Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ma inditom-várlak

Torolt_felhasznalo_638194
Torolt_felhasznalo_638194
Létrehozva: 2008. május 2. 13:12
sziasztok nagyon nehéz bekapcsolodni egy összeszokot topikba  szeretetel várok IDE mindenkit aki el mult 50 és imád netezni -barátokat keres :mert az a barát  kinek öröme az örömöd,bánata a bánatod, kinek barátságát  minden körülmények  között válalod mesélj!
  1. 2009. október 14. 10:3213701.

    Vera, dettó igy voltam este....Megnéztem krimit, eléggé feszültté tett....A szivemre vizes borogatást tettem, mert ugy kalimpált, meg a pulézusom is rohant...Máskor meg 50 körüli.....Mérni nem mertem a nyomást, mert este bevettem  a bogyót rá...Hajnalban persze megint többször fennvoltam, aztán a felkelésnél 145-105-  85,  negyedóra mulva, 161-84-77...aztán dupla nyugibogyó és a vérny,bogyó után  most  124-67-70.......

    Olyan vagyok, mint akin az uthenger átment...Ég a fejem teteje stb, nyomott vagyok...

    Tombol a szél, hideg van, most jól felfűtünk, talán mégsem lesz áramszünet......Az eonnak van más munkája is a napokban....

    Lesz turós csusza, meg köményleves, mindjárt meg is csinálom és lefekszem, talán tudok aludni, az kéne  3 nap egyfolytában......

    Még a négylábuakat sem küldeném ki, olyan ramaty az idő, egy hete még bőven napozni lehetett fürdőruhában.....Ebbe belehalunk, ha ilyen változások lesznek 1 nap alatt....Jövő hétre már javulni, melegedni fog.....Hát ne is maradjon ez a tél....

    Akkorákat ásitok, hogy G. ne jöjjön a közelembe, mert bakapom egyben, mint a cápa.......

    Már megint elmult egy hét, jön unokahugom fiával, bejelentkezett az érettségiző leányzó is...Eddig nem ért rá, autóvezetést csinál, az fontosabb.....

    Ja, késő este telefonozott Brüsszelből Joli/gyerekdoki / barátném, lányát megcsászározták, kislány , Julia  3400 gr, jól vannak.....Neki is már a 3.-ik unokája, fiánál 2 kisfiu van....Lehet ez is rátett egy lapáttal a lelkemnek, testemnek, ezen izgattam fel magamat inkább ?????Pedig isten bizony, nem is filóztam rajta nagyon, illetve ez már tudatalatti "bajom " !!!!Ide már pszihológus kéne talán......Nem tudom feldolgozni a helyzetet, rohan az idő, lehet, hogy valamikor a távoli jövőben esetleg lenne unoka, de azt már meg sem érem, v. tök.használhatatlan leszek......

    Unokanővéremnek-aki itt nyaral nálam-van egy huga, neki fia, lánya/ 53, 52 évesek/ egyiknél sincs unoka, pedig kapcsolatban élnek.....Mindenük meg van luxus módon, de most kezdenek jajgatni, hogy kinek.......Mikor itt lett volna az idő, meg sem emlitették, hogy próbálkoznak stb...Végigutaztak 25 évet a világban, aszülőket is vitték.....Aztán egész nyáron ülnek kettecskén a csopaki palotában, és a kutya sem nyitja rájuk az ajtót.....és panaszkodnak , siránkoznak   ....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13700)
    2009-10-14  10:04
  2. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 14. 10:0413700.

    Nálam is mindenfélét csinál a gép, úgy kb. 2 óra hosszat, minden reggel.

    Tegnap akkorát vágtam reggel a laptopra, azt hittem kivégeztem. Este aztán a nagygép is megbuggyant, biztosan a bejövő jellel volt baj, elfútta a szél, nagy vihar volt éjjel.

    Hallgattam a Titok, címűt, előtte a mantrát, jól bealudtam a végébe, de  ágyban voltam, és azt mondta, hogy nem baj, ha elalszunk közben. A végére felébredtem, kimentem, aztán lefeküdtem, hogy alszom, épp elbóbiskoltam, mikor arra ébredtem, hogy akkorákat dobog a szívem, ki akart ugrani. Mélyeket sóhajtottam, attól mindig rendeződik, de most, eltünt tőle a pulzusom a kezemen néztem. Csak rebegett a szívem, alig tapinthatóan. Mértem a vérnyomásom, 43 volt a pulzusom, a vérnyomásom aránylag jónak volt mondható. Akkor lejöttem, mondom szólok apának, de végül nem szóltam, itt is mértem a nyomásom, itt a pulzusom 81 volt, viszont a nyomásom 130/ 100 volt. Akkor bevettem 2 eleniumot,más gyógyszert nem mertem, de annyira elment az idő, hogy már 4 óra volt. Akkor lefeküdtem, és elaludtam. Boldogan vettem tudomásul reggel fél 9-kor, hogy megvagyok. Megmértem a cukrom, 7 volt. 

    A titok című meditációban félálomban mintha hallottam volna, hogy majd kapok valami jelet, hogy hogyan változtassak az életemen.Én nem így képzeltem a jelet, de most elhatároztam komolyan veszem. 

    Nemsokára jön a lányom, a kaja félig kész, csorbaleves van, krumplit sütök, és a husi is meg van párolva, csak át kell sütni. 

    Reggeli vérnyomásom jó alacsony, nagyokat kell óhajtani, de nem merek nekiindulni az orvosnak, mert nincs itthon senki, a férjem már kora reggel elment. Mire ideér a csemetém, már nem lesz orvos. Állítólag nagyon sokan vannak az oltás miatt, az se lenne leányálom, ott idegeskedni. 

    Egyszerűen nem mertem elaludni, de a végén győzött a gyógyszer.

    Lehet, hogy fel is izgattam magam, nézegettem anyukám fényképeit mielőtt lefeküdtem. Találtam róla egy képet, az lett a kedvencem, majd este megmutatom, olyan kis huncut rajta.

    Na eszem valamit, aztán készülök, mert mindjárt itt a kislány.

     

    előzmény:
    kisarica (13695)
    2009-10-14  06:15
  3. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 14. 08:2613699.
    szép jó reggelt mindenkinek jó kis meleg teát hoztam olyan hideg van kint hogy azt hiszem ma sem megyek ki pedig felhúztam a bunda bugyimma sütök palacsintát és krumplilevest vicám iskolai fogászatra megy(fogfehéritésre ??mi a fenének az?? )szerintem szépek a fogai vagy lehet hogy elfogult vagyok veleSzabolcs az este lejelentkezett ugy hallotam a hangjából hogy most toppon vanDe nándor feje felett valószinű össze csaptak a hullámok mert apa az elöbb találkozozz vele (suli helyett megint sétált) azt mondta megy megreklamálni mért nem kapott ösztöndijjat HÁT én sejtem ott is van már 4 igazolatlanja Jaja valamelyik gyerekemmel mindig baj vanLegyetek jók és aki teheti töltse az idejét a jó meleg lakásban Izisz Fanni ilyenkor kint van??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. október 14. 08:2313698.

    jó reggeleket!

    alig bírtam bejönni, az NLC is lefagyott a korai télben?

    Nálunk teljes gőzzel megy a fűtés, szerencsére nem függünk senkitől("csak" az oroszoktól) , mert gázzal fűtünk. Jó innen a meleg szobából kinézni a kinti szeles időre.

     

    Én jól vagyok, és semmi gubanc nincs haála istennek.

     

    hallom elestetek a csúszós leveleken! óvatosan közlekedjetek!

     

    Vera csodaszép HATALMAS házatok van! nem csodálom, hogy fáj a szíved érte. Én sem értem, miért nem lehetne a fiataloknak is odaköltözni, olcsóbb lenne a rezsitek is, teljesen függetlenek lennétek egymástól és később ha lesz baba, akkor nagyon ideális lenne a szomszédságotok! A mi lányunk is ezen az állásponton van, de biztos megbánják, ha megszületik a csemetéjük és kell a segítség, mert mi messze vagyunk...... az ő dolguk!

     

    vigyázzatok magatokra!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. október 14. 07:0013697.

    Mindenkinek szép napot, jó napot és meleg lakást

    Hideg van kint, pedig de utálom az ilyen időt. Hát még a telet- mert legalább most nem esik semmi. (Még)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. október 14. 06:5713696.

    Hali!

    Köszi a kv-t Icu, legyen szép napod, s kívánom hogy délután jó meleg lakás várjon benneteket.

    Már én is felkapcsoltam a fűtést.

     

    előzmény:
    kisarica (13695)
    2009-10-14  06:15
  7. 2009. október 14. 06:1513695.

    Sziasztok és jó reggelt kívánok!

    A kávé és a tea

    Ma sem bírtam tovább aludni, így ide ültem, de a gépe,mnek kedve volt frissítenio és jó sokáig dolgozott ezen.

    De a lényeg tudtam neketek kávét hozni, legalább nem hül el annyira.

    Az éjszaka hallodtam a radiátorok felöl zajt, azt hiszem valamit bűvöltek vele. Igaz meleg nem lett,.  de az is valami hogy a csövek már nem kinti hidegek. Most már csak reménykedni tudok hogy délután ha haza jövünk meleg lesz.

    Mindenkinek szép napot.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. október 13. 21:2713694.

    Mi az ,hogy bejaro??ide bennlako kellene!!Most  mar tudjuk ,Veranknak mer jarnak ki a vegtagjai,ezt mindennap vegig takaritani,es akkor ott a kert...

     

     

    Izisz, a  tokverseny itt nem olyan jo,de SF_ban mindig elmentunk..

    Hogy kell kenyeret fozni,almaval?De az otlet jo,csinalok vacsorara,sutbe olajjaj es fokhagyma kremmel,tea valo hozzaja.

