Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztrológiai jegyek és karmák

mamóka67
Létrehozva: 2008. március 30. 08:11

Többen kértétek, hogy írjak az asztrológiai jegyekről, hogyan áll össze egy horoszkóp képlete, hol látható benne a karma?

Kérdéseitekre szívesen válaszolok, amennyiben tudok és az időm is engedi.

  1. 2018. március 7. 08:5216401.

    Kedves Mendi!


    Ha van kapcsolatod, azt meg tudom nézni. Azt a mondatot, hogy minden, ami párkapcsolattal függ össze, nem tudom értelmezni. Ezzel mire gondoltál?


    Illetve a saját képletedre is kíváncsi vagy?


     


    Üdv: Arany


     

    előzmény:
    mendi89 (16398)
    2018-03-05  10:30
  2. 2018. március 6. 17:2216400.

    Kedves mamóka67! És kedves Mindenki!


    Új vagyok itt, és először is gratulálok a 10 évhez!! Ha lenne sok időm, végigolvasnám az összes hozzászólást... de erre egyelőre várnom kell.


    Néhány éve én is foglalkozom karmaasztrológiával, azóta, talán már tudatosan is, megsokasodtak a különleges élményeim. 


    Nagyon érdekes találkozásaim vannak, persze a szereplők a múltból kerültek elő a képleteink alapján is, egyes eseteknél médium is megerősített a dologban. Kérdésem, fordult-e már elő veletek, hallottatok-e róla, hogy valaki a múltból hoz elő érzéseket, ezáltal indokolatlanul kötődik emberekhez, ami szinte már fáj...? Miért történik ilyesmi? (Persze vannak ötleteim, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.)


    Köszönöm és üdv!


    ba17

  3. 2018. március 6. 15:4616399.

    Mamo, az en eletemhez sokat hozzatettek az itt olvasottak, a megtapasztalt segito szandek pedig taplalja a hitemet az alapveto emberi josagban ;) Koszonom! m

    előzmény:
    mamóka67 (16397)
    2018-03-04  11:36
  4. 2018. március 5. 10:3016398.

    Helló!


    Egy kedves tag ajánlotta ezt a fórumot.


    Születési adataim 1989.08.04. Nagyvára Románia  09:45 és 10:00 közt, valószínűleg közelebb a 10-hez.


    Érdekelne minden ami párkapcsolattal függ össze, de nem csak.


    Nem tudom, milyen infókat adjak még meg kiindulásnak.


    Köszönöm előre is!

  5. 2018. március 4. 11:3616397.

    Kedves tagok és vendégeim! Idén 10 éves a topikom. Hihetetlen gyorsan elszaladtak ezek az évek. Volt jobb, és kevésbé jobb időszakok. A legszebb talán az a pár év volt, amikor a karmikus asztrológiát próbáltam tanítani, arra fogékony lelkeknek. Több kevesebb sikerrel. Ha csak páran értették meg, és tudják használni a maguk és mások javára, már megérte.


    Arra szeretném megkérni a még azóta is nlcafét látogató volt tanítványaimat, hogy az évforduló örömére jöjjenek be pár percre, és adjanak hírt magukról. Írják le, hogyan alakult az életük azóta, és tudtam -e segíteni azzal a tudással, amit átadtam nekik.


    Szeretettel várlak benneteket: Mamóka

  6. 2018. február 28. 19:0716396.

    Kedves Margaret,


    Én is csatlakoznék egy pár gondolattal a témához, ha nem bánod :) 


    A Vénuszod szorosan együttáll a Veszta aszteroidával a Kosban a 9.házban: A Veszta mindig a fókuszáló képességünket mutatja. Szorosan együtt a Vénusszal arra utal, hogy a szerelemre, a harmóniára, az életörömökre nagyon erősen tudsz fókuszálni, amikor pl. egy férfi bekerül a fókuszpontodba, akkor képes vagy mindent kizárva csak rá figyelni, minden mást kizárni. Ez egyrészt nagyon pozitív dolog, de ott van benne a negatívum is, hogy életed során nem mindenki lesz érdemes arra, hogy ilyen fokú figyelmet kapjon. Ez az együttállás a Kos jegyében van, ami a Te részedről utal arra, hogy hajlamos vagy a hirtelen fellángolásokra, hajlamos lehetsz úgy "szerelembe" esni, hogy valójában nem is ismered a másikat, csak hihetetlenül felvillanyoz. Ezek a fellángolások általában amilyen gyorsan jönnek, úgy el is szállnak.


