Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ma inditom-várlak

Torolt_felhasznalo_638194
Torolt_felhasznalo_638194
Létrehozva: 2008. május 2. 13:12
sziasztok nagyon nehéz bekapcsolodni egy összeszokot topikba  szeretetel várok IDE mindenkit aki el mult 50 és imád netezni -barátokat keres :mert az a barát  kinek öröme az örömöd,bánata a bánatod, kinek barátságát  minden körülmények  között válalod mesélj!
  1. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 22. 11:0814001.
    szép jó napot mindenkinek Vera Mi van anyukáddal?????egyébként én is pont olyan vagyok mint Te bepánikolok és képes vagyok ott hagyni aki rosszul vanpl egyszer a Blanka elájult a fürdöben én át léptem és kimentem szólni apának a tehetetlenség le bénit Remélem anyukádról van már hired  és csak fáradtágod alszod ki aztán idee ülsz és irsz Fől az ebédem székelykáposzta lesz (ha megfől a marha husi) vicám jobban van szabolcs délután jön haza  egész héten nem volt edzésen igy nem mehet versenyre Apa készül a kisfalujába csinálja a sircsokrokat van hozzá alapanyagunk és igy olcsóbb mert kell vinnie 7 csokrot holnap elmegy és csak vasárnap jön haza igy cincogni fogunk igaz kicsit mérges vagyok hogy el viszi a seggem alól a kocsit mert ugye neki is van nyugdijas bérlete és én is elmentem busszal orosházára  de hát ő férfi és nagyon szereti  kényelmet  Mindenki vigyázzon magára ma kicsit többször be tudok kukkantani 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. október 22. 10:1514000.

    Sziasztok !

     

    Vera, este nem birtalak kivárni, de látom nem irtál , hogy este mi történt mamával végül is....

    Lehet, hogy most alszol , ezt remélem !!!!

    Csak a rossz hirek jönnek az eü-ről minden vonalon.-..Ez azoltási mizéria ez már "csucs "....Még a csapból is ez folyik....Le is kapcsolom a rádiót, már hallani sem akarom....

    Ezekkel a vbaca hirekkel sok embert elriasztanak, és még jobban nem mennek szürővizsgálatra, meg maguk kurálgatják magukat, aztán mire "beviszik " őket, az meg már késő.....Nekem is már régen gyomor, bél, máj tükrözés kontroll kéne, de mivel profon "nyugdijasan " van pár órát, már gubancos, pedig  muszáj, de csak várok a "csodára", mindig találok ürügyet, pedig   muszáj lesz....

    Meg valami kardiológus is, a vérnyomás, meg a szivnyomásaim miatt...Ma reggel megint felugrott, össze vissza ugrabugrál, ez a legrosszabb...G-nak van a régi kardiológusa, az talán egyszerűbb lesz, oda bejelentkezni-van magánrendelése- vagy délután behiv a kórházba.Tökmindegy, a manit ugyis megkapja....Biztos kell valami koszoruértágitó, mégha csak az....Az egész család sajna ilyen érrendszeri beteg volt-meszesedés  stb-....

    Az előbb tusoltam, este csak "cicamosdásra " volt erőm, kell nekem is mindent bevállani, aztán nem birom  már....

    Vannak tul nyugis napok, amikor a kutya sem jön, nem történik semmi, aztán vannak, mikor olyanok vagyunk mint az átjáróház-tegnap is-tanitványok, asztalos-megcsinálta aszekrényajtókat-, közben az "almások ".Még jó, hogy unokahugom elültette a virágokat, folyton meg kellett volna szakitani....meg a napban a hajlongás nem tesz jót a fejemnek  !!!

    Kicsit-felhős, szeles idő van, megint egy ujabb front, ezt érzem, nyomott is vagyok....

    Megy az 1.adag a mosógépben, irogatom, hogy mi kell a boltból, még ebéd előtt átmegyünk...Ebéd az még semmi, még ötletem sincs, lehet hozok valami félkészet a boltból.....

    HSzombat reggel meg Ágivbal megyünk a virágnagyker boltba, az iskola révén bemehetek, ott akarok bevásárolni a temetőkbe való dolgokat, meg tálakat, cserepeket, cserepes krizantént   stb, meg Ági is vesz diszitő kellékeket, mert ő maga csinálja a koszorukat, álló sirdiszeket, olyan ügyes  !!!Nekem is unokahugom csinálja, virágos barátnéjától már vannak keretek.....Inkább neki adok manit, jobban rászorul, mint a sok kereskedő  !!!!Még igy is sokkal olcsóbban megusszuk, mert egy vagyon.....Meg 100 km utazás is...

    30.-án előre lemegyünk vele a sirokat rendbetenni-habár nincs sok dolog vele- meg levisszük az élővirágokon kivül a koszorukat, beültetett árvácskás tálakat......Aztán majd a fiukkal valamelyik nap megyünk ujra a virágokkal, mécsesekkel, meg onnan Sopronba.....

    G.riadót fujt, menni kell a boltba  , majd jövök  !!!!

     

     

    előzmény:
    izisz47 (13999)
    2009-10-22  07:01
  3. 2009. október 22. 07:0113999.

    Hali Mindenki!

    Köszi a kv-t Évi. Már kettőt benyomtam, most kivételesen nem tudtam aludni már megint fél 4-től. A fiam úton van, megy az utolsó forgatási napokra, és persze itthon hagyta a vejem lakáskulcsát. Mellesleg valamikor éjjel fog hazaérni a forgatásról. FRANKÓ!! A lányomék mennek fel, majd felviszik és valahol fel kell hogy vegye a kulcsot. Állandóan fel kell sorolni hogy mindent elrakott-e, most nekem sem jutott az a q..va kulcs eszembe

     

    Vera, remélem minden rendben. Mindíg van valami baj. Az egészségügyről meg inkább semmit nem mondok. Egyezik a véleményünk azt hiszem. Azt hiszem teljesen mindegy hogy az ország melyik területéről van szó, ugyanolyan szar a helyzet mindenhol.

     

    Délben benézek ha itthon leszek- mi újság.

     

    A lehetőségekhez képest mindenkinek legyen szép napja.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. október 22. 05:2213998.

    Jó reggelt !

     

    Veruskám mi ujság a mamával?.

    Sajnos nálunk is ez van a sürgősségin amit leírtál. Ha valaki hordágyon van az egész nap ott lehet a sürgősségi folyosóján.

    Legutóbb mikor apa bevitt, én is órákat vártam és még így is előbb kerültem vizsgálatra mint aki más problémával jött, mert sorolnak és a sziveseket es a magas vérnyomásosokat előre veszik.

    Remélem le tudták nyomni neki.

    Tegnap este én is éreztem hogy kicsit ugrált föl-le, ezért is bujtam korán ágyba és a vacsoracsata /ami ezen a héten szar/ után elaludtam. 10-kor ébredtem fel akkor vettem be gyógyszert és alutam mostanáig,

     

    De most visszabújok, ha nem is alszom vissza, de legalább vizsszintbe vagyok.

     

     

    Pusza mindenkinek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. október 21. 22:4013997.

    Szia  Vera!  Itt vagyok..Gyorsan visszaolvastam, totál igazad van a "kirohanásoddal " !!!!Nem elég, hogy szegény mama oda van, a hozzátartozók meg "szintén " rosszul lesznek ma "tehetetlenségtől ", idegességtőól, akkor meg még több lesz a beteg........

    Aztán ez a sürgősségi ellátás.....Itt is nagy milliárdokért megépitették a kórházban, csak orvos nincs benne elég....Mikor Ibit kisértem be a mélyvénás trombózissal, órákig vártunk, miga a függöny mögé bement az egyetlen doki, messziről rápillantott a lábára és küldte UH-ra, meg vérvételre....Ezt azonnal is tudtuk, ott ujabb várakozás, már majdnem bepisilt, akkor hoztak neki ágytálat, de abba meg nem tudott....Du. 2-kor kerültünk fel a kórterembe, délelőtt 9-től.......És hétköznap, teljes kapacitás mellett...Nem is jó rágondolnia hétvégekre, meg a -3-as 4-es ünnepekre, akkor aztán elszabadul a pokol, sehol egy lélek....

    Isten bizony -réges rég - magunknak kellett volna fizetni személyi számlára az eü. biztositást, és  mikor szükség lenne rá, akkor fizetnénk, illetve abból a befizett összegből menne.....Lehet, hogy sokkal jobb lenne, mert ez ugy sz...r ahogy van, és mindig olyanabb lesz......

    Itt már senki, semmi nem számit, lehet az öreg, fiatal , totál mindegy....Közömbös, fáradt, ideges, feszült dolgozók vannak ott is, aztán a betegek isszák a levét......Csak itt életekről van szó...Mert egy üzletben , ha nincs kedve az eladónak, akkor azért nem történik tragédia......És akkor azt mondják, hogy micsoda "drága az ellátás"....Szegény mama is, hogy fél délután feküdt a folyosón, mennyibe került ?????? Semmibe  !!!!!Ezzel az erővel, taxiztathatták volna 4-5 kórház között is-szokás szerint....Aztán mindig kimagyarázzák, hogy egyedi

     eset, meg a körülmények  rossz alakulása......

    Ki vagyok merülve, tegnap , ma almanagykereskedés, tetőtér takaritás, Ibinél "konyha rendezés, mosogatógép beállitás, 2-3 gyorsprogram-millió pohár , csetresz egyebek....Ma szintén...Meg a kevés , rossz alvás miatt, már olyan fáradt vagyok nap közben, hogy elkeseritő....Mint egy ujszülött 2-3 óránként fennvagyok, kibotorkálok a fürdőbe, jól nekimegyek valaminek mindig, aztán nagynehezen visszaalszom, és jönnek a hülye, baca álmok......

    Azt hiszem vizszintbe megyek, még a mai ujságokat sem láttam, de a gépet még nyitva hagyom, talán lesz hired mama felöl.......

    A többiek, már az igazak álmát alusszák, taláén holnap lesz időm mindenkivel "foglalkozni  ", meg a firhang Projektet is beinditani....Ma itt volt unokahugom, áldását adta az "aukcióra "....

