Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztrológiai jegyek és karmák

mamóka67
Létrehozva: 2008. március 30. 08:11

Többen kértétek, hogy írjak az asztrológiai jegyekről, hogyan áll össze egy horoszkóp képlete, hol látható benne a karma?

Kérdéseitekre szívesen válaszolok, amennyiben tudok és az időm is engedi.

  1. Torolt_felhasznalo_803411
    Torolt_felhasznalo_803411
    2008. Április 4. 11:48101.

    Szia Mamóka!

     

    Végigolvastam a topicot - nagyon érdekes dolgokat írsz.

    Egy valami azonban gondot okoz: valahol azt olvastam, az aszcendes  karaktertulajdonságai életünk második felében válnak (válhatnak) meghatározóvá a személyiségünkben. Te a gyerekkort említed. 

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  2. 2008. Április 4. 11:47100.

    Kérdezted, hogy az Ikrek hogyan jön ki a többi jeggyel?

    Leginkább a Vízöntővel szerencsés a párosítás. Mindketten azt szeretik, ha folyton történik valami. Legyen szó bármilyen kikapcsolódásról, biztosan számíthatnak egymás társaságára. Imádják az egész estés eszmecseréket és vitákat, amelyek többnyire nevetésbe fulladnak. Hasonló temperamentumosak az ágyban is.

    A Mérleggel is kellemes és könnyed a kapcsolata, hiszen hasonló érzelmeken és gondolkodásmódon alapul. Nagyra becsülik a változatosságot és a társasági életet. Anyagi helyzetük azonban nem éppen rózsás, mert a pénzt leginkább csak költeni szeretik.

     

    Nagyon szerencsés lehet az Ikrek-Rák találkozása. Az Ikrek kedvessége, könnyedsége lenyűgözi a Rákot, akinek bele kell törődnie abba, hogy bár ő a nyugalmat szereti, társ szárnyalni akar. Ha a Rák érzelemgazdagsága és az Ikrek intelligenciája szerencsés módon ötvöződik, a párt csak ásó-kapa választhatja el egymástól.

    előzmény:
    Kicsikegyed (25)
    2008-03-30  11:01
  3. Torolt_felhasznalo_127929
    Torolt_felhasznalo_127929
    2008. Április 4. 11:2299.
    Amúgy köszönöm szépen mamóka.
    előzmény:
    mamóka67 (84)
    2008-04-03  20:39
  4. Torolt_felhasznalo_127929
    Torolt_felhasznalo_127929
    2008. Április 4. 11:2098.
    Anyukám mondta esetleg 2-3 perc eltérés ha lehet de szerintem csak pontos?Te ki tudnád számolni valahogy?
    előzmény:
    mamóka67 (84)
    2008-04-03  20:39
  5. Torolt_felhasznalo_256143
    Torolt_felhasznalo_256143
    2008. Április 4. 10:5997.
    Kedves Mamóka! Köszönöm a jellemzést nagyon jól sikerült.Kérdésedre válaszolva, talán az égiek is velem voltak a tárgyaláson, mivel számomra sikeresen zárult. Ezért most nagyon boldog vagyok.10 hónapi munkám van ebben a sikerben, ezért most már szeretném élvezni is a munkám gyümölcsét.További kellemes fórumozást kívánok, olvasgatlag majd benneteket.Szép napot.Üdv:Kata.
    előzmény:
    mamóka67 (82)
    2008-04-03  20:19
  6. 2008. Április 4. 09:5896.

    A Halak-Vízöntő párosításnál a mély érzelmek és a tárgyilagos gondolkodás találkozik ebben a kapcsolatban. A fő nehézséget az anyagiak okozzák. Mivel a Halak nem tud bánni a pénzzel, inkább a Vízöntő kezeli a kasszát - ez azonban túl nagy feladat számára.

    A különc Vízöntő gyorsan felébreszti a Halak érdeklődését, de lelke mélyén fél is ettől a találkozástól. S talán nem véletlenül. Mert érzi, sejti, hogy a bohóc álarc alatt egy egészen más lélek lakozik.  Aki sokkal zárkózottabb, nehezebben kiismerhető, s aki talán még önmagához sem teljesen őszinte. Ha mégis úgy dönt, hogy meghódítja, akkor számítson rá, hogy sosem fogja igazán megszerezni. A Vízöntő lelkének egy kis zuga örökké zárva marad a Halak előtt, ahogy A kékszakállú herceg várában sem volt szabad bekukkantania Juditnak a hetedik ajtó mögé. A külvilág azonban ebből a belső feszültségből semmit sem vesz észre. S talán még írigykedik is, hogy milyen jól megvannak egymással, mennyire gondtalanul és jól élnek.