    Ami még szemet szúr nekem, hogy van egy IC-Plútó-Juno együttállásod a Skorpióban: ez egy karmikus történet, olyan előző életekre utal, ahol sérültél a házasságodban, sérültél feleségként, házastársként, valamilyen szövetség következtében illetve utalhat titkokra, fájdalmas megcsalásra, kettős életre. Az is lehetséges, hogy ilyen története volt valamelyik női felmenődnek és ez beépült a családi energetikai mintába. Ez egy nagyon erős blokk lehet a mostani életedben, ami akkor aktivizálódik be, amikor egy kapcsolat komolyra kellene, hogy forduljon. Lehetséges, hogy Te úgy éled meg, hogy mindig a másik fél miatt fut zátonyra a dolog, de ezt a blokkot Te hozod magaddal karmikusan. Egyszerűen az történik, hogy a negatív múltbéli események fájdalma miatt behúzod a féket, természetesen nem tudatosan. Ez az együttállás kap egy trigont a Jupitertől a 11. házból, amit fel lehet használni oldásképpen: sokat tudna segíteni Neked a baráti köröd, úgymond kontroll csoportként. Amikor jön egy hirtelen fellángolás, esetleg meg lehetne kérdezni külső szemlélők véleményét a pasiról, mert ők azért objektívebben látják az illetőt. A másik segítség az lehet, ha esetleg a szélesebb baráti körből keresgélnél férfi után, mert  ő leinformálható lenne és úgymond átment már 1-2 szűrőn. Ebből az állásból én arra következtetek, hogy tartós kapcsolatod akkor tud kialakulni, ha előbb megismered az illetőt, valamilyen szinten baráti viszonyt alakítotok ki és abból tudna kialakulni egy tartósabb, komolyabb kapcsolat. Nagyon fontosak számodra az emberi kapcsolataidban az érzelmek, ahhoz, hogy őszinte mély érzelmi alapokra tudj helyezni egy kapcsolatot, alaposan meg kell előbb ismerned a másikat. A Mars bolygód is vizes jegyben van, mindneképpen érzelmes, gondoskodó, odafigyelő férfire vágysz, akivel tényleg érzelmi alapon tud működni a kapcsolatotok. 


     

    előzmény:
    Margaret529 (16393)
    2018-02-28  13:47
  7. 2018. február 28. 17:5516395.

    Igen, így a jó, hogy együtt fejtjük, mert mindenki hozzá tud tenni valamit, vagy másképp írja le ugyanazt! Én pl. direkt szeretem többféle megfogalmazásban is elolvasni a horoszkópok részleteit, mert mélyebben megértem így.

    előzmény:
    Penelopé (16394)
    2018-02-28  17:29
  8. 2018. február 28. 17:2916394.

    Kedves Margaret !


    Ha megengeded én is hozzáfűzök néhány gondolatot. Elég ha csak a Te képletedet nézzük az is sok mindent elárul. A párkapcsolataink szerelemmel kezdődnek. AZ életörömök  háza neked ugyan Nyilas jegyben indul,de Bak jegy a jellemzőbb és nem csak Neptunusz, de az Uránusz és a Szaturnusz is itt áll.  A Szaturnusz eleve korlátoz, és nála első a kötelesség minden más csak utána jöhet. A Neptunusz kicsit ködössé teszi a terepet ahol nehéz a másikat és az életörömöket a saját valójukban látni. Emiatt is jönnek a csalódások, mert másnak látjuk mint amilyen. Az Uránusz pedig hozza neked az eseményeket.  Szerintem ha a partnerek Neptunusza a Te 5 házadba esik, az még külön rátesz egy lapáttal arra, hogy másnak látod Őt mint amilyen. A szerelemben hajlamosak vagyunk másikat felruházni nekünk tetsző tulajdonságokkal, de nálad ez ebben az esetben fokozottan igaz.