     

    Icu,pihenj,pihenjezt kuldom Neked,hatha hasznal...[meg van mar ontozve is]

     

     

     

    Marcsi,itt sotet a vilag szakad a szeles eso,br.....ma egesz nap ilyen lesz.De rank is fer egy kis lazsalas.....

     

     

    Lnykak,szep almokat,vagyis jo telcsizest, azast, mar regen nem hallottam a 4 labuakrol,hibernalodnak telre,mint mi??

     

    Adi-Evi varunk,varunk,akkor majd holnap!!!!Vigyazz Magadra!!

    előzmény:
    őszirózsa (13682)
    2009-10-13  16:04
  9. 2009. október 13. 21:0613693.
    A  mienk is,es akkor meg a novenyzetet nem is szamolom....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (13681)
    2009-10-13  16:04
  10. 2009. október 13. 21:0313692.

    En itt vagyok,a masik 2-rol nem tudom...Hooool vagytok drusszak????

     

    Daisy,meghallottal? En 9 ev utan 2000-ben mentem MO-ra,es seggreestem a valtozasok miattAzelott ha volt egy ezresed, 4 embernek komoly vacsora egy jo etteremben,egy csomo itallal....ott meg a WC-s neninek kellett 300-at adni...halalos  volt...,de azota  megszoktuk.

     

     

    Izisz,nagy szerencsed  volt,hogy az ijedsegen,meg a koszos farmeron,nem lett semmi bajod

     

     

    Vera,gyonyoru a hazad!!!!!!Valaki haza koltozonek nagyon megerne,mert atszamitva nem sok ekkora es ilyen gyonyoruen tartott haz-telekert[230000,kb]

    előzmény:
    őszirózsa (13672)
    2009-10-13  10:22
  11. 2009. október 13. 20:4713691.

    Zsuzsa,nem tudom,hogy euroban hogy megy az atvaltas,de akkoe meg gyumolcs ,zoldseg,paprika,es fokhagyma fuzer is nagyon jo aron ment....Nem is beszelve a kubai szivarrol,amit nem is lehetett mashol kapni,es nagyon jo ajandak volt......

     

     

    Marcsi,  koszi  a palinkat,igy virtualisan  csak nem art meg...csatlakozom a begubozasoz,itt is szakad,nagyon baratsagtalan.

     

     

    Izisz,nekem is kos kocsim van es nem viszem ki,meg elszall,mint a csiti csiti bang bang.....

     

     

     

    Vera, olyan dolgokat csinalsz egnek all a hajam,pedig most mostam meg..Vigyazz mar eggy kicsit Magadra,az eg szerelmere

    előzmény:
    őszirózsa (13669)
    2009-10-13  08:29
  12. 2009. október 13. 19:3813690.

    Jó éjszakát kívánok!

    Holnap is csak délután jövök mert 2 helyre kell mennem.

    Ha csak korán ki nem dob az ágy és főzők Nektek kávét. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 13. 19:0213689.
    hurrá meleg van nálunk  megfürödtem és most megyek a jó puha ágyikóba legyen szép estétek kékelefánt szép jó reggelt Nálatok milyen az idő?????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. október 13. 18:5713688.

    Hali, nemrég értem haza. Csak elköszönni van mostmár időm.

    Vera, megnéztem.  A reggeli vagy mikori 10 percemet ezennel visszaszívom, ezt tényleg nem lehetett megcsinálni 10 perc alatt, s  nagyon jó lett. Kész arborétum vagytok Remélem mások is kedvet kapnak hozzá, de tényleg nem értem a lányodékat miért nem lehet közösen élni, ha el lehet szeparálni egyébként. Igaz nem dumálok, mert én sem együtt élek a lányomékkal, csak sokat vagyunk együtt.

     

    Sajnállak benneteket Icu, D.Évi és akinek nincs még fűtése. Már igencsak ráfér a lakásokra  a meleg. A lányom is még csak msot gyújtotta be a kazánt Hogy ennyi esze van!! Csak egy kis villanyfűtőtest volt néha bedugva. a picinek a keze meg jéghideg Most meg ráadásul áramszünet is volt. Odamentem - én kabátban, ő meg egy szál topban volt. Most beszéltem vele az előbb, azt mondja már megfürdette és tök jó idő van már. Persze negyed óra alatt

     

    Lányok, én is megyek aztán vacsoracsata és a többi.

    Én most tepertőkrémes kenyeret főztem almával

    és jó éjszakát mindenkinek.

     

     

    Ui:

    Zsuzsi, igen iskolatitkár voltam.  Marcsika meg valóban Office kell ahhoz hogy tudjatok normális módon szövegszerkesztőt használni.  Nem akarok reklámot csinálni, nézzetek utána tud-e valaki ebben segíteni. Nyomtatót lehet 12ezerért is kapni, de ha néztek, mindenképpen olyat aminek optimális a későbbi használata is, tehát olcsó legyen a tintapatron. Nekem van egy Canon 2000Ip és 1100 ft-ból megúszom a patroncserét. Igaz mondták már hogy jól őrizzem meg ezt a nyomtatót, mert tényleg nagyon olcsó a használata.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. október 13. 18:2413687.

    Szia/ sziasztok!

     Ma apámnál voltam ilyen  volt.

    Nálunk sem fűtenek, pedig az utazás miatt jól átfáztam, most jól esett volna kicsi meleg a lakáűsban.

    Azt írta a mai napi lap, hogy ma már minden lakás meleg lesz, csak azt nem írták oda hogy erről mi gondoskodjunk. 

    előzmény:
    Daisy48 (13686)
    2009-10-13  17:53
  16. 2009. október 13. 17:5313686.

    Hellóka !

     

    Ahhoz képest hogy azt mondták hogy megkezdik a fűtést mert hideg van eszükben sincs. Az előbb kapcsoltam be a villanyradiátort hogy legyen egy kis langyos.

     

    Otp-ben kifizettem a közös költségeket, és a madarasban vásároltunk.

    Alig vettünk valamit és több mint 11 et ott hagytunk.

     

    A gyerek nagyon ki akart menni, kimentünk és két perc múlva amikor jött egy nagyobb szélroham, csak úgy dörömbölt a kapun hogy nyissam már

     

    Vera gyönyörűen megcsinálta az ingatlanos. Akinek van pénze az biztos beleszeret és kopogtat hogy megvenné.Nem tudom megérteni a lányodékat hogy inkább bérelnek. Itt még a külön bejárat is megoldható lenne és ha lesz unokád valamikor annak is milyen jó lenne a kert.

     

    Marcsikám sajnos nálunk is a szülők panaszkodnak hogy egyre többet követel a suli, és szerintük az már természetes, hogy egy általános iskolában már az elsősőknél is van otthon számítógép. És egyre több pénzt szednek a szülőktől.

     

    Izisz nagyon sajnálom hogy már estél, de ilyenkor nagyon csúszik a lehullott falevél. Én is óvatosan közlekedek.

     

    Zsuzsa esőt ne küldjél már erre, mert elég esett, de ha süt a napocska azt küldheted

     

    Icukám pihizik, vagy dolgozik? Lehet hogy figyelmetlen vagyok.

     

    A.Évi merre van? Vajon hol tart a kezelésekben. Már biztos jócskán megfogyatkozott

     

    KékÉvi a tökfesztiválra nem mentek át. Láttam hatalmas nagy tök lesz valószínű a nyertes ha jól emlékszem 78 kg körül van.

     

    Apa meccset néz, kénytelen leszek én készíteni a vacsit.

     

    Ha már nem jönnék mindenkinek kellemes estét, jó éjszakát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 13. 17:4813685.

    Én minden nap elmegyek azon a helyen, ahol inszalagszakadást kaptam, és minden alkalommal belenyilall az érzés a bokámba. Úgy megyek ott, mint aki tojáson lépdel.

    A falevelek, ha vizesek nagyon csúsznak, vigyázni! vigyázni!

    előzmény:
    izisz47 (13677)
    2009-10-13  12:47
  18. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 13. 16:1913684.

    Marcsika, a gépeteken van Windows, akkor a Start-Programok-ban  van Microsoft Office program, és abban van Microsoft World.

    Valamilyen évszámmal, nekem 2003. Arra kattyingassál, és ott a szövegszerkesztő. Nem leszel vele túl boldog, mert kicsit ki kell tanulni, hogy működik, mert folyton elugrálnak a sorok. 

    A Kellékek-ben pedig találod a World Pad nevű jegyzetfüzetet, abba egyszerűbb írni, az is hasonló, mint a word, lehet kiemelni, szinesíteni a szöveget, nézzétek meg. 

    Ahhoz képest, hogy nem akartam kiemelni az ingatlanost, magától kipirosodott.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (13683)
    2009-10-13  16:05
  19. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 13. 16:0513683.
    legyen igazad De azért ma is a netről adtak fel leckét ott kellett utánna nézni
    előzmény:
    őszirózsa (13680)
    2009-10-13  15:39
  20. 2009. október 13. 16:0413682.

    Szia  Vera ! megnéztem a házatokat, igazi műalkotást csinált ez az ingatlanos...Minden évszakból van  kép......A Yotubos meg külön szám  !!!!

    Részletekben, több képet láttunk, ismertük hol laksz, de igy egybe szuper.......

    Hát ha nem muszáj, maradjatok  inkább......Hacsak nem esik be egy szuper vevő, és Ti egy sokkal kisebbet, könnyebben kezelhető, rezsijű házat tudtok azonnal kapni, ahol semmi felujitás nem kell.....

    Nem csodálom, hogy bőgsz.......De ezt állandóan "puccban tartani ", meg a kertet is, szóval ez már nem nagyon meneget lassan....Segitségre nem számithatsz, inkább Ti mentek  kis Verához, anyóshoz is pluszban......