    A Vízöntő mélyérzésű, odaadó társat kap a Halak személyében, aki igyekszik kitalálni kedvese gondolatát is (ez azonban csak ritkán sikerül, mert teljesen más "rugóra jár" az esze, nehezen tudja követni a Vízöntő reakcióit). Néha túlzásba is viszi a gondoskodást,olyasmit akar rákényszeríteni a Vízöntőre, ami nagyon idegen tőle. Ezen gyakran vitatkoznak. Szakításra azonban egy Halak akkor sem gondol, ha már kerek perec kiadják az útját. Mindíg bízik valami csodában.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_902528 (46)
    2008-03-30  17:14
  7. Torolt_felhasznalo_783726
    Torolt_felhasznalo_783726
    2008. Április 4. 09:5095.

    Kedves Mamóka!

     

    Nagyon örülnék, ha az én horoszkópomat is elemeznéd :))

    1987.08.08.-án, kb. 5:30-kor születtem Budapesten.

    Előre is köszönöm a válaszod!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. Április 4. 09:2494.

    Kedves Mamóka67,

    én is beállnék a sorba,

    1981.08.01-én, déli 12.30-kor születtem Budapesten.

     

    Előre is köszönöm!

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  9. 2008. Április 4. 09:2393.

    Szia!

    Nagyon érdekel amit említesz. 

    Kíváncsiságom óriási!Engem is elemeznél?Előre is köszönöm!

    1976.02.05 reggel 8óra-45 perc Bp.

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  10. 2008. Április 4. 09:1192.

    Mamóka!

     

    Légyszi', nekem is írj valamit!

     

    Köszönöm!! 

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  11. 2008. Április 4. 08:5891.

    Nagyon érdekes a horoszkópod!

    A Napod a születésedkor a Nyilas jegyében, Nyilas Aszcendenssel  és Neptunusszal együtt állt az 1. házban.

    A karma szerint nagyon erős ösztönt hordozol, hogy guru lehess. A tűz elem kreatívitását kell megteremtened, mint egyik karmikus feladatodat. Ha törekszel ennek megvalósítására, elérheted, hogy a földi minőség fölé kerülj. Az ilyen pozicióban születettek nagyon szerencsések az életükben, vannak "rabszolgáik" és megélhetik, hogy nekik mindent szabad. Vigyáznod kell, hogy ne ess a nagyképűség hálójába!

    Mivel az Aszcendensed is Nyilas, láthatjuk, hogy már voltak Nyilas életeid, ezért már nincs szükséged maszkra, nyílt sisakkal vállalhatod a már egyszer megélt jegyedet: a Nyilast. Bár előzőleg nem sikerült felépítened, belebuktál, most itt az ideje, hogy megerősítsd az akkor tanultakat. Muszáj, hogy az életutadon most ragyogj, mert tudatos, fiatal lélek vagy, és az életutadon kell maradnod.  Ragyogásod megvalósítható!!

    előzmény:
    _sita (58)
    2008-03-31  07:57
  12. Torolt_felhasznalo_187391
    Torolt_felhasznalo_187391
    2008. Április 4. 08:4890.

    Kedves Mamóka!

     

    Már egyszer írtál nekem a születési jegyemről (rák),amit nagyon köszönök. Tudnál valamit írni az aszcendensemről is , ami úgy tudom, szűz. És a holdam a skorpióban volt a születésemkor (ha jól tudom).

    1972.06.22. 11.00 óra  Kecskemét.

     

    Előre is köszönöm!

     

    Szép napot!

    előzmény:
    mamóka67 (85)
    2008-04-03  21:29
  13. 2008. Április 4. 08:4389.

    Kedves Mamóka!

