Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztrológiai jegyek és karmák

mamóka67
Létrehozva: 2008. március 30. 08:11

Többen kértétek, hogy írjak az asztrológiai jegyekről, hogyan áll össze egy horoszkóp képlete, hol látható benne a karma?

Kérdéseitekre szívesen válaszolok, amennyiben tudok és az időm is engedi.

  1. 2018. március 26. 11:5616451.


    Ez meglepő... és nagyon sajnálom!!!


    Minden jót kívánok Neked!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (16448)
    2018-03-25  18:01
  2. 2018. március 25. 22:3116450.

    Én személy szerint sajnálom. :( 


    Jó lett volna még látni a kapcsolati elemzéseidet összehasonlításként. 


     


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (16448)
    2018-03-25  18:01
  3. 2018. március 25. 22:2916449.

    Kedves ba17!


    szimplán gyakorlati oldalról megközelítve, azt gondolom, hogy nem biztos, hogy célszerű az asztrológiai tudásunkat túl sűrűn jelezni a hétköznapokban. Egyszerűen nincs is ott a helye ennek mondjuk egy munkahelyen. Hacsak nem HR-esek vagyunk, akik gyakorlatiasan is fel tudnák használni ezt...


    A Skorpió életfeladata többek közt az is, hogy megtanulja, hogy minden ember más és más és nem úgy gondolkodnak, mint ő. :) 


    Ezt pedig éreztetni velük, nem célszerű, hiszen a sok hangya el tud lepni minden nála nagyobb élőlényt... 


    Ahogy nézem a képleted, a stressz és döntési helyzetekben Skorpió módon nyilvánulsz meg, ami erősen harcos téma tud lenni - tudjuk, hogy a Skorpió nem tud elengedni :) Gondolj bele, hogy hány nálad erősebb emberrel találkoztál már? szerintem nem sokkal. :) Szerinted ők bírják a te erődet? Tudom, hogy bölcs vagy, épp ezért talán megfontolod, hogy finombabban élj ezzel a hatalommal.


    Őszi típusként igyekszel a dolgokat megőrizni, így megint csak belefutsz abba, hogy aki tékozol, az szembekerül a te szellemeddel. :) Az erő felelősség is, másokért. 


    A jegyekben álló bolygók alapján passzív típus vagy, mindig a tiéd a döntés is. Tehát megkérdezed a többieket, hogy mit gondolnak, aztán azt teszed, amit akarsz. Ők meg nem értik, vagy nem örülnek, mert nem övék a döntés. Ez megint hatalom. 


    Az sem biztos, hogy célszerű, hogy egy emberre, aki nem készült fel erre, rázúdítjuk, hogy ki volt ő nekük előző életünkben. Tapasztaltból mondom, hogy a sima sokk a legjobb dolog, amivel ilyenkor szembesülhetünk... A legrosszabb, hogy nettó bolondnak néznek. Egyszerűen nem készültek fel rá. Nem is biztos, hogy fejlődni akarnak. 


    Amúgy előző életes utazások során fel lehet oldani a velük való blokkokat és azzal nekik is segítünk - még csak tudniuk sem kell róla. Cserébe miénk a megváltás. 


    Érdekelnek a fiúk adatai, nem bánod, ha írok neked? Kíváncsi vagyok, hogy mi van köztetek kötelék, ami miatt rájuk fókuszáltál.


     

    előzmény:
    ba17 (16447)
    2018-03-25  14:01
  4. 2018. március 25. 18:0116448.

    Kedves Topikolók!


    Úgy döntöttem, hogy leregelek az nlc-ről (már ha sikerül egy ilyen bonyolult műveletet végrehajtani a "ráncfelvarrás" után).


    További szép és hasznos fejtéseket kívánok mindenkinek!

  5. 2018. március 25. 14:0116447.

    Köszönöm, hogy elolvastad :) Már ezzel is könnyebb kicsit a lelkem, hogy leírtam. Így is hosszú, pedig nagyon vázlatosan írtam.


