Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztrológiai jegyek és karmák

mamóka67
Létrehozva: 2008. március 30. 08:11

Többen kértétek, hogy írjak az asztrológiai jegyekről, hogyan áll össze egy horoszkóp képlete, hol látható benne a karma?

Kérdéseitekre szívesen válaszolok, amennyiben tudok és az időm is engedi.

  1. 2017. november 4. 17:4116326.

    Kedves TündérPanna!


    Nagyon köszönöm a segitségedet! Elemezgetem még a leirtakat, az eljövendő időszak pedig tetszik. Köszönöm!


     

    előzmény:
    TündérPanna (16325)
    2017-11-04  16:47
  2. 2017. november 4. 16:4716325.

    Kedves Arabskorp,


    A szolár évedről, ami 2017- okt 30-tól 2018. okt 30-ig tart: 


    Ebben az évben fókuszba kerül a gyermek téma, a saját vállalkozás, a saját kreativitásod kibontakoztatása, az ötleteid megvalósítása.


    Nem tudom, hogy van-e gyermeked, de több utalás is van a szolár képletedben, hogy gyermekáldásra igen nagy az esély!


    Fontos lesz ebben az időszakban a tanulás és a kommunikáció. Sok minden fog múlni ebben az időszakban azon, hogy kinek mit mondasz, hogy fogalmazol, illetve az is hogy kinek mit "fecsegsz" ki, főleg családi körben.


    Ebben az évben nagyobb figyelmet fog kapni az egészséged, az egészséges életmódra való törekvés.


    Késztetésed lesz megrefomálni a dolgaidat ebben az évben, új nézőpontokat alakíthatsz ki, megváltozhat kicsit az eddigi gondolkodásod, nagyobb szerepet fognak kapni az elveid, hajlamossabb leszel a töprengésre.


    Nagyobb szerepet kaphat ebben az évben a család, a gyökerek.


    Illetve ebben az időszakban ráléphetsz egy olyan önismereti útra, ami a későbbiekben nagyon meg tudja majd könnyíteni az életedet. Sok mindent fogsz meg tudni saját magadról.


     


    Sok sikert hozzá! 

    előzmény:
    arabskorp. (16324)
    2017-11-04  05:03
  3. 2017. november 4. 05:0316324.

    Kedves TündérPanna!


    Köszönöm szépen. Esetleg a szolárról is tudnál irni pár dolgot?

    előzmény:
    TündérPanna (16323)
    2017-11-03  21:12
  4. 2017. november 3. 21:1216323.

    Kedves Arabskorp,


    Tény, hogy igen hangsúlyos a VII. ház a képletedben. 


    Elsősorban itt áll a Napod, tény, hogy nagyon a ház végén, de még itt, ez arra utal, hogy a VII. ház által jelzett életteületen szeretnél ragyogni, a VII. ház pedig a külvilág, a párkapcsolat, a házasság, de a felvállalt ellenségek és a peres ügyek háza is. Nagyon fontos számodra a környezet, fontos, hogy mit gondolnak rólad, és hogy Te hova tudod elhelyezni magad a társadalmoban.


    Úgy gondolom kifejezetten fontos Neked, hogy legyen párkapcsolatod, illetve az, hogy felvállaljanak, feleségül vegyenek.


    Jó a diplomáciai készséged, viszont igen kritikus vagy a környezeteddel szemben, Te viszont nehezen tűröd a kritikát és ez okozhat nézeteltéréseket életed során. Illetve az is, hogy magasak az elvárásaid másokkal szemben. 


    Tanulnivalód mindenképpen a külvilággal való kapcsolat kialakítása, megtalálni a hangot másokkal. 


     

    előzmény:
    arabskorp. (16322)
    2017-11-02  18:01
  5. 2017. november 2. 18:0116322.

    Kedves TündérPanna!


    Köszönöm, amiket irtál. Minden igaz belőle. Abban kérhetem még a segitségedet, hogy irj pár dolgot a 7-es házamról. Mit jelent itt ez a sok bolygó? Egyszer valaki tett utalást arra, hogy nem könnyű a helyzetem a külvilággal. Annyi biztos, hogy bárhová kerülök, ott valahogy történik vagy megváltozik valami. Köszönöm Neked!

    előzmény:
    TündérPanna (16321)
    2017-11-02  09:00
  6. 2017. november 2. 09:0016321.