    Szegény Ibimet is sajnálom, totál kivan....A vonalas telefont- a hordozhatót-nem találta, hivta magát mobilon, de a lenti készülék olyan erősen csengett, hogy csak távoli hangot hallottunk, végül a hütőben egy zacskóban, ahol a szemcseppjét tartja ott leltem meg....Ez már a vég kezdete......Aztán férje, gyerekei is csak kritizálnak, cseszegetik inkább segités helyett.....Ő meg -ugy látom- olyan fáradt, kimerült idegileg is, hogy nincs sokszor a helyzet magaslatán, hogy mit, mikor, milyen sorrendben kéne csinálni.....Egész nap  dolgozik, de nem sok látszatja van.......Neki is hatalmas az a 3 szines ház, egyedül sok, meg beteg is eléggé....Meg kb. 10 éve, mikor  a csipője, gerince miatt lerokkantották, egyre rosszabbul volt, és csak a legszükségesebbeket tudta megcsinálni, aztán anyuját is 3 évig napközben nála gondozta, de akkor már csak megfőzőtt hajnalban, beinditta a mosógépet, és alig várta hogy vizszintbe legyen......Szóval van mit bepótolni, de segitség nélkül nem megy.......

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13996)
    2009-10-21  21:07
  6. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 21. 21:0713996.

    Hát ez érthetetlen. 8-kor betolták a mamát a vizsgálóba, azóta bent van.Eddig nem jutott be, most nem jut ki. 

    Hívott a lányom,  ők hazamennek a G::::val, apa marad, de neki meg lemerült a telefonja, csak akkor tudok meg majd valamit, ha hazajön. 

    Jó, hogy a lányom bement, mert ő legalább ki tudja mutatni az együttérzését, én ilyenkor lefagyok, és csak a megoldásra koncentrálok, csak mikor már minden elintézve, akkor szoktam kiengedni. Ezért mindenki, még a saját szüleim is szívtelennek tartottak, de hát én már nem változom.

    előzmény:
    őszirózsa (13992)
    2009-10-21  20:13
  7. 2009. október 21. 20:3413995.

    Daisy,mi a konyveket ingyen kapjuk[igy lehet megtudni,mi volt divatban karacsonykor...]es nagyon olcson aruljuk,a penz gyerekeknek megy akik nehezen tanulnak meg olvasni.En hagyom a konytarat venni,csak elolvasom,neha veszek ,ha latok olyat amit mar regota keresek,es igy is a 5-ik konyvespolcnal tartok.....

     

     

    Vera,milyen jol emlekszel!!!!!  Van egy program,ahol kutyaval olvasnak,a kutya lapoz,figyel[komolyan mondom!!!!}Alszol,  vagy nem,az eszed csuda jol jar!!!!

     

     

    Marcsika,csuda jok a kepek!!!Vicanak jobbulast,Nandornak munkakedvet kivanok!!

     

    Izisz, ide a zsiroskenyerrel,az almat megtarthatod..Pollanak egy hatalmas puszit kudok mint a 2 kacsojara!!!!!!

     

    Adi-Evi,Zsuzsa,vajon  merre jartok?

     

    Ica ne vidd a melot tulzasba!!!

     

     

    Legyen szep es nyugodt almotok estetek,megyek vissza csomagolni...

    előzmény:
    Daisy48 (13967)
    2009-10-21  06:20
  8. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 21. 20:2613994.
    J:::: megérkezett, állítólag akkor vitték be a mamát a vizsgálóba. A mentőben csináltak EKG-t. ott állapították meg, hogy nem a szíve. Majd talán lassan megtudok valamit, remélem lesz már ágya is.
    előzmény:
    őszirózsa (13992)
    2009-10-21  20:13
  9. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 21. 20:2113993.
    Képzeljétek, 4 óra óta nem sikerült egy orvosnak sem megnézni a mamát, most beszéltem a Vercsivel. Az infúziót, amit a háziorvos bekötött neki, a mentőben a hasára dobták, és nem ment semmi belőle, eddig a lányom, meg a Gábor tartották a magasba, Nincs egy infúziós állvány, nincs takaró, a kabátjával, s a lányom kabátjával takarták be, jó, hogy nem az udvaron fektetik. Mindenki ... anyázik, valakit kint ültetnek a váróban, közben habzik a szája, már órák óta, hát, hogy rohadjon meg mindenki, csak azt kívánom, aki ezt okozta,az valahol essen bele egy bányalukba, és senki se segítsen rajta, érezze milyen kiszolgáltatottnek lenni. Ez a kórház is franc tudja hány plusz körzetet lát el, már a régi rendszerben is tele volt, most hozzácsatoltak még fene tudja hányat.   Az a véleményem, ha valaki rosszul van, egyből ugorjon ki az emeletről, mert úgyse gyógyítják meg, Hát ezért nem megyek én orvoshoz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. október 21. 20:1313992.

    Jaj Vera !  Szoritok.....Most estem ide, és mit olvasok.....De akórházi állapotok felháboritóak.....Sürgősséggel a folyosón  !!!!Szégyen, gyalázat !!!!Ha kibirja, akkor kibirja, ha nem sajnálják......Ilynekor kéne fülönfogni az eü. vezérkarát  és bemutatni , hogy a valóságban mi történik, mert nem tudják.....

    Betteg, ha egy hozzátatrozójuk igy járna, akkor pattognának biztos......

    Itt is egyfolytában vijjognak a mentők, most is, aztán ilyenkor 1-1 ügyeletes doki a sürgősségin, meg a 3 belosztályon összesen 1......Azelőtt minden osztályon volt ügyeletes orvos legalább......Több osztályon meg egyáltalán nincs is- gégészet, szemészet pl.  Ha nagy baj van, hazulról mennek be.......

    Ma meg olyan jó idő lett hirtelen, unokahugom egy szál polóban rakta el az árvácskáimat , meg a hagymásokat a napos előkertben.....Tegnap meg nagykabátban sapkéban voltam a piacon a virágokért......

    Itt leszek még, most megnézek valamit a tV-ben, és jövök, addigra talán valami bizatatót irsz....Telefonon sem tudsz kislányoddal beszélni, ill. J. már ott van í?????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13991)
    2009-10-21  19:59
  11. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 21. 19:5913991.

    Na, ma megálltam, hogy nem aludtam délután, sőt úgy felébredtem, hogy szerintem reggelig se fogok aludni.

    Épp készültem a merényletre, hogy lefekszem,csak még nyomtattam, szól a telefon, anyósom orvosa, hogy most viszik a mamát a sürgősségire, mert rosszul van. Egy pillanat alatt kiment az álom a szememből. 

    J_t nem tudtam felhívni, vidéken volt, egyfolytában üzenetrögzítőn volt, aztán hívtam a lányom, azt mondta éppen a buszon van, akkor leszáll a kórháznál. Telefonált, hogy megtalálta a mamát, és rettentő magas a vérnyomása, az EKG az jó, pedig az orvos azt mondta lehet, hogy a szíve, gondolom fájt neki ott is, nekem is szokott, ha magas a vérnyomásom. Apa ment a mama lakásába, összeszedni a papucsot, stb. aztán megy be, de most nem tudom mi van, azóta nem hívtak. Lányom ment vizet venni a mamának, mert képzeljétek kint feküdt a folyosón a hordágyon, állítólag remegett, mint a kocsonya, lehet, hogy fázott is, hát remélem nem hagyják kint éjszakára a folyosón. 

    Egész nap anyukámmal voltam elfoglalva gondolkodtam róla, nyomtattam a képeit éppen, mikor hívtak.  Még sírva is fakadtam, mikor megtudtam, hogy a mama is beteg.

    Reméljük a legjobbakat, hogy nem lesz neki baja, és le tudják húzni neki a vérnyomását.  Már jelentkezhetnének, hogy mi van.

    előzmény:
    Daisy48 (13987)
    2009-10-21  18:08
  12. 2009. október 21. 18:3313990.

    Én is elköszönök. azután kezdődnek a műsoraim. Bár a vacsoracsata mostani szereplőitől herótom van főleg Gabi naccságától. Tegnap át is kapcsoltam, nem tudtam nézni ahogy játsza az eszét.

     

    Jó éjszakát, jó pihenést mindenkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. október 21. 18:2313989.

    Sziasztok!

    Megérkeztem én is elég későre jár már,  de nem maradok itt bagolynak.  

    Voltam dolgoznui, el is fáradtam ennek a srácnak is mindig vannak kívánságai. Majd mondom neki legköüzelebb írja meg a mikulásnak, hátha teljesíti.

    Volt itt a fiam is, megebédeltünk, igaz 4 óra volt már , de éhes volt ő is.  

    Itt reggel hídeg volt, de délutánra kisütött a nap és kellemes idő volt. A lakásban nem is fűtenek, remélem azért hamarosan melegedni fog a radiátor.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. október 21. 18:1713988.

    Az én tökfelsőm is fáj Már nem is érdekel per pillanat milyen front van

    Jó vacsit, jó éjszakát. Én zsíroskenyeret főztem almával.

    előzmény:
    Daisy48 (13987)
    2009-10-21  18:08
  15. 2009. október 21. 18:0813987.

    Helló Lánykák !

     

    Ez a baj hogy én sem tudok semmit meginni, pedig lehet hogy semmi bajom nem lenne ha minden reggel lehúznék egy kupicával

     

    Marcsikám tényleg nagyon szép kislány voltál. A kanapé nagyon jól néz ki, Vica meg fogja szeretni. Sajnálom hogy nem sikerült a lakás

     

    Vera valahogy meg kell állnod hogy délután ne aludj el, hanem éjszaka.

    Attit meg tényleg egyre többször be kellene fognod hogy legalább a reggelijét saját maga megcsinálja, hátha jót tenne neki egy kis önállóság.

     

    Megyek és korán bebújok. Érzem apa hagymát hozott be, már folyik a nyálam.

     

    Fincsi vacsit és jó éjszakát mindenkinek.

     

    Nem tudom milyen front van, de fáj a tök felsőm.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. október 21. 17:4413986.

    Tényleg, hol vannak Zsuzsiék? Megártott a nagyker?????????????

    Remélem nincs gond

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. október 21. 17:4313985.
    Ja, tényleg szépkisjány voltál, de most is szép vagy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (13978)
    2009-10-21  14:40
  18. 2009. október 21. 17:4113984.
    Biztos jó lenne a házipájinka is, de nem tudom meginni. Meg mást se. Így maradnak az e betűk. Azt megtudom a fene a gyomromba
    előzmény:
    Daisy48 (13977)
    2009-10-21  14:04
  19. 2009. október 21. 17:3913983.

