Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ide, ide HR-esek!

TCS
TCS
Létrehozva: 2008. Április 15. 14:01
Kedves HR-esek, munkaügyisek! Ezt a topikot magunknak nyitottam, hogy itt megbeszélhessük a munkával kapcsolatos kérdéseket, viselt dolgainkat, szakmáink szépségeit, nehézségeit. Remélem, minél többen leszünk, megosztjuk a tapasztalatainkat, hülyéskedünk és segíthetünk is egymásnak. Persze, ha a topik létjogosult. Szóval üdv' mindenkinek a fedélzeten.
  1. 2008. Április 16. 14:01101.
    A HILL-nek van jó munkatesztje, nem tudom mennyi a licensz ára, nyilván sávosan degresszív, de szerintem olyan 10 rugó körül van, per darab.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938103 (99)
    2008-04-16  13:38
  2. 2008. Április 16. 13:42100.

    köszi a tanácsot. :)

    nem is szerettem volna beadni ;) Önismeretem azért kevéske akad :)

     

    előzmény:
    Barbec (97)
    2008-04-16  13:33
  3. Torolt_felhasznalo_938103
    Torolt_felhasznalo_938103
    2008. Április 16. 13:3899.

    Barbec, én még emléxem arra a bizonyos kérdésre a gyerekvállalással kapcsolatban :) a vicc az, hogy az illető azóta hr tanácsadó lett: ügyfelekkel dolgozik. Nocomment.

     

    Kicsit lemaradtam, de a kiválasztásra visszatérve: tőlem azt hiszem, jellemzően jó hangulatban mennek el a jelöltek. Mondjuk én informatikusokkal dolgozom, ami külön világ..

     

    Keresek most személyzeti tanácsadót.. bejönnek farmerben, kötöttpulcsiban.. ami ok, ha előtte szól.. de basszus, ha így kezdi, akkor milyen lesz később??

     

    És most kérdés: nem tud valaki olcsón, darabáron megvehető online pszichotesztet? Elsősorban munkaattitűdre kihegyezve? A Captaint néztem, de mocsokdrága...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. Április 16. 13:3598.
    Az egész a szimpátiáról szól. Ha szimpátia megvan, az már fél siker. Ha nincs, kár a gőzért...
    előzmény:
    Barbec (97)
    2008-04-16  13:33
  5. 2008. Április 16. 13:3397.
    Tényleg nem lehetnek jó tapasztalataid... Szerintem Burgonya nem szándékozott lehúzni a wc-n, egyszerűen abban igaza van, hogy ilyen hozzáállással nehezen fogsz NEKED MEGFELELŐ munkát találni. Mert mint most is írod, nem szereted a kötöttséget, és mégis irodai admin. munkát végzel. Viszont az biztos, hogy fejvadász és közvetítő cégekhez inkább ne add be a jelentkezésedet, mert ott nem fogsz tudni brillírozni :)
    előzmény:
    Pelly (92)
    2008-04-16  13:22
  6. 2008. Április 16. 13:3296.

    de bocs, offolok, ez Hr-eseknek nyílt szakmai topik :)

     

    azért köszi a válaszokat :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. Április 16. 13:2795.

    nyilván valamiért eddig is felvettek egy-egy pozícióba, és főként utcáról mentem be, nem csókkal.

     

    A hozzáállásom akkor is ez volt, tehát azért még ne húzz le a vécén plíz :)

     

    Bár tény hogy régebben annyira  nem dívott ilyne gyerekkérdéseket feltenni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_870760 (93)
    2008-04-16  13:25
  8. 2008. Április 16. 13:2694.

    hm...valóban, nem szeretnék ücsörgős irodai munkát, nem is nekem való, ellenben ilyen munkakörben dolgozom most is. :)

    Aláírom, hogy kevés az önmbizalmam, félek esetleg új dolgokba belevágni.

    Viszont tényleg körülbelül ott tartok, hogy családalapítás. Tehát eleve meggondolom mit csináljak. Nyilván most indítani egy vállalkozást mondjuk szolgáltatásban nem jó ötlet.