    Látod, ha nyernétek-ha nem is milliárdokat gondolok-  akkor heti 2 x kellene bejárónő-udvaros..........Akkor mki lehetne birni, meg a nagy rezsit.....El sem tudom képzelni, mennyi gázt használtok el egy évben, meg megy a vegyes kazán is  Í?????A villany is horribilis már, minden ketyere azzal megy.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13679)
    2009-10-13  15:15
  21. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 13. 16:0413681.
    te jó ég verám mekkora ez a ház?? hatalmas és gyönyörű szerintem a mi kis házunk 5x elférne benne
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13679)
    2009-10-13  15:15
  22. 2009. október 13. 15:3913680.

    Sziasztok !

     

    Nagy szerencsétek van, mert  regényem elszállt, nem fárasztalak benneteket....

    Lényeg: Marcsi, nem eszik olyan forrón a kását a suliban, ez csak "első beijesztés, próbálkozás " volt, majd adják lejjebb is.....Hidd el, ismerem a céget  / 39 éve ped. nej vagyok, meg 5 évig ott is dolgoztam, tehát ismerem belülről !!

    Izisz is , mint volt iskolatitkár/ha jól emlékszem / megerősithet  !!!

    Sajnállak  az első esős őszi napon elesni....Nekem is volt praxisom benne ősszel, télen a sikosban.....

    Mindjárt talán a hó is ideér a szomszédoktól, olyan sötét van, és orkán fuj, fűtök reggel óta....

    Egész éjjel zörgette a redőnyöket, meg suhogtak hátul a fenyők a kert végén.....Marcsika, nektek hőtárolós villanykályhák vannak, mást nem tudok elképzelni !!!

    Itt meg szerdán lesz félnap áramszünet, a keringető szivattyuhoz itt is kellene az áram  majd.....

    Vera ! Ugyis tudod ezt már, de aki nem ismeri nálunk a konyha az csak az enyém.....Szó szerint, G. még a teát, kávét sem főzi meg  régóta, ezen kivül meg semmi...Ellenben nem ugat bele, akármit főzök, veszek hozzá, persze tudja, hogy amit nem szeret, akkor más is van külön a finnyáknak  !!!Z. valamivel többet konyit, de ő is inkább dirigálna, hogy mit-hogyan csináljak, de finoman "kiegyezünk ", mert olyan extrákat talál ki, mondom akkor csináld is meg  !!!!Reggeli-vacsora azt önállóan csinálja, melegszendvics ilyesmi......

    Hollandusunk a "legnagyobb " szakács , őt a kényszer rávitte, persze nem sokfélét tud, ami egyszerűbb és  főleg gyorsan készül.......

    Csinált már nekünk "indonéz " ebédet, 2 félét is, majd a karácsonyi szünetben megint ráveszem, nyáron nem értünk rá, a rizsen kivül minden hozzávaló van rengeteg amit hozott, persze a hus azt venni kell....

    D. Évi, már jól bevásárloltatok a "Madarasban " igy hivják????Ugy tudom ez a legeslegnagyobb hipermarket az országban......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (13678)
    2009-10-13  13:54
  23. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 13. 15:1513679.

    Végre felrakták a házunkról a hirdetést, olyan szép videót csinált hozzá, már nincs is kedvem eladni, itt bömbölök, mint a záporeső.

    Itt menézhetitek, a lap aljáig kell majdnem tekerni ott a video, megnézem hátha a youtobon is megtalálom, mert látom arra tette fel.

    http://drsarkadi-ingatlan.hu/index.php?option=com_ezrealty&task=detail&id=1028&Itemid=31

    Nem pirosítom ki, nehogy baj legyen belőle, csak nektek szól.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 13. 13:5413678.
    jaj Te szegény  itram reggel hogy mindenki vigyázzon magáranekem szörnyen fáj a fejem kise mozdultam még ma a lakásból de ezután sem fogok Itt mérgelödök a tegnapi szülőin   Olyan érthetetlen számomra nem tudom mit képzelnekazt mondta az oszifő hogy ma már alapkövetelmény hogy minden családban van számitógép mert úgye ott adják fel a leckét és ott is kell megirni pl az esszéket és persze legyen nyomtató is mert csak úgy fogadják el Nekünk még word unk sincs igy szövegszerkesztönk sincs nyomtatónk meg pláne  na akkor most mit tegyünk !!Meg a közlés szintjén tudatta velünk, hogy duplájára emelték a gyerekekkel együt megbeszélve az osztálypénz mi szülők csak fizetünk
    előzmény:
    izisz47 (13677)
    2009-10-13  12:47
  25. 2009. október 13. 12:4713677.

    Hali, ebéd utáni kv.

    Itt egy icipicit talán mintha csökkent volna a szél. Az eső viszont vígasztalanul esik.

    Reggel munkába menet akkorát estem mint az ólajtóHASRA Még jó hogy csak egy fiatal srác látta, az odajött segíteni feltápászkodni. Frankó, kezdődik. Tavaly ősszel és télen is estem buktam. Mondanom sem kell ernyő eltört, a farmerom csupa gané lett- de aztán rámszáradt Igaz gyalog mentem és telistele van az utca levelekkel.

    A cseresznyefáról az összes levél lent van, még a szilvafán van fent.

    Csnáltam egy gyors zöldborsó főzeléket, majd eszünk hozzá valamit. Azt hiszem tükörtojást.

    Este később jövök, negyed 6-ra jön egy vendég én meg bébicsősz leszek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 13. 11:5113676.
    puszika mindenkinek  egész eddig nem volt áram és ugyi mi azzal fütünk na bibegertem is  se net se meleg se villany és kint tombol az orkán erejű szél megebédeltünk finom kelképoszta fözeléket föztem (vagy irtam már jóvan no nem vettem be a cavingtont és ki vagyok kapcsolva )Jaj nem vigyáztok magatokra hol az egyik beteg hol a másik gyorsan küldök gyógypuszit a fájos vállraelküldöm a levelet mielött megint el megy az áram
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 13. 11:0513675.

    Itt nálunk a lakásban nincs hideg, inkább a tetőtérben. De ha begyújtanék, egyből nyitnám az ablakot, úgy hogy minek fűtsem az udvart?

    Kicsit több a ruha rajtam mint nyáron, hosszú ujjú poló van rajtam, egy vékony termoköntös,, és egy bélelt mellény. És vastag télizokni, mackónadrág.Attila ia be van öltöztetve, ha fázik nála bedugom a hősugárzót, de ő is egyből nyitja az ablakot, akkor meg minek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2009. október 13. 11:0413674.

    Sziasztok Cincimincik !

     

    Nagyon fúj a szél, és hüsi van, de most éppen erőlködik a napocska.

    Ebéd után akarunk menni /vagy is muszáj/ az OTP-be és akkor már vásárolunk is az Auchanban.

     

    Cipőtágitó spray régen is volt, már vagy 15 évvel ezelőtt is használtam. Aztán hogy jöttek a szintetikus cipők már nem vettem, pedig biztos arra is jó lenne. A körömcipőktől már bütyköm van, mert régen csak azt hordtam.

     

    Hol vannak azok az idők amikor még 150 Ft volt egy pár bőr cipő Igaz akkor még a fizetésem is csak 1200 Ft volt Arról nem beszélve hogy mennyivel fiatalabb voltam

     

    Állitólag ma a FŐTÁV beindítja a fűtést egész Budapesten amiért ilyen hideg van, de még nem érezni hogy kezdenék, talán majd estére. Persze csütörtökön már amúgy is hivatalosan indítják.

     

    Vigyázzatok magatokra, bundabugyi, nagykabát, sál, sapka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 13. 10:5513673.

    Elővettem a téli dzsekimet, felhúztam a fejemre a kapucniját, kimentünk kicsit az udvarra körül nézni, na hát, hogy mi van kint, minden tiszta levél, 2 nap alatt leestek.

    A szél mindent ide hord a kapuhoz, de amíg ilyen szél van söpörni se lehet. Majd nem nézek oda, ki se megyek.

    Rántani én is azokat szoktam amit te, esetleg még a csirke szárnyát. Régebben a combját is, de mivel én nem szeretem, így nem is csinálok. Legalább ennyi előnyöm legyen, ha már én vagyok a szakácsnő, hogy azt főzzek, amit én szeretek. Hát nem?

    J::::::néha megemlíti a rántottcsirkecombot, de lehurrogom. Gyerekkoromban azt mondtam a felső combra, hogy macskahús, max. Az alsócombot eszem meg.

    J:::::szokott tenni erőtlen kísérleteket, hogy ezt, vagy azt főzzek, de ha nem szeretem, akkor mindig mondom, próbálja megcsinálni ő, de türelmetlen, a konyhában meg nincs helye a türelmetlenségnek, mert akkor vagy elég, vagy nyers marad, vagy mind a kettő egyszerre.

    Ahol voltunk vasárnap házat nézni a férfi főzött. Olyan illata volt a húslevesnek, majd éhen haltam, pedig ebéd után voltunk ott. Gondoltam is magamban, J::::: mikor lenne erre képes. A tojásrántottája az nagyon jó, és esetleg egy lecsót talán össze tudna ütni. De tanácsokat azt tud osztogatni, hogy mit hogy csináljak, mondtam már, egyszer fejbe vágom olyankor.

    előzmény:
    őszirózsa (13672)
    2009-10-13  10:22
  30. 2009. október 13. 10:2213672.

    Szia ! Sajnállak a vállad miatt...Nekem is mindkét karom  fáj....6 fok van, viharos szél tombol , egyre jobban, a nap sütöget, de nem sokat jelent.....

    A tarjához nem tudok szólni, mert finnyáaim soha nem ették.....Prof. ismerőseim pl. ha nagyon szép a rántott husit abból csinálják.....

    Anno hoztak bepanirozva , lefagyasztva mikor olaszban nyaraltunk együtt, és első este az lett kisütve,  csak turkálták a fiaim......Röstelltem......

