Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

PoCakOS - PCOS Klub

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2008. Április 17. 20:40
Azért, hogy mi babások ne offoljuk hülyére a babakelengye és kismamaruhavásárlás és tsaival, az eredeti PCOS topicot...
  1. 2013. június 7. 22:5513301.

    Sziasztok!

     

    Tegnap voltam Uh on, a 38.cnon. Mhny:7mm, egyik oldalon sincs domináns tüsző:( Nem tudom, mi lezs ebből a ciklusból.

     

     

  2. 2013. június 5. 19:3213300.

    Köszi a gratulációkat! :)

     

    Emese lett a neve a csöppségnek.

    A szülés nem volt olyan félelmetes,mint amilyennek gondoltam.

    Nagy bátran tűrtem a vajúdást,mikor közölte a szülésznő, hogy ez még semmi idáig(4cm voltam), úgyhogy hagytam a hősködést és epidurált kértem :)

    Párom bent volt végig, fájásszünetekben(még az epidurál elött) én nyugtatgattam őt, mondván"nem fáj annyira,mint amilyennek látszik" fájások közben meg ő bíztatott engem. Nagyon édes volt

    Jött a végén a kitolás, ott szenvedtem még egy kicsit a lánnyal, pár nyomás után benyögte a doki,hogy akkor szüljünk,mire megkérdeztem, "miért, eddig mit csináltunk?!"

    Apuka első szava, mikor kibújt a pici: "tényleg lány lett!"-de olyan meglepődve, mintha nem tudtuk volna már hónapok óta.

     

    Nem unatkoztunk és igazán egyedi szülés volt. A doki szépen összevart, nem si volt baj, egész mostanáig, néha járni is alig bírok. Reméljük ez is hamar elmúlik-itt olvastam az egyik topikban,hogy az egyik kismama fürdés közben talált néhány varratot a gátjánál és kiszedte magának--mik vannak?! Én terpeszbe sem tudom vágni magam,hogy lesz a kontroll, nem tudom

     

    A kicsivel pedig ma kellett menni tanácsadásra először, pedig még nincs 2 hetes a szentem. Hát voltam is olyan mérges a védőnőre meg a dokira is. Nem úgy van az,hogy egy ekkora csöppséggel kisbabák meg anyukák tömegében várakozik az ember. Ráadásul a doktornő késett is, harapós is volt. Azt se engedte,hogy felöltöztessem Mesit, egy szál textil pelusban átküldtek a szomszéd szobába,hogy majd ott...

    Anyu elkísért minket, szó nélkül tűrte a dühkirohanásomat, majd megjegyezte,hogy előre fél a következő látogatástól, ami két hét mulva esedékes, mert ő fog ismét elkísérni minket. Azt mondta,hogy időzített bomba módjára viselkedtem

    De nem hülyeség két hetes babát berendelni? Normálisabb helyeken a védőnő meg az orvos házhoz megy és nem a kicsit kell hurcibálni.

    előzmény:
    sotty (13297)
    2013-06-05  11:29
  3. 2013. június 5. 16:0613299.

    Szia!

     

    Pont úgy van, ahogy leirtad! Nálunk nem kell recept hozzá, és nem a doki irta fel, magamtól szedtem, minden másnap. Utánaolvastam a receptnek, 2-3 hónap után lehet túladagolni, és akkor napi 2oooo egységet, ha szedünk, hát nekem majdnem sikerült, csak én eddig egy üvegcsét 1 hónap alatt ittam meg. Most szünetelek. Igy utólag, remélem nem lesz belőle gond

    A legközelebbi adagnál (ami leghamarabb szeptember, október lesz) már veszek valami szemcsepp adagolót, s azzal fogom számolni a napi 5 cseppet.    