    Ha a tranzitokat nézzük, azok is alátámasztják.  A 7 házadban jár a Neptunusz, ami a külvilágból hozza neked azokat a férfiakat akikben lehet csalódni vagy elérhetetlenek. Hamarosan azonban kilép a 7 házadból. Ami inkább érdekesebb az az 5 házadban lévő találkozó. Ott tranzitál a Plútó és a Szaturnusz is.  Tehát ezen a területen fokozottan kell számitanod eseményekre és érdemes megfigyelned hogyan gondolsz az életörömökre, szerelemre, illetve hogyan értékeled át őket, az események tükrében.


    Mennyire volt jellemző életedben az, hogy át tudtad adni magad az örömöknek, hobbinak stb.


    Látom már fiatalon volt részed "erőszakban".

    előzmény:
    Margaret529 (16392)
    2018-02-28  13:46
  9. 2018. február 28. 13:4716393.

    Kedves Arany:) köszönöm a válaszodat 

    előzmény:
    Arany (16386)
    2018-02-15  08:36
  10. 2018. február 28. 13:4616392.

    Kedves Müge:) köszönöm az elemzést:) valahol úgy olvastam ha valaki napja az én 4. Hŕzamban van, nem küldhetjük csak úgy el az illetőt az életünkből. Ez a kis viszony 1 hónapig sem tartott, talán a neptunusza miatt ami az 5. Házamban van? Volt köztünk Plútó Vénusz kötés pontosabban oppozicio. Ez mit jelenthet? Arra döbbentem ra a napokban, hogy évek óta olyan férfiakat vonzok, akiknek a neptunusza az 5. Házamban áll! Mindegyikben csalódtam, mint ferfi... ez szerintem nem lehet véletlen. Valamit tanulnom kellene? Válaszodat köszönöm, szép napot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (16390)
    2018-02-15  21:40
  11. 2018. február 15. 21:5316391.

    A közösségi oldalakon én még nem néztem meg őt, de amit a kapcsolatai beleszövéséről írsz, az rémlik egy másik cikkéből... Hát, végülis jobb, mintha csak furcsa dolgokat írna, anélkül, hogy beazonosítható lenne a frusztrációja! :D De amúgy szerintem nagyon értékesek az írásai. (nem csak őt kedvelem, csak most éppen ez jött szembe velem)

    előzmény:
    Arany (16387)
    2018-02-15  08:51
  12. 2018. február 15. 21:4016390.

    Én a következőket látom: Te egy nagyon talpraesett, életvidám csajszi lehetsz, akinek fontos a karrierje és az ezen az úton megteremthető anyagi biztonság. (Ikrek Nap a 10. házban, Oroszlán Asc. és Hold, Bika MC) Ugyanakkor fontosak a szellemi távlatok, a külföldi utazások (Vénusz 9.ház), karmád a társadalmi szerepvállalás (Vízöntő Sárkányfej 6. ház), és gyakran foglalkoztat, hogy mennyire lehetsz te a társadalomban és úgy egyáltalán a társaságodban az, aki vezeti, támogatja a többieket (Jupiter-Chiron együttálllás 11.ház), miközben még neked is megerősítésre van szükséged. Az élvezetek, a szerelem fontos az életedben, kérdés, hogy a kapcsolatkezdeményekből mennyire lesz hosszútávú kapcsolat - sok frusztrált fényszöged van(Mars-Hold-Plútó, Nap-Szat.,Vénusz-Szat.), szóval érdemes önismereti módszerekkel fejlesztened magadat, feldolgoznod a múltbeli sérelmeket, amik egész a gyerekkorodba visszavezethetnek (Skorpió 4. ház csúcsán a Plútóval). Így az érzelmi-kommunikációs kilengéseidet megtanulhatod kezelni, hogy ezek ne hassanak negatívan a kapcsolatodra.


