Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztrológiai jegyek és karmák

mamóka67
Létrehozva: 2008. március 30. 08:11

Többen kértétek, hogy írjak az asztrológiai jegyekről, hogyan áll össze egy horoszkóp képlete, hol látható benne a karma?

Kérdéseitekre szívesen válaszolok, amennyiben tudok és az időm is engedi.

  1. Iza
    Iza
    2018. október 29. 17:3716551.

    Kedves Kódfejtők!


     


    Hálás lennék, ha megnéznétek az éves horoszkópom, ugy erzem sokat segitene. Nagyon köszönöm a válaszaitokat előre is. Iza (1976. szept. 30. 5h15 Csorna)


    Koordinátáim a szuletesnapomkor 2018-ban: é. sz. 48° 51′ 24″, k. h. 2° 21′ 03″


     


     

  2. 2018. október 28. 18:3716550.

     Kedves  Penelope!  írtam, köszönöm  szépen!:)

    előzmény:
    Penelopé (16549)
    2018-10-28  16:34
  3. 2018. október 28. 16:3416549.

    Kedves Bvlgari!


    Sajnos a privát üzenet nem működik a fórumon. Kérlek ird meg ide az adataidat és a kérdéseidet.


    penelope.nlcforum@gmail.com">penelope.nlcforum@gmail. com


    Szép napot !

    előzmény:
    Bvlgari_86 (16548)
    2018-10-28  08:18
  4. 2018. október 28. 08:1816548.

     Kedves Penelopé! Szeretnél segítséget kérni tőled, Mamóka javasolt Téged, mert lenne még kérdésem.Tudsz nekem segíteni? Az a baj, hogy privit nem tudok írni megint.


     


     Köszönöm, ha válaszolsz!


     Szép napot! B.

    előzmény:
    Penelopé (16540)
    2018-10-18  19:50
  5. 2018. október 23. 06:3516547.






     



     

    Transzcendentális Asztrológia
     ˇ 









    A Nap a Skorpióba lép, Nap – Uránusz oppozíció, Nap – Juno kvinkunx


    A Nap délután 1:23:18-kor elhagyja a kiegyensúlyozott, okos Mérleget és belép a mély, érzelmes Skorpióba, s közben szembe kerül a Bika 0. fokán hátráló Uránusszal. A forradalom és káosz bolygója készül visszalépni a harcias Kosba, a holnap esti Telihold pedig éppen rákerül, amitől még hangsúlyosabbá válik. Rengeteg méreg, sérelem, frusztráció gyűlt össze az emberekben, világszerte megfigyelhető, hogy a normalitás eltűnik, és helyette a teljes idiotizmus és zűrzavar nyer teret. Ma és holnap ezekre a folyamatokra láthatunk rá, s a forradalom emléknapján érdemes emlékeznünk arra, hogy kik is vagyunk valójában mi magyarok, mi a feladatunk és hogyan teljesíthetjük be. 
    Közben folytatódik a Nap karma-fényszög sorozata. Központi csillagunk nemcsak az Uránusszal kerül szembe, hanem az Ikrekben hátráló Junoval is kapcsolatba lép. Ismét bi-direkciós kvinkunx jön tehát létre, ami alapvetően jótékonynak értelmezhető, s mivel a Juno a First Lady archetípusa, a keletkező energiamintázatot a párkapcsolataink helyes értelmezésére és a párunk megértésére, elfogadására használhatjuk fel a leginkább.



  6. 2018. október 22. 20:1916546.

     Kedves Mamóka!  olvastam ezt az  általános jellemzést a két jegyről.  Ugye az én képletem elég bonyolult, de az ikrek jegyében vagyok és azt vettem észre a vízöntő férfiakkal kapcsolatban, hogy van amelyik nagyon kis nyugis, csendes"csodabogár" van aki nagyon élénk,harsány. Ez lehet, hogy több jegynél is így van. Olyan érzésem van, ha vízöntővel találkozom, mintha mindent tudna rólam, elfogadóak vagyunk egymással szemben. Mások, mint én,  különcebbek, de értjük egymás nyelvét. Női vízöntő barátnőimmel nagyon vidám volt mindig is a kapcsolatom. Könnyed, nem olyan mély, de mintha testvéremmel lennék. Szinte semmit nem kellett elmagyarázni, már egy nézésből tudtuk, hogy mit gondol a másik. Volt bika és nyilas barátnőm is, de az más volt. Szerintem férfi nő kapcsolathoz, fiatalkorban több kompromisszum kell de idősebben, ha már elfogadóbbak vagyunk,  akkor könnyebben megy, hogy a másik más.:-)

    előzmény:
    mamóka67 (16543)
    2018-10-19  08:03
  7. 2018. október 22. 16:5916545.

