.....

    Gyors kipakolás, közben meg raktam fel krt.héjában főzni, és a hozott csirkemájat megpiritottam, és brokkolikrém leves , meg nekem cékla....Egy óra 5 perckor ettünk, G. már "méltatlankodott ", hogy ma elmarad az ebéd ????Utána még a maradék 2 láda almát raktuk át kisebb dobozokba, mert valamelyik nap jönnek a nagy ládákért...

    Ugy beöltöztem, sapka, perelin, sál....aztán 22 fok volt.....Most totál felhós , de noncs hideg....Tegnap éppen jó idő volt a virágozásre...

    A teraszt is téliesitettem, már csak a 4 széket, meg a fűnyirót és az öntözőslagot kell a másik garázsba  átvinni, annak van padlása is, meg sokkal nagyobb mint a házi....

    Közben 3 adag mosás, most centrizi az utolsót.....

    A Lidlben nagy meglepetés ért....Már a pénztártól mentem vissza kelkáposztáért, meg vettem persze banánt is, mikor megpillantottam egy nagyon ismerős hölgyet...Végülis leszólitottam udvariasan, hogy nem XY -e,véletlenül, és ő volt, de engemet nem ismert meg....Ezek szerint nagyon megrutultam, öregedtem....

    Még leirni is   rettenetes    43 éve jártunk egyetemi előkészitőre vele, sokat voltunk vele társaságban is...Ő hamarabb ment férjhez, egy körzeti orvoshoz falura, 4 éve jöttek vissza elég közel laknak, már ők is nyugdijasok és 4 unoka van.......Majd az őszi szünet, meg a mindenszentek után telefonozunk, és valamikor összejövünk.....

    Valamikor -mikor még dolgoztam- láttam a városban, de éppen jött abuszom, és időre kellett hazajönnöm anyum miatt, és nem szólitattam le....Utána fel akartam hivni, de elmaRADT.....

    Ő totál olyan maradt mint volt, isten bizony, alakra, arcra, haja is...Már akkor is volt pár ősz haja, de mist is csak enyhén "mákos  "  !!!!

    Vera  !  Talán mamát rendbehozzák kicsit és nem lesz még betegebb....Csodálom,is , hogy egyáltalán benttartották...., de lehet egyik nap mehettek érte.....Itt a hétvége, ünnep......

    A.Évi, merre kajtatsz, vagy mentek a tanyára az ünnep miatt ????Ott legalább nyugi van, és nincs most hideg sem....legfeljebb zuhoghat.Itt is mindjárt rákezdi....

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (14001)
    2009-10-22  11:08
  92. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 22. 17:4014010.
    A mama úgy tűnik jobban van, 8 tablettát kap, megette a rántottlevest, az az ő gyógyszere állítólag, a resztelt csirkemájat csak megkóstolta. jövő hét végéig bent marad állítólag. Kiváncsi vagyok mikor kezdi el megunni, akkor lesz nekünk jaj.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2009. október 22. 17:3814009.

    http://www.mc.hu/termek.php?id=2604

    Hali mindenki. Nézzétek meg ezt az előfizetést- lehet egy vízszűrő kancsót ajándékba kapni. Én megrendeltem. Tök jónak látom

     

    Vera, örülök hogy nincs nagy gond. A barátnőm is panaszkodott hogy tegnap a nyelve alá kellett fújni, mert olyan rosszul volt. Szívbeteg ő is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 22. 14:5014008.
    lehet hogy tegnap is ki voltam akadva- nézd el nekem -néha kicsit szenilis vagyok ez már a korral jár vagy diszlexsziás lettem öregségemre
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (14007)
    2009-10-22  14:41
  95. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 22. 14:4114007.

    Én még mindig itt ülök, úgy ahogy felkeltem. már kezd fázni a lábam szára, mert csak zoknit húztam. Meg kéne legalább mosakodni. A lakásról nem is beszélve.

