Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

FITNESS TOPIC

hexilein72
Létrehozva: 2008. március 2. 08:53

Sziasztok!

azoknak inditom ezt a topicot, akik szeretnek sokat, intenziven mozogni es meg szeretnek osztani ez iranyu tapasztalataikat masokkal is, vagy esetleg közösen, együtt, "virtualisan" tornaszni lenne kedvük.

En heti 3-4x futok (kb. 10-11km-t alkalmankent) es melle meg 3-5x tornaszom kül. dvd-kre, kedvencem az Alexandra

Neha fitness studioba is eljutok 1-1 aerobikra, de sajna a csalad miatt eleg ritkan. 

Szoval, aki meg sportos vagy szeretne azza valni, az jöjjön!

Üdv., Hexi 

  1. 2009. július 16. 14:4622351.

    Hexi, hát kaptam bókokat rendesen.

    Keresztapám, hónapok óta itthon van ugye, már említettem, hogy depressziós, mint valami gebe úgy lefogyott szegény és kérdezte Ő is, hogy követem a példáját vagy hova akarok még fogyni?  Szóval ha már egy középkorú férfi is látja a változást, az már valami. Pedig május végén voltunk itt, nem olyan nagyon régen.

    Keresztanyám persze elfogult, mert Ő meg mindig szépnek lát, most is mondta már többször is, hogy milyen szééép vagyok.

    Aztán unokahúgom is mondja, hogy bezzeg nekem nincs narancsbőröm stb. Amúgy van, csak nem mindig látszik.

     

    Az üvegháznak szerintem nincs értelme, mert akkor maradhatnánk akár így is. Úgyhogy én maradnék a téglánál mindenképpen.

     

    Na, jópofa dolog ez a bankkártya, bár fura elképzelni egy 8-10 éves gyerkőcöt bankkártyával. De hát már ilyen világot élünk. Mi még takarékbélyeget gyűjtöttünk, alig emlékszem már rá. Ha meg nem kerül(t) semmibe, sőt, még kezdőtőkét is kaptak, akkor érdemes kipróbálni.

     

     

    előzmény:
    hexilein72 (22349)
    2009-07-16  14:37
  2. 2009. július 16. 14:3822350.

    Ungi, csak ügyesen. Tudod, elhatározás, kitartás, akaraterő!

     

    Egyébként erről jutott eszembe, hogy megírom mégis, pedig nem akartam, mert lehet, hogy hihetetlennek hangzik, de én mindig akkor tudok jobban és gyorsabban fogyni, ha nem mozgok semmit. Ez most is megmutatkozott. Jó, most alig ettem az is igaz, de jóval kevesebbet is mozogtam, mint az elmúlt egy évben és azonnal lepörgött rólam néhány deka (kiló), pedig most már abban a stádiumban vagyok, amikor irtó nehezen megy le minden deka. Az előző nagy fogyókúrám alatt is nulla mozgással ment le a 15 kg.

    Ha meg van mozgás és mellette diéta, akkor az nálam lassítja a fogyást. És nem azért van ám, nehogy valaki azt írja, mert az izom nehezebb blablabla. Én nem mozgok annyit soha, hogy ez számítson.

    Szóval ez is annyira egyéni. Persze ez nem azt jelenti, hogy abbahagyom a mozgást, eszemben sincs, mert a formálódáshoz az kell, ékes bizonyítéka ott van a képeken és bizony olyan nagyon jó elővenni egy-két régi képet és összehasonlítani azzal, hogy milyen volt, milyen lett. Imádom ezt az érzést és a bókokat is. Egyre többet kapok.

    A mozgás a feszesítéshez, formásodáshoz egyszerűen elengedhetetlen. Meg hát amúgy is fontos, tudjuk mi ezt nagyon jól.

     

     

    előzmény:
    ungi (22346)
    2009-07-16  14:25
  3. 2009. július 16. 14:3722349.

    Gaby, en nagyon ertem ezt a krumplis dolgot, nalam is soxor van ez igy... Ma pl. mar reggel jo sokat kajaltam, nemtom, mi volt velem, altalaban reggel nem vagyok ehes, ma meg... Igy aztan en ma nem krumplinak, hanem hasilag söröshordonak erzem magam

     

     

    Wetike, promocio?? De joooo, ilyesmit en is szivesen csinaltam volna meg ifjubb eveimben, most mar öreg vagyok hozza...