    Kedves Aaliyah !


    Ránéztem a képletetekre és valóban sok vonzódási pontot látok. Ahogyan Mamóka irt a Napjegyeitekről, ehhez hasonlóan erős vonzalmat mutat az AC-DC tengelyetek.


    Te Vizöntő Aszcendenssel születtél és a tőled legtávolabb eső Oroszlán jegyében áll a Descendensed. így párod aki Oroszlán Aszcendensű megtestesiti számodra mindazt ami belőled hiányzik. És ez forditva is igaz. Tehát megtaláltátok egymásban az elveszett részeteket, amivel egységet képezhettek. Ő az a személy aki ki tudja hozni belőled az igazi személyiségedet és támogatni tud. Ez kölcsönösen tud működni köztetek. Remekül kiegészítetitek egymást.


    A Plútó Vénusz kedvező kapcsolódása is arra utal, hogy erős vonzalom alakul ki köztetek, amolyan mágikus erő köt össze benneteket.  Úgy tűnik kicsit Neked kell körbe legyezgetni a párod hiuságát, de csak egy kis szikra kell és lángra lobban a tűz. Nagyon mély hatást gyakorol rád a partnered. Csodálod Őt. Ösztönösen belelát a lelkedbe és jó esetben érezvén mire van szükséged megadja azt hiánytalanul. Támogatni tud a társasági és pénzügyi problémák terén, művészi törekvéseidben és esetleg külső megjelenésedben is. Ha azonban negativan éli meg ezt az adottságot akkor azt fogod érezni, hogy elhatalmasodik fölötted. Szoktad esetleg azt érezni, hogy azt teszed amit ő akar?


    Karmikus kapcsolódást is látok, tehát minden képen feladatotok van egymással.


    Érdemesnek  találom egy párkapcsolat tekintetében megvizsgálni az apával való viszonyt is. Meghatározó ugyanis a párválasztásnál. Mennyire voltál közös hangon a papáddal?


    Gondolom párodban vonzónak találod a céltudatosságát. Te mennyire mered felvállalni azt amit akarsz?

    előzmény:
    Aaliyah (16544)
    2018-10-20  22:50
  8. 2018. október 20. 22:5016544.

    Kedves Mamóka


    Köszönöm a leírást:) igen én is érzem hogy az ikrek és a vízöntő szuper páros, viszont erre a kapcsolatra kíváncsi lennék a szinasztria szempontjából is:) Várok rá nagyon szívesen:)


    Csodaszép estét


    Aaliyah

    előzmény:
    mamóka67 (16543)
    2018-10-19  08:03
  9. 2018. október 19. 08:0316543.

    Általános ismérvekről tudok most írni, de a személyre szólót rátok bíznám, idő hiányában, vagy majd még visszatérek a fejtéssel.  Aaliyah ha többet szeretnél tudni, kérem a türelmedet, vagy a lányokkal vedd fel a kapcsolatot! 


    Ikrek - Vízöntő párkapcsolatban:


    Az Ikrek és a Vízöntő kezdetben taszítják egymást, ezért sok energiát kell fordítani arra, hogy megismerjék a másik értékeit. Ha viszont ez megtörtént, a kellemes meglepetés ereje, a fellobbanó szimpátia, elindít egy lavinát, amiből bármi lehet. Ha egy Ikrek találkozik egy Vízöntővel, fontos,  hogy egyik fél se ítéljen elsőnek. Szánjon rá egy kis időt, energiát, mert lehet, hogy élete partnerét fogja megismerni.


    Szerelmük önfeledt és szenvedélyes, jól kiegészítik egymást, szinte az első perctől közös hullámhosszon vannak. Az Ikrek csodálattal adózik a Vízöntő különleges és extrém ötleteinek, és a Vízöntő nagy örömére, benne van minden kalandban. Szeretnek külön utakon járkálni, és nem kérik számon egymástól a külön töltött idő minden másodpercét. Önálló macskatermészetükhöz tartozik az is, hogy nem ragaszkodnak, és nem is függnek nagyon egymástól, ezért kapcsolatuk elég törékeny. De éppen emiatt lehet hosszan tartó is, hiszen soha nem unják meg egymást. Ez azért fontos az ő esetükben, mert mindkettőnek fontos az izgalom, az újdonság. Más jegyek esetében (pl. Bika, Rák, Bak) a biztonság a fontos, náluk a távolság rombolja a kapcsolatot. Az Ikrek és Vízöntő kapcsolatában ez éppen fordítva van. Nem kimondottan hűséges típusok, de az egy-két, számukra jelentéktelen félrelépést meg tudják bocsátani a másiknak.


