Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ma inditom-várlak

Torolt_felhasznalo_638194
Torolt_felhasznalo_638194
Létrehozva: 2008. május 2. 13:12
sziasztok nagyon nehéz bekapcsolodni egy összeszokot topikba  szeretetel várok IDE mindenkit aki el mult 50 és imád netezni -barátokat keres :mert az a barát  kinek öröme az örömöd,bánata a bánatod, kinek barátságát  minden körülmények  között válalod mesélj!
  1. 2009. október 11. 19:4813601.

    Nem csodálom , hogy méteresnek nézted, mert a csoki eléggé egyenetlen lett rajta....A mikróból egy  fél pillanattal előbb kellett volna kivenni......De azért fogyogat, meg a torta is.....

    2-körül mégis ki tudtunk menni a hegyre.Csodálatos idő volt, kellemes, de csak ahol a nap sütött....A levegő az már lehült...

    Körteszüret renben, meg viztelenités, minden romlandó maradék, szennyes stb hazahozatala. Meg kaptunk ujfent almát, oparadicsomot, egy kazal petrzselymet, majd holnap lefagyasztom, miután elment a csapat..

    Negyed 10-kor indulnak.....

    Hollandus csak májgombócos levest evett, mert "langallót " ettek a faluban...Az előbb pótolta az ebéd 2.ik és 3-ik fogását, most már megéhezett....

    Ugy elrohant ez a kis idő, most megyek ill. lehivom kicsit kényelmesen beszélgetni......

    Reggel egy kapkodás lesz csak....Szendvicseket csinálok az utra, viszi a sütit, Z. mégis hozott Turó Rudit, meg 1-2 almát esetleg az utra.....

    Aztán talán 2-fél 3 körül érnek vissza a fuvarosok,akkor lesz ebéd, van maradék -szerencsére-.......

    előzmény:
    izisz47 (13591)
    2009-10-11  12:22
  2. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 11. 18:1113600.
    szép jó estét mindenkinek nálunk délután még a nap is kisütöttvégre csend van  kitakaritotam délután  aztán lehúztam az ágynemüt és most végre pihizhetekHŰ hogy mit müvelek  a srácok már néha arra gondoltam közéjük kéne vágni de hát nehogy má ugy járjak mint kisvulkán ellenfele  Legyen szép estétek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. október 11. 17:5913599.

    Én is elköszönök.

    Nyűgös vagyok, nem is volt túl jó hangulatom sem tegnap, sem ma

    Holnap meg már megint hétfő, igaz akkor legalább nem leszek egyedül.

    Jó éjszakát, jó pihenést mindenkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. október 11. 17:5813598.

    Jó pihenést.

    Én is most ettem a palacsintából.  Fekete áfonya szósszal és tejszinhabbal

    előzmény:
    Daisy48 (13596)
    2009-10-11  17:53
  5. 2009. október 11. 17:5713597.
    Én is drukkolok. Gondolj arra, hogy nyitod az ajtót a vevőknek, vagy arra hogy már teszitek el a pénzt. Nem tudom pontosan mi lenne a jó A TITOK szerint.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13593)
    2009-10-11  16:46
  6. 2009. október 11. 17:5313596.

    Drukkolok nektek

     

    Kérdd és megadatik

     

    Sajnos a vacsit most nekem kell készíteni, már nagyon éhes vagyok.

    Állandóan elfelejtem a tízórait és az uzsonnát.

     

     

    Lányok mindenkinek kellemes estét, jó éjszakát és előtte fincsi vacsit.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13593)
    2009-10-11  16:46
  7. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 11. 17:3513595.

    Én azt már elfelejtettem. Van valami leírás róla az oldalon, hogy eszembe jusson?

    De ha segítesz, kapsz egy nagy cuppanósat.

    előzmény:
    kisarica (13594)
    2009-10-11  17:15
  8. 2009. október 11. 17:1513594.

    Szia Vera!

    Tudod, elmetükre technika és segít. Na de én is segítek,  de utána majd fordítva én is kérem a segítséget.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13593)
    2009-10-11  16:46
  9. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 11. 16:4613593.

    Az ilyen zöldséglevest én is szeretem.

    Voltunk megnézni egy házat, nagyon tetszett, már csak a miénkre kéne egy jó vevő, aki gyorsan megveszi. Egy hibája van a háznak, hogy tetőteres, de nem csigulépcsős, mint a mienk, falépcsős, nem túl kicsi, nem túl nagy, a mienknél kisebb, olyan kis helyes házikó. Nincs ide messze, egy nem tetszik benne, hogy az étkező elég szűkös, meg setét, de lehet rajta segíteni. A másik baj, hogy nem a miénk még, de az lesz, mert annak kell lennie.  Ráadásul azt mondtam, hogy ha rómaiak adják el, akkor be sem megyek, bemkentem, és nem bántam meg, legszívesebben maradtam volna. Mondjuk a környék ugyanolyan falusias, mint a miénk, csendes utca. Ja és 2003-ban épült, viszonylag új.

    Tessék mindenkinek imádkozni, a házam vevőjéért, jöjjön, már készüljön, vegye a kabátját, és csöngessen be! Aztán persze vegye meg!!!!!

    előzmény:
    Daisy48 (13587)
    2009-10-11  10:39
  10. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 11. 13:3413592.

    Itt megint meleg van, a férjem szerint, most jött be, sütöget már a nap is néha.

    Lent piszkatúrázta a kazánt, de még nem próbáltuk ki., majd ha hideg lesz, azt mondja. Mi felvettünk 2 kardigánt a lakásban, ha ugrálok, akkor egyet leveszek.

    előzmény:
    izisz47 (13591)
    2009-10-11  12:22
  11. 2009. október 11. 12:2213591.

    Halihó!

    Az én programomat valóban elmosta az eső. Éppően elkezdett dörögni villámlani- mielőtt még elindultunk volna és én épp ezért itthon maradtam. Nem akartam az én lökött kutyámat kicsukni ebben a sz.r időben. VBiszont nem volt net. Nem tudom mikor jött vissza, emrt többször néztem.

    Ami az én nagy mérgem volt, este 10 után valahogy elment a tv, és 6 körülig nem is volt egész éjjel. Mi a fene volt?? Karbantartották az adót, vagy mi? Aludni persze nem tudtam, s ilyenkor én mindíg beszoktam kapcsolni  és mellett alszom.

     

    Zsuzsi nagyon guszták a sütik. Azt hittem először méteres kalácsot csináltál, aztán olvastam hogy gyümikenyér.

     

    Én túrós palacsintát csináltam és leraktam  tálba, rá cukrozott tojásos tejföl és megsütöttem. Mire a fiam hazaér, nem lesz  belőle

     

    Jó ebéd utáni pihenőt.

     

    A vejem biztos nem kap hőgutát ebben a nagyjó időben. Már fűtök.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 11. 11:3613590.
    Hopp! ezt Zsuzsának szántam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13589)
    2009-10-11  11:34
  13. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 11. 11:3413589.

    Elgondolkodtam ezeken a zárt topikokon. Azért van abban jó is, legalább úgy tudnak fényképeket feltenni, hogy nem látja más, csak a topiktársak. Hmmmm.

    Nyugtasd meg a férjedet, holnap se lesz még tél, nem kell annyira sietni, ha eddig ráért.

    Hideg van itt bent. Éjjel viszont ki kellett nyitnom az ablakomat, nem bírtam aludni amíg csukva volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_638194 (1)
    2008-05-02  13:12
  14. 2009. október 11. 11:1313588.

    Sziasztok !

     

    itt meg  1 órája elállt az eső, egy szál felhő sincs, ragyog a nap.....Szóval örülök, hollandusék is tudnak meg a többiek is a "Gesztenye ünnepen " körülnézni....

    Mindig sajnálom, m ikor megvan a hatalmas készülődés és az eső elmossa...

    Itt is már 2 éve pont aznap este locsogott, se előtte se utána napon-  mikor a fáklyás esti Savária karneváli felvonulás volt......Pedig ez a 4 nap "csucspontja ".....

