Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Trombózis - terhesség

Torolt_felhasznalo_279703
Torolt_felhasznalo_279703
Létrehozva: 2008. február 16. 07:49

Sziasztok!

Olyan nők jelentkezését várnám, akiknek terhesség alatt trombózis megelőzésére injekciózniuk kellett magukat.

Nálam most kutatgatják, hogy mi a probléma, de sajnos úgy néz ki, hogy végig injekcióznom kell magamat. (8 hetes terhes vagyok)

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

 

  1. 2012. január 27. 05:3176.
    szia én Klaudia vagyok,és 7 honapos terhes,nekem is most derült ki,hogy vérhigitót kell kapnom végig amig megnem lessz a babám,de injekcioba,mert nagy a valoszinűsége annak,hogy trombózis kerülget,vagy esetleg embolia,mivel a vérképem az adott szint duplája volt,a nővérem  tavaly kapott egy tüdőembóliát,és mélyvénás trombózist,igy mostmár ezer százalék,hogy örököltük apai ágon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_279703 (1)
    2008-02-16  07:49
  2. 2010. március 19. 13:5175.

    Szia!

     

    Olvastam egy korábbi hozzászólásodat, miszerint te is Clexane-t szúrtál a terhességed alatt. Jelenleg nekem is ezt kell tennem.

    Azt szeretném kérdezni, hogy a hányadik hétig adtad hasfalba?

    Az orvosom azt mondta, hogy végig lehet, nem lesz a babának semmi baja, de most a 34. hét után már aggódom, nem kellene-e máshová szúrnom.

    Üdv.: Kathe

    előzmény:
    corinfar (55)
    2008-03-24  08:48
  3. Torolt_felhasznalo_141559
    Torolt_felhasznalo_141559
    2010. február 14. 23:3374.

    Génvizsgálatot már végeztettetek? Trombózis bekövetkezte után mindenképpen javasolják. A trombózis hátterében a genetikai ok is állhat, amely alapján egyénre szabott megelőzés tervezhető. Kérdezzétek erről Dr. Nagy Zsoltot, az NLcafé genetikai szakértőjét. Sokan kérdezik ilyen génvizsgálatokról. Azt olvastam, már otthon is elvégezhető a mintavétel, el sem kell jönni a laborba, és pár nap alatt elvégzik a teszteket.

     

    Itt találtok ról tönn infot: http://www.nlcafe.hu/szakertoi_oldalak/1264343/3/

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_279703 (1)
    2008-02-16  07:49
  4. Torolt_felhasznalo_283531
    Torolt_felhasznalo_283531
    2010. január 10. 17:2673.
    szia, most jelentkeztem be, látom itt többen vannak  akik érdeklödnek trombozis és terhesség témában. hol lehet titeket megtalálni?melyik forumon?köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914270 (70)
    2009-07-04  08:02
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 4. 12:1872.
    Sziasztok!Végülis hétfőre meglesz a Clexan és Metypredet is felírt, amit már ki tudtam váltani, mert volt nekik. De mintha olyat mondott volna az orvosm, hogy együtt kell szedni a kettőt! ( ha jól emlékszem. ) akkor várok vele 2 napot, addig hátha nem lesz semmi bajom és a magzatnak sem.Szedett már valaki közületek Metypredet? az egy kortizonszteroid.Hétfőtől csütörtökig ezt szedem, aztán csütörtökön konzultálok ismét az orvossal, hogy esetleg nem hagyhatnám-e el a Metypredet legalább. Gyógyszerellenes vagyok és szinte félek a gyógyszerektől, mert nagyon érzékeny a szervezetem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 4. 11:4171.
    KÖszi Zita!Jó, megyek és megrendelem a patikában, mert csak hétfőre tudják beszerezni!!Hát jó, csak kicsit félek az egésztől. És azt hiszem azzal győztél meg, hogy nem akarok terhességem végéig aggódni.Így is van elég bajom. ( pl. savasodás )Köszi a tanácsaidat!!Rendes vagy! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914270 (70)
    2009-07-04  08:02
  7. Torolt_felhasznalo_914270
    Torolt_felhasznalo_914270
    2009. július 4. 08:0270.

    Lorén!

     

    A terhesség valóban emeli a a trombózis képződés kockázatát. De nem genetikailag. Hanem az élettani folyamatok miatt. Tehát az MTHFR gén nem a terhesség miatt változott meg. Az ott volt eddig is.

     

    Az hogy, már 12. héttől vizesedett a lábad az nem a normális kategória. Akkor sem, ha te ezt nem érzed problémának. A várandósok lábdagadása (vizesedése) az utolsó harmadra jellemző, annak is a vége felé. A toxémia esetén már hamarabb is lehet, de az is a 20. hét után jellemző. Valószínűleg ezért is kezdtek téged vizsgálni.