    Nálunk rántva csak  a baromfi mellfilék, vagy a karaj jöhet csak szóba, esetleg a csodaszép  hátsócomb-ami világos- mert az is lényeg, hogy ne legyen " vörös "  !!!!!Mániások !!!

    Még pongyolában vagyok, csak a reggelin tul.....Valami kis maradék még van a tejfölös karajcsikok, amihez maradt pár szem gomba is, meg házitarhonya, meg leveske......Ha. Z. megjön , akkor ez nem elég, mondtam neki telefonáljon előre, hogy tudjak valamit kreálni....Süti is van még-püspökkenyée, meg gesztenyés kráfli, majd a mikróba berakom pár pillanatra...Ági szerint kevés "háj" van benne, talán megkisérlem megkóstolni, habár nagyon szurkált a jobb felem.....Nekem már csak a főtt kr.  -t szabadna almakompóttal max.....

    Megyek a fürdőbe, rendbekapom magamat és felöltözöm végre, G. már  elszörnyülködött, hogy az ágyam is -ahogy kibujtam-, de már elrendezte, nem tudta megállni......Megköszöntem......

    Már kész a vasalással...a szorgalmas........Példát kéne venni róla ilyenkor. A kocsit akarta kiporszivózni, de kint nem lehet ebben a förgetegben, a garázs meg szük.....Marad....talán  kedd-szerda jobb idő lesz.....

    Nézek kifele az utcára, ugy hajlonganak a fák, még letörnek......A szomszéd szép ezüstfenyője is vészesen inog az előkertben....Remélem mélyen van a gyökere, mert a házra dőlhet......

    Hol vannak az Évik  ??????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13671)
    2009-10-13  09:07
  31. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 13. 09:0713671.

    Jó reggelt!

    ollllyan hülllye vagyok, elintéztem megint a vállam. Este mikor kezdődött a nagy szél, a fönti fürdőszoba ablakon van kétoldalt a szellőzőrács. Azon süvített be a szél. Mondom becsukom. DE magasan van, székre kellett állnom. A szék túl magas volt, belekapaszkodtam az ablakkilincsbe a fájós karommal, és felhúztam magam. Hallottam a cuppanást, ahogy kijött a helyéről a vállam. Mondanom se kell, ugyanúgy fáj, mint ezelőtt, pedig már egyáltalán nem fájt. A csekélyke 80 kilómmal csüngtem rajta, igen hülye vagyok. Most szenvedhetek megint , 5 hét alatt múlt el.Ma valamit tarjából fogok alkotni, még körülnézek a neten ez ügyben. 

    előzmény:
    őszirózsa (13665)
    2009-10-12  23:03
  32. 2009. október 13. 09:0513670.

    Sziasztok ! 

     

    Pakoltunk, és maradunk, nem megyünk a piacra, mert elfujna a szél...

    Egész éjjel döngette a redőnyöket is, meg most is....Fűtünk, mert kihuzza.....Már ezek az "un" hőszigetelt ablakok, üvegek  már nem zárnak jól, ha odateszem a kezemet érzem a bejövő hideget.....Hiába a 24 év.....

    Hirdetnek többen is  "befurással " meg uj gumiszalaggal szigetelést  500 FT /méter, lehet utána kéne járni, hátha megérné...

    Nekem itt lent biztos kéne, meg a terasztajtót azt biztos.

    Szénmonoxid mérgezést  azt már nem kapnánk, mert annyi levegő jön ki-be....nem kell félni, mint az uj műanyag ablakoknál....Ott már ujabban kötelező beépiteni egy szellőzőt is, nemcsak a CO miatt, hanem bepenészesedik a fal.........

    Hajnali fél 5 kor voltam először és éjfélig olvastam még.....Utána  fél 6-kor, majd fél 7-kor mint a 'kakukk''!!De ilyenkor a hülyébbnél hülye álmok....Valami rémlik, nyaraltunk valahol együtt szegény unokanővéremmel és férjével-nekik volt Vonyarcon nyaralójuk- de nem ott.....Egyikük sem él már, az ő lányuk jár hetente kisfiával, meg engem "karbantart "...

    Izisz , ő is pályelhagyó....Eredetileg aszisztens, de sohasem dolgozott ott..Kozmetikusnak tanult, majd fodrásznak, műköröm a kezdetekkor...A fodrászati szövetkezet  megszünt, meg kellett venni közösen az üzletet, és mindenki egyéni vállalkozó lett....A forgalom egyre csökkent, nagy volt a rezsi......Közben férjhez ment, szült gyorsan  és ugy nézett ki Vonyarcon a parton nekiláttak vendéglő, panzió épitésnek...Már késő volt, a vendéglő, hatalmas terasz elkészült, pár szezonban működtek, de egyre ráfizetésesebb lett....A tetőtérben a panzió el sem készült, pár szoba nekik, meg a személyzetnek....Azóta áll, árulják, rengeteg hitel van rajta......Eközben turkálót is működtettek, maguk jártak ki Hollandiába, Olaszba, németekhez áruért, de pár év után ez is lefutott, de mégis tulajdonképpen ebből éltek.....Egy közeli faluban vettek meg egy tsz raktárt, irodát, teljes közműves, talán épitkezni lehetne rá, de nincs mani....

    Már régóta munkanélküli hivatalosan, meg valami állandó kis összeget kap, mert most volt 50 éves....férje papiron még vállalkozó, de csak alkalmi munkái vannak és itt van a "hiperaktiv " hetedikes fiuk, aki mellől unokahugom nem tud esti, esetleg osztrák munkát vállalni.....

    Nagyon rossz szériában vannak, semmi nem jön be........

    Az örökölt nyaraló, lakás ára is belement az adósságokba, hitelekbe.....

    Pedig nagyapja-keresztapám- a város egyik legmenőbb iparosa volt-szegények foroghatnak a sirjukban, meg unoikanővéremék is, hogy ilyen helyzetben vannak  az unokáék, gyertekük....Van egy öccse, vele meg peres ügyei voltak, vannak......Ez meg a legnagyobb szégyen egy családban  !!!!Mondjuk kettő között van az igazság, illetve csak ők tudják , miről is van szó, de igy kivülről nagyon szomoru, hogy idejutottak, nemhogy összetartanának, könnyebb lenne.....

    Amennyire tudom én segitem amiben tudom, persze ő is viszonozza amit ő tud, ha kell jön nagyobb minkáknál, elintéz, beszerez "aukciósan " sok mindent, mert férj ezzel is próbálkozik......ÍLegalább a hitel törlesztését keresse meg, a többiről ugyis unkahugom gondoskodik....

    Szakmájűában is otthon dolgozgat ismerőseinek, gyógyitalt forgalmaz, minden fajta segélyezést kijár stb.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (13668)
    2009-10-13  07:43
  33. 2009. október 13. 08:2913669.

    KÉKÉVI  ! Hozzánk is rengeteg osztrák járt át főleg piacnapokon..Jól fel is verték a vargánya gomba, dió stb árát  !!!Meg rogyásig bevásároltak, sajtok,szalámik a végén már minden , szerintem otthon még boltba sem járták már/élelmiszerbe /.Fodrászat, kozmetika, hozták a Patyolatba /tisztitó-mosoda / a szennyest, aztán utána beültek vendéglőkbe......

    "Szidtuk" is őket, mert miattuk nem fértünk be a rövid ebédszünetben   enni !!!Ott álltak a buszok, kocsik ! Legtöbben burgelandi nyugdijasok voltak-nem a gazdag réteg főleg-, nagyon öregek is botokkal stb.....

    Amugyis nálunk itt a nyugati szélen a legdrágább volt a piac, na aztán a "sógorék " aztán még jobban megemelték az árakat....Aztán lassan egyre kevesebben jöttek, inkább a gyógyfürdőkbe, oda most  is, mert még mindig sokkal olcsóbb, mint a kintiek....Nélkülük azért kevesebb lenne a forgalmuk, mert drága a belépő, meg minden pluszért még külön is kell fizetni...De az osztrákok is  "takarékosabb " lettek, már a legegyszerűbb helyekre is beülnek enni, meg mindent vesznek nemcsak az extraságokat...Magyarul, egy kinti "kisnyugdijas "  ha hetente egyszer átjön, és bevásárol, elmegy fodrászhoz stb, akkor rengeteget megspórol.ill. jobban élhet, mintha a kinti üzletekben vásárolna....

    Egyik alkalommal elnéztem egy "nénit " egy hétvégi bevásárlásnál, előttem állt a pénztárnál, és láttam miket vett, és mennyit fizetett euróban !!!

    előzmény:
    kekelefant (13666)
    2009-10-12  23:54
  34. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 13. 07:4313668.
    pálinkás jó reggelt mindenkinek  Izisz köszi a kávét azt hiszem én ma kisem mozdulok itthonról fözök kelkáposzta fözeléket és begubózomLegyen szép napotok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2009. október 13. 06:5713667.

    Szebb napot mindenkinek, mint ami most van. Iszonyatos szél van, volt egész éjjel

    Szegény gyerekeket el fogja vinni iskolába menet. Azt hiszem én sem bringával megyek most hanem gyalog

    A fiamnak vinni kell apósomat Gyulára vizsgálatra- az én kis autómmal mennek mert a fiamé még mindíg nincs kész. Biztos dobálni fogja a szél azt is

    mindenkinek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2009. október 12. 23:5413666.
    Mi a   80-as evekben viszont atjartunk Mosonmagyarovarra bevasarolni,es ebedelni[akkor meg nem volt euro,es a schilling eleg jol allt]Vettunk a liszttol a husig,zapbelyhen keresztul  mindent.Kulonosen sokat a piros arany,gulyaskrembbol...
    előzmény:
    őszirózsa (13665)
    2009-10-12  23:03
  37. 2009. október 12. 23:0313665.

    Szia , ezek a fiuk nem valami vásárolgatók, bezzeg ha Z. ment volna, akkor más a helyzet.