    G. be van "sózva", hogy hagyjunk ebéd után csapot-papot és menjünk "téliesiteni " a hegyre.....Mondjuk nekem ez most nem hiányzik, olyan dög fáradt vagyok, a kezeim majdnem leszakadnak....tegnap annyit nyujtózkodtam, kellett annyira elrakodni  a sütő edényeket ???????

    Meg viszonylag rosszul aludtam, és a végleges felébredés előtt szörnyűséges álmom is volt, fel is keltem, mert nem ment ki a fejemből.....

    Minden majdnem kész, a májgaqluskát lassan főzhetem a levesbe....

    Z. elment angyalom az Aldiba...már törzsvásárló lesz szombat-vasárnap-

    Hozott gombát, szőlőt, ringló-szilvát-persze a hegyről még ingyen lenne!!-, turó rudikat hollandusnak elvitelre, saláta, zöldhagyma,meg fekete , sötét holmiknak 1.5 literes mosószert.Ugyis Z-nek kell leginkább,  minden zoknija fekete majdnem, meg a gatyái is sötétek, vannak polók, ingek is szürkék......

    Most meg a hütőben kellett ugy összerakodni, hogy a torta beférjen....eddig a teraszon voltak.....A fene ezt az időváltozásokat, de mondják ujabb még hidegebb front jön, talán még hó is.......

    Még csak ez kéne  !!!!!

    Megyek gombát pucolni, majd jövök valamikor  !!!

     

    előzmény:
    Daisy48 (13587)
    2009-10-11  10:39
  15. 2009. október 11. 10:3913587.

    A zőccség levesembe dobtam egy pár db oldalast is, ne legyen annyira diétás.

    Itt még mindig esik. Fricikém megelégedett azzal hogy bejárta a lépcsőházat apával . Mert soha nem hagyjuk magára ott sem. Kétszer nézett ki a kapunál, de egyáltalán nem akart kimenni.

    Most úgy alszik az ágytakarón hogy nem lehetett letakarni rendesen az ágyat, de neki szabad ezt csinálni

    Az oldalasom sül, mindjárt rakom mellé a krumplit is és a sütőben sülnek együtt tovább.

     

    Jó étvágyat és jó délutáni pihizést.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 11. 10:2013586.

    Már közben este rájöttem, hogy mappástól le tudok tölteni, csak a lejátszásnál nem  mappázik, és a setétben így is alig találom meg a kis vacak gombjait, fel kellett kapcsolni a villanyt, aztán jól felébredtem. Aztán mégse jó, amiket egybe raktam mappába, mert az elsőtől elaludtam, a többitől fölébredtem, de annyira, hogy 3-kor még dobáltam magam az ágyban. Úgyhogy azok reggelre valók, úgy döntöttem. Még egy problemám van, hogy valahová a szgépről eltüntettem egy csomó letöltést, ami az mp-n rajta van. de nincs rá szükségem, hogy annyi mindent tároljak rajta, hogy tudnám visszatölteni a szgépre, ma ez lesz a feladatom. Mert pont mindig azokat akarja lejátszani, amit én nem akarok.

    Ki kell ismerni ezt a kis szerkezetet, mert sok mindent tud. 

    Úgyhogy szépen belealudtam az elsőbe, az kell nekem este. Már láttam, hogy hol lehet csak egy mappára korlátozni a lejátszást, majd beállítom. 

    Kedves gyermekem ment dolgozni, és megint feltelefonált, még úgy aludtam volna, .

    Maradt fasírt, ma nem főzök, van egy elég nagy tarja egyben, majd bepácolom, aztán beteszem a mélyhűtőbe. 

    Jó nagy eső volt, még mindig eseget csendesen. 

    A romabulival nem tudom mi lett. jó pár utcával arrébb nagy volt a készülődés, egy hatalmas sátor, akkora mint az udvar, leraktak gumitéglákataz egést udvarra, tujákat ültettek, bepucolták a házat, még a szomszéd házak tűzfalait is, ami az udvarral határos. Délelőtt vitték az erősítőket, állítólag 200 vendég lett volna, vagy volt is. Aztán estefelé hallottam valami kis dobdübörgést, de mikor legközelebb kint jártunk tök csönd volt, direkt hallgatóztam, egy hang nem volt egész éjjel. Majd kifaggatom a butikos barátnémat, ő ott lakik pár házra.

    Kellemes napot kívánok, mi kellemesen tapétázunk, remélem, J::::t most már söprűvel fogom irányítani, 2 hete szanaszét vagyunk, nem képes befejezni, 3 csík tapétát feltenni. 

    Pusz, musz, mindenkinek!

    előzmény:
    kisarica (13582)
    2009-10-11  07:47
  17. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 11. 10:0613585.
    szép napot mindenkinek (ennél kicsit szebbet) nálunk egész éjjel esett és még most sem unjafől az ebédem pipi leves és pöri tarhonyával gyermekeim morognak bizony !! ma tanulni kell és utánna kitakaritani a szobájukat- ez a nemtetszik feladat-délután már csökken a létszám nálunkkicsit pihizni is fogok tudni  legyetek jók
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 11. 09:5213584.

    Jó reggelt! vagy mit.

    Már fél 5-kor gondolkodtam, hogy ideülök, de aztán inkább bevettem 2 eleniumot, olyan idegbaj volt rajtam, lepofoztam volna a fél világot, ha elém kerül.

    Már este láttam  SÜTIJEIDET, IGAZA VAN dAISYNEK, EZ EMBERKÍNZÁS.

    az ujjaim tudják, hogy ezt ki kellett emelni,nem volt szándékos.

    Nagyon szépen meg tudod kenni a tortákat, már a multkor is láttam, én nem vagyok ilyen ügyes, azért találtam, ki a kanalas módszert, mikor hullámokat cuppogtatok a torta tetejére a kanál aljával.

    Jól sikerült a krém? Gondolom, ha G. kinyalta a tálat. J::::is itt szokott ugrálni, hogy marad-e neki valami, mint a kisgyerek.

    Majd mesélj, hogy ízlett a családnak.

    előzmény:
    őszirózsa (13580)
    2009-10-10  22:51
  19. 2009. október 11. 07:5913583.

    Sziasztok és jó reggelt!

    Daisy! Köszi a reggeli frissítőt.  Rosszul aludtam én is meg rosszat élmodtam ez miatt kicsit rossz a kedvem.

     Izisz! Remélem az eső ellenére jó napotok lesz.

    Kékévi! Jó pihenést kívánok  

    Adiévi! Gondolom a tanyán is esik az eső, ls a növények élvezik a csapadékot.

    A jövő hétre a jósik már havat is mondanak a hegyekbe.  

    Vera! Remélem elég érthetően írtam.

    Zsuzsa! Nagyon jókat sütöttél. Nem lehethe küld. fény. post.  

    Marcsi! Ma még kicsit nehezebb napod lesz, de remélem holnap már pihenhetsz. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. október 11. 07:4713582.

    Szia Vera!

    Az igatság az én fokozatosan tőltögetem le a dolgokat és ízért van már 2 GB ra való hallgatni valóm.

     Ezért mappába tőltöm le és a gépen van , mert ugye van amit Winrarral ki kell csomagolni, és azt ne az Mp 3 ason csináljam.

    Utána volt hogy csináltam egy ideiglenes mappát amibe össze raktam amit hallgatni akarok. Nincs mind megszámozva csak ami fontos. De ha Domjántól akarsz hallgatni azt egymás utánra helyezi.  Most érthető, ha nem kérdezz még. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13576)
    2009-10-10  19:16
  21. 2009. október 11. 05:4913581.

    Jó reggelt Kispajtások !

     

    Iziszkém nem jó időt fogtatpk ki. Itt este óta zuhog az eső. Lehet hogy elmossa a futást. Ezek szerint a lányod jól van már

     

    Zsuzsa ilyen képekkel ébreszteni hajnalban, ez emberkínzásde nagyon guszták a sütik

    Marcsikám még a mai napon tarts ki, aztán jöhet a megérdemelt pihenés

    Icukám remélem ma nem dolgozol és ez a nap a pihenésről szól.