    A hagyományok, a társadalmi szokások nem lényegesek a V ízöntő számára. Mindig tud új színt vinni a kapcsolatba, különcsége és ötletszerűsége azonban próbára teheti társa toleranciáját. Partnerkapcsolataiban is igényli a különlegességet, nehezen viseli a hétköznapiságot. A szerelemben és a házasságban is fontos számára a barátság. Mélyen tud szeretni, és a szilárd jegyek hűsége jellemző rá. Boldog partnerkapcsolatot úgy lehet fenntartani vele, ha a másik belátja, hogy a Vízöntő-személyiség számára fontos függetlensége megőrzése. Ha megkapja azt a szabadságot, hogy önmaga lehet, a legszórakoztatóbb, leghűségesebb társsá válik. Olyan partnerre van szüksége, aki nemcsak tiszteli önállóságát, hanem tolerálja "bogarainak" egy részét is. Sok Vízöntő azonban soha nem alakít ki tartós kapcsolatot, egyszerűen azért, mert túl sok gonddal jár.


    Vigyázniuk kell kapcsolatuk törékenységére: fontos, hogy odafigyeljenek egymásra, és ha távol vannak is, ápolják a kapcsolatukat.

    előzmény:
    Aaliyah (16539)
    2018-10-17  23:27
  10. 2018. október 19. 07:4116542.

    Kedves Penelope!


    Ne szabadkozz, nagyon örülök, hogy itt vagy, és segítesz nekem a topik munkájában!

    előzmény:
    Penelopé (16540)
    2018-10-18  19:50
  11. 2018. október 19. 07:4016541.

    Merkúr – Mars kvadrát, Merkúr – Neptunusz trigon, Nap – Hygiea kvinkunx


    Sebzés–sebződés a szavak által…. Vagy mégsem? A mai fix kvadrát, amely a Skorpió Merkúr (mély tabuk, titokzatos gondolatok) és a Vízöntő Mars (értelmes akarat) között jön létre, valóban ezzel a hatással szokott járni. Mindez fix jegyekben történik, ami mélyen belénk ivódott negatív mintázatokat jelez, ráadásul érzelem és értelem (víz és levegő) feszül egymásnak, amit a legnehezebb feloldani. Szerencsére azonban ma komoly oldást is kapunk a Halakban hátráló Neptunusztól, amely egy csodaszép víz trigont alkot a Merkúrral, feltétel nélküli szeretettel és transzcendenciával egyaránt telíti a téridőt, ami tompíthat egy kicsit a hadisten által generált feszültségen.
    Ugyanakkor a Mérlegben haladó Nap (értelmes egyensúlyra törekvés) a Halakban hátráló Hygieaval alkot egy karma-fényszöget. A tízediknek felfedezett aszteroida a szent tereket és tiszta élethelyzeteket írja le, s mindazokat a „praktikákat”, amelyek az egészség megőrzésében játszanak fontos szerepet. Ilyen például a testedzés, a mértékletesség, a fizikai tisztaság és a helyes életmód. A Naptól érkező kvinkunx éppen arra irányíthatja a figyelmet, hogy mik azok a tevékenységek vagy rossz szokások, amelyek megakadályozzák, hogy jól érezd magad a bőrödben, és amelyeken muszáj lenne változtatni, ha nem akarsz megbetegedni. Griga Zsuzsanna.

  12. 2018. október 18. 19:5016540.

    Kedves Mamóka !


    Elnézést a nagy hallgatásért, de tönkrement a gépem és most érkezett meg az új. 

    előzmény:
    mamóka67 (16538)
    2018-10-17  12:28
  13. 2018. október 17. 23:2716539.

    Kedves Tagok


    Tudna valaki segíteni nekem egy elemzésben? Pontosabban szinasztria...nagyon kíváncsi vagyok


    Ő: 1984. 02.08. Bp. 07:30


    Én: 1990. 05.29. Hatvan 11:05


    Előre is köszönöm 

  14. 2018. október 17. 12:2816538.

    A csecsemő asztrológiai szimbóluma a Hold. Minél fiatalabb a gyermek, annál központibb a Hold szerepe.  Az első   évében az Aszcendens mellett a Hold jegyhelyzete és a lassú bolygókkal alkotott  erős fényszögei értelmezhetők.