    Azért ez pofátlanság... mármint a bank részéről, bár ebbe mi is beleestünk. nem voltunk hitelképesek egy kb. 25-26 milliót érő ház mellett.

    Gondolom már 120 helye volt annak a pénznek

    Minden esetr nagy kalappal.

    A kanapé tényleg jól néz ki. Majd megszokja Vica, aztán nem is akar máson aludni. Nándi meg,............. hátha megjön az esze.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (13978)
    2009-10-21  14:40
  20. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 21. 16:0713982.
    nem kell kihúzni a kanapét igy is elfér rajta vica de ha ki van húzva akkor 3 személyes szobát több okból sem cselélünk :  vica szobály tele van kis emlékekkel ő onnét nem mozdul és az ő szobálya nagyobb mint az enyém igy a bútorai (föleg a lovak)nem férnének itt el és az én szobámban nincs fütés mert én nem szeretem a meleget (kályha sincs ebben az egy szobában ) az ajtóm mindig nyitva nappal  igy jön be a meleg  és ha nagyon hideg van akkor sziesztával kicsit begyfütök de nem tudok melegben aludni  a lakás többi helységéban villany kályha van Nándor most az adóságát dolgozza le (igy járt)  rohanok fürdeni és aztán megyek az ügyvédhez  köszönöm a bókokat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13980)
    2009-10-21  15:38
  21. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 21. 15:4213981.

    Ja, még azt akartam írni, hogy ezek a szoba kinézete szempontjából így nagyon jól néznek ki, szerintem, a kanapé, olyan szép kislányos.

    Te meg nagyon gyönyörű kisleány voltál, és most is az vagy. A spanyol képeken nagy fejtörést okozott, hogy a lányok közül melyik vagy Te.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (13978)
    2009-10-21  14:40
  22. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 21. 15:3813980.

    Ez a lila a kanapé? el lehet rajta férni? vagy ki kell nyitni?

    Nekem olyan rekamém volt anyuéknál, hogy a 2 vége fából volt,és volt neki rendes rugós bevont háttámlája, abba olyan jól bele lehetett simulni az embernek a hátával. Mikor anyu eladta a házát, akkorgondoltam nekem az kell, aztán mikor szétszedték, hát elkeserítő romhalmaz volt. Igaz, hogy kb. 555 évig feküdt rajta mindig valaki. Úgyhogy el lett dobálva. cseréljetek szobát a Vicával, az nem lehet, 

    Akkor most nándir nem is kap pénzt a dolgozásért, ha már előre kapott. 

    Nagyon kezdek álmos lenni, a fene egye meg, hogy mindig délutánra, aztán a vége az, hogy nem bírom kiéjfélig, és elalszom, aztán éjjel nézek. 

    Attila is azt mondta, hogy nem tud aludni éjjelenként, azért alszik délig.1-ig, 2-ig. 

    Ma megcsináltattam vele a reggelijét, a szalámit szeltem csak én. Vágott kenyeret, megkente margarinnal, éppen nyakig koszos voltam, máskor is megcsináltatom vele. Mosni akartam, de nagyon gyagya az idő majd holnap. meg én is gyagya vagyok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (13978)
    2009-10-21  14:40
  23. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 21. 14:4213979.
    hát igen a nyugdijjasok lefekszenek ebéd után legalább is apa le szokott
    előzmény:
    Daisy48 (13977)
    2009-10-21  14:04
  24. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 21. 14:4013978.
    sajnos nem mehet le apáért mert kaptam egy telefont és mannem kell az ügyvédhez 5 re Ugyanis csak szép álom volt hogy anyum lakása el kelt mert a fiatalok nem kapták meg a kért kölcsönt a banktól illetve megkapták volna de 4és fél millió helyett 12 milliót kellet volna vissza fizetniük mert a becsüs nem találta elég fedezetnek a kölcsönhöz a  szülöi házat és a 4 keresetet Na ez ám a szemétség hogy jusson igy lakáshoz ma egy fiatal házaspár kis hazánkban ha nem kissebség(remélem ezért nem moderálnak ki) szóval megyünk az ügyvédhez felbontani az eladási szerzödést és lehet újra hirdetni anyum lakását  Na ha sikerül teszek föl képeket  a kanapéról ami nem fért be a szobámba és az ágyról amit még mindig sirat vicám mert azt ő örökölte a Blankátol és most én alszom rajta meg egy fiatal kori képet rólam lássátok milyen szép kislány voltam este nem biztos hogy már leszek attól függ mikor érek haza  Ja  és most 2 hétig dolgozik a nándor annál a vállalkozónál  aki adott neki kölcsön pénz  és azt mondta el megy a munkanélküli hivatalba is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. október 21. 14:0413977.

     

    Szióka Lányok.

     

    Marcsikám  legközelebb annyit kérdezz Nándortól hogy dolgoztál? Ha igen van kaja, ha nem nincs Apa örülni fog ha nem kell busszal jönnie haza, kellemes meglepetés lesz.

     

    Izisz igaza van Marcsikának a sok E betüs nem egészséges, de egy jó igazi házipályinka az igen

     

    Vera lehet hogy neked is a pályinka köllene este egy-két kupica és aludnál mint akit fejbe vertek

     

    Az én párom most szaladt át a fodrástzhoz, de nemsokára hazaér. Átmegyünk a közibe és sétálunk is egyet.

     

    A többi lány merre van ?

     

    Fázik a kezem ahogy itt ülök a gépnél. Most kezdenek majd újra jobban fűteni. Ebéd után állandóan leveszik a hőmérsékletet, lehet hogy úgy gondolják hogy ebéd után mindenki lefekszik pihizni.

     

    További kellemes délutánt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13973)
    2009-10-21  09:55
  26. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 21. 13:1613976.
    na pont az E -betűsek a veszélyesek számosra- ejnye -ejnye-
    előzmény:
    izisz47 (13975)
    2009-10-21  12:53
  27. 2009. október 21. 12:5313975.

    Hali mindenki!

    Nekem sincs valami fényes napom- nincs gond, csak éppen vevő nem volt egy db. sem

     

    Marcsi, a szived

    Vera, orvosnál azért voltál már a nemalvással?  Ez azért nem jó hogy egész áéjje nem tudsz aludni. Nálam azért nem ennyire katasztrofális a helyzet, mert hamar el is alszom, kettő körül szoktam felébredni és akkor vagy visszalaszom vagy nem. Újabban nem ébrdek fel, csak 4 körül és vissza tudtam eddig aludni. 

     

    Év, az én kávézásom 3in1-ből áll. Nagyon ritkán iszom főzött kávét, azt nem bírja sem a gyomrom, sem a vérnyomásom. Ebben meg egy csomó e betűn kívül nem tudom mi van, de van benne olyan szer, ami itatja magát. HAgy mérgezze magát  polgár (én)

    mindenkinek, este jövök.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 21. 12:1013974.

    szép jó napot megebédeltünk vicámmal és le ültem a gép elé amikor nyilt az ajtó jött nándor és megkérdezte :főztél anyu ? és most meg lehet mosni a fejem mert ennyit mondtam -ott van a gázon a milánói melegitsd meg én a tegnap még oly "kőkemény"azt hiszem kocsiba ülök és lemegyek apáért Bajára  egy kis meglepi ne keljen már az egész napos fahordás után buszozni a Jók legyetek

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 21. 09:5513973.
    Kékéva nem a saját könyveit csomagolja, hanem  a könyvtárét, társadalmi munkában. Minden évben ilyenkor, de már elfelejtettem minek is, pedig még mielőtt írni kezdtem isten bizony tudtam.
    előzmény:
    Daisy48 (13967)
    2009-10-21  06:20
  30. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 21. 09:4913972.

    Sziasztok! Nem mondok újat, hogy nem tudtam aludni?

    már ez a relax is inkább serkentőleg hat rám. Azért a végébe csak sikerült belealudnom, 6-kor ébredtem, meg akartam fordulni, és húzódott a fülemből a fülhallgató, de már nem szólt. Miután kb fél 5 körül aludtam el, hát nem vagyok nagyon friss. utána visszaaludtam, de bekapcsolta  fűtés, és ha meghallom, egyből melegem lesz, pedig még nem is melegedett be a radiátor.

    Állítólag jön Pestre az influenza.

    kerülni kell a

    Egy nagy fehér cicával álmodtam, az már macska volt, meg akart karmolni, mert fájt a füle, és hozzáértem a füléhez. Na, most honnan veszek ilyeneket? 

    Azt hiszem bedögölt a mosogatógépem. A sótartó lukába bele van kövülve a vízlágyító só, és nem lehet belelátni, meg már azért annyit sikerült kioldani, hogy nem érjük el az ujjunkkal az alját. Most kísérletezek, kiszippantyúztam belőle az összes vizet, nem töltök bele semmit, és legalább forró vízzel leöblítem az edényeket benne, és utána megnézem van-e víz a lukba, mert ha van, akkor valamennyire megjavítottuk. ecetet öntöttem bele, már 2 üveg 20%-os ecet pezsgett benne, mindig oldja kicsit. 

    Most megy el apa, utána bizgerálom a mosogatógépet. Az a baj, hogy ha megiszom a reggeli kávét, utána nem tudok visszaaludni, pedig most kéne lefeküdni, enm délután. Tegnap is ugye elájultam tv nézés helyett, aztán naná, hogy éjjel meg nem alszom.

    Ma lehet, hogy szűkös ebéd lesz, megeszi valaki a spenótot. Még van egy kis Waldorf saláta, én biztosan azt fogom enni. Nem nagyon van kedvem semmihez.

    Az előbb sütött a nap, de már nem teszi.

    Pussz, mindenkinek, remélem nektek jobb napotok lesz, mint nekem!

    előzmény:
    izisz47 (13969)
    2009-10-21  07:05
  31. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 21. 07:1513971.
    szép jó reggelt mindenkinek ma korán keltem mert apát ki vittem a buszhoz megint Bajára ment fát vágni igy kettecskén leszünk vicámmal - milánóit készitek ebédre bár nincs étvágya kapott gyógyszert láza nincs Nagyon jót nevetem a "kan szagon" nálunk akkor is voltak illatok amikor még kicsik voltak a srácok és nem "kiskan" szag volt verám hogy van a szived??mindenki vigyázzon magára Izisz  sok vevöt kisarica kevesebb munkát Na én is megyek ébredezni iszom egy kávétLegyen szép napotok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2009. október 21. 07:0713970.