     

    A.Évi nem tudom kint esik-e nálatok, habár közel vagytok pesthez, de a föld nagyon élvezi és csak úgy szívja magába

    Veruskám neked még jó éjszakát Dollykával együtt

     

    KékÉvi nálatok mi ujság? Mit csináltál úszás után, és mi volt az ebéd? Biztos valami fincsit és diétásat csináltál.

     

    Pihenős vasárnapot mindenkinek

     

     

    Nálunk ma zőccségleves grizgaluskával, sült oldalas krumplipürével és főtt kukorica lesz.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. október 10. 22:5113580.

    Hello   !

     

    Baglyok merre vagytok  ????

     

    Most rogytam ide, szóról szóra.....7 korül vettem rá magamat a sütésreés pont 10-t ütött mikor elvégeztetett....Hagytam volna a konyhát rendetlenül, de reggel akkor hogyan kezdjek ????

    2 rud püspökkenyér lett, egyik csokis itthonra, a simát viszi Gabesz....

    Meg 7 tojásból lett piskóta torta és a Vera féle tejszines-csokis krémmel megtöltöttem....G. boldogan nyalogatta ki a maradék krémet.....

    Ja, meg bepácoltam a szűzszeleteket, a karajból csikokat vágtam, és először jól átsütöttem aztán egy paradicsomos tejszines Maggi porral  készre csináltam...Talán Z. hoz gombát, és az még kéne bele....

    Rizs maradt máról-mert rántott hal volt-

    Kirakodtam a teraszra, bombiztosan ill. állatok ellen is !!+!

    Közben hallgattam a rádiót, elvitték a lottó ötöst, 1  szelvényen.......

    Ennyi nem is kellett volna, töredéke is megfelelt volna, nem vagyok mohó  !!!

    Mondjuk jobban örültem volna ha jó sokan nyerték volna, igy is bőségesen  jutott volna.....Érdekes, nem is emlékszem , hogy mikor nyertek legalább ketten  , elgondolkodtató........

    A reggeli kávéhoz előre küldöm a sütiket, jó étvágyat, remélem jó lett....Majd a Meósaim megmondják a tutit.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13577)
    2009-10-10  19:19
  23. 2009. október 10. 20:4813579.
    Kelemes heteget  kislanyok, elmegyek uszni, aztan majd  meglatjuk...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13578)
    2009-10-10  19:22
  24. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 10. 19:2213578.
    Jajajjjj, elmentél, mikor tudom meg amit kérdeztem? Ha valaki tudja, ne kíméljen a válasszal!
    előzmény:
    kisarica (13575)
    2009-10-10  18:56
  25. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 10. 19:1913577.
    Süssél rá hagymakarikákat, ha megeszik, és tükörtojást. Vagy lecsósan, az szaporítja. Vagy kis csirkemájat még hozzá, más nem jut eszembeeeeeee.
    előzmény:
    őszirózsa (13571)
    2009-10-10  17:04
  26. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 10. 19:1613576.
    Én darabonként töltöm föl a számokat, úgy mutatta a lányom, most ezt kicsit nem értem amit írtál. Akkor töröljem ki az mp-ből és abban a sorrendben rakjam bele egy mappába, ahogy hallgatni akarom, és úgy töltsem le? Le tudok tölteni egyszerre egy egész mappát is?
    előzmény:
    kisarica (13570)
    2009-10-10  16:22
  27. 2009. október 10. 18:5613575.
    Sziasztok és jó éjszakát kívánok én is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2009. október 10. 18:3413574.

    Én is csak elköszönni jövök. Jó éjszakát, további jó pihenést vagy ezt azt mindenkinek.

    Reggel nem jövök, vagyis nem tudom mikor jövök, mert elmegyek a lányomékkal Pestre. Megint fut a vejem. Megyünk, jövünk- valamikor hazaérünk.

    mindenkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 10. 18:2013573.
    pusz mindenkinek Végre kezd sötétedni vagy csak  nálam csapta ki a biztositékot a mai nap??Még egy hosszú nap aztán pihenhetek Legyen szép estétek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2009. október 10. 17:2513572.

    A gyerek most ébred és kimegyünk. Ma már nem jövök.

     

     

    mindenkinek. kellemes estét, jó éjszakát.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2009. október 10. 17:0413571.

    Sziasztok  !

     

     

    Olyan " termékenyek " voltatok hajnal óta, elég volt visszaolvasni....

    A. Évi, irigyellek az idő miatt, mert itt egész délelőtt rohamokban volt felhőszakadás, utána kis szünet.....Ennyit a hegy turánkról....

    Pakoltunk és maradtunk, pedig éppen ideális lett volna...

    Kettecskén maradtunk.....

    Fél kettőkor pár perc különbséggel a fiuk elvonultak...

     

    Z. Kecskemétre  kosármeccsre....valamikor éjjel hazaér...

    Hollandus meg a találkozóra, és hogy holnap mikor  jön azt csak a Szüzanya tudja....Ez a legrosszabb, mert ebédet mindenhogyan "időre kell csinálni", mert jön sógor is....

    Dög lusta vagyok....Elég rosszul aludtam, fájt a lábam, de reggelre ez elmult....

    Elővettem a sertésszűzet, meg a pár szelet karajt, megvizslatom, hogy a finnyáknak mi legyen.....,Valószinű bepácolom  és hirtelen grillen kisütöm, de ez nagyon "szaporátlan ", magyarul ugy összeesik, kevés lesz....Akkor meg  cs. mellet is elő kell majd vennem.....

    Erősen biztatom magamat, hogy valamit kéne sütni  holnapra, meg püspökkenyeret elvitelre.....Azt hiszem piskótatekercs lesz a Vera féle tejszinkrémmel/csokisan/....

    Lehet, hogy a nyomásom a béka alatt van, azért vagyok ilyen lajhár, legszivesebben lefeküdnék aludni.....Most nem tudom mi dobna fel, talán este  a lottóhuzás  !!!!!Akkorákat ásitok, hogy bekapnám ha valaki a közelembe lenne.

    Na ,indulok  valamit muszáj alkotni, mert itt alszom el....

     

     

    előzmény:
    kisarica (13570)
    2009-10-10  16:22
  32. 2009. október 10. 16:2213570.

    Abba a mapába számozom meg ahová letőltöttem. 

    Vagyis készítem egy külön mappát abba bekészítem amit az Mp 3 asra fel akarok tenni és ott számozom úgy ahogy szeretném hallgatni. De csak azt ami fontos hogy sorba legyen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13565)
    2009-10-10  15:47
  33. 2009. október 10. 16:2213569.
    Pl a keresztfiamról és az öccséről, meg a feleségekről. Már felnőttek eléggé 35 és 34 évesek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13567)
    2009-10-10  16:17
  34. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 10. 16:2113568.
    Engem a nyers husoknál szokott meglepi érni, mikorra kiolvad, át kell variálni az étlapot.
    előzmény:
    Daisy48 (13562)
    2009-10-10  15:35
  35. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 10. 16:1713567.

    Egész nap ki-be szaladgálok, nem ülök bent, csak nekem délután már nincs kedvem elmenni, ha nem reggel megyünk, miután felkelünk, és nem egyből a kimenő kimonómat veszem fel, akkor már nincs kedvem. Olyan jó az itthoni kényelmesben lenni.

    Milyen gyerekekről beszélünk?

    előzmény:
    Daisy48 (13566)
    2009-10-10  15:59
  36. 2009. október 10. 15:5913566.

    Pusza

     

    Arra gondoltam hogy esetleg valamelyik gyereknek is át tudom akkor adni.

    A gépem nincs kihasználva még 87 % tárhely üres

     

    Mér nem volt kedved átöltözni. Jó idő van, ne ülj otthon.