     

    Szerintem gondold végig a dolgot mégegyszer! Nem lesz mindenkinek trombózisa, akinek hajlama van. De Te honnan tudod, hogy melyik csoportba fogsz esni? Akkor talán célszerűbb megelőzni a bajt, mint esélyeket latolgatni és esetleg közben trombózist kapni. Kérdezted, hogy mi van ha ki sem jön a trombózis? Én erre csak egy kérdéssel tudnék válaszolni: Mi van, ha kijön? Erre megtudod a választ, ha keresel olyanokat, akiknek volt. Nekem két ismerősömnek volt. Egyiknek terhességtől függetlenül 20 évesen, a másiknak a szülése után 1 hónappal. Egyik sem tudott a hajlamáról. Közülük, a másodiknak, azóta már egy második gyermeke is van.

     

    Ha nem bízol az orvosodban, azért kérdőjelezed meg a döntését, akkor keress meg egy másik orvost a leleteiddel, illetve mutasd meg magad neki. Sőt talán inkább egy haematológust kérdezz meg! Minél hamarabb. De szerintem addig is szúrd a Clexane-t! Legfeljebb azt mondják, hogy nem kell. Olvass vissza ebben a topikban, sokan vannak, akik így vitték végig a várandósságukat, gyönyörű egészséges babáik vannak. És ők maguk is vannak, ami a legfontosabb.

     

    És gondold végig egyébként is, hogyan telne a hátralévő 15 heted, ha tudnád, hogy ott lebeg az a kard a fejed felett, hogy bármikor baj lehet??? Szükséged van erre a stresszre? Főleg úgy, hogy van lehetőség a megelőzésre.

    előzmény:
    Lorén (69)
    2009-07-04  06:26
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 4. 06:2669.
    Sziasztok!Elég tájékozatlan vagyok a témában, ha tud valaki segíteni írjon!!Én nem tudtam róla, hogy trombózishajlamom lenne, csak 12 héttől vizesedett a lábam aztán a 22. hét körül a baba 11 nappal kisebb volt a mérések szerint, de rá egy hétre 2 napot behozott. Mindenféle szúrkálás nélkül.Úgyhogy ez még nem indok a trombózisra, szerintem...Emiatt a fejlődésbeni lemaradás miatt és a lábduzzanatom valamint a kézduzzanatom miatt a doki megnézette a véremet, és ott "a trombózis genetikai kockázata az átlagosnál nagyobb", ez jött ki. Az a furi, hogy nem hiszem, hogy amiért egy kismama lábai vizesek és jelen van a trombózis genetikai kockázata, indokolt lenne a szúrás. Nekem Clexane NE/0.2ml ( 20mg) injekciót írt fel és 1*1 Metypred-et.Továbbá valahol azt olvastam, hogy a vér alvadása minden terhesség esetében megnövekszik kissé a méhlepény miatt. Ha ez így van, akkor nem értem, hogy a véreredményem hogy lehet pontos, amikor a változás terhesség alatt ugye normális?????Ezt írta ki: Az MTHFR gén a két vizsgált pozíciónál egy-egy mutációs alléllel rendelkezik.Most nem tudom, hogy ha már 25 hetesig kibírtam a lábduzzanattal élni és a magzatbébi kicsit lassúbb tempóban fejlődik, de jól van, akkor ugyan minek a gyógyszer? Nincs valami jele annak, hogy mikor kezdjem el? A lábduzzanat az nem indok, szerintem. Vajon mindenki, akinek hajlama van a trombózisra a terhesség alatt előbb-utóbb trombózis lesz? Mert nálam ez még egyenlőre hajlam!! Mi van, ha ki se jön a trombózis? Lehet, hogy sokan vannak, akik nem is tudnak róla és nekik is megvan a trombózisra való hajlam?Tudtok segíteni? Kösz! Bocs, hogy sokat írtam!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. augusztus 20. 21:3168.
    Sziasztok!Nekem januárban volt trombózisom, de nem a lábamban, hanem a karomban... A genetikai vizsgálat szerint II. faktor gén heterozygota pontmutációm van, persze ebből semmit nem értek. (Dokim meg aug. végéig szabin...  ) Van valakinek esetleg hasonló problémája?Néhány hónapon belül szeretnénk babát és jó lenne addig találni egy jó hematológust. Tudtok ebben segíteni? (budapesti kellene)Előre is köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. augusztus 15. 01:0767.