    Köszönöm a válaszod, hát sok igazság van benneBár úgy tapasztaltam ő elég engedékeny, vagyis az van amit én diktálokA háborút is már megtapasztaltuk, de másnap azon voltunk, hogy mindent helyre tegyünk és ne duzzogjunk, hanem szeressük egymást, mert persze a duzzogásra hajlamossak vagyunk mindketten

    Tudnál még mondani valamit kettőnkről? Én 1970. aug. 9. 5.50 kor születtem Székesfehérváron, a Szerelmem1962. aug.11. Szikszón, sajna az órát nem tudjuk. Ez a karma része is érdekelne, ha így tudnál valamit mondani.

    előzmény:
    mamóka67 (81)
    2008-04-03  19:53
  14. 2008. Április 4. 08:3888.

    A 8.házban nemcsak a Napod van, de itt a Hold és a Vénusz is, mégpedig egymás mellett (együttállásban)

    A Hold helyzete miatt a az együttérzésed, az érzelmeid kapnak nagyobb nyomatékot. Ez a tudatalatti háza.

    A karma az előző életekre épül, ami nálad most azt mutatja, hogy meghatározó haláleseteket éltél meg akkor. Nagyon erős az anyai mintád. Rendelkezel egyfajta hatodik érzékkel, mivel a Plutó fényszöggel kapcsolódik a Holdhoz és Vénuszhoz. Ez azt is jelenti, hogy érzelmi erőforrásaid nagyok. Így aztán fontos számodra a szerelemben, hogy teljesen megbizhass  a szeretett lényben, vagy a partneredben. Vigyázz, mert a féltékenység és a gyanakvás képtelenné tehet a tartós szerelemre. Szétmarhatja a társkapcsolatodat, és akadályozhatja a szexuális beteljesedést. Ismét csak a Plútóra tudok hivatkozni, melynek hatására lelki problémáid lehetnek, de ezeket te csak nehezen tudod megoldani magad, segítség nélkül.

    Amire még vigyáznod kell: a túlzott édességfogyasztás nálad különösen nagy lehetőséget ad a súlygyarapodásra.

    Nagyon kedvező fényszöge van a Holdnak és a Vénusznak, mely mutatja, hogy gyengéd, nyugodt és derűs vagy, akinek jó érzéke van a luxus és a jólét iránt. Érzékeny és fogékony vagy a partnered igényeire.

    Hordozol egyfajta vallási karmát, amit előző életedben átéltél, pld. olyan üldöztetést, mely a fajodnak szólt. Osztályrészed volt egy olyan sors, amit kollektív karmának nevezünk. Ennek tudását a zsigereidben érzed.

    A Vénusz miatt hozhattál magaddal egy párkapcsolati adósságot (pld.ígéretet egy szeretőnek) most karmikus feladatként ezt visszaadhatod.

    Az Aszcendenseden ülő Szaturnusz kitartásra tanít, és ad egyfajta szorongást: hogyan fogsz megfelelni az életutadon. Jelzi azokat a kényszerűen felvállalt feladatokat is, melyekkel életed során találkozni fogsz.

    előzmény:
    Kicsicica81 (87)
    2008-04-04  07:00
  15. 2008. Április 4. 07:0087.
    Köszönöm a jellemzést nagyon ledöbbentem töle,mert teljesen igazak és rám jellemzőek!Miért kérdezted hogy jo-e a születési dátumom látsz esetleg valami furcsaságot?Amugy komolyan 1981 05 04-én születtem,a szüleim 11 éves koromba váltak el először,és 22 voltam amikor másodszor is,de ez már a végleges volt.Van olyan is,hogy halálfélelmem van de ha jol deritettem ki akkor azért mert az anyukám nem akart engem.Egyébként anyukámmal nem jövök ki és nem is beszélünk.Apukámmal volt egy kis mosolyszünet/kicsi/ de azota rendbe jött minden.Föleg most vagyok mellette igazán mert baleset érte karácsony előtt.Kérlek ha látsz is valami rosszat azt is ird le!Örök hálám ezért majd várom a válaszodat!És köszönöm szépen az eddigi két jellemzést is!Puszi Kicsicica             
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. Április 3. 21:4786.

    Az első két kérdésedet először, atöbbit májd később.

    Aszcendensed Mérleg, a Napod pedig a 8-as házban volt a Bikában a születésed pillanatában.

