Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ma inditom-várlak

Torolt_felhasznalo_638194
Torolt_felhasznalo_638194
Létrehozva: 2008. május 2. 13:12
sziasztok nagyon nehéz bekapcsolodni egy összeszokot topikba  szeretetel várok IDE mindenkit aki el mult 50 és imád netezni -barátokat keres :mert az a barát  kinek öröme az örömöd,bánata a bánatod, kinek barátságát  minden körülmények  között válalod mesélj!
  1. 2009. november 1. 06:0214326.

    Jó reggelt mindenkinek.

     

    Husikámat már előkészitettem sütésre. Este besóztam, borsoztam, most meg tele dugdostam fokhagymával. Először gondoltam már odateszem sülni, de azért még korán van. Nem olyan hatalmas db hogy mostantól délig süljön.

     

    Izisz ma viszont tényleg vedd fel a b.bugyidat, mert legalább is nálunk most is fagy.

    A muskátlit  most már muszáj lesz az ablakból bevenni. Habár még gyönyörű, és a rózsák is tele vannak még bimbóval, ha nem fagy el és jön jobb idő még ki is nyílik.

     

     

    Kislányok mindenkinek szép vasárnapot. Sok napsütést

     

    Kávé:

    Tea:  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. október 31. 23:2714325.

    Edeseim!!!!

    Koszonom a sok vigasztalast es gyertyat  Miki neveben is!!!!

     

     

    Ma szep ido van ,tul meleg is, holnap leirom,milyen volt a halloween!

     

    Vigyazzatok tuzre vizre,es foleg Magatokra!!!!!!

     

    Kellemes Vasarnapot

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (14303)
    2009-10-30  23:28
  3. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 31. 20:0914324.
    Tudom, hogy mikor indultak a zárt topikok, kiröhögtem őket,de mivel nem növekszik a létszámunk nem akarunk zártak lenni? Ma a 3/4 hsz-emet kitöröltem, mert nem akartam, hogy nyíltban lehessen olvasni. Vegyétek fontolóra, jó?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_638194 (1)
    2008-05-02  13:12
  4. 2009. október 31. 19:4814323.

    Hali Mindenki!

    Nemrég értünk haza. Icu elfelejtettem a bunda bugyit, azt hiszem iszom is  a levét egy ideig. Úgy megfáztam mint a ..................nem jut eszembe megfelelő jelző. Na mindegy, szóval nagyon. Már taknyos voltam kicsit, de mire elindultunk haza már.................Pedig fel voltam öltözvbe. Melg pulcsi, csizma, kabát. Azt hittem elég lesz.

     

    Tök jó volt az egész, bár azt mondja a fiam, inkább búvárkodik. Jó volt ez is, élvezte, persze az adneralin működött mikor zuhantak, de ugye a gépből nem nagyon lehet kilátni és megint felkavarodott a gyomra. (Máskor is mikor An2-esen repült) Jó volt, kipróbálta, a haverja csinált róluk filmet. Nem tudom lejátsza-e a dvd, mert az autóban lévő nem játszotta le. Minden esetre  végig filmezte a srác magukat. Én meg lent fotóztam, de a landolást azt elszúrtam. Manuálison hagytam a gépet és az életlen lett- állítólag. Nem néztem még meg. Majd holnap ha kegyeskedik a fiam felrakni ide a gépemre, akkor teszek fel.

    Jó volt. Igaz majdnem  annyiba került össz-vissz mint az én fizetésem (nettó) - a benzinnel, kajával együtt gondoltam, és még ez baráti áron van számolva.

     

    Most el is köszönök, ittam egy aszpirint, megyek ágymelegbe. mindenkinek. Jó pihit továbbra is.

    Mi holna megyünk temetőbe, igaz Fancsa megrendezte a reggel vásárolt kis virágokat. Leszedte a teraszasztalról és szétszedte a cserepeket, a virágok talán megmenthetők.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 31. 19:4314322.
    Kezdődik a Ginewra története a tv2-n
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_638194 (1)
    2008-05-02  13:12
  6. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 31. 19:0014321.
    Vettünk a piacon finom sajtot, vittünk mamának is, és adok a lánykámnak is.

