Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Májfolt,Pigmentfolt az arcon!

knehanita
Létrehozva: 2008. Április 7. 21:11

Gondolom több topic is indult már ezzel a címmel,gonddal,problémával!Szeretnék "sorstársaimtól" kozmetikusoktól ,bárkitől aki tud valamit ajálani a problémára!

Nekem kb.2-3 éve jött elő egy barna folt a homlokomon ami nagyon zavar,már egy csomó mindent kipróbáltam rengeteg pénzt belefektettem,hogy javuljon a helyzet,de sajnos eddig nem látok sok javulást!Amiket kipróbáltam azok ülönböző krémek több ezerért ,lézerkezelés több 10 ezerért(ami ugyan hatásos volt ill. javult a helyzet pár árnyalatot ,de most ,hogy jön be a jóidő,napsütés,úgy látom ismét sötétedik)Ha valaki tud valamit segítsen!Próbáltam a citromos megoldást is,jelenleg kövirózsakrémmel kenem meg nagy faktorszámú napkrémmel!Most alapozót használok amit nem szeretek,mert sokszor csak a boltba ugrok el és akkor is kenjem magam???

Várom a véleményeket ,észrevételeket,tanácsokat stb.....

  1. 2013. augusztus 12. 10:34185.

    Szia! 

    végül vetteél neostratát?

    Ha igen hogy vált be.

     

    Köszi:Dóra

     

    előzmény:
    cicanadrag (155)
    2012-05-21  17:11
  2. 2012. június 13. 11:19184.
    ...úgy látom a krémmánia.hu-n már 2 évvel ezelőtt is írtak erről, szóval csak nekem volt új ez az információ. Ettől függetlenül természetesen ajánlom mindenkinek a cikket, aki ebben a témában érdekelt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2012. június 12. 20:47183.

    Fú, ez egy nagyon érdekes cikk! Minden májfoltos, fényvédőket használó, de ráncoktól is tartó csaj olvasgassa: http://www.totalbeauty.com/content/gallery/antioxidants-in-skin-care?lc=nw2187-1&utm_source=scoopNL120612&utm_medium=email&utm_campaign=scoop

    _120612

    Remélem jó a link, nagyon röviden: érdekes módon mintha a fizikai fényvédőket javasolná, és azt sugallja, hogy a kémiai fényvédők akár több ráncot okozhatnak, mint amennyit megelőznek, és emiatt antioxidáns-szérumot javasol a fényvédő alá: C és E-vitamint valalmint ferulic savat tartalmazót. Fogalmam sincs, milyen (olcsóbb) krém tartalmazza ezeket, még csak most fogok utánanézni. Hmmm.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2012. június 6. 11:40182.

    Ekszkjúz mí, baromkodott az oldal, és háromszor ismételtem el a kínjaimat.

    Bájdövéj Inaara, és bocs a többiektől, hogy nem ide tartozik, de a fenébe is: lóg az arcom. Oké, oké, 39 vagyok, jöhet a ráncfeltöltés a nazolabiális redőkbe (száj-orr között) de te nem tudsz valami reménykeltő hatóanyagról addig is? Vagy marad a jó öreg hyaluron? Mármint kívülről.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_403826
    Torolt_felhasznalo_403826
    2012. június 6. 11:23181.

    Hát sajnos kábé így van. Illetve talán nem sajnos, elképzelhető, hogy ez az én szerencsém. Milyen sokan bírják például a parabent, az aluminíum sót... aztán egyre-másra derül ki, hogy mennyire károsak ezek az anyagok. 

     

    Mindenesetre nagyon köszönöm, hogy válaszoltál! 

    előzmény:
    Inaara (176)
    2012-06-05  17:54
  6. 2012. június 6. 11:18180.

    Volt Biodermám tavaly, de nagyon zsíros volt tőle a bőröm és a Vichy és a Babé jött ki matt hatású krémekkel. A Vichyben már van Tinosorb S, miben van Tinosorb M? 

    Egy kozmetikus azt rebbentette, hogy nyáron az egyetlen krém, ami esetleg halványíthat, de nem teszi fényérzékennyé a bőrt, a kövirózsa... hááááááááát, nem is tudom... te mit mondasz erre?

    előzmény:
    Inaara (175)
    2012-06-05  17:52
  7. 2012. június 6. 11:06178.

    Volt nekem is Biodermám, de nagyon zsíros volt tőle a bőröm, és a Vichy és a Babé jött ki olyan fényvédőkkel, amelyek matt hatásúak. A Vichyben van már Tinosorb S, miben van Tinosorb M? 

    Más: nem vagyok oda a gyógynövényekért, de azt rebbentette egy kozmetikus, hogy azok közül a krémek közül, amelyek nem teszik fényérzékennyé a bőrt, de talán mégis halványítanak, a kövirózsa használható nyáron... hááát, nem is tudom... te mit gondolsz erről a kövirózsás ajánlatról? 

    előzmény:
    Inaara (175)
    2012-06-05  17:52
  8. 2012. június 6. 11:06178.

    Volt nekem is Biodermám, de nagyon zsíros volt tőle a bőröm, és a Vichy és a Babé jött ki olyan fényvédőkkel, amelyek matt hatásúak. A Vichyben van már Tinosorb S, miben van Tinosorb M? 

    Más: nem vagyok oda a gyógynövényekért, de azt rebbentette egy kozmetikus, hogy azok közül a krémek közül, amelyek nem teszik fényérzékennyé a bőrt, de talán mégis halványítanak, a kövirózsa használható nyáron... hááát, nem is tudom... te mit gondolsz erről a kövirózsás ajánlatról? 

    előzmény:
    Inaara (175)
    2012-06-05  17:52
  9. 2012. június 5. 18:53177.

    Az általad nagyon profin leírtakkal maximálisan egyetértek. Több éve meglévő és egyre szaporodó pigmentfoltjaim miatt voltam Fraxel lézeres kezelésen.Bár a kezelés nem kellemes,  az eredmény tényleg látványos, a foltok ha nem is mind tűntek el, de a bőröm összképe lényegesen javult. Ismétlés ennél is javasolt, de én már csak ősszel-télen fogom.

    50 faktoros fényvédőt kenek, ha napra megyek, úgy alapban pedig csak 30-ast. Pigmanormot évekkel ezelőtt próbáltam, begyulladt tőle a bőröm, pedig sem a Diacneal sem a Retin- A nem okoz és okozott gondot. A glikolsavas hámlasztást és társait folthalványításra tényleg el lehet felejteni, max. a bőr textúráján javít rövidtávon, szerintem kidobott pénz...

    Retinol tényleg jó, de kitartás kell hozzá, és folyamatos használat.

    Neostrata termékek tényleg jók, ha jól tudom Magyarországon egyedül nekik van hydrokinon tartalmú krémjük-nem tudom, kapható-e még. A gyümölcssavas termékeik is nagyon jók, a magas koncentrációjú AHA termékeket persze nem minden bőr tolerálja.

    Paula termékek közül a 10%-os oldatot fogom megrendelni, kis mintát próbáltam, nagyon jó. Több Paula termékben van niacinamid, ami jó hatású lehet pigmentfoltoknál. Oil of Olaznak is vannak Paula által elismert niacinamidos cuccaik.

    Remélem, én is tudtam valamit segíteni!

    előzmény:
    Medora (146)
    2012-04-03  14:37
  10. 2012. június 5. 17:54176.

    Hát, kedves Pancimanci, azt hiszem, itt megáll a tudományom, úgy tűnik, csak attól nem lesznek kiütéseid, amit nem kensz magadra....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403826 (172)
    2012-06-02  11:59
  11. 2012. június 5. 17:52175.