     

    Gyere át, én sem megyek sehova, legfeljebb Fricivel ha felébred, de csak a ház mögé

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13564)
    2009-10-10  15:45
  37. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 10. 15:4713565.
    Hol számozod meg a mp-n? azt hogy kell? Odáig még nem jutottam, hogy ilyeneket tudjak vele csinálni. Már a tartalomjegyzéket megtaláltam, de már el is felejtettem újra, hogy volt, persze nem írtam fel rögtön.
    előzmény:
    kisarica (13563)
    2009-10-10  15:40
  38. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 10. 15:4513564.

    Most van idő, J::::: elment végül nélkülem, nem volt kedvem átöltözni.

    A pendrive neked minek? Ízisznek azért ajánlottam, hogy esetleg valamelyikünk felvesz neki, és azt ő otthon rá tudja rakni a számítógépére. Te is ezt szeretnéd? akkor viszont nem is kellett volna regisztrálni. Vagy kevés a szgépeden a tárhely?

    Minél nagyobb GB-os pendrivét veszel, annál több cucc ráfér, a 2 gigás az kb. elég, szerintem. Oda kell bedugni ahová az USB kábelt, , a fényképezőgépet is oda dugod. Akkor rákattintasz a saját gépre, a Cserélhető meghajtóra, (E), és aztán a gép már irányít, hogy mit csináljál.  Elsőre ki fogja írni, hogy új hardwer, és örülni fog neki.

    Oda kattinthatsz, és amik előtt a kék kis jel van, azokat meg tudod hallgatni, nem kell letölteni. A letöltés se bonyolult, egyszer megmutatják, már mindig tudni fogod.

    előzmény:
    Daisy48 (13560)
    2009-10-10  15:28
  39. 2009. október 10. 15:4013563.

    Szia Vera!

    Nálam is volt gond a sorrenddel, mert én egy hangos könyvet tőltöttem le, és nem sorba rakta fel. Úgy csináltam hogy megszámoszztam és akkor úgy lehet haéllgatni ahogy Te szeretnéd.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13561)
    2009-10-10  15:35
  40. 2009. október 10. 15:3513562.

    Kicsit borus, de még elég kellemes idő van nálunk.

     

    Ma tévedésből körömpörköltet ettünk. Apa cimklézte fel annak idején és azt írta rá hogy csülök. Gondoltam megesszük leves után tormával.

    Felolvadt és kiderült hogy körömpöri, gyorsan csináltam hozzá egy kis krumplit.

     

    Jó pihenést.

     

    Fiatalon én is szerettem volna ejtőernyős lenni, mert az unokabátyám és a huga is azok voltak /akkor még nem volt tériszonyom/ de sajnos nem feleltem meg mert már akkor is volt egy kis gond a szivemmel és a nyomásommalPedíg úgy vágytam rá, de hát ez van.  

    előzmény:
    izisz47 (13543)
    2009-10-10  07:03
  41. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 10. 15:3513561.

    Nekem az a kedvenc hőmérsékletem, ami dél körül volt, Már sajnos hül a levegő.

    Hülyére domestoszoztam a konyhát, már el vagyok borulva a bűztől. Délelőtt házt. munkázás közben végighallgattam az összes relaxot, amit átvettem, hát van 3-4, ami nagyon jó, lehet, hogy a többi fölösleges is.

    Éva! az mp-n a felvett számok sorrendjét nem lehet változtatni ugye?. Pl. Kitörölök egyet, mert nem jó helyen van sorrend szerint, és beszúrni egy másik helyre. Habár az összeset kitörölni csak egy pillanat, ha másként nem megy, az lesz, és más sorrendben átveszem mégegyszer. Pl. 2 db, fogyásra valót találtam, azokat jó lenne egymás után feltenni. Na majd kitalálom. 

    előzmény:
    adamati (13558)
    2009-10-10  14:04
  42. 2009. október 10. 15:2813560.

    Köszönöm megkaptam, csk a levelezést később néztem meg.

     

    Vera a pendrive nekem is jó lenne biztos, de lécci segíts hogyha veszek hova kell dugdosni és hogy kell használni. Majd ha nagyon sok időd lesz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13548)
    2009-10-10  09:07
  43. 2009. október 10. 14:0513559.
    biztos jó idejük van a sportolóknak Kalocsán
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (13553)
    2009-10-10  11:48
  44. 2009. október 10. 14:0413558.

    Jelentkezem kislányok, kint vagyunk a tanyán és itt NEM ESIK AZ ESŐ! Sütött eddig a napocska is! egy szál pólóban szaladgálunk kint a kertben, olyan finom meleg van, vagy esetleg sokat szaladgálunk?

    Már az almák nagy részét betakarítottuk, a diófát megnyestük a létrán állva, mert elég nagyméretü fácska!. tehát termelünk!

     

    OK vera, megyek balra és alááááááááá

     

     

    a tököt repítem MINDENKINEK finom édes!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13552)
    2009-10-10  10:38
  45. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 10. 12:5913557.
    sajnos kezd beborulni  pedig örültem neki hogy ritkulunk( már mint a családlétszám)
    előzmény:
    izisz47 (13555)
    2009-10-10  12:21
  46. 2009. október 10. 12:4913556.
    Estefele jövök. Anyukámmal megyünk temetőbe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2009. október 10. 12:2113555.

    Gratulálok az ÖSSZES sportolónak

    Legalább jó idő van rátok? Itt még süt  a napocska.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (13553)
    2009-10-10  11:48
  48. 2009. október 10. 12:0613554.
    Van cd lejátszó, de még soha nem hallgattam rajta. Van pendrive is- vagyis a fiam magáévá tette. Fogalmam sincs hogy hol van, valószínű nála Debrecenben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13550)
    2009-10-10  10:13
  49. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 10. 11:4813553.
    pusz mindenkinek Mi lett a csendes kis otthonomból?? olyan mint egy átjáróházKalocsán sport nap van 2009 perc a sporttért és úgye mi sportos család vagyunk Na nándor este fél 7 től reggel fél 7 ig focizott a sportcsarnokban  aztán be esett az ágyba ( most próbálja apa keltegetni mert 1 re megint megynem tudom a munkát is eddig birná e??? ) két teraszunk van most a hátsót használjuk mert nándor a páskáját és a sport cipőjét  elöl hagyta Még gonzó is menekül a puma szagtól Vica 5 óra lovaglást és lovagoltatást vállalt be  ő el ment 7 kor szabolcs is  nyakába vette a várost sz elöbb haza szaladt egy kis utánpótlásért én is sportolok ám  futok a konyha -a fürdőszoba és az udvar között mosok fözök teregetek csak nekem nem jár érte poló mint a sportban résztvevőknek Hát ennyi  a történés nálunk Fől az ebédem ipari méretekben  Legyen szép napotok  jövök délután- csüccs ide és pihi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 10. 10:3813552.

    Éva, nem tudok mást írni a letöltésekről, mint amit írtam már priviben, főoldal, balkézfelől.........

    Ott válogathatsz, én hátulról mentem előre, ott több a lehetőség.

    Puszi.

    előzmény:
    adamati (13530)
    2009-10-09  20:18
  51. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 10. 10:1513551.

    Évikém drága!

    Nem arról volt szó, hogy a köszvényed miatt nem szabad "kóstolókra" járni? 

    előzmény:
    kekelefant (13538)
    2009-10-09  23:22
  52. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 10. 10:1313550.

    Találtam neked egy relaxot fejfájásra, valakinek át kéne venni , mid van? magnó, vagy CD? arra. Én CD-t nem tudok, másnál nem szól, amit én felveszek, hogy miért? Viszont van ez a pendrive, amit a számítógépbe lehet gyugni, külső tároló, olyan is jó lenne. Zsuzsa, neked is így meg lehetne oldani.

    Most már a bőség zavarával küzdök, annyi mindent átvettem, hogy nehéz megtalálni amit éppen akarok, pedig van rajta tartalomjegyzék, már láttam, de mióta elállítottam, azóta nem nagyon merek nyomkorászni rajta.

