Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Akik szeretik a könyveket

Anheszenamon
Létrehozva: 2008. Április 14. 13:32

Sziasztok! Azért nyitottam ezt a topikot, mert láttam van külön Danielle Steel, Martha Tailor, klasszikusok. Én viszont nem csak romantikus könyveket szeretek! Szeretem a "ponyvát", de szeretem a krimiket, thrillereket és a szépirodalmat is. Ha olvastál egy jó könyvet, gyere és számolj be róla! De mindenki megírhatja a fekete listás könyveket is!

Várok mindenkit szeretettel!

 

  1. 2013. január 8. 20:3338376.
    Holnap készülök könyvtárba, ha bent lesz beleolvasok, talán kihozom. Könyvesboltban már nézgettem amikor megjelent az első, de akkor nem találtam olyan jónak, hogy megvegyem. Azóta, mint írtam sokan mondtak már róla jókat, de most elbizonytalanítottál. 
    előzmény:
    Aida84 (38375)
    2013-01-08  20:09
  2. 2013. január 8. 20:0938375.

    én olvastam az első négy Hunyadit, szidtam itt jó sokáig, de azért tetszett. csak néhány figura olyanra sikerült, mintha az író töményet kevert volna valami ütős hallucinogénnel, mielőtt leült volna írni....

     

    képzeljétek, végre voltam ma könyvtárban, már nagyon hiányzott. három könyvet hoztam ki, még nem tudom, melyikkel kezdjem. az elmúlt napokban Niffeneggertől olvastam a Highgate temető ikreit, amin nem tudok napirendre térni. alapvetően nem rossz, de néha a hajamat téptem, hogy lehet ilyen hülyeséget írni. 

  3. 2013. január 8. 17:3038374.
    Hunyadi könyveket már többen dícsérték. Olvastam már Hunyadiról könyvet az nagyon tetszett, igaz az jó régen íródott. Most Rákóczi kétkötetes élatrájzába is belekezdtem. Ez se ma íródott, olyan a nyelvezete, hogy szinte folyamatosan keresnem kell a szavak értelmét. Nagyon jó könyv, de csak akkor tudom olvasni, ha teljesen nyugodt vagyok.
    előzmény:
    vilou (38372)
    2013-01-07  17:15
  4. 2013. január 8. 17:2538373.
    Párom már túl van a követekző három részen. Neki is nagyon tetszett, de azt mondta, hogy az első a legjobb. Hallottam én is, hogy megjelent az ötödik rész. Igyekszem beszerezni.:)
    előzmény:
    kosmacsek (38368)
    2013-01-04  20:12
  5. 2013. január 7. 17:1538372.

    SziasztoK!

    Hát megjöttem.. Utólag is nagyon boldog új évet kívánok Mindenkinek! Azt hiszem kb. szeptember óta nem jártam erre. Semmire nem maradt időm. Ngyjából hétfőtől csütörtökig az egyetemen vagyok nappal, aztán csütörtök péntek szombatonként éjszaka dolgozom, a maradék időben meg regenerálódom. Elég nehéz váltogatni a nappali és éjszakai üzemmódot . 

    DE!! Nagyon élvezem az új sulit, egy percig nem bántam meg a döntésemet. Sokkal több kihívás van számomra ebben mint a gyógytornász szakon volt. Na jó, ez a jegyeimen is meglátszik.. De eddig minden vizsgám sikerült, igaz van ami éppen csak görbül , de ez egy egészen más terület.

    Karácsonyra kaptam 4 könyvet, az árnyalatos trilógiát , most olvasom a SZürke ötven árnyalatát. Plusz kaptam még Mats Standberg ,Sara B Elfgren-től a Kör c. könyvet. Elvileg ez is egy trilógia első kötete. Na de amennyi idő marad olvasni... csodálkozom hogy dec 24 óta befejeztem a HUnyadi sorozat első kötetét (nagyon tudom ajánlani a történelmi regényeket kedvelőknek), plusz még elolvastam vagy 150 oldlt... Ahhoz képest hogy a HUnyadi könyvet 3 hónap alatt tudtam csak befejezni...

    Remélem jól vagytok, a visszaolavsással nem próbálkozom, mert pénteken jön az újabb vizsgám, és ma meg megyek 20 órára dolgozni, úgyhogy addig tanulok még. 

    Legyetek jók! 

  6. 2013. január 6. 12:2738371.

    letoltheto

    előzmény:
    tothkatalin85 (38370)
    2013-01-06  12:25
  7. 2013. január 6. 12:2538370.

