Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mosódió, mosószóda

kivi39
Létrehozva: 2008. Április 5. 00:29

Sziasztok! Egy régi topicban említette ezeket valaki, mint egy módot arra, hogy a különféle bőrbetegségket, allergiákat elkerüljük. Sajnos a téma engem is érint, se a nőgyógyász, se a bőrgyógyász nem tudja megmagyarázni,hogy miért vakarózom, elvileg egészséges vagyok. Ezért érdekelne minden, ami vegyszer mentes, de egyáltalán nem tudok róluk semmit. Hol lehet kapni, mennyiért, milyen hatékonyan mosnak? mennyire lesz tőle tiszta mondjuk a fehérnemű, a fehér zokni? Hogyan kell használni?

 

valószínűleg most már elmegyek aludni, de minden választ megnézek holnap.

 

Jó éjszakát, köszi a válaszokat!

  1. 2017. január 3. 11:0251.

    Sziasztok! Én a Dr.M-es termékcsaládot használom! Ajánlották nekem is és valóban bevált! A vegyszermentesség volt nálam is a fő szempont meg nyilván, hogy hatékony legyen. Használom, jó!

  2. 2011. szeptember 22. 11:0850.

    Sziasztok!

     

    Olvasgattam a válaszokat, és én mindenkinek ajánlom az Arbre vert termékeket! A Tescoban vettem, de láttam már Auchanban és a legutóbb a Matchban is. 

    Növényi összetevőjű, és hipoallergén. Régen folyton viszketett a bőröm a kardigánban, pizsamában, pulcsiban, pólóban. Amióta ezzel mosok és ezt az öblítőt használom, a bőrpanaszaim teljesen nullára redukálódtak!!!

    Ja, és emellett pedig a környezetet is kíméli! Szóval szerintem egy próbát megér...

     

    Üdv.!

    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-04-05  00:29
  3. 2011. június 24. 17:5549.

    Szia!

    Én szeretnénk neked segítséget adni,mosószodával kapcsolatban,én egy békéscsabai cégnél dolgouom,ahol környezetbarát termékeket árulunk.

    A moszoszóda,fehéritő-só,magnézium só.mosódió és még sok más termékek.

      Megnézheted a Facebook/mosomaci néven illetve Békéscsabán a kazinczy 22-24-alatt található az üzletünk Tisztajó tisztitószer néven müködik a bolt.Ha úgy gondolod még érdekel és a lakohelyedhez közelebb vagyunk akkor szeretettel várunk az üzletünkben!

     További szép napot!

    Üdv!

    előzmény:
    lalamara (46)
    2010-05-09  17:33
  4. 2010. szeptember 25. 16:1848.

    sziasztok!

    tökre megörültem ennek a mosódiónak, míg jobban utána nem olvastam . a fehér ruhákhoz kell még hozzá akármilyen só, hogy ne legyenek sárgák, a foltosokhoz meg másik akármilyen só, hogy kijöjjön a folt. ez így nekem eléggé bonyolult. én rendes (környezetszennyező)  mosószert használok, plusz rendes folttisztítót. és a fehéreket együtt mosom a színesekkel (feketével nem), színfogó kendővel. ha mosódióra akarok vákltani, akkor külön kell mosnom a fehéreket? vagy mehet egybe a fehér, a színes, az akármilyen fehérítő sóval meg a másik akármilyen folttisztító sóval, és a jól bevélt színfogó kendőmmel együtt ? szerintetek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  5. 2010. augusztus 30. 11:0547.
    Lalamara:Ha mosószóda érdekel, akkor én a Zöldpolc webáruházat ajánlom. Van 1 és 5 kilós kiszerelés is. Ezen kívül mosódiót, fehérítőt, szódabikarbónát stb. stb. is lehet kapni. Az otthoni mosáshoztakarításhoz én mindent innen szerzek be, mert nem kell 2-3 helyről rendelnem.   Még valamit a mosódióval kapcsolatban. Sokan írtátok, hogy az andiónál vettétek. Nem akarok senkit megbántani, de az andio-nál nincs drágább hely a világon!  Szerintem csak az vesz dolgokat az andionál, aki lusta más helyet nézni, már bocsánat. Lehet, hogy megváltozott az árpolitikájuk, de amikor én 1 éve megnéztem a mosódiós webáruházakat messze itt volt minden a legdrágább. 1,5x annyi mint a többi helyen! Gondolom azért is adnak kupont, mert egy rendelésből bejön az ára. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  6. 2010. május 9. 17:3346.