    Azért ne vidd túlzásba a kávézást Inkább dobjál be egy felest legalább rögtön jobb kedved lesz. vagy valami gyógyteát

     

    előzmény:
    izisz47 (13968)
    2009-10-21  06:54
  33. 2009. október 21. 07:0513969.

    Hali!

    Az az igazság, hogy tegnap este én sem bírtam elviselni azt a kis rüfkét. Én nem tudom miből gondolja hogy neki minden jól áll. Egyszerűen nem tudtam nézni és átkapcsoltam. Aztán jöttek a szokásos telefonok  a barátnőmtől, és eltelt az este.

    Viszont egy hete már nem kell hajnalban bekapcsolnom a tv-t, csak akkor ébredtem fel ha menni kellett wc-re, vagy Fanni ki akart menni. És vissza tudtam aludni. Mikor kikelek az ágyból, nem érzem hogy mindjárt szétszakad a vádlim állandóan használom a lappiramist, most is a lábam alatt van, és isszuk a fiammal vizet. Igaz most ketten iszunk meg egy palackkal.

    És ez remélem csak jobb lesz.

    A fejem viszont fáj, most éjjel is arra ébredtem hogy vennem kell be gyógyszert- most is fáj

    A kanszagra nem tudok mit mondani. Én hála istennek nem tapasztaltam még. Nem lehet olyan antiperspirant feliratú dezodort kapni ami abszolut antiallergén? Kérdezd meg V..t .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13965)
    2009-10-20  21:42
  34. 2009. október 21. 06:5413968.

    Hali, köszi a kv-t. Mindjárt jön a második. Nekem is lenne eladó könyvem garmadával. A bolhapiícon a nyáron adtak el a lányomék párat, de állandóan csak gyűlik. A fene enne meg az üzletben ha nem olvasnék mikor egyedül vagyok.

    Szép napot nektek.

    előzmény:
    Daisy48 (13967)
    2009-10-21  06:20
  35. 2009. október 21. 06:2013967.

    Jó reggelt mindenkinek!

     

    KékÉvi ilyenkor el lehet adni azokat a könyveket  amire már nincs szükséged?  Ha igen küldök egy fél szekrényre való  mennyiséget, hogy az újabbak elférjenek. Két-három éve már elvittünk 8 nagy dobozzal az antikváriumba, aztán öregek otthonába is. De már megint kinőttük a helyet. Már mondtam apának hogy kimegyek a szombati piacra és ott eladom db-ját 50 Ft ért csak efogycsak gondolom a helypénz többe kerülne.

     

    Tegnap amig a szemorvosnál voltunk, közben lejárt a parkoló cédulánk egy kicsit, egyből ott volt a mikukás csomag, csak nem kaptunk ajándékot hanem adtunk. 4125 Ft volt a büntetés ha 5 napon belül befizetjük. Ha 5 napon túl akkor 16500 Ft. Naná hogy azonnal befizettük a postán.

    Még örülhetünk hogy kerékbilincset nem kaptunk.

     

    Vera az jó ha a könnycsatornád átjárható, mert ha nem és  ha nem sikerül átmosni és muszáj műteni még a doki szerint is nagyon fájdalmas műtét. 

     

    Pocsék, felhős idő van, biztos ma is esni fog. Délután apa megy fodrászhoz.

     

    Ebédre még van neki karfiol leves és csinálok szilvás gombócot. Sokat nem kell, mert ketten tudunk megenni 9-10 db-ot.

     

    Viszont jó ötletet kaptam Verától és holnap spenót lesz.

     

    Szép, nyugis napot mindenkinek.

     

    Kávé:

    Tea:

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 20. 21:4613966.
    Ja, könnycsatorna. Nekem a bal szemem olyan, mint a lufi. Ha fújom az orrom, érzem, ahogy átmegy a levegő a könnycsatornán, és pufog az alsó szemhéjam, mint amikor a béka felfújja a pofáját. Azt nem hiszem, hogy látszik is, de én úgy érzem.  Most meg köhögök, persze, voltam bent a Gyiviben, mellettem egy őrületesen megfázott nő ült, velem szemben egy másik.Jó volt.
    előzmény:
    Daisy48 (13960)
    2009-10-20  18:57
  37. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 20. 21:4213965.

    A Hawait átaludtam, de nem is baj, mert ki nem állom ezt a Tóth Gabit, meg a Mariót se, tegnap is micsoda gajdolást vittek végbe, és meg voltak győződve milyen művésziek voltak.Most valamivel jobban vagyok, már írni is van kedvem, közben hallottam, hogy melegfront van, hát itt a baj forrása.

    nem tudom írtam-e, hogy ma spenót volt bundáskenyérrel. Most kakaót ittam üres kiflivel, ez lesz a vacsorám, mert a vacsiidőt átaludtam. Mindenkinek szép álmokat, Kékévának jó csomagolást!

    előzmény:
    izisz47 (13959)
    2009-10-20  17:43
  38. 2009. október 20. 21:1113964.

    Kellemes estet,szep almokat lanykak!!!!

     

    Megyek konyveket csomagolni,penteken lesz a nagy evi konyvvasar,remeljuk jo lesz,

    előzmény:
    Daisy48 (13963)
    2009-10-20  19:05
  39. 2009. október 20. 19:0513963.

    Pusza Icukám ! Jó kis kamrád lehet

     

    Jó pihizést neked is.

    előzmény:
    kisarica (13961)
    2009-10-20  19:00
  40. 2009. október 20. 19:0213962.

    Jó éjszakát kívánok én is.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2009. október 20. 19:0013961.

    Szia Éva!

    A káposztát abban a kicsi kamrában tartom, ott van az útcára szellőző és elég hűvös is. Tavaly a nagy hiddegben megfagyott a víz ami benn volt.

    Én szépen leszelem a káposztát, és lemnéárem és mindenkg hoz számolok 2.2 dgk sót, majd a vöröbe fokozatopsan rakom bele és úgy sózom meg jól lenyomkodom, hogylevet engedjen.

    Teszek még bele fűszereket, vagy parikát, ma birsalmát tettem bel.  

    Valamikor savanyítottam olyat is amit úgy csináltam mint a koviubit.

    De azt a napon savanyítottam.

     

     

     

    előzmény:
    Daisy48 (13946)
    2009-10-20  09:39
  42. 2009. október 20. 18:5713960.

    Sziasztok Lánykák. Most olvastam vissza, szerintem a fiuknak kan szaguk lehet. És ez nem vicc.

     

    Apának is meg kellett nézetni a szemét mert mostanában sokat könnyezik, és ha már anyámat vittük, ő is bement. Sajnos könnycsatorna szűkülete van, most átmosta a doki neki, aztán majd megint mennek együtt és akkor is átmossa. Remélem aztán többet nem kell, és helyre tudják még műtét nélkül hozni.

     

    Lányok vigyázzatok magatokra és pihenjetek. 

     

     

    Jó éjszakát, szép álmokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2009. október 20. 17:4313959.

    Én is elköszönök. Megyek aztán kezdődik a havaj. Meg a tollasbál

    mindenkinek. Ne betegeskedjetek.  Jó éjszakát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2009. október 20. 17:4113958.
    Ti is pihenjetek, javulást Vicusnak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (13955)
    2009-10-20  17:26
  45. 2009. október 20. 17:4013957.

    Vigyázz magadra. Vérnyomást mértél?

    Pihenj gy jót.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13956)
    2009-10-20  17:38
  46. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 20. 17:3813956.
    Akartam írni, de meggondoltam magam. Fáj a szívem, vagy mim. Lefekszem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (13955)
    2009-10-20  17:26
  47. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 20. 17:2613955.
    verám azért nem ugyan az a két srác Mert nándor egészséges csak irtó lusta és ez  naki nagyon kényelmes lenne  egyébként 4 éves kora ota van nálam  azaz 16 éve és 18 éves kora óta csak ugy isten nevében nevelem  most 20 éves ha ahhoz volt esze hogy kilépjen a rendszerből mert ő már nagy korú akkor talán ahhoz is kéne hogy legyen esze hogy eltartsa magát  szóval az ő esete más mint Attiláé  meg jöttünk az orvostól vicám itthon marad 2 napot fog hiányozni a suliból aztán úgyis öszi szünet azt mondta a doktornő ez virus és kapott gyógyszert na meg c vitamint most el is köszönök mindenkitől legyen szép estétek  itt a jó éjt puszim
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13954)
    2009-10-20  14:37
  48. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 20. 14:3713954.

    Nagyon nehéz dolog ez, hányéves korától van ott a Nándor?

    Látod Attilának lenne hová mennie nekem mégsincs szívem elküldeni, mert a múltkor is mondtam neki, hogy már elmúlt 25, V::::: is ennyi volt, mikor elköltözött, mehetne ő is, és sírva fakadt, hogy nem akar. Pedig sokszor olyan nagy teher nekem. Mindig itthon, mindig azt lesni mikor éhes, mikor szomjas, mikor van rosszul, mert általában nem szól semmit. Kettecskén olyan jól meglennénk apával, de így alakult, hát ez van. Azért sokszor segít, felvisz nehezebb cuccokat az emeletre, vagy ha lent felejtek valamit lejön érte, vagy üzenek vele apának, almát összeszedi az udvaron,stb. Sokszor kérdezi is, hogy segíthet-e.

    Most meg megfájdult a szívem, a csudába!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (13953)
    2009-10-20  14:20
  49. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 20. 14:2013953.
    egyfolytában telefonálgatunk és intézzük a dolgát (persze csak mindek zavar) nem úgy van az hogy megfogom a kezét (ehhez már elég felnött önérzetes) egyszerüen nem akar menni a munkanélkülibe mondtuk neki délelött de azt mondja nem megy erre mit lehet lépni  A testszag nálunk is elöfordul pedig ők is zuhanyoznak (legalább is itthon ) a pszichológus szerint ez is lelki eredetű a kellemetlen száj szag és a test szag is arra utal hogy nincs meg a belső egyensúlya Én délelött bekentem nándor kézén a körmét (már ami maradt) mert állandóan rágja 20 éves ül bámul kia fejéből  és rágja a körmét jó kis elfoglaltságén sem tudok mit tenni a szag ellen azért szoktam irni hogy hétvégén "puma szag van nálunk
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13952)
    2009-10-20  13:47
  50. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 20. 13:4713952.

