Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

1 magyar vizsla mivel jár?

Torolt_felhasznalo_402809
Torolt_felhasznalo_402809
Létrehozva: 2008. Április 3. 18:28

Azoknak a véleményére vagyok kíváncsi, akik egyedül élnek, és kutyust (esetleg épp rövidszőrű magyar vizslát) tartanak.

Már régóta szeretnék egy kis vizslát, mert gyerekkorunkban is vizslánk volt, meg a nagymamámnak is vizslalánya volt ( a mi kutyusunk anyukája), és ismerem ezt a fajtát, nem okozna meglepetést a jelleme. Hatalmas, érző szíve, hihetetlen gyerek - és emberszeretete, intelligenciája, ragaszkodása, bolondos, játékos természete mindig lenyűgöz, ahányszor csak eszembe jut. Tegnap éjjel sokáig bolyongtam a neten, vizsla után kutatva (vizslatva-szó szerint), de pár dolog még mindig kérdéses bennem.

Ha tudtok, légyszi segítsetek nekem az alábbi kérdésekben:

1. Én egyedül élek, egy négyemeletes társasházban, a 4. emeleten. Nem tudom, ezt a körülményt meg tudná-e egy vizsla szokni. (Mikor gyerekek voltunk, természetesen kertes házban laktunk). Igaz, innen  el fogok majd költözni, de kb. 1 évig még itt kell laknom... Pont ebben az időben  lenne kicsi  kölyök a kutyus:-( 

2. Lehet, most butaságot kérdezek, de ha esetleg el kell mennem 2-3 napra itthonról, és őt nem vihetem magammal, akkor mi történne? Ez persze nem valószínű, de volt már olyan, mióta itt lakok, hogy 2 napra be kellett feküdnöm kórházba, vagy többnapos szakmai továbbképzésre megyek, szóval sose lehet tudni. Ha a kutyus be van zárva, akkor be lehet esetleg tanítani, hogy 2-3 napig a wécézését egy adott helyre végezze? Csinálnék neki valami wc-t, vagy dobozt, vagy nemtudommit, persze erre csak végszükség esetén gondolok, mondom, ha olyan helyre megyek, ahova semmiképpen nem jöhetne. 2-3 napig kibírja egyedül a lakásban, ha jó sok friss, tiszta vizet, meg többféle kaját kiraknék neki?

Sajnos senki nincs, aki elvállalja ilyen esetekre, úgyhogy senkire nem számíthatok ezügyben.

3. Ha kislányt vennék, akkor létezik-e kutyáknak olyan fogamzásgátló, ami kizárja a teherbeesését? Nem akarok szaporodást egyenlőre semmilyen téren... 

Bocsi, ha butaságokat is kérdeztem, most csak abban segítsetek, hogy szerintetek jó lenne-e egy kutyának ilyen feltételekkel nálam, vagy inkább szenvedés lenne az élete.

Azt még nem írtam, hogy ha sikerül, akkor pár év múlva kertes házba költözök, de persze még sok a kérdőjel ezen a téren is.

Köszi minden hozzászólást! 

  1. 2008. Április 3. 22:4579.
    Én nem :)). Én arra, hogy szobatisztaságra szoktatás időtartamának szempontjából mindegy :).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_871487 (77)
    2008-04-03  21:24
  2. 2008. Április 3. 21:2578.
    Még egyet, értse már meg minden kutyára vágyó,hogy nem ellene beszélünk,hanem a kutyáért!Mert bármennyire is vágyik rá valaki,jobban fel tudja dolgozni,hogy nem fér bele az életébe,mint a kutya aki ki lesz szolgáltatva.
    előzmény:
    gyuriur (72)
    2008-04-03  20:59
  3. Torolt_felhasznalo_871487
    Torolt_felhasznalo_871487
    2008. Április 3. 21:2477.
    Hááát,az én labim annyit pisil,hogy eszméletlen,nem győztem takarítani.Egy csivava valszeg azért lényegesen kisebb tócsát hagy.Én erre gondoltam
    előzmény:
    komondorka (61)
    2008-04-03  20:25

Címlap

top