    előzmény:
    sotty (13298)
    2013-06-05  11:38
  4. 2013. június 5. 11:3813298.
    melbak ez számomra még mindig nem logikus... azt írod ha a mérőkanál 1,25 ml  ÉS 1 csepp D vitamin 1400 NE (nemzetközi egység) D-vitamint tartalmaz, akkor több mint 50 ezer NE-t tartalmaz az 1,25 ml-es mérőkanál... ezek szerint 1 mérőkanálnyi, azaz 1,25 ml folyadék egyenlő 36 cseppel??!?!?!?! Az itthon kapható D-vitamin maximális napi adagja felnőtteknek 5 csepp!!!! És csakis receptre kapható, amire ráírják a szükséges adagot... te jó ég.... ha így van ahogy leírtam, akkor nálatok dilidek a dokik... (mondjuk azokból itthon is van azért szép számmal )
    előzmény:
    melbak (13292)
    2013-06-02  18:58
  5. 2013. június 5. 11:2913297.
    Gratulálok a kislányodhoz!  Végül hogyan zajlott a szülés? Gyere és írd meg a részleteket, ha lesz időd! A tanácsok miatt meg ne aggódj, bizony azok záporoznak rendesen, de hallgass inkább az ösztöneidre :) meg a gyerekorvosra és a védőnőre :) ők kívülállóként látják ugyanis a helyzetet, így az ő tanácsuk a legobjektívebb :)) Mindenesetre éjszaka sose ébressz fel alvó babát, mert megszívod 
    előzmény:
    Laruku (13295)
    2013-06-03  12:21
  6. 2013. június 3. 16:0013296.

    Gratulálok a babához! Jó egészséget és sok örömot nektek! Mi a neve a babának? 

     

    Sok sikert a kezdeni nehézségek leküzdéséhez! 

    előzmény:
    Laruku (13295)
    2013-06-03  12:21
  7. 2013. június 3. 12:2113295.

    Sziasztok!

     

    Kicsit eltüntem. A dokinak igaza lett, mikor a felpuhult méhszájra azt mondta "holnap szülünk", mert másnap megszületett a kislányom.

     

    Azt hittem túl vagyok a nehezén,innentől sétagalopp lesz minden, de rá kell jönnöm,hogy nem így van. Most következik a mikor eszik? mennyit eszik? mennyit kakil? mennyit pisil? most miért sír? továbbá a felkeltsem vagy hagyjam míg jelzi,hogy éhes? valamint lesz-e elég tejem? című fejezet. Izgalams az biztos.

    Sok az okos tanács, mégha a legtöbb ellent is mond egymásnak.

     

  8. 2013. június 3. 10:5813294.
    Menyus, most már fogslmam sincs, h mennyit szedek?! Lehet, h elirtam egy nullát?! Majd otthon előszedem a használati utasitást és megnézem pontosabban, tegnap nagyon siettem, mikor irtam a hszt. Jó, h mondod, akkor ma mindenképp megnézem ezt a dolgot....
    előzmény:
    menyus81 (13293)
    2013-06-03  07:36
  9. 2013. június 3. 07:3613293.
    Melbak, az rengeteg!!!! Napi 10 000 NE-nél nem szabad többet szedni, mert káros! 5000-nél semmiképp ne szedj többet, sőt, ha régóta szedsz 50000-t, akkor most egy darabig nem is kellene szedned...
    előzmény:
    melbak (13292)
    2013-06-02  18:58
  10. 2013. június 2. 18:5813292.

    Már kiokoskodtam, h a mérőkanál 1,25ml és a D vitamin 1 csepp 14oo D vitamin mértékegység, (hirtelen nem jut az eszembe) igy az 1,25 az kicisvel több mint 5oooo .... igy pont jó minden másnap kicist több mint 5ooooet szedek.

     

    előzmény:
    menyus81 (13291)
    2013-05-31  13:57
  11. 2013. május 31. 13:5713291.
    125 ml-t szedsz naponta? Az több,mint egy dl... valami csak rá van írva, pl. hogy egy csepp mennyi egység (400 NE pl). Annyit szedj, hogy napi 5000 NE meglegyen kb.
    előzmény:
    melbak (13290)
    2013-05-31  13:09
  12. 2013. május 31. 13:0913290.