    én a J. K. Rowling - Átmeneti üresedés nagyon jó könyv

    letölthető pdfbe:

     

  8. 2013. január 6. 04:0638369.

    Sziasztok!

     

    Lassan én is ideértem. Nagyon el voltam havazva mostanában, az olvasásra sem maradt időm.

    Utólag is nagyon Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!

  9. 2013. január 4. 20:1238368.
    Iny Lorentz a továbbiakban sem fog csalódást okozni! A történet következő 3 részét is olvastam. A napokban láttam, hogy megjelent már a legújabb rész is, A Bűn lányai címet viseli. Tervbe véve ez is :-)
    előzmény:
    Kertember (38360)
    2012-12-29  16:13
  10. 2013. január 4. 19:5838367.
    Hoppárézimi! Kár, hogy a lottón nem vagyok ilyen szerencsés Bár erre talán könnyebb volt ráérezni.
    előzmény:
    vorii (38366)
    2013-01-04  15:49
  11. 2013. január 4. 15:4938366.

    Na - most természtesen nem tette be a linket újra próbálom, de, ha nem megy, íd be a keresőbe az írónő álnevét és olvashatsz róla, ki is ő - bár a nevét nem árulja el

     

    http://st-clair.uw.hu/

    előzmény:
    vorii (38365)
    2013-01-04  15:47
  12. 2013. január 4. 15:4738365.

     

    előzmény:
    kosmacsek (38364)
    2013-01-02  22:13
  13. 2013. január 2. 22:1338364.

    Sziasztok!

    Boldog új évet mindenkinek!

    Legutóbbi könyvélményeim:

    Mineko Iwasaki: A gésák gésája. Szerintem feledhető, nagy hatással nem volt rám.

    Rosamunde Pilcher: Szeptember. Aki szereti az írónőt, biztos fog neki tetszeni, én ajánlom mindenkinek.

    Fábián Janka: Angyalosház. Nem volt rossz, de újra nem olvasnám, annyira nekem nem jött be. Ez volt az első könyv, amit olvastam tőle.

    Lee Child: Megérte meghalni. Ez is tetszett, ajánlom.

    E történet után egy kicsit más műfajra vágytam. Barátnőm lőtt a rukkolán egy könyvet, kölcsön adta. Agnes St. Clair: A szerelem labirintusa. Ez pont olyan, mint amit a cím takar. Már az elején lehet tudni, mi lesz a vége, csak közben történik egy és más :-) (Van egy olyan érzésem, hogy ez egy hazai szerző lehet, álnéven...)

    Most Catherine Anderson: A nap érintése c. könyvét olvasom. A műfaja az, mint az előzőé. Kikapcsol, bkv-ra tökéletes olvasmány.

     

  14. 2012. december 31. 15:0138363.

    csak gyorsan beköszönök, boldog új évet mindenkinek:)

     

    befejeztem Sandra Brown Fehér izzását, nagyon tetszett (köszönet Évinek a könyvért:)). 

  15. 2012. december 31. 11:5638362.
    Boldog új évet kivánok minden könyvszerető társamnak. Olvassunk jövőre is  jó sokat, legyünk egészségesek
  16. 2012. december 30. 21:5338361.

    Szió Mindenkinek!

     

    Sajnos karácsony előtt már nem értem ide - 1000 bocs!- de okkal.

    Ha magam akarom idézni (egy másik topicból):

     

    ... a karácsony eléggé furán sikerült. Semmi nem úgy jött össze, ahogy kellett volna. Végignyargalt a családon egy vírus, már a keresztlányomék (Ausztráliából) is 2 nap késéssel értek haza betegek lettek - aztán sem találkoztunk egy ideig, hogy el ne kapjuk, de még így sem úszta meg midndeki.

    Másképp alakultak a napok - a ki-hol-kivel-mikor találkozik is. NEM sikerült egyszerre mindenkinek összejönni - így a 26-ból a max a 24 fő volt.

    Szomorkodtunk, aztán beletörődtünk. A betegség-szériának még most sincs vége

     

    A jövő évre remélünk ennél jobbakat!!!

     

     

    Nektek pedig szeretettel kívánok egészségben és örömökben gazdag 2013-as évet!!!

    BÚÉK!!!!!!!!!!!!!

     

     

  17. 2012. december 29. 16:1338360.

    Sziasztok!