     

    Magának megvette volna a 150.-ik ingét, polóját  stb......

    A reptéren szoktak beülni valami helyre, hollandus ilyenkor cappucinót, G. colát, sógor nem tudom mit iszik....

    Most hogy ilyen gyenge a forint, nem érdemes semmit kint venni, maximum, ha óriási "aukciók " vannak  !!!!

    Mindenből ugyanaz a márka itt is van rogyásig, csak mani kell , jó a forint is, nem kell euró.....

    Mikor először lehetett akár mindennap is kimenni, ritka hétvége volt, hogy ne ruccantunk át Oberwartba a nagyobb műszaki cuccokért/ Commodore számitógép / , ehhez még anyunak is jönni kellett a vám  miatt...Aztán később , mikor  már csak csoki, kávé, mosószerek meg kisebb dolgok kellettek, akkor a Kőszeghez közeli Oberpullendorf/Felsőpulya/ oda robogtunk ki..Volt ugy, hogy délelőtt 11-kor gondoltuk meg és a hónap egy szombatján délután is nyitva voltak még.....Eleinte még pecséltek az utlevélbe, de már unták, meg alig volt hely is....

    Néha Ági bartátnőmmel megyünk Oberwartba ügyeket intézni, és egyuttal bemegyünk 1-2 helyre /Merkur, Hofer, Interspar/

    De kizárólag a nagyon alkalmi dolgokat vesszük csak..Röhej, de mindig onnan hozunk gyönyörű disznó v. marhahust.....Majdnem annyi csak mint itt, de egy szem zsir nincs rajta!!

    előzmény:
    kekelefant (13664)
    2009-10-12  21:28
  38. 2009. október 12. 21:2813664.

    Igen,ha  scwechatra  mennek,nem kell bemenni Becsbe,de nem is vettek semmit  arra fele?

     

    Vera,csinaltam  masikat mez nelkul.

     

    Lementeunk  megnezni a paradet, de elmaradt,olyan szel van.

    előzmény:
    őszirózsa (13660)
    2009-10-12  21:07
  39. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 12. 21:2513663.
    Klassz ötleteid vannak, benne vagyok.
    előzmény:
    Daisy48 (13644)
    2009-10-12  18:13
  40. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 12. 21:1513662.
    Hát az van ráírva, hogy bőrcipőkre.
    előzmény:
    izisz47 (13634)
    2009-10-12  12:38
  41. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 12. 21:1313661.

    Hát ki tudja ezt,hogy mit miért nem csinált, ék is építkeznek is közben. Videót is csinált, ill. pps-t, vagy minő neve van.

     Egész délelőtt sz.rakodtam egy relax számmal, mert windows media playerben játszotta, és nem jöttem rá, hogy mentsem el, de győztem, 3 másodperc lett volna egyébként, de most már legalább tudom, hogy kell. Közben bealudtam, mert a szgép végtelenítette a számot, és olyan ellazult lettem, hogy nem éreztem a testrészeimet. Jó lett volna 5x föltenni egymás után, az kb. egy óra lett volna, ez biztosan hatásos alvásra, de csak ilyen hosszan. De még megoldom ezt is, nem hagyom magam, már tudom is, hogy csinálom. Milyen jó, hogy írok róla, eszembe jut a megoldás.  Ma apának is pötyögtettem a gépet egész délelőtt, olyan apró betűkkel ír, mint a bolhasz.r. Mire kitaláltam mit akart írni, műszaki szöveg, mondjuk az megy nekem, 30 éves koromig műszaki osztályon dolgoztam, illetve mindig is műszaki téren, csak mióta bejött Attila, azóta váltottam át a "pszichopedagógiára"

    Egész nap szakad az eső, mintha dézsából öntenék. Behoztam 2-3 növényemet, ami a kezembe került, ha holnap nem esik megmentem a kaktuszokat, amik még lent maradtak a kertben. A többi itt van fönt a teraszon, nem rohad ki az esőtől, csak kb. 5 db, jó nagyok, inkább apát kéne ráuszítani.

    előzmény:
    izisz47 (13633)
    2009-10-12  12:36
  42. 2009. október 12. 21:0713660.
    Kékévim ! A fiuk csak a reptéren voltak, be sem kell menni  a városba...Utközben   4, 6 fokot mutatott  a hőmérő a hegyeknél....Itt is havat jósolnak,  megy a fűtés....
    előzmény:
    kekelefant (13658)
    2009-10-12  19:31
  43. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 12. 20:4013659.
    Köszi, mézet nem kérek, nem szeretem, fáj tőle a gyomrom, meg a tojáshoz úgyse menne. Na Dollynak mehetnéke van.Pááááá
    előzmény:
    kekelefant (13657)
    2009-10-12  19:09
  44. 2009. október 12. 19:3113658.

    Zsuzsa,mar  megint rajta kaptal,igy jar aki hajnalban idegen szavakkal dobalozikAnyukam is sutott lekvaros kifliket,nagyon szerettuk.Hamar  megjartak a fiuk  az utat,vettek valamit  Becsben?

     

     

    Daisy,jobb is hogy nem nyertel,mert ugyis  csak oda adnad  mindenkinek,elosztogatnad,es mi maradna Neked?Igaz jo erzes adni...Tundi  lehet a kis fekerigo,olyan sokat valtoznak a picik,szinte naponta.

     

     

    Szepsegeim ,elmegyek a szalonba[furdoszoba],mert meg sehol sem vagyok..Legyen  szep az estetek

     

     

     

    előzmény:
    őszirózsa (13629)
    2009-10-12  11:41
  45. 2009. október 12. 19:0913657.

    Izisz, akolombusz nap olyan   unnep,hogy akarsz dolgozhatsz,de ha nem maradhatsz otthon....  pl: nem jon a posta ,nem kestel el,meg 10 ora sincs.Ossze  keverem a honapokat,nem vagyok mindig a helyzet magaslatan

     

    Icu,kosz a kavet,abbol sose eleg,mi csak reggel szoktunk inni.

     

     

    Evi, imadjuk a sutotokot,maskor csinalj tobbet!!!A  petri nagyon jo lett,erre  magamtol nem jottem volna ra..Mi mar egy hete futunk,de csak reggel.

     

     

     

    Vera ,a  reggelid maris keszul!!!Egy kis mezet csak tehetek a piritosra?Probald  meg nemet,vagy osztrak ujsagba tenni a hirdetest,sokan vissza telepednek,vagy a szuloknek,gyerekeknek vennek hazat,esetleg ossze koltoznek.

     

    Marcsika,a fiuk levezetik az energiajukat a sporttal.A  kisvulkan nagyon  tortet,igy is a jo.Mi is unatkoztunk a suliban,foleg nemet oran,mert tobbet tudtunk,mint a tanar[de  igazan]

    előzmény:
    izisz47 (13613)
    2009-10-12  07:07
  46. 2009. október 12. 18:5213656.

    Lányok, elköszönök. Kezdődik a  műsorom. Nem tudom hogy ez ismétlés, vagy új???  Csak hallottam hogy lesz Gregor Bernadett, de nem láttam a képernyőt, így nem tudom kik lesznek még a héten.

    Jó pihenést, jó éjszakát és meleg szobát mindenkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2009. október 12. 18:4713655.
    Jó pihenést, apukádhoz meg sok erőt kívánok
    előzmény:
    kisarica (13653)
    2009-10-12  18:45
  48. 2009. október 12. 18:4613654.
    Anyukám is csinált mindíg. Abból imádtam a lekváros kiflit. Az olyan  "JÓ" volt.
    előzmény:
    kisarica (13651)
    2009-10-12  18:31
  49. 2009. október 12. 18:4513653.

    Jó éjszakát kívánok!

    Holnap csak este leszek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2009. október 12. 18:4513652.
    Ha most ennék, akkor biztos én is, meg áldanám a jósorsomat hogy hogy lehettem olyan marha hogy ilyenkor ilyesmit eszek.Max ebéd után ehetek ilyeneket. Este meg jobban járok ha semmit, mert akkor nem fáj a gyomrom. Most egy bögre kakaót ittam- remélem nem jut eszembe később sem semmi.
    előzmény:
    őszirózsa (13650)
    2009-10-12  18:30
  51. 2009. október 12. 18:3113651.
    Amikor még régen mi is vágtunk disznót, (sertést) én is sütöttem hájas kiflit és rétest.
    előzmény:
    őszirózsa (13647)
    2009-10-12  18:18
  52. 2009. október 12. 18:3013650.

    A sütőt 250 fokra- a legmagasabbra -kell felheviteni és ugy betenni ezeket a leveleseket, és pár perc mulva visszavenni......

    Mondjuk én meg sem kóstolom most a hájast, még ez hiányozna a bendőmnek.......Lehet, hogy "bikákkal " hadakoznék álmomban !!!!!

    előzmény:
    izisz47 (13648)
    2009-10-12  18:22
  53. 2009. október 12. 18:2913649.

    Sziasztok!

    Itt  is esik az eső, délután dőgött is.

     Délután sütöttem piskóta tekercset, de azt hiszem nem viszek apámhoz, mert már a felét megettük, fél adaggal meg hogy menjek. Meg a buszon a 2 órás utazás után hogy nézne kis. Nem szégyenkezek összenyomott finom sütivel.  Van amikor én is teljesen magam alá esek, most is ilyen vagyok, de remélem hamarosan jobban leszek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2009. október 12. 18:2213648.
    Így már valóban dereng. Gyerekkorom óta nem nagyon ettem igazi hájas tésztából sütött sütit. Ma már nem nagyon csinálnak- vagy csak én nem voltam olyan disznótorban ahol csinálják. Én viszont annál többször használom a leveles tésztát. Sűrűn van abból sütött süti. Ha kinyílik- kinyílik. Odase neki. Szilvalekvárral megtöltve NYAMM!!
    előzmény:
    őszirózsa (13647)
    2009-10-12  18:18
  55. 2009. október 12. 18:1813647.