    A múlt heti macinacit, és fölsőt visszavittem, és kicseréltem 2 nagyobb macigatyóra.  Nagyon sajnálom a régi itthoni gatyóimat, mert már kilukadtak. Pedig nagyon kellemes viselet volt. Kívül frotiros, belül valaha bolyhos volt, de már jól elvékonyodtak. Ja és vettem egy kalapot, nagyon fázott a hajam

    Szerintem a J::::: kidobta a kukába a tavalyi barett sapkámat, mert sehogyan nem találom. Most vehetek ehhez egy sálat is, mert ilyen sálam persze hogy nincs. Halványlila, szövethatású, és van rajta egy díszcsattféle. Úgy nézek ki, mint egy matróna, de már egyébként is az vagyok, már mindegy.

    Mikor elmentünk reggel fáztunk, mikor hazafelé jöttünk melegünk volt.

    előzmény:
    Daisy48 (14319)
    2009-10-31  17:39
  7. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 31. 17:5714320.
    szép estét mindenkinek  Daisy a séta jobb ám mint a házimunkadélután én is csak tengtem -lengtem- netezgettem    most vacsizomaztán tv  itt a jó éjt puszim kékelefánt meg gyógyultál már????
    előzmény:
    Daisy48 (14319)
    2009-10-31  17:39
  8. 2009. október 31. 17:3914319.

    Sziasztok Lányok.

     

    Ma valahogy eltöketlenkedtem az időt. Almás palacsintát sütöttem, anyám jött ebédelni, hozott még pár varrni valót. Aztán elmentünk vásárolni.

    Most van már itthon 8 kg lisztem,van pár kg cukor /az fogy a legkevésbbé/ van rizs, még egy zsák krumplit is akarok venni ha erre járnak az árusok.

    Husit is vettem, pár alkalomra valóó van itthon. Száraztészta is van pár csomag.

     

    Holnap egybesült nagyon sovány tartját csinálok, jó sok fokhagymát dugdosok bele.

     

    Mi még nem temetőztünk, majd a jövő hét közepe felé amikor már nem lesznek olyan sokan talán. Szegénykéim nem haragszanak meg érte

    A vidékiekért meg gyertyát gyujtunk.

     

    Fricivel voltunk kint délelőtt is meg délután is, de most már vissza kellene szoktatni hogy délelőtt apával csak a lépcsőházba megy ki, és csak délután megyünk bokrokat szaglászni Ha én is kimegyek velük délelőtt hiányzik az a félóra, vagy negyven perc a háztartási időmből.

    Inkább újra be kell vezetni hogy estefelé ketten apával menjünk sétálni minden nap. Kell a mozgás, a séta, a levegő

     

    Mindenkinek jó pihizést. Pusza

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 31. 16:4914318.
    nagyon örülök neki hogy a Mama jól van
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (14317)
    2009-10-31  15:20
  10. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 31. 15:2014317.
    Na, visszaolvastam, sziasztok!

    Én is gyorsan dobok egy puszit

    Fél órája jöttünk haza a mamától. és már mindjárt kész az ebédem, a gyorsfőző elektromos edényben. Gyorsan szabdaltam hagymát, egy kiskanál zsíron beledobtam az edénybe, amíg hasogattam a húst, ott mellettem az asztalon sütögette a hagymát. Mindig beledobtam azt a húst amit már összevágtam, így kipárologtatta a nagyja vizet, mire minden hússal készen lettem. Fúszerek, aztán lezártam a tetejét, egy lábosban már fő a krumpli. Kukta már csicsergett, hogy kész a kaja. Szeretem belefőzni a pöribe a krumplit, de most a mamának lesz majd valami főzelékre feltét a pöri, így nem főzöm bele. Olyan szomjas vagyok, már 1l vizet megittam mióta haza jöttünk. 

    Mamánk mit csinált, mikor odamentünk? mosogatott. Épp befejezte. 

    Leültünk beszélgetni a konyhában, vittünk neki túrósbatyut, teljesen friss, itt sütik nálunk a péknél, még meleg volt, mikor hozta J::::

    J::::még elment a piacra, kiment apjához a temetőbe, addig beszélt nekem a mama, néha sírdogált, én meg hallgattam, jól esett neki, hogy végre kibeszélhette magát. Elmesélte a kórházat, szídta a személyzetet, és káromkodott. Mint egy kocsis. Na mondom mi történt már? sose szokott. De aztán mire mindenkit jól elszidott, már nem kellett neki káromkodni se.

    Mondta, mikor eljöttünk, ez nagyon jól esett neki, hogy beszélhetett. 

    Közben le is feküdt, mert elfáradt- Mielőtt eljöttünk megebédeltettem, volt még neki tökfőzelék, és lágytojást főztem hozzá. Egy egész kiflit is benyomott, jó étvágya volt. 