    Ahogy az első hónapokban megfogja a tárgyakat megjelenik a Merkúr szerepe. A Vénusz az étkezést jelzi, amikor jönnek a fogai, az a Marshoz tartozik.Ahogy nő, az elemzésbe már ezeket a bolygókat is belevehetjük. A Merkúrtól függ a nyelvi fejlődése. a kapcsolatokért a Vénusz felel. A hatását akkor lehet igazán érzékelni, amikor a gyermek meg tudja különböztetni a szüleit másoktól. A Vénusz határozza meg azt is, hogy milyen mértékű az idegenekkel szembeni elutasítása. A Mars lép működésbe, amikor kezdi felfedezni a környezetét. Megjelenik ekkor már az "akarom", kialakul a dackorszak.


    A lassú bolygók hatása is megjelenik. A Jupiter jegye és háza mutatja azt, hogy milyen életterületeken tud a gyermek gyorsan tanulni. A Szaturnusznál látható különösen a házhelyzetében, hogy hol viselkedik visszahúzódóan, bizalmatlanul. Azt a területet bátortalanul fedezi fel.  Az Uránusz, a Neptunusz és a Plútó még sokáig csak a tapasztalatszerzésénél játszik szerepet. Ahogy nő a gyermek, a Hold hatása egyre csökken a többi bolygó javára. De a Nap hatása igazán csak kamaszkorban nő meg.


    Végig visszük a jegyeket, és utána a minőségeket, elemeket, fényszögeket és karma jelölőket,. melyeket már gyermek korban felfedezhetünk a gyermekek horoszkópjában.


    folyt.köv.

    előzmény:
    mamóka67 (16526)
    2018-10-08  14:58
  15. 2018. október 17. 12:0416537.
    Hold a Kos jegyében



    Az újrakezdés és a megújulás ideje. Ma tele vagyunk vitalitással, lelkesedéssel és tettrekészséggel. Vegyük elő a tennivalók listáját, ma gyorsan a végére járhatunk a dolgoknak. Kicsit türelmetlenebbek lehetünk a szokásosnál, de ne veszítsük el a fejünket teljesen. Használjuk ki a mai nap energiáit alkotásra, kreativitásra és teremtésre. Ma nem veszíthetünk, csakis az első hely jöhet szóba. A Kos Hold megadja nekünk a kellő bátorságot és önbizalmat a győzelemhez. Az önbizalom félsiker.- Ahogy tartja a mondás is.

  16. 2018. október 16. 13:0116536.

    Márti S. barátjáról is készítettem egy kisebb fejtést, kiemelve egy- két jellegzetes okot a jelenlegi életérzésére.


    5 planétával a 8. házban, köztük a Napjával, nem csoda, ha labilis, mazochista és önbizalomhiányos.


    Bika IC-vel  meghatározó női kapcsolatai voltak az előző életében. Karmikus múltjában: rengeteg női élete volt, fontosak voltak számára a férfi szignifikáns életei. Nagyon régóta nő volt, most férfiként nehezen boldogul, visszahúzza a karmikus múltbéli emléke. Bár ez tudat alatti, az érzés megmaradt. Sok fogódzót (együttállás) hozott magával, mert jól érezte magát az előző életében, kényszerből inkarnálódott, és az együttállásokkal felvértezte magát a mostani élete viszontagságai ellen. Ez a félelem motiválja tudat alatt még most is.


    A Nap-Uránusz együttállás a vártnál rosszabbat hozott, nem segíti a szabadságra törekvését. Ugyanakkor a függetlenségét túlzottan táplálja, így a párkapcsolatai sem sikeresek. Ráadásul a Mars a 7. házban (társ háza) sem tesz jót, mert hajlamos riválist látni a partnerében, és ha kialakul a kapcsolat, bár nem tudatosan, de igyekszik őt a háttérben tartani.  Általában az emberi kapcsolataiban kissé agresszív, de főleg bizalmatlan. Mielőtt sajnálná önmagát, először önismeretet kellene gyakorolnia. Elég ambivalens a hozzáállása a társához: kapcsolatot szeretne anélkül, hogy a függetlenségét feladná. Így lassan, de elpárolog mellőle mindenki, aki számít. Ez pedig a Mérleg Napja miatt megkeseríti az életét, mert egy Mérleg nem tud meglenni pár nélkül. De tudomásul kell vennie, hogy ezen csak ő tud változtatni, ha a hibát nem mindig a másik félben, vagy a sorsában keresi.


