Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barátságot keresel? - megh

kata622
Létrehozva: 2008. Április 29. 19:17

Köszöntünk nálunk!

 

Családos vagy? Magányos vagy? Hétköznapi témákról, sok mindenről beszélgethetünk, politikamentesen. 

Ha velünk szeretnél tartani írj bátran! 

  1. 2017. szeptember 11. 19:2930976.

    Szia Ágikám!


    Egész nap, míg haza nem jött Fiam, tettem-vettem, azután elmentünk, vettünk nagy nehezen papucsot nekem, mert ami Anyunál volt, az kinyiffant. Azután elmentünk Anyuhoz, most jöttünk nem régen haza. Nyomott a levegő, kellene eső!


    A papucsokból nem volt választék, gondolom, mert ma már vegyesen használják, utcára nyáron, és otthon. Mivel a nyár már elmúlt, levehették a polcokról. Ráadásul, képzeld el, az egyik cipőboltban olyan papucsok voltak a polcon, amiket szerintünk használtak...! El nem tudom képzelni, hogy lehet ilyen !


    Kellemes estét, jó pihenést kívánok!

    előzmény:
    naros (30975)
    2017-09-11  10:45
  2. 2017. szeptember 11. 10:4530975.

    Muszáj néha kikapcsolódni!


    Tegnap citromos piskótát sütöttem, elfogyott az utolsó morzsáig.


    Sokáig itt voltak a gyerekek, nekik is feltűnik a nappalok rövidülése.


    Az ebédhez jó étvágyat kívánok!


     


     

    előzmény:
    kata622 (30974)
    2017-09-11  10:28
  3. 2017. szeptember 11. 10:2830974.

    Szia Ági!


    Elkezdem én is a napot, kicsit tovább aludtam, mert későn jöttünk meg. Jól sikerült a tegnap délután, este, jó kis kikapcsolódás volt! Azt mondják, nincs barátság nő és férfi között, mi megcáfoljuk! Mióta is tart?! Le sem írom...!


    Szépen süt a nap, kellemes az idő.


    Fiam kora reggel felugrott munkába menet közben, hozott zöldségeket. Soron kívül azokat kell legelőször lerendeznem. Tegnap nem sütöttem, ma szeretnék.


    Szép hetet, kellemes napot kívánok én is !


     


     

    előzmény:
    naros (30973)
    2017-09-11  08:59
  4. 2017. szeptember 11. 08:5930973.

    Szia Kata!


    Locsolással indítottam ma is meleg lesz,


    kellemes napot jó hetet kívánok!


     


     


     

  5. 2017. szeptember 10. 13:0230972.

     


    Érezd jól magad!

    előzmény:
    kata622 (30971)
    2017-09-10  12:06
  6. 2017. szeptember 10. 12:0630971.

    Halihó Ági!


    Megmostam a hajam, még dolgozgatok egy keveset. Délutánra bejelentkezett a régi gyerekkori barátom, örülök mert tudom, jót beszélgetünk, ahogy szoktunk, és elmegyünk valahová. Ha nem jelentkeznék estig, akkor későn jövünk haza.


    Az ebédhez jó étvágyat kívánok és további kellemes délutánt !

    előzmény:
    kata622 (30970)
    2017-09-10  09:44
  7. 2017. szeptember 10. 09:4430970.

    Szia Ági!


    Köszönöm, én is jól aludtam!


    Itt még nem látni a hajnali ködöt, a házak közelsége miatt, de szemeim előtt itt lebegett, amikor olvastalak, hogy a telken ilyenkor már ott is látható volt.


    Mára még maradt egy-két szekrény, polc, amelyek rám várnak, ahogy Te írtad!


    Még mindig van főtt ételem, de levest tegnap csak egy gyors, zacskósat készítettem. Ma viszont főzök egy normális levest, hogy holnapra is legyen, és talán sütök is valamilyen sütit.


    Szép napot, kellemes időt kívánok !

    előzmény:
    naros (30969)
    2017-09-10  08:49
  8. 2017. szeptember 10. 08:4930969.

    Szia Kata,remélem Te is jól aludtál!


    Megérkeztek a hajnali ködök,  nem csoda lassan szeptember közepére érünk.


    Várom a gyerekeket engem a konyha,szép vasárnapot kívánok!