    Kedves arabskorp,


    Az, hogy ez a mostani eset pontosan miért történt Veled, sajnos nem lehet születési vagy szolár képletből megmondani :(


    Analógiákat lehet látni a képletedben, amiket rá lehet húzni például erre az esetre is:


    - Nagyon nagyon magas az igazságérzeted és különleges képességed van, hogy mindent hátrahagyva csak és kizárólag az igazságra fókuszálj, ez nem csak a saját életedre/ügyeidre igaz, hanem másokkal kapcsolatban is, ha másokat ér sérelem mellettük is teljes mellszélességgel kiállsz, hogy védd az igazukat. Ha ez nem sikerül, vagy falakba ütközöl, akkor ez mélyen érzelmileg visel meg Téged.


    - Az is látszik a születési képletedben, hogy sok leckét kapsz életed során olyan helyzetekben, amikor önállóan a saját ötleteidet szeretnéd megvalósítani, amikor saját erőből akarsz valamit létrehozni


    - Van utalás a képletedben arra is, hogy életed során nem most találkozol először nyílt ellenséggel, akikkel általában azért szállsz szembe, mert úgy érzed a saját céljaid elérése érdekében ez elkerülhetetlen


    - Amikor sarokba vagy szorítva hajlamos vagy sértődésre, duzzogásra, lefagyásra, bezárkózásra, tanulnod kell átadni magadat az érzelmeknek, éld meg és tapasztald meg az érzelmek teljes skáláját, nem tudom milyen az érdeklődésed, de sokat segítene Neked, ha nem a fizikai síkon keresnéd az örömöket/javakat, hanem magasabb szellemi/spirituális szinteken


    Ránézek majd a szolár évedre is!


    Szép Napot!


     


     

    előzmény:
    arabskorp. (16320)
    2017-10-31  17:27
  7. 2017. október 31. 17:2716320.

    Kedves TündérPanna!


     


    Köszönöm szépen Neked is a hozzászólást. Az iskolát persze be szeretném fejezni, lehetőleg ott, ahová most járok - bár gondolkoztam, hogy átmegyek egy pesti iskolába. Igazából engem leginkább az érdekel, hogy miért kaptam ezt a helyzetet - ez az, amit nem tudok megfejteni. Esetleg nem tudnál belenézni a jelenlegi képletembe. Pont most változik az éves horoszkópom is, mivel ma van a születésnapom. Köszönöm szépen!


     

    előzmény:
    TündérPanna (16319)
    2017-10-31  10:01
  8. 2017. október 31. 10:0116319.

    Kedves arabskorp,


    Maximálisan értem és átérzem a problémádat, ez egy irgalmatlanul igazságtalan helyzet.... 


    Több módja van kezelni ezt a helyzetet, viszont előtte mindenképpen magadban kell tisztáznod, hogy mi a cél, mi a fontos(abb)!


    Az, hogy megszerezd ezt a papírt mindenáron? Kell ez a végzettség ha törik, ha szakad? Csak ez az egy iskola/tanfolyam van erre? Vagy tudsz máshol tanulni? Vagy az a legfontosabb, hogy ebben a helyzetben igazságot tegyél, és Te szeretnél ebből győztesen kikerülni? A későbbiekben minek lesz nagyobb haszna számodra, ha meglesz a végzettséged, vagy az, hogy lemondasz erről az oklevélről de igazságot teszel, esetleg lejáratod (hozzáteszem jogosan) az ilyen pedagógust, esetleg tanfelügyelet elé viszed az ügyet, és mondjuk elbocsájtják Őt legvégső esetben?


    Mi a cél? (nincs jó vagy rossz válasz!)


    Kitartást Neked! 


     

    előzmény:
    arabskorp. (16318)
    2017-10-30  20:39
  9. 2017. október 30. 20:3916318.

    Kedves Arany!


    Köszönöm, szépeket irtál. Tudom, igazad van.... (persze a másik oldalon ott az igazságérzetem és a végtelen megbántottságom és a kérdőjelek..). Igen, hajlok arra is, hogy elmenjek vizsgázni... Csupán még mindig nem értem, mi a feladatom ezzel a helyzettel és miért kaptam.... Ha esetleg van egy kis időd, irsz pár dolgot arról, hogy "többre vagyok hivatva"...? Nagyon jó jönne most nekem.. Köszönöm szépen!


     

    előzmény:
    Arany (16317)
    2017-10-30  20:23
  10. 2017. október 30. 20:2316317.

    Kedves arabskorp.!


    Mintha magamat hallanám. De mindannyiunknak van remény - én ezért szolgálok. 


    Kérlek, beszélj Mamókával a megadott email címén, vagy itt a többiekkel és kérj tőlük egy elemzést, valószínűleg sok mindent megértesz belőle. 


