Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdő vezetők

Kistücs
Létrehozva: 2008. február 13. 20:53
Sziasztok!
Sorstársakat keresek
1,5 hónapja van meg a jogsim,2 hete vezetek,1 hete egyedűl.
Az elmúlt 1 hét alatt 3kilót fogytam.Nagyon izgulok és kíváncsi lennék ki hogy éli meg ezt a helyzetet,mert én iszonyat bénának érzem magam
  1. 2008. február 14. 10:3176.

    Szia!

    Nem úgy gondolod, hogy kint a forgalomba versenyeznek, remélem . A tanfolyam elvégzését nem hiába teszik kötelezővé, nem biztos, hogy édesapád minden eshetőségre felhívta a figyelmedet, ha csak nem oktatással foglalkozik.

    Ennyi erővel meg lehetne szüntetni mindenfajta képzést, mert majd apu vagy anyu megtanít rá...

    előzmény:
    Zalina (75)
    2008-02-14  10:01
  2. 2008. február 14. 10:0175.
    És vannak olyan 8-10 éves gyerekek akik rendszeresen versenyeznek igaz többnyire motorral, de nekik sincs jogsijuk....
    előzmény:
    borokabogyo (70)
    2008-02-14  05:48
  3. 2008. február 14. 09:5974.
    Miért gondolod azt hogy aki soha nem járt tanfolyamra, az nincs tisztában a szabályokkal?
    Nekem spec semmi ujat nem tudtak mondani kresz oktatáson, egyedül csak az eü tanfolyam volt új...
    Akkor a legtöbb ember nem szabályos, mert a gyalogosokra is vonatkozik a kresz, de ezt sokan nem tudják...
    Nekünk ezt már gyerekkorunkban megtanította az apám...
    előzmény:
    borokabogyo (70)
    2008-02-14  05:48
  4. 2008. február 14. 08:3073.

    SZIA SORSTÁRS !

    Nem olvastam vissza ezért bocsi, de Gratulálok ! Nekem 1 éve van jogsim, többé-kevésbé rendszeresen vezetgetek, de egyedül még nem mertem. Mellettem a párom, hátul a gyerek. Ugyanúgy izgulok minden egyes nap és tök bénának érzem magam, néha még amikor kiszállok a lábaim is remegnek. Be tudok pánikolni, mert a "mit is csináljak hirtelen" érzés még mindig bennem van - váltsak vissza, álljak meg - csak lassítsak. A parkolásról ne is beszéljünk. Mintha a rutin részt elfelejtettem volna)) Előre oké, nagy helyen tolatva is - de pl. parkolóházba be sem merek menni, pedig sokszor kéne. Emelkedőn indulás pláne lámpás csomópontban reszket a gyomrom!

    Szóval szerintem Te nagyon ügyi vagy és biztosan hamarosan belejössz a gyakorlatba. Azért csak óvatosan  

    előzmény:
    Kistücs (1)
    2008-02-13  20:53
  5. 2008. február 14. 08:0672.

    Szia!

    Talán azért is nehéz, mert nagy a forgalom és szerintem kevés az idő arra, hogy tolatgassál és javítgatással beparkoljunk. A másik dolog: az nehéz benne, legalábbis nekem, hogy az sem mindegy hogyan állsz az előtted álló kocsi mellé és milyen szögben szeded a kormányt. Mert én vagy neki szoktam menni a padkának, vagy túl messze állok meg.  Sokkal kellemesebb minden szempontból, ha a két kocsi között van annyi hely, hogy előre simán be tudok állni.

    Az otthoni garázsunk egy szűk utcáról nyílik (amit csak azok használnak, akik ott laknak) és zsákutca is egyben. Nos itt csak tolatva tudunk bejárni a garázsba, és a tükröktől kb. 10-10 centire van a garázskapu. Nos egypárszor sikerült behajlítanom a tükröket, pedig nem is akartam, másik alkalommal meg összement a garászkapu, tudjátok fából van...talán HP csinált vele valamit  . Most már 7 év után elmondhatom, nincsenek zökkenők (lekopogtam&nbsp). Na és itt persze időm is van a korrigálásra, és senki sem látja a bénázásomat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (65)
    2008-02-13  23:38
  6. 2008. február 14. 07:4871.

    Szia!

    Ez a térítéses dolog nagyon tetszett  

    Megkérdezhetem melyik felekezetnek (autósnak) térítesz? 

    előzmény:
    roka7 (37)
    2008-02-13  21:41
  7. 2008. február 14. 05:4870.
    Szerintem nem kell büszkének lenni arra, ha valaki a jogsi megszerzése nélkül vezet. Ugyan már, ha vezetni akar, ülje végig azt a rohadt tanfolyamot, és bár rengeteg szabályt akarnak a fejekbe gyömöszölni, hogyan vezetett az eddig, aki nem volt velük tisztában?
    Emellett azt is elismerem, hogy kevés ember az olyan, aki olyan szabályosan vezet egész életében, mint azt a forgalmi vizsgán tette.
    előzmény:
    Zalina (69)
    2008-02-14  02:04
  8. 2008. február 14. 02:0469.
    Sziasztok!