     

     

    előzmény:
    Barbec (91)
    2008-04-16  13:20
  9. 2008. Április 16. 13:2593.
    Ha így állsz hozzá, akkor biztos nem is fog menni.
    előzmény:
    Pelly (92)
    2008-04-16  13:22
  10. 2008. Április 16. 13:2292.

    igazad van, ami a vásár jellegét illeti.

    De attól még nem tetszik :)

     

    hitessem el, hogy alkalmas vagyok a pozícióra? Mégis hogyan?

    Nem tudom mit várnak el. A hirdetésekben a sablondumák vannak, csapatorientált, innovatív, anyámkínja... az interjún sem mondanak mást. Megkérdezik mik a jó tulajdonságaim. Őszinte vagyok :) Tehát menjetek a fenébe :DDD na kb ezt gondolom. És ez nembiztos hogy midenn esetben az én hibám.

     

    Lehet hogy csak én vagyok ennyire béna, de nekem ez nem megy.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_870760 (90)
    2008-04-16  13:19
  11. 2008. Április 16. 13:2091.

    Megkérdezhetem, hogy milyen pozícióban dolgozol? Mit csinálsz? Vagy ha nem dolgozol, mivel szeretnél foglalkozni? A hozzáállásod alapján én nehez képzelek el Neked egy kötött, adminisztrációs irodai munkát :) Javíts ki, ha tévedek!

    Abszolút jogos, hogy ezt szeretnéd válaszolni, és igazság szerint, ahol megkérdezik azt, hogy mikor szeretnél gyereket, ott nincsenek jó kilátások ;) 

    előzmény:
    Pelly (87)
    2008-04-16  13:16
  12. 2008. Április 16. 13:1990.

    De tényleg rossz érzés, hogy kuncsorogjak, hazudozzak valamit össze, csakhogy én legyek a legszimpatikusabb.

     

    Rossz felfogás. Miért kéne hazudoznod? Magad kell adnod, az erősségeidet kihangsúlyozni, és elhitetni (láttatni) azt, hogy valóban alkalmas vagy a pozícióra, és szeretnéd is. Ennyi. Köze nincs a hazudozáshoz...

     

    Amúgy meg a munkaerőpiacot nem véletlen hívják munakerőpiacnak. Ez egy vásár.

    előzmény:
    Pelly (87)
    2008-04-16  13:16
  13. 2008. Április 16. 13:1989.

    én pl egy éve sehol sem titkoltam, hogy gyerekes anyuka vagyok... és kellettem is :)

     

    régebben erre a kérdésre közöltem, hogy nem tudom, de majd időben szólok :) ott sem volt probléma 

    előzmény:
    Pelly (87)
    2008-04-16  13:16
  14. 2008. Április 16. 13:1688.

    Osztom. A második részét.

    Mondjuk úgy, hogy a "jó csajok" hátrányban vannak. Én is érzem magamon, hogy amikor olyan jelöltem van, aki vonzó számomra, mint nő, akkor kicsit engedékenyebb vagyok, megszólal belül a csengő.

     

    Egy jó csajnak több előítélettel kell szembenéznie. Egyből rámondják, hogy jó nő, biztos hülye, meg hogy a vonzerejét próbálja felhasználni, stb. Nem irigyellek ezért, tényleg.

    előzmény:
    com.com (77)
    2008-04-16  11:34
  15. 2008. Április 16. 13:1687.

    de én nem szeretném ezt válaszolni, hiszen semmi köze hozzá.

    Én azt szeretném válaszolni, hogy erre nem válaszolok.

    Ugyanis kikérem magamnak. Oké, magammal cseszek ki, a következőtől úgyis meg fogja kérdezni ugyanezt.

     

    De úgy gondolom, hogy egy álláskeresésnek azért nem kéne valóban rabszolgavásárnak kinéznie, és mér én érezzem magam úgy, mint egy utcán álló magát áruló k.

     

    Nagyon rossz tapasztalataim vannak, bocs, ha kicsit tömény.

    De tényleg rossz érzés, hogy kuncsorogjak, hazudozzak valamit össze, csakhogy én legyek a legszimpatikusabb.

     

    Nem is tudom magamat adni...fogalmazzak szabatosan, körmondatok, figyeljek hogy ülök, mert az is beszédes, ne piszkáljak semmit, kezem legyen az asztalon, mert az nyíltságot tükröz...