    A tanulmányi esetedre én továbbra is azt javallom, hogy menj el vizsgázni, és ne törődj a világ egy jelentéktelen porszemével, ami épp a te szemedbe hullott. Ennél többre vagy hivatva a képleted alapján és ezt kár lenne futó problémával akadályozni. 


     


    Tisztelettel: Arany


     


     

    előzmény:
    arabskorp. (16316)
    2017-10-30  17:39
  11. 2017. október 30. 17:3916316.

    Kedves Arany!


    Tudod az a helyzet, hogy 42 éve vagyok alázatos és nálam "egótlanabb" nem sok ember van. Egész életemben mások voltak a fontosak, magammal nem nagyon törődtem. Alázattal tűrtem a nárcisztikus szülőmet, páromat, alázattal ápoltam beteg páromat, aki meghalt. Az október nagyon sűrű és nehéz volt nekem. Derült égből villámcsapásként ért a tanárnő eme húzása. És teljességgel érthetetlen. Tudod még ha 1-2 dologról lenne szó... De ő rengeteg dolgot megsértett és messzire ment... Ezt nem teheti meg... Az hogy totál érzéketlenül állt ahhoz, hogy Aput műtétték, majd a felépülése elhúzódott és majdnem az intenzivre került - egy dolog. De az, hogy nekem 5 jeggyel vizsgáznom kell, miközben másokat 3 és 4-gyel lezárt... Aztán átirta rosszabbra a már megirt dolgozatomat.... stb. stb. Azért ezek igy együtt elég kemények. Olvastam egyébként, hogy most sok területen "borulnak" a dolgok.... Mint pl. a szex. zaklatás.... Most jelentkeznek az áldozatok... Szóval azt gondolom, hogy van egy határ amikor valakinek szembe kell fordulni az ilyen viselkedéssel és igenis ki kell állni.... 

    előzmény:
    Arany (16314)
    2017-10-30  05:10
  12. 2017. október 30. 17:2816315.

    Kedves Mamóka!


    Nem maradt ki semmi... Hát én sem értem... Valamiért valószinűleg kaptam ezt a sorstól, csak nem tudom megfejteni, hogy miért. Pontos dátumot nem tudok. 1-2 hete tart ez a dolog. Beszéltem vele, teljesen felesleges volt... 1-2 levélváltásunk után gondoltam, személyesen megpróbálom mielőtt az igazgatóval beszélnék, de nem jártam sikerrel. 


    Köszönöm!


     

    előzmény:
    mamóka67 (16313)
    2017-10-30  04:59
  13. 2017. október 30. 05:1016314.

    Kedves arabskorp.!


    Annyit kérdeznék, hogy képes vagy levizsgázni a kérdéses tárgyból? Mert ha igen, akkor tedd meg. 


    Onnan a többi már múlt és haladhatsz tovább. 


    Elszámolni a jövőnkkel kell, nem az egonkkal. Az egészségügy amúgy is kemény pálya, soha nem rólunk szól, hanem a betegről - a "másikról" - és ehhez mérten bírálják el a tanárok is.  Ez egy vizsga, hogy képes vagy-e az alázatra. 


     

    előzmény:
    arabskorp. (16312)
    2017-10-29  14:54
  14. 2017. október 30. 04:5916313.

    Kedves arabskorp!


    Remélem nem maradt ki a leveledből semmi lényeges. Ugyanis nem értem, ha már egyszer megírtad 70%-ra, akkor miért kell ismételned. Én kérnék a helyedben egy időpontot tőle, és tisztáznám vele. 


    Ennek ellenére, meg fogom nézni a horoszkópodat, bár dátum szerint nem írtad, hogy ez mikor történt.

  15. 2017. október 29. 14:5416312.

    Drága Mamóka és kedves Tagok!