    Figyelek a jelekre, de már ebben a ciklusban is vagy 3x gondoltam, h na, akkor most lesz Pé, pedig tüsző se volt látható semikor sem. Valmelyik nap is olyan jó tojásfehérjés volt a nyák. 

    Hát sajnos, h nekem nem elég a met sőt a Pioz sem, és ismét Piozt szednék, de nem lehet kapni egy patikában sem, valami oknál fogva, de még hasonló hatóanyagú gyógyszert sem.

    D vitamint szedem, csak az vele a bajom, h fogalmam sincs, h mennyit, mivel olaj nem kapszula. Egy 125ml köptetőszirupos kiskannállal szoktam "mérni" minden másnap, nem tudom, h jó-e igy.  Az nem tudom mennyi, van esetleg ötlet, h hogyan mérhetném? 

     

    Megint szedem a Mastodynon cseppeket is, 2x3o csepp, az homeos Agnus Castus meg még 3 más növény keveréke.

     

    A szünet alatt lesz hormonvizsi is, ha megjön akkor a 3.cn megyek progit, LHt, FSHt, prolaktint, tesztoszteront adni és apa megy katonavizsire. Ez van előreláthatólag tervben és augisztus közepén vagy szeptemberben megpróbálkozunk a Closty+Merionallal (jó volna még augusztusban, mert a rajtam maradt 2 teljes doboz Choragont legalább fel tudnám használni, azaz vagy 2db, mert augusztusban lejár). 

     

     

     

    előzmény:
    menyus81 (13289)
    2013-05-31  08:35
  13. 2013. május 31. 08:3513289.

    Melbak, mivel volt már sokadik napi PÉ-d, figyelj a jelekre, és ha PÉ gyanús, akkor akciózzatok.

     

    Sajnálom, hogy ilyen "szerencsétlen" vagy, sajnos a legtöbbeknek helyreáll a PÉ a mettől, de neked a met nem volt elegendő.

     

    A D vitamint ne felejtsd el szedni szünet alatt se, nagy dózisban.

    előzmény:
    melbak (13288)
    2013-05-30  21:22
  14. 2013. május 30. 21:2213288.

    Sziasztok!

     

    Voltam Uhon: sajnos mot sincs még egyik oldalon sem dominánms tüsző, 31.cnon vagyok, mhny CSAK 7-8mm. A doki követni akarja még tovább a ciklust, bár nem tudom, van-e értelme. Megbeszéltük, h nyáron szünet lesz és szeptemberben megpróbáljunk egy Closty-Merional kombis ciklust. Én vagyok az egyetlen páciense, akinek ilyen sokáig nem sikerül teherbe esnie, a legtöbben néhány hónap metformin szedés után teherbe estek és csak néhánynál alkalmazott eddig Clostyt, (pcos esetén) ők az 1.v2. ciklusban teherbe estek. Én meg még nem. Naén avgyok a kivátel erősiti a szabályt, ez mondom is mindig, sjanos...

     

    szép estét 

    előzmény:
    melbak (13287)
    2013-05-29  15:08
  15. 2013. május 29. 15:0813287.

    Sziasztok!

     

    Ha én nem irok, nem ir senki?!

     

    Tegnap megünnepeltük a kedvesemet, szülinapja volt, csak a család voltunk.

     

    Holnap megyek UHra, a görbém nem mutat semmit, azaz még nem volt Pé, viszont egy hete nagyon éhes vagyok, lehet, h nem jól étkezem, de zavar, 2 napja pedig fáj a mellem, nem érzékeny, hanem fáj, érdekesen. Nem tudom mihez hasonlitani, érzem, h vannak. Holnap hátha látunk már valamit az Uhon.