    Marcsika, te tegnap fordítva olvastál mindent. Pont azt írtam, hogy nem blokkolok le, mikor baj van, hanem mintha teljesen vadigenekkel kéne foglalkoznom, mentem a menthetőt, aztán mikor vége, akkor leeresztek. 

    Egyszer a lányom 5 éves kora körül felment lépcsőn egy szoborhoz a Vörösmarty téren BP-n. aztán gondolta belenéz az oroszlán szájába, hátralépett, és már esett is le hanyatt a lépcső tetejéről. Apa ott állt megkövülve, egy tálca sütivel a kezében. Nálam is voltak csomagok, táskák, mint egy málhás szamár, úgy néztem ki, de eldobtam mindent, és odaugrottam, éppen elkaptam a coffját, és felrántottam a fejét, így nem vágta be az agyalapját a lépcső szélébe. Igaz mindenünk csupa sár lett, meg koszosak lettünk, de nem történt baj. Nem apán múlott. És számtalan ilyen dolog előfordult már, mindig utólag jövök rá, milyen meleg helyzet volt, akár rám nézve is .

    Szegény anyám volt olyan, hogy ha történt valami baleset, először őt kellett lenyugtatni, csak aztán lehetett a sebesülttel foglalkozni.

    Mikor inszalagszakadást kaptam náluk, jól feldagadt a bokám egy másodperc alatt, apu betámogatott az udvarról, anyu meglátta a lábam, hát azt leírni nem lehet, hogy elkezdett sirni, sikítozni, majdnem fel kellett pofozni, hogy képes legyen egy vizesruhát adni a lábamra. 

    De aztán ő jött velem a balesetibe, éjszakába nyúlóan ott virrasztott velem, mire 2-kor hazavitt a mentő. Drága anyám, mennyit gondolok mostanában megint rá. Mióta olyan rosszul voltam egyik éjjel. 

    Egyébként van egy gyanúm, miért lehettem rosszul. Attila másnap olyan morc volt, mint amikor nem veszi be a gyógyszerét. Elképzelhető, hogy én vettem be az övét is. 

    Egyszer már megtörtént, akkor rögtön rájöttem, de már akkor lecsúszott, és ugyanolyan rosszul voltam. pedig külön tartom őket, én más időpontban veszem be az enyémet, és mégis előfordul. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (14006)
    2009-10-22  14:06
  96. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 22. 14:0614006.
    Verám örülök neki hogy a mama állapota megnyugtató  igy igaz még a fiatalokat is megviseli ez az időváltozás (időjárás) most nálunk is meleg van kiis teregettem 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2009. október 22. 13:5114005.

    Ne csodálkozz rajta hogy felment a Mama nyomása. Tegnap is melegfront, ma is és nagyon hirtelen lett meleg, holnap kettős fronthatás

    Talán a hét végén nem lesz front.

    Persze a korházban túl gyógyszerezik az embert, biztos ami biztos. Amit nekem felírtak a korházban annak pont a felét szedem. Ha beszedném mind már lehet hogy alulról szagolnám apa rózsáitA háziorvossal megbeszélve szedek kevesebbet. 

     

    A múltkori evés utáni cukrom 6,51 lett. Nem az igazi, de elfogadható, még azt hiszem határértéken belül van.

     

     

    További jó pihit

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (14004)
    2009-10-22  13:12
  98. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 22. 13:1214004.

    Jó is lenne, ha még anyukámért kéne izgulni, de ő, szegény a 87. születésnapján, 2 éve itt nálunk meghalt. Reggel 8-kor felköszöntöttem, mosolygott, megbeszéltük mi legyen az ünnepi ebéd, kijöttem tőle, fölkelt, beágyazott, akart menni a fürdőbe, egyet kiáltott, elesett, és onnantól már nem tért magához. Hamar jött a mentő, addig lélegeztettem, ahogy tudtam, de sajnos elment.