     


     


     

    előzmény:
    kata622 (30968)
    2017-09-09  19:13
  9. 2017. szeptember 9. 19:1330968.

    Hát igen! Nagyon jónak kell lennie az eredménynek ennyi idő ráfordításával...! Majd meglátjuk, remélem, már nem kell nagyon sok hetet várni!


    Dicséretet kapsz, hogy pihentél! Ma felturbózott állapotban voltam, élveztem, hogy nem volt olyan dög meleg, végre nyugodtan dolgozgattam!


    Kellemes, nyugodt estét kívánok!

    előzmény:
    naros (30967)
    2017-09-09  17:47
  10. 2017. szeptember 9. 17:4730967.

    Minduntalan be kell jelentkezni, régóta varrják azokat a ráncokat...


     Laza délután volt,   majdnem elaludtam olvasás közben, az időre fogom.


    Nyugodt estét, jó pihenést kívánok!

    előzmény:
    kata622 (30966)
    2017-09-09  15:51
  11. 2017. szeptember 9. 15:5130966.

    Köszönöm, az ebéd meg volt, de az inkább már uzsonnának számított, mert most mosogattam el. Kicsit pihegtem, és most folytatom a munkát, port törölgetek. Közben felvarrtam a két nadrágot és egy időre eltettem a varrógépet. Elég régen kint hagytam, így könnyen odaültem, ha valamit megakartam varrni, nem kellett állandóan előszedni a szekrényből. Mára úgy gondoltam, elteszem pihenni, mert a végén még megárt neki a sok munka !


    Elodázom a hajmosást holnapra, nem kell mindent egyszerre megcsinálni, nem igaz?!


    Kellemes délutánt kívánok !

    előzmény:
    naros (30965)
    2017-09-09  11:03
  12. 2017. szeptember 9. 11:0330965.

    Itt is kisütött a nap.


    Ebéd kész, nem vittem túlzásba a főzést pirított csirkemáj és krumplipüré


    a menü. Mosok, teszek -veszek szokás szerint.


    Az ebédhez jó étvágyat kívánok!

    előzmény:
    kata622 (30964)
    2017-09-09  10:12
  13. 2017. szeptember 9. 10:1230964.

    Szia Ágikám!


    Nem baj, megértettem, hogy hol jártatok! Nem csoda, ha összekeverik az emberek az utcaneveket, hiszen ahogy a politikai nézet változik, úgy változtatják az utca és tér neveket...! Szerintem tiszta hü..eség! Évekig lakik valaki egy utcában és évtizedekig ugyanaz a neve, aztán jön egy "szél", máshonnan fúj, és átnevezik, sokszor teljesen értelmetlenül...! Akik megszokták évtizedeken keresztül, hogyan hívják a bejárt helyeket, úgysem fogják a mindennapjaikban az új nevet használni. Itt van pl. a régen Köztársaság téren nevezett tér, átkeresztelték II. János Pál pápa térnek! Mióta átkeresztelték még egyszer sem hallottam arról, hogy az új nevén beszéltek volna róla egymás között az emberek...! ...és még sorolhatnám...!


    Ábel cuki kisfiú!!! Teljesen érthető a kérdése az Ő szemszögéből!


    Mosok, aztán jön egy kis takarítás, nehogy "bemacskásodjak" !


    Kellemes napot kívánok !!! Már kisütött a nap is, pedig igencsak borult volt az ég, amikor felébredtem.


    Ja! ...és tegnap este képet sem küldte el az NLC. Jó sokáig "renoválják"!

    előzmény:
    naros (30963)
    2017-09-09  09:10
  14. 2017. szeptember 9. 09:1030963.

    Szia Kata!


    Most látom tegnap az Andrássyt Stefániára kereszteltem, elnézést kérek!


    Ábel, a háromévesünk csodálkozva nézte az Óriáskereket aztán megkérdezte,


    ha forog, miért nem gurul? 


    Ma az aldiban kezdtünk, szokás szerint korán mentünk, hamar jöttünk. 


     


    Szép őszi napot kívánok!


     


     


     


     

    előzmény:
    kata622 (30962)
    2017-09-08  20:13
  15. 2017. szeptember 8. 20:1330962.

    Várom én is a privi lehetőségét, nagyon nehezen ér ide, remélem olyan jó lesz, hogy örülhetünk majd neki!