    A Szaturnusz? Neki tulajdonítom, hogy nem szeretek vezetni, félek... van jogsim, 18 évesen nagyon bátor voltam, aztán ez elmúlt. Ma már csak akkor vezetek, ha nagyon muszáj. Aztán nem szeretek sok és idegen ember előtt beszélni. Bár ez elég gyakori tulajdonság. A Szaturnusznak inkább a jegyét élem: a hitem egyre erősebb lesz... a lélek örök volta, a több inkarnáció, a karmikus találkozások... Az asztrológia is úgy hozzám tartozik, mint a levegővétel.


    Az asztrológia főleg a trad. vallásos és/vagy politikai közegben kelt ellenérzést. Szerintem főleg tudatlanság szüli, nem tudják, mi az, illetve a magazinok "horoszkópjai".


    A Bak asc.-hez még annyit, hogy valóban nem járkálok folyamatosan széles mosollyal, ezért kívülről szemlélve talán zárkózottnak tűnök, de akit ismerek, azzal közvetlen a kapcsolatom. Hisz van nem kevés Mérleg érdekeltségem is :)


    A szerelemmel való dolgomra utal még a Chiron kvinkunx Vénusz, illetve a misztikus négyszög: MC trigon desc., ill. Asc. szextil MC (a jó párkapcsolat segíti az életcélt).


    A többiről majd később :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (16443)
    2018-03-24  22:49
  6. 2018. március 25. 01:5116446.

    Megkerestem a régebbi elemzésedet, a 15363-as hsz-től indul...


    Látom, volt szó párkapcsolatról, gyerekről is. Én erről a vonalról sem mondanék le teljesen. Pl. szerintem a munkát/hivatást tekintve kicsit szélesebb spektrumban gondolkodhatnál, és lehetnél dadus, később óvónő/tanítónő is akár, ha még nincs ilyen jellegű végzettséged - erre nem gondoltál még? Ne ragaszkodj szerintem görcsösen az eredeti elképzelésedhez, illetőleg ne csak a jelenlegi munkaköröd területén nézelődj!


    A párkapcsolat terén próbálnék olyan férfit találni, aki mondjuk sokat röpköd pl. munka kapcsán - a 7. házas Uránuszod miatt valaki olyan kéne, akivel impulzus-szerűek a találkozásaitok... vagy egyéb uránuszias partner pl. TV-s, vagy valami extrém modern foglalkozás/személyiség...


    Az első házban neked be van zárva a Kos jegye, ráadásul elég közel az Aszc.-hez, a bolygója a Mars a 12. házban - ez mind azt mondja nekem, hogy az önérvényesítés/érvényesülés nehezedre esik, az agressziódat elnyomod - szerintem ezeknek az erőknek a tudatosítása, próbálgatása is sokat segíthetne.

    előzmény:
    Timcsi36 (16435)
    2018-03-23  19:03
  7. 2018. március 24. 23:1516445.

    A Szaturnusz és a Mars melletted áll (a karrier házadban vannak éppen), ha váltani szeretnél, szóval hajrá! A Mars viszonylag gyors mozgású planéta, szóval egy-két hónapon belül megtörténhet a váltás. A Szaturnusz üzenete, hogy ne félj kilépni a komfortzónádból, tegyél meg mindent, vállalj bátran nagyobb felelősséget!

    előzmény:
    Timcsi36 (16435)
    2018-03-23  19:03
  8. 2018. március 24. 22:5616444.

    Volt, hogy én is beleírtam hobbit, egyebet az önéletrajzba, de én már az asztrológiánál kisebb jelentőségű dologgal is koppantam, konkrétan beleírtam, hogy szeretek olvasni, és az interjún megkérdezték, hogy mit, és én akkoriban Wilbur Smith-t olvastam, hát olyan nézést kaptam - mintha legalábbis kizárólag szakirodalmat lehetne olvasni hobbi gyanánt... Én meg naívan azt képzeltem, hogy a hobbi a kikapcsolódást jelenti, de nem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (16443)
    2018-03-24  22:49
  9. 2018. március 24. 22:4916443.