     

    előzmény:
    izisz47 (13542)
    2009-10-10  06:56
  53. 2009. október 10. 09:2013549.
    Tobábbi szép napot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 10. 09:0713548.
    Naaaaaaaa!! Már rég elküldteeeeeem. Gmail-ra.
    előzmény:
    Daisy48 (13539)
    2009-10-10  06:05
  55. 2009. október 10. 09:0713547.

    Szia Kékévi!

    Jól van a fiam, időnként fáj az oldala, meg a cső amit bele vezettek annak a helye. De dolgzik, igaz most itthon van. Örül hogy már haza jöhetett. 

    előzmény:
    kekelefant (13534)
    2009-10-09  22:32
  56. 2009. október 10. 09:0513546.

    Szia   AdiÉvi!

    Lehet hogy valami macska van bennem, mert meg mászom a létrát is, meg a szekrények tetejét , ha kell.

    Küldheted a tököt, nagyon szeretem, még nem sütöttem. Voltam tegnap a piacon, de nem tudtam már hozni, men bírta  a ló erőm. 

     

    előzmény:
    adamati (13529)
    2009-10-09  20:17
  57. 2009. október 10. 09:0313545.

    Sziasztok és jó reggelt kívánok!

    Ma reggel fél 8 ig aludtam, ez furcsa számomra, mert mindig korán felébredek és nem tudok vissza audni. Most biztosan elfáradtam a  heti munkában.

    Ma főzni is kellene valamit, de lehet hogy nem ebéd lesz belőle, mert maradt még krumpli és azt kell először megenni.

    Itt kicsit szomorú az idő, meg hűvösebb van, de eső az még nem esik.

     Szép napot mindenkinek. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. 2009. október 10. 07:0413544.

    Haligali!

    Én azt hittem hogy csak az óra van 9 órával lemaradva  hozzánk képest, de nálunk már október van

    előzmény:
    kekelefant (13534)
    2009-10-09  22:32
  59. 2009. október 10. 07:0313543.

    A fiam most három hétig csüt-vas-ig oda lesz. Igaz a jövő héten lesz egy esküvője, megoldják a forgatást addig nélküle. Mielőtt hazajön  mához egy hétre, még elugrik Hajdúszoboszlóra  egy ejtőernyűs tandem ugrásra Soha nem ugrott még, ez lesz az első. Nem tudom lesz-e utána még kedve többhöz, de a fiam elég bevállalós.

    Utána sipirc haza, és ha lesz ideje az esküvő (illetve először a fotózás lesz) előtt akkor zuhany és sipirc esküvőzni. Ez nagyon jólfizető lesz neki, mert a haverja nősül.

     

    Nagyon bízom benne hogy Polla nem kap el semmit. Köszi a jókívánságot és nagyon szeretném ha bejönne a fejfájás mentes nap, de hidegfrontnál ez sajnos lehetetlen nálam. Márpedig jön a hidegfront.

    előzmény:
    Daisy48 (13540)
    2009-10-10  06:24
  60. 2009. október 10. 06:5613542.
    Szia Év, már kettőt elvettem. Szombat ide vagy oda 4 óta fent vagyok már megint. A tv-ben egy normális műsor nincs Viszont begyújtottam, mert én meg fáztam a paplan alatt is. Lehet hogy nincs hideg, csak nekem belülről?
    előzmény:
    Daisy48 (13541)
    2009-10-10  06:33
  61. 2009. október 10. 06:3313541.

    Bocsika lemaradt a lényeg

     

    Kávé:

     

    Tea:

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2009. október 10. 06:2413540.

    Jó reggelt mindenkinek. !!

     

    Nagyon kellemes idő van még nálunk. Éjszaka jó kis eső eshetett, de nem ébredtem fel rá, és nem is vert be a nyitott ablakon, biztos szép csendesen esett.

     

    Remélem már nem fog esni, legalább addig amig elmegyünk a piacra és apa meg még kimegy a telekre és behozza a fűnyírót. Más érték nincs a házban. Mostanában megint elég sok a betörés arrafelé. A függönyt mindig egy kicsit félrehúzzuk hogy belássanak, mert akkor látják hogy nincs semmi amiért érdemes lenne betörni.

     

    A. Évi bármikor küldheted a sült tököt, elég sokat eszünk, mert nagyon szeretjük. Amit a múltkor vettünk az is nagyon fincsi volt.

    Marcsikám amig dumaparti van a gyerekek között inkább sétálj egyet

    Zsuzsa amikor megláttam a képet én nagyon sajnáltam hogy egyszerre egy egész család szenvedett ki.De ez még mindig humánusabb mint a ragacs

    Izisz meddig lesz a fiad távol? Jaj nagyon vigyázzatok hogy Pollika nehogy megkapja az anyjától a betegséget. Jobbulást a lányodnak. Neked meg fejfájás mentes napot.

    Icukám remélem ma nem dolgozol, pihenőnap is kell, főleg szabi után kellemetlen belevetni magadat a nagy melóba.

     

    Verus nektek további szép álmokat. Épitsed le a családod hogy reggel ne hívjanak, mert nem érsz rá

     

    KékÉvi nálatok nagyon jó kis kóstolók vannak. Itthon bezzeg mindenből egérnek való falatkát és kortyot adnak amiből úgysem érzed meg hogy jó vagy nem

     

    Mindenkinek kellemes napot, kevés munkát és szép őszi időt

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2009. október 10. 06:0513539.

    Én tegnap is mikor kezdődött  a vacsora csata mentem lefeküdni, mert a gyerek valósággal rángatott az ágyba. Ahogy bebújtam már jött is aludni a lábamhoz. Ahogy vége lett a csatának kapcsoltunk valahová, már arra sem emlékszem hová, meert szerintem azonnal elaludtam. 10-kor ébredtem, megnéztem hány óra van és már viissza is ájultam. 11-kor megint felébredtem hogy melegem volt, apa kinyitott még egy alakot és most negyed hatig aludtunk a gyerekkel. Kért egy kis husit és ő már ismét lefeküdt.

     

    Vera légyszives azért a meghívót ne aludd ki magadból

     

    További szép álmokat

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13531)
    2009-10-09  20:36
  64. 2009. október 9. 23:2213538.

    Szia  Vera,emelkedett hangulatban vagyok,elmentunk  vasarolni,Cindy  baratnom is jott,es volt  valami kostolo, azota nem tudjuk abba hagyni a rohogogorcsot....  Frank nem iszik ,es mar igerte ,hogy o is megiszik  egy poharral,ha ilyen jo kedve lesz[adtak egy uveggel, olyan mint az unikum].....hihiheheh

     

     

     

    Evikem,ide a tokkel!!

     

     

    Jo ejszakat  lanykak

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13515)
    2009-10-09  17:57
  65. 2009. október 9. 22:5613537.

    Zsuzsa,gondolom mar mostanra egyutt a szent csalad!!!!!

     

    Oltozz ki ahogy szoktal, es menjetek el kaja ugyben!!!!!!!!Mi lenne ha 2 oraig  nem foznel??Na  befogom,mielott fejbe csapkodsz....

     

     

    A sajtokrol azt hiszem,hogy szintetikus,mert tegnap ratettuk a pizzara,es olyan  volt ,mint a gyurma...persze  nem fogjak  megmodani  nekunk....benne van a tapertek,meg  minden...

    előzmény:
    őszirózsa (13507)
    2009-10-09  11:29
  66. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 9. 22:3613536.

    Én kérek szépen kokot.

    Kiskoromban azt mondtam rá kok=tök, a lányom meg azt, hogy tok. Nem esett messze az alma a fájától.Ékezetet egyikünk se használt, ez genetikus lehet.

    előzmény:
    adamati (13527)
    2009-10-09  20:15
  67. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 9. 22:3213535.

    Lábszag, haha, ez jó. Nálunk állandó teveszag van az emeleten.

    Most is az volt az első, hogy kinyitottam az ablakot.

    Jó éjt mindenkinek, pussssssssssssssssssz nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (13526)
    2009-10-09  19:08
  68. 2009. október 9. 22:3213534.