    Kellemes estét, nyugodt pihenést kívánok!

    előzmény:
    naros (30961)
    2017-09-08  17:45
  16. 2017. szeptember 8. 17:4530961.

    Elvitték az irományomat az ufók, mérges vagyok!!!


    Vajon mikor lesz megint privi?


    Annáékat várom, hamarosan ideérnek, szép estét kívánok!


     

  17. 2017. szeptember 8. 17:4030960.

    próba


     

    előzmény:
    kata622 (30959)
    2017-09-08  17:06
  18. 2017. szeptember 8. 17:0630959.

    Szia Ági!


    Fiam elment, találkoznak Menyemmel, majd együtt folytatják az utat Menyemékhez.


    Nagyjából elvégeztem a kitűzött munkáimat, de a varráshoz még nem fogtam hozzá. Eszembe jutott, hogy ideje lenne a számlákat, és egyéb papírokat lefűznöm. Jól is tettem, mert rájöttem, hogy a lakásbiztosításra nem kaptuk meg a következő negyedévi számlát és csekket. Valószínű, hogy amikor küldték, az a szegény vékony, kicsi,idős postás hozhatta ki a leveleket, aki, amíg helyettesített, nem jött fel, illetve a levelekkel sem bajlódott sokat, akinek a nevét nem találta, vagy nem látta, annak a levelét felpakolta a postaládák tetejére. Egész kiállítás volt napokon keresztül... Így aztán, nem csoda az sem, hogy nem kaptuk meg, lehet, hogy a szemetesben landolt a levél...


    Szóval felhívtam a biztosítót, mondta, menjünk be a postára és mondjuk be a szerződés számot, aztán megy minden, mint a a karikacsapás. kíváncsi vagyok, most elvitte Fiam az előző negyedévi bizonylatot, és ha pont útba esik egy posta, majd feladja. Nincs vész, mert 90 nap a türelmi idő, de nem szeretek elmaradni semmivel sem!


    Azt hiszem, hogy most már talán nyugodtan nekiállhatok a varrásnak.


    A makettek bámulatra méltók! Ugye milyen nagy kavalkád, sokaság van bent a városban? Sokszor nekem is sok, ahogy közlekedem közöttük!!! A másik, hogy egyesek olyan nagy hangon vannak, hogy szinte fülsértő! Tegnap is a buszon hazafelé volt egy 5 fős férfi társaság, nem tudtam rájönni, hová tartoztak, mert a nyelvet, amit használtak számomra teljesen ismeretlennek véltem. A bőrük inkább volt sötét, mint kreol, úgy álltak a buszon, hogy senki emberfia el nem fért mellettük, hadonásztak, viszon rendesen voltak felöltözve. Mert ha nem lettek volna normálisan felöltözve, azt hittem volna, hogy egy őserdőből szalajtották volna ide őket!


    Már nem lehet semmin sem csodálkozni, sokszor olyan a közeg, mintha egy helyre csődítettek volna mindenféle nációt, és azok itt ragadtak!


    Nyugis délutánt kívánok

    előzmény:
    naros (30958)
    2017-09-08  13:32
  19. 2017. szeptember 8. 13:3230958.

    Szia Kata!


    Köszi, megvolt!


    Délelőtt elmentünk az utcátok mellett útban a Miniverzumba, 


    Jancsiék nagy kedvence ez a makettekkel teli bemutatóterem a Stefánián.


    ( nekem népköztársaság marad)


    Elképedve láttam a tömeget, rengeteg a turista, turistabusz...


    teljesen elszoktam a sokadalomtól, jó volt hazajönni.


    Itt a balkon nyugati korlátján ülő láda purcant ki, abban elszáradtak a növények,


    a keleti és déli tartja magát.


    Elfáradtam, csak tudnám mitől... Nyugodt délutánt kívánok!

    előzmény:
    kata622 (30957)
    2017-09-08  12:19
  20. 2017. szeptember 8. 12:1930957.

    Kávészünetet tartok, hát benéztem. Látom, Te is igen elfoglalt vagy!


    Süt a nap, kellemes őszi idő van! Tegnap Anyu az egyik virágládát kiürítette, hihetetlen, de azok a virágok, amelyek abban voltak, befejezték az életüket idén...! Hogy miért? Nincs rá válaszunk, hiszen ugyanolyan virágok voltak abban a ládában is, amilyenek a többiben, "akik" még szépen virágoznak, persze, már látni az ősz nyomait, de egyáltalán nincsenek a végükhöz közeledve. Nagyon furcsa.