    Persze, hogy van értelme. Sokminden okozhat pigmentfoltokat, többek között hormonális ingadozás, magas ösztrogénszint. Alapból lehet valami hajlamod erre, az UV-sugárzás pedig csak ront rajta ott, ahol ér.

     

    Csináltattam már lézeres kezelést egy mások szerint nem létező, engem viszont zavaró halvány pigmentfolton. Nagyon hatékony, igazából az egyetlen hatásos kezelés. Pár alkalom volt. A kezelés után sötétebb lesz a folt, aztán 7-10 nap alatt szépen eltűnnek/lepotyognak a pigmentszemcsék.

     

    A világ legjobb fényvédői (nem csak szerintem) a Bioderma és az Anthélios készítmények, én az előbbit preferálom, de ízlés dolga is, hogy ki melyik konzisztenciát szereti jobban. A Vichynek nincs igazán magas UVA-védelemmel rendelkező fényvédője, ugyanez áll a Babéra (apropó, Babé:sikerült az eddigi szuper aloe vera géljüket tönkretenni az iszonyat mennyiségú alkohollal...hogy ez miért kellett...?).

     

    A bringázás klassz dolog, de sajnos a pigmentfoltokra nincs jó hatással... Javaslolnám, hogy gyakori és elég vastag rétegű fényvédő használat mellett széles karimájú sapkát is tegyél a fejedre, és lehetőleg nem a déli órákban bringázz, hanem reggel és estefelé.

    előzmény:
    cicanadrag (174)
    2012-06-05  15:10
  12. 2012. június 5. 15:10174.

    Köszönöm Inaara, Enganadora  a választ!

    Inaara, te melyik terméket tartod a világ legjobb közé tartozónak? (Én Vichyt és Babét használok 50+-osat).

    Rettenetes az arcom jelenleg... mondd, te csináltattál már ilyen lézeres kezelést? Hány alkalommal? Mennyibe került? Esetleg te is kozmetikus vagy?

    Azt hiszem a biciklizés tett be, azt nagyon szeretek, de olyan vastagon kentem magam krémmel, hogy egyszerűen hihetetlen, hogy mégis.... Úgy tűnik ez a vámpír-hasonlatod tényleg helytálló. A másik kínom viszont az, hogy a szeméremdombomon is van egy hosszúkás barna májfolt, és hát ott aztán végképp-végképp-végképp nem érheti nap. 

    Egyáltalán van értelme akkor a fényvédőknek? 

    előzmény:
    Inaara (157)
    2012-05-25  22:30
  13. Torolt_felhasznalo_403826
    Torolt_felhasznalo_403826
    2012. június 2. 12:00173.

    "Sőt, most eszembe jutott, hogy az egyik nyáron a szomszédasszonyom kérdezte, hogy mi van a bőrömmel, mert akkor is nagyon sz.rul néztem ki."

     

    Ez is a naptejtől volt. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403826 (172)
    2012-06-02  11:59
  14. Torolt_felhasznalo_403826
    Torolt_felhasznalo_403826
    2012. június 2. 11:59172.

    Igen, orvos állapította meg a paraben allergiát. 

     

    Azóta nem voltam allergia szűrésen, de gondolom másra is allergiás lehetek, hiszen értelemszerűen onnantól, hogy kiderült, csak parabenmentes krémeket vettem. Mégsem bírja a bőröm a krémeket, általában kiütéseim lesznek (nem ott, ahol használom (tehát az arcomon), hanem testszerte) ill. egy nagyon drága gyógyszertári parabenmentes arclemosótól 3 hónap után hatalmas gyulladt pattanások kezdtek előjönni a homlokomon. Mivel gyakorlatilag semmit nem használtam ezen kívül, nem került sok időbe rájönni, hogy az arclemosó okozza a gondot. Abbahagytam, elmúltak a pattanások. 

     

    "A kémiai szűrőkkel mi a probléma, hogyan reagál a bőröd?"

     

    A legdurvább tavaly vagy tavalyelőtt nyáron volt, az arcbőröm vörös, gyulladt, foltos lett, iszonyúan nézett ki. Abbahagytam a naptejet, elmúlt a probléma.  

     

    Sőt, most eszembe jutott, hogy az egyik nyáron a szomszédasszonyom kérdezte, hogy mi van a bőrömmel, mert akkor is nagyon sz.rul néztem ki.

     

     

    előzmény:
    Inaara (170)
    2012-06-02  11:16
  15. 2012. június 2. 11:30171.
    Megelégszem ezzel is. Az első kettő fizikai, a többi kémiai szűrő. A titánium-dioxid részben, a cink jobban szűri az UVA-t. Ezeket a szűrőket már nagyon régóta használjűk, évtizedekkel ezelőtt is elérhetők voltak. A totáltömény cink lényegében nagyon jó szűrő lehetne, csak akkor tényleg úgy néznénk ki, mint a kabuki színészek, vastag fehér krémmel az arcunkon járkálnánk (kb. a Neogranormon kenőcsre kell gondolni....). :-)  A legmodernebb szűrők jelenleg a Tinosorb M (INCI: methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol), amely fizikai és kémai szűrő egyben, ez az UVA 1 tartományban is nagyon jól szűr, pedig ezt a részt (380-400 nm) még ma sem tudják tökéletesen kiszűrni, pedig ez okozza legtöbb bajt, ez hatol a legmélyebbre a bőrben (minél kisebb az UV- sugár energiája, annál nagyobb a hullámhossza, és annál mélyebbre hatol). A másik a Tinosorb S (INCI: bis- ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine), ez is fizikai és kémiai szűrő.
    előzmény:
    enganadora (169)
    2012-05-29  10:13
  16. 2012. június 2. 11:16170.

    Azt írod, hogy semmilyen krémet nem bír a bőröd, holott "csak" a parabénra vagy allergiás. Mit jelent az, hogy nem bírja a bőröd a parabénmentes naptejeket sem? Ezek szerint mégiscsak allergiás vagy valami másra is? Orvos állapította meg teszttel, hogy parabénallergiád van, vagy hosszú évek kísérletezgetése és téves vásárlásai során te magad jutottál arra a következtetésre, hogy parabénallergiád lehet?

    Ezt fontos lenne tisztázni, mert a hsz-edből nekem úgy tűnik, hogy valami más (is) lehet a háttérben.

    A kémiai szűrőkkel mi a probléma, hogyan reagál a bőröd?

     

    A helyzet az, hogy mindenképpen kell valamilyen tartósító a kozmetikumokba,  különben ki se lehetne tenni a polcra semmit. Többek között ezért sem szeretem a natúrnak nevezett kencéket, mert tele vannak alkohollal (hiszen valamilyen tartósítót ugyebár kell használni), és sokat tudnak rontani a bőrön.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403826 (168)
    2012-05-29  08:05
  17. 2012. május 29. 10:13169.

    Ah,mire vállalkoztam.......

    Megelégszel a fényvédő anyagokkal?

    Titanium dioxide, zinc oxide, octyl methoxycinnamate, homosalate,octyl salicylate

     

    plussz még egy csomó antioxidáns,gyulladáscsökkentő hatóanyag, und a járulékos összetevők. Ha mind érdekel,egy nyugodtabb pillanatomban ráveszem magam.

    előzmény:
    enganadora (167)
    2012-05-29  06:57
  18. Torolt_felhasznalo_403826
    Torolt_felhasznalo_403826
    2012. május 29. 08:05168.

    Látom, hogy nagyon sokat tudsz a témáról.

     

    Tudnál nekem segíteni?