    Szia  Ica,  meg  nem irtad,hogy van fiad? Rendben lett remelem!!!En a feher cseszes  kapuccinot valasztottam,nagyom fini!!Rettenetesen  szepulok!!!Azert ne menj maratoniba a melozasba, dolgozni csak lassan szepen, ahogy a csiga megy a reten,ugy szabad!!!

    Bokretas Andras bolcsessegibol,kuldd ide a vasalni valot,anni van nekem is eszra sem veszem... 

     

    Daisy, en is olyan vagyok mint Fricifelebredek 4-kor,aztan vissza alszom....Mi macskafajtak vagyunk...

     

     

    Izisz, az uzlet sz....szeptemberben,de aztan megindul emgindul,majd meglatod!!

     

     

    Marcsika, jo szorakozast delutanra,estere,

    előzmény:
    kisarica (13495)
    2009-10-09  05:28
  69. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 9. 20:4913533.
    Finom cuccokat árulnak, most aztán már félkész, és készételeket, is, épp ma adott a srác egy új katalógust. Van törzsvásárló kártyám, egyes dolgokat olcsóbban vehetek, vagy prémiumcsomagot adnak.Nekem azért megfelelőbb, mint a más helyeken árultak, mert itt 1kg-s csomagokban van a zőccség, nekünk pl. annyi kell egy főzésre. marad belőle, persze, de Attilának vacsira a maradék pont elég.
    előzmény:
    őszirózsa (13522)
    2009-10-09  18:45
  70. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 9. 20:4013532.
    Pont így csináltam a képtől.
    előzmény:
    Daisy48 (13521)
    2009-10-09  18:31
  71. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 9. 20:3613531.

    Én meg a macskától vettem el az egeret, most meg félek tőle. Még meg is harapott. de tudom, azért félek tőle, mert már felvilágosultabb vagyok, az egértől kapható betegségekről.

    Én elájulok az álmosságtól, megetetem a Dollyt, meg az Attilába is tömök még valami kaját, és lefekszem. Mi ez az álomkór időnként, pedig nem mondhatom, hogy nem aludtam az éjjel.   Most már fázom, becsukattam az ablakot.

    Zsuzsám, 3 db. kutyánk van. 2 az udvaron, + a Dolly. Macsekot a kinti kutyák miatt nem lehet ide hozni, széttépik.

    Jah Daisy, lesz macskakiállítás a Lurdy-házban,okt. 17-18.-án.

    előzmény:
    kisarica (13525)
    2009-10-09  18:54
  72. 2009. október 9. 20:1813530.
    Jó dumálást!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (13526)
    2009-10-09  19:08
  73. 2009. október 9. 20:1713529.
    Icu!!!! benned egy veszett el !
    előzmény:
    kisarica (13525)
    2009-10-09  18:54
  74. 2009. október 9. 20:1713528.
    Icu!!!! benned egy veszett el !
    előzmény:
    kisarica (13525)
    2009-10-09  18:54
  75. 2009. október 9. 20:1513527.

    Jó estét!

    Jól megvagyok.


    Nagyot sikítottam, amikor a szerencsétlen egércsaládot megláttam! JUJ!

    kint vagyunk már a tanyán és még mindig meleg van! Pláne, hogy vettem két hatalmas sonkaformájú kanadai sütőtököt és most sütjük. Isteni illat van, nemsokára megsül!

    Küldhetem?????????????? EHETŐ!

    jóccakát!

    előzmény:
    Daisy48 (13521)
    2009-10-09  18:31
  76. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 9. 19:0813526.
    pusz mindenkinek az én csendes kis otthonom délután átalakult olyanok lettünk mint az olaszok  egymást akarják túl kiabálni a heti mondanivalójukkal - elárasztotta a házat a lábszag és a kan szag -félmeztelen rohangáló -egymást tipró két fiú - jaj inkább lefekszem hátha csak álom jó éjt nektek is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2009. október 9. 18:5413525.

    Szia Zsuzsa!

     

    Pedig olyan kis aranyo állatok, szerintem nem bántana az Téged.

    Kis lány koromban megfogtam és vittem a macskának. De ha kell  most is megkergetném . Az egyik irodába ősszel mindig bekőltöztek, ha észre vették szóltak hogy egér, van és intézkedjek. 

    előzmény:
    őszirózsa (13524)
    2009-10-09  18:50
  78. 2009. október 9. 18:5013524.

    Hát D. Évikém nem volt szép Tőled, hogy feltetted ezt a családot, még nézni is   riasztó.......

    Ugy félek, undorodok tőlük, hogy akármilyen béna Béla lennék, ha itt futkozna, felmásznék egy pillanat alatt a szekrény tetejére..És onnan kajabálnék G-nak, hogy Segitség !!!!!

    előzmény:
    Daisy48 (13521)
    2009-10-09  18:31
  79. 2009. október 9. 18:4713523.
    Jó pihenést mindnenkinek. Holnap többet leszek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2009. október 9. 18:4513522.

    Évekig ide sem járt már a Famylis autó, mikor megépült a Metró, Lidl, Aldi....De talán tegnap ujra hallottam, csak nem áll meg itt előttünk, hanem elmegy az utca végéig, ahol az emeletes házak vannak....

    Vajon ezek honnan hozzák az árut  ???Hétfőnként meg a  Boci boci tarka zenére jön egy kapuvári tejes autó....Mindene van-sógorom volt nála és hozott mindenből- csak méregdrága.....Tej, tejföl turó, sima, gyüm joghurt, sajtfélék, mindenfajta , mint a fonott kiskalács füstölt is....Mondjuk, ha sovány sajtja lenne, mert ezek mind tul zsirosak , vagy olyan csak mint a szappan.....Trappistának csufolják csak....tejet sem sokat láthatott, még az Óvári  fekete csomagolásu az igazi, de ezek a nonemek szörnyüek....És csak pár ft-al olcsóbbak...

    Ja, tegnap majdnem beirtam a Lidl -s panaszkönyvbe, vagy valakinek akartam szólni...Kellett volna vöröshagyma...Az 1 kg-os zacskókban minimum 3 db rothadt, fekete volt  , le sem volt árazva, az 5 kg-os az jobb nak nézett ki, de abban is láttam sok hibást, meg le volt árazva, tehát ott még reklamálni sem lehet...A citromból is a fél kg, kb 4-5 db, abbó 1 -2 mind ross.z...Direkt igy csomagolják valahol isten bizony.....Aztán a héját nem is szabad használni.....

    Nincs mese-G. akar nem akar -ki kell mennünk a piacra és ott az őstermelőktől kézzel kiválogatva kell venni 3-4 kg vöröshagymát, meg fokhagymát....Sőt krumplit is, mert elfogyott a szomszédtól  vett  szép sárga.....Állitólag 80 Ft....tavaly drágább volt, ugy emlékszem.....

    Nálunk ha kr. van, akkor semmi gond, a fagyban van husi mindig, és lehet főzni.......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13515)
    2009-10-09  17:57
  81. 2009. október 9. 18:3113521.
    Az utolsó családi vacsora volt valakinél egérkéék részére
    előzmény:
    őszirózsa (13518)
    2009-10-09  18:15
  82. 2009. október 9. 18:2513520.
    Jó éjszakát nektek is.
    előzmény:
    Daisy48 (13517)
    2009-10-09  18:11
  83. 2009. október 9. 18:2413519.

    Szia Zsuzsi, ez így van. Két munkaköröm van.

    6 órás lett a munkaidőm, és az üzlet is hat órában van nyitva. Ezzel szemben vannak mondjuk egykor vendégek, és akkor én visszamegyek egyre dolgozni a kettő helyett. Szó nélkül A lányom sem nagyon válogathat, akik ebéd időben tudnak hozzánk jönni, nekünk is alkalmazkodni kell ehhez.

    Nincs választás. Mindenki panaszkodik kivétel nélkül, hogy egyre kevesebb a vendég - fodrászoknál is, nagykerekben is. A lányomnak a héten összesen volt vagy 5- aki fizetős volt, mert volt barátnő, volt akinek rossz zselé miatt újra kellett csinálni stb.

