Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

1 magyar vizsla mivel jár?

Torolt_felhasznalo_402809
Torolt_felhasznalo_402809
Létrehozva: 2008. Április 3. 18:28

Azoknak a véleményére vagyok kíváncsi, akik egyedül élnek, és kutyust (esetleg épp rövidszőrű magyar vizslát) tartanak.

Már régóta szeretnék egy kis vizslát, mert gyerekkorunkban is vizslánk volt, meg a nagymamámnak is vizslalánya volt ( a mi kutyusunk anyukája), és ismerem ezt a fajtát, nem okozna meglepetést a jelleme. Hatalmas, érző szíve, hihetetlen gyerek - és emberszeretete, intelligenciája, ragaszkodása, bolondos, játékos természete mindig lenyűgöz, ahányszor csak eszembe jut. Tegnap éjjel sokáig bolyongtam a neten, vizsla után kutatva (vizslatva-szó szerint), de pár dolog még mindig kérdéses bennem.

Ha tudtok, légyszi segítsetek nekem az alábbi kérdésekben:

1. Én egyedül élek, egy négyemeletes társasházban, a 4. emeleten. Nem tudom, ezt a körülményt meg tudná-e egy vizsla szokni. (Mikor gyerekek voltunk, természetesen kertes házban laktunk). Igaz, innen  el fogok majd költözni, de kb. 1 évig még itt kell laknom... Pont ebben az időben  lenne kicsi  kölyök a kutyus:-( 

2. Lehet, most butaságot kérdezek, de ha esetleg el kell mennem 2-3 napra itthonról, és őt nem vihetem magammal, akkor mi történne? Ez persze nem valószínű, de volt már olyan, mióta itt lakok, hogy 2 napra be kellett feküdnöm kórházba, vagy többnapos szakmai továbbképzésre megyek, szóval sose lehet tudni. Ha a kutyus be van zárva, akkor be lehet esetleg tanítani, hogy 2-3 napig a wécézését egy adott helyre végezze? Csinálnék neki valami wc-t, vagy dobozt, vagy nemtudommit, persze erre csak végszükség esetén gondolok, mondom, ha olyan helyre megyek, ahova semmiképpen nem jöhetne. 2-3 napig kibírja egyedül a lakásban, ha jó sok friss, tiszta vizet, meg többféle kaját kiraknék neki?

Sajnos senki nincs, aki elvállalja ilyen esetekre, úgyhogy senkire nem számíthatok ezügyben.

3. Ha kislányt vennék, akkor létezik-e kutyáknak olyan fogamzásgátló, ami kizárja a teherbeesését? Nem akarok szaporodást egyenlőre semmilyen téren... 

Bocsi, ha butaságokat is kérdeztem, most csak abban segítsetek, hogy szerintetek jó lenne-e egy kutyának ilyen feltételekkel nálam, vagy inkább szenvedés lenne az élete.

Azt még nem írtam, hogy ha sikerül, akkor pár év múlva kertes házba költözök, de persze még sok a kérdőjel ezen a téren is.

Köszi minden hozzászólást! 

  1. Torolt_felhasznalo_402809
    Torolt_felhasznalo_402809
    2008. Április 3. 19:0326.

    Milkácska!

    Te nem ismersz engem, és az írásaimat se olvastad el figyelmesen. Én nálam a kutya lenne az első, és az élete,  a sorsa is jobb lenne, mint néhány helyen egy nem várt kisgyereknek. Ezt elhiheted nekem, bár nem akarom bizonygatni, milyen ember vagyok, hisz nem ismerjük egymást. 

    Persze, szándékosan SOHA nem hagynám itthon, ezt elhiheted nekem, nem vagyok bolond, sem elvetemült állatkínzó.

    Ez is csak nemrég jutott eszembe, hogy igen, sajnos néha adódnak olyan alkalmak, amikor KÉNYTELENEK VAGYUNK elmenni az otthonunkból, és ez meg onnan ugrott be, hogy nemrég valami miatt be kellett feküdnöm a kórházba 2 napra.

    Persze ilyen eset se előtte nem volt, és remélem utána se lesz, de sajnos nem lehet tudni, mit hozhat az élet, bárkit érhet neadjisten egy baleset, főleg, aki egyedül van, szóval érted, akinek nincs semmilyen segítsége...

    A kutyapanzió eddig eszembe se jutott.