     

    Nagyon hideg van már egy hete, nesze neked május vége...

     

     

  16. 2013. május 24. 14:1613286.

    Sziasztok!

     

    Erre az elköttetésre én is irtam már egy plt, egyik ismerősöm lánya 2.császár után 28 évesen köttete el magát, teherbe si esett, nem tudta és vakbélgyanúsan viték be a kórházba, ahol is, fél óra alatt megszült 1 év van 2. és 3. gyerek között. Na ilyet is tudni kell!

     

    Kisanna: De jó nektek, h még gumi mellett is sikerült teherbe esned! Aki tud az tud! (ne vedd sértésnek, csak most magam miatt irom, h én meg nem tudok)

     

    Menyus: pihenés lesz. 

    előzmény:
    Kisanna (13285)
    2013-05-24  12:18
  17. 2013. május 24. 12:1813285.

    Sotty, hát igen, 100%-os módszer sajnos nincs. :-(

    Én a 3. terhességem alatt elgondolkodtam azon, hogy kérem a petevezetők elvágását (tudtam, hogy császár lesz, egyúttal meg lehetett volna csinálni), de aztán elrettentem, és nem csináltattam meg. De amikor beszéltünk róla a dokival, akkor azt monda, hogy ha megcsináltatom, és egyszer véletlenül nem jön meg a mensim, akkor azért csináljak egy terhességi tesztet, mert még az is lehet... Szóval, még ez sem 100%

    (Egyébként én nagoyn megbántam, hogy akkor nem csináltattam meg, mert a gumit ugyan én is szeretem (épp azért, mint Te ;-) ) , de a 3. gyerek gumi mellett lett, és negeydiket inkább már nem szeretnénk... :-) )

    előzmény:
    sotty (13278)
    2013-05-23  13:15
  18. 2013. május 24. 09:4913284.

    Én két hétig húztam két ujjnyira nyitott méhszájjal. Sajnos tovább nem jött össze, viszont nekem jóval előbb nyílt, mint kellett volna.

     

    Melbak: sajnálom. Pihenjetek kicsit, és azalatt csináltasd meg a lapart:)

    előzmény:
    sotty (13280)
    2013-05-23  16:46
  19. 2013. május 23. 20:3713283.
    Minden jót a szüléshez! Kiratás!
    előzmény:
    Laruku (13281)
    2013-05-23  18:57
  20. 2013. május 23. 20:3713282.

    Szia Sotty!

     

    Akkor még reménykedem, h ideér! A cirill betűkkel nem volt gond eddig. mindegy, ne agyaljunk rajta, ha megjön itt lesz és megköszönöm, ha nem, igy jártunk. Ha nem használtad volna fel, akkor úgy is mindegy, én meg valahogy máshogy oldom majd meg:)

     

    Egyébként Menyus irta a gumis dolgot, nem én

     

    Elég komoly dilemma a fogigátló téma: én ilyenen még nem is gondolkozom, meg nem is fogok a közeljövőben

     

     

    Fogamzásgátlót soha nem szedtem 1 cikluson kivül, akkro nem vettem észre a mellékhatását. Mi Flóra után óvszerrel védekeztünk, nekem nem volt gondom vele, inkább a férjemet zavarta, de nélküle azért 1ooX jobban bejön a szex, mint gumival. A spirál dolog, hm, érdekes, mivel én mindig azt hallom, h a spirálnál megtermékenyül a pete csak nem tud beágyazódni, az idegen test megakadályozza, ez nekem sok, ez olyan, mintha elvetetném, cska még nem tudok róla, vagy nem is tudom hogyan fejezzem ki magam. Beavatkozásokat nem végeztetnék se magamon, se a férjemen, mert azért még ez is ott van.

     

    Komoly és felelősségteljes döntés, az biztos, örülök, h nem kell rajta gondolkoznunk egyelőre.