    A Hold és a Vénusz állása miatt kissé femininalkat, aki nagyon vágyik, és mindig készen áll a szerelemre, gyengédségre. Az érzelmi és az érzéki vágyai nem mindig teljesülnek együtt, ezért is kiegyensúlyozatlan érzelmileg. Ettől aztán túlérzékennyé válik, ami csak tetézi a bajait. Néha okolja mazochista módra önmagát, de az igazi okokat csak egy alapos sorselemzéssel lehetne kideríteni ahhoz, hogy változtatni tudjon az életén.


    Az elején említettem a 8. házban lévő planétáit, szám szerint ötöt. A 8. házban rejlik minden tabu, az újjászületés és transzformáció a Plútó háza miatt, itt van a magunk legyőzése, a regenerációs képesség és az egzisztenciális válságok. Nagyobb elemzést kíván az, hogy megtudjuk, megismerjük a mélyebben rejlő okokat a depressziójára, és sikertelenségére. Változtatni mindig lehet a sorsunkon, de még a karmánkat is enyhíteni tudjuk, ha ismerjük az okokat, hogy mi volt a célunk akkor, amikor erre a bolygóra inkarnálódtunk.


    Ismét megadom a mail címemet, mivel a topikban a privát postámat nem tudom elérni. csery8@t-online.hu Ha van olyan kérdésetek, amit nagy nyilvánosság alatt nem tudtok feltenni, itt szívesen válaszolok.

  17. 2018. október 15. 07:1516535.

    Valamivel kihúztam a gyufát náluk, mert most meg többször is leadja ugyanazokat a posztjaimat.   Nem, nem nyomtam meg kétszer! 

  18. 2018. október 15. 07:0916534.

    A fórum jelzésnél ma 2:0 a reklám ellen a javamra! (Jó játék reggelente az nlcafeval! :)


    Merkúr – Vénusz konjunkció, és Hold – Vesta konjunkció a Facies állócsillagon
    A Skorpióban hátráló Vénusz ma találkozik a Merkúrral, amely ugyanebben a jegyben halad. Ez az együttállás hagyományosan a szép, harmonikus beszéd képességét jelzi, a Skorpió pedig érzelmet és mélységet egyaránt biztosít. Ma kimondhatod mindazt, ami lelked legmélyén rejtőzködik, és ha őszinte vagy, nem kell tartanod attól, hogy fájdalmat okozol.
    A tegnap főszerepet játszó Vesta (csőlátás, fókuszáló képesség) a Bakban haladva beérte a Facies állócsillagot, a Nyilas csillagképben található nebulát (csillagködöt). Az égi Nyilas szeme „mindent lát”, mondhatnánk, és így is van, hiszen a történelmi idők csodafegyvere nagy távolságra is képes volt halálos pontossággal célozni. Mivel a Vesta eleve a fókuszáló képességet írja le, kettőjük egyesülése lehetővé teszi, hogy beleláss eddig rejtett vagy rejtőzködő dolgokba, és képes légy teljes figyelmeddel – minden más kizárásával – rákoncentrálni. A Hold a koradélutáni órákban áthalad rajtuk, megvilágítja és lelki erővel telíti a konjunkciót. Griga Zsuzsa


     

  19. 2018. október 15. 07:0916533.

    A fórum jelzésnél ma 2:0 a reklám ellen a javamra! (Jó játék reggelente az nlcafeval! :)


    Merkúr – Vénusz konjunkció, és Hold – Vesta konjunkció a Facies állócsillagon
    A Skorpióban hátráló Vénusz ma találkozik a Merkúrral, amely ugyanebben a jegyben halad. Ez az együttállás hagyományosan a szép, harmonikus beszéd képességét jelzi, a Skorpió pedig érzelmet és mélységet egyaránt biztosít. Ma kimondhatod mindazt, ami lelked legmélyén rejtőzködik, és ha őszinte vagy, nem kell tartanod attól, hogy fájdalmat okozol.
    A tegnap főszerepet játszó Vesta (csőlátás, fókuszáló képesség) a Bakban haladva beérte a Facies állócsillagot, a Nyilas csillagképben található nebulát (csillagködöt). Az égi Nyilas szeme „mindent lát”, mondhatnánk, és így is van, hiszen a történelmi idők csodafegyvere nagy távolságra is képes volt halálos pontossággal célozni. Mivel a Vesta eleve a fókuszáló képességet írja le, kettőjük egyesülése lehetővé teszi, hogy beleláss eddig rejtett vagy rejtőzködő dolgokba, és képes légy teljes figyelmeddel – minden más kizárásával – rákoncentrálni. A Hold a koradélutáni órákban áthalad rajtuk, megvilágítja és lelki erővel telíti a konjunkciót. Griga Zsuzsa


     

  20. 2018. október 12. 19:3116532.