    Én évekig vezettem jogsi nélkül és minden ment szuperül, tolatva parkolás is csak ráérzésre, a tükörbe sem nagyon néztem. Mindennap kocsival jártam melozni és hétvégente 100-200km-et vezettem.
    Tavaly kezdtem el a jogsit, de még nem sikerült vele végeznem, de lehet hogy abba is marad. Egy ideje szinte szabályosan félek a kocsiban, és fogalmam sincs hogy miért. Hiányzik a vezetés, de ha átülök a kormányhoz totál leizzadok mint annak idején a rally-pályán (ott tanultam vezetni).
    Lehet hogy a sok szabály az oka amit a fejünkbe vernek a tanfolyamokon

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_932643
    Torolt_felhasznalo_932643
    2008. február 14. 00:2868.

    Ez oké, de a tükörben látott kép ugyanaz, mint a valóság Csak azt kell nézni, hogy elég közel van-e már a padka, illetve, hogy ne menj neki a mögötted állónak.

    Szerintem a nőkkel sokszor az a baj, hogy nem érzik az autót. Aki nem tud bemenni egy olyan ajtón, ami csak 20 centivel szélesebb az autónál, ott nagy baj van. Aki nem tud tolatni, annál szintén. Aki meg parkolás közben belekoccol a másik autóba... Nem egy ördögien nehéz dolog autót vezetni. Gyakoroljatok!!! Sokat!!!! Főleg a parkolást. Az nagyon nem megy a nőneműeknek.

    előzmény:
    Nyuszipoci (67)
    2008-02-13  23:47
  10. 2008. február 13. 23:4767.
    Szia Nyuszedli!

    Van különbség a férfi és a női agy között: ők sokkal jobban érzékelik a teret, így sokkal könnyebben értelmezik a tükörben látott képet tolatás során. vannak nők, akiknek az agya férfiasabb, ők jobban tudnak tolatni.

    Viszont ugyanezért a férfiak kevesebb dologgal képesek egyszerre foglalkozni, abban a mi agyunk a jobb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (65)
    2008-02-13  23:38
  11. 2008. február 13. 23:4366.
    Hahó!!
    Én 6 hónapos terhesen szereztem jogsit, aztán a bürökrácia miatt egy hónapig nem jutottam hozzá - úgyhogy most a 8. hónapban kezdek vezetni.
    Szervos yarison tanultam innét nem szervos VW polót kell vezetnem. Van különbség, ha lassan megyek, a kormányt alig bírom eltekerni. Ráadásul elköltöztünk, így már egy idegen városban kell vezetnem, ahol összesen 5 helyet ismerek.
    Eddig 6x vezettem, de még sose mertem egyedül, mindig megkérem a férjem, hogy üljön be mellém. De már vezettem autópályán, 120-as átlagtempóval, kamionokat előztem, éjszaka, szitáló esőben. Úgyhogy gyakorlok.
    Merthogy gyorsan haza akartam érni, mert nagyon rugdosott a baba a pocakomban.
    Faca, ha rendesen le tudom nyomni a kuplungot, akkor a hasam pár centire van a kormánytól És nem tudok mindenre figyelni.
    A párom rendes, bár be nem áll a szája, folyton mondja, hogy mit csináljak, pontosabban, hogy hogyan csináljam jobban. Sajna még sokszor előfordul, hogy nem tudok úgy kikanyarodni egy mellékutcából, hogy ne álljak meg teljesen. Sok mindent sokkal lassabban csinálok meg, mint kellene, van, hogy kétszer is igazítanom kell a parkolást, ami őt nagyon idegesíti, mert nagyon jól vezet
    Szóval, bénázok. Tépem a többi vezető idegeit. A férjem nem engedi, hogy kitegyem a T betűt a kocsira, mert az az ő kocsija Pedig akkor talán elnézőbbek lennének velem szemben... egy szép, nagy rózsaszín T betűűű az álmom
    előzmény:
    Kistücs (1)
    2008-02-13  20:53
  12. Torolt_felhasznalo_932643
    Torolt_felhasznalo_932643
    2008. február 13. 23:3865.
    Miért nem tudnak a nők parkolni? Padka mellé a legkönnyebb, hátramenetben tükörből. Mi ebben olyan nehéz a csajoknak?
    előzmény:
    zsazsuka (31)
    2008-02-13  21:36
  13. 2008. február 13. 23:1764.
    Üdv, sorstárs!