     

    A helyzet az, hogy annyira érzékeny bőröm van, hogy semmilyen krémet (és ez tényleg így van, az égvilágon semmilyen krémet) nem bír a bőröm. Volt ezer féle, a gyógyszertári legolcsóbbtól a dm-ben vásárolható parabenmentes jobb minőségű krémeken át a legdrágább Avene gyógyszertárban beszerezhető krémig.

     

    Paraben allergiám van.

     

    A bőröm - természetesen - nem bírja a napot.

     

    És a naptejeket sem.

     

    Ezekből is próbáltam mindent, a legegyszerűbbektől a legdrágábbakig.

     

    Na a lényeg, hogy a kémiai naptejek (még a parabenmentesek is) teljes mértékben kiesnek.

     

    Fizikait is próbáltam, attól meg a bőröm egy az egyben úgy nézett ki, mintha gésa lennék, fehér ill. sárga maszkszerűség volt a bőrömön.  (A bőröm ugyanis nem "egyenletes", egyrészt néhol száraz, néhol zsíros, másrészt pattanásos, satöbbi).

     

    Tudsz valamit javasolni? A nyilvánvalón kívül, hogy ne menjek napra, mert természetesen nem megyek, de minden nap járok sétálni + nyáron szeretnék strandra menni, ahol szintén nem napoznék, de egészen minimális (1-2 perces) napon tartózkodás elkerülhetetlen, ill. nem is tudok róla lemondani.

     

    Előre is nagyon köszönöm.  

    előzmény:
    Inaara (166)
    2012-05-28  10:56
  19. 2012. május 29. 06:57167.

    Nem, nem arról. Image skin care a neve. Egy plasztikai sebészé és a bőrgyógyász feleségéé a cég. Gondolom, tele lett a cipőjük Floridában az általad írottakkal.:-)

    Én egyébként díjazom az FDA-t (na nem a csigalassúság miatt). Ma pötyögök INCI-t bentről.:-) 

    előzmény:
    Inaara (166)
    2012-05-28  10:56
  20. 2012. május 28. 10:56166.

    Köszi.

    A Skinceuticals-ról van szó? Ismerem a termékeit, többet használtam is, bár inkább a bőrápolók közül, és egyszer vettem ezt a fényvédőt, csak kíváncsiságból. Tény, hogy talán ez a legjobb amerikai gyártású fényvédő, csak az UVA-védelemről sajnos nem informál. A "broad-spectrum" és egyéb, UVA- szűrésre utaló  "maszatoló" kifejezések nagyon különböző mértékű, de mindig viszonylag alacsony UVA-védelmet jelentenek.

    Azoknak javasolható, akik valamilyen oknál fogva nem használhatnak kémiai szűrőket. 

    Örülök, ha nem is barnultál, de egyfelől nagyon különbözőek a  bőrök, és ha a topikindító a rendszeres kenés ellenére is barnul és pirul.... Mondjuk, nála valószínűleg a z "emberi tényező" a gond: vagy nem keni elég vastagon, és/vagy mégiscsak sokat tartózkodik a napon.

     

    A helyzet az, hogy a világ legjobb fényvédői a legkorszerűbb fizikai és kémiai szűrők kombinációja. Amerikai bőrgyógyászok  és plasztikai sebészek kórusban sírnak, hogy még mindig nem lehet state of the art fényvédőkhöz jutni az USA-ban az FDA tetves lassúsága miatt. Többük nyilatkozatában olvastam, hogy az USA-ban jelenleg nincs hatékony UVA-szűrős fényvédő. Aki csak teheti, Európából, Mexikóból és Kanadából rendeli a csúcsfényvédőket és a dokik is ezeket ajánlják. 

    előzmény:
    enganadora (165)
    2012-05-28  07:38
  21. 2012. május 28. 07:38165.
    Nem küldi a linket...... megy priviben.
    előzmény:
    enganadora (163)
    2012-05-28  07:37
  22. 2012. május 28. 07:37164.
    előzmény:
    enganadora (163)
    2012-05-28  07:37
  23. 2012. május 28. 07:37163.

     

     

    Sajnos, INCI lista nincs fent sehol, de ha van türelmed, kedden  megnézem a tubust, és bepötyögöm.

     

    Itt, mint látod, a fizikai fényvédő van kiemelve (százalékos arány is megadva, ezt se sűrűn látom másnál), és a legfontosabb helyreállító hatóanyagok. Ez a cég törekszik az organikus anyagok használatára, ásványi olaj és paraben nélküliek a termékei. Mivel nap, mint nap látom az INCI összetételt, garantálom, hogy így van.

     

    Én a belinkelt terméket használtam, van még 4 féle. 

    előzmény:
    Inaara (162)
    2012-05-27  16:03
  24. 2012. május 27. 16:03162.
    Légy szíves linkeld már be a fényvédő INCI-listáját, megnézném.
    előzmény:
    enganadora (161)
    2012-05-27  07:29
  25. 2012. május 27. 07:29161.

    Nem nem égtem le. Egyszerűen barnulni sem barnultam, ergo nem álltak csatasorba a pigmentsejtek. Nyilván a gagyi amerikai fényvédőtől.

    Ráadásul a homlokom pigmentfoltos....de nem vitázom.

    Ez igaz, már itthon is beszerezhető minden. 

    előzmény:
    Inaara (160)
    2012-05-26  16:23
  26. 2012. május 26. 16:23160.
    Nem tudok egyetérteni. Az lehet, hogy bármilyen okból is, de nem égtél le. Itt viszont egyáltalán nem erről van szó. A pigmentfoltok sokkal hamarabb előjönnek, sokkal kevesebb UV-behatástól, nem kell hozzá egsz nap a napon lenni. Ráadásul fényvédő ügyben az USA évszázadokkal Európa mögött kullog - próbálnak ellene tenni az orvosok, de az FDA hírhedten nehézkes és csigalassú. Mi itt nagyon szerencsések vagyunk, mert a világ legjobb fényvédői (ez szó szerint értendő) itthon is beszerezhetők.
    előzmény:
    enganadora (159)
    2012-05-26  07:58
  27. 2012. május 26. 07:58159.

    Az első 4-5 sorral egyetértek. A nyári hámlasztás viszont lehetséges. A cég, amelynek a termékeit belinkeltem ide, floridai illetőségű. Ott nehezen találsz nem nyárias időjárást, így a termékek (főleg a fényvédők) ehhez lettek kifejlesztve.

    Saját tapasztalat a fényvédőjükről: 2 éve kint voltam a jet-ski sztárkupán, Harasztiban, a tónál. Fa egy szál se, július eleje, 38 fok, tűző nap, reggel 10-től délután 5-ig ott lebzseltem,fürdőruciban. Körülöttem mindenki szinte szarrá égett, de minimum vöröslött valahol, engem pedig mintha nem sütött volna a nap. Délután felé néhányan odajöttek, hogy mi a túróval kenem magam?:-)

    előzmény:
    Inaara (157)
    2012-05-25  22:30
  28. 2012. május 26. 07:48158.

    Szia!

     

    használhatod extra fényvédelemmel. Tehát széles spektrumú fényvédővel (kémiai+fizikai), és csak 3 hónapig max. Utána szünet.

     

    De lesd meg a belinkelt oldalon az Image Bleaching serum-ot is. 

    előzmény:
    cicanadrag (155)
    2012-05-21  17:11
  29. 2012. május 25. 22:30157.