    Fülön kéne fogni a Nándit, aztán elvinni a munkanálküli hivatalba. Nincs valami dilinyója, azon kívül, hogy munkaundoritisze van? esetleg valami járadékot lehetne neki kijárni.  Nem sok az se amit Attila kap, 33 ezer, de mégis valami.

    Most végeztem egy nagyon nemszeretem, sőt utálom munkával, levágtam a haját, és megborotváltam. Ha kijön a víz alól, akkor manikűr, pedikűr. Gyerekek annyira büdös ez a gyerek, mintha rohadna. Minden nap zuhanyzik, kétszer is sokszor, de nem lehet mellette megmaradni. Illatszereket meg sajnos nem használhat a bőre miatt. Most kipróbáltam az arcán azt a lemosót, amit V::::: nekem hozott, abszolut bió, és illatmentes, de most lejön neki a hajmosással, majd újra felkenem, kiváncsi vagyok,  nem kell szappan. Minden nap kap tiszta gatyát, pólót, mégis bődületes a szaga. Mit csináljak vele?Még öblítőt se használhatok a gönceire, mert arra is allergiás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (13950)
    2009-10-20  12:40
  51. 2009. október 20. 13:0213951.

    Hali, csak egy gyors capuccinó ebéd utánra.

     

    Marcsika, ne hagyjátok magatokat egy mihaszna kölöknek. Nehogymán a nyúl vigye a puskát. Van nektek kire költeni, akik bizonytanak ha nem is pont az otthoni munkában, de jeleskednek  máshol.

    Hidd el nem únjok ha leírod, ellenkezőleg. Írd is ki magadból.

    A sajnálatból nem lehet megélni, tudod........... Ezt Nándira értettem, hogy ha magát sajnáltatja- abból.

     

    Vera, nekem meg szokta  alányom köszönni mindíg, de valahogy nem várok köszönetet érte. Ez tényleg olyan természetes hogy segítünk egymásnak.

    Anyukám intézte a maga 81 évével a múlt heti sírtisztítást, pedig neki a férjem nem volt szive  csücske, anyósommal  sem voltak szívbéli barátnék. Ők vannak a sírban. Mégis szó nélkül segített......

     

    Ne betegeskedjen senki. Este jövök. Icunak jó káposztázást

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 20. 12:4013950.
    olyan a hangulatom mint az időjárás De azért nektek legyen szép (szebb) napotok nálunk áll a bál nándor miatt régi nóta -se dolgozni se tanulni -már a suliból is kiiratkozott -csak jön- én elküldöm -csapkod -Hogy mi lesz ebből ?????még arra sem tudjuk rá beszélni hogy elmenjen a munkanélküli hivatalba regisztráltatni magát (na nehogy má akkor lehet hogy találnának neki munkahelyet )azt mondta majd hétfön el megy 2 hétre tovább nem és kérdeztem én -addig hol hajtja le a fejét és mit eszik  erre azt mondta ne zavarjam össze a keresztkérdéseimmelapa sik ideg én meg már legalább ugy unom a témát mint Ti  és most ért haza vicám haza küldték a suliból mérem a lázát és délután viszem orvoshoz Jaj mikor lesz már este hogy véget érjen ez a mai nap
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 20. 10:4013949.
    Anyu is csinált savkápit, kovászolta, mint az uborkát. Azt nem tudom tett-e bele fűszereket, vagy csak a káposztát, de olyan finom töltöttkápit nem ettem még soha, azóta se, mint amit abból főzött. A cserépkályha tetején érett, kenyér volt a tetején, mint az ubinak.
    előzmény:
    Daisy48 (13946)
    2009-10-20  09:39
  54. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 20. 10:3313948.

    Nekem is sokat segített anyukám. Már akkor is, mikor még a lányom nem volt. Közel laktunk, még akkor kikeményítős ágyneműk voltak, és ha mosott, mindig átjött, és lehúzta az ágyneműnket, (mikor nem voltunk otthon, mert dolgoztunk) és hozta a tisztát vasalva, keményítve. És minden vasalni való cuccunkat elvitte, a kis húzós kocsiján, aztán hozta vasalva. Ott volt nálunk a piac pár sarokra, mindig bevásárolt nekünk is, és telerakta a hűtőszekrényt, meg a speizot.

    Akkor ezt valahogy természetesnek vettem. Egyszer volt róla szó, hogy köszönöm, meg minden, de akkor azt mondta, hogy ne köszönjem, majd visszaadom ugyanezt az én gyerekemnek. Hát igen, aki így nevelkedett, az adja tovább.

    Van egy gyerekkori barátnőm, soha semmit nem adott a gyerekeinek, mert ő se kapott az anyjáéktól semmit. Ahhoz volt szokva, hogy szerezze meg magának mindenki amit akar.

    Viszont én sajnálom a gyerekemet, hogy az itthoni jóból, a komfortból kínlódjon otthon valami sz.ar berendezéssel, vagy ne legyen neki valamilye, ami itthon megvolt neki.

    Akkor szoktam morogni apának, ha már túlzásba viszi a kunyerálást, mert ha van pénzem, úgyis neki adom. Ezért nem jut külföldi utakra.

     

    Úgy kiszaladtam most, apa kinézett az ablakon, és a betonon egy sün. Biztosan a kutyák hozták hátulról. Gyorsan szaladtam a szemétlapáttal, meg egy kis ásóval, rágurítottam a lapátra, apa adott egy kis dobozkát, tettem be neki almát, és most elviszi apa az erdőbe, jó messze az úttól.

    Nem tudtam megállapítani, hogy megsérült-e, egyszer hozott ide apósom egy egész süncsaládot, mert az anyjukat elütötte az autó. Sokáig nevelgettem őket, aztán a Buksi a legszebbet megszerezte, és széttépte.  Akkor apukám vitte ki őket az erdőbe, de azok még olyan kicsikék voltak, nem biztos, hogy megmaradtak a mamájuk nélkül. De csak ennyit tudunk tenni az ilyen kis vadon élőkért. Ha nem lennének a kutyák, még maradhatott is volna.

    Hallottam már olyat, hogy valaki a kazánházban teleltetett ki egy sünit. Elég kicsike ez is, nem tudom hány cm. egy kifejlett példány? Na a mai izgalom meg volt. 

    Kérdeztem a kutyákat melyik volt, aki idehozta, de nem reagáltak. A régi Buksi, az elárulta, mikor kiásta a fenyőfát. Kérdeztem melyik volt az, egyből jött laposkúszásban bocsánatot kérni.

    Egy baj van ezekkel a sünökkel, nagyon bolhásak. Már vakarózom, pedig hozzá sem értem, csak eszembe jutottak a régiek, hogy bolhaírtóval kellett őket lefújni, mert nyüzsögtek az akvárium oldalán a vérszívókMondtam apának, minél előbb tegye ki, nehogy megbolhásodjon.

    Már nem fáj a dereka, mert ő is úgy ugrabugrált, vagy elfelejtett szimulálni?

    előzmény:
    izisz47 (13942)
    2009-10-20  07:24
  55. 2009. október 20. 09:4613947.

    Szegénykém Tegnap Frici is köhécselt egy kicsit mikor bejöttünk. Persze egyből besz@rtam hogy esetleg FIP.

    Röntön meg is fogdostam a pociját hogy nincs e benne vízkór, erre kaptam a kezembe egy harapást. Igaz finoman, de figyelmeztetett hogy neki most nincs kedve. De később amikor hanyattfeküdt megnéztem.

    Szerintem ő is beszipkázhatott valami kis szöszt, lehet hogy a sajátját

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13945)
    2009-10-20  09:38
  56. 2009. október 20. 09:3913946.

    Icukám hol tudod tárolni a savanyú káposztát? Van hüvös pincétek?

     

    Lécci írdd már le a recijét, mert kicsit én is tudok csinálni amit gyorsan meg is eszünk, és gondolom ebben nincs tartósitószer.

     

    Jó munkálkodást otthon.

    előzmény:
    kisarica (13944)
    2009-10-20  08:24
  57. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 20. 09:3813945.

    Kifogás az mindig van, hogy az ember miért nem tud szakítani magára egy órácskát. Tegnap olyan álmos voltam, és nem tudtam rajta elaludni, a Dolly annyit ugrabugrált mellettem, hogy teljesen elvonta a figyelmemet, de most legalább végighallgattam, hogy mit mond a nő. Okosabb nem lettem tőle. Most valahogy a zene se volt az igazi, lehet, hogy túl halk volt, a fene tudja.

    Úgy megijesztett a kicsinyem, aludt, és elkezdett rúgkapálni, mint aki fuldoklik, és utána nagyon köhögött. Állítólag a szívbetegség jele, hogy köhécsel. Az orvos mondta. Ütögettem a hátát, azt mindig várja, ilyenkor, aztán nagynehezen abbahagyta a köhögést. Lehet, hogy ahogy feküdt valamit beszívott a nózijába, ebben reménykedem. Meg aztán nem stimmel nála valami, mert megint kapar, mint mielőtt megoperálták. Olyankor talán fáj valamilye.

    előzmény:
    Daisy48 (13938)
    2009-10-20  05:30
  58. 2009. október 20. 08:2413944.

    Sziasztok és jó reggelt kívánok Mindenkinek.

     Már megjártam a piacot, hoztam káposztát és ma elkészítem a télire való savanyú képosztát. Azt hiszem ezért ma sem unatkozom. Még főzni is akarok, száraz borsó főzeléket és csírke pörköltet.

    Mindenkinke szép napot kívánok.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2009. október 20. 07:2513943.

    Lányok bocsi, de nincs időm mindenkihez szólni. A mondókám mindenkié.

    mindenkinek és legyen szép napotok. Itt jó borús

     

    Délben benézek ha lesz időm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. 2009. október 20. 07:2413942.