    Szia Szandra,


    Járj utána azért a kórházas dolognak, mert a kórrházaknak elvileg kb 100 évig meg kell őrizniük a saját archívumukat. 


    Az lehet, hogy nem ott a kórházban tartják, de valahol meg kell, hogy tartsák, mert ez a szabáy kórtörénet stb. miatt. El tudom képzelni azt is mondjuk, hogy mást mondanak, hogy ne kelljen keresgélniük....  Rámenősnek kell lenni, mert ha onnan nem kapod meg, akkor sehonnan nem fogod sajnos. 

    előzmény:
    ?Szandra? (16529)
    2018-10-11  19:30
  21. 2018. október 12. 19:2616531.

    Szia Mamóka!


    Amikor felugrik a reklám akkor annak elvileg valamelyik sarkában van egy "X" jel, amivel be lehet zárni a reklámot... - nálam legalábbis így jelenik meg... nézd majd meg, hátha sikerül! 

    előzmény:
    mamóka67 (16528)
    2018-10-11  13:43
  22. 2018. október 12. 19:2316530.

    Sziasztok!


     


    Én is itt vagyok! Tanuljunk gyerekhoroszkópot!!!  

  23. 2018. október 11. 19:3016529.

    Kedves Mamóka,


     


    Čn itt vagyok, már le is mentettem az anyagot. Ahogy jeleztem, engem érdekel mindenképp a téma. Már vissza olvastam a korábban a gyerekhoroszkóp témában leadott anyagot is.


    Nagyon köszönöm, hogy folytatod! Ha a jövöben jelentkezik valaki közös fejtésre én is szeretnék részt vállalni belöle, akár gyerek, akár felnött. Bár még nagyon kezdö vagyok, de a lelkesedésem annál nagyobb. Nálam biztos lehetsz benne, hogy innentöl örökos tag leszek a csapatban.


    Esetleg abban tudnál nekem segíteni, hogy hol tudok utána járni a születési idö pontosításnak? Szeretném megtanulni rendesen. Nagyjábói idöket tudok, de sajnos nem pontosak minden esetben. Már a kórház körön túl vagyok. Sajnos már 30 éven túl vagyunk mindannyian, így az adatokat nem tárolják már. A családi karmát szeretném vizsgálni a családunk esetében, mert nagyon úgy tünik, hogy lenne mit ledolgozni. Édes testvérek hatan vagyunk, ebböl két ikerpár, és eddig összesen hármunknak született 7 gyermeke. Szerencsére legalább a csemetéknek meg van a pontos születési idöpontja. Azt hiszem, el leszek egy darabig a fejtésekkel.


    Biztos vagyok benne, hogy tele leszek kérdésekkel.  Fel is fogom tenni öket idöröl idöre, mert abban hiszek, hogy olyan, hogy rossz kérdés nincs.


    Remélem, hogy hamar jelentkeznek a többiek is, és folytathatjuk a tanulást. 


     


    Szép estét kívánok neked!


     


    Szandra


     


     

    előzmény:
    mamóka67 (16528)
    2018-10-11  13:43
  24. 2018. október 11. 13:4316528.

    Komoly harcot kell vívnom a reklámmal. Versenyben vagyunk, hogy ő ér-e oda hamarabb a FÓRUM jelzésig, vagy én. Ma 2:0 a javamra. De nincs mindig így. Általában a reklám győz, és olyankor én inkább visszafordulok, ha nem vagyok küzdő kedvemben. Ennyit a nlcafe-ról.


    A Gyermekhoroszkópok tananyagát csak akkor folytatom, ha jelzitek, hányan követitek, és részt is vesztek a tanulásban.

  25. 2018. október 10. 08:3616527.

    Kedves Mamóka!


     


    Nem tudom, hogy köszönjem meg Neked!


    Nagyon igaz rám minden és nagyon sokat segítettél!


    A jó Isten Áldása szálljon Rád, hogy ennyire sokat adtál nekem. Őszintén mondom: KÖSZÖNÖM!

    előzmény:
    mamóka67 (16524)
    2018-10-08  09:39

Címlap

top