    Már napok óta eszemben van,pityergek sokat, találtam róla egy nagyon aranyos képet, kinyomtattam, Attila is babusgatta, puszilgatta a képet, neki is csinálok egyet, nagyon szerette a szüleimet. Papáról is majd nyomtatok neki.

    Anyósom meg van, J::::::bent volt nála reggel, lányom délután megy be, én majd holnap. Fáradt a mama, törődött, mást nem mondott a férjem. Megint úton van, vidékre megy, gondolom estére megint bemegy az anyukájához.

    Hát ez van, hogy mitől ment fel a vérnyomása nem tudni, mert inkább mostanában mindig alacsony szokott lenni. Most átállítják a gyógyszereit, de tartok tőle, hogy nem lesz túl jó az neki, ugyanis nem fogják figyelembe venni, hogy egyébként nem magas neki. Szerencse, hogy nem kapott agyvérzést, szegény, az szörnyű lenne. 

    Én ma délig aludtam, de akkor úgy kiugrottam az ágyból, mint akit lőttek, mert eszembe jutott, hogy én se vettem be  reggel a gyógyszert, átaludtam az időt. Már éreztem a zsibogást a fejemben. 11-kor lefeküdtünk, Attilának is mondtam feküdjön, úgyse tudja hány óra van, aztán, hogy el bírt-e aludni, nem tudom. Ha megkérdem, mindig azt mondja, nem megy az alvás éjjel. 

    Én felébredtem fél egykor, aztán 4-kor, és akkor nagyon sokáig fent voltam, utána valamikor 8 körül is fent voltam, de mivel apa nem kapcsolta be a kályhát, így jól elaludtam délig. 

    Mindig arra ébredek, amikor beindul a fűtés, és akkor olyan melegem van a hangtól, egyből, hogy ki kell nyitnom az ajtót. 

    Elég lenne nekem csak radiátorhangot hallgatni magnóról, már nem is fáznék.

    Itt derűlt idé van, az elébb sütött a nap, ezt megint elszalasztottam a mosás szempontjából, egye fene.

    Attila olyan boldog, megint megcsinálta a reggelijét, még a nagykést is elmosta. én direkt nem álltam fel, csak mondtam neki mit hol keressen. Volt már régebben egy ilyen időszaka,mikor mindent kievett a hűtőből, de leginkább azt se tudja melyik a hűtő.

    Kéne innom egy kávét, de érezem a szívem, ezért nem lehet sokáig aludni, a rühös gyógyszerek miatt. Ma tényleg nem főzök, mert maradt a pincepörköltből is, meg a spenótból is.

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (14001)
    2009-10-22  11:08
  99. 2009. október 22. 13:0514003.

    Sziasztok Lányok.

     

    Reméljük hogy csak alszik Veruska, habár azért be szokott jelentkezni már korábban.

    Nem az anyukája hanem az anyósa került korházba. Anyukája sajnos már nem él. De reméljük hogy anyósa is jobban van.

     

    Ez az idő teljesen tönkre teszi még az egészségeseket is. Reggel kint voltunk Fricivel, aztán két perc alatt megcsináltam a spenótot, pörkölt a fagyiból volt, és elmentünk sétáltunk egy nagyot.

    Igaz hogy dzsekiben voltam, de nagyon melegem lett, főleg ahol sütött a nap. Ha ilyen marad remélem délután is lesz még erőnk egyet sétálni, mert holnapra már esősebb időt mondtak. Most odatettem céklát főzni és ha készen lesz megcsinálom a salátalét is. Nagyon szeretem

    Marcsikám csak cincogjatok

     

    Izisz talán még nektek is lesz forgalmatok az egynapos ünnep előtt. Hátha a hosszú hétvégére ki akarnak szépítkezni.

     

    később jövök még.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (14001)
    2009-10-22  11:08
  100. 2009. október 22. 12:4414002.

    Ebéd utánra. 

    Remélem Vera  nincs gond.....................

    mindenkinek. Lehet bevásárolni mert lesz egy egész napos ünnep. Ilyenkor mindeki megőrül. 

    Este jövök.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top