    A kráfli   eredetileg  "Hájas tésztából- készült süti párnácska-lehet diós, mákos, ez gesztenyés, lekváros....

    Most vajas leveles tésztából lehetne csinálni, de vastagabból, mer ugy kinyilik mint egy könyv......Igy már dereng ugye ????

    Barátnémnak igazi hájból volt, mert kapott, és le volt fagyasztva....

    előzmény:
    izisz47 (13643)
    2009-10-12  18:08
  56. 2009. október 12. 18:1713646.

    Ezt akartam én is írni, de nem akartam túl anyagiasnak tűnni

     

    Jó vacsit és jó pihenést utána. nektek is.

    előzmény:
    Daisy48 (13644)
    2009-10-12  18:13
  57. 2009. október 12. 18:1613645.

    Sziamia!

    A vejem kifejezetten szeret esőben futni Ő tudja. Lefut, odamegy a kocsihoz, átöltözik és jönnek haza. Azt mondja a 42 km-t is nagyon élvezte. Ugyan odavan a térde, fáj a háta, dereka, stb.

    Nem mondok semmit.

    Most itthon van még, csúsztat , így cska holnap megy vissza. Nem sok kedve van. Az a nyugalom ami itt van a fenti viszonyokhoz képest- össze sem lehet hasonlítani hogy milyen élet van itt, és miben él hétközben. A picurkát meg persze imádja. A kicsinek uyganolyan szeme lesz mint az apjának. Mint a katicabogár. Talán most jobban apja, de hétről hétre változik a kis Feketerigónk.

    Valószínű kezd fogzani, mert nagyon gyűri befele a kis ökleit és képes lenne leharapni az anyja orrát stb. Egyre többet figyel, próbálja a kis kezeit használni most még kisebb sikerrel. Ha megfogjuk úgy kirugja magát mint a rugó, és próbálja magát tartani, egyre többet emelgeti a fejét is.

     

    A lányom hála istennek teljesen rendben van. Az én depim meg Jön megy, de a helyzeten ami kiváltja nem tudok változtatni. Én is sokat agyalok- amit nem kellene.

    előzmény:
    Daisy48 (13642)
    2009-10-12  18:05
  58. 2009. október 12. 18:1313644.

    Megyek vacsit készíteni. Apa kiment a macsekkal, mert szegénykémnek annyira hiányzik a séta hogy képes még az esőben is kint lenni.

     

    Sajnos nem én nyertem azt ötöst-t. Nem lenne gondotok nektek sem hogy ezt, meg azt kellene csináltatni a házon, vagy lakáson. Vera lakását megvennénk  szállásnak, és aki feljönne pestre  nyugodtan használhatná 

     

    Na ébresztő, mert bilibe lóg a kezem

     

     

    mindenkinek jó éjszakát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2009. október 12. 18:0813643.

    Ilyen hálás emberek azért azt hiszem mindenfele vannak.

     

    Mi az a kráfli???????? még életemben nem hallottam ezt a szót............

    előzmény:
    őszirózsa (13641)
    2009-10-12  17:51
  60. 2009. október 12. 18:0513642.

    Hát előbb azért meg kell beszélni a többi lakóval is, azért van közgyűlés, és szavazás.

    Nem lehet csak úgy benyujtani a számlát

     

    Izisz mi ujság veletek? Tegnap nem lehetett kellemes futni a vejednek ilyen időben. Lányod rendben?  Babuci biztos napról napra aranyosabb

     

    A depi helyett meg inkább mondd el nekünk ha valami bánt .

     

    Pusza Neked. és négylábúdnak is

     

     

    előzmény:
    izisz47 (13640)
    2009-10-12  17:43
  61. 2009. október 12. 17:5113641.

    Sziasztok !  Fűtök, olyan hideg lett.

    Ági barátném ma 60 éves, reggel telefonon me"megkoszöntöttem ", erre 3 felé hozott a Pavlova tortából és gesztenyés kráflit.......

    Éppen akkor értek hauza a bécsi fuvarosok...

    Elfelé végig locsogott az eső, meg szélvihar volt, visszafele szerencsére elállt....Sógornak még erősebb szemüvege van mint G-nek, igy nem egy szerencsés ut volt.....

    Jól beebédeltek, éppen most jött le, G, hogy a vacsira még gondolni sem tud......mert ilyen tájban szokott inzulinozni meg enni, aztán még lefekvésig többször.......

    Hollandus is, már éppen hazaérhetett a lakásra, mindjárt irok neki pár sort.......

    D. Évi ! Sajnos az emberek megérzik kire kell zuditani a panaszokat, gondokat, mert hozzám jönnek mint a tőrbeesettek..és én meg "intézkedem a nevükben , helyettük.....Nem tudom megállni, ha csak egy halvány ismerős, v. remény van  !!!!Aztán vannak "hálátlanok is ", még ide sem szólnak, hogy oké  minden, már meg is kapták pl. a nyugdijat félévre visszamenőleg, pedig még a levelet is én irtam, adtam fel a nevükben, meg előtte telefonoztam, neteztem fűvel fával.......

    Egyéb "hálát " sohasem vártam, várok amugy, de ennyi az minimum járna, hogy szóljanak.....

    Hát most irigy lettem...Ibimnél a ragasztó elkapta az egeret......Szörnyet halok, ha egy egércsalád fog előbujni majd valahol....Náluk is a fszinti nappali majdnem ajtajánál volt.....kifele menet.....Talán tőlünk is kiment...Ezek szerint a lépcső nem volt neki akadály......Kész a csempe, kő burkolás, szép lett állitólag, holnap már a tűzhelyet be is tehetik......A butort, meg csütörtöktől délutánonként rakja az asztalos......Szóval a hét végére fix um fertig lesznek......

    Holnap reggeli után, ha nem locsog kimennénk a piacra, G. már "beletörődött ", utána kiporszivózza a kocsit.....Szerdán áramszünet lesz, de csak 11-től 15-ig, nagyon nem zavar, akkor kéne a garázsban a fagyasztót kirakni, kimosni, már csupa jég, dér.....Legfeljebb az ajtót betesszük és jól felöltözünk......

    Csütörtök reggel viszi G. a kocsit a mesterhez, pénteken lesz a müszaki vizsga....Kiváncsi leszek hol állunk meg,ja most jut eszembe az önkormányzatnál is időpontot kell  kérni....neten tudok.......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (13639)
    2009-10-12  14:49
  62. 2009. október 12. 17:4313640.

    Sziasztok!

    Én is képes vagyok tépelődni dolgokon napokig, éjszakákon át. Ezért tud legyűrni a depi is gyorsan, mert azért van mindíg min tépelődni, pedig valóban le kellene sz..ni a dolgokat, történéseket.

     

    A házat nekünk is jó lenne szigeteltetni és kicserélni a nyílászárókat, de leginkább a bejárati és a teraszajtót, mert azok úgy rosszak ahogy vannak. Nem ártana a falakra kb 5-8 cm-es szigetelő sem, de hiányzik az 4-5 milka amibe ez belekerülne

     

    Ha van társasházi szerződés, akkor nyilván a középsőknek ugyanúgy kell a tűzfalat fizetni, mint mindenkinek. Jóhogy már!

    Annak aki megcsináltatta 2 éve, akár be is nyújthatta volna a számlát mindenkinek. Az hogy ezt nem tette, csak a lakók szerencséje.

    előzmény:
    őszirózsa (13636)
    2009-10-12  13:44
  63. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 12. 14:4913639.
    Daisy A pedagógusok viszik -vinnék túlzásba-felvszem a bunda bugyim és lassan indulok lezs 7 óra mire haza érek és gondolom nem lesz már lelki erőm gépet nyitni Legyetek jók és legyen szép estétek
    előzmény:
    Daisy48 (13638)
    2009-10-12  14:19
  64. 2009. október 12. 14:1913638.

    Marcsikám Szabinak legalább az ilyen győzelmek önbizalmat is adnak.

    Csak a tanuláshoz is legyen kedve.

    Ki viszi túlzásba a rongyrázást, Te vagy Vicuska, vagy netán Apa ?

     

    Ma reggel én is ágyat húztam, de még nem mostam ki csak bedobtam a szennyesbe, majd holnap reggel megy a gépbe. Anyámat is megkérdem van-e neki is mosnivalója.

     

    Hajnal óta megint folyamatosan esik, hol jobban hol kevésbbé.

     

     

    Kislányok mindenkinek további pihit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (13627)
    2009-10-12  10:51
  65. 2009. október 12. 14:1013637.

    Jobb és szebb napokat Kislányok.

     

    Zsuzsa azt hiszem itt már mindnyájan úgy vagyunk, hogy egy búrában kéne élnünk. Én is mindent a szivemre veszek, mindenki búját, baját, pedig az orvosok már 1975-ben azt mondták hogy sz@rjak a világra, ne törődjek senkivel és semmivel. Vegyem lazábban az életet.

    Sajnos más természetem van nem tudom megtenni, pedig tényleg nem lenne ennyi bajom. Ha ideges vagyok vágjak földhöz egy tányért, vagy üssem ki az ablakot . Egyszer fogtam egy tányért hogy odavágom, aztán meggondoltam mert a készletből voltHa valaki megbánt napokig, éjszakákon át tudok rágódni a fene egye meg.

     

    Ma szétkaptam egy dzsekimet, kiszedtem belőle a cipzárakat, mert ez olyan volt hogy mellénynek is lehetett használni. Annak soha nem használtam, és a cipzár örökké tönkre tette a pulcsikat. Kiszedtem és újra visszavarrtam az ujjait. Nem lett gyönyörű, de macskát sétáltatni és vásárolni az Auchanba, vagy a közibe jó lesz.