     

     

    Noecsi, mit szoltak hozzad a szolnokiak? Tuti elajultak, hogy mennyire lefogytal *irigysmiley*

     

     

    Ungi, engem is mindig kerdezgetnek, nem felek-e itt a "prerin" egyedül, amikor G soxor nem alszik itthon. Hat en nem felek, pedig mi tenyleg elegge izolaltan elünk itt, csak 1 szomszed van, ök is csak 2 eve, elötte körös-körül csak szantoföld volt. En kifejezetten szeretem ezt a maganyos letet. Bar aztan, most mogy Zegen voltunk egy hetet, azert tetszett a (kis)varosi elet is, annak is megvannak a maga elönyei.

     

     

    Ja tenyleg, teglasodas, en inkabb üveghazasodnek, de ha akarjatok, teglasodhatunk is, nekem 8.

     

     

     

     

    előzmény:
    Gabye (22344)
    2009-07-16  13:57
  4. 2009. július 16. 14:3122348.

    Hi Csajszik, en is bekukucska megint! Az elölbb lett kesz az ISTENI, hazilag keszitett sargabarackos gombocom, 15 darab lett, erre a fiuk kölzlik, hogy nem ehesek  Mar megint hiaba dolgoztam, ha mar kihült, nem lesz olyan fini... Ja meg cukkini-kremlevest is föztem, az egeszsegesseg kedveert

     

    Most nem arulom el, miert nem tornizhatok/mozoghatok, de 3 napig, szombatig nem szabad izzadnom (napozni se, meg szaunazni, meg semmi izzadosat), de majd kesöbb lehet, hogy elmondom, hat kivi vagyok, mit szolnatok hozza

    Ja es egesz jol birom a tespedest, de azert hianyzik a sport egy picurit. Azert egy jo nagy kutyasetaltatos körön mar voltunk a fiukkal meg delelött.

     

    Kepzeljetek, bementünk a bankba, es ott kerdezte a bankos csaj, hogy nem nyitok-e a gyerekeknek (ugye 10 es 8 evesek) folyoszamlat  Mert ha nyitok, kap mindegyik kezdötökekent 10 Eurot ra ingyenesen, + nem kerül semmibe a szamlavezetes, kapnak ingyen bankkartyat a szamlajukhoz (10-50 Euroig le lehet korlatozni, hogy mennyit vehetnek le egy nap). Ez egy olyan zsebpenzszamla akcio, 1-2 Eurot is be lehet a szamlara fizetni, olyan takarekkünyv-fele, csak modern valtozatban. Ugyhogy nyitottam nekik szamlat  Most nagyon büszkek, 1 het mulva jön a bankkartya is.

    Ja es kepzeljetek, az elöbb telefonaltak, hogy mar holnap lehet menni a fünyirotrakiert, ugyhogy el is megyünk erte, a hetvegen mar kiprobalhatjuk. Bar szombatra esöt mondanak...

     

     

    előzmény:
    hexilein72 (1)
    2008-03-02  08:53
  5. 2009. július 16. 14:2822347.

    Ungi, aha, szerintem is besza*ik tőlem a gép. De olyan lasssúúúúúú, jáááááájjjjj.

    Nagyon ügyi vagy a no édességgel!

    Gab, kis krumpliszsákom.

     

    Sita, köszi, hogy a blogra is felraktad. Szavaztam én is.

    Öööö, izééé, tudnátok majd az igazi nevemen szólítani, ha átvándorolunk?  Mert bármennyire a szívemhez nőtt a Noémi/Noécsi/Noé, azért lehet, hogy váltanék. Jujjjj. Tartogatom ezt a nevet valakinek.

     

    Boddikám, nincs mit. Lassan nekünk is ki kellene nézni az erdőbe, mert most csúcs idő van a gombáknak. Csak hát vagy egyikőnk sincs otthon, vagy D. folyton dolgozik, vagy csak egyikőnk van otthon.

     

    Évike, én is akartam már írni, hogy M. nagyon ügyes a bagóval! Szorítok, hogy Ő is olyan hős legyen, mint Te.

     

    Hexi, na mi volt a dokkernél?

     

    Wetike, szabad tudni, hol leszel Fehérváron promóciózni? MM-ban? Büszke lehetsz rá, hogy direkt téged kértek!

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. július 16. 14:2522346.

    Zsák krumpli sehol sem érzi jól magát ? :)))))))))) Boddika :)))))

    és mi az a tömítő anyag?