    Sziasztok!

     

    Hol lehet kapni mosószódát???

    Nem Bp-i vagyok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  7. 2010. Április 16. 12:5445.

    Sziasztok!

    Én már régóta mosódióval mosok. Van belőle folyékony is, azt nem próbáltam, de a barátnőmnek bevált.

    Ha pedig koszosabb a ruha, akkor növényi mosószappant reszelek (egy régi sajtreszelővel, ami már nem használatos) a mosógépbe mosópor gyanánt. (Mosószappanról annyit, hogy a ruhámra ráejtettem 1 rúzst, a foltot sem a venís, sem az elócé nem hozta ki, majd a mosószappannal szépen kijött a folt.) Nem kell belőle olyan sok, kb. fél evőkanálnyi. Öblítőszer, "zöld" mosogatószer: FROSCH! Én a Müllerben veszem, de sz.tem máshol is lehet kapni. 

    A mosószóda nem annyira vált be, alig lehetett kiöblíteni a ruhából. 

    előzmény:
    Kismayer (44)
    2010-04-16  11:10
  8. 2010. Április 16. 11:1044.

    Sziasztok,

    Én Ecover mosószert vettem, hát nekem a legegyszerűbb foltot se hozta ki (a szennyestartó alján volt sokáig összegyűrve a ruha és sztem egyszerűen megállt a por egy ráncban). Pedig nagyon bíztam benne, hogy "zöld" leszek én is...Viszon az ecover fehérítő tényleg fehérít (bár foltot nem hozott ki, talán nem is az a dolga, hanem fehérítés:)), véletlenül hozzáértem a vizes kezemmel egy zöld ruhához és fehér pöttyöt hagyott, mint anyáink idejében a hypo.

    A mosószóda lenne a következő jelöltem, tapasztalat? Ja, és öko- mosogatószer? (vagy oda is szódát?)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_221395
    Torolt_felhasznalo_221395
    2010. február 12. 16:0643.
    Én is rendeltem Anditól mosódiót.Alig várom,hogy kipróbálhassam.Jövőhét elején fog megérkezni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833300 (42)
    2010-01-01  22:55
  10. Torolt_felhasznalo_833300
    Torolt_felhasznalo_833300
    2010. január 1. 22:5542.

    Előttem már leírták a mosószóda ill a nátrium perkarbonát használatát a mosódió mellett. De hogy a ruhának jó illata is legyen, érdemes természetes öblítőt használni.

    Az andio.biz oldalon ezek mellett a mosódió egyéb felhasználási lehetőségeiről is lehet olvasni. Én innen rendeltem, és kaptam két útmutató könyvecskét, amelyek sokat segítettek a mosódió helyes használatban. Emellett, aki szeretne, még 50 mosásnyi kupont is kaphat az oldalról

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_589132 (41)
    2009-11-18  11:08
  11. Torolt_felhasznalo_589132
    Torolt_felhasznalo_589132
    2009. november 18. 11:0841.

    Másfél éve mosok mosódióval, és azért van egy-két trükkje. Normál mosáshoz hozzá szoktam adni egy evőkanál mosószódát, hogy lágyítsa a vizet, kivéve a fekete ruhákat, mert p. a fekete farmeremen apró fehér szemcsék maradtak a szódától. Persze lehet, hogy a mosógépemmel van baj.

     

    Fehér ruhákhoz pedig nátrium perkarbonátot adok a dió mellé. Akkor működik nagyszerűen, ha legalább 40-50 perces programra állítom a gépet. Foltokat is tökéletesen kiszedi, de ahhoz érdemes este beáztatni, és reggelig úgy hagyni. A fehér zokniból nem szedte ki a salakot, de azon kívűl mindent eltüntetett. 