    Ha ilyen nagy a gáz, akkor sajnos nem elég, ha kened magad jó minőségű, nagyon magas faktorú fényvédővel - mindezek mellett kerülnöd is kell napot, mint a vámpír! Hordj széles karimájú kalapot, hogy az utcán járva-kelve percekre se érje az arcod napfény, sőt, az utca árnyékos oldalán kell közlekedned. Állandóan figyelned kell erre, pl. ha leülsz a buszon, akkor is, különben nem kerülsz ki az ördögi körből. Nincs 100 %-os védelem, az UV-sugarak kis része eléri a bőröd mély rétegeit, és az a picike UV már elég ahhoz, hogy erősödjenek/megjelenjenek a pigmentfoltok. Ha fogamzásgátlót, vagy más hormokészítményt szedsz, akkor az sajnos önmagában is okozhat foltokat, UV-fénnyel együtt pedig még rosszabb a helyzet. Ha szoktál hámlasztani, radírozni, akkor felejtsd el a nyári hónapokban, mert elvékonyítod a szaruréteget, és így még akadálytalanabbul jutnak be az UV-sugarak a bőrbe.

    A strandolásnak, a napon a vízben úszkálásnak is lőttek - a víz erősen visszaveri a sugarakat, tehát többszörösen árt. Jó minőségű a fényvédőd? Írod, hogy rózsaszín lett az orrod és a homlokod - ahhoz, hogy ez megtörténjen, nem kevés időt kell a napon tölteni. Szóval, ez nem arra utal, hogy kerülnéd a napot...

    A Neostrata készítmények jók, de majd ősszel térj vissza rá, most eszedbe ne jusson - a hidrokinonnal pedig nagyon óvatosan, nem ártalmatlan. Inkább egy pár alkalmas lézerkezelésre spórolj, az szépen halványít, de ezt is csak ősszel.

    Vezetsz autót, vagy utasként sokat utazol autóban? A korai és a késői órák nem igazán ajánlottak, mikor lapos a nap, és éri az arcodat. A legjobb, ha a szélvédőt, és körbe minden üveget áthúzatsz UV-szűrős fóliával.

    Ha komolyan veszed a fényvédelmet + a fénykerülést, akkor szép fokozatosan ki tudsz lábalni a dologból. 

     

    Sok sikert! 

    előzmény:
    cicanadrag (155)
    2012-05-21  17:11
  30. 2012. május 25. 16:37156.
    Volt valakinek közületek TCA (triklór-ecetsavas)-hámlasztása?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  31. 2012. május 21. 17:11155.

    Köszönöm Engenadora a választ!

     

    Jaj, lányok, ki kell nektek panaszkodnom magam. A korábbi évek tapasztalata alapján már februártól 50+ os fényvédőket használok MINDEN NAP, de még a lakásban is, most, hogy nyár lett, naponta többször vastagon kenem magam, semmi napozás, meg ilyesmi, ennek ellenére valami fertelmesen foltos lett az arcom, a homlokom és az orrom rózsaszínű, a többi..... tragédia. A túróba is, pedig télen olyan reménykedő voltam...

    Mostanában szar dolgok történtek velem, és csak frontinnal tudtam elaludni, lehet, hogy amiatt? Igaz, már mindegy is...

    Van valakinek tanácsa? Elkezdtem a Neostrata felől érdeklődni (kojic sav meg hidrokinon a két jelenlegi csodaszer van benne) merjem most nyáron kenegetni?

    Mondjatok valami vigasztalót...

    előzmény:
    enganadora (150)
    2012-05-18  10:09
  32. 2012. május 18. 12:13154.
    Amúgy 6-8 ezer Ft-között mozog a fényvédők ára, 95 ml-sek, tehát nem kicsik. Arcápolókról beszélünk.....ami nyilván nem zárja ki, hogy máshová is kend:-)
    előzmény:
    enganadora (153)
    2012-05-18  12:06
  33. 2012. május 18. 12:06153.

    Mint írtam, professzionális termékek-tehát szakemberek számára látható, személyes regisztráció után. Nektek, vásárlóknak talán itt:

     

     http://www.imageskincare.hu/

     

    De így is meg kell érdeklődni, hol tudod magadhoz legközelebb megvásárolni. Pl. mint az ILCSI termékeknél. 

    előzmény:
    lopiciG (151)
    2012-05-18  11:10
  34. Torolt_felhasznalo_403826
    Torolt_felhasznalo_403826
    2012. május 18. 11:33152.

    "nyáron kémiai+ fizikai fényvédő dupla védelem szükséges"

     

    Ezt komolyan gondolod?

     

    Te melyik kémiai ill. fizikai fényvédőket használod?

     

    (Nálam a kémiaiak kiesnek, a fizikait azért ismét kipróbálnám, anno nem tudtam használni, mert úgy nézett ki a bőröm tőle, mintha maszkot viselnék.) 

    előzmény:
    Medora (145)
    2012-04-03  14:36
  35. 2012. május 18. 11:10151.
    és hol lehet látni, hogy ezeke mennyibe kerülnek?
    előzmény:
    enganadora (150)
    2012-05-18  10:09
  36. 2012. május 18. 10:09150.

    Szia Cicanadrág!

     

    Fizikai fényvédő a cinkoxid és a titándioxid. A legújabb generációs fényvédőkben benne vannak.

    Belinkelek egy termékcsaládot, ami professzionális (orvosesztétikai termékek, savazáshoz kifejlesztve), ha tetszik, kérj legközelebbi szakembert, akitől meg tudod vásárolni.

     http://webshop.tokeletesbor.hu/termekek/imag e-skincare-peeling-rendszer/daily-defense

    előzmény:
    cicanadrag (148)
    2012-05-15  16:53
  37. 2012. május 17. 15:58149.
    Új remény vana foltok eltüntetésére. Olvashattok a hoxán róla, a májfolt topicban. Érdemes. Én most kezdem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  38. 2012. május 15. 16:53148.

    Medóra, nagyon profi vagy :) Én 50+-os fényvédőt használok, ami gondolom kémiai védelemnek számít, de mi számít fizikai védelemnek? Vagy hogy van ez? Ezzel kapcsolatosan tudsz valamit ajánlani? Ez nekem teljesen új! Elég zsírosak ezek a fényvédő krémek, te hogy használod őket, azaz hányszor kened be az arcod naponta? Ha kimegyek az utcára, nekem porpúder is kell rá, de ezután már ritkán krémezem újra. Te hogy csinálod? Elmesélhetnéd, nagy örömmel olvasnám, olyan tájékozottnak tűnsz :)

     

    előzmény:
    Medora (145)
    2012-04-03  14:36
  39. 2012. Április 4. 08:07147.

    Reszelt tormára borecetet öntök és érlelem a napon két hétig.

    Ezzel fogok próbálkozni..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  40. 2012. Április 3. 14:37146.

    És akkor jöjjön a nagyágyú:a retinol (tretinoin,adaplane hatóanyag) mint megoldás, ami nekem eredményt hozott.

     

    Magyarországon elérhető retinolt tartalmazó szer jelenleg a Pigmanorm. Idehaza sajnos nagyon macerás hozzájutni,de ki kell erőszakolni a bőrgyógyásztól,ne hagyjátok magatokat lerázni.A krém 0,1%-os tretinoint tartalmaz,valamint C-vitamint,5% hydraquinont mint oxidálószert.

    Kezdjetek el barátkozni a gondolattal ,hogy enélkül nem lesz eredmény,UV károsodott, ráncos, acnés,pattanásos bőrre a retinol a csodaszer. Ez tulajdonképpen egy A vitamin származék.

    AHA és BHA a bőr felszínén hat, míg a retinol behatol a bőr mélyebb rétegébe és ott kapcsolódik a többi kialakulóban lévő sejttel, segíti a képződés folyamán az egészséges sejtté válást.

    Használata előtt érdemes AHA és BHA termékeket használni, előkészítve ezzel a bőrt.