    Szia,

     

    nem nagyon van itt mozgolodas. Tudod mit ha en kibirtam akkor te is. En eloszor amikor a nover beadta az injekciot majdnem elajultam....

    Ket terhesseget vegighuztam Fragminnal, majd arra a gyonyoru szep gyerekre gondolsz ami kibujik beloled ido leteltevel. Nem mondom hogy kellemes, de hat valamit valamiert, nem akarsz trombozist kapni, az szar ugy.......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771000 (66)
    2008-08-02  17:39
  11. Torolt_felhasznalo_771000
    Torolt_felhasznalo_771000
    2008. augusztus 2. 17:3966.

    Sziasztok!

    Jaj, de örülök, hogy rá találtam erre a topicra! 5 hetes terhes vagyok és sajnos a trombózis hajlamom miatt (APC resistentia pozitív) injekcióznom kell magam naponta Fragminnal. Nagyon kétségbe vagyok esve,magától a tű látványától is rosszul vagyok. El sem tudom képzelni, hogy fogom szúrkálni magam

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. Április 26. 19:0165.
    szia, én szoktam ide nézegetni se soha sehol senki....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_915576 (64)
    2008-04-26  18:20
  13. Torolt_felhasznalo_915576
    Torolt_felhasznalo_915576
    2008. Április 26. 18:2064.
    Hello! Van itt valaki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_915576
    Torolt_felhasznalo_915576
    2008. Április 25. 21:1463.

    Hi Csajok! Itt van egy fórum, amiből többet megtudnátok, esetleg regisztráció után kérdezhettek is a többiektől! Remélem sokat tudtam segíteni! És nyugi! Nem lesz senkivel semmi baj. Az elején annyira új ez a heparin- vagy akármilyen véralvadásgátló kezelés, és annyira durván hangzik minden ezzel kapcsolatban, hogy az ember megijed tőle. Tök természetes. Sajnos napjainkban annyira sokan vagyunk így ezzel, hogy -jó a rosszban- egyre jobban tudják kezelni...

    Itt a link:

    http://www.hazipatika.com/forums/messages/Leiden_m utacio?ftid=1450

    Vigyázzatok magatokra!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. Április 4. 13:4662.

    Szia!

    Van vmi fejlemény anticoaguláns ügyben?

    Terhességge l minden ok? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883964 (58)
    2008-03-28  15:10
  16. Torolt_felhasznalo_525059
    Torolt_felhasznalo_525059
    2008. Április 4. 09:0761.
    Sziasztok ! Örülök, hogy rátok találtam. Nekem is volt az első terhességem 8. hónapjában egy trombózisom(felületes vénában), amivel megműtöttek, és után szúrtak. Én speciel vállba kaptam a fragmint. Szeretnék még egy babát, beszéltem érsebésszel nem nagyon bíztatott. Ha tudnátok segíteni abban, hogy Ti kihez jártatok terhes gondozásra, melyik kórházban érhető el az orvos. Leiden mutációm nincs, szülés után egy hétig kaptam még fragmint, most "csak" gumiharisányt hordok. Ha tudnátok segíteni, nagyon hálás lennék ! Várom válaszotokat, Üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. március 28. 17:1460.
    Szia, én a combomba szúrtam mindkét terhesség alatt és még előtte is. A te gyógyszeredet nem lehet oda szúrni? Esetleg kérdezd meg a dokit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883964 (58)
    2008-03-28  15:10
  18. 2008. március 28. 16:3159.

    Szia!

    Elhiszem, hogy először elég morbid dolog az injekció  a hasba, mivel ott a nagy pocak, de hidd el, ki lehet bírni !

    Én kibírtam, mindkét gyerekemmel. 

    Igaz, először parázta m, de hozzá lehet szokni a dologhoz!

    Én Szekszárdon szültem , és ott a haematológus főorvos-asszony, dr. Sziládi Erzsébe t betege voltam. A Fraxiparine injekcióval kezelt, ez nem ká ros a babára.

    Pesten sajnos nem vagyok ismerős, de ez az in jekció biztos, hogy megfelelő.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883964 (58)
    2008-03-28  15:10
  19. Torolt_felhasznalo_883964
    Torolt_felhasznalo_883964
    2008. március 28. 15:1058.

    Sziasztok!

     

    Csatlakozhatok? Nagyon örültem, hoyg végre találtam egy topicot, ami a terhesség alatti trombózisról szól, de úgy látom kicsit haldoklik a topic. Vagytok még?