     

    Főznöm nem kellett, maradt még sült oldalas, még krumpli is volt apának én meg a töltött káposztából kimaradt gombóc nélküli káposztát ettem vele. Oldalassal főtt zöldség levesünk is volt mára és még maradt holnapra is.

     

    Még nálunk sem fűtenek, de nem is fázom. Igaz meleg nadrág és pulcsi van rajtam. Ha estefelé fázom akkor bekapcsolom a légkondit egy kicsit.

    előzmény:
    őszirózsa (13636)
    2009-10-12  13:44
  66. 2009. október 12. 13:4413636.

    Iziszkém !

     Mintha én irtam volna, tök igy vagyok.......Minden változás kibillent, ha jó- ha rossz.......Nekünk egy bura alatt kéne lennünk állandó hőmérséklet meg egyebek mellett és csak közömbös hireket lehetne eljuttani....

    Sajna képes vagyok mások, idegenek baján, gondján is ugy beleélni, felhuzni magamat, hogy csak na....

    Más esetleg meghallgatja, aztán egyik fülén be a másikon ki, ők a szerncsés természetűek.....

     

    Az első turnus lement, Z. már visszamant dolgozni....

    Most teregetem az első menetet, és közben lassan visszaérnek a bécsiek....

    Ramaty hideg idő van, sógor szerint a hét közepére még havat is jósolnak, akkor megy pestre.....Talán nem jön be....

    Mindjárt beinditom a fűtést, mig mozgok nem érzem még, reggel már ment egy kicsit, mikor Gabesz  fürdött.....

    Csak meg kéne piszkálni, mindjárt locsogna....

    A második szomszédhoz most jöttek az iparosok , a szomszéd ház szálsője, teljes hőszigetelés, párkányozás  körben az uj műanyag ablakoknak....nem irigylem őket, sehogysem...

    Most fejezték be szemközti házsor sarokházát-ugyanez a cég csinálta- majd lefotózom csodálatos szép, meg főképp jó lett....de min. 3 hétig itt voltak.....Mindegyiknek ott a hatalmas tűzfal....

    Akik most csináltatják ők is pár éve jöttek ide, belülről totál kicseréltek mindent, meg az összes ablakot, ajtót, csak a külső maradt el....

    A társasházi papir szerint igazság szerint  a falak osztatlan közösek, tehát a két középsőnek is be kéne csak a tűzfalba fizetni, a tulsó végén már 2 éve  egyedül megcsináltatta ott is a tulaj, szóval ezt nem veszik figyelembe...

    Nálunk még nem volt külső "tatarozás"ha lenne, akkor egyszerre kéne az egész házat  és a végösszeget kellene 4 fele osztani   !!!!Kuttyos szomszédék fix, hogy maguk neki sem állnának, meg hogy nekünk is be kéne fizetni ....Mi középen a fiatalokkal már beszélgettünk, annak semmi értelme, hogy középen lemázoltassuk, v. még egy réteg szigetelőt ragasztassunk, mert alig van felület, nem is nagyon látszana a tető teljesen beboritja.....A legujabb szomszéd ő  a másik szélső tűzfalas, rakatott oda ablakot, de csak szépen berakták, nem tatarozott......Talán már az életünkben nem kerül rá sor........

    előzmény:
    izisz47 (13632)
    2009-10-12  12:34
  67. 2009. október 12. 12:3913635.
    Lányok, jó pihit ebéd utánra, este jövök.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. 2009. október 12. 12:3813634.
    Nem tudod ez jó, nem csak bőr cipőkre is?? Mert nekem abból van a legkevesebbKínaiék nem sok bőrcipőt árulnak. Mondjuk ami bőr, az nekem rögtön ki is tágul a lábamon. Ráidomul és utána nincs gond- sőt sokszor ki is nyúlik nagyon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13621)
    2009-10-12  09:28
  69. 2009. október 12. 12:3613633.

    Attól, hogy kórházba került az anyukája, még 10 percének kellett volna lennie. Mert kb. ennyi idő alatt fel lehet tenni egy anyagot- ha ért hozzá.

    Nagy kalappal

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13620)
    2009-10-12  09:18
  70. 2009. október 12. 12:3413632.

    Jó ebédeltetést a menzán

    Azért Neked sincs sok időd unatkozni De jobb is ez így nem? Én ha egyedül vagyok itthon, a fene meg tudna enni, elkap a depi, meg minden bajom van. Igaz ha sok a  jóból, akkor meg az a bajom

    előzmény:
    őszirózsa (13629)
    2009-10-12  11:41
  71. 2009. október 12. 12:2913631.
    Legalább otthon is van időd egy kicsit.
    előzmény:
    kisarica (13625)
    2009-10-12  10:39
  72. 2009. október 12. 12:2813630.

    Igen, találó a név.

    Valahogy magyarázd meg neki, hogy itt ő új, neki is új mindenki. Majd ha bizonyít itt is, akkor elismert rangja lesz a régi motorosok között, de addig ne várja azt hogy felnézzenek rá. Hamarosan meg lesz az is remélem

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (13624)
    2009-10-12  10:16
  73. 2009. október 12. 11:4113629.

    Kékévim, ujfent irtál egy jó elirást !

     

    Gondolom azt akartad, hogy unod az "aszkéta"  diétát,   erre azt irtad"esztéta ".......hát ez irodalmárféle........Jót nevettem....

    Mi is igy vagyunk nagyjából kettecsként öregen.....Z. ha elmenne külön ujbólnehezen viselnénk, hacsak nem "nősülés" miatt, mert akkor más lenne a leányzó fekvése.....

     

    Egyedül vagyok.....Locsog az eső 13 fok van, robognak hiveim Bécs felé.....Szomoru vagyok , mint az idő !!!!

    Gyorsan beinditottam a mosógépet, összerakodtam kéziporszivóval végigmentem, szóval lefoglalom magam.....

    Z. az előbb szólt, jön enni.....megyek is frissen grillezem a sertésszüzet, leves, rizs, saláta, süti van....Az öreg fiuk talán du. 2 körül hazaérnek, akkor meg őket " ebédeltetem a menzán " !!!!Hát ez a sorsom  !!!!!

     

    Majd jövök  !!!!

    előzmény:
    kekelefant (13603)
    2009-10-11  20:34
  74. 2009. október 12. 11:2413628.
    bekapcsoltam a fűtést itthon, vége a nyárnak.... de legalább eddig szép időnk volt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 12. 10:5113627.

    a kék a szabi

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13608)
    2009-10-11  22:56
  76. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 12. 10:4913626.
    legalább most van időd kicsit magadra is
    előzmény:
    kisarica (13625)
    2009-10-12  10:39
  77. 2009. október 12. 10:3913625.

    Sziasztok!

    Haza jötteem ,mert a sráchoz akihez menni kellett volna nem ér rá, meg kicsit bonyolult a hapsikám. nem tudom mikor tudok vele egyet érteni dolgokban. Lehet csak akkor ha nem dolgoznák neki.

     Most kezdek itthon a takarításnak és még siok mindent szeretnék megtenni

     Itt is elég hűvös van, de még nem fűtenek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 12. 10:1613624.
    köszönöm a dicséretet ugye találó név neki a "kisvulkán" most egy kicsit el van keseredve mert az új csapatban még csak tartalék próbálom meg győzni hogy ez természetes előbb bizonyitani kell
    előzmény:
    izisz47 (13615)
    2009-10-12  07:12
  79. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 12. 10:1313623.
    szép jó napot mindenkinek Verám a topikra én is rá leletem (köszi )Eddig mostam  ágyneműt húztam az apa szerint nem vagyok 100 most mindenhol ruhák száradnak Jelentem újra illatosak vagyunkSzabolcs most jobb kedvüen ment vissza kicsit  pátyolgattama hétvégén nem jön haza De nagyon utálja a sulit azt mondta hogy mindenki hülyepersze ő kivétel Ma brassóit fözők  nincs maradék minden elfogyott és elcsomagoltam tartalékba a srácoknak   -Délután megyek fogadóra és utána szülői (vicánál mind kettő) kicsit felvértezem magam mert úgy érzem nem kéne ennyire rázni a rongyot  a sulibanMost vissza olvasok  hogy tudjam mi mindenről maradtam le Legyen szép napotok ja Verám az este volt a hirtv-ben a nevszülőkről és az intézeti megszoritásokról egy riport sajna csak a végét láttam de az is elég volt "altatónak"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13622)
    2009-10-12  09:34
  80. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 12. 09:3413622.

    Marcsika!

    Annak a betegnek a rokona nyitott itt egy topikot hétvégén, aki legutóbb meghalt a H1N1-ben, ott leírják, hogy nem is abba halt bele, csak felhasználták az oltással kapcsolatban, az orvosok nem vették észre nála időben a daganatos betegséget, de nem biztos az, hogy ő az akire gondoltál, mert neki 3 hónapos a kicsi gyereke, és addig nem derült ki, hogy beteg amíg terhes volt.

    Kiment már a lábszag?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_638194 (1)
    2008-05-02  13:12
  81. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 12. 09:2813621.

    Igen, a cipőtágítót a deichmanban vettem, nem túl nagy spray.

    De abba a pillanatban kitágul a bőr, amikor befújod, és lábon kell hagyni száradni. Akkor utána megint be lehet fújni a kívánt eredményig. 

    Nem hittem volna!

    előzmény:
    izisz47 (13614)
    2009-10-12  07:10
  82. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 12. 09:1813620.
    Már 2 hete megbíztam ezt a csaj az eladással, de kórházba került az anyukája, és még mindig nem tette fel a netre a hírdetést, de állítólag már ma a főnökség elé kerül az anyag, aztán felkerül. Mondtam neki, hogy csípkedje magát.
    előzmény:
    izisz47 (13614)
    2009-10-12  07:10
  83. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 12. 09:1513619.

    Sziasztok!