    A kettőt együtt is lehet, de van akinek sok,ez egyéni érzékenység,hogy kinek mi működik. Ha erős égő csípő érzés, pirosodás, agresszív hámlás tapasztalható, akkor bizony sok a kettő együtt.

    Amit itt a hozzászólók nagyobbrészt elkövettek szerintem és amiért úgy vélem sokaknak nincs eredmény:a retinolnak, savaknak idő kell,minimum 3 -6 hónap míg egy kicsi javulás mutatkozik,nagyon fontos a kitartás. Látványos eredményhez 1 év kell! És mégegyszer: fizikai fényvédő,mert enélkül olyan mintha semmi sem történne.

     

     

    Lézeres kezelések,IPL,villanófény,dermabrázió,15% feletti glykolsavas hámalsztás:el kell ezeket felejetni szintén,semmit nem érnek.

    A 2007.óta alkalmazott fraxel,vagy más néven frakcionális C02 lézer korántsem okoz akkora sérülést mint az erbium vagy az alexandrit  amik ugyan mélyebbre hatolnak,viszont semmit nem érnek a pigmentfoltokra bármennyire is bepalizzák a szépségklinikák a pácienseket.

    Kapunk cserébe hetekig tartó fájdalmat és véres sebeket.

    Tehát akinek nem szűk a pénztárcája, annak érdemes megpróbálnia a fraxát, az nagyon kíméletes,pár nap után gyógyul,de kizárólag vasszigorú napvédelem mellett nem jönnek vissza a foltok.

    Kezelést követően akár télen mínusz -10 fokban is fizikai napvédő és az élet hátralevő idejében is. Ez nem vicc!

     

    Az enyém egyértelműen UV károsdás volt, májfoltra nem tudom használ-e a fent felsoroltak valamelyike. A napvédelem ott is talán a legfontosabb.

     

    Az én bőröm nagyjából úgy nézett ki pár éve mint aki 5 évet öregedett. A retinol mindhárom problémát  orvosolta:pattanások,ráncok, foltok de fontos a folyamatos karbantartás is.

    Nem úgy van az hogy egy kezelés aztán el lehet felejteni az egészet.

    Fogamzásgátlót soha többet nem szedek,a Clinique 2-es tonikját néha használom,de okosan, nem úgy ahogy a boltban tanácsolják,figyelem a bőrömet és egy lépést nem megyek napvédő nélkül.

    Ha valamilyen oknál fogva újra előjönnek a foltjaim (amit nem tartok már valószínűleg) én a frakcionális lézert fogom választani és az életem végéig tartó fényvédőt.

     

    Remélem tudtam segíteni egy kicsit bárkinek is!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  41. 2012. Április 3. 14:36145.

    Kedves Hozzászólók,

    A saját példámat tudom elmesélni, hogyan gyógyítottam én meg a bőrömet.

    Kezdeném azzal, hogy évekkel ezelőtt a Clinique 3 lépéses arctisztító programját használtam és fogamzásgátlót is szedtem, amely fényérzékennyé tette a bőröm .Majd szépen elutaztam nyaralni (2006-ban) ahonnan kémiai 30-as napvédő mellett olyan károsodással tértem vissza, aminek a nyűgjétől 5 évig próbáltam szabadulni.

    Ismereteimre elsősorban angol nyelvű bőrgyógyászati, kozmetológiai oldalakról évekig tartó utánolvasással tettem szert,mert a hazai egyészségügy cserben hagyott.

     Azévek alatt felhalmozott tapasztalataim a következőek:

    -a Clinique 3 lépésest azonnal el kell felejteni. Annál nagyobb átverés a piacon nincs. Egy agresszív szappan,még agresszívebb alkohollal töményen telenyomott hámlasztó tonik (2-es 3-as 4-es) és egy elavult krém amit rásóznak a vásárlóra. Sokkal kíméletesebb arctisztító rutint kell felállítani.

    Ha emellett az ember nem napvédőzik az végzetes.

    -fogamzásgátló használata alatt 50 faktorosnál alacsonyabb napvédővel sétálni életveszély.(kémaival is!)

    -foltokkal el kell felejteni a kémiai fényvédőket önmagában használni,kizárólag a fizikai az ami egy egész napot kibír.Tehát ha egy 50 faktoros kémiaival bekened reggel 8-kor az arcod,az déli 12-kor már hatástalan,mintha semmi nem lenne az arcodod!!!!!!!Ez a lényeg!(neten körül lehet nézni melyek a fizikai fényvédők)

    -ha valamilyen kezelés történik éppen, és nappalra nem fizikai fényvédőt használunk, akkor az olyan mintha semmi sem történne

    -tehát bármilyen foltosodásra kétszeresen érvényes a fizikai fényvédő használata!!Ez legyen az alfa és omega

    -szoláriumot egy életre elfelejteni, mindenki megkíméli magát plusszban az estelges bőrráktól

    -napot amennyire lehet kerülni, nyáron kémiai+ fizikai fényvédő dupla védelem szükséges

    Ami a foltok ellen hatásos a tudomány mai állása szerint:

    -AHA (glykolsav),BHA (szalicilsav),niacinamide,kojiksav,C-vitamin,azelainsav

    Le het persze kísérletezni minden mással,(kövirózsa,Schüssler) nekem semmilyen természetes módszer nem vált be.

    Millió receptköteles és anélküli termék is van a fenti szerekből,ki kell kísérletezni kinek mi használ és hogy milyen PH-s környezetben működik a termék,valamint a krém hatóanyag tartalmára is figyelni kell.Glykolsav 5-15 % közt,szalicisav 3%-ig működik.

    Én éjszakára kémiai hámlasztok (AHA) kiváló a Neostrata 10%-os és 15%-os  glykolsavas terméke, Isis Pharma 10%-os glykolsavas krémje,Avéne Diacneal krém  6% glykosav,0,1 adaplane tartalommal.

    AHA a szárazabb bőrre jó, BHA pedig a zsírosabb, acnés bőrre:a szalicilsav behatol  a pórsuba és kitisztítja azt.

    Neten pillanatok alatt rá lehet találni, hogy honnan beszerezhetőek a termékek.

    A Bioderma White Objective ecsetelője nappalra szintén működik.(glykolsav,kojiksav és niacinamide tartalommal)

    Ezekkel a termékekkel nagyon sokat halványodtak a foltjaim.

    Azokat a szereket is érdemes bevetni, amelyek a fentieket tartalmazzák, ezeket elsősorban acnés, pattanásos bőrre ajánlják,de általában a foltokra is kismértékben hatásosak:

    Niacinamide: Niacin gél-ha a foltok mellé zsíros, pattanásos a bőr akkor sokat segít, valamint a már említett Diacneal az Avéntől.

    Skinoren krém azelainsavat tartalmaz, hat a pattanásokra és a foltokra is.

    BHA-s termék a Paula’s Chice 2%-os lotionje. én még nem próbáltam, de készülök rá!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  42. 2011. december 5. 21:46144.

    mikrodermabrazio,a régebbi csiszolós géppel.van olyan kozmetikus aki ezt használja még..utána tilos napra szoliba menni..ebből kell legalább 5 alkalom

    az első kettő két egymást követő héten,utána a három másik,két hét kihagyás utána egy kezelés,két hét kihagyás,egy hét kezelés

    draszti lesz de hatásos,e mellé venni valamelyik krémből amit ajánlanak itt is,lényeg hogy fény ne érje az arcod

    gyönyörűen el fog tűnni

    ha van pénzed kombinálhatod havi egyszeri ipl villanófénnyel,ami bőrmegújító

    nekem ez lehozta a foltomat

     

    ha napozom újra kijönnek szeplők de ez a folt nem jött vissza

    mondjuk én utána is rendszeresen jártam kozmetikába havi kéthavi rendszerességgel.ez a ráncokat is eltüntette

    előzmény:
    knehanita (1)
    2008-04-07  21:11
  43. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. szeptember 16. 22:06143.