    Nem semmi történet, köszi, hogy leírtad! :) Én is megemésztem... :))


    Ha még annyit vissza tudnál jelezni, hogy ez a 3. házas Szaturnuszod, ami ugye a születési uralkodód is, ténylegesen megnyilvánul-e valamiféle korlátozottságban a fizikai helyváltoztatást, vagy esetleg az érzékszerveidet tekintve, erre kíváncsi volnék - bár a szempontodból most részletkérdés.


    Az emberek tényleg nagyon szűkagyúak tudnak lenni, nagyon kevés nyitott ember van, illetve, aki elég intelligens, hogy érdemben felfogjon ilyesmit. Rémesen bele vannak ragadva a földbe, hogy úgy mondjam.

    előzmény:
    ba17 (16442)
    2018-03-24  22:10
  10. 2018. március 24. 22:1016442.

    Tehát a B terv... amikor már feladtam, és a továbbiakon törtem erősen a fejem, mert már nagyon elegem volt a régi munkahelyemből, ahol még mindig az előző életfeladatomat csináltam, akkor hívtak, hogy menjek a B állásra. És mentem...


    Ott pedig várt a kolléga, aki a férjem volt... előttem egy hónappal érkezett oda.


    Nem, nem vagyok zárkózott. Sőt, mindezekből azt tanultam, nem szabad mindent elmondani magamról, ezek szerint... a B helyen is tudták, mért nem sikerült az A... és utóbb kiderült, egy csodabogarat vártak...


    Lányok, sokaknak fogalmuk sincs, mi az asztrológia!!! Nem tudom, tapasztaltátok-e... és hallani sem akarnak róla.


    Az új munkahelyen visszafogtam magam... de mikor a volt férjemmel beszélgettem, akkor nem tudtam semmit eltitkolni, pár hét után közöltem vele, mi már találkoztunk, érzem... még sok idő telt el, mire megkaptam az adatait, sokat küzdöttem érte, de sikerült. Az 1. házas Marsnak van azért ereje... És elmondtam neki, igen, hogy házasok voltunk, és nagyon szerethettem... Nagyjából semmit nem mondott rá... én ezt a Bak asc.-nek és a Bak múltjának, no meg a Skorpió Holdjának tulajdonítom. (Azzal végül nem terheltem, mennyire fájdalmas ez most nekem.)


    Eltelt pár hónap, s hívtak megint az álom helyre (távozott a nagy ember)... sokat gondolkoztam... már nagyon fájt a közelében lenni, és a munkahely sem volt ideális... váltottam. De tudom, hogy őt is megérintette a dolog, voltak jelei :) És tudtam, hiányozni fog :(


    Eljöttem, már az új helyen vagyok. Még így is kollégák maradtunk, beszélünk, ha én keresem. Kíváncsian várom, van-e még közös dolgunk. Vannak tippjeim :)


    Ha ide írtok, megadom a fiúk adatait, csináltam egy fiókot: nlc.asztro@freemail.hu


    És átgondolom az elemzéseteket :)


     

  11. 2018. március 24. 21:2816441.

    Kedves Müge és TündérPanna!


    Köszönöm a sok-sok gondolatot és elemzést! Annyi mindent írtatok, hogy ezeken még gondolkoznom kell... így most nem tudok mindre reagálni. A tranzitokat (a Plútón kívül) ne is nézzük, a folyamat már régen, kb. másfél éve tart. A Plútó tényleg akkoriban ért a Júnómhoz, egy éve az asc.-hez, na azóta sok minden történt...


    Fogorvoshoz nem azért megy az ember ugye, hogy ismerkedjen... nem is hozzá akartam menni... nem részletezem, de nála kötöttem ki. Eléggé kellemetlen dolog a kezelés, azt hiszem, mind így tartjuk. Első meglepetés: hű de fiatal... aranyos, de ennyi. Még az elején kaptam is bőven kritikát, mit csinálok rosszul... igaza volt, de nem esett jól... már tudom, a Merkúrja kvadrátolja az asc.-em. Szóval ezzel nem lopta be magát a szívembe. Majd az 5-6. kezelés táján történt vmi érdekes. Folyik az elméletileg totál kellemetlen beavatkozás, majd egyszerre azt vettem észre, hogy csak lebegek, nulla fizikai érzés, egy kellemes, maradjon így állapot, pár másodpercig. Vhogy kikerültem a testemből, általa, vagy más égi beavatkozás által.