    Egyébként azt hiszem, várok a kutya vásárlással addig, amíg össze nem jön a ház. Meggyőztetek!!!!

    De azért Neked se kellett vona ennyire nekem ugrani, nem ismersz engem, ezért ne vélekedj kérlek!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_308804 (9)
    2008-04-03  18:43
  2. 2008. Április 3. 19:0225.

    Szia,

     

    Szerintem nem okoz a kutyusnak gondot, az emeletes ház, az elején, amíg nem "tud" lépcsőzni, mert kicsi, célszerű ölben vinni.

    Ha pár napra el kell mennned, akkor keress neki panziót, de azt, hogy egyedül maradjon egy lakásban sürgősen felejtsd el.l Egy gyereket sem hagynál ott, ha arra kerülne sor, nem igaz?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (1)
    2008-04-03  18:28
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 3. 19:0124.

    hat kell ez neked???

    :-)))

     

    viccet felreteve.....ne vegyel vizslat. plane nem ilyen feltetelekkel.

    mi imadjuk ot, de neha meg igy is nehez neki, amikor egyedul marad .

    legy turelmes. mert ha most veszed meg, elveszited a kedvedet a rengeteg gond es baj miatt, amit okozni fog.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (1)
    2008-04-03  18:28
  4. Torolt_felhasznalo_335420
    Torolt_felhasznalo_335420
    2008. Április 3. 19:0123.

    sziasztok!!

     

    nyugodjon már meg mindenki!!!!!!!

     Vadvirág a kutyádat vidd el ismerőshöz ha mész valahova!! komolyan és nyugodj meg ez csak 1 jó tipp!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (5)
    2008-04-03  18:37
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 3. 18:5622.

    Egyetértek. Hiába az öko világ. A kutyának kell az ember közelsége.

    Ha ennyire nincs senkid akire rábízhatnád akkor várjál ameddig lesz ilyen barátod, barátnőd, társad.

    Mi van ha nem pár napra kell kórházba menned hanem egy hétre?

     

    előzmény:
    csodabéka (19)
    2008-04-03  18:52
  6. 2008. Április 3. 18:5421.

    Hááát, anyukáméknak vizslájuk van, meg még egy labrador is, Janka a vizslalány 3 lesz a nyáron, és vmi eszméletlen mozgásigénye van...   pedig kertes házban éldegélnek, de van a kert alatt egy nagy rét, és oda szoktuk vinni őket...   szerintem Janka bejárná mindennap akár az egész Bükköt is, annyira imád szaladni, meg menni...  már gondoltam, hogy egyszer teszek rá egy lépésszémlálót, hogy mennyit megy kb.. :)))))

     

    szóval szerintem várj a vizslababával, míg kertes házad lesz..  és még akkor se hagyd napokra magára....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (1)
    2008-04-03  18:28
  7. 2008. Április 3. 18:5420.

    Szia

    Gyerekkoromban nekünk is vizslánk volt,imádtuk,de persze családi házba laktunk.Egéz nap jött-ment az udvaron.

    Most a szomszédnak a harmadik emeleten van ilyen kutyája,szegényemet rossz látni,hogy sínylődik a panelban.

    Óránként leviszik kb 5 percre,éppen a dolgát tudja elvégezni.

    A gazdája vadász,de soha nem viszi magával az erdőre.

    Könyörgöm,ne vegyél állatot,ha tényleg szóba jönne,hogy el kell menned napokra..Ez tényleg állatkínzás.Meg ugye a szomszédok hallgatnák ha nyűszít,mert egyedül van,még fel is jelenthetnek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. Április 3. 18:5219.

    ez mind szép és jó, és a kis öko világodba belefér egy lakásban tartott vizsla, aki egész nap egyedül van otthon? Szegény. Végülis a te döntésed, de én a helyedben biztos várnék.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (12)
    2008-04-03  18:48
  9. Torolt_felhasznalo_402809
    Torolt_felhasznalo_402809
    2008. Április 3. 18:5118.
    Na, ez meg 2-szer ment el. Bocs...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (5)
    2008-04-03  18:37
  10. 2008. Április 3. 18:5017.

    Sziasztok!

     

    14 évig volt vizslánk, imádtam  mi neveltük, majd utána szintén vizsga.