    Ez van, nem sajnáltatom magam. Fogalmam sincs hogy a lányom tisztában van-e ezzel, lehet hogy nem, mert minden kézre van neki.

    Viszont ha én nem segítek, akkor ki? Az égvilágon nincs nekik más senki aki ezt megcsinálná. Az tény hogy ezt egy alkalmazott sem csinálná meg- ha nem családtag.

    Anno nekem is segített anyukám, anyósom, kéznél voltak mikor a gyerekekre kellett vigyázni, vagy anyósom volt a déli menza, és soha nem merült fel senkiben hogy ez nem jó. Nekünk nagyon jó volt, a gyerekeknek is. A fiam azóta sem tudja megenni pl a menzás kosztot, nem is tudja mi az. ÉS FINNYÁS PERSZE

    Az egy dolog hogy én már ettől nagyon fáradt vagyok, ehhez közrejátszanak  a szar izületeim meg minden. A kornak még nem annyira kellene, mert nekem több bajom van mint kellene. Bár ezt lehet hogy csak én gondolom így?  Nagy szerencsém van hogy a fiam segít (anyagilag)- mert nem minden gyerek csinálná ezt meg. Viszont ha neki sincs, akkor van baj. A lányomnál már más a helyzet. Ő soha egy fillérrel sem segített, de most van munkám amit ő teremtett- hogy meddig, az megint más tészta. Ha így haladunk továbbra is, akkor nem sokáig

    Szerintem ez természetes hogy segítünk egymásnak, egymáson. Ki így, ki úgy. És Pollabébi olyan édes mikor elkezd beszélgetni és rámosolyog az emberre. Felkapatták, ez tény. A nagyobbik unokám meg szeret itt lenni, bár mióta suli van, nem aludt itt. Most szerdán azt hiszem itt fog, mert a fiamnak 9-re fent kell lenni a forgatáson (csütörtökön) és a lányomék mennek vele a picivel. A vejem megint fut így én megint egyedül leszek a 4 napon- de megpróbálom elűzni a depit előre. Ha az autóm jó- akkor elmegyek két helyre elmaradt névnapokat, szülinapokat  köszönteni, ami  vagy a pénzhiány, vagy amiatt mert nem volt autóm-  maradt el.

    (Vasárnap mikor beálltam a garázsba valami erős zörgést hallottam a motorház felől- persze a fiamnál van már egy hónapja, de minden nap volt neki valami ami miatt nem volt ideje ránézni) Most nem győzi magát kialudni, mert ha forgatnak, 10-től hajnali 4-5-ig dolgoznak, most a hétvégén esküvője volt, tegnap Romániába kellett valakit elvinni, csütörtökön meg megit kezdődik elölről. Nem sír persze, de tény hogy az itthoni dolgokból semmit nem tud megcsináln.

    előzmény:
    őszirózsa (13933)
    2009-10-19  19:16
  61. 2009. október 20. 07:0713941.

    Köszi a kv-t Évi. Szép napot nektek, még ha orvoslátogatós nap lesz is. Ez van, a szülők ránk szorulnak, nem tudom bennünket lesz-e aki orvoshoz hord

    A fiam intézi a papát, hordja orvoshoz, klínikára stb. Most a leukémiája nagyon szar értékeket mutat.

    előzmény:
    Daisy48 (13940)
    2009-10-20  06:11
  62. 2009. október 20. 06:1113940.

    Szép jó reggelt mindenkinek

     

    Ma nem kell főznöm, ezért ma lemosok egy-két ajtót.

    Délután meg anyámat kell vinni megint a szemorvosához.

     

    Kellemes napot az idő ellenére is, mert olyan nyálkás, esős

    hogy


    Dolgozók vigyázzatok az úton.

     

     

    KékÉvikém neked jó éjszakát, szép álmokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2009. október 20. 06:0313939.

    Én is nehezen jöttem rá hogy mi baja van, amikor előszőr toporgott az ágy mellett, sírt és nem jött lefeküdni, csak felugrott, kaparta a huzatot, leugrott, vissza, kaparás, sírás. Azt hittem hogy csak múló hangulat, de nem Azóta többször próbáltam és ahogy áthúztam kékes színűre, és kreppre azonnal jött aludni és akkor nyugi van. Aztán utánna olvastam és valami színt mégis látnak a macsekok, és ez nyugtatólag hat rá.

    Később egy ismerős szintén ilyenre panaszkodott hogy a macsek kosarába élénk színű törülközőt tett be, és a négylábú addig nem volt hajlandó belefeküdni amig ki nem cserélte valami enyhe színre

    Minden macska külön egyéniség. Sajnos apa nagyon elkapatta, én próbálom helyrehozni a rossz nevelés következményeit. De szobatisztasággal soha nem volg gondunk, és nem lop semmi kaját, hozzá nem nyúl még ha nyers májat, vagy csirkehúst is hagyok elöl. Megvárja hogy kapjon. A pulykasonkát szereti, és ha vacsizunk, odaül mellénk és kér belőle, de azt sem lopja el.

    Frici soha nem ette a mi kajánkat, a száraz táp mindig ki van téve neki, szerintem azért is nem hizott el, mert néha szemezget belőle és nem egyszerre zabálja tele magát.

     

    Amikor elvittek a mentők és korházban voltam, apa mesélte hogy szét kaparta az előszoba szőnyeget és ott ült az ajtónál és mindennap sírt és várt haza. De ha apa nincs itthon akkor őt várja.

     

    Szerintem valamelyik rokonom aki nagyon szeretett, jött vissza macsek képében hozzánk. Ezt éreztem első pillanattól fogva ahogy megláttam és ő is azonnal kiválasztott magának engem. A férjem nem nagyon hisz ilyenekben, de még ő is azt mondta hogy igazam van.

     

    Na vége a macsekról való ömlengésemnek.

     

    Sajnos én nem tudok spájzolni almát, mert meleg a pincénk, a kumplit is állandóan át kell csirátlanítani ha veszek télire.

     

    Barátnődnek nagyon nehéz lehetett ez az időszak. Csak utólag ne jöjjön ki rajta a stressz hatása. 

    előzmény:
    őszirózsa (13935)
    2009-10-19  19:32
  64. 2009. október 20. 05:3013938.

    Én sem gerjedek rá, de segíteni azért jó lenne

     

    Nem apa miatt nem tudok relaxálni, hanem napok óta mindig valahová kell menni, anyámhoz szerelő jött, át kellett mennem, öreg barátnőmnek vásárolni, segíteni, stb.. szóval ilyen apróságok amivel azért az idő elment.

    Még Frici sem zavarna, merrt ha alszik délután akkor ő is jobban aludna tőle. Nyugodt lenne mert mind a ketten ott lennénk.

     

    Én is úgy gondoltam hogy olyanoknak lenne jó akik összeköltöznének, de sajna olyan nagyon kevés van, már inkább mindenki szétköltözne

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13934)
    2009-10-19  19:17
  65. 2009. október 19. 23:5513937.

     

    Marcsika:   Hipp Hipp Hurra!!!!!!!ez aztan a jo hir!!!!!!

     

     

    Tegnap reggel ideszolt egy baratunk,egy masik varosbol[carson city] ,hogy erre volt dolguk,naluk gyonyoru napos meleg van,menjunk vissza veluk.Itt szakadt az eso,nem kellett 2-szer mondani!!!Van egy 6 szemelyes aztatojuk,  ott aztunk mi lanyok,a fiuk neztek a focit pesze.Csinaltunk oriasi meretu lazannyat, meg mindenfele jot,most jottunk csak vissza.

     

     

    Szep uj hetet szepsegeim!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (13931)
    2009-10-19  18:37
  66. 2009. október 19. 19:3813936.
    Megyek én is a TV elé, majd még benézek.....Talán az Évik is előkerülnek még......./kékévi és A.évi /
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13934)
    2009-10-19  19:17
  67. 2009. október 19. 19:3213935.

    D.Évi ! Mindig meg tudsz lepni Fricus szokásaival, de most ez a kék ágynemű mánia "lemeritett.....Ilyent még elképzelni sem tudnék, amiket Fricus  "kikövetel ", min 3 gyerekre való gondoskodást igényel éjjel-nappal........

    Irja a szakirodalom, hogy végtlenül intelligens , de hogy ilyen igényei lennének.....!!!!!Nem unatkoztok mellette az biztos.....Jól emlékszem csak a konzervet szereti, amit főztök abból nem kér ?????

    Volt főnökömnek volt egy kutyusa, "Ő" teljesen ugyanazt a menüsort ette végig az ebédnél, még kis kávét is kapott....Meg is hizott, ugyhogy ölben kellett már a végén a 2.ik emeletre felvinni, mert nem birt mászni......

     

    Megnyitott az almanagykereskedés....Már 4 ládát elvittek, a héten elfogyogat, pénteken meg Gyöngyi napra magunkkal visszük a láda almájukat egyuttal......

    Ibim bátyja jött az almáért, már működik a mosogatógép, a vizcsap, szóval kész a konyha, de aháziasszony már kimerült, talán már alszik is.....Sok volt ez a -3-4 hét kever-kavar------nincs is jól, ennyit nem tud egyszerre dolgozni, amennyi most rászakadt....Segitség az csak igéret lett......több oldalról is, bezzeg a kritika az van !!!

    előzmény:
    Daisy48 (13927)
    2009-10-19  18:04
  68. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 19. 19:1713934.

    Gondoltam is, hogy előveszem a tésztavágó gépet, és a cérnametéltvágón áthajtom, de elborzasztott az utána való mosogatás.

    Ez a srác nem az esetem, nem kérem. Nem mondom, hogy nem szép, de mégse az esetem.

    Valahogy úgy kéne megoldanod a relaxot, hogy kb. egyazon időben, talán mikor apa már elalszik, vagy délután, megbeszélni vele, addig ne menjen be a szobába. Én is rácsuktam apára az ajtót, aztán mikor utána előbotorkált, akkor már láttam rajta, hogy végighallgatta.

    Komoly lazulást okoz, azért nem a legjobb ülve, mert nem tudsz úgy ellazulni. kezeidet a test mellé, lábaidat se keresztezheted. kb. 1 óra a kettő, ha a mantrát is hallgatod előtte, 20 perccel több. Én azt nem szeretem, idegesít.

