Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Munka gyerek mellett

A_Kismama
Létrehozva: 2003. október 31. 11:30
Kislányom hat hónapos kora után vissza kellene mennem dolgozni, igaz csak napi hat órás elfoglaltság vár rám, rugalmas munkaidő beosztással, ami azt jelenti, hogy végszükség esetén átmenetileg otthon is végezhetem a munkám. Mindez szépen hangzik, mégis nagyon aggódom, hogyan fogom ezt megoldani. Még csak két hónapos a lányom, és élvezem, hogy éjjel-nappal együtt vagyunk. Szoptatom is nagy örömmel, s el sem tudom képzelni, hogyan fogunk nemsokára elszakadni egymástól. Kérem, akinek van hasonló tapasztalata, írja meg, milyen megoldást talált! Kire bízta a gyereket? Mi lett a szoptatás sorsa? Sikerült-e valamiféle egyensúlyt találni munka és gyereknevelés közt?
V. Annamária
  1. 2019. január 14. 11:0133.

    Sziasztok. Nekem elég könnyű dolgom volt ezzel kapcsolatban, ugyanis alapjáraton egy baba-mama dolgokkal foglalkozó cégnél dolgoztam és dolgozom, mint a mai napig. Ezáltal tényleg baba-mama barát munkahelyet tudhatok a magaménak, mivel bármi történt is a picivel, vagy otthon, akármi közbejött, egyáltalán nem éreztem azt, hogy húzzák a szájukat ha bocsánatot kérve megváltoztatok valamit a munkaidőmben. Elfogadták, hogy nem csak egy dolgozó, pénz kereső gép vagyok, hanem anya és ez felelősséggel, feladatokkal, kötelezettséggel is jár. Én mindenkinek azt tanácsolom, hogy aki csak teheti, már a legelején olyan  munkahelyre menjen, ahol tényleg elismerik és elfogadják ha valaki anyuka vagy később igenis gyereket szeretne. Sokkal egyszerűbb és nyugodtabb lesz majd úgy belevágni a gyerekprojektbe, hogy tudod, a munkahelyeden támogatni fognak. 

  2. 2018. november 12. 00:3232.

    Jártam olyan állásinterjún, ahol kerekperec megkérdezték, hogy ha lebetegszik a gyerek az oviban, akkor rá tudom-e majd bízni valakire őt? Mi van?? Azonnal rájöttem, h olyan munkahelyet kell találnom, ahol tolerálják azt, hogy anya vagyok...


    Végül a GDN Ingatlanhálózatnál helyezkedtem el. Nagyon megértőek, támogatnak, nem mellesleg az időmet én osztom be. Ha ünnepség van az oviban, akkor el tudok menni. Jól keresek, nem szakadok meg, és ami a legfontosabb: egyszerre lehetek ANYA és munkaerő! 

  3. 2014. január 6. 20:2531.

    En otthogytam a munkahelyemet a gyes lajarta utan, mert a paromhoz koltoztem mikor a terhessegem vegen voltam, es innen anyagilag-idoben nem lett volna megoldhato a bejaras. Amikor mar a lanyom ugy 1 eves volt alkalmi munkakat vallaltam, ami jobban fizetett, igy meg tudtam belole oldani a gyerek elhelyezeset (itt kulfoldon nem jellemzo a bolcsi).

     

    Amikor a lanyom iskolas lett, tehat mar kevesebb orara kellett segitseget igenybe vennem, ujra allando munkat vallaltam alacsonyabb fizetesert, de nagyobb oraszamban, fizetett szabadsaggal...

     

     

    Nekem sincs segitsegem, mert kulfoldon elek. Mar 2x valtottam un. child mindert, mert az egyiknek valtozott a munkarendje es nem erte meg a gyerekemre vigyaznia a masik most hagyta abba ezt a munkat. Fontos, hogy legyenek ismerosok, akiket megkersz, hogy ha valami adodik, nagy ritkan vigyaznak-e a gyerekedre. Nekem a noteszemben vannak email cimek-telefonszamok, arra az esetre, ha ujra valami valtozas allna be. 