     

    Sajnos nem jártam felétek, ami nem azt jelenti, hogy nem olvastam. Bár ősz végén erre se volt sok időm, szerencsére bejött munkának egy nagyobbacska kert. Az elmúlt néhány hónapban olvastam, és ajánlom olvasására:

    Iny Lorentz: A szajha című könyvét. Mint a címe is mutatja egy szajháról szól, de nem egy moder kori szajháról, hanem egy középkoriról. Nagyon jó könyv. Már megjelentek további részei is. Beszereztem már őket, de még olvasás előtt állnak.

    Jeffrey Archer: Légvonalban. Az előzőhöz hasonlóan ez is egy olvasmányos könnyű könyv. Egy kisfiúról szól, aki meg akarja valsóítani gyermekkori álmát.

    Justin Cronin: A szabadulás. Ez a könyv számomra már nem könnyű. Nem is tudtam gyorsan kiolvasni. A világ elmúlásáról szól, melyet azért az ember valahogy túl él, de ennek ára van. A könyv tele van mélyértelmű mondanivalóval. Három kötetesre tervezte az író, áálítólag már a másodikat is megírta.

    További kellemes ünnepeket mindenkinek. 

  18. 2012. december 29. 12:5438359.

    utólag is boldog karácsonyt mindenkinek.

     

    mi a szüleimnél voltunk, és 27-én jöttek anyósomék meg sógornőmék. Fruzsi jól elfáradt, állandóan nyúzkodta valaki, nem igazán hagyták aludni, meg eleve idegesebb volt, hogy ilyen sokan vannak körülötte. de azért tűrt hősiesen:) a karácsonyfát tányér szemekkel bámulta, nagyon aranyos volt.ja, és kapott három "mesekönyvet", tudjátok, olyan rágható babakönyveket, úgyhogy jelentem megkezdődött az olvasásra nevelés

  19. 2012. december 27. 18:4838358.

    Szia Pinduji es mindenki!

     

    Köszi, hát nagyon nehéz feljussak, mert most bár kevesebbet dolgozom, mindenért rohangálni kell, és igen, ahogy Aida is irja, az nlc nem érhető el mobil gépekről... egyre inkább én se használok már számitógépet, csak ha sok mindent kell csinálni és gyorsan.

    A gyerekek mindig izgatottak, nem is kell ahhoz Karácsony:) Megnálunk tudod, most volt Hálaadás, ami itt nagyobb ünnep, mint a Karácsony, és elég sok ajándékot kaptak. Meg ott volt a Halloween, akkor is.

    Hát tervek vannak bőven... Remélem a munkahelyem tartja magát, mert kipusztultak az emberek körülöttem. Ha igen, akkor jó, mert ki kell adjam a Steuben életét és szeretném az Idő tengerére is szerződni. Totál ráfizetés ez az egész de hát a fejembe vettem.

    Na kellemes ünnepeket mindenkinek, és boldog újévet, ne igyatok tul sokat!

    Üdv,

    Csaba 

    előzmény:
    Pinduji (38353)
    2012-12-17  19:32
  20. 2012. december 27. 16:5938357.

    Sziasztok Lányok!

     

    Látom egy kicsit csendesebb most a topik. Én is szerettem volna még jönni karácsony előtt, hogy kellemes ünnepeket kívánjak Nektek, de sajnos nem volt időm. Az utolsó hét nagyon húzós volt. Szombat reggel meg már utaztunk haza.

     

    Remélem mindenkinek jól telt a karácsonya. Évi, nálunk is volt töltött káposzta és kacsa.

     

    Olvasni nem igazán volt időm, tegnap olvastam néhány oldalt, de bealudtam.

     

    Én idén már nem dolgozom, legközelebb január 2-án megyek. Addig itthon teszek-veszek. Ma éppen madártejet készítettem a férjecskémnek.

     

    Zsu én sem voltam már hónapok óta könyvtárban, azóta le is járt a tagságom, meg kell majd újítanom. Amíg volt itthon könyvem,addig nem hoztam ki, feleslegesnek tartottam. Hogy telt az első karácsonyotok Fruzsi babával?

    előzmény:
    vorii (38356)
    2012-12-19  23:54
  21. 2012. december 19. 23:5438356.

    ...és ON:

     

    Az ünnep előttre tartogattam a tavaly kapott 3 kis novellás könyvemet:

     

    http://www.libri.hu/konyv/boldog-karacsonyt -dragam.html

     

     

    Nora Roberts: Karácsonyi kívánság;

    Susan Wiggs: Hamucipő; 

    Penny Jordan: Egy jó parti

     

    Az első 2 nagyon helyes volt, most tartok a harmadiknál.