    Víz-levegő típusú srácot vársz, tehát egy érzelmesebb, de egyben könnyed, kommunikatív egyént, akit meg is kapsz a jelölted személyében. Ő a Skorpió Napjával, a Mérleg Ascendensével és Ikrek Holdjával nagyon is otthon van az érzelmek és az emberi psziché ismeretében és a kapcsolatok terén, és karmikus feladata is, hogy az érzéseit megélje, kimutassa (Rák Sárkányfej). Ugyanakkor van benne némi távolságtartás és a felsőbbrendűség légköre lengi körbe az 1. házas Mérleg Szaturnusz-Plútó-Jupiter együttállása hatására, amit viszont te talán inkább vonzónak látsz benne, mivel a 7. házad Vízöntőben kezdődik, tehát amúgy is egy kicsit hűvösebb, távolságtartóbb partner számodra az ideális. Az érzelmei kimutatását pont, hogy te taníthatod meg neki a Rákban lévő Jupiter-Chironoddal, amivel a karrierjében is segítheted, ha az valami segítő/tanító foglalkozás, vagy a táplálással/vendéglátással van esetleg összefüggésben. Ő is segítheti a te karrieredet és gyarapodásodat (Chironja a 10. házadban, Asc-e a 2. házadban). Alapvetően eléggé meghatározó lehet a kapcsolatotokban az anyagiak és az előmenetel. Érezheted úgy sokszor, hogy inkább barátjaként kezel(Asc.-e a 11. házadban), az ő számára nem annyira lényeges a szerelem (üres 5. és 7. háza), mint amennyire számodra fontos - és hát ő számodra elég ideális társ (Vénusza az 5. házadban), még akkor is, ha amúgy egymás otthonát vagy később akár a közöset hajlamosak vagytok feje tetejére állítani - egymás 4. házában lévő Uránuszok, jelezhetnek hirtelen vitákat is otthon, vagy csak valami szokatlan otthoni környezetet (pl. ultramodern berendezésekkel, vagy sok furcsa vendég meghívásával), vagy spontán költözködéseket stb..

    előzmény:
    Margaret529 (16382)
    2018-02-09  17:01
  13. 2018. február 15. 19:4616389.

    www.life.hu/horoszkop/20101029-par-horoszkop-oroszlan-halak .html


    elég alapos. 

    előzmény:
    pallm (16388)
    2018-02-15  10:07
  14. 2018. február 15. 10:0716388.

    Halak csillagjegyű vagyok! Szerelmi horoszkópot oroszlánnal tudtok mondani?

    előzmény:
    Arany (16387)
    2018-02-15  08:51
  15. 2018. február 15. 08:5116387.

    Kedves Müge, az illető úr tudását nem vonom kétségbe, de engem például rettentően zavar, hogy személyes problémáit, vagy múltját is beleszövi a magyarázatokba. Mintha nekem muszáj lenne tudni, hogy ő kivel és hogyan konfrontálódott, vagy élt együtt. 


    És ezzel szerintem megakasztja az amúgy érdekes magyarázatokat, összefüggéseket. Néztem a képletét is... és így minden érthető. Például az az etikátlan viselkedése, ahogy lájkoltatja az olvasóit egy másik ember vélt, vagy valós, ellene elkövetett bűnei okán. 


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (16383)
    2018-02-13  22:04
  16. 2018. február 15. 08:3616386.

    Kedves Margaret!


    Szenvedélyes viták várhatóak köztetek, otthoni feszültségek külföld és vagy ideák miatt, majd később, évek múlva ebből lehet egy békés öregkor. Segíthet majd, hogy nagyon jók a kapcsolatok a munkatársakkal, esetleg valami művészeti tevékenységet végez valamelyiktek.
    Az otthonotok, vagy a szülői ház kemény és szigorú lehet.
    Érdemes lesz elkülönülten dolgozni majd. Esetleg a távolság is tudja segíteni a kapcsolatot a későbbiekben.
    Érdemes lesz óvakodni a meggondolatlanságoktól a munkában, hivatásban, hogy ne bukjon valamelyikitek, mert az kihat az otthoni problémákra is.
    Az indulatosság és izgágaság sem segít, így érdemes megfontolttá válni, legalább egymás közt.
    Édesanya segíti a kapcsolatot, illetve valószínűleg széles baráti körre számíthattok, amiből lehet otthoni perpatvar, ha nem értitek egymás igényeit.
    Valamelyikteknek érdemes a háttérbe szorulni, vagy 9nként választja a nem nyilvánosság előtti életet, amivel jól jártok.
    A népes baráti kör segíti a hivatást is, szóval nem érdemes ágálni ellene.

    előzmény:
    Margaret529 (16382)
    2018-02-09  17:01
  17. 2018. február 13. 22:0916385.