    Mondta a csirkecombot amit beküldtem mindenki irigyelte tőle, hogy milyen jó illata volt. Azt pároltam sós fokhagymás tejben, aztán pirosra sütöttem bő, fűszeres olajban pár pillanat alatt, mint a rántotthúst. Ezt is csak kínomban találtam ki, mert robbantott csirkecombokat találtam a mélyhűtőben, mondom mire ezt megsütöm, rászárad a csontra, nem lehet majd lerágni róla.

    Olyan furi a mama, se szemüveg, se a foga nem volt berakva, nem lehetett ráismerni. Holnap hurkát viszünk, meg majd meglátom még mit , hogy maradjon hétfőn ebédre is, mert ki tudja mi jön közbe, és akkor meg nem lesz kajája. 

    Megkívántam egy lakást. Nem házat, lakást. Olyan otthonosan éreztem magam a konyhájában, mondtam is, biztosan azért, mert lakásban kezdtem a háziasszonyi életemet, nem ilyen nagy hodály házban. Jövő héten megyek át takarítani, mert kis porszagot éreztem, de nem mondtam, mert képes és nekiáll délután nagytakarítani. Na bejött apa, eszünk.

    Majd jövök.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. október 31. 14:0614316.
    Vera hol vagy  ????Mamánál, vagy a temetőket járjátok  ??????
    előzmény:
    őszirózsa (14315)
    2009-10-31  14:01
  12. 2009. október 31. 14:0114315.

    Szia  Kékévim !

     

    Ismeretlenül is részvétem "kedvenc " sógorod elhunyta  kapcsán....

    Talán-mióta együtt vagyunk  itt-szinte mindenkinek voltak halottai, eddig Nálatok még nem.....A világért se mentegetőzz, hogy ilyennel "tehelsz " Bennün ket pont ÍMIndesnszentek táján éppen......Ki kell beszélni, mondani magunkból ilyenkor, amit gondolunk, ami foglalkoztat ....talán könnyebb  elviselni, elfogadni........

    Hát az özvegynek  nagyon nehéz lesz -különösen hogy kettesben éltek......Azért ez a szörnyű baj, és  hogy előtte zajlott le, talán kicsit megkeményitette, és a józan esze azt mondta, hogy már elég a szenvedésből......Ahogy mi is öregszünk, annál rosszabbul viseljük, jobban átérezzük a közeli hozzátartozók, de még a "csak ismerősök, volt munkatársak " elvesztését is.......

     

    Az időjárás is nagyon kegyetlen  ezekben a napokban, pont most kell fagyni, már keddtől javulást irnak, de addigra már elfagyott v. elfagy minden virág.......

    A fiuk/ G, Z . és sógor holnap reggel indulnak Cellbe, onnan Sopronba, ugy döntöttem, maradok.....Nem vagyok toppon, hogy ezt a viszonylag hosszu , futkozós utat felvállaljam....Majd itthon gyujtok mécsest   .Nem akarom, hogy ők is azon "izguljanak ", hogy vagyok  ?????Majd megyek  még karácsony előtt is......

    Momentán ragyogóan süt a nap, de az árnyékban nagyon hideg van.....Ha meg felhőtlen lesz az éjszaka, na akkor lesz majd elfagyás minden helyen.......

    Menza volt.....sógorral...Tojásleves, meg rakott kelkáposzta, sütemények....Z. még nem evett, fél 12-re ment téligumit felrakatni, utána meg a szokásos bevásárló körut....Mi is kihasználtuk, tejet, kenyeret ,tejföl, joghurt

     stb hozatunk vele, minden van itthon, a héten "spórolunk "....

    Holnap meg sógornőmnél ebédelnek Sopronban,  valószinű nem is főzök.....max magamnak pár szem krt-t flórával, meg reszelek rá sajtot, tea   és ende....Majd hétfőn pótolom....Kihasználom a magányt, reggeli után visszaalszom , feltéve, ha tudok......