     

    Egy csomó ötletet lehet találni itt: http://natur-all.hu/mosodio/,  már mind végig próbáltam! Modnjuk a mosódiós hajmosás után úgy nézett ki a fejem, mint egy sündisznó.

    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-04-05  00:29
  12. Torolt_felhasznalo_684036
    Torolt_felhasznalo_684036
    2009. november 2. 22:1240.

    Hm.. a zoldbolt.hu-n elég sok info is van. A mosódió ilyen szempontból nagyon jó. Garantáltan természetes mosószer :-) Van egy átfogó cikk itt a mosásról meg a mosószódáról: http://www.zoldbolt.hu/cikkek.php?cikk_id=44

    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-04-05  00:29
  13. Torolt_felhasznalo_684036
    Torolt_felhasznalo_684036
    2009. október 29. 19:0839.

    Sziasztok! A mosódiónál foltos ruha esetén mi un. folttisztító sót szoktunk használni, ami egy nátrium perkarbonát nevű anyag. Ez szintén környezetbarát, mivel a vízben egy szabad oxigén kilépése mellett Na2CO3-á alalakul, ami a mosószóda. Színes ruhához is szoktuk ezt tenni s nem veszi ki a színét, a folttal ellentétben. Amúgy a mosószódát a www.zoldbolt.hu nál lehet szerintem a legjobb áron megkapni.

     

    Uff :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_438858
    Torolt_felhasznalo_438858
    2008. július 23. 15:4238.

    Én már jó ideje csak mosódióval mosok, és egészen biztos vagyok benne, hogy "valamit csinál", szerintem jól tisztít, érdemes valóban kipróbálni egy mosást minden nélkül, és megnézni mennyire veszi ki mondjuk az izzadtságszagot, meg a játszós koszt......(én kipróbáltam anno..).

    Ami a folttisztítást illeti a darabos epesazppan utolérhetetlen!!! Nincs szaga, de a rozsdától kezdve szedtem már ki vele fűfoltot, vérfoltot, gyümit, zsírt, sőt régebbi, többször kimosott foltokat is, ami nem semmi.. Mostanra nélkülözhetetlen lett, nem is tudom mi lenne velem, ha nem lenne... 

    Szerintem sem nagyobb macera így, mint a hagyományos mosás, és nagyon nem mindegy a "károsanyag-kibocsátása".

     

    Én egyébként a kataboltjásoktól (kataboltja-mosodio.shp.hu) vásárolok, nagyon jó minőségű, nagyszemű-vastaghéjú diójuk van, meg mindenféle folyékony mosódiók, meg ilyen mosóparfümök (olyasmi, mint az illóolaj). Szerintem jók az áraik, sokminden van, használják is amit árulnak, és a vásárlóknak mindig csinálnak spéci akciókat.

    ja és ami nekem a legfontosabb volt: van egy csomó nagyon pozitív értékelésük, tehát megbízható társaság...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732387 (37)
    2008-06-17  15:12
  15. Torolt_felhasznalo_732387
    Torolt_felhasznalo_732387
    2008. június 17. 15:1237.

    Engem mindkettő meggyőzött, egyáltalán nem macerás, és legalább ennyit teszek a környezetért (no meg magunkért).

    Mosódió héj és a 100%-ban környezetbarát folttisztító só a legolcsóbban a mosodio.mlap.hu oldalon kapható. Itt még a postaköltség felét is átvállalják, de ha az egész postázást fizetni kéne, akkor is olcsóbb lenne, mint máshol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_616557
    Torolt_felhasznalo_616557
    2008. május 8. 08:2836.

    Hát, itt most van egy kis félreértés szerintem. Kicsit más szempontok szerint kell nézni, mert vannak a környezetbarát mosószerek (tisztítószerek stb...) és ezen belül léteznek kifejezetten ekcémások, allergiások számára termékek,( de nem az összes!) De pl. ebben is előfordulhat, hogy mondjuk valaki érzékeny a benne található természetes anyagra, pl. illóolajra. 

    A mosódió tényleg kifejezetten bőrbarát, az almawin is, meg még pár mosószer. De pl. a mosószódáról azt írják, érzékeny bőrűek gumikesztyűben dolgozzanak vele, mert szárítja a bőrt, hát ezt én tapasztalom is, ha áztatok nagy néha lavórba, mindig gumikesztyűt veszek fel ahhoz hogy megkevergessem. De pl. a folttsiztító só is elég mérgező. (mint a többi nem környezetbarát, csak ez környezetbarát)

    Szóval, ha ilyeneket raksz a mosásba,és érzékeny a lányod bőre, akkor figyelj rá, hogy mindig jól ki legyen öblítve a ruha, ne maradjon benne, bár szerintem a mi mosógépünk alapból jól kiöblíti. (az én lányom bőre is érzékeny, mondjuk nem ekcémás)Nekünk nem szokott ilyen problémánk (se) lenni vele.

    A maceráról ennyit: nekem is annak tűnt eleinte és sokáig, egész pontosan addig, amíg ki nem tapasztaltam, hogy mit mivel, hogyan jó nekünk, most már egy mosás berakása, ha éppen nincs benne nagyon foltos cucc, akkor pont annyi, mint a régi mosószernél, ha van benne, akkor meg pár perccel több, nagyon gyorsan elő lehet kezelni a foltokat. Kb. annyi, mint amikor régen vanish-el kezeltem elő a nagyon foltosokat, mert azokat nekem nem vitte ki a tomi, én is azt használtam egy időben. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_666531 (35)
    2008-05-07  17:41
  17. Torolt_felhasznalo_666531
    Torolt_felhasznalo_666531
    2008. május 7. 17:4135.

    Hát az "jó", nem pont az lenne ezeknek a lényege, hogy allergiások, ekcémások is tudják használni.

    Én a mosódióval is úgy vagyok, hogy olyan mintha tisztavízzel mostam volna, ráadásul kész macera vele bánni. Ne is beszéljünk arról, hogy ha azt akarom , hogy fehérek maradjanak a ruhák, akkor még fehérítőt, ha tisztán is akarom, akkor folttisztítót, szappant kell használni. Egy fél óra mire így az ember nekifog mosni.

    Na mindegy szerencsére csak próbacsomagot vettem, elhasználom, de alig várom, hogy elfogyjon.

    Remélem a folyékony Almawinnel nem járok majd így.

     

    előzmény:
    liliam (34)
    2008-05-06  21:53
  18. 2008. május 6. 21:5334.

    Én az egyik ecover-es öblítőtől kiütéses lettem. Az almavin vagy mifene folyékony mosópor (amelyik mosódiós) nekem bevált (igaz, semmi extradzsuvás ruhát nem tisztítottam vele, így valószínű a sima víz is tisztára mosta volna :) )

    Amúgy én merő környezetvédelemből tértem át az öblítőszermentes, ökomosóporos életre, nem bőrgyógyászati dolog miatt, de azóta idegbajt kapok az agyonöblítőzött, vajpuha ruháktól, törülközőktől.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_616557
    Torolt_felhasznalo_616557
    2008. május 6. 21:2533.

    Hát akkor rajta, kísérletezzgessél. Én is így jöttem rá, nekünk mi a legjobb. De érdekes amit írsz. Én a Hunzától rendeltem a folttisztítósót és én is csak 40 fokon mostam de tök jól kijött tényleg a gyümölcs is. De mondjuk előtte bedörzsöltem vizesen síma mosószappannal is és úgy szórtam rá, de biztos nem a mosószappan volt a fő foltkiszedő, mert az magában nem vitte ki az ilyen foltokat addig amíg nem volt folttisztító sóm. Lehet hogy a 2 együtt volt ilyen hatásos?

    A folyékony gallszappan nekem is kenőfejes, eddig csak ezt próbáltam, de jónak tűnik.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_666531 (32)
    2008-05-06  18:48
  20. Torolt_felhasznalo_666531
    Torolt_felhasznalo_666531
    2008. május 6. 18:4832.

    Szia!

    Köszi szépen, akkor azt hiszem beruházok az Almawinra. Láttam, hogy van a Babanatúránál, ott a posta is elég kedvező, ha előre utalok.

    A szappant eddig még nem próbáltam, de láttam, hogy itt az is van.

    Sajna akitől a mosódiót rendeltem csak a kenőfejes volt, azt nem mertem megvenni.

    A fehérítőt is próbáltam a foltra, de hiába vizeztem be a ruhát, nekem az nem oldódott el. Az Ecover nevűt próbáltam, ráadásul ma amikor mostam, épp bent voltam a füdőszobában, (nálunk a fürdőkádba megy bele a mosógépből a víz), s láttam, hogy a negyven fokos mosásnál a fehérítő a vízzel együtt távozik. Valószínűleg nem is sok értelme volt így, ha még a mosógépben sem oldódott fel, pedig az van ráírva, hogy harminc foktól már hatásos.

    Tényleg most jut eszembe, kipróbálom, hogy ha egy pohár vízbe beleteszem feloldódik-e.

    Most be kell fejeznem, majd beszámolok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_616557 (31)
    2008-05-05  20:58
  21. Torolt_felhasznalo_616557
    Torolt_felhasznalo_616557
    2008. május 5. 20:5831.

    Szia!

     

    Most épp Almawint használok, de ezt se magában, úgy nem is próbáltam, hanem ez mellé is rakok mosószódát. Nálunk ez a páros nagyon bevált. Többek között azért így használom, mert így olcsóbb, mintha csak a folyékony mosószert használnám, így kevesebb kell belőle, a mosószódából rakok többet.Ilyen arányban rakom: 1 kupak folyékony mosószer, 3-4 jól púpozott evőkanálnyi a mosószódából, attól függ, milyen koszosak a ruhák. Ez így kiszedi a közepesen erős foltokat, pl. a homokozás utáni foltokat. Lehet hogy keveset raktál talán? Az erősebb foltokra (pl. gyümölcsre)  bevált a mosószappannal való előkezelés, erre rászórom a folttisztító sót (magára a foltra) és úgy a mosógépbe, eddig ez is bevált teljesen jól. De most újabban pár hete használok folyékony gallszappant (klar) az erőseb foltokra azt csak úgy magában a foltra rákenem és úgy a gépbe, úgy tűnik most ez is egész jó. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_666531 (30)
    2008-05-05  20:33
  22. Torolt_felhasznalo_666531
    Torolt_felhasznalo_666531
    2008. május 5. 20:3330.

    Szia!

    Nemrég én is kipróbáltam a mosódiót. Nekem így egy-két heti tesztelésre nem igazán vált be. A lányom ruháiból nem akarja kiszedni a foltokat, hiába teszek mellé mosószódát, folttisztító sót.

    Pedig még ezek nem is gyümölcsfoltok voltak, hanem egyszerű homokozás utáni foltok.

    Ha ugyanezt Tomival mosom, akkor sokkal tisztább lesz a ruha.

     

    Mivel elég kényes a bőre a lányomnak, azért próbáltam ki a mosódiót. Jó lenne valamilyen folyékony bio mosószert találni.

    Te melyiket használod. Próbálta-e már valaki az Almawin termékcsaládot?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_616557 (25)
    2008-04-05  15:46
  23. Torolt_felhasznalo_785867
    Torolt_felhasznalo_785867
    2008. Április 14. 12:4829.

    Sikerült kiderítenem, hogy Debrecenben a Müllerben lehet kapni mosószódát. Gondoltam esetleg érdekelhet valakit.... bár nem nagy a mozgás errefelé.

     

    További szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_785867
    Torolt_felhasznalo_785867
    2008. Április 14. 08:5228.

    Sziasztok!

     

    Tudtok abban segíteni, hogy Debrecenben lehet e mosószódát venni? Vagy csak Budapestről lehet rendelni?

     

    Előre is köszi a válaszokat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. Április 5. 16:3827.
    Mosószódát és mosódiót is lehet venni Bp-en, a Széna térnél a Csalogány utcában lévő babaruha boltban. Priviben írok címet is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top