    Na ezután kezdtem gondolkozni, hogy mi van?! Mindig nagyon kedves volt, de ez lehet üzleti fogás is. Gyűjtöttem bátorságot, s megkérdeztem, megkaphatom-e az adatait, azzal indokoltam, hogy elmúlt minden félelmem... megadta, és nagyon kíváncsi volt. Hát még én... egyből láttam az asc-desc együttállás, meg a többit... Őszintén, ijesztő volt. Megkérdeztem az asztro tanárom, mikor olvastam az elemzését, zokogtam. Mert közben épp munkahelyet készültem váltani, erre koncentráltam.


    Mikor elmondtam az elemzést a doktornak, hosszan beszélgettünk, persze úgy, mintha rég ismernénk egymást... kettőnkről röviden annyit mondtam neki, hogy már találkoztunk, a hogyant, bár sejtettem, nem említettem. A médium megerősített benne, hogy szerelem volt, és hogy elmondhatom neki, de egyébként nem azért találkoztunk, hogy összejöjjünk. Nos, elmondtam... biztosan nem tökéletesen fogalmaztam, szegénykém, kicsit félre is értett, jól megijesztettem... de aztán tisztáztuk... Legutóbb érzéstelenítés nélkül kezelt egy óráig, nagyon kellemes volt... jó a közelében... és azt is tudom, hogy ő sem közömbös, nem is lehetne ilyen összevetéssel.


    Közben zajlott a munkahely keresés... két pályázat, A és B terv... az A a vágyott álom... mindkettőre behívtak... csak a folyamat nagyon hosszú. Mindkettőre megfeleltem, majd nem sikerült az álom... tudjátok mért?... kapaszkodjatok: a hobbik közt ott volt az asztrológia... persze nem mondták ki, de ez volt a valódi ok. Amikor felhívtak, percre pontosan az asc-en állt a Plútó!! A hatalom legyőzött engem (egy nagy hatalmú ember döntött erről). Közben szextilben az MC-mel... tehát támogató esemény mégis... ez kb. egy éve volt. Megjártam a Skorpiók poklát, mert addigra már a B terv sem látszott sikerülni...


    Folyt. köv.


     

  12. 2018. március 23. 22:4516440.

    Mondjuk lehet, hogy az előző életbeli szerelmeid feltalálása is emiatt van terítéken éppen... mert ezek a tranzitok a Júnódat is érintik...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (16438)
    2018-03-23  20:19
  13. 2018. március 23. 20:2216439.

    A Plútó meg már az Asc-eden van, az 1. házban, tehát a mély belső átalakulásban és mindenféle plútói élményben már valószínűleg részed van...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (16438)
    2018-03-23  20:19
  14. 2018. március 23. 20:1916438.

    Ja, és a Szaturnusz és a Mars most éppen a 12. házadban jár, szóval csúnya hátbaszúrásokat élhetsz meg, ha érzékeny vagy a tranzitokra, ezt esetleg lehet földeni szintén valami sporttal, de a Szati miatt valami ridegebb, zártabb környezetben... barlangászás? :) Ami jó hír, hogy a Mars csak pár hónapig marad itt, utána átmegy az 1. házadba, ahol erősíteni fog téged.

    előzmény:
    ba17 (16433)
    2018-03-23  12:38
  15. 2018. március 23. 20:0916437.