    Nem tudunk mit csinálni, ez van. 

    Majd küldöm Neked a jogviszony beszámítást, de meg kell hogy keressem. Most úgyis van elég dolgod a fiúk körül

    előzmény:
    őszirózsa (13518)
    2009-10-09  18:15
  84. 2009. október 9. 18:1513518.

    Köszi az étlapot, valami ilyesmi kéne-csak gombám nincs- de Z. még hozhat holnap délelőtt a szokásos bevásárló körutján  az Aldiból .

     

    Hát Neked egész farmod van, 2 kutty meg a "csibék....Még csak egy cica kéne.....Azért van velük dolog, meg naponta gondoskodni a kajáról...

     

    Velem együtt Neked is egy unoka kéne már, és őt kéne ellátnunk...Ábrándozom megint......

    Izisz lánya is  tulajdonképpen anyját két munkakörben is alkalmazza  -eladó és bébiszitter-, különben ő sem tudna dolgozni......

    Most, hogy 6 órás lesz, akkor Polla kivel lesz addig, vagy a nyitvatartást is visszaveszik ????

    A. Éviék vajon kimentek v. mennek a tanyára , elromlott itt már az idő, persze  gázkonvektor van, de bent csücsülni azt itthon is lehet.....Vagy ő is összepakol, amiket haza kell hozni, még nekünk  is ugy néz ki, több fuvar lesz....

    Ez az egér ügy azért nem hagy nyugodni......hová tünt  ...

    Ibim az előbb telefonozott, hogy végre meghozták a kicserélt csempét, aztán hirtelen felkiáltott, hogy jaj....Mondom ,csak nem az egeret láttad....?  Hát az volt, a fotelnél sétafikált, 10 cm-re a méreg mellett.....A szobája kjüszöbét is megrágta az éjjel, ezt hallotta.....Remélem most máér nem engedi ki és meglelik.....

    Nálunk is a szomszédtól jöhetett a Jenny kuttyostól, mert csurig van a terasz kutyakajával, le sincs fedve a sok száraz kenyér stb. Nála állandóan ki van vetve két műanyag fogó, biztos nem "véletlenül ", de nem vallotta be  !!!!

    Hollandusunk ugy alszik, mint az ájult......holnapra fittnek kell lennie, mert biztos ott sem sokat fognak aludni majd......

    Most éppen a fejem normális, most a lábam görcsöl ugy, hogy szörnyű.....Hogy soha ne legyen nyugalom......Érdemes lenne felirni, van-e egyáltalán "jó napunk " !!!!!

    Éjjlre megint beboritom vizes ruhával, alatta meg bekenem valami kenőccsel....Aztán aludhatok "vigyázzban  "  !!!!!

    A kislányok hol vannak ?????Marcsika már megkezdte a gyerekek fogadását, már mehet a mosóMasa...

    D.Évi meg kirándul talán a telken ????

    Arica dolgozott megint, csak csodálni tudom, hogy hajnalban kel és megy......

    Attilát nem viseli meg az időváltozás ???Délelőtt valamit hallottam, hogy valami kis fizikai munkával, ha más bonyolultabb nem megy, azért meg kéne bizni.....Irtad, hogy pár dolgot szeret csinálni, ne legyen szegényem csak a szobájában.Gondolom ott érzi magát biztonságban és a legjobban.......,És ennyi év után, mégsem tudod mi is játszódik le a fejében  ???!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13513)
    2009-10-09  16:58
  85. 2009. október 9. 18:1113517.

    Ma takarítottunk, de mást nem is csináltam és olyan fáradt vagyok mint a rongy. A lábam nekem is fáj, estére mindig bedagad a bokám meg a lábam szára.

    Elkezdtem szétszedni egy dzsekit, mert cipzárazva van az ujja és állandóan tönkreteszi a pulcsikat. Kiszedem a cipzárt és úgy varrom össze. Ha nem lesz szép az sem zavar, macskát sétáltatni jó lesz.

    Remélem holnap reggel még nem esik mert a piacra akarunk kiszaladni. Mézet kell venni mert apának és anyámnak is kevés van már, meg anyám még szilvát szeretne. Nem tudom lesz e még.

    Na most azonnal oda készítek 2-3 tojástartót is. Igaz van még itthon vagy 15db de szeretem ha van tartalék.

     

     

    mindenkinek és jó éjszakát, szép álmokat.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2009. október 9. 18:0513516.

    Sziasztok, látom mindenki nyűgös ettől az időtől.

    Én is érzem- mármint a fejem. Anyukám is panaszkodott hogy neki is fáj a feje. A lányom meg lázas lett tegnap, így nem ők mentek fel hanem a vejem jött hozzájuk.

    Hamarosan aztán tv nézés.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 9. 17:5713515.

    Lestem a dudásautót (Familiás) vettem egy csomó fagyasztott zöldséget, alig tudtam becipelni, egy nagy dobozba rakta, úgy fájt a karom, majdnem eldobtam. aztán a kapuból kajabáltam J:::nek, nyitva volt az ablak, hogy jöjjön segíteni. KIvettem egy zborsót, a többit felvitte a mélyhűtőbe. Borsófőzelék volt főtt tojással az ebéd. J:::: ott hagyta a tojást, nem kellett neki  kenyér se, egész nap nem evett mást, de csudára jól lakott. Fáradt, mint én tegnap. Tegnap sírni tudtam volna délután, annyira fáradt voltam.

    Ma 2 front van, reggel volt a hideg, de most melegfront lesz este, aztán holnap este megint hideg. Csoda, hogy lassan már minden porcikánk fáj, ennyi változás?

    Mindent kimostam, egy törölköző maradt, meg 1 mellény, Attilának, majd legközelebb. Az összes szárító tele van, már félig szárazak, a fedett teraszon vannak, majd holnap behozom.

    Még kutyakaja főzés után mosogatok, és  csak aztán megyek föl, de már én is eléggé fáradt vagyok. Majd fönt felébredek, mindig így van.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. 2009. október 9. 17:5613514.

    Sziasztok!

    Már kezdek  lenni, csak régen volt a reggel 4 óra.

    A fiammal nem voltunk vásárolni, de amikor mentem a piacra találkoztam vele , akkor végzett az okmány irodában. Sietett haza, mert menni akartak a tesójával horgászni.

    A mai menü parikás krumpli volt, egy kis füstőlt husival.

    Mostam is, csak most már vasalni is kellene valakinek. 

    Az idő itt borús és napos váltakozása volt, de még mindig meleg van. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 9. 16:5813513.

    A csirkék a díszmadaraim, a nimfapapagáj, és a pinty. Csak lecsirkézem őket mindig.

    Lecsós sertésszelet, vagy gombás, brassói, cigánypecsenye, vagy csak sima egybesült sertés, és amikor kész, felszeleteled, én át szoktam szeletenként sütni a fiúknak fokhagymás zsírban, és krumpli, +saláta, nyami. Én ezt szeretem a legjobban. 

    előzmény:
    őszirózsa (13512)
    2009-10-09  15:51
  90. 2009. október 9. 15:5113512.

    Milyen csirkéid vannak a teraszon ?? Élők, vagy J. hozta   aboltból ????

    Éppen most vettem föl e szabadidő felsőt, mert fázott a karom,....Röhej, tegnap még este későn is 22 fok volt......

    Esni még nem esik, de csak meg kéne piszkálni......meg fuj is a szél......Ez már olyan őszi idő, hogy a fene vinné el....Még a hétvégére kitarthatott volna....Hollandusék is tudtak volna a szabadban lenni, meg most van a 2 napos Gesztenye ünnep Velemben, végig a falunk árusok, meg van egy alkotóház, ott meg műsorok rogyásig....Tavaly is 15-20 ezer ember volt kinn...

    Már jóval a falu előtt egy learatott napraforgótáblán van a parkolás, onnan 2-3 km-t gyalogolni kell.....Gabeszéknak külön engedélyük van Novákfalvára, az teljesen a falu szélén van és rendes bekeritett terület, benti parkolóval.....A nagy éttermen kivül, sok  rendes téglából épült házacska -appartmann jellegű, meg van kinti bmeg benti fürdőmedence is.....