    Én most vagyok 21. hetes kiamama, nekem teherbeesésem előtt egy évvel volt egy stroke-om, ami után kb. 9 hónapig kellett véralvadásgátlót szednem (Syncumar), és mivel a syncu magzatkárosító, és a férjemmel már nagyon szerettünk volna babát, nekem kellett kiharcolnom, hogy átállítsanak egy másuik gyógyszerre, ami nem magzatkárosító. Így tértem át az Aspiryn Protectre, aminél 2 orvos is állította, hogy nem magzatkárosító. Már 5-6 hetes terhes voltam, amikor elkezdtem vérezgetni, elmentem a nőgyógyászhoz, aki akkor tudta meg, hogy szedem az Aspirynt, és totál kiakadt, hogy azonnal hagyjam abba, mert magzatkárosító. Még aznap felhívtam a stroke kezelőorvosomta, és megegyeztünk, hogy abbahagyom, de a terhesség utolsó 3 hónapjában majd szúrnom kell magamat, mert hajlamos lehetek a trombózisra. Nemsokára elérkezik az utolsó 3 hónap, és bevallom én is nagyon félek a szuriktól, de inkább attól, hogy a hasba kell adni az injekciókat. Elég morbid a baba miatt. Egyébként tényleg nagyon nehéz olyan szülész-nőgyógyászt találni, aki otthon van a témában, nekem anno még a Szent Imre kórház főorvosát ajánlották, egyszer voltam is nála, de nem nagyon volt meggyőző, és szimpatikus sem. Akkor még szedtem a syncut, és kikértem a vélemyényét, ős azt állította, szemben a kezelőorvosommal, hogy nyugodtan teherbe eshetek a syncu mellett, és csak a 10. héttől kell majd abba hagynom. Aztán megkérdeztem rengeteg orvost, genetikust, és mindenki kiakadt, hoyg nehogy megpróbáljamk, mert a sdyncu erősen magzatkárostíó. Ezek után otthagytam Rákóczi prof-ot, és hála istennek nem hallgattam rá.

    Bocsi a hosszú hsz-ért, de képtelen vagyok rövidre fogni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. március 24. 19:1057.

    Nekem az első terhességem kb. 34. hetén alakult ki, és a 37. hét első napján császároztak.

    Genetikai hajlamosító tényező nincs, a lányom után 8 hóna pig szúrtam magam, jó nagy adaggal.

    A fiam rá 4 évre szület ett, és a terhesség 24. hetétől a szülés utáni 3. hétig kell ett az injekció- azóta nem.

     

    előzmény:
    Cera (56)
    2008-03-24  13:29
  21. 2008. március 24. 13:2956.
    Hát már akinek elmúltak a dolgok, nekem sohase ment el a vérrög, beágyazódott.....örök életemre szenvedhetek tőle. Neked elment tejelsen? Szeritnem tuti hogy későn adták be az első véralvadás gátlót, legalább is a családi dokim ezt mondta.....nálunk is van egy két akkora idióta, az se biztos ám hogy a barom doki tudja hogy mit csinál.....annyira azért nem biznék a dokikban. Nekem azt mondta hogy nem lehetek terhes.....ha.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_216664 (54)
    2008-03-24  07:30
  22. 2008. március 24. 08:4855.

    Szia!

     

    Első terhességem hellp miatt 30. héten befejeződött, egészséges kisfiam lett, de nagyon rossz állapotban voltam.

    Most, a második terhességemnél a hetedik héttől napi egyszer 0,4 clexant adtam hasfalba magamnak és második gyermekem időre , egészségesen született, és nekem is kutyabajom!

     

    Az eleje nehéz még meg nem szokod a szurit.

     

    Corinfar

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_279703 (1)
    2008-02-16  07:49
  23. 2008. március 24. 07:3054.

    Eléggé, bár én jó kezekben voltam. A haematológusom maximálisan mindent megtett értem, összedolgozott a nőgyógyászommal.

    De nem dicsekedhet mindenki. És elég sok  a laikus, okoskodó nő, aki nem hiszi el a haematológus szava it...de nem akarok túl negatív lenni.

    Valszeg nálam is a fo gamzásgátló szedése (10 évig) okozhatta, bár igazán ma sem t udni, mi okozta a mélyvénás trombózist.

    A lényeg: túléltem,  és előre nézek.

    Mindenkinek ezt ajánlom, nem érdemes az el múlt dolgokkal foglalkozni, rágódni rajta, mert megmérgezi a  jövőt.  

    előzmény:
    Cera (53)
    2008-03-23  20:50
  24. 2008. március 23. 20:5053.
    Annyira szar a helyzet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_216664 (52)
    2008-03-23  19:00
  25. 2008. március 23. 19:0052.
    Ne legyél benne olyan biztos...
    előzmény:
    Cera (51)
    2008-03-23  17:28

Címlap

top