    A Veszta a 7. házban rájátszik a Vízöntős elkülönülési vágyadra, de ezt esetleg nem kommunikálod jól a környezeted felé - mondd meg nekik nyugodtan, hogy egy kis magányra van szükséged, hogy kiélhesd magad, hogy feltöltődj, próbáld az érzelmeidet nyugodtan, összeszedetten megfogalmazni! Az intenzív érzelmi élet, a lelki-spirituális mélység az erős Skorpió érdekeltséged miatt megvan nálad, csak megfelelő formába kell önteni, hogy a partnerek/ismerősök számára is egyértelmű legyen, hogy mit érzel. Nem mondom, hogy rohand le ezzel a munkatársadat pl., de lehet, hogy fokozatosan el tudnátok vele beszélgetni arról, hogy előző életetekben már találkoztatok...


    A Veszta-Nap-Hold negatív mintázatot egyébként a Mérlegben álló Jupiter oldja, a Nap-Hold felé egy szemiszextillel, a Veszta felé egy szextillel. A Mérleg Jupiter együttállása a Vénuszoddal mutatja, hogy dúskálsz a kapcsolatokban, vagy legalábbis sok lehetőséget tár eléd az élet, talán túl sokat is, aminek most "szemtanúi" lehetünk. :) Másrészről szerencséssé is tesz a nőiséged megélésében, a Szaturnusz korlátozó erejének ellenében!


    A Júnódról szólnék még pár szót: a partner tekintetében nincs szükséged túl érzelmes párra, inkább praktikusra, aki a szervezésben segít; A 12. ház miatt (ha az Asc. pontosan van meghatározva) lehet valami ellenséges érzésed vele szemben, vagy valami titokkal kapcsolatos dolog, esetleg bezártság (pl. éjszakai munkavégzés, kórház, börtön stb.), valamiféle korlátozottság, segítségre szorulás jellemzi a partnert (vagy téged). Szerencsére amúgy jók a Júnó fényszögei mind a Nap-Merkúr együttállásodhoz, mind a Vesztához kapcsolódóan! Az Asc-hez való közelsége miatt naív, ártatlan benyomást kelthetsz.


     

    előzmény:
    ba17 (16433)
    2018-03-23  12:38
  16. 2018. március 23. 19:4016436.

    Na, én is ránézek a képletedre, én a következőket vettem észre:


    Az Asc-ed a Bakban van, és ez tényleg elég meghatározó, ahogy Tündérpanna is írja, de ott van bezárva a Vízöntő jegye is, ráadásul benne a Marssal - ez nekem azt mondja, hogy ha nehezen valósul is meg, vagy nem tudod annyira irányítani, de azért egyfajta társasági szellem jellemző rád, bár a Vízöntő is távolságtartóbb jegy, tehát lelkesedik ugyan, de szüksége van a saját privát szférájára is. A Ceres együttáll a Marssal, ami jelentheti azt is, hogy akkor is dédelgetsz valakit, amikor neki erre nincs is szüksége, vagy éppen nem akarja, illetve hogy fizikai kontaktusban vagy akár bökdösődésben, harcban nyilvánul meg a gondoskodásod... de azt is jelentheti, hogy te magad leszel ideges, mérges, ha dédelgetni kell valakit, vagy téged dédelgetnének. Az 1. házban a Vízöntőben ez azt jelenti, hogy az emberek automatikusan gondoskodónak látnak téged, mintha az anyukájuk volnál, viszont ha kezdenek kötődni hozzád, te hajlamos vagy megijedni és venni a nyúlcipőt. Ez elég ellentmondásosnak tűnik, van az egészben valami Vízöntősen bizarr/frusztrált jelleg, a kiskorodban esetleg hűvösen kezeltek téged, ha épp valami bánatod/konfliktusod volt, elnyomták a dühös megnyilvánulásaidat, és emiatt nehezített a gondoskodó éneddel azonosulnod. Van egy nagy T-kvadrátod is: a Vénusz-Szaturnusz oppozícióját, ami az önszeretet hiányát mutatja, a Mars kvadrátja kell, hogy kiegyensúlyozza - pl. a sport nagyon hasznos lehet neked ebben, kifejezetten intenzív sportra gondolok, és inkább szabad levegőn, valami modernebb vagy szokatlanabb pl. nordic walking, sárkányrepülés... :D Bár azt is látom, hogy a 3. házadban van a Szaturnusz, szóval lehet némi korlátja a mozgásodnak, ezt nem tudom, de ennek ellenére valamilyen intenzív sportot javaslok mégis (ez a Skorpiós lelkednek is jót tesz általában).