     

    Ja, hát nem eszek édességet. Elég nehéz megállni, de kitettem magam elé egy célfotót, és sok erőt ad. Hát, a seggem az fogyott. Na persze még nem sokat, mert ugye a torna is kéne, meg más kajálásban is ügyesnek kell lennem. Igazából egyfajta életmódváltást szeretnék véghez vinni. Nagyon sokat beszéltünk erről K-val, mindketten úgy gondoljuk, h egy diéta csak rövid időre megoldás. Na, most nem részletezem, de azért ügyes vagyok, csak sok erőre és rengeteg türelemre lesz szükségem. De most egyenlőre jól állok. az a baj, h a abbahagyom a mozgást, egyből felugrik az addig leadott pár kg. Aztán majd ha alakulok, teszek fel előtte-utána fotót. Mert én még ilyet sem csináltam, de ez még kb 2-3 hónap. Na, hát ugye órákat tudnék írni erről a témáról, de most csak ennyi.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. július 16. 14:0922345.

    Gabi a zsák krumplik sem érzik jól magukat sehol sem?

    Na de azért legyen jó kedved, hisz nyár van! Gondolj a tömő anyagaidra, és egyből jó kedved lesz!

     

    Ungi, hogy-hogy 2 hete nem eszel édességet? Nem is mondtad! Hogy bírod? Teában sem? Egy hős vagy! És érzel, látsz változást?

    Wetike el is felejtettem a gyüminapodat, pedig akár én is csatlakozhattam volna. Talán jövő héten, okés? Mit ettél eddíg?

    előzmény:
    Gabye (22344)
    2009-07-16  13:57
  8. 2009. július 16. 13:5722344.
    Mikor úgy érzed magad, mint egy zsák krumpli..Nem tudom jobban elmagyarázni, de sztem érted...Amikor úgy semmihez nincs kedved, semmi sem érdekel, nem akarsz ott lenni ahol vagy de azt sem tudod hol akarnál lenni..Mint egy zsák krumpli...
    előzmény:
    boddia (22342)
    2009-07-16  13:48
  9. 2009. július 16. 13:5622343.

    Na hellóka, Wetike, ne idegeskedj, úgysem tudsz változtatni rajta.

    Gaby, szia, nekem múlthét pénteken volt krumpli feelingem, meg is jött akkor. Neked is azért van? De egyébként jó kifejezés, tetszik! :))

    Noé, rossz hatással vagy a szolnokiak gépére :)))) Azért remélem, még be tudsz jelentkezni vmikor! Hú, én meg mostanában nagyon nem kívánom a gombát. Régebben tök szerettem, aztán egy pár hónapja rá sem bírok nézni, ugyanígy vagyok a lecsóval is. Asszem nem vagyok normális....

    Köszi Boddia a fagyi ötletet, ki is próbálom majd. persze csak K-nak, én nem eszek édességet most már két hete, csak nagy ritkán egy müzliszeletet, ha már végképp nem bírom, vagy az éhhalál kerülget.

     

    Most voltam üzemorvosi vizsgálaton, minden ok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. július 16. 13:4822342.
    Gabi  ne csak olvass, gyere csacsogniMilyen az a krumpli f?
    előzmény:
    Gabye (22341)
    2009-07-16  13:36
  11. 2009. július 16. 13:3622341.
    Itt vagyok Boddikám..Olvasó üzemmódban..Ma "krumpli feelingem" van, remélem holnapra elmúlik..De azért olvasok..
    előzmény:
    boddia (22338)
    2009-07-16  12:46
  12. 2009. július 16. 13:2322340.
    Köszi Noécsi, továbbítom a listát a barátnőmnek, és az erdőnek
    előzmény:
    Noémi81 (22339)
    2009-07-16  12:54
  13. 2009. július 16. 12:5422339.

    Wetike, nem, sajna nem jó, úgyhogy nem a tenger miatt van.

    Igen, át is vonult, már csak csöpörög és erőlködik a nap is és kezd egyre melegebb is lenni.

     

    Boddika, igazából elég sokfélét lehet eltenni savanyúságnak, a blogon megtalálod magát a receptet, abban is van mindenféle. Most a tinóru- és vargányaféléknek van nagy szezonja, azt kellene keresgélni, mert azok nagyon finik is. Plusz a pöfetegféléket is ajánlom, nagyon sok embernek ízlik, én nem vagyok érte annyira oda.

     

    Haldoklik az itteni gép már megint, nem tudom, meddig tudok írni, de remélem, nem adja fel a szolgálatot, míg itt vagyok.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. július 16. 12:4622338.

    Ungi tegnap elfelejtettem, hogy én úgy csináltam fagyi fagyit, hogy vettem tiramisus fagyiport, megcsináltam, és feltúrbóztam apró babapiskótával, és étcsoki darabokkal. Így ment a fagyóba. Elég sok lett belőle, és tök fini! De a gasztroblogokban találsz sörbet reciket.