    Kétszeresen is a Vénusz uralma alatt állsz, mivel a Mérleg nek és a Bikának is a Vénusz a bolygója. Így érthető, hogy a szépséged, kellemes modorod révén könnyen belopod magadat az emberek szívébe. Szépérzéked, művészi hajlamod korán megmutatkozik.,

    Szereted a kényelmes életet, inyenc vagy az ételben, italban, a művészetek élvezetében. Mivel nehezen hozol döntést, a kivülállók túl lassúnak és bizonytalannak tartanak, és ámulva figyelik, hogyan engeded el magad mellett a jobbnál jobb lehetőségeket.

    A belső békéd megteremtése mindíg fontosabb számodra, mint a karrierharc. Ám, ha kűzdesz, azt mindíg korrektül teszed.

    Benned is bujkál ugyan a Bikákra jellemző biztonság utáni vágy, de ez a békés, nyugodt környezetet, batrátságos otthon biztonságát biztonságát jelenti, ahol nyugodtan tudsz alkotni, élni, szeretni. Ahol fogadhatod a barátaidat és éjszakába nyúló beszélgetésekkel ütheted el az idődet.

    A szerelem, az érzékiség a te esetedben olyan varázsszer, ami minden földi baj ellen védelmet nyújt. Könnyen elcsábulsz, és nem kerül erőfeszítésedbe, hogy bárkit te is elcsábíts. Még idősebb korban is nagy hatással leszel a másik nemre.

    (folyt)

    előzmény:
    Kicsicica81 (45)
    2008-03-30  17:05
  17. 2008. Április 3. 21:2985.

    Gyermekkorodban az Aszcendensed jegyét sugározod.

    A gyermek addig gyakorolja az Aszcendensének megfelelő kifejezésmódot, míg az tökéletes szereppé nem alakul, de lehet, hogy e mögött egészen más személyiség lappang.

    Az Aszcendens a külső viselkedési formát határozza meg. Ennek a szerepvállalásnak a gyermek nincs tudatában, egyszerűen Aszcendense tulajdonságainak megfelelően veszi fel környezetével a kapcsolatot és környezetét is hasonló színezettel éli meg.

    Az Aszcendensünk a személyiségünk része, vagy legalábbis életünk során azzá válik. Ennek megfelelően viselkedünk, és környezetünket is ennek megfelelőnek érezzük. De mivel fiatalon nem teljesen azonosulunk vele, nem szívünkből szól.

    Életünk során tapasztalatokat gyűjtünk, melyek lehetővé teszik számunkra Aszcendensünk jobb megismerését, végül felnőttkorunkra ez teljesen kifinomul. Mint említettem személyiségünk része, de már nem építjük életünk során úgy, mint a Nap-jegyünket.

    A Rák Aszcendensre a legjellemzőbb tulajdonság: szeret otthon lenni, és erős vágyat érez a biztonságra. Erősen igényli az Anya közelségét. Jellemző még a nagyfokú együttérző és beleérző tulajdonság.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472253 (55)
    2008-03-30  21:13
  18. 2008. Április 3. 20:3984.

    Biztonságos, békés otthonra vágyódsz. A Mérleg bizonytalanságát a Rák Aszcendens önbizalomhiánya csak tovább fokozza. Nem csoda hát, hogy olyan társ mellett érzed magad boldognak, aki vezet, akihez alkalmazkodhatsz.

    Álmodozó, túl érzékeny, és könnyen sebezhető lélek vagy. Sugárzik belőled a szeretet utáni vágy. Érzelemváltozásaidat a környezeted csak nehezen tudja követni, hiszen egyik pillanatban még önfeledten kacagsz, a következőben már ráz a zokogás. A hétköznapok kemény megpróbáltatásai elől az otthon biztonságos falai közé menekülsz.

    Nagyszerűen tudsz vigasztalni. A harsány, hangos helyeket kerülöd, a durvaság megrémít. Biztonságra vágyódsz.

    A szerelemben alárendeled magadat a társadnak. Ragaszkodásodat, szeretetedet a környezeted eleinte örömmel fogadja, később azonban már terhes az a mértéktelen gondoskodás, amivel elhalmozod a szeretteidet.

    (Biztos, hogy pontos a születési dátumod?)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_127929 (64)
    2008-03-31  08:57
  19. 2008. Április 3. 20:2483.