    Szeretném a segitségeteket/véleményeteket kérni egy olyan dolog miatt, ami engem most alapjaimban rengetett meg és nem értem, miért történt.....
    Nagyon röviden leirom, mi történt. Beiratkoztam egy egészségügyi iskolába esti oktatásban. Eddig minden órán ott voltam, mindent megirtam, csak ötöseim voltak, mindenki kedvelt. Lassan meglesz az első év is. Aztán elkezdődött az anatómia. 7 napból 5-öt ott voltam. Megirtam 5 modulzárót. Közben Aput műtötték és az utolsó két órára nem tudtam menni és azt meg sem irtam. Na ezt a tanárnő zokon vette. Mindenkit lezárt, nekem pedig jött a levél, hogy az egész anatómiából vizsgáznom kell, azokkal együtt akik bukásra állnak.
    Én nem állok bukásra, megirtam a 70%-ot és nem értem miért kell vizsgáznom az egészből. Ami megdöbbentő és felháboritó, hogy másokat 3 és 4-5 jeggyel lezárt. Nekem az öttel vizsgáznom kell. Irtam neki egy nagyon kedves levelet, amire jött egy olyan válasz, hogy elege van a kifogásokból és hogy ő a tanár stb. Viszont a levelem után még arra is vetemedett, hogy pluszban jegyeket irjon be pár embernek. Az már csak hab a tortán, hogy a már beirt jegyemet átirta rosszabbra...
    Ezek után megirtam, mivel ezt személyes támadásnak vélem és nem tartom az egészet korrektnek, ezért nem vizsgázom...
    Nekem ez akkora sokk volt... Még most sem ocsúdtam fel és nem értem az okát....
    Nem tudom mit tegyek (nem én vagyok az egyetlen akivel ezeket megcsinálta)... Szálljak szembe vele (amit eddig senki nem mert megtenni) és ne menjek vizsgázni... Annyi egyest nem tud adni, hogy megbukjak... Vagy menjek és irjam meg, de ő akkor tovább folytatja "elmebeteg" tevékenységét, mert senki nem állitja meg....
    Ha szembeszállok vele, az végigkiséri a további 2 évemet, ha nem akkor meg nem tudok ezzel az egésszel "elszámolni"...
     
    Mit gondoltok erről.. Miért kaptam ezt most? Merre lépjek? Mit kell ebből tanulnom? Minden véleménynek örülök és köszönöm. 
    Bp. 1975.10.31. 14:48
  16. 2017. október 18. 11:0516311.

    Köszönöm szépen mindenkinek az elemzést!

    előzmény:
    Arany (16310)
    2017-10-17  22:35
  17. 2017. október 17. 22:3516310.

    Szia Zsuzsi!


    Általános összefoglaló a képletetek alapján:


     A férjed egy hatalommal bíró, rád csábító hatással ható személy. Természetes szembenállás van köztetek, mondhatjuk, hogy hatalmi harc. Neked a sorsod szerint a háttérben jó, sosem vagy szem előtt, nem te vagy a csillag az égen. De otthont adhatsz a csillagnak, lehetsz a háttérben a vezető személy, mert okos vagy és biztonságot teremtesz magad körül.


    A hétköznapi munka amúgy sem neked való, inkább törekedj az együttműködésre a partnereddel. Gyermek kérdésben a szívedre hallgatsz inkább.


     Saját képleted alapján csak a háttérből tudsz érvényesülni, ez lehet úgy is, mint aki a gyerekkel foglakozik, vagy karitatív vonalon, amit a férjed irányít. Nem tudom a lehetőségeiteket, ezt neked kell megkeresni. Megnyugvást hoz, a helyedre kerülsz vele, és elégedett is leszel.


    A férjed pedáns, fegyelmezett, mélyen érző és szenvedélyes, esetleg kissé gátlásos ember, akinek jól áll a hatalom és okosan tud is élni vele.


     


    Ez eleve szembeállást okoz nálatok, ha előtérbe kerül a te akaratod. Úgy tudsz elérni dolgokat, ha megszülöd neki a gyereket. 

    előzmény:
    ballánézsuzsi (16308)
    2017-10-17  09:37
  18. 2017. október 17. 18:1616309.

    Köszönöm a válaszokat esetleg volna valaki akivel e-mail-on tudna részletes elemzést adni a szinasztriáról?

  19. 2017. október 17. 09:3716308.

    Köszönöm, kérem a vonatkozó részt! :)

    előzmény:
    Arany (16307)
    2017-10-17  09:10
  20. 2017. október 17. 09:1016307.

    Kedves Zsuzsi! 


    Úgy szoktuk, hogy előbb a lányok megcsinálják az egyéni képleteket, aztán jön a közös elemzés. A szinasztria módja ez, hogy két ember személyiségét elemezzük, majd azokat vetjük össze. (Ezt ajánlom Blue figyelmébe is, a jövőre vonatkozó szinasztria kérdéseivel kapcsolatban.:)


    Ha nincs kérdésed az egyéni képlettel, illetve, ha a többiek sem akarnak hozzátenni már, akkor kirakom a vonatkozó részt az elemzésetekből. Privát beszélgetés hiányában nyilván nem vitatjuk meg a részleteket, de ha igényed van rá, kérek egy email címet. 

    előzmény:
    ballánézsuzsi (16306)
    2017-10-17  07:56
  21. 2017. október 17. 07:5616306.