     

    Tényleg Hexi, hogy szuperál a fagyigéped? Csini nagyon nem volt vele megelégedve, szerinted milyen?

     

    Miért nincs mostéppfagyitnyaloksmiley?

     

    Gabi merre vagy, hahóóóóó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. július 16. 12:3922337.

    Sita szavaztam.

    Miért csak 2 napos a hétvége?

    Ó, Wetike ne idegeskedj mások hülyesége miatt, kár az energiáért!! Na és mit csináltok otthon egész nap? Voltatok az olvasó ligetben?

    előzmény:
    _sita (22335)
    2009-07-16  12:09
  16. 2009. július 16. 12:1622336.
    Sita, félreéretteél. Nem mondtam, hogy a paradicsom rákot okoz, csak egy példa volt, hogy ha azt mondanák, akkor nem ennék, ezt a napsütéssel miért nem lehet felfogni? ha azt mondják ne menjek a napra, nem megyek, ilyen egyszerű, nem? Múltkor is mutatták a híradóban ilyen kiscsajok, extraerős uvb mellett fekszenek délben a napon és azt mondják, majd gyaran megyünk  avízbe. Ja, ott nem süt a nap! Majd megnézem a bőrüket 20 év múlva... Áh, na jó, nem hergelem magam.
    előzmény:
    _sita (22335)
    2009-07-16  12:09
  17. 2009. július 16. 12:0922335.

    Wetike, az embereknek meg kell érni fejben a dolgokra, addig hiába papolsz nekik. Mindenkinek megvan a saját értelmi szintje, fejlődési ritmusa, aztán majd kialakul.

    Egyébként meg nem is tudtam, hogy már a paradicsom is rákot okoz.

    Tulképp már minden rákot okoz, mert nem effektíve az egyes zöldséggel vagy gyümölccsel van a baj, hanem szennyezett a földünk, a levegőnk, a vízünk, sok a trágyázás, kémiai adalék, stb.

    Ilyen alapon már semmit sem ehetnénk. Szerintem csak egyszerűen hajlamosak vagyunk most a rákosodásra, egy századdal ezelőtt még nem is volt ilyen betegség. Pedig a paradicsom akkor is paradicsom volt.

     

    Szerintem meg kell próbálnunk az általunk legjobbnak vélt módon élni és étkezni. Ez viszont mindenkinél más és más, amit meg el kell fogadnunk.

     

    Most M. is épp ilyen szörnyűlködő fázisban van, hogy senkit nem ért meg, és mindenkit hülyének néz, amiért nem foglalkozik az alakjával. Pedig volt idő, amikor ő sem. Mindegy, ez is egy folyamat, amit majd kinő.

    előzmény:
    wetike (22333)
    2009-07-16  11:59
  18. 2009. július 16. 12:0222334.

    hát a közös blogunkra

     

    De még mindjárt nézem a gmailt is.

     

    Ja, persze, pörgök, aztán otthon elkókadok

     

    Szolnokon esik? Akkor az jön ide

    előzmény:
    boddia (22332)
    2009-07-16  11:54
  19. 2009. július 16. 11:5922333.

    Sita, szavaztam ott is. :)) Jó ám az a töredezettségmentesítés, tényleg hasznos, csak hát lassú és igaz, jövőhéten is ráért volna megcsinálni.

     

    Noémi, hamar átvonul, látom ám én is a csodatérképen, hogy megy keletre a mi tegnapi viharunk, akartam is szólni, hogy Sita, megy felétek. :) Sjanálom, hogy neked ilyen rossz most a piercing, nem lehet, hogy a tengervíz nem tett jót neki? vagy előtte is olyan volt? Egyébként nekem is kb két hete volt baromi rossz periódus, gondoltam is, hogy azért ennyire macerára nem számítottam, az elején sokkal jobb volt, stb, erre úgy látszik megsértődött és megjavult. :)

     

    Jaj, az előbb olyan rossz ízű őszibarackot ettem, egy darabját ki is dobtam, pedig egészséges meg minden, de egyszerűen annyira rossz íze volt, brrrr.

