Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A titok

Torolt_felhasznalo_308233
Torolt_felhasznalo_308233
Létrehozva: 2008. február 11. 15:32
Sziasztok.A napokban kerult ez a konyv a kezembe, elolvastam, haat, nem is tudom.Ki olvasta?beszeljunk rolaz egy ujabb divatorulet?ujabb amerikai reklamfogas?vagy tenyleg igaz es mukodik?
  1. 2008. február 25. 15:34176.
    Igen, ebben egyetértek veled. Az ember nem tudja teljesen a hatása alá vonni a környezetét és neki megfelelően befolyásolni - bár ezt többen megpróbálják mások kárára - Egyszerűen nem lehet az ember mindig happy, bármennyire is igyekszik, ha a belső énje ezt nem akarja. Mondogathatom én magamnak, hogy "don't worry, be happy", ha ezt nem érzem át és csak egy kényszeredett mosolyra futja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447554 (173)
    2008-02-25  14:56
  2. Torolt_felhasznalo_211536
    Torolt_felhasznalo_211536
    2008. február 25. 15:23175.

    ...de arra azért van ráhatásod, hogy ne érezd szerencsétlennek magad mert nem süt a nap pedig te napozni vágytál...

    Egyébként meg... ha ELDÖNTÖM, hogy holnap napozok akkor BIZTOS, hogy holnap napozni fogok!  csk lehet, hogy a teraszon...lehet, hogy a szoláriumban... de a lényeg, hogy tökéletesen elégedett és boldog legyek.

    ...ugye ebből is látszik, hogy mindenre ráhatásunk van... és kizárólag tőlünk függ milyen életet élünk, boldogok és elégedettek vagyunk vagy folyton aggódunk minden rossz miatt amik persze ezért be is következnek....  egyébként meg ne azt tervezd hogy holnap Xóra Y perckor mit szeretnél...(ha nem jön közbe semmi)... mert majdnem biztos, hogy közbejön.... azt tervezd inkább, hogy jól érzed magad!!!.... bármi is történik az nem zavarja a te örömödet...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447554 (173)
    2008-02-25  14:56
  3. Torolt_felhasznalo_447554
    Torolt_felhasznalo_447554
    2008. február 25. 15:23174.
    Természetesen némi humoros felhanggal írtam ezt az időjárás dolgot... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447554 (173)
    2008-02-25  14:56
  4. Torolt_felhasznalo_447554
    Torolt_felhasznalo_447554
    2008. február 25. 14:56173.
    Nemcsak váratlan helyzetek, körülmények is vannak az életben, amikre nincs ráhatásunk. Csak egy nagyon triviálisat mondok: időjárás. HIába tervezem én el, hogy holnap napozni fogok és milyen jó lesz kint feküdni, élvezni a napfényt, feltöltődni, stb, stb, ha másnap épp esik az eső. Pedig hittem benne...
    előzmény:
    szegedizs (172)
    2008-02-25  14:51
  5. 2008. február 25. 14:51172.
    Köszönöm, hogy ennyit is elárultál magadról, valóban szerencsés ember vagy, de ez nem biztos, hogy csak a Te elhatározásod eredménye, persze ez is jócskán benne van. Adódhatnak olyan váratlan helyzetek, amik teljesen felborítják az ember eddigi életét, képtelen tervezni és még képtelenebb végrehajtani, tudja hogy mit kellene tenni, csak hát nem megy.
    Hát ekkor kell az a bizonyos plussz, amit Te megtaláltál Önmagadban és többek között ebben a könyvben is. Nekem ez nem mindig elég, sokszor lehúznak az apró sikertelenségek, pedig hát belegondolva, igazán nagy dolgok nem múlnak rajtuk. Túlságosan az adott hangulatom befolyása alatt állok. De NEM TUDOM MEGTENNI, hogy ne befolyásoljanak a napi történések és tényleg félvállról vegyem a lényegtelen dolgokat. Milyen jó lenne egy vállrándítással elintézni ezeket a kis bosszúságokat !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_211536 (168)
    2008-02-25  14:29
  6. Torolt_felhasznalo_474133
    Torolt_felhasznalo_474133
    2008. február 25. 14:41171.

    Szerintem az asztrológus is hülyeség!

    Kérdezd, csak meg Vágó Pistabácsit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_139320 (6)
    2008-02-11  15:43
  7. Torolt_felhasznalo_211536
    Torolt_felhasznalo_211536
    2008. február 25. 14:33170.
    Szerintem így igaz, tökéletesen látod a lényeget...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_755860 (167)
    2008-02-25  13:36
  8. Torolt_felhasznalo_211536
    Torolt_felhasznalo_211536
    2008. február 25. 14:32169.
    Igen, működik...csak akkor még nem vagyunk hozzá elég tudatosak...akkor csak ösztönösen cselekszünk de utólag láthatjuk mi volt a helyes... és ez sokat segíthet a tudatos életünkben...szerintem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_411316 (165)
    2008-02-25  12:25
  9. Torolt_felhasznalo_211536
    Torolt_felhasznalo_211536
    2008. február 25. 14:29168.