     

    vÉGTELEN OKOS, INTELIGENS - KÜLÖNB  EGYES EMBEREKNÉL - IMÁDJA, HA SZERETIK ÉS Ő IS SZERETHET, HÜSÉGES. CSAK A LEGJOBBAKAT TUDOM MONDANI!!!!!! Sok fényképünk is van róluk.

     

     

    Szerintem a bérház büntetés neki! Nagy a mozgásigénye, már ha nem is vadászhat, mivel,hogy vadász kutya. A futkározást, apportirozást, tanitgatást stbstb. nem  pótolja az, hogy reggel meg este leviszik a bérházból.

     

    csak ennyi akartam mondani.

     

    sziasztok

    katka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. Április 3. 18:5016.

    Szia!

     

    Az enyém négy és fél éves, lassan három éve él velünk. Tünemény, de le is fárasztja az embert. :)

    Igaz, én nem egyedül élek, hanem a családommal egy kertes házban.

     

    Én azt veszem észre a kutyámon, hogy felveszi a ritmust: ha a nagymamám van vele egyedül, akkor napozik, alszik. Ha játékra fogható ember is van itthon, akkor rohan a labdáért, adja, tuszkolja (pl múlt hétvégén kertészkedtem: egy nyesés az ollóval, egy labdahajítás). Régen tök jól eljátszott egyedül: mellső mancsokkal és a fejével terelte a labdát. Most nem kezd rá magától, csak ha kint vagyunk vele. Nem kell, hogy én dobáljam, elszórakozik egyedül, de legyek ott (tudod, mint a kisgyerek: anya, nézzéééél!!!)

     

    A te esetedre gondolva: merész ötlet egy vizsla lakásban, rengeteget kellene vele sétálnod. Talán jobb lenne jegelned az ötletet míg házba nem költözhetsz.

    Egy haver mindenképpen hasznos lehetne neki, akár egy cica személyében. :) Persze jó lenne őket összeszoktatni pici kortól. Az enyém tiszteletben tartja, hogy nem bánthatja a szomszéd macskáit, de az első együtt töltött nyarat leszámítva nem voltak haverok (akkor volt a kutya 1,5 éves, a macska fél, de a haverkodás megszakadt köztük).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (1)
    2008-04-03  18:28
  12. 2008. Április 3. 18:4915.

    Szia,

    szerintem egy kutyagyereket még egy napra is probléma magára hagyni. Őt még többször le kell vinni, foglalkozni vele, tanítgatni, mert ha egyedül van, pillanatok alatt szétszedi a lakást, ráadásul ugat, sőt sír egész nap. Több napra még egy felnőtt kutyát sem lehet magára hagyni, kaját nem tudsz neki hagyni, mert a kutya természeténél fogva mindent befal, ami előtte van (ellenben a macskákkal, akik addig esznek, míg éhesek, tőlük ott lehet a kaja egész nap), aztán a következményeket el lehet képzelni. Szóval én azt javasolnám, hogy amíg nem vagy biztos benne, hogy  maximálisan el tudod látni, foglalkozni tudsz vele, addig inkább ne.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (1)
    2008-04-03  18:28
  13. Torolt_felhasznalo_402809
    Torolt_felhasznalo_402809
    2008. Április 3. 18:4914.
    kint süvít a szél (és nem a szép)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (12)
    2008-04-03  18:48
  14. Torolt_felhasznalo_839481
    Torolt_felhasznalo_839481
    2008. Április 3. 18:4813.

    Hát, eleinte amig kölyök, naponta nagyon sokszor lekellene vinni, mert akkor még ugye nem szoba tiszta. A vizsla egy nagyon aranyos, jó fej kutya fajta, de az egyik legnagyobb mozgásigényű. Ahhoz is idő kell, hogy reggeltől-estig ellegyen egyedül, és megszokja, hogy mijen időközönként mentek sétálni. Több napra meg semmi képpen ne zárd be. Szétszedné a lakást, és a szomszédokat az örületbe kergtné a sírásával.

     

    Azt hiszem ilyen feltételekkel egyenesen rossz lenne a kutyának nálad. Inkább várj egy kicsit, amig összejön a kertesház.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (1)
    2008-04-03  18:28
  15. Torolt_felhasznalo_402809
    Torolt_felhasznalo_402809
    2008. Április 3. 18:4812.

    Egy kisebb gerendaházat vagy egy téliesített faházat szeretnék majd ide a hegyekbe, az erdőbe (Borsod megyében lakok), ez is nagyon régi, gyerekkori vágyam nekem, ugyanúgy, mint a vizsla.