    Ezt az Ilcsis krémet neten rendelted? Mennyibe kerül a krém és mennyi a postaköltség?

     

    Egyébként én úgy hallottam, hogy az Ephilist újra gyártják, legalábbis különböző fórumokon ezt írták, és végül a patikus sem mondta nekem azt, hogy már megszűnt.

    Az is lehet, hogy csak nem tudta.

    előzmény:
    Gombosnyuszi (142)
    2010-09-16  21:53
  44. 2010. szeptember 16. 21:53142.

    Szia!

     

    Én is pigmentproblémával küzdök:(

    Nekem "csak"bajusz vonalon jön ki a napsütéstől..

    Mondjuk kétszer is csináltam olyan gyógyszeres kúrát amitől fényérzékennyé váltam,ezért is van ez:(

    Voltam lézeres kezelésen attól elmúlt,de aztán persze előjött:(

    Most nyáron akartam venni Ephelis krémet,de megszűntették,végleg!

    Böngésztem a neten,hogy milyen krém lenne jó,és Ilcsi fehérítő krém mellett döntöttem,és milyen jól tettem.Már a 2-3 használattól halványodat,majd eltűnt.Pici tégelybe vettem asszem 10 ml-es,és bőven elég.Ha megint előjönne akkor újra használom:)

    Ajánlom próbáld ki!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2010-09-16  21:41
  45. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. május 27. 21:29141.

    Már lassan azon kell csodálkozni, ha valami nem rákkeltő. Így már értem, miért nincs forgalomba.

     

    Lányok van azóta valami, ami bevált? Visszaolvastam egy kicsit a topikot, és eszembe jutott, hogy nekem is ajánlotta már valaki a kövirózsa krémet, nem feltétlenül kell ám abból se a legdrágábbat venni. Lehet ezt fogom kipróálni.

    előzmény:
    ocean75 (140)
    2009-07-17  11:22
  46. 2009. július 17. 11:22140.

    Már nem gyártják az ephelist egy összetevője miatt, az eu nem engedélyezi, állítólag. (rákkeltő hatás) Nem jut eszembe a neve, de megnézem.De már kisérleteznek egy új, hatékony krémen.

    Én elhoztam több gyógyszertárból a megmaradt lejárt szavatosságúakat is tavaly (volt ahol ingyen adták), és tavaszig kitartott és hatott.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275963 (139)
    2009-07-17  11:14
  47. Torolt_felhasznalo_275963
    Torolt_felhasznalo_275963
    2009. július 17. 11:14139.

    Ja sorry!

    Tényleg.

    Ezt írják pigmenfoltokra. A Süsslr-es arcdiagnosztika öregségi foltokra a Calcium sulfuricumot, a Sepia meg mindenféle női bajra, és a hormonális változások miatt kialakult májfoltokra. Vagy bejön vagy nem. Legfeljebb nem használ. Ephelis... majd utána nézek, hogy beszerezhető-e. Az irix-et is újra kezdték gyártani... semmi sem reménytelen.

    előzmény:
    ocean75 (138)
    2009-07-17  11:01
  48. 2009. július 17. 11:01138.

    Szia!

     

    A 4-5-ös pontnál nem írtad meg, hogy miért. Bár biztos csak én vagyok tudatlan.

    Saját tapasztalat:

    A radirozást naponta végzem reggel és este + tonic és alig látszik (bajuszvonal) . Pedig el voltam keseredve,mert én az ephelis zselét használtam esténként, és folyamatos használat mellett, nem volt foltom, de már nem gyártják. Sötétedni kezdtek a foltjaim újra, aztán elkezdtem az állandó radírozást és  50 faktoros (DM-es) naptejjel kenegetést (naponta többször), és olyan halvány, hogy sminkkel nem is látszik, meg nélküle is nagyon halványan. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275963 (137)
    2009-07-17  10:11
  49. Torolt_felhasznalo_275963
    Torolt_felhasznalo_275963
    2009. július 17. 10:11137.

    Még nem értem a végére a 97-iknél járok. Én most mident bevetek egybe. Azt is leírom, hogy mit miért.

    1. Unitone 4 krémet, nem a fényvédőset, hanem a glycolsavasat, éjszakára

    2. Futok, mert a betegségeknek lelki okai is vannak, a bőrbajok lehetnek elfojtott agresszió jelei.

    3. Palástfű teát iszok, mert PCO-s lévén magas az ösztrogénem, és alacsony a progim - hátha segít, fodormentával kombinálom, mert az állítólag visszaszorítja a tesztoszteront is, pasik impotensek lesznek tőle, szőrös nők meg csupaszok lesznek

    4. Süssler só 12-es

    5. Sepia officinalis c12-es

    6. Radírozás heti 2×

     

    Bár gyógyszerész vagyok, és nem hiszek a homeopátiában, de tényleg vannak jól bevált szerek, mivan ha ez segít. A hétvéhén a Balcsin úgy besötétedtek a foltjaim, hogy egész héten magam alatt voltam, de most azt mondja egy kolleganőm is, meg párom is, meg én is úgy látom, mintha halványodott volna. Leradíroztam már 2-szer is azóta. Aztán a fene tudja, lehet, hogy csak vigasztalni akarnak, mert látják, hogy mennyire magam alatt vagyok. Van Avonos kalapom is, jó nagy karimájú, most keményítettem ki a karimáját... aztán ha használ, meg nem mondom, hogy mi fog használni. Azt hiszem, hogy méregtelenítenem is kellene. Most elraktam minden gyógyszert. Még az étrendkiegészítőket is.

     

    Írjatok sorstársak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. Torolt_felhasznalo_577615
    Torolt_felhasznalo_577615
    2009. július 16. 12:45136.
    sziasztok! sajnos szerintem a pigmentfoltokkal is a helyzet ugyanaz, mint a többi krémmel, egyéntől függ..mezoterápiával is nagyon szép eredményeket lehet elérni, és általában az első konzultáció ingyenes... az orvos vagy szakember pedig tapasztalataim szerint, ha nem tudja kezelni, nem fog neki...Győrben is csinálnak ilyen kezelét, méghozzá orvosok. e-mailben megírom a nevét a rendelőnek, ha valakit érdekel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. Torolt_felhasznalo_577615
    Torolt_felhasznalo_577615
    2009. július 16. 12:45135.
    sziasztok! sajnos szerintem a pigmentfoltokkal is a helyzet ugyanaz, mint a többi krémmel, egyéntől függ..mezoterápiával is nagyon szép eredményeket lehet elérni, és általában az első konzultáció ingyenes... az orvos vagy szakember pedig tapasztalataim szerint, ha nem tudja kezelni, nem fog neki...Győrben is csinálnak ilyen kezelét, méghozzá orvosok. e-mailben megírom a nevét a rendelőnek, ha valakit érdekel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. Torolt_felhasznalo_117030
    Torolt_felhasznalo_117030
    2009. július 16. 10:15134.

    Sziasztok! Nekem szülés után (19 éve) kezdett el foltosodni az arcom. Szép fokozatosan erősödött. Már ott tartottam, hogy alapozók és púderek nélkül nem is tudtam létezni. Próbáltam mindent amit lehetett, mígnem egy egyszerű megoldást ajánlott egy kozmetikus nekem ami bevált!