     

    előzmény:
    citrus (30)
    2004-09-30  10:13
  4. 2004. szeptember 30. 10:1330.
    Szia!
    En a kisfiam 4-5 hos koraban kezdtem el dolgozni otthon. Eleinte ez remekul ment, mert meg sokat aludt. Aztan ahogy nott, ertelmesedett, egyre tobb figyelmet igenyelt es bizony nem nagyon tudtam a munkamra koncentralni. Allandoan odajott hozzam, nyomogatta a szgep billentyuit stb. S esze agaban sem volt massal lenni, ha en is ott voltam. Ekkor kezdtem este/ejszaka dolgozi. Ezt pedig fizikailag nem birtam sokaig, igy 15 hos volt, amikor azt mondtam, hogy inkabb bejarok az irodaba napi 4 orara. Mar felev telt el azota es mondthatom, hogy sikerult jo kompromisszumot talalnom. Igaz o nem bolcsis, mert felenk nem nagyon van, hanem baby siterrel van otthon. Dec lesz 2 eves, de nem tudom elkepzelni, hogy tudnek mellette otthon dolgozni. Nalunk kivitelezhetetlen, de ez persze gyerekfuggo is.
    előzmény:
    melinda7 (29)
     
  5. Torolt_felhasznalo_763975
    Torolt_felhasznalo_763975
    2004. szeptember 27. 13:2829.
    Sziasztok!
    Érdeklődve olvastam a levelezést, nekem most épp emiatt fáj a fejem, ezért megkísérlem feléleszteni a témát :o):
    Ha a kisfiam bölcsis lesz, talán 4 órát tudnék otthon dolgozni (csak délig lenne bölcsiben), ha nem, akkor jelenleg bébiszitterünk segítene, és otthon lennének a fiammal, ahogy én is, csak más helységben.
    Mi a tapsztalatotok? Lehet otthon úgy dolgozni, hogy a gyermekre addig más vigyáz? Többen leeszélnének erről, mondván képtelenség odafigyelni, ill. a gyermek is hozám jönne majd. Kisfiam egyébként nagyon anyás - talán életkori sajátosság is -, még szopik, és többnyire velem alszik el. Jövő nyáron lesz 2 éves, akkortól tervezem az otthoni munkát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_401220 (28)
     
  6. Torolt_felhasznalo_401220
    Torolt_felhasznalo_401220
    2004. július 2. 11:1028.
    Kedves Annamária!

    Ügyvédként az ember nem hagyhat ki három évet, ezért a kislányom születése után pár hónappal már én is dolgozgattam, kilenc hónapos korától heti két napot, aztán hármat és kétéves korára jutottunk el a heti öt (rövid, hat órás) munkáig. Mist szültem a kisfiamat és hasonló a helyzet. Szóval: a babák kb. 8 hónapos korig elég nyíltak, ezért én már pár hónaposan kitaláltam, ki fog rá vigyázni. Legjobb persze, ha csaldtag, de én speciel egy aranyos bébiszitterrel tudtam megoldani. Mire elkezdtem dolgozni, már nagyon jól ismerték egymást és nagyon szerette a kislányom a pótmamát. Én is sokat dolgoztam otthon, de ezt kb. egyéves kora után nehezen viselte: ha én is otthon voltam, akkor csak én kellettem neki. Amúgy nekem is az éjszakázás, barátok, kikapcsolódás rovására ment a dolog. De ha szereted a munkád, akkor úgy fogod érezni, megéri. Azoknak szerintem bejön, akiknek a család után a munka következik, tehát a munkájuk a hobbijuk. (Ez elég hülyén hangzik). Nekem is volt lelkiismeretfurdalásom, bölcsibe például nem adtam volna be semmi pénzért. Szerintem az azért mégis más, hogy otthoni megszokott környezetben van valakivel, aki csak vele foglalkozik. Szoptatásügyileg szerintem szerencsés a hat hónap, hisz utána elkezdődik a vegyes táplálás, én ha otthon voltam (reggel, du. és este) szoptattam, napközben evett mást. Elég hamar leszokott így a szopiról, de nem bántam nagyon. . . Szerintem elég nehéz máshol fejni, nekem nem ment és idő sem volt rá, ha a munkahelyemen dolgoztam.
    előzmény:
    A_Kismama (1)
     
  7. 2004. július 1. 12:0627.
    Szia!
    En kicsit hasonlo helyzetben vagyok. Kulfoldon vagyunk, a fiam 18 honapos es dolgozom. Igaz csak napi 4 orat plusz 2t utazok. En a du-t es az estet probalom csak a gyerkocnek szentelni, setalunk, jatszunk, stb. Nekem sokat jelent, hogy van segitsegem a takaritasban, vasalasban, igy csak a vasarlas es a fozes marad. Szerintem erdemes raszanni erre penzt. En erot mindig a hetvegebol meritek. Altalaban kimegyunk a termeszetbe, setalunk, piknikezunk, s ha ugy esik en is alszom bizony egyet a fiammal du. Nincs nagy alavasigenyem, jol elvagyok a napi 6 oraval is, de neha a dui pihi nagyon feldob. En azt mondom probaljatok kicsit kozokkenni a napi hajtasbol hetvegen, s menjetek el vhova baratokkal v csak 3asban, hogy legyenek masfajta elmenyitek.
    udv. citrus
    előzmény:
    nagyduli (26)
     

Címlap

top