    Kedves TündérPanna,


    én eredetileg szinasztriát szerettem volna kérni, friss házasként. 


    Valamint elég érdekes tranzitok jönnek mindkettőnk életében, ezekben is tudnátok segíteni?

    előzmény:
    TündérPanna (16305)
    2017-10-17  07:21
  22. 2017. október 17. 07:2116305.

    Kedves Zsuzsi,


    Segíts nekem abban légyszi, hogy milyen irányba menjünk tovább a fejtésedben. Légyszi írj témákat, vagy akár jöhetnek kérdések is!


    Köszi előre is!

    előzmény:
    ballánézsuzsi (16300)
    2017-10-16  17:54
  23. 2017. október 17. 04:2216304.

    Kedves képlet elemzést kérők.! A fórumomnak van egy szabályzata, jól mondta TündéPanna: az itt kért elemzéseket elsősorban a falra kell feltenni ide, utána már bármit csinálhattok vele. Ez az egy szabály van itt érvényben, mert mi a leírtakkal tanítunk is. A topikban nagy érték van, egy teljes, kezdő asztrológiai iskola alapjai, amikor 10 lányt megtanítottam az alap fejtésekre.


    Valaki biztos tudja, hogy milyen sorszámnál kezdődik a tananyag, ha valakit érdekel. Sokat és sokan dolgoztunk mi ezen a topikon, megfelelőáen kivettük belőle a tudásunk alapjait.


    Lapozzátok bátran, de fejtésre akkor adjátok csak a fejeteket, ha már az anyag a kisujjatokban van. 


    Üdv: Mamóka

    előzmény:
    TündérPanna (16290)
    2017-10-13  18:47
  24. 2017. október 17. 04:0916303.

    Szia Blue249!


    Szinasztriánál minden esetben mindkét fél pontos dátumának az összehasonlítása, elemzése a kezdő feladat. A személyes bolygók egymáshoz való viszonya, helyzete az éggömböm, és egymásra hatása.


    Személyes bolygók: Nap, Hold, Merkúr, Vénusz, Mars. 


    A 7 teremtő princípium. Leggyorsabban változnak, alapvető személyiségeket jelölnek. (jegyeket). Ősbolygók.


    Sors bolygók: Jupiter, Szaturnusz. 


     (a 7 teremtő princípiumba tartozik) A Jupiter a bőséget jelenti (szerencsés), a Szaturnusz a korlátozás – egymással ellentétes a két bolygó energiája. (szerencsétlenség). Ősbolygó.                                              


    Aszteroidák: Ceres, Pallasz Athéné, Júnó, Veszta, Lilith 


    Transzcendens bolygók: Uránusz, Neptunusz, Plútó, Chiron


    A transzcendens bolygók (a Szaturnuszon túli bolygók) hosszú ideig tartózkodnak egy jegyben, asztrológiailag emiatt generációkra vonatkozó jelentést hordoznak. A kentaurok azzal, hogy összekötik ezeket a bolygókat a sors bolygókkal (a Jupiter keringési ideje 12 év, a Szaturnuszé 29,5), az emberöltőn belüli események (az adott inkarnáció) és a generációkon átívelő események, tendenciák (előző életek) között teremtenek kapcsolatot. A karma asztrológia ezért tekinti a kentaurokat a karma hordozóinak


    Amikor két ember tükröt tart egymásnak, akkor a bolygól összes pozícióját figyelembe kell venni, és akkor meg kell tapasztalnunk a képlet alapján, hogy a két ember össze illik -e?


     


    Amikor ez kész, és már világosan látunk, akkor következei az, hogy milyen szerepül volt egymással az előző életükben. Láttam már két teljesen különböző karakterű embert, akik jól megvoltak – egy darabig. De mindenképpen a horoszkópunk tud arra választ adni, hogy van –e jövője a kapcsolatunknak.

    előzmény:
    Blue249 (16301)
    2017-10-16  18:44
  25. 2017. október 16. 21:4716302.

    Kedves Blue!


    A hagyományos fényszögek a lényegesek igazán, ezek összefüggéseit kell értelmezni a szinasztriához, illetve még sok minden mást. Mamóka már írt a topikban korábban erről és pontosabban is, kérlek keresd vissza. 


    A következő könyveket ajánlom, ha el akarsz mélyedni a kérdésben:


    Parker Asztrológia,


    Bán Tamás Az asztrológia sarkalatos kérdései


    Takács Tibor és Stephen Arroyo könyvek. 

    előzmény:
    Blue249 (16301)
    2017-10-16  18:44

Címlap

top