    Én november közepén kaptam kézhez a jogsimat (de szeptember végén vizsgáztam, csak közben beteg voltam, és soká tudtam elmenni az okmányirodába). December közepére lett meg az autóm - új (én nem újat akartam, de a férjem ragaszkodott hozz&aacute. Én azt csináltam, hogy amikor megrendeltük az autót, akkor felhívtam egy oktatót, aki olyan autón tanít, mint amilyet vettünk (Honda Jazzt vettünk, és előtte Suzuki Swiften tanultam). 3 alkalmat vettem tőle, és nagyon jó volt, mert amikor átvettük az autót, már nagyjából ismertem. Meg én míg tanultam vezetni, rengeteget vezettem, sokkal többet a kötelezőknél, és az oktatóm is szuper volt! A Hondás oktató is mondta, hogy jó lenne, ha minden kezdő vezető így tudna vezetni.

    Aztán azóta szoktam vele menne be a melóhelyre (X. kerületből a III-ba), meg már két 500 km-es utat is megcsináltam, amikor a szülőkhöz mentünk.

    Érdekes módon, mióta a sajátomat vezetem, úgy érzem, sokkal kevésbé parázok, mint tanuló koromban. Sokkal jobban oda tudok figyelni mindenre, táblákra, többi autóra, még a visszapillantókat is rendszeresen ellenőrzöm, sokkal sűrűbben, mint tanuló koromban.

    Hozzáteszem, az első egyedül vezetett utam (ismeretlen helyre mentem, riasztót beszereltetni), fél órás helyett másfél órásra sikeredett, mert eltévedtem De az oktatóm mindig azt mondta: "Nem baj, ha eltévedsz, csak szabályosan tévedj el!"
    előzmény:
    Kistücs (1)
    2008-02-13  20:53
  14. 2008. február 13. 23:1363.
    Én meg tolatva akartam felállni a ház elé és nem néztem csak hátra, hogy a szomszéd kocsiját meg nek húzzam(mert neki muszáj ráparkolni a mi feljárónkra) és előre nem néztem és nekimentem a sövénynek, de csak egy kicsit, hát a lökhárítóm bánta, szerencsére 15 Ft.-ból visszarakták, de nagyon rossz érzés volt.
    előzmény:
    Nanni- (62)
    2008-02-13  23:05
  15. 2008. február 13. 23:0562.

    Nekem egy éve van meg a jogsi,de parkolni....  mindig csak oda ahol lehetőleg senki sem áll.Se tolatva,se padka mellé nem merek...ja,és csak a városba vagy annak 20 km-es körzetében vezetek.Ősz környékén beparkoltam,kocsi mellettem sehol,mikor visszamentem akkor meg sorokban álltak.Ki tolattam és meghúztam egy másik kocsit(igaz akkoriban már lazábban kezeltem a dolgokat,gyorsan mentem,nem figyeltem úgy)Csak épphogy baja lett a másik kocsinak,ráadásul egy fiatal srácé volt,de így is 60.000- bánta   Akkor nagyon kiborultam,de érdekes módon anyám,apám,párom stb, szóval mindenki lazán fogta fel hogy megesik az ilyen,és az a lényeg hogy nem lett semmi komoly.

    Azóta megint nagyon óvatosan vezetek,de nekem még így is van olyan hogy a párom visz melózni,mert nem akaródzik kocsiba ülni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. február 13. 22:5661.
    Jesszus! el kéne kezdeni gumifákat ültetni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_423207
    Torolt_felhasznalo_423207
    2008. február 13. 22:4760.
    en detto ugyanez....addig keringek, mig olyan helyet nem talalok, ahova siman beferek a mazdaval.... de
    előzmény:
    aleysa (57)
    2008-02-13  22:38
  18. Torolt_felhasznalo_613626
    Torolt_felhasznalo_613626
    2008. február 13. 22:4459.

    Sziasztok!

    Nekem ősszel lett meg a jogsim, és két hónapja vezetek egyedül. Szerintem aki Pesten belejön a vezetésbe kb. fél év alatt, az mindenhol fog tudni vezetni.  