    Hollandus már itthon is van, megnézi a postáját, aztán lefekszik/ 4-kor kelt /szerintem le sem nagyon feküdt.....

    Befásliztam a bal lábamat combig, mert ugyfájnak a randa visszereim, ezt az időt érzik...Éjjelre beboritottam.....Most hajlatban szorit, le kell szednem és ujra csavarni föl....Ezt már ezer éve meg kellett volna operálni, mert ezen már csak a kés segit, vagy az sem.......

    Valamelyik gyógyboltban fogok venni   telj

    es hosszu "kompressziós harisnyát, muszáj lesz gatya alatt hordani......Most már kibirom, nem lesz melegem......

    Holnapra mit főzzek???Valami jó egytálétel, mert ugyis ebéd után mennek , ott meg rendelve van a bőséges vacsi.......

    Rakott krumpli ????Meg  "növényleves.azaz paradicsom" ez a kedvenc levese....Mindjárt rá is kérdezek.....

    Vasárnap meg jön sógor is természetesen.....Az még odébb van, arra megálmodom....Van sertésszüzem, meg pár szelet karaj is, nem akarok baromfit, mert kinn csak azt eszik meg halat.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13511)
    2009-10-09  15:25
  91. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 9. 15:2513511.

    Én is azért tudtam aludni, mert senki sem hívott telefonon. J:::: biztosan még előtte odament anyóspajtáshoz, mielőtt telefonálni szokott, mert ha nem a lányom, akkor ő ébreszt.

    Most fel van adva a lecke, a lányom egy újabb kenceficét hozott kipróbálásra, ez még jpbb talán, mint a másik volt. Most hogyan válasszak? Mindent nem kenhetek magamra, ha meg is vesszük mindet. Ez talán azért tetszik jobban, mert jobban beitta a bőröm, a múltkorival kicsit zsírosnak éreztem.

    Már itt is rohamosan romlik az idő, még kint vannak a csirkéim a teraszon, de Gyurka egyfolytában óbégat, fúj a szél egy kicsit, és azért. Na, jön apa, ahogy ideülök, mindig jön valaki.

    előzmény:
    őszirózsa (13510)
    2009-10-09  14:19
  92. 2009. október 9. 14:1913510.

    Sziasztok !

     Alleluja, szerencsésen  3/4 1-kor már itthon voltak....Megebédeltünk kényelmesen, aztán sógorral bement a városba fodrászhoz, majd gyalog hazasétál..Olyan fáradt, ebben a pénteki csucsforgalomban nem volt kedve vezetni, meg csak ha itthon van akkor autózik...Kint bicikli, vonat, meg gyalog....

    Bezzeg Z. még a klóra is azzal menne, ha  nem bent lenne a házban  ..

    Most -örültem- meg elég jól ebédelt-máskor csak este evett először......

    Megyek pakolni a masinába, van mit mosogatni.....

     

    Vera!  Sajna én reggel tudtam volna aludni, de alighogy elvonult a hadnép hivott a kőszegi szomszéd, hogy menjünk almáért, körtéért stb...Meg "siránkozott ", hogy mennyire hiányzik neje, elutazott vasárnap Szabolcsba, meg visszafele Pesten is marad....Vasárnap jön csak meg.....Most megtudta, hogy mennyit ér az asszony......

    Holnap ebéd után-ha nem locsog kimegyünk, és egyuttal téliesitünk is.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (13508)
    2009-10-09  11:49
  93. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 9. 12:0813509.

    Sziasztok, hát nálam fejetetejére állt a világ teljesen. 11-ig aludtam egy órája ébredtem. Apa elment itthonról valamikor, nem tudom mikor. Egyszer fölébredtem hajnal felé, akkor becsuktam az ablakot, kezdett a bittyós karom fázni, na aztán a csukott ablakon semmi zaj nem jött be ezek szerint. Épp, hogy elkezdtem nyüzsögni, apa hazajött, nem árultam el mikor keltem.

    Éjjel még letöltöttem valamiket, aztán az ágyikómban relaxáltam egy jót Domján László hangjára. Már majdnem belealudtam, aztán kicsit hangosnak találtam, levettem a hanerőt, akkor hallottam, hogy Dollykám mennyire horkolt.

    De mikor vége lett az anyagnak, akkor aztán elaludtam.

    Ha ezek a relaxálások hatnak így rám, az jó lenne, már annyi anyagom van, hogy egész napra kitartana. Ha fölmentem, küldöm a meghívót, délután, vagy este, még nem tudom mikor érek föl.

    Végre megkaptam a lányomtól az arclemosót, most éppen olyan puha a bőröm, mint a babapopsi.

    Megjelent Attila enni akar. 

    Majd még jövök.

    előzmény:
    Daisy48 (13496)
    2009-10-09  05:29
  94. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 9. 11:4913508.
    gondoltam hogy nagy izgalomban és készülődésben vagy legyen örömteli  a hétvégéd
    előzmény:
    őszirózsa (13507)
    2009-10-09  11:29
  95. 2009. október 9. 11:2913507.

    Sziasztok !

    Alig tudtam hozzászólni, nem engedett....

    Csak távirati stilusban..
    Itt nyugaton már csepereg, felhős, szeles, szóval vége a nyárnak.....

    Egyszál magamban vagyok...Z. Pesten, G. meg sógor már hazafele Bécsből talán....

    90 %-os készültségben vagyok....Hollandus szobája kész, megteritve, spenót, palacsinta rendben, pofézni előkészitve, majd csak frissen sütöm, meg a krt-kell odatenni.....

    Korán ébredtem, most bezzeg tudnék aludni.....

    Marcsikám, fel a fejjel, ez mindenre vonatkozik......Talán jó is, hogy jön a "zajos, munkás " hétvége, nem marad sok időd filózni.......

    Majd jelentkezem.......ha akarjátok, ha nem....

    Ui. Ibimnél éjjel megint rágott kivülről a közlekedő felöl az egér, nem ment rá a ragasztóra  !!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243884 (13506)
    2009-10-09  10:08
  96. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 9. 10:0813506.
    egy percre be kukkantok- fől az ebédem - kész a mosás - szép idő van vicám megy délután lovagolni - várjuk a srácokat délután
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 9. 08:1413505.
    szép napot mindenkinek Itt a hétvége nekem munkára fel  ebédem fől kondér lencseleves -gondolom éhesek lesznek a vándoraimlustim mos  aztán várja a srácok heti szennyesét-délelött még kiélvezem a csendetLegyen szép napotok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2009. október 9. 07:0013504.

    Lányok, szép napot mindenkinek. Már egy adagot mos Rozim, van még belőle néhány adag.

    Van mit csinálnom, igyekszem amit tudok megcsinálni munka előtt hogy kevesebb legyen holnap.

      mindenkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2009. október 9. 06:5813503.

    Tényleg többet várhat egyébként az ember tök idegentől mint a családtól sokszor.

    Használok mágneses fülbevalót is, és karkötőt is. Sokszor van rajtam. Legutóbb tegnapelőtt volt a fülemben és beszélni szerettem volna a vejemmel, s másodpercenként  bontotta a vonalat- úgy gondolom a fülbevaló, mert a lányomnak nem volt gondja a telefonálással, csak nekem. Utána le is vettem. Egyébként én úgy érzem, hogy nekem jó a mágnes.  Használd Te is nyugodtan. Én is termékbemutatón kaptam tavaly.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (13486)
    2009-10-08  21:23
  100. 2009. október 9. 06:5413502.
    Évikém, tegnap 28 fok volt. Érzékeny vagyok mindenféle frontra, frincre francra. Ugyanakkor az idegeim genereálják szerintem ezt az állandó fejfájást, merthogy állandóan agyalok. Sajnos mindíg van miről
    előzmény:
    kekelefant (13480)
    2009-10-08  20:11

Címlap

top