     

    Voltam napozni egy kicsit, de hamar bejöttem, mivel ugye 11 óra meg UV és nagyon mérges vagyok a felelőtlenül napozókra, mindig idegesítem magam, hogy ha egyszer azt mondják, hogy rákot okoz, miért nem figyelnek rá az emberek? Ha azt mondják, a paradicsom bizonyítottan rákot okoz és ilyenmegilyen sokan lettek tőle azok, akkor egyszerű: nem eszem paradicsomot. És nem csak várm a csodát, hogy nálam hátha nem. Főleg, hogy mimég tök fiatalok vagyunk, 15 éve nem volt ilyen UV riadó meg ilyen veszély, mi lesz újabb 15-30 év múlva? Szegény bőrünk nem bírja majd, nem kell rátenni egy lapáttal. Na jó, kicsit elragadtattam magam. :)

    előzmény:
    _sita (22330)
    2009-07-16  11:17
  20. 2009. július 16. 11:5422332.

    Sita melyik blogra nézzünk rá? Van egy pár Néha irigyellek, hogy ilyen kis aktív vagy, és ennyit pöröghetsz

     

    Noécsi, légyszi segíts! Milyen gombát gyűjtessek hétvégén barátnőméknél? Mondtál régebben olyat, hogy van egy olyan fajta, amiből tettél el üvegekben télire. Az melyik, van most olyan az erdőkben?

    Évike M. tényleg nagyon ügyes, hogy nem cigizik!

    előzmény:
    _sita (22330)
    2009-07-16  11:17
  21. 2009. július 16. 11:2822331.

    Itt ömlik az eső és tiszta borult. Még jó, hogy eljöttem napozni.  

     

    Boddika, valószínű vasárnap megyek majd haza.

     

    Wetike, a piercing sajna tiszta genny, sokszor véres is. Pedig nagyon vigyázok rá, azóta is zuhanyzom csak, alkoholozom viszonylag sűrűn, szóval nálam nincs változás. És sokszor olyan érzékeny, sebes érzés.

     

    Bocsi, hogy csak így be-beröfögök, de mindig van valami....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. július 16. 11:1722330.

    Nah... ez a dili informatikus idejött nekem, hogy megnézi a gépemet, mert azt mondta a főnök neki, hogy nézze meg, mert lassú. Ja, de nem most kisapám! Elindított itt nekem valami töredezettségmentesítést, és már egy órája kínlódott, mikor leállítottam, hát így aztán tényleg lassú, nem lehet dolgozni.

    Egész jövő héten nem vagyok, miért nem lehet akkor csinálni?

    Blogra nézzetek rá.

     

    Na, megpróbálom kihámozni a 200 oldalas szerződésmellékleteimet, hogy melyik mi, aztán jövő héten fel kell kerüljenek a rendzserünkbe. "Csak" elő kell készítenem a fejlesztőnknek.

     

    Wetike előkerült, jó ez a kutyás este

     

    Évike, ennyire félsz a viharban? Hát ez jó lehetett, hogy M. semmire nem emlékezett

     

    Á, a vérnyomásom jó, még alacsony is. A pulzusommal semmi baj, ezt szoktam meg, úgyhogy a melegben is jól vagyok.

     

    Na, visszabújok a papírok közé.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. július 16. 10:3322329.
    Wetike, nálunk is volt éjjel vihar? Míg mi édesen csicsiztünk?Mondjuk reggel furi volt, hogy úgy be van borulva, és eső illat van. Pedig száraz volt az út!
    előzmény:
    wetike (22324)
    2009-07-16  10:13
  24. 2009. július 16. 10:3122328.
    Tényleg, Noémi, hogy áll a piercinged? Nekem rohamos javulásnak indult, nem akarom elkiabálni, de ilyen jó még soha nem volt, szerintem hamarosan begyógyul! Sőt, igazából... ha belegondolok... eltűnt körüle az a kis duzzanat, amit Hexi is mondott, hogy leapadt, nem jön belőle már semmilyen véledék, semmi és nem is fáj. Úúúgy örülök! :)
    előzmény:
    Noémi81 (22323)
    2009-07-16  10:04
  25. 2009. július 16. 10:2522327.

    Mindjárt szavazok én is.

     

    Noé is gyorsan beszavazott egyet ide! :)))) Érezd jól magad! És irigylem az esőt!

     

    Wetike, köszi, aranyos vagy. Hiányoztatok ám nagyon! Remélem, mára már jó a kedved! Hát a macskák nagyon tudják idegesítnei a kutyákat, leülnek és lesik a blökit, az meg csak ugatja őket :)))) De a férfiak általában nem hallják meg az éjjeli ugatást vagy vihart :)))

     

    Boddika, azért nálunk is hűvösebb van, mint kint, csak 25 fok kb. de torna közben az sem kevés :)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top