    Nekem ehhez semmi kedvem.

    A munka általában köszönőviszonban sincsen azokhoz a kérdésekhez és válaszokhoz amiket feltesznek. Multinál nem is próbálkozom, hogy többfordulós tesztekkel meg mifenékkel értékeljenek...na kösz nem.

    előzmény:
    Barbec (85)
    2008-04-16  13:11
  16. 2008. Április 16. 13:1286.
    Amúgy velem is előfordult, hogy HR pozícióra jelentkeztem, és egy HR-es csaj tette fel nekem ezt a kérdést, mire közöltem, hogy ez diszkrimináció, de azt mondta, hogy az ügyvezető igazgató úgyis rá fog kérdezni..... No comment....
    előzmény:
    Barbec (85)
    2008-04-16  13:11
  17. 2008. Április 16. 13:1185.
    Az, aki ilyen kérdéseket tesz fel, egyrészt megsérti a törvényt, másrészt alkalmatlan erre a munkára, bár kis cégeknél, ahol nincsen külön HR, ott elég gyakran előfordul ilyen..... Okos válasz nincs, de nyugodtan közölheted udvariasan, hogy természetesen szeretnél majd babát, de most az elsődleges cél, hogy megalapozd a karriered (vagy ha nem kezdő vagy, akkor építsd).
    előzmény:
    Pelly (84)
    2008-04-16  13:01
  18. 2008. Április 16. 13:0184.

    sajnos tökéletesen egyetértek.

    az összes interjúm kínszenvedésként éltem meg, kivéve egyet, egy kis cégnél a főnök interjúztatott, ráadásul volt második kör is, és ide fel is vettek.

     

    Azóta teljesen átszerveződött a cég, már nem ez a pasi a főnök, és május végétől nem tartanak igényt a  munkámra.

    Amióta közölték görcsben van a gyomrom, hoyg újból interjú, áruljam magam, idióta kínos kérdéseket tesznek fel, meg hogy szeretnék-e gyereket.

    Eldöntöttem, azt fogom erre mondani, hogy mi köze a betöltendő munkának ehhez?

    Tuti nem vesznek így fel, de azért mindennek van határa.

     

    Azt árulja el nekem legyen kedves interjúztató HR-es, hogy miért az a cél, hogy a jelölt full kínosan érezze magát, meg kb mintha turkálnának a magánéletemben.

     

    Speciel erre  akérdésre hogy lehet okosan válaszolni?

    előzmény:
    com.com (80)
    2008-04-16  11:57
  19. 2008. Április 16. 12:0683.
    Amúgy tényleg ritka az olyan ember, aki kellemes légkört tud teremteni egy olyan helyzetben, ahol a megélhetésed a tét... De azért akadnak olyanok is :) Álláskeresőként én sem szívleltem a karót nyelt interjúztatókat, hát hogyan adja önmagát az ember olyan helyzetben, ahol feszélyezve van? :)
    előzmény:
    com.com (80)
    2008-04-16  11:57
  20. 2008. Április 16. 12:0482.
    Félreértés ne essék, az ápolatlanság nálam nem egyenlő a "rondasággal". Lehet valaki baromi szép, de iszonyat ápolatlan, és lehet valaki kevésbé szép, de látni rajta, hogy törődik magával, legalább minimális szinten. Nekem nem ezek a dolgok fontosak, hogy ki szép és ki nem, hanem hogyan kommunikál, milyen a meglátása, a hozzáállása, stb. Az erős kisugárzás egyébként elképzelhető, hogy valahol hátrányt jelent, de ez szerintem pozíció függő. De ha annál a munkánál, amire jelenkeztél, hátrányt jelentett, akkor az nem a Neked való munkakör. Amúgy mivel foglalkozol, ha szabad kérdeznem? :)
    előzmény:
    com.com (77)
    2008-04-16  11:34
  21. TCS
    TCS
    2008. Április 16. 12:0181.
    Igen, ilyen is van mindenhol. Meg olyan is, hogy az ember kitépné a haját nap végére a sok oktondi jelölttől. Bocsánat, mosolygi...
    előzmény:
    com.com (80)
    2008-04-16  11:57
  22. 2008. Április 16. 11:5780.