    IZISZ ! Drukkolok fiad ugrásához, meg jó fotózást, ha sikerül, szeretnénk látni......!!

    előzmény:
    kekelefant (14302)
    2009-10-30  22:48
  13. 2009. október 31. 13:2614314.
    Őszinte részvétem !
    előzmény:
    kekelefant (14302)
    2009-10-30  22:48
  14. 2009. október 31. 13:2014313.
    Pusza majd jövök és visszaolvasok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_243884
    Torolt_felhasznalo_243884
    2009. október 31. 12:3014312.
    szép napot mindenkinek  meg jártuk baját apa is kapott cipőt -igy rajtam kivűl mindenkinkek van új nekem jó a régi is én már nem növöm ki nem szaggatom el .Reggel elég hideg volt nálunk is de mostmár szépen süt a napocska meg volt az ebédünk tegnapról leves fagyóból székelykáposzta  maradék milánói én pedig csináltam magamnak töltött padlizsánt délután lustálkodás  bár vicám el megy kipróbálni az új lovagló cipőjét szabi szomorú mert holnap vissza kell mennie (én nem annyira) gondolom  ma mindenki a temetőbe megy vigyázzatok magatokra mert igaza van kisaricának el kél a bunde bugyiKékelefánt én is kifejezem őszinte részvétem  de ahogy olvasomjobb igy már mindenkinek a családbanlegyen kellemes a délutánotok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. október 31. 07:0714311.

    Szia Izisz  

     Bunda bugyingót azt hiszem fel lehet ma már venn, különösen olyan szellős területen. 

    előzmény:
    izisz47 (14307)
    2009-10-31  06:57
  17. 2009. október 31. 07:0014310.
    Lányok................majd jövök
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. október 31. 07:0014309.
    Már miért terheltél volna bennünket? Tudod, itt azért mindent megbeszélhetünk. Sokszor én is csak itt tudom magamból kiírni a bajaimat és ezzel azért hidd el sokan így vagyunk.
    előzmény:
    kekelefant (14302)
    2009-10-30  22:48
  19. 2009. október 31. 06:5814308.
    Részvétem az egész családnak. Most már legalább megnyugodott a teste szegénynek. Apósom fehérvérsejt száma is 280000
    előzmény:
    kekelefant (14302)
    2009-10-30  22:48
  20. 2009. október 31. 06:5714307.

    Szia, így legaláb mindnekinek jut minden

    Én is a temetőt terveztem mára, de  ez az ejtőernyős ugrás közbejött, majd holnap. Ott fog befagyni a segg...ük fent

    előzmény:
    kisarica (14304)
    2009-10-31  06:53
  21. 2009. október 31. 06:5614306.

    Kékévi!

    Sajnálattal olvasom a szomorú hírt. Részvétem. 

    előzmény:
    kekelefant (14302)
    2009-10-30  22:48
  22. 2009. október 31. 06:5514305.

    Tudom hogy nem nagyon lesztek most délelőtt, de tettem ide egy kis kv-t. Icunak meg tea

    Én sem leszek. Azt hittem elmarad az idén a fiamnak betervezett tandem ugrás, hát nem mard el. Ma lesz. ÉN IS MEGYEK!!! Én leszek a fotós

    Úgy-hogy hamarosan indulás Nyíregyházára. De előtte van még egy-két dolgom, így nem tudok én sem itt lenni.

    Mindenkinek szép napot. Majd leszek valamikor...............

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. október 31. 06:5314304.

    Sziasztok és jó reggelt kívánok!

      

     A reggeli frissítő kévé és a tea  

    Ma igezán hideg lehet, mertérezni a kinti levegőről ami szeretne bejönni az ablakon hogy melegedjen.

    Ma megyünk a temetőbe, remélem jó lesz az idő. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. október 30. 23:2814303.
    Részvétem ismeretlenül is!
    előzmény:
    kekelefant (14302)
    2009-10-30  22:48
  25. 2009. október 30. 22:4814302.

    Lanykak!!! Ma reggelt meghalt  Frank egyik noverenek a ferje,nagyon beteg volt leukemiaval,  es mar nagyon imadkoztunk ,hogy az Eg szolitsa Magahoz, nyaron meg lattuk ,es meg eleg jol tartotta Magat,de latni lehetett a kulonbseget.Az egyik kedvencem volt a csaladban,rengeteget hulyeskedtunk.A noverenek nem lesz konnyu,mert nem voltak gyarekei,csak egymas.  Szerncsere egy varosban [L.A]  laknak a masik noverrel,es annak  4 lanyaval.Nem korhazban volt,hanem otthon,es nem akarta hogy sajnalgassak.

     

     

    Bocsi,hogy evvel is terhellek  benneteket,de igy hogy kiirtam valamivel jobb 

     

     

    Vigyazzatok  Magatokra

    előzmény:
    őszirózsa (14278)
    2009-10-30  13:59

Címlap

top