    Az 1. házzal szemben levő 7. házadban szintén bezárt jegyben van a Veszta és a Nap-Hold felezőponttal vett kvadrátja már elég pontos, szóval az a fényszög igenis játszik! És így látszik az is, hogy a Veszta nagyon koncentrál az éntükröző kapcsolatokra (pl. párkapcsolat is), de erősen frusztrált ez a terület. Folyt. köv.

    előzmény:
    ba17 (16433)
    2018-03-23  12:38
  17. 2018. március 23. 19:0316435.

    Sziasztok!


    Tavaly már elemeztétek a képletemet, amit nagyon köszönök.


    Most is a segítségeteket kérem abban, hogy megnéznétek látszik-e valamilyen változás munka területén?


    Már nagyon szeretnék váltani, mert a mostani munkahelyemen nem éppen pozitív irányba mennek a dolgok, legalábbis


    az én szempontomból. Szeretnék főállásba kerülni, mert úgy érzem, hogy a mostani munkahelyemen nem becsülnek


    meg.


    Köszönettel: Timi Budapest, 1969.12.11. 12:20


     


    Szia Mamóka:mivel nem működik a privi, így itt tudok Neked visszajelezni munkahely ügyben.


    Tavaly azt írtad nekem, hogy a képletem szerint itt kellene maradnom és majd rájönnek, hogy milyen jó munkaerő vagyok és


    a siker nem fog elmaradni. Sajnos a másik kolléganőt (akiről írtam Neked) részesítették előnyben és úgy néz ki, hogy


    felveszik főállásba. Szívesen kifejteném jobban a történteket, de nyílt fórumon nem szeretném. Úgyhogy sajnos ez történt, így


    keresek másik munkahelyet, mert igazi Nyilas révén nagyon igazságtalannak tartom azt, ami történt. Mások sem értenek


    ezzel egyet.

  18. 2018. március 23. 17:5516434.

    Kedves ba17,


    Ennyire kicsi szegmenst (Vesta) kiragadni egy képletből nem nagyon lehet, globálisan érdemes nézni: 


    Van egy Bak asc-ed 5 fokon belül Juno a 12-es házból, Nap és Hold Skorpióban, MC-hez közel, Vesta a VII-es házban kvadrtában a Nappal és Hoddal, valamint kvinkunxban az asc-el, Asc-Nap szextil:


    A bolygóid nagy része a déli féltekén helyezkedik el, ami arra utal, hogy fontos számodra a visszacsatolás, a visszaigazolás a környezetedtől, mind az érzelmek, mind a gondolatok, ötletek, világnézet terén. 


    A Skorpió Napod és Holdad nagyon érzékennyé tesz, mély érzésűvé, kiváncsivá, titok fürkészővé, és olykor féltékennyé is tesz Téged, aki a mély érzelmeket, szerelmet, szenvedélyt keresi.


    A Bak aszcendens viszont von köréd egy jó vastag páncélt, amivel véded magad, hogy ne sérülj, hogy ne tudjanak Neked fájdalmat okozni, ezt valószínű előző életbeli fájdalmas tapasztalatok miatt húztad magadra. Nem engeded magadhoz igazán közel az embereket.


    A Vesta sarkall Téged arra, hogy nagy figyelmet fordíts másokra, a társadra, a környezetedre, és ez kap kvadrátot a Naptól illetve a Holdtól is: a kvadrátok napi konfliktusokat hoznak be az életünkbe, cselekvésre sarkallanak minket. Én úgy gondolom, hogy ez a két kvadrát úgy nyilvánulhat pl meg: hogy lehetséges, úgy érzed, hogy vagy magadra koncentrálsz, a saját érzéseidet helyezed előtérbe, vagy másokra figyelsz oda, és mások érzéseit, kívánságait lesed, mintha nem menne a kettő együtt.