    Tegnap óta másra se tudok gondolni, csak az általam már annyiszor megálmodott harmóniára: 

    Bent a faházban érezni a fa isteni illatát, kint süvít a szép, hull a hó, hideg van, de bent pattog a hahasáb a tűzön, és a kandalló fényében békésen durmol (addigra már több) vizsla a padlón.

    Jajj, én nagyon öko párti vagyok, ezt még nem írtam,  természet, faház, kutyák, növények, ilyenek.

    Tudom, hogy a mostani helyzetem (még) nem lenne megfelelő hosszú távon a kutyatartásra, ezt írtam is fentebb.

    Viszont, ha sikerül a tervem, ez maga a paradicsomi állapot lesz a vizsláknak (is).

    Erre a pár napos itthagyásra semmiképpen nem lesz alkalom, ha rajtam múlik, mert tudom, hogy szinte kivitelezhetetlen, de sajnos van, ami nem az emberen múlik, pl. nemrég volt olyan, hogy bekerültem kórházba 2 napra. Persze, hogy NEM akarom szándékosan itt hagyni, de ha az ember már annyira beteg, hogy szó szerint halálán van, akkor csak bemegy a kórházba, nem? És sajnos ilyen eset adódhat bármikor, akármennyire is vigyázunk, és el akarjuk kerülni.

    Én imádom a kutyákat, nem szenvedtetni akarom, de nagyon hiányzik a vizsla, mert végigkisérte a gyerekkoromat, és belémivódott, hogy vizsla nélkül lehet élni, de nem érdemes:-))

    Csak már annyira türelmetlen vagyok, hidd el, de ha ennyire mondjátok, akkor azt mondom, mégiscsak kivárom, amíg át tudok majd költözni az én kis ökovilágomba:-))

    előzmény:
    csodabéka (2)
    2008-04-03  18:36
  16. 2008. Április 3. 18:4711.

    Szia!

     

    Mi panelban lakunk, a házunkban volt már egy felnőtt vizsla, mikor mi beszereztük a mi kisvizslánkat. Most 7hónapos, még elég kelekótya, természetesen minden időnket lefoglalja. Mikor mi nem érünk rá néhány órája, még akkor is rokonokra bízzuk.

    Kb. 2órát volt eddig egyedül itthon, többször is, akkor mindenünket lepakolt a polcokról. Most már jól viselkedik amíg mi nem vagyunk vele, de még fél napra se hagynánk egyedül. Rengeteg törődést igényel. Állandóan jön hozzánk, vagy csak simogatásra, vagy a szájában a kisjátékával játsszani.

    A házunk mellett van egy hatalmas park, ott szokott futni, nagyon sokat mozog. Nagy kínzás lenne neki még egy napot is lakásban lennie. 

     

    Ha nem tudod megoldani, hogy rendszeresen foglalkozz vele, levidd, akkor mindenféleképpen várj vele. Ha meg belevágsz, akkor mindent tegyél meg a kutya érdekében, mindenféle programról való lemondással. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (1)
    2008-04-03  18:28
  17. 2008. Április 3. 18:4610.

    Szia!

     

    Van tapasztalatom a vizslák terén. Én azt mondom nyugodtan lehet lakásban tartani, mert a mozgásnál is fontosabb neki az emberrel lévő kapcsolat. Az enyém rengeteget mozgott a kerben, de lakásba nem jöhetett be. Iszonyatosan sokat sírt. Pedig szinte egész nap kint voltunk vele. Aztán beengedtük, és szinte egész nep nem akart kimenni, csak velünk lenni.

    Ha onnan veszel vizslát ahonnan én is tettem, akkor ha elutazol akkor kb 900 Ft/nap ért panzióztathatod a tenyésztőnél a kutyát. ott aztán ágyban allhat és alig tudod majd megjavítani, mikor haza jön. nem írok linket, csak a nevüket gugli barátunk majd segít megtalálni ha érdekel. 

    Sugár vizsla

    azt hogy otthon hagyd napokra, azt felejtsd el. olyan mintha a két éves fiamat zárnám be a lakásba két napra, mikor el kell utaznom valahova.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 3. 18:439.

    Ne haragudjál meg de könyörögve kérlek ne vegyél kutyát se macskát semmilyen állatot.

    Hogy gondolod, hogy bezárod a lakásba 2-3 napra????