    Férjem már 15 éve vezet, ő a tökély (de tényleg, még soha nem volt balesete, pedig Pesten vezet). Amikor beül mellém, mindent elrontok.   Úgyhogy mikor ez történt először, megmondtam neki, hogy úgy izgulok mellette, mintha vizsgáznék, akkor teljesen meg volt lepődve, azóta nem erőszakoskodik, hogy ő ott legyen velem. Viszem a fiamat is a gyerekülésben, és egész jól elvagyunk. (Megjegyzem a belvárosba nem szeretek bejárni, múltkor a Rákóczi úton nem tudtam kisorolni, és fel kellett mennem a hídra... alig találtam haza a pesti oldalra.)   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. február 13. 22:3958.
    Szóval...
    Mégegyszer: Én júliusban szereztem meg a jogsit.
    előzmény:
    aleysa (57)
    2008-02-13  22:38
  20. 2008. február 13. 22:3857.
    Szia!
    Én júliusban kaptam meg a szereztem meg a jogsit! Két hónapig az ájulás meg a hasgörcs kerülgetett, minden bajom volt amikor be kellett ülnöm a kocsibaés az összes rossz dolgot elképzeltem, ami megtörténhetett volna velem. Aztán szépen lassan elmúlt, most így 4000 km után már nem félek elindulni sehová sem, valakinek könnyebben vanakinek nehezebben megy belerázódni, nekem ennyi idő kellett! Tolatva beparkolni két autó közé nekem sem megy, nem éreztem még rá. Lehet soha nem is fogok! Én addig keringek még nem találok olyan helyet ahová be tudok állni.
    előzmény:
    Kistücs (1)
    2008-02-13  20:53
  21. 2008. február 13. 22:3356.
    Ajjaj, pedig abban reménykedem, hogy mikortól két autónk lesz, megoldódnak ezek a problémák. Arra megy, amerre akar, majd a célnál találkozunk.

    Megyek aludni, jó éjt mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_423207 (55)
    2008-02-13  22:19
  22. Torolt_felhasznalo_423207
    Torolt_felhasznalo_423207
    2008. február 13. 22:1955.

    par hete este elindultunk abba a varosba, ahol a ferjem dolgozik es lakik....kb. 200 km.....itt ir foldon eleg gyatrak az utak, az uthalozat, tehat kb. bp-pecs tavolsaghoz itt 3-4 ora szuksegeltetik....elertunk egy olyan utszakaszra, ahol csak 100-zal lehetett menni, a ferjem ment elol a sajat autojaval, en mogotte az enyemmel es a gyerekekkel....koztunk egy teherauto volt....nemegyszer 110-zel ment a teherauto elottem, gondoltam, nem elozom meg, hiszen megy normalisan, kulomben sem szaguldozunk sotetben szuk utakon...erre a ferjem attelefonal hozzam, hogy a pi''aba, elozzem mar meg azt a teherautot, mert neki nincsen kedve szuttyogni enmiattam es kulomben is faj a laba a pedalnyomogatasban...en meg visszaszoltam neki, hogy 'es mi van, ha nem elozom meg?'....erre elhuzott, mikor oda ertem a lakasahoz, azt hallgattam, hogy en milyen lassan vezetek.. en meg mondtam neki, hogy 'hat eleg szomoru, hogy a 100-as uton a teherauto 110-el megy, te meg elhuztal a francba elotte...akkor te mennyivel mehettel?'

    előzmény:
    Einstein-Light (53)
    2008-02-13  22:05
  23. Torolt_felhasznalo_423207
    Torolt_felhasznalo_423207
    2008. február 13. 22:1054.
    szombaton ugy jottunk haza a mazda szervizbol, hogy en jottem elol, a ferjem utanam a sajat autojaval....egyreszt rettento duhos voltam a szerviz miatt, mert elvesztegettem ott 2 orat es nem csinaltak meg a hibakat az autoban, letagadtak, hogy nem is tudtak a hibakrol, pedig elmondta nekik a ferjem telefonon, mikor bejelentette az autot szervizre...
    aztan duhos voltam, mert mar olyan dugo volt a varosban, hogy nem ment at a sor a keresztezodeseken es ugy gondoltam levagom azt az utat egy bal kanyarral, utana meg visszajovok a rendes utra es egyenes az ut hazaig....na mit kaptam en, mikor hazaertunk, mert miert jottem vissza az elso korforgalomnal a rendes utra es miert nem csak a 3. korforgalomnal, mert akkor nagyobb utat kivagunk....es ez a szerencsetlen jott utanam....ki mondta neki, hogy arra jojjon, amerre en megyek?.... 
    előzmény:
    schristin (50)
    2008-02-13  22:00
  24. 2008. február 13. 22:0553.
    Vannak olyan emberek, akik nem jönnek ki vezetés terén egymással.

    A Kedvesem állítólag nagyon jól vezet, de amikor mellette kell ülnöm, nekem bizony villog a beszarás-jelző a homlokomon
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_423207 (48)
    2008-02-13  21:58
  25. 2008. február 13. 22:0452.
    csajok,rengeteg önbizalmat adtatok a sztorikkal!

    azt hittem csak Én vagyok ilyen mazsola....vagyis sztem túl kevés a vezetéshez.


    de már látom,mindenki így kezdi...
    előzmény:
    Kistücs (1)
    2008-02-13  20:53

Címlap

top