    Valami összeköltözőket kéne találni, akik ráadásul szeretik a kertet is.

    Mondtam a másik ház gazdájának, hogy a kutyáim elintéznék a kertjét 2 nap alatt, rángatta a vállát, hogy nem érdekli, akkor már nem az ővé lesz. Hát én sem bánnám, ha kivágnának mindent, és kertészetet csinálnának az erdőm helyett. vagy, ide még 3 lakást lehet építeni társasház formában. 

    Elkezdődött a csata, ezért vagyok én minden este olyan éhes! rájöttem.

    előzmény:
    Daisy48 (13926)
    2009-10-19  17:55
  69. 2009. október 19. 19:1613933.

    Irigyellek, meg sajnállak is  az unokák miatt...Azért most Polla jó sok feladatot ad, és nap mint nap......Meg felelősség, minden.......

    Lányod, vejed   remélem "értékelnek", mert ezt több idegen alkalmazott sem csinálná meg.......nem menne a munka lányodnak  azonnal szülés után.....

    előzmény:
    izisz47 (13930)
    2009-10-19  18:33
  70. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 19. 19:0013932.

    Én meg gratulálok neked, így kell ezt csinálni, hátha még te is nekiállnál relaxálni naponta!

    Apa nagyon nehezen szánja rá magát, tegnap kezdte, szerintem nem is hallgatta végig, mert nagyon hamar előkerült, de ma látszott már rajta a hatás, mikor kijött utána a szobából. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (13931)
    2009-10-19  18:37
  71. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 19. 18:3713931.
    szép estét nyugis éjszakát mindenkinek kekelefánt neked szép jó reggelt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2009. október 19. 18:3313930.

    Hali Mindenki!

    Milyen örömre értem haza. Marcsika, ez NAGYON JÓÓÓ!

    Most értem haza, bébicsősz voltam, ebből kifolyólag nem nagyon fogok ma beszélgetni. Már alig várom utána vízszintbe megyek tv-ni.

    Mindenkinek jó pihenést, itt esik az eső- tulajdonképpen egész délután esett.

    Útálatos, locs- pocs, egész nap borús szürke idő volt.

     

    Bocsi, de majd leszakad a hátam, ez Pollabébit nem nagyon érdekelte. Pont elkészítettem a vizet neki mire az anyja hazaért. Aztán már sötétben jöhettem haza.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. 2009. október 19. 18:2613929.

    Sziasztok!

    Ma nem kellet sokáig dolgozni, majd a jövő héten megyek megint , akkor pucolom az ablakokat is.

      Ma nem kellett főzni, majd holnap valamit összeütök, lehet hogy 2 fedőt. 

    Nálunk délelőtt elkezdett esni az eső, azóta esik, de hát kit zavar itt a langyos szobába.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2009. október 19. 18:1013928.

    Pusza mindenkinek. Zuhanyozáson már tól vagyok, most apa van a fürdőben. Addig elkészítem a vacsit.

     

    Jó éjszakát, szép álmokat.

     

    Ezt a mellékelt fiút Zsuzsa és Vera konyhatündéreknek küldöm segítségképpen

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2009. október 19. 18:0413927.

    Nekünk is rengeteg ágynemű van, de mostanában csak lehetőleg kékes színű kreppet vehetek, mert Frici válogatós. Azt mondják hogy a macsekok nem látják a szineket, mégis a kékhez ragaszkodik. Ami nagyon szines azt nem használhatom csak nyáron amikor nem alszik velem.

    Már egy párszor megjártam  más színűt húztam fel és éjjel addig sírt és nyöszörgött az ágy mellett amig át nem húztam mondjuk éjjel 1-kor.  Akkor megnyugodott és aludtunk együtt nyugodtan.

     

    Kiváncsi leszek majd hogy az új kék színű flanellt elviseli e. Legközelebb kipróbálom.

    előzmény:
    őszirózsa (13923)
    2009-10-19  15:59
  76. 2009. október 19. 17:5513926.

    Te is tele vagy mindenféle konyhai géppel és akkor kézzel kell vagdosnod

     

    Én a relaxot még csak ülve hallgattam meg félig, mert még nem volt igazi nyugi körülöttem. Még holnap sem lesz, de remélem hét közepétől már lesz rá alkalom.

     

    Ha találok megfelelő házat szólok, és igyekszem a mostanit is ajánlgatni.

    Fincsi volt az ebédetek. Sajnos nekem a rántott karfiol ebéd óta visszapofázik, de mindjárt vacsizunk hátha lenyomja már rendesen. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13924)
    2009-10-19  16:31
  77. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 19. 17:2313925.

    Én meg ami a felsorolásból kimaradt.

    Apát lefektettem, és hallgatja a relaxot. Mit hisztizik, amíg elkezdi, őrület egy pacák! pedig az ő idegeinek is kell egy kis oldás.

    előzmény:
    Daisy48 (13922)
    2009-10-19  15:43
  78. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 19. 16:3113924.

    3szoba +nappali, mert mindhárman kissé bogarasak vagyunk éjszaka, szeretünk egyedül lenni.

    De előbb inkább a házat kéne eladni, ha pénz van, akkor ház is van.

    Lányok, olyat főztem, csak röfögünk, mint a jóllakott malacok, olyan finom volt.

    A cs. mellet tegnap beáztattam vegetás, sós tejbe, ma kisütöttem párizsiasan. És csináltam Waldorf salát. Az ujjam nem tudtam utána behajlítani, miután egy nagy gumó zellert gyufaszál vékonyságúra elvagdaltam. Aztán almát is vagdostam, azt kicsit kisebbre kellett volna, de gondoltam a keverészés közben ne törjön össze. A fáról szedett abszolut bióalma. Majonéz, kis tejföl, fehérbors, cukor.

    A zellert lobogva forró sós, ecetes cukros lébe dobtam, pár percre, hogy elvegye azt a baromi zellerízt, mert így nem kellett állni neki, mire összeértek az ízek. 

    Nagyon ízlett. Már kiütésem van a krumplitól, rizstől, tésztától. Meg a főzelékektől is.  Ez most nagyon jól esett. 

    előzmény:
    Daisy48 (13918)
    2009-10-19  15:09
  79. 2009. október 19. 15:5913923.

    Na , akkor Titeket a "függönyről " nem lehetne megtalálni, mert gyakran cserélgeted  !!!!!!

    Mondjuk ágynemű, és asztalnemű-abroszok  minden méretben, szinben, anyagban , szalvétákkal, meg modernek is-- a nappali komód fiókban  rogyásig vannak....Többféle örökségből kifolyólag....Ja az ágyneműk fenn vannak egy másik "kis kredenzben " , de még szekrényben is vannak az originál ujak./4 garnitura sárga damaszt, meg 4 uj krepp is /

    Aztán még a hegyen is van minimum 8 garnitura ágynemű, ott elfér....4 éjjel aludtunk kinn ketten összesen, régebben nagyobb forgalom volt.....

    előzmény:
    Daisy48 (13922)
    2009-10-19  15:43
  80. 2009. október 19. 15:4313922.

    Nem a régieket gyüjtögetem, hanem van mindenhová hosszú, és rövid, és mindenhová legalább 3-4 váltás, és nagyon szépek nem kidobnivalók

     

    Én ágyhuzat, lepedő, törülköző és függőny mániás vagyok

    előzmény:
    őszirózsa (13921)
    2009-10-19  15:36
  81. 2009. október 19. 15:3613921.

    D.Évi ! Mit tárolgatod, amit már nem használsz....Van akinek van nyári és téli firhangja, a radiátor miatt is max..Mi is az itteni eredetit elvittük anno Z. lakásába, szüken elég volt mindenhova, hogy ne tátongjon üresen az ablak....Aztán ugy ahogy volt, ott is hagytuk az uj tulajnak...Tudomásom szerint azonnal ablakokat cserélt, lehet  a méret is változott....

    Nem csodálom hogy férjed morogna, csak gyüjtögetünk mint a "hörcsögök", csak a helyet foglalják...Lassan felrakom  a nyári bluzokat, polókat a tetőtérbe , kár volt lecepelni, mert talán 3 féle volt rajtam......Ráértem volna egyenként lehozni....

    előzmény:
    Daisy48 (13919)
    2009-10-19  15:16
  82. 2009. október 19. 15:2313920.

    Szia Marcsika ! Először is  ezer hurrá a jó eredmény miatt  !!!!!Nándor napján éppen, látod azért egy fülhuzást megérdemel a "beste  " !!

    Firhang ügyben  közlemény  mindenki érdeklődőnek:

    Szerdán jön a tulaj unokahugom , akkor ő felméri miből, mennyi van  , méretek....Addig azért próbálok mintát fotózni legalább, hogy képben legyetek...

    Most az almát várom, az előbb szóltak, hogy elindultak  30 km-ről....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (13916)
    2009-10-19  14:57
  83. 2009. október 19. 15:1613919.

    Én is szeretnék, de annyi függönyünk van hogy ha megemliteném apa

    közölné hogy nem tudjuk már tárolni őket. És sajnos igaza lenne

    De szivesen megnézem a választékot ha felteszed.

     

    Sajnos a kedvenc itthoni gatyáim már nekem is olyanok mint a szita.

    A többi meleg nadrágba meg nagyon beleragad a mácskám szőre

    előzmény:
    őszirózsa (13911)
    2009-10-19  11:57
  84. 2009. október 19. 15:0913918.

    Veruskám ha errefelé találok nektek való házat jönnétek? XI ker. vagy Budafok, Nagytétény, Kelenvölgy, Rózsavölgy. Szóval a környékünkön.

     

    Igaz itt elég drágák, de próba cseresznye

    3 szobás elég lenne? vagy nagyobbat akartok?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13913)
    2009-10-19  12:55
  85. 2009. október 19. 15:0213917.

    Hurrá

     Marcsikám sok-sok ilyen örömre vágyom mint amit írtál

     

    Vicus belenyugodott hogy nála lesz az uj ágy?  Akkor minden rendben.