    Le vagyok döbbenve! Ez állatkínzás.

    A kutyatartás nem csak abból áll, hogy vizet meg kaját hagyok neki.

    Egy állatnak, főleg egy kutyának iszonyatos szenvedés ha ( még egy nap is ) bezárják egyedül több napra a lakásba.

    Tényleg ne haragudjál, hogy ilyen őszinte voltam de ezt nem bírtam ki szó nélkül.

    Nem térek magamhoz.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (1)
    2008-04-03  18:28
  19. 2008. Április 3. 18:438.
    Szerintem várj vele még egy kicsit, addig egy cica esetleg?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (1)
    2008-04-03  18:28
  20. 2008. Április 3. 18:407.

    Szia!

     

    Szerintem a kizáró ok az a bizonyos esetleges néhány nap, amikor egyedül kéne hagynod. Nyílván meg tudnád tanítani alomba vécézni, de ha kényes lehet csak egyszer megy bele, a többi adag szana-szét heverne. Lévén, hogy nagy testű kutya, szerintem napi szinten igényelné a friss levegőt, a mozgást és meglehet, hogy szét szedné a lakást. Én azon a véleményen vagyok, hogy, ha tényleg senkit nem tudsz megkérni arra a néhány napra, hogy vigye le sétálni és a dolgát elintézni, akkor várd ki, hogy kertes házba tudj költözni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (1)
    2008-04-03  18:28
  21. 2008. Április 3. 18:386.
    Inkább majd akkor legyen kutyád, ha a ház összejött.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (5)
    2008-04-03  18:37
  22. Torolt_felhasznalo_402809
    Torolt_felhasznalo_402809
    2008. Április 3. 18:375.

    Egy kisebb gerendaházat, vagy egy téliesített faházat szeretnék majd  valahol itt a hegyekben az erdőben (Borsod megyében lakok), ez a gerendaház téma is már gyerekkori vágyam, csakúgy, mint a vizslák. Már annyiszor elképzeltem, de tegnap óta megint másra se tudok gondolni, mint az általam idillinek megálmodott harmóniára: Finom, fa illat a házban, kint sűvít a szél, hull a hó, közben a házikóban pattog a fahasáb a tűzön, és egy/illetve addigra már több vizsla békésen durmol a tűz fényénel a jó melegben, a kandalló mellett.

    Jajj, annyira szeretném!!! Tudom, hogy ez maga lenne a földi paradicsom a kutyusnak (is), de ha már most venném meg az első kisvizslát, ide a társasházba, akkor 1-2 évig kínszenvedés lenne az élete?

    Tudjátok, én mindig azt mondtam, vizsla nélkül lehet élni, de nem érdemes...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (1)
    2008-04-03  18:28
  23. 2008. Április 3. 18:374.

    Kisvizsla.

    Szerintem nem ártana mellé egy társ, esetleg cicus. Akkor talán könnyebben viselné a 2-3 napos magányt. Tapasztalatom nincs benne.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (1)
    2008-04-03  18:28
  24. Torolt_felhasznalo_622283
    Torolt_felhasznalo_622283
    2008. Április 3. 18:373.

    Ismered ezt a weboldalt?

    http://www.magyarvizslaklub.hu/

     

    Nekünk is magyar vizslánk volt (gyerekkoromban), de nálunk is kertes házban. És még így is el kellett vinni sétáltatni. Ööööö.... a séta nem igazán jellemző ige arra.  Kb. mint ahogy a Frakk a macskák réme c. rajzfilmben Károly bácsi lobogott a póráz végén - no a mi vizslánk is így "sétált".  Imádnivaló kutya, de tartok tőle, hogy nem lakásba való.   Magára hagyni meg tuti nem lehet. Akkor már inkább kutyapanzió....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (1)
    2008-04-03  18:28
  25. 2008. Április 3. 18:362.

    Szia!

     

    Én nem szeretnélek bántani, de hogy gondolod, hogy bezárnád a kutyát 2-3 napra? Az ilyen embernek inkább ne is legyen kutyája. Már bocs!

     

    A vizslának, mivel vadász kutya nagyon sok mizgásra van szüksége, nem hiszem, hogy az jót tenne neki, ha egész napra be lenne zárva egy panellakásba. Kicsit önzőség a te esetetben kutyát vállani!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402809 (1)
    2008-04-03  18:28

Címlap

top