     

    Ilyenkor mindig próbálok témába vágó olvasmányokat szerezni, talán kitart az ünnepig, akkor megkapom anyukáméktól az idei változatot

     

    http://bookline.hu/product/home.action?id=116713&type=22&_v=Nora_Roberts_Day_Leclaire_Karacsonyra_szeretettel

     

    A két ünnep közt ezen lesz a sor.

     

     

    Áldott adventi készülődést kívánok nektek!

  22. 2012. december 19. 23:4738355.

    Bocsánat, hogy nem nagyon vagyok...

    Már itthon vannak Panniék (London) és a készülődés sem megy könnyedén - betegség, meg más dolgok miatt.

    Ezért ide sem nagyon érek

     

    Beám, nem tudom, hogy mire gondolsz...

     

    Gyorsan leírom, kb mik lesznek  ételek, és édességek, stb.

     

    Szenteste:

     

    a (volt) férjem - mindig ő főzte és főzi - nekünk is:

    Halászlé, rántotthal + az én krumplisalátám.

    Diós -, mákos bejgli.

     

    A további napokra ezeket készítem:

     

    Töltött káposzta

     

    Libaleves

    Káposztaágyon sült kacsa, hagymás tört krumpli

     

    Tormás sonkatekercs, töltött tojás francia salátán

     

    Sütemények:

     

    Kókusz kocka

    Gesztenye golyó

    Vaníliás kifli

    Narancs-kenyér

     

    Sajtos stangli

     

    Ennyit OFF

  23. 2012. december 18. 17:2938354.

    facebookon azért aktívabbak vagyunk:) én már csak azért is, mert az nlc-hez le kell ülnöm a géphez, de fb-ozni telefonon is tudok, és azért az könnyebben összejön:)

     

    én most Gárdonyit olvasok, a Julcsa kútját. előtte harry potter sorozatot olvastam ki vagy ezredszerre.

    nyár óta nem voltam könyvtárban, januárban azért tervzek menni, majd beszámolok a szerzeményeimről:) 

    majd szólj, hogy mikor merrefele fordulsz elő, és összefutunk. a jézuskától elvileg kapok egy kengurut, úgyhogy nem lesz akadály a közlekedés- babakocsival még mindig nem tudok bkv-zni. 

    előzmény:
    Pinduji (38353)
    2012-12-17  19:32
  24. 2012. december 17. 19:3238353.

    Sziasztok! Végre ideértem.

     

    Csaba, de jó, hogy hallattál magadról. Ezek szerint a jövő évi terveid is megvannak már. Gyerkőcök izgatottak már az ünnepeket miatt?

     

    Látom nem volt túl nagy a forgalom mostanában a topikban, remélem azért nem szűnünk meg teljesen. Gondolom mindenki már készülődik az ünnepekre. Nekem is kevesebb az időm, bent sok a melő, idén már csak a héten dolgozom, szóval be kell fejeznem minden függőben lévő dolgot. Szerencsére már csak egy ajándékot kell beszereznem.

     

    Azért a buszon van időm olvasni még szerencsére, a Trónok harca ötödik részét olvasom, már a két harmadánál tartok. Nagyon izgi.

     

    Zsu, örülök, hogy tetszett a könyv. Majd megbeszéljük, hogy kerüljön vissza hozzám. Szerintem már csak jövőre lesz belőle valami.

     

    Évi mi finomat készítesz az idei ünnepen? Hátha kapunk tőled ihletet

    előzmény:
    sauron (38350)
    2012-12-05  21:15
  25. 2012. december 11. 21:5238352.

    Szia Vori!

     

    Köszi a hirt, biztos nagyon klassz lesz, kár, hogy nem tudok részt venni... De interneten is csak feltesznek valamit, videó vagy ilyesmire gondolok.

     

    A folytatás jönni fog, az Idő tengere  címmel, és tényleg tök jó, kedvenc könyveim egyike. Most már tényleg ki kell jönnie, mert 2005-ös és úgy érzem a jó ötleteket másolják, lopkodják, és hasonló filmek is megjelentek már, de sok ötlet mégis valószínűleg egyedi a könyvben. Pl ilyen időutazás csavarokat egyetlen könyvben sem láttam még, amiről itt van szó, és az ember mármár úgy érzi, hogy meg is történetne a dolog. bár isten őrizz, mert elég rettentő világokat és lehetséges jövőket is leir.

    Csaba 

    előzmény:
    vorii (38351)
    2012-12-08  00:03

Címlap

top