    Kövirózsa!!!! Nem kell ide hiper-szuper kozmetikum! Ültesdd cserépbe, vagy bárhova a kertbe. Egyszerűen csak tépj le egy levelét és a levével dörzsöld jól be az arcod, vagy bármidet ahol folt van. Napjában többször is megteheted. Azt tudd, nem egyszerre fog elmúlni, de 1-2 hónap után már halványodni fog. Nekem egy év után kezdett el tisztulni az arcom. Most már ott tartok, hogy csak időszakosan kenegetem. Azóta se alapozó vagy púder - csak az a fránya szemránckrém. Nekem ez vált be.

    előzmény:
    knehanita (1)
    2008-04-07  21:11
  53. Torolt_felhasznalo_275963
    Torolt_felhasznalo_275963
    2009. július 16. 09:03133.

    Had' csatlakozak hozzátok! Nekem már teljesen elterjedt az arcomon. És csak tovább terjed. Már a szemöldököm végeinél is van, pedig ott eddig nem volt. Nagyon el vagyok keseredve miatta. Majd végigolvaslak titeket!

    Most puszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2009. június 30. 10:37132.
    én tegnap mentem be egy bécsi patikába megkérdezni és közölték hogy vényköteles
    előzmény:
    gamelady (127)
    2009-06-11  23:36
  55. 2009. június 29. 23:10131.

    Szia.

    Az osztrák település neve: NEUDÖRFL (Újfalu). Bécs előtt van valahol. De ha itt ebben a kis faluban kapható volt, akkor biztosan minden patikában forgalmazzák.

    Üdv.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789033 (128)
    2009-06-12  11:05
  56. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 28. 22:44130.

    Szia!

    Én is most fogom kipróbálni az Ilcsi-féle kövirózsa-zselét. Erről hallottál vmit esetleg? (Teszveszen találtam elég jó áron, 50 ml 1300,-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2009-06-25  14:44
  57. 2009. június 13. 07:41129.

    OK, - lehet, h. jövő héten jön haza - de ha Te, vagy ismid megy amúgy is Ausztriába, szerintem nyugodtan próbálkozzon bármelyik patikában, biztosan nem csak ott, azon a helyen lehet kapni, ahol az én szomszédomnak sikerült.

    Üdv.: G.

    előzmény:
    gamelady (127)
    2009-06-11  23:36
  58. Torolt_felhasznalo_789033
    Torolt_felhasznalo_789033
    2009. június 12. 11:05128.

    Szia!

    Köszönöm és várom majd a címet.Kérlek ne felejts el!

     

    előzmény:
    gamelady (127)
    2009-06-11  23:36
  59. 2009. június 11. 23:36127.

    Szia!

     

    Nem tudom pontosan hol dolgozik, valahol Bécstől innen, nem túl messze a határtól. Majd ha megint hazajön megkérdezem, de szerintem akárhol lehet ott kapni, ha nincs éppen készleten meghozzák 1 nap alatt, legalábbis az ismerősöm így kapta meg másnap. Nem kellett recept, nem volt nekem sem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789033 (126)
    2009-06-11  21:45
  60. Torolt_felhasznalo_789033
    Torolt_felhasznalo_789033
    2009. június 11. 21:45126.

    Szia!

     

    Ausztriában pontosan hol tudtad megvenni a pigmanormot?

    Melyik városban?

    előzmény:
    gamelady (116)
    2009-05-31  23:10
  61. Torolt_felhasznalo_329854
    Torolt_felhasznalo_329854
    2009. június 8. 22:14125.
    Nem akarom elkiabálni, de amióta áttértem kímélő arctonikra (3 hete), nem látom erősödni a foltjaimat. Extrémebb módon idén még nem napoztam, de már nagyon kíváncsi vagyok...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2009. június 4. 08:37124.

    Az Eveline 3D EXTREME WHITE éjszakai és nappali krémet esetleg próbálta már valaki?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2009. június 3. 17:57123.
    ok!Köszi
    előzmény:
    gamelady (121)
    2009-06-02  22:47
  64. 2009. június 2. 22:50122.
    Bocs: májfolttal
    előzmény:
    gamelady (121)
    2009-06-02  22:47
  65. 2009. június 2. 22:47121.
    Szívesen. Én a Hoxa Tudásbázisán akadtam valahogyan rá, azt hiszem, ha beírod a keresőbe, hogy "Pigmanorm", akkor azt a topikot dobja ki, aminek valami olyasmi címe van, hogy Májfoltal élni  - vagy hasonló. De ha nem találod, szólj és pontosabban levezetem az oda utat
    előzmény:
    knehanita (120)
    2009-06-02  21:09
  66. 2009. június 2. 21:09120.

    Köszi!Megnézem,ha nem találom szólok!

    Ugye nem baj???

    Segítesz akkor?

     

    előzmény:
    gamelady (119)
    2009-06-02  12:55
  67. 2009. június 2. 12:55119.

    Szia Anita!

     

    Ausztriában nem kellett recept a kiváltásához, elképzelhető, h. Németo.-ban sem kell... A Hoxa honlapján is van egy fórum erről a témáról, ott nagyon sok infót találsz - én is ott "okosodtam" ki. Még valaki volt olyan rendi is, hogy a krém teljes betegtájékoztatóját lefordította magyarra szóról-szóra. Folyamatosan írják a tapasztalataikat akik már használják. Üdv.: G.

     

    előzmény:
    knehanita (117)
    2009-06-02  12:08
  68. 2009. június 2. 12:13118.
    Nagy elkeseredésemben,mivel ismét látható a folt a homlokomon a napnak köszönhetően a szőkés -barna hajamat befestettem sötétbarnára és frufrut vágattam,hogy ne látszódjon nagyon a folt...és szerintem jól tettem...most kevésbé feltűnő...bár mindenki azt mondta,hogy nem csúny a foltom és nem is feltűnő,csak én mesélem be magamnak...csak az idegesít ha valakivel beszélgetek a homlokomat bámulja...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2009. június 2. 12:08117.

    Szia!

    Annyit olvastam már erről a krémről,hogy őszre biztosan beszerzem.Én talán még jobb helyzetben vagyok,ugyanis a férjem Németországba dolgozik és vele behozatom.Hol lehet felíratni a receptet szerintetek???

     

    előzmény:
    gamelady (116)
    2009-05-31  23:10
  70. 2009. május 31. 23:10116.

    Sziasztok sorstársak,

     

    Nekem legalább 10-12 éve egyre növekedő (mindkét arcfélen) folt (szabálytalan alakzatú mindkettő) keseríti meg az életem. Semmire nem tudom visszavezetni, mi okozhatta. Soha nem voltam napimádó, - mégis ez lett. Valami rémlik, h. szedtem olyan gyógyszert, - már nem emlékszem mi lehetett -  ami leírásában volt említve, hogy fényérzékeny. Lehet, hogy ez a ludas?????