    Jesse!

    előzmény:
    bees001 (80)
    2008-04-03  14:32
  20. 2008. Április 3. 20:1982.

    A konfliktusokat kerülöd, de azért az igazadért mindíg kiállsz. Az őszinte, egyenes beszéd híve vagy. Nyílt sisakkal csatázol, bízol az észérvek erejében. Célratörő vagy, mert vezető pozícióba vágysz. Az Ikrekre jellemző szétszórtságát az Oroszlán Aszcendensed kellően egyensúlyozza, energikus önkifejezést, bátor, erős fellépést ad.

    Igazi társasági lény vagy, aki akkor érzi jó magát, ha a középpontban lehet, ha beszélhet, ha figyelnek rá.

    Elismerésre vágyódsz, ám nehezen tudod megkülönböztetni az üres bókot az őszinte dícsérettől. Általában nagyvonalú vagy, de lelked mélyén mindíg ott bújkál a féltékenység, nehezen viseled, ha valaki megelőz vagy fölébed kerül. Ez ugyanis mélyen sérti a hiúságodat.

    Barátságos, szellemes, szórakoztató, kellemes megjelenésű vagy.

    Nagyon szeretsz utazni szívesen felfedezed a világot, de arról mindíg gondoskodsz, hogy a kényelmedet megteremtsd és büszkeséged ne szenvedjen csorbát. A szerelemben is uralkodó, vezető szerepet töltesz be. Türelmetlen vagy, aki azonnal célt akar érni.

    Remélem sikerrel jártál a tárgyalásodon, sajnos abban nem tudtam segíteni. Nagyon megszórtatok elemzéssel.

    A többi kérésedre majd még visszatérek.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256143 (65)
    2008-03-31  09:22
  21. 2008. Április 3. 19:5381.

    Szia Nita!

    Két dudás egy csárdában: főleg azzal töltitek az időtöket, hogy megkűzdjetek a vezető szerepért. A láncokat egyikőtök sem tűri.

    Ha valamelyiktek előbb vagy utóbb új vadászterületet keres magának, akkor a másiktok nagyvonalúan útjára engedi.

    Csordultig vagytok energiával és a jég hátán is megélnétek. Számotokra a szerelem kihívás, de ha nem tanuljátok meg az alkalmazkodást, egyéniségetek és természetetek örökké ütközni fog.

    Mindketten szeretnétek főnökök lenni és akkor is irányítani, ha szerelemről van szó. Borzongató örömöt okoz mindkettőtöknek a vadászat és a hódítás. Kapcsolatotok gyorsan kezdődött, de sziporkázó szenvedélyetek ugyanolyan hamar ki is elégítik egymást.

    Tudomásul kellene vennetek, hogy ez szerelem, nem pedig háború.

    előzmény:
    Nita70 (78)
    2008-04-02  22:51
  22. 2008. Április 3. 14:3280.

    "Nagyon hálás lennék, he engem is "kielemeznél". Nem jön össze SEMMI! Nemsokára munkanélküli leszek."

     

    Ízisz,  ez nagyon jó. Mindjárt azt is megadtad az asztrológusnak, hogy mit olvasson ki a horoszkópodból.

    előzmény:
    izisz47 (7)
    2008-03-30  08:57
  23. 2008. Április 3. 14:2179.

    Kedves Mamóka!

     

    Tudom, türelmetlen vagyok, de nagyon, nagyon szükségem lenne egy közeljövőbeli elemzésre, magánélet területén, amint ráérsz....

     

    1966. május 10. Budapest, 13 óra 45 perckor születtem.

     

    Nagyon nagyon köszönöm, előre is!!!!!!! 

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  24. 2008. Április 2. 22:5178.

    Kedves mamóka!

     

    Megkérdezhetem, mi a helyzet ha két dudás van egy csárdásban? Kisülhet ebből valami jó? Két oroszlán, jó ez nekünk?

    előzmény:
    mamóka67 (75)
    2008-04-01  09:00
  25. 2008. Április 2. 20:0777.

    Szia Mamóka!

     

    Engem is érdekelne a leírás - az általános részeket már olvastam :-)

    1973.12.24  00.20 Budapest  Az alapjegyem bak, az aszcendensem pedig mérleg - és érdekelne a karmám, nincs túl könnyű életem :)

     

    Köszönöm szépen!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top