    Ezért mondtam, hogy szeretnék egyszer egy olyan interjúztatóval találkozni majd, aki kellemes légkört tud teremteni. Eddig eggyel találkoztam, mint már említettem, akinél jól éreztem magam.

    Én eddig mindig pozitívan mentem az interjúkra, de annyiszor csalódtam, hogy általában, ha az állásinterjú szóra gondolok már elszorul a torkom. Stresszeltetés, várakoztatás, pofavágások stb. stb.

    Szakmai gyakorlatokon ill. a két munkahelyemen is tapaztaltam, hogy a jobb állásokat kör e-mailben küldik szét a cég alkalmazottjai között és először a helycserés támadás jön szóba, ha nincs átcsoportosítás, akkor az alkalmazottak családja, ismerősei, ha ez sem jön össze, nos akkor hirdetnek, tudom, hogy ez megint általánosítás. De a szakmai gyakorlatokkal együtt 6 munkahelyen voltam, nos, ebből 3 multi volt, 2 kisebb cég, és egy közepesnek mondható, és mindegyiknél ezt tapasztaltam. Sőt fültanúja is voltam, annak, amikor a nagyfőnökhöz mentek be állást kérni, mert a lánya főiskolát végzett angol-német középfok és 50 helyre elküldte, 2 hívta vissza, de persze nem felelt meg. Természetesen két hét múlva a lánya ott dolgozott az adminisztráción.

    Sajnos ez a nagy magyar valóság, nem pedig a stresszmentes 'álom' állásinterjú

    előzmény:
    TCS (79)
    2008-04-16  11:38
  23. TCS
    TCS
    2008. Április 16. 11:3879.
    Nekem ez azé' vad egy kicsit. Igenis volt olyan jelöltem, aki küldött utána e-mailt, hogy köszöni a remek interjút, jól érezte magát, pedig megegyeztünk, hogy nem Ő az emberünk. Nem szeretem, ha általánosítanak az emberek, de nem bántásból írom ezt, csak sokszor találkozom ezzel a jelenséggel, durvább formában is.
    előzmény:
    com.com (77)
    2008-04-16  11:34
  24. TCS
    TCS
    2008. Április 16. 11:3578.
    Burgonyával sok dologban egyetértek. Com-com, nem baj, ha kívülállóként nem mindig világos, mit miért kérdezünk. Én sosem akarnám megérteni a kettős könyvelést pl. Ez is egy szakma, amit csinálunk, itt is vannak jobb, rosszabb emberek. Visszatérve a caring-re, nálunk megy, de nem is vagyunk olyan sokan. Ezért is szeretem. Nem mennék 100 fölötti céghez 3. HR-esnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. Április 16. 11:3477.

    Számomra a kellemes beszélgetés nem ez a kategória, én ezt megmérettetésnek veszem, hiszen a megélhetésem múlik rajta, lehet én is beszélgetésnek venném, ha éppen nem pénzből élnék meg.  Szerintem nics ember, aki ezt kellemes beszélgetésnek tartaná az interjúztatónak kívül esetleg, bár az ő esetükben sem vagyok erről száz százalékig meggyőződve.  

    Jó lenne már olyan interjúztatóval találkozni, bár jelenleg nem keresek állást, aki tényleg empatikus /félreértés ne essék nem Terézanya, csak emberi/ és normálisan viszonyul a jelölthez, sajnos mondom 1 darab ilyen emberrel sikerült találkoznom.

     

    A másik válaszra, nekem pont nem az ápolatlan, hanem az ellenkezője, sokan szépnek tartanak, és ez az állásinterjúknál, ha fiatal hölgy /bár magam is csak 24 vagyok/ az interjúztató, akkor nagy hátrányt jelent, főleg, hogy már nő is mondta nemcsak férfi, hogy nagyon erős  kisugárzásom van, akár egy szabadidőruhában is, ezek után mondanom sem kell, hogy életem eddigi két munkahelyén egy férfi és egy a cégtől már távozó idősebb hölgy vett fel, akinek a helyére kerültem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_870760 (73)
    2008-04-16  10:43

Címlap

top