    A Napod az MC-n, a képlet húzóbolygójaként azt mutatja, hogy életcélod megtalálni a mély érzelmeket, szerelmet. Itt jön be a Bak asc-ed, ami gátolja, hogy Te kiadd magad, nehezen engeded magadhoz közel az embereket, és így nehéz megélni a mély érzéseket, hiszen abban neked is maximálisan fel kellene oldódnod. És ebben egy Bak asc nem segít.


    Visszatérve a kvadrátok által okozott konfliktus helyzetekre szerintem olyasmi lehet, hogy a környezeted érzi, hogy nagyon kiváncsi vagy rájuk, nagyon figyelsz rájuk, megbízhatnak benned, a titkaikat is szívesen rád bízzák, viszont Te nem adod ezt meg nekik, Téged egy furcsa, titkokkal szőtt burok vesz körül, és oda nincs betekintés. Lehet, hogy a környezted kicsit egyoldalúnak érzi a Veled való kapcsolatot, mert Te nem adod ki magad?! 


    A probléma abban lehet, hogy ettől függetlenül Neked igenis szükséged lenne arra, hogy megértsenek, megismerjenek mások, ösztönösen vágysz erre, de a személyiséged olyan mintha ezt mégsem tenné lehetővé. És innentől ez már a saját konfliktusoddá válik önmagaddal szemben. Vágysz valamire, amiben Te gátolod magad...


    Az asc-ed viszont kap egy szexilt a Naptól, ez tud Neked segíteni! A Nap a tudatunk, a szextil energia pedig pozitív segítő, lehetőség fényszög. Azzal tud segíteni, ha ágondolod, tudatosítod magadban, hogy milyen is a Te alapszemélyiséged, mire vágysz másoktól, Te mit tudsz adni és ebben találsz TUDATOSAN! egy járható utat. Próbálj nyitni, Te is megnyílni, ne gondold azt, hogy terhes lesz ez másoknak, hiszen ha tiszta kapcsolatról van szó, ott Rád is kiváncsi a másik fél! Sőt! Meg kell próbálnod kicsit jobban kinyitni magadat, és egyensúlyra törkedned a kapcsolataidban!


     

    előzmény:
    ba17 (16433)
    2018-03-23  12:38
  19. 2018. március 23. 12:3816433.

    Kedves TündérPanna!


    Nincs klausztrofóbiám, s a Vesta csak a Lilith-tel osztozik a 7. házon. Annyi, hogy nem túl pontos kvadrátban áll a Nappal, Holddal. Most látom, kvinkunxban az asc-sel... ez vajon jelent vmit?... Szül. adataim: 1969.11.10. 11.30 Szolnok

    előzmény:
    TündérPanna (16432)
    2018-03-23  08:45
  20. 2018. március 23. 08:4516432.

    Kedves bal17,


    A Vesta aszteroida a papnő archetípusa, utal a fókuszáló képességünkre, a nem rossz értelemben vett csőlátásunkra. Ha a VII-es házadban áll az mindneképpen utal arra, hogy óriási figyelmet fordítasz a társra, a másikra, a környezetedre, de a kvázi ellenségeidre is. Fokozottan figyelsz rájuk, nagyon rájuk tudsz koncentrálni, minden mást kizárva.


    Vesta az anyaistennő főpapnője volt, aki a tüzet őrizte a Vesta templomban, hogy ki ne aludjon, illetve feladata volt a halandókat segíteni abban, hogy kapcsolatba tudjanak kerülni az anyaistennővel. Ez köztudott, hogy szexuális aktuson keresztül lehetett véghez vinni (mitológia) - ha ezt vesszük alapul, akkor egy Vesta papnő igencsak sok férfival került kapcsolatba élete során úgymond a szakmáján keresztül :)  - meg kellene nézni mennyire prominens a Vesta a képletedben, mert lehetséges, hogy volt egy ilyen Vesta papnő életed... Mostani életedben nincs esetleg klausztrofóbiád? (ez egy tipikus jelölő lenne) 


     

    előzmény:
    ba17 (16431)
    2018-03-23  07:38
  21. 2018. március 23. 07:3816431.