    Az előttem szólókhoz hasonlóan kezdve a kövirózsa krémtől, nagyon sok mindent kipróbáltam - sikertelenül. Volt olyan krémem is, melyet az arab világ női használnak az ottani fényviszonyok miatt, nekem az sem hozott eredményt. Sokat olvastam a Pigmanorm sikereiről, ezért rászántam magam a Pharmafutárral való behozatalra, de szerencsére egy ismerősöm épp kiment Ausztriába és megnézte, kapható-e ott. És csodák-csodája: Nem is kértek tőle receptet, - igaz, hogy nem volt épp készleten - de mondta a patikus, hogy semmi baj, holnap jöjjön vissza érte, meglesz. Ugyanis a krém eredetileg svájci és képzeljétek, futárral hozatták át, s valóban átvehető volt másnap 17 eur-ért. Ez az ára, nem kértek a futárért egy vasat sem pluszban. Tudom, hogy nem lenne szabad most elkezdeni használni, de nem bírtam ki, már egy hete kenegetem. Tényleg nagyon kevés kell mert finoman hámlasztja a bőrt. Már látszik halványulás, de úgy döntöttem, hogy mégis abbahagyom őszig, félek, nehogy még nagyobb bajt csinájak. Az 50+-os fényvédők sem szűrik ki a káros sugarakat teljesen és ez az új bőr nagyon érzékeny. Mivel nekem már nagyon régiek ezek a foltok, nem hiszem, hogy 100%-ban el fognak tűnni, de már az is nagy eredmény lenne, ha csak "szolídan" látszanának. Az alapozó nélküli létet már amúgy sem sírnám vissza, mert azért higgyétek el, a jó alapozó nem csak takarja a bőrhibákat, védelmet nyújt a bőrnek a kiszáradástól, környezeti szennyeződésektől is. Sok korombeli nőknek, akik nem használtak soha alapozót, már  ráncos az arca, bár lehet, hogy folt nincs rajta...  

     

     

    előzmény:
    knehanita (1)
    2008-04-07  21:11
  71. Torolt_felhasznalo_789033
    Torolt_felhasznalo_789033
    2009. május 29. 22:20115.

    Szia!

    Írnál erről bővebben? Nyáron is lehet használni?

    Ha már írtál valahol róla, akkor bocsi. Nem olvastam.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732708 (99)
    2009-05-17  20:56
  72. Torolt_felhasznalo_789033
    Torolt_felhasznalo_789033
    2009. május 29. 22:05114.

    Szia!

     

    A skinoren krémet együtt írta fel a doki a sotret kapszulával az akne miatt is. A foltok nem igazán múlnak.

    Február óta kenem az arcom. 1 hónapig reggel-este kellett, majd csak reggel, este fehérítő. Még min. 2 hónapig mindent.

    Még jó lenne mást is kipróbálni, amit nyáron is lehet használni.

    De mit?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (112)
    2009-05-28  21:48
  73. Torolt_felhasznalo_127456
    Torolt_felhasznalo_127456
    2009. május 29. 14:22113.
    Én is a clinique 50+t használom, tavaly óta. Egy a lényeg, mielött kimész a napra  - bekenni. Majd 2 óránként, ha még mindig kint vagy. Nekem így oké!! Pedig 3 éve nagyon csúnya volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (105)
    2009-05-25  20:57
  74. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2009. május 28. 21:48112.
    A Skinerntől látsz valami változást? Mióta használod?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_789033 (107)
    2009-05-26  11:21
  75. Torolt_felhasznalo_329854
    Torolt_felhasznalo_329854
    2009. május 28. 21:33111.
    két éve még nem volt szükségem semmi extra fényvédőre, mert nem foltosodtam, máshol sem szoktam égni, ha be vagyok kenve és alacsony faktorszámú napvédőket használtam. ugyanezt kentem strandon arcra is és nem volt semmi gebasz. a clinique tonikomat most lecseréltem la roche-ra, alkoholmentes érzékeny bőrre valóra, várom a folytatást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (106)
    2009-05-25  21:15
  76. 2009. május 27. 21:58110.

    Szia!

    Én túl vagyok a lézeren vagyis tavaly megcsináltattam,de nagy elkeseredésemre idén is mét előjöttek az első nap sugaraival együtt...nem hiszem,hogy senki nem tud nekünk segíteni... Rengeteg pénzemben van már,de még költenék rá ha valaki eltüntetné véglegesen...

    előzmény:
    myrtle-girl (3)
    2008-04-07  21:30
  77. 2009. május 27. 21:53109.

    Hol van az atudásbázis oldal???Hol találhatom???

    Várom válaszod!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346088 (104)
    2009-05-25  20:48
  78. Torolt_felhasznalo_789033
    Torolt_felhasznalo_789033
    2009. május 26. 11:29108.

    Szia!

    Én is hasonlókat sorolhatnék a májfoltos hadjáratomban. A Pigmanorm krémre hajtok én is. Elvileg receptre is lehet hozatni,bár nekem se a bőrgyógyászom, se a házi orvosom nem írta fel.

    A Pharmafutárnál milyen költségeken tudnánk osztozni? A krém ára adott. Ezen kívül van nekik 2500,-ft. beszerzési díj és posta költség, aki nem tud érte bemenni.

    Ha ismerősöd tud behozni /recept nélkül/, akkor az is érdekelne.

    Nekem egyik ismerősöm egy stuttgardi gyógyszertában kérdezte, de ott nem is ismerik.

    Őszre én is  mindenképpen szeretném megszerezni.

    köszi

    Moncsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773348 (91)
    2008-07-18  01:01
  79. Torolt_felhasznalo_789033
    Torolt_felhasznalo_789033
    2009. május 26. 11:21107.

    Szia!

    Én folyamatosan járok bőrgyógyászhoz, február óta már 3x voltam vérvételen, amin minden tökéletes.

    Használom a skinoren krémet, 3 hónapja szedem a sotret kapszulát /aknéra/. Esténként Ilcsi fehérítő, nappal Vichy 50 faktoros napkrém. Szóval minden!

    Érdekelne a méregtelenítő tea, amit te iszol. Mi a neve? Hol és mennyiért lehet beszerezni? Mennyit kell belőle inni?

    köszi

    Moncsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715126 (59)
    2008-04-12  19:42
  80. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2009. május 25. 21:15106.

    A clinique-en kívül milyen fényvédőt próbáltál még? Amikor napozol - mert hát ugye az ember csak jár strandra, nyaralni stb. - akkor ugyanazt a fényvédőt használod?

    Hány faktoros naptejet használsz? Abból is a minél magasabb a jobb? Félek, nehogy még az arcomon kívül máshol is foltos legyek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329854 (103)
    2009-05-20  23:19
  81. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2009. május 25. 20:57105.

    Ide nem tudnál egy pár tippet írni?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_346088 (104)
    2009-05-25  20:48
  82. Torolt_felhasznalo_346088
    Torolt_felhasznalo_346088
    2009. május 25. 20:48104.
    szia had segítselek,gyere át a tudásbázis oldalra és ott keresd ki a májfoltra való hozzászólásokat ,várunk benneteket!
    előzmény:
    knehanita (1)
    2008-04-07  21:11
  83. Torolt_felhasznalo_329854
    Torolt_felhasznalo_329854
    2009. május 20. 23:19103.
    most egy 50 faktoros clinique fényvédőt használok mindig, ha elhagyom a házat, nem égek ugyan le, de továbbra is foltok, foltok mindenütt. :-( idén még nem napoztam igazán komolyan, mert azt tapasztaltam, hogy csak erősödnek újra. sokat töprengtem, hogy mi volt az a változás, ami miatt előjöhettek (hormonok? gyógyszerek? á-á) csak a hülye hámlasztó tonikjukra tudom visszavezetni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (102)
    2009-05-19  22:20
  84. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2009. május 19. 22:20102.

    Milyen fényvődőt használsz az arcodra?

     

    Amikor napozol, mert én nagyon szeretek, csak sajnos nekem is előjönnek nyáron a homlokomon a foltok - milyen fényvédőt használsz az arcodra?

     

    Ezektől egyátalán lebarnul a bőröd? Én ugyanis szeretek jó barna lenni, de már napozni se merek.

     

    Érnek egyátalán ezek valamit, vagy csak pénzkidobás, mert hát őszintén szólva szerintem elég drágák.

     

    Van valakinek pozitív tapasztalata???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329854 (98)
    2009-05-16  21:19

Címlap

top