    Megyek folytatom a munkámat, az ebédhez jó étvágyat kívánok !

    előzmény:
    kata622 (30956)
    2017-09-08  10:15
  21. 2017. szeptember 8. 10:1530956.

    Visszakaptam a nevem, hurrá !!!

    előzmény:
    kata622 (30955)
    2017-09-08  10:14
  22. 2017. szeptember 8. 10:1430955.

    Szia Ági! Ígértem, mégsem jelentkeztem este, mert nagyon későn jöttünk haza, bocs!!!


    Mesesajt nevű "csemege"? Nem is tudom, nem emlékszem....


    Megjegyzem azt a filmet, amit láttál tegnap, ha találkozom a címével, megnézem, ha olyan időpontban lesz, viszont ha egyenesben nem tudok megnézni, akkor felveszem. Szeretem az aranyos filmeket!


    Ma megszállom a lakást, először a konyhát, hűtőt, mivel tegnap alaposan bevásároltunk, mindent csak úgy beraktunk, elraktunk, ma pedig rendesen elrámolom a helyükre. Elleszek velük egy darabig, azután van két nadrágom, amiket felvarrok. Nem kell sokat, csak annyit, amekkora jelenleg fel van hajtva. Sokan nem foglalkoznak egy ekkora plusszal, de engem zavar. Gyerekek is azt mondták, hogy nagyon jó így is. Felvettem egy alkalommal, de úgy éreztem, hogy "harmonika" van rajtam! Szóval nem vagyok rest, és felvarrom.


    Gyerekeknek hogy "ízlik" az iskola, az ovi?


    Kellemes napot kívánok !


     

    előzmény:
    naros (30954)
    2017-09-07  14:55
  23. 2017. szeptember 7. 14:5530954.

    Szia Kata!


    Ahogy láttam az átalakítás miatt többekkel előfordult,  más nick alatt jelenik meg


    a beírásuk.


    A mesekeksz név nem is rossz! Emlékszel még a mesesajt nevű "csemegére"?


    A délelőtti szokásos rutin után láttam egy aranyos filmet,


    Florence a tökéletlen hang, melegen ajánlom!


    előzmény:
    mesekeksz (30953)
    2017-09-07  14:14
  24. 2017. szeptember 7. 14:1430953.

    ! Ági! Milyen badarságot csinál az NLC ?! Hogyan kerülök válaszba egy ismeretlen valakihez, akit "mesekeksz"-nek hívnak, mikor Neked válaszoltam???!!! Mondhatom, nagyon szuper...!

    előzmény:
    mesekeksz (30952)
    2017-09-07  14:08
  25. 2017. szeptember 7. 14:0830952.

    Szia Ági! Köszönöm, kérdésed, jól aludtam, remélem, Te is!


    Anyunál voltam, közben jött a csomagos postás, rám csörgött. Ugyanis még hazafelé be kellett mennem elintézni egy hivatalos dolgot, ott viszont várni kellett. Jelezte a postás, hogy jönni fog, de nem tudtam, mikorra ér ide. Igyekezetem, de nem jött a busz a Deák térnél, pont elment előttem egy majdnem üres, azután pedig szünet... Már azon gondolkodtam, fogok egy taxit, de azt sem sikerült, míg végül megláttam a buszt, hogy közeleg, de nem tudott beállni a megállóba, mert elfoglalták a buszmegálló helyét a városnéző buszok...! Végül nagy nehezen megállt, de kint az úttesten, tök jó volt...!


    A postás háromszor rám csörgött, mondta, hogy itt áll a kapu előtt. Rendes volt, hogy megvárt, mondjuk meg is köszöntem...! Jól járt ő is, és én is, hogy nem kellett bemennem a postára a csomagért!


    Ez a napom is elmegy, mint a hurrikán, eszem azután várom Fiamat, remélem nem kell bent maradnia, mert el kellene intézni egy dolgot. Miért nincs ilyen sokáig privi?!


    Este majd jelentkezem.


    Kellemes délutánt, jó időtöltést kívánok !

    előzmény:
    naros (30951)
    2017-09-07  07:36

Címlap

top