    Azt már tudom, hogy több embert tudok egyszerre szeretni... főleg az utolsó fiúnál érzem, első pillantásra nem is az esetem... mégis, a közelében annyira érzem, hogy vmi közünk van egymáshoz. Egy megmagyarázhatatlan, erős kötődést érzek, és amennyire lehet, persze kimutatom a szeretetem. Talán pont erre kell rájönnöm, mi ennek a módja, ha nem párkapcsolat...


    A képletemben 7. házban a Vesta, amiről én azt tanultam, a másik karmikus seb... tehát vmi párkapcsolati téma.


    Köszönöm az ötleteket! :) Ha érdekel, adok egy email címet, ahová megadhatod a tiéd, s megírom az adatainkat. Ide nem szeretném kiírni, nem magam miatt, a fiúk miatt. De nem akarlak dolgoztatni, tényleg. Csak ha érdekesnek találod.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (16430)
    2018-03-22  23:08
  22. 2018. március 22. 23:0816430.

    Mert pl. a férjhez való hűség egy világi jellegű dolog, de pl. el tudom azt is képzelni, hogy meg kell tanulnod ugyanazt a szeretetet többféleképpen kifejezni... vagy meg kell tanulnod, hogy a szeretet nem kell, hogy egyetlen emberhez kötődjön, mármint hogy egyetlen férfihez, hanem többen is lehetnek "Igaziak" számunkra, még ha nem is realizáljuk a kapcsolatot. De ezek csak példák, amik eszembe jutottak...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (16429)
    2018-03-22  22:56
  23. 2018. március 22. 22:5616429.

    Hát, valahol nem irigyellek. Nekem is van, hogy több srác/férfi tetszik meg egyszerre (én nem vagyok férjnél), és még az is gondot okoz, pedig nekem általában nem ennyire intenzív fényszögek játszanak be.


    Mindenesetre ha ez ilyen dominánsan kijön az életedben, akkor valószínűleg már a születési horoszkópodban is benne van, hogy ezzel a témával foglalkoznod kell, gondolom. És nyilván megvan az oka is, hogy miért... Próbatétel lehet az is, hogy a férjedhez hűséges legyél, de ki tudja, lehet, hogy más a lényege ???

    előzmény:
    ba17 (16428)
    2018-03-22  21:31
  24. 2018. március 22. 21:3116428.

    Persze sok minden megeshet... De egyrészt férjem van (akivel szintén asc.-desc. együttállásunk van), aztán a fiú 18 évvel fiatalabb... Tudom, hogy tetszem kicsit neki, de nyilván nem egy anyja korú nőre vágyik... A Plútóm a Napján, Hold-Nap szextil, Mars-Vénusz trigon, felezőpontban Nap a 7. házban, hogy csak pár dolgot említsek.


    Az összevetés ismeretében mentem a médiumhoz, hogy miért találkoztunk?... csak ennyit mondtak neki: próbatétel... és hogy tényleg szerelem volt köztünk úgy 300 éve, innen az érzéseim...


    Pár hónap múlva jött a másik fiú (-12,5 év), aki a férjem volt valaha. Vele asc-asc együttállás, Hold-Hold együttállás, Nap-Nap szembenállás, Mars-Vénusz szextil, Vénusz-Mars szemiszextil, Neptunusz-Hold együttállás, és szintén felezőpontban 7. házas Nap.


    Mindkettővel elég kalandos úton találkoztam, mintha tereltek volna hozzájuk... nem azt az orvost akartam, nem azt a munkahelyet... mégis úgy lett. Szép kis próbatétel...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (16423)
    2018-03-20  21:42
  25. 2018. március 22. 03:4216427.

    Igen, a DC a párom sem feltétlenül működik. Túl könnyű lenne nekünk, embereknek. :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (16426)
    2018-03-21  20:10

Címlap

top