     

    Én meg nemrég jöttem meg a fodrásztól, jó rövid a hajam és elég erős dauer van benne. Januárig remélem kitart

     

    A csirkecombokhoz még csináltam egy kis rántott karfiolt is, úgy megeszem, de másként nem. Apának meg anyámnak meg csináltam karfiol levest.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (13915)
    2009-10-19  14:31
  86. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 19. 14:5713916.
    a firhang engem is érdekel De nem találom a választékot
    előzmény:
    őszirózsa (13911)
    2009-10-19  11:57
  87. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 19. 14:3113915.
    szép jó napot mindenkinek eme széles vigyorból láthatjátok minden rendben a ct-szerintnem nőtt az adenomám és nincs új dagim  sehol Most értünk haza ebédelünk végre aztán pihi Ja igen verám próbáltuk mi tegnap az ágyat mindeféle képpen -darabokra szedni már tovább nem lehetett -csak legfeljebb kisbaltával-de azért meg oldottuk vica ágya át hozzám az új pedig be hozzá most már kezd vele megbékélni és én is jót aludtam az éjszaka Legyetek jók és vigyázzatok magatokraköszönöm a szoritást és a barátságotokat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. 2009. október 19. 13:0713914.

    Ct-n van azt hiszem.

    mindenkinek, este jövök.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13913)
    2009-10-19  12:55
  89. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 19. 12:5513913.

    Én már jelentkezem is firhangra, mekkorák vannak? Nagyok is vannak? mert a lányomék lakásában eléggé nyamvadtak, régiek, amit családi összefogásból találtunk.

    10-től idáig ébredt fel a laptop. Már nagyon beteg szegény, állandóan azt írja, hogy a virtuális memória kicsi, aztán már alig van rajta valami, szinte csak levelezek rajta. 

    Nekem meg éppen a csípőgatyák a megfelelőek, mert ami másnak csípő, nekem pont derékig ér.

    Megint kaktuszoztam, tele tüskével az ujjaim, pedig hozzá sem érek elvileg, csak a cserepet fogom meg, azokat mosogattam, aztán tettem a fürdőablakba. Valószínű, lekerülnek a pincébe, de J-nek még mindig oda a dereka. Csak a pinceajtót nyitná fel valaki, lehordanám én a muskátlikat is, de ki nyissa fel? Most az összes lehordásra váró virág itt potyogtatja magát az előszobában a földön, kerülgetni kell, még a tapéta maradványokat is, na olyan szépen nézünk ki, hogy legszívesebben kidobálnék mindent.

    Egyre csak az a kis ház jár az agyamban, tudom, hogy nem túl megfelelő, hiszen még a bútoroknak sincs elég hely, de mégis arra vágyom. Vagy egy olyanra.és ha lehet földszintesben.

    Miért kell Marcsikának szurkolni ma? valamiről lemaradtam nagyon.

    Teljes kába vagyok, még mindig. nem merek még egy kávét inni, pedig azt kéne.

    Tegnap vegetás tejbe pácoltam csirkemellet, ma az van párizsiasan, majd, ha J:::: hazajön, akkor frissen. Pusz mindenkinek!

    előzmény:
    őszirózsa (13911)
    2009-10-19  11:57
  90. 2009. október 19. 12:4313912.

    Nekem a konyhába kellene (esetleg).

    A méretek: 3 x 120cm széles ablak, a magasság meg  olyan 140-150 cm. Nem érnek a szekrényig a függönyök. Ezért nehéz 3 egyforma darabot találnom. Ha egyben van esetleg 250-260-270 (vagy több) cm az sem baj, mert két ablak egymás mellett van. Minél kevesebb mintával

    Más óhaj sóhajom nincs

    Vagyis lenne, de nem tudod kivitelezni

     

    A gatyákkal nekem is gondom van. Még a kínaiban sem találok farmert ami normális. Vagyis nem akarok egy tizest adni érte

    előzmény:
    őszirózsa (13911)
    2009-10-19  11:57
  91. 2009. október 19. 11:5713911.

    Sziasztok  !!

    Vera, nekem is a gatyák fogynak rohamosan, rengeteg szinte vadiuj felső van, de az alsók sokkal hamarabb elhasználódnak..Meg a sok mosástól elvékonyodnak......Nekem is muszáj lesz min 2-3 db-t venni, csak a fazonok miatt nehéz.....Csipőgatyó szóba sem jöhet...Csak próba után lehet....Ibim férje hozott tavaly -ahol dolgozik- és 3 x csere után is  -kinai- hatalmas volt....Aztán elajándékoztam, mert már nem volt "pofám " ujra visszaküldeni....A méret számozásra nem lehet adni.....

    Tul vagyunk a fszinti takaritásán G-al "összedolgozva "....

    Az ebédmaradékot variálom gyorsan, meg sütöm a grillmellet.....Közben meg minden pillanatban hozhatják az almát.....

    Most meg éppen telefonozott Z., hogy ki kell mennie Kőszegre, majd hazafele 1 óra mulva jön csak enni.....

    Na, mi gyorsan megebédelünk külön....

    Hideg van, szeles, 4 fok..A felhők jönnek-mennek.....Nem egy kirándulóidő  !!!!

    IZISz, vagy akárki , akit valami "olcsó firhang érdekelne , jelezze az igényt, milyen méret, szin  stb......Felteszem a választékot, szélességet, magasságot , hogy lássátok majd......Itt van az összes készlet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13906)
    2009-10-18  23:48
  92. 2009. október 19. 07:3113910.

    Kislányok, mindenkinek szép napot. Kevés problémát, jó időt.

    Délben benézek - ha hazajöttem. 

    mindenkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2009. október 19. 07:2913909.

    Köszi, már kettőt melegítettem


    Szép napot! Jó főzőcskézést. Én ma (is) hanyagolom. Maradt még tegnapról egy kis fasírt is, meg a bélesből jó sok. A fiam meg elindult Romániába - vitt valakit Nagyváradra útlevelet intézni.

    előzmény:
    Daisy48 (13907)
    2009-10-19  05:31
  94. 2009. október 19. 07:2713908.

    Hali!

    Azt hittem lidis a firhang is, mert valami ilyesmit láttam ott is. Az enyémek is túrkálókból valók (amik a konyhában vannak legalábbis, a többit már lecseréltem)......... egy ilyen unokahúg nekem is jó lett volna

    előzmény:
    őszirózsa (13902)
    2009-10-18  18:15
  95. 2009. október 19. 05:3113907.

    Jó reggelt !

     

    Addig igyátok amig ki nem hül:

     

     

    Tea:

     

    Még száraz, de felhős idő van itt, nem látni a csillagokat.

     

     

    Ma csirkecombot sütök és kukoricás rizst csinálok.

     

    Majd fodrász után jövök.

     

    Pusza mindenkinek

     

    Marcsikám szoritunk

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 18. 23:4813906.
    Nálunk van a lidiben csomagolt tálcás husi. Mi ritkán járunk, mert eléggé nem találok ott semmit, szerintem össze-vissza van minden. A múltkor találtam egy nagyon jó gatyát, de eltünt a fölsőrésze, mert szétdobálták, és nem volt másik egybe darab, úgy meg nem adták el.
    előzmény:
    őszirózsa (13905)
    2009-10-18  22:02
  97. 2009. október 18. 22:0213905.

    D. Évikém ! Nemcsak a Lidl a többi multi is csinálja ezeket a nemzeti heteket a Spar is pl...Egymást lesik ezek is, mint a Tv-k.....Meg az akciók is szinte ugyanazok...

    A Lidl se olcsó, ha a normál márkát veszed, mi is 99 %-ban ott is  Rámát, Danont, Milli vajkrémet, Oetkert stb-t veszünk, van eszük, tartanak  "nonem olcsóbb " dolgokat, de szinte mindenből ott van a normál is, hogy a vevőt megtarthassák..Van ám eszük !!

    HUst, hentesárut azt a legritkább, ha ott veszünk, de van finom és drága sonka, szalámi-pick- is...Nyers hust azt nem, se baromfit.......

    előzmény:
    Daisy48 (13903)
    2009-10-18  19:00
  98. 2009. október 18. 19:0413904.

    Sziasztok és jó éjszakát mindenkinek. 

    Lehet hogy holnap nem tudok jönni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2009. október 18. 19:0013903.

    Helló Nyuszókák !

     

    Már megint hülye voltam. Pénteken megnéztem hogy 22-én hány órára kell mennem a reumára a labor eredményekkel. Kiderült hogy nem 22 hanem 13-án kellett volna mennem. Kaptam új időpontot november 30-ra.

    Hogy honnan vettem az okt,22-ét nem tudom, de még annak idején a naptárra is beírtam.

     

    Marcsikám sikerült végül beszuszakolni a szobádba?

     

    Holnap megyek fodrászhoz délben. Muszáj daueroltatni mert nem birok a hajammal. Két nap után zsiros, főleg hogy jön a sapka időszak.

     

    Zsuzsa guszta a torta. Kár hogy nekünk nincs a közelben Lidli. Elég messze van és apa azt mondja hogy esetleg amennyit spórolnánk, azt ráköltenénk a benzinre.

     

    Vera tudd hogy hol a határ, nem kell mindent egy nap alatt megcsinálni.

     

    Izisz fincsit csináltál te is, Pollika is örülni fog ha ilyeneket csinálsz később is amikor már nagyobb lesz.

     

    Icukám aludd ki magadat, készülj a holnapra.

     

    A.Évi már biztos itthon vagytok.

     

    KékÉvi neked kellemes napot, a többieknek jó éjszakát. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. 2009. október 18. 18:1513902.

    Nekem a "firhang " unokahugom "saját turkáló " maradékából lett....meg lesznek uj firhangok a nappaliba, étkezőbe is, majd a karácsony előtti takaritásra talán megvarrja unokahugom .Most amik fennvannak, ezek használt olaszok voltak-ezt is ő hozta anno....Talán azért is repedt el, a sok mosástól, naptól az anyag "elfáradt "....

    Ez most uj lesz, vékony fehér , és benne kis virágok festve  , most egyforma lesz legalább , mert az étkezőé más volt.....de nem számitott....Ezért azért fizetek persze, 1000Ft / m, nem drága....
    Ibim is nagyon jól járt mindenhogyan....A konyhájára egy 1.5 m-es csik, fehér és himezve vannak rajta konyhai dolgok, az 2000volt......a magassága talán 40-50 cm lehet.....

    Nem járok ilyen boltokba, de egy vagyon állitólag manapság.......

     

    előzmény:
    izisz47 (13899)
    2009-10-18  17:45

Címlap

top