    Bocs a sok kérdésért, de azért tettem, mert szerintem nem figyeltél eléggé a könyv tartalmi részére...  formailag és stílusában nekem sem tetszett... de belegondolva magyarázatot kaptam eddigi életemre sikereimre... arra, Pl. ,hogy ha elhatároztam, hogy megcsinálok valamit azt meg is tudtam csinálni... ösztönösen ráéreztem hogyan kell ...  számtalanszor kezdtem új addig ismeretlen feladatba és mindíg azonnal eredményes voltam.... a szakmai részét meg utólag, menet közben tanultam de senki nem vette észre, hogy éppen tanulom az adott szakmát... vagy a pénz... soha nem violt számolatlanúl ... de mindíg jutott mindenre amit elhatároztam...számomra is érthetetlenűl... vagy a gyermeknevelés... eldöntöttem mit akarok ... és úgy lett...  a társaságban én vagyok a "bezzeg" akinek nincs probléma a gyermekeivel... jól tanultak, diplomát szereztek... jól és jó helyeken dolgoznak... mindamellett kiélhetik szenvedélyeiket az utazás, sport, világjáráés területein... és a gyermekeiket is kitűnően nevelik, boldog családban élnek...  Összefoglalva semmi okom nincs másképp csinálni bármit is eddigi életemben..ha újra kezdhetném... (de perszeeszemben sincs újra kezdeni)...bokldog és elégedett vagyok ..soha nem volt hibás döntésem életemben... de mindíg hittem magamban..szerettem magam... szerettem amit csinálok... elégedett voltam a kapott juttatásokkal... békében éltem és élek magammal.

    előzmény:
    szegedizs (166)
    2008-02-25  13:16
  10. Torolt_felhasznalo_755860
    Torolt_felhasznalo_755860
    2008. február 25. 13:36167.

    Sziasztok!

    Nem olvastam végig az összes hozzászólást, úgyhogy bocsánat, ha valakit ismétlek.

    Én olvastam a Titkot és biztos vagyok benne, hogy ez így működik. Visszagondolva az eddigi életemre, beigazolódtak a dolgok. Amiket mindig pontosan elterveztem, és "beleéltem" magam, pedig nem voltak biztosak (pl. utazás, munka) azok úgy történtek meg. Amikben kételkedtem, azok nem sikerültek.

    Kb. 1-2 éve láttam egy riportot a NOX-os énekesnővel (nem jut eszembe a neve) és ő mondta, hogy 12-14 éves kora körül csinált egy füzetet, amit teleragasztott a képével, hogy színpadon áll, énekel a közönség előtt...stb. Persze, a dolgokért tenni is kell, de a gondolatknak tényleg teremtő erejük van. Ugyanerről volt szó kb. 1 hónapja a Naplóban vagy Fókuszban, hogy hogyan gyógyult meg egy halálos beteg kismama. A gerincét támadta meg valami, és ő elképzelte, ahogy mennek a harcos kiskatonák a gerince felé és elpusztítják a rákos sejteket.

    Én nem vagyok vallásos. Miután elolvastam a Titkot azon gondolkoztam, hogy a vallások is így "alakulhattak" ki. Az emberek rájöttek, hogyha kérnek valamit, az teljesül. Csak ők azt hitték, hogy ezt pl az "erdő istene" teljesítette. Ezért elkezdtek imádkozni...stb.

    Szóval szerintem próbálja mindenki alkalmazni, néha nem könnyű, de megéri! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_308233 (1)
    2008-02-11  15:32
  11. 2008. február 25. 13:16166.
    Hú, de sokat kérdeztél. Szerintem, talán nincs is olyan ember, akinek nincsenek már vágyai, ambíciói, hiszen ez viszi tovább az életet. Hogy boldog vagyok-e ? A boldogság relatív, néha érthetetlenül boldognak érzem magam, pedig semmi különös nem történt, máskor pedig kötelezően boldognak kellene lennem és mégis letargikus vagyok, mert valahogyan, ami előidézte azt a boldogságot, hosszú folyamat volt, ami nem volt mindig örömteli.
    Visszatekintve eddigi életemre, szerintem az egészség a legfontosabb, ezt bátran állíthatom, nagyon sok mindenen mentem keresztül, ami ezt megerősítette bennem. Persze, az anyagiak is fontosak, hiszen szoros összefüggésben van a boldogsággal, még ha ezt sokan tagadják is, na és persze az egészséget is pénzért kell megvásárolni, mármint a minőségit.
    És egyre fontosabb a békesség, a nyugalom, az egyetértés, a bizalom és mindenek fölött a családom. Ne hidd, hogy ezekkel a szavakkal csak dobálódzom, alaposan volt alkalmam megtapasztalni az ellenkezőjét is.
    Sajnos alapvetően pesszimista beállítottságú vagyok, de már dolgozom az ellenkezőjén. Találtam már nálam pesszimistábbat is.
    Szeretem a csendet, a jó zenét, a színházat és bár nem tartozik teljesen ide, a kötetlen életformát, mármint azt a fajtáját, ha eldönthetem, hogy adott keretek között ma mint fogok csinálni, utálom, ha beszabályozzák az életem, ez szinte agressziót vált ki belőlem.
    Ne jó sokat elárