Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mosódió, mosószóda

kivi39
Létrehozva: 2008. Április 5. 00:29

Sziasztok! Egy régi topicban említette ezeket valaki, mint egy módot arra, hogy a különféle bőrbetegségket, allergiákat elkerüljük. Sajnos a téma engem is érint, se a nőgyógyász, se a bőrgyógyász nem tudja megmagyarázni,hogy miért vakarózom, elvileg egészséges vagyok. Ezért érdekelne minden, ami vegyszer mentes, de egyáltalán nem tudok róluk semmit. Hol lehet kapni, mennyiért, milyen hatékonyan mosnak? mennyire lesz tőle tiszta mondjuk a fehérnemű, a fehér zokni? Hogyan kell használni?

 

valószínűleg most már elmegyek aludni, de minden választ megnézek holnap.

 

Jó éjszakát, köszi a válaszokat!

  1. Torolt_felhasznalo_616557
    Torolt_felhasznalo_616557
    2008. Április 5. 15:5326.

    Mosószódát rendelhetsz innen:

     

     http://www.okoszolgalat.hu/

     

    A folttisztító só és mosódió egyik lelőhelye:

     

     http://www.hunza.hu/haj1.php

     

    Mosósz ódát láttam itt is meg más környezetbarát mosószereket:

     

     http://shop.unas.hu/shop_cat.php?shop_ id=3487

     

    Allergiásoknak mosószerek:

     

     http://www.bionivo.com/home.php?cat=4

     

    Én mosószappannak ezt használom:

     

     http://www.bionivo.com/product.php?productid=924&cat=45&page=1

    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-04-05  00:29
  2. Torolt_felhasznalo_616557
    Torolt_felhasznalo_616557
    2008. Április 5. 15:4625.

    Szia!

     

    Én kb másfél éve használok mosószódát és mosódiót, Illetve újabban mosódió helyett környezetbarát folyékony mosószert. De jó volt a mosódió is, csak 1 fokkal macerásabb, mint beleönteni a folyékony mosószert, illetve ez utóbbinak van egy kicsi illata is (természetes illóolajoktól), a mosódiónak meg nincs. Együtt használom a kettőt, ha nagyon foltos akkor mosószappannal előkezelem, a nagyon-nagyon gázos foltokra meg még folttsiztító sót is rakok.  Ez utóbbi nagyon jó fehérítő is, de a színeset sem fakítja. Elszürkült ruhákat is újjá tud varázsolni.

    Nekem első reakcióm az volt, amikor mostam ezzel a párossal konyharuhákat, hogy jé, fehérebbek lettek és halványabbak a régi foltok is. 

    Van amikor úgy csinálom a nagyon koszosakat, hogy elindítom a mosógépet, majd leállítom kis idő után, áztatom valameddig, akár egy éjszakát, és utána tovább mosok.

     

     

     

    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-04-05  00:29
  3. 2008. Április 5. 13:2824.

    Igen tudom, értem én.

     

    Mi a helyzet a mosógolyóval? Én azon gondolkozom (sajnos az egyik lányom sokmindenre allergiás, vakarózás stb. nagyon ismerős), az ÖKO-net keretében is forgalmazzák pl. Ha van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata, gondolom azt is szívesen fogadja mindenki! Szép napot! 

     

    Evica 8. sz. hozzászólásában volt ez, erre írtam .

     

    A mosódióról nem tuodk mit írni, nem használtam soha, és nem is fogom, mert túl drágának tartom ahhoz, hogy próbálkozzak vele. Elég sok negatív véleményt is hallottam már róla.

     

    A mosószóda meg tudtommal Nátrium-karbonát ami vízzel egy lúgos oldatot hoz létre ami oldaj a zsírt, valamejest lágyítja a vízet... azthiszem, hogy a növények hamujából nyerték régen... amit simán csak lúgnak hívtak...

    Végülis a mai mosószerek őse és egyben alapja is....

    Tehát számomra ez azt sugallja, hogy ha mosószódát kell használni a mosódió mellé, akkor azzal az erőval mosóport, vagy folyékony mosószert is használhatna az ember....

    De lehet, hogy én gondolom rosszúl.

     

     

    előzmény:
    NOA5 (23)
    2008-04-05  13:13
  4. 2008. Április 5. 13:1323.

    Mosódióról van szó.

    Te egész másra gondolsz szerintem.

    előzmény:
    banyoc@ (20)
    2008-04-05  12:13
  5. 2008. Április 5. 12:3422.

    létezik ilyen is. én még nem próbáltam. viszont a kisfiam mosható pelenkát használ és nagyon szép a bőre.

    http://www.kekpanda.hu/category.php?bid=POP2100

     

     

     az előbbi linket pedig azért tettem be mert sok mosószer van ott ami allergiásoknak, érzékenybőrűeknek is jó. én a baba és a saját cuccainkat egy hete kb almawin mosóporral mosom, eddig szuper! mosószódát meg rakok kicsit mellé. régebben amikor normál mosóporunk volt majd a felét mosószódával helyettesítettem. ja és ecettel öblítek, mert kicsit fertőtlenít és kiszedi a mosószer maradványokat a ruhából.

    előzmény:
    kivi39 (5)
    2008-04-05  01:01
  6. 2008. Április 5. 12:2321.
  7. 2008. Április 5. 12:1320.

    Arra a gumszerű valmivel bont, fémgolyóra gondolsz?

    Hátáttt  Az allergiához, mosószerekhez semmi köze... máshoz sem nagyon...

    igazából vízlágyítónak mondják -na meg persze ezen felül minden másnak ami épp az ügyfél problémája-....

    Konkrétan a vízet sem lágytja, mert a benne lévő fémgolyó valamilyen rezonanciás mozgást csinál mosás közben és állítólag ez lágyítja a vízet..... A víznek a kálcium, magnézium és egyéb "keménységet" okozó sótartalma pontosan ugyanannyi volt golyóval, mint golyó nélkül...

    Maga az elmélet nem lenne rossz, vannak olyan "lágyítók" amelyek némi elektromos árammal működnek, rákötik a vízvezetékre, és az áram által okozott rezgések hatására UN. aragonit kristályok keletkeznak amelyek ideig óráig megtartják ezt akémiai formát, így kevésbé rakódik le a vízkő a cuccokon. (bojler, vízcsak, gépek, kád, stb,stb) Önmagában ennek a víznek is ugyanaok a kémiai paraméterei maradnak, csak más a kötőképességük. Aztána  az aragonit olyan sárszerű színnel időnként kiürül a rendszerből. Nagyobb rendszereket mosatni kell.

    Hát kb ez lenne az a bizonyos rezgéses vízlágyítás amit az ÖKONET is megpróbált ezzel a golyóval....

    A golyó drága, a víz nem lesz tisztább, lágyabb, a mosás nem lesz hatékonyabb, a ruha tisztább, és nem fog kevesebb mosószer kellenni mint előtte....ja és a golyót egyáltalán nem zavarja a vízben lévő baci, vírus, meg egyébb méreganyag amit az ökonet állít, hogy ott van.....

    Csak ezt a termékforgalmazókba nem verik vele marketing órán, csak azt, hogym ilyen jó a termékük ezer féle dologra.

     ( a fenti tapasztalataim mind laboratóriumi analízisek eredményei.)

    előzmény:
    Evica019 (8)
    2008-04-05  07:49
  8. 2008. Április 5. 11:2819.

    Egyszer lattam  valamilyen weboldalon egy pici poharszeru valamit ami kifelyezetten olyanoknak volt akik allergiasak sok mindenre. Hasonloan kell feltenni mint egy tampont, es csere helyett csak ki kell mosni azt vissza. Tudom ez eleg brutalul hangzik de ha muszaly akkor muszaly. Ha nagyon fontos a neve akkor keressetek meg priviben es megprobalom megeroltetni az agyamat hogy mi is a pontos neve, vagy hol lattam.

     

    a neve MOONCUP vagy DIVACUP vagy SOFTCUP

     

    keressetek rá az nlc topikkeresőjére és meg fogjátok találni

    előzmény:
    zsuzsi1975 (6)
    2008-04-05  05:25
  9. 2008. Április 5. 10:1818.
    Köszönöm a segítségeket. Azt hiszem, először a mosószódával fogok kikezdeni, majd beszámolok az eredményről. Valaki emlegette a mosógolyót. Arról is kérnénk véleményeket. Köszi!
    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-04-05  00:29
  10. 2008. Április 5. 08:4317.

    Szia!

     

    Én is használok mosódiót, és tapasztalat szerint a mosószódával együtt hatásos, úgy viszont jó. Csak nagyon durva koszos dolgokra nem elég, akkor előveszem a mosóport (pl. olajos munkásruha), de hétköznapi holmiknál ugyanolyan tiszta lesz minden, mint mosóporral.

    Van mosószappanom mellé, azzal bedörzsölöm a zoknik talpát - de még azt is csak akkor, ha nagyon szutykosak, meg más foltokat, de ezzel aztán minden tiszta lesz. Mosószódát Pesten is lehet kapni, a Vadász utcában van vmi. zöld szervezet, meg Veszprémben tudok helyet, ahol árulnak. Nagyon olcsó, nagyon jó. Amíg nelkem nem volt, szódabikarbonát használtam. Egy zacsi egy mosáshoz. Az se drágább, mint a mosópor, és allergiánál nem az az 50-100 Ft a kérdés, igaz? 

    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-04-05  00:29
  11. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2008. Április 5. 08:3116.

     

    Nagyanyám egész életében ezzel mosott, sosem bírta a mosóport a bőre. ( Ugyan kitől örököltem az érzékeny bőrömet? )

     

     

     De ő még az udvaron főzte a szappant, kondérban.

    Megint feltalálták a spanyolviaszkot , látom .

    előzmény:
    M@nyus (12)
    2008-04-05  08:26
  12. Torolt_felhasznalo_370559
    Torolt_felhasznalo_370559
    2008. Április 5. 08:3115.
    Még annyit, hogy ha foltot akarsz mosni, akkor a mosódió önmagában tényleg nem elég. Van egyfajta só, ami kihozza a makacs foltokat is.
    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-04-05  00:29
  13. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2008. Április 5. 08:2814.

    A fehérneműket, ágyneműt 60 fokon mosd, öblítőt ezekhez ne használj.

    (Akinek nem érzékeny a bőre, annak sem ajánlott ezekhez az öblítő, mert nem tud tőle a textil "lélegezni".)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772164 (11)
    2008-04-05  08:25
  14. Torolt_felhasznalo_370559
    Torolt_felhasznalo_370559
    2008. Április 5. 08:2713.

    Szia!

     

    Nekem bejött a mosódió. Ha gondolod, akkor a szórólapját e-mailben el tudom küldeni neked, csak küldj priviben címet.

    Üdv. Scotty

    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-04-05  00:29
  15. 2008. Április 5. 08:2612.

    Mosószódával, mosószappannal mosok. Nem látok különbséget hatékonyságban mosóporhoz képest. Igaz, a foltokat szappannal be szoktam dörzsölni. És persze ecettel kell öbliteni.

    Nekem legegyszerűbb a Müllerben venni a szódát és a szappant.

    5-ösz szappan 400, a félkilós szóda kb. 250 forint. 

    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-04-05  00:29
  16. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2008. Április 5. 08:2511.

    Hány liter vízzel mos a géped? Van benne emelt vízszint funkció?

    Mosóporral mosol vagy mosógéllel?Hányszor öblít a gép?

     

    A mosóport csak 60 vagy 95 fokos mosáshoz használd, mert 30-40 fokon nem tud feloldódni.Alacsony hőfokon, hideg vizes mosásnál csak mosógélt használj.

    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-04-05  00:29
  17. Torolt_felhasznalo_772164
    Torolt_felhasznalo_772164
    2008. Április 5. 08:2110.

     

    Divacup, Mooncup 

    előzmény:
    zsuzsi1975 (6)
    2008-04-05  05:25
  18. 2008. Április 5. 08:039.

    szia!

     

    Ha esetleg allergiáról van szó, akkor érdemes lenne az okát megkeresni, nálunk a biorezonanica kimutatta, legalábbis a mi családunkban csodákat tett. Semmilyen bőrgyógyász és vérvétel nem mutatta ki, csak ez. Egyébként lehetsz hisztamin érzékeny is, de ezer más oka is lehet annak, hogy viszketsz.

     

    mi ide járunk:

     

    http://biorezonancia.hu/joomla/content/view/5 /29/

     

    üdv,

    T.

    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-04-05  00:29
  19. 2008. Április 5. 07:498.

    Szia!

     

    Mosódió nekem sem jött be. A teszveszen volt egy csaj, nála lehetett rendelni, de azóta láttam már több, natúr termékeket árusító boltban is. Mi a helyzet a mosógolyóval? Én azon gondolkozom (sajnos az egyik lányom sokmindenre allergiás, vakarózás stb. nagyon ismerős), az ÖKO-net keretében is forgalmazzák pl. Ha van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata, gondolom azt is szívesen fogadja mindenki! Szép napot! 

    előzmény:
    kivi39 (3)
    2008-04-05  00:52
  20. 2008. Április 5. 07:047.
    Erről a gyűszűről már mástól is hallottam, valószínűleg ki fogom próbálni, bár egy kicsit tartok tőle. A mosószódát is megpróbálom. A szódabikarbóna nem jöhet szóba, nálunk pici zacskóban árulják, talán 50 gr van benne. Így egy kicsit drága lenne a mosás.
    előzmény:
    zsuzsi1975 (6)
    2008-04-05  05:25
  21. 2008. Április 5. 05:256.

     Figyelem!!!!!!!

    Gyengebb idegzetuek ne olvassak el! Ha me g megis elolvastad akkor magadra vess, de utalkozasra nem va gyok kivancsi.

    Koszi

    Zsu 

     

     

     Topikinditohoz

    Melyik betetet? Tisztasagit vagy a piros napokon?

    A piros napos betet helyett is van megoldas. Egys zer lattam  valamilyen weboldalon egy pici poharszeru valamit ami kifelyezetten olyanoknak volt akik allergiasak sok mindenre. Hasonloan kell feltenni mint egy tampont, es csere helyett csak ki kell mosni azt vissza. Tudom ez eleg brutalul hangzik de ha muszaly akkor muszaly. Ha nagyon fontos a neve akkor keressetek meg priviben es megprobalom megeroltetni az agyamat hogy mi is a pontos neve, vagy hol lattam.

     

    En hiaba elek az usaban a mososzerek hatekonysaga es a  mosogepek minosege sajnos hagy kivanni valot maga utan. Szoval en azt szoktam csinalni a makacs foltokra hogy  kezi szappannal elomosom a foltokat. Nem glicerines alapu s zappan, mert az nem jo hanem a legolcsobb pl mososzappannal  bedorgolom az elotte hideg vizbe aztatott holmin levo foltot , kezzel kimosom es ugy teszem a mosogepbe. A 21 honaposom t ud nagyon durva foltokat gyartani es ez az egy ami meg beval t. 

     

    Mososzoda helyett nyugodtan hasznalhatsz szodabikarb onat. Nekem is mindig van a mosogep mellett es ha olyanom va n abbol teszek a mosogepbe adaleknak. Itt lehet venni masfel  kilos kiszerelesben es egy decit (tudom nem folyadek) szokt am kb beletenni. 

     

    előzmény:
    kivi39 (5)
    2008-04-05  01:01
  22. 2008. Április 5. 01:015.
    Hát, nem túl bíztató, amit írnak. Mivel nem tudok betétet használni, mindenképpen fontos lenne, hogy a foltokat kiszedje. Azért minden nap nem vásárolhatok új bugyit! A mosószódáról viszont jó dolgokat írnak. Hol lehet ezeket kapni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344333 (4)
    2008-04-05  00:54
  23. Torolt_felhasznalo_344333
    Torolt_felhasznalo_344333
    2008. Április 5. 00:544.

    Aktuálisban volt.

    Remélem jól rakom be a linket.

    http://www.nlcafe.hu/index.php?id=1057&fid=441&topicid=188722 

    előzmény:
    kivi39 (3)
    2008-04-05  00:52
  24. 2008. Április 5. 00:523.
    Néztem a keresőben, de a mosódióra nem adott ki semmit. Nem emlékszel véletlenül a pontos címére, vagy hogy melyik kategóriában nyilt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344333 (2)
    2008-04-05  00:46
  25. Torolt_felhasznalo_344333
    Torolt_felhasznalo_344333
    2008. Április 5. 00:462.
    Pont tegnap indult egy topik a mosódióról. Én próbáltam, de nekem nem vált be. Ha zoknikat akarsz szép fehérre mosni, akkor csak a mosódió önmagában nem csinál semmit.
    előzmény:
    kivi39 (1)
    2008-04-05  00:29

Címlap

top