    Hát most mit mondjak, nekem Bak Asc., a születési uralkodó Szaturnuszom a Szűzben, a 8. házban közrezárt jegyben. Pacsi! :D


    Azért örülök, hogy nem az 1. házamban van a Szati, de azért oda is kaptam csemegét én is...

    előzmény:
    manda10 (16381)
    2018-02-05  13:55
  18. 2018. február 13. 22:0516384.

    Fogunk erre válaszolni, kitartás! :)

    előzmény:
    Margaret529 (16382)
    2018-02-09  17:01
  19. 2018. február 13. 22:0416383.

    Kozma Szilárdot nagyon bírom, ajánlom mindenkinek:


    http://kozmaszilard.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=583

  20. 2018. február 9. 17:0116382.

    Kedves Tagok!


     


    Valaki tudna nekem segíteni? Párkapcsolati téma, illetve szinasztria... Szeretném tudni, mi ennek a kapcsolatnak a jövője.


    Én: 1990. 05. 29. 11:05 Hatvan


    Ő: 1981. 11. 14.  02:30 Szekszárd


    Valaki segítsen:)


    Köszönöm 

  21. 2018. február 5. 13:5516381.

    Koszi Muge, ez jolesett :D Egy kis biztatas mindig jol jon! Ach, en sokszoros Szuz vagyok, aszcendalo Szaturnusszal, bele se gondolj :o


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (16380)
    2018-02-04  15:02
  22. 2018. február 4. 15:0216380.

    Ez sajnos ilyen, Szűz Asc-sel elég nehéz lehet megélni! Próbáld engedni, hogy sodorjon az ár, hátha jó helyre visz végül... biztosan nem véletlenül kaptál egy ilyen hosszantartó tranzitot pont a DC-dre. :)

    előzmény:
    manda10 (16379)
    2018-02-01  22:32
  23. 2018. február 1. 22:3216379.

    Sziasztok es koszi!


     


    Parkapcsolat nincs es eszembe se jut epp ilyesmi.


    De meg sosem ereztem, hogy ennyire kiszolgaltatott lennek, hogy nem rajtam mulnak a dolgok, onmegvalositas meg, phi, orulok, hogy tulelek....


    Ezt is meg kell oldani pedig, csak mar nagyon elegem van.


    (Es mar irtam egy hozzaszolast, de ez a retek nlc eltuntette kozben :s)


     

    előzmény:
    mamóka67 (16378)
    2018-01-24  10:46
  24. 2018. január 24. 10:4616378.

    Szia Manda! 


    Amit itt leírtál a Neptunusszal a Deszcendenseden, tipikus példája a megcsalatásnak.    Mivel többféle jelentése is van, el kell gondolkodnod, hogy melyik érint téged.


    Ilyenkor határozottan mutatja, hogy nehézségeid lehetnek az önmegvalósításoddal. Nehezen tudsz törekedni egy konkrét cél megvalósítására. Ezt az Aszcendenseddel való szembenállás mutatja. 


    Ha a megcsalatást nézem, akkor abban az is benne van, hogy esetleg manipulálható, félrevezethető vagy, amit te magad -természetesen - észre sem veszel. Esetleg úgy érezheted, hogy elveszel, mert nincs szilárd talaj a lábad alatt. Ez persze nem így van, de a Neptunusz bizonyos fényszög hatásokra, mutathatja ezt is.


    Gyakran előfordul, ilyenkor oppozícióban az Aszcendenssel (az eredendő énünkkel), hogy függőségben tart. 


    Bár nincs előttem a képleted, de elsősorban a párkapcsolatnál kellene kutakodnod. Persze nem biztos, hogy találsz bármit is, mert a Neptunusz meg is tréfálhat azzal, hogy évekig bizonytalanságban tart.

    előzmény:
    manda10 (16375)
    2018-01-23  16:04
  25. 2018. január 23. 16:4916377.

    Vagy érdemes lehet valami filmes statiszta munkát is bevállalni, ha az a személyiségedhez közelebb áll. Vagy művészkedni valamit...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_745347 (16376)
    2018-01-23  16:37

Címlap

top