    Annyi petrezselyemből készítem, amennyi van. Most fél négyzetméterről arattam le, a másik fél még rajta maradt sajnos, remélem nem fagy el, mire eláll az eső.

    Megtaláltad az H.anyagot?

    Icu! letöltöttem azt a zenét, de törlöm, nincs rám jó hatással. 

    Nem kellett volna aludnom délután, még 4-kor kószáltam éjjel, akkor bevettem 2 Eleniumot, de sz.rt se ért, fél 6-kor egy őrült gyomorfájásra ébredtem, ittam egy kis vizet, és elmúlt, nem tudom ez mitől van, néha szokott lenni.

    Tegnap este ettem pár szem szőlőt, vagy a pipihusi bőrétől, vagy inkább most jutott eszembe, a fagyitól.

    Puszi mindenkinek, szép napot, az eső ne zavarjon senkit! 

    előzmény:
    adamati (13617)
    2009-10-12  07:48
  84. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 12. 09:0413618.

    Ügyes vagy Évike!

    Én nem kaphatnék pulykamentes reggelit? Nekem a főttojás nagyon megteszi vajas pirítóssal, és tejeskávéval.

    Szép napot nektek!

    előzmény:
    kekelefant (13610)
    2009-10-12  01:10
  85. 2009. október 12. 07:4813617.

    jó reggeleket!

    Vera mennyi petrusból készíted? nagyon ötletes az  olajban fagyasztás, mert eddig csak önmagában vágtam apróra és folpackban feltekertem, vagy ha nem volt türelmem, egy zacsiba tettem bele.

     

    kékÉvike csak hétvégeken vagyunk kint a tanyán, és nagyon jó, mert eddig szerencsénk volt az idővel is, nem kellett fűteni sem. de valószínű e héten már begyújtunk, nem lesz elég a sütőtök, vagy egy tepsi süti megsütése a fűteshez.

     

    Marcsika ügyesek a fiúk a sportban, levezeti a felesleges energiájukat is!

     

    szép hetet nektek, meg ne fázzatok! elővettük a kiskabátokat is...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13606)
    2009-10-11  21:00
  86. 2009. október 12. 07:1313616.

    Kislányok szép napot mára mindenkinek. Jó hűvös van kint.  Vége a nyarunknak nyilván

    Délben benézek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. 2009. október 12. 07:1213615.

    Milyen jól néz ki a képeken Szabi. Ragyog!

    Látszik hogy itt ő diktálja a feltételeket

     

    Szép napot mára. Jó nyugalmat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (13600)
    2009-10-11  18:11
  88. 2009. október 12. 07:1013614.

    A házra egyébként van néző?

    Szurkolunk veletek.

    Hol lehet azt a cipőtágító sparyt kapni???????  Deichman?

    Lehet hogy sok problémám megoldodna. Nekem is vannak olyan cipőim amikre gyógyír lehet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13604)
    2009-10-11  20:48
  89. 2009. október 12. 07:0713613.

    Tudom hogy október  vna nálatok is, csak írtad, hogy a szeptember sz.r mindehol. Erre reagáltam..............

    A Kolombus nap milyen? Megyek!! csak lehet hogy már lekéstem?

    előzmény:
    kekelefant (13603)
    2009-10-11  20:34
  90. 2009. október 12. 07:0513612.
    Köszi a kv-t Icu. Jó munkát mára Jó keveset
    előzmény:
    kisarica (13611)
    2009-10-12  06:01
  91. 2009. október 12. 06:0113611.

    Sziasztok és jó reggelt kívánok!

    A reggeli kávé na és tea

    Ma későn jövök, mert megyek először az irodába utána  a sráchoz is takarítani akinél a szekrény tetejét is kell mászni. Nem igazán szeretek oda menni, eléggé fárasztó. Meg nem voltam 6 hétig, gondolom a por az már hegyekben áll.

    Mindenkinek szép napot kívánok. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2009. október 12. 01:1013610.

    Vera,ez szuper jo,mar megcsinaltam,mert tegnap vettem 4 csomaggal..en eddig csak zacskoban fagyasztottam,,kulon a szarat,de igy biztos jobb lesz,koszi...

     

     

     

    Ebreszto!!!hasatokra sut valami,nap vagy  a hold???Olyan szel van  ma is egesz nap,nem hianyzik...

    itt a villasreggelimini  kolbasz  [pulykabol],rantotta,vajas  mezes  kifli, zold  tez[hidegen is jo]

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13609)
    2009-10-11  23:05
  93. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 11. 23:0513609.
    Így lehet szeletelni az olajban lefagyaszott petrezselymet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13606)
    2009-10-11  21:00
  94. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 11. 22:5613608.
    mELYIK A MELYIK, A KÉK, VAGY A PIROS?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (13600)
    2009-10-11  18:11
  95. 2009. október 11. 21:2013607.

    Zsuzsa, ez mar allatkinzas[nem ember] a sutikkel,habar azt szabadna,csak a Frank cukra  nem orulne .....Hosszu lesz a tel,mondd meg urad es parancsolodnak,raertek  meg,inkabb hagyjon egy kicsit pihenni...

     

     

    Daisy,Te is cukkolsz az oldalassal,mint oroszlan tudhatnad,milyen nehez lemondani a husikarol.....

     

     

    Vera,ima szall, kuldjuk a vevoket!!!!!

     

     

    Evikem,elvezd a birtokot!!!

     

     

    Ica,tenyleg egy cicus veszett el Benned,tudsz dorombolni is???

     

     

    Izisz.ide johetnel holnap Kolombusz  napot unnepelni,mert az lesz

     

     

    Szep jo nyugodalmas  iccakat

    előzmény:
    őszirózsa (13588)
    2009-10-11  11:13
  96. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 11. 21:0013606.

    FIGYELEM!

     

    a PETREZSELYMET LE KELL DARÁLNI APRÓRA, ÉS BETENNI EGY MŰANYAG DOBOZBA, AMIBE OLAJAT KELL ÖNTENI. jÓL ÖSSZE KELL KEVERNI A PETREZSELYEMMEL, ÉS ÚGY LEFAGYASZTANI. Az olaj miatt nEM TUD KEMÉNYRE FAGYNI, KÉSSEL SZELETELNI LEHET BELŐLE.

    Amikor felhasználod vedd figyelembe, hogy olajos!Sózni nem kell!

    Majd a fönti gépről felteszem, hogy hogy néz ki.   Holnap én is ezt fogom csinálni. Ha nem megyünk házat nézni, akkor ma csináltam volna.

    előzmény:
    őszirózsa (13601)
    2009-10-11  19:48
  97. 2009. október 11. 20:5313605.

    Evikem,,koszi ,most ert ide a tok!!!!Jaj de fini...Nalunk focihoz illo ebed lesz sult kolbasz,rosejbivel, lecso a tetejen...

     

     

     

    Lanyok,mar megint Kinaiul  beszeltek!!nem ertek egy szot sem

     

    Marcsika, jol kimeritett a csalad??Mi  meg erre vagyunk,mert csak ketten vagyunk:arva a haz,nincs kacagas,kettecske ket oregek.....

     

     

     

    Szep almokat!!!!

    előzmény:
    adamati (13558)
    2009-10-10  14:04
  98. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 11. 20:4813604.

    Ja, tényleg, nem a pénzt kell kérni, hanem el kell képzelni, hogy már ott lakom abban a házban. Na majd este, most lecsúsztam a képzelgésről, mert elaludtam.

    Olyan hideg volt fönt, az Attila kinyitotta az ablakát, nyitva volt a szobám ajtaja, teljesen meg van ez a gyerek keveredve. Most majd tavasz lesz, mire megszokja, hogy tél van.

    Vettem cipőtágítót, J::::nek vettünk egy cipőt a Deichmanban, mikor nekem a sárgát, és fel akarta venni ma, neki is szűk volt. Mondom ott a cipőtágító spray, egyből jó lett neki. Ezen felbuzdulva én is befújtam egy 5 éves vadonatúj cipőmet, azóta nem tudtam hordani, talán, ha holnap is fújom, akkor a sarkánál is megpuhul. Kár, hogy közben kiment a divatból.

    előzmény:
    izisz47 (13597)
    2009-10-11  17:57
  99. 2009. október 11. 20:3413603.

    Izisz,itt is oktober  van!!!!valamivel jobb a novembernel,de nem sokkal,uzlet celjabol,mind  sz....,ha erre gondoltal??

     

     

    Ica, a lenyeg ,hogy fiad jobban van,idegesito lehetett a cso

     

     

    Veracska  draga,nem  kostolni mentunk,hanem vasarolni....de olyan jo kedvem lett,csak nem bantom meg a kostoltato lelkivilagat??????Mar  nagyon unom ezt az eszteta eletet

     

     

     

    Daisy,  hetvegen vannak a kostolok, kaja,pia stb...adnak ,hogy vidd haza,de lehet hogy csak nekem,mert  mikor a pofatlansagot osztottak,valoszinu tobbszor alltam a sorban....

    előzmény:
    izisz47 (13544)
    2009-10-10  07:04
  100. 2009. október 11. 20:0613602.

    mi is hazajöttünk és délre már a nap is kisütött, addig esett rendesen. Nálunk nagyon kellett már a nedvesség, mert iszonyú a szárazság, szinte porzik a homok!
    Mi még nem téliesítünk, majd valamikor novemberben. Igaz, a kútból már ma kivettük a vízművet, nehogy esetlegesen megfagyjon, és a kerti csapot is víztelenítettettük. A házban még lehet mindent használni, nem fagyhat el semmi.

     

    Zsuzsikám mi az hogy fogyogat a sütid, ide vele és és eltüntetem akármelyiket!

     

    Vera kérem a linket, mert nem tanálom a handanyagot! kétbalkezes vagyok!

     

    megyek lepihenni, mert a kinti levegő kupánvágott!

    előzmény:
    őszirózsa (13601)
    2009-10-11  19:48

Címlap

top