     

    Sok sikert Sotty a megfelelő módszer kiválasztásához! 

     

     

     

    Voltam ma UHra: mhny 9mm, egyik oldalon sincs domináns tüsző:(

    gondolotam...

    A doki azt mondta, h várjunk még, mást ugy sem tudunk igazán tenni, igy köv Uh csütörtökön. Ebben a ciklusban még nem fizettem egyetlen egy Uhért sem, igy tűrhető.

     

     

     

    Itt nagyon hideg lett meg esik is minden nap. Most van április, viszont már érik a kertben az eper, már ma 3. alkalommal szedtem belőle egy szép adagot, estére fincsi lesz.

     

    Szép estét! 

    előzmény:
    sotty (13278)
    2013-05-23  13:15
  21. 2013. május 23. 18:5713281.

    A lényeg,hogy elindult, a többi nem számít

     

    előzmény:
    sotty (13280)
    2013-05-23  16:46
  22. 2013. május 23. 16:4613280.
    Hááát, elindult valami, de ettől még napokig egyben lehettek, nem akarlak elkeseríteni... van, aki napokig elvan pár ujjnyira nyitott méhszájjal is... 
    előzmény:
    Laruku (13279)
    2013-05-23  13:30
  23. 2013. május 23. 13:3013279.

    Köszönöm szépen a válaszokat! :)

    Ma voltam dokinál, azt mondta, fel van puhulva a méhszáj. Vagyis elkezdődött? :)

    Rengeteg féle érzés kavarog bennem, bocsi a drámázásért,de valahol ki kell adnom magamból

     

  24. 2013. május 23. 13:1513278.
    Juj, kisanna ez  durva... én is ezen gondolkodtam, hogy 100%-os módszer nincs, és mi van, ha mégis teherbe esik az ember a Mirena mellett? Kötelező elvetetni? Vagy mi történik? Erről az egyről nem írt semmit a reklámfüzetke... viszont jó volna olyan fogigátlót találni, ami csökkenti a mensis vérzésemet, mert az nálam nagyon durva.. szó szerint ömlik, ilyenkor a vérveszeség miatt teljesen munkaképtelen vagyok 2 napig, a cukrom amúgy sem magas soha, de mensior rendszeresen hipózok, elájulok :( szóval igen melbak eltaláltad, tényleg szeretem a gumit, de a mensin nem segít, minden más szempontból viszont az a számunkra optimális. Tablettából már rengetegfélét próbáltam, de olyat még enm találtam ami ne tett volna depissé egy idő után, sajnos erre családilag hajlamosak vagyunk. Én amúgy szerencsére elég jó kedélyű vagyok, de anyukám igencsak benne van a sűrűjében... és Vili születése után engem is elkapott a szülés utáni depresszió, szerncsére viszonylag lightosabb formában - de így sem volt egy csúcsélmény. Fogigátló tabletta mellett meg általában alap, hogy ingerlékenyebb leszek, és hajlamosabb vagyok a dolgok sötét odalát látni, no meg a libidóm sincs a tetőponton (ez mondjuk tényleg hatékony lehet fogigátlás szempontjából ), és én utálom ezt az állapotot, nem kell vissza még azon az áron sem hogy viszonylag elviselhető szintre csökkenti a mensis vérzést.... szóval nagy a dilemma, rengeteg a megfontolandó szempont... a Mirenárólo meg vagy áradoznak, vagy a pokolba kívánják, nehéz a döntés, pláne hogy anyagilag is eléggé kockázatos...
    előzmény:
    Kisanna (13276)
    2013-05-23  12:38
  25. 2013. május 23. 12:5013277.
    Nem ismerem a Mirenát, de ha annyira "szereted" az óvszert (bocs, de nem találtam rá jobb szót), akkor miért nem csak óvszerrel védekeztek?
    előzmény:
    sotty (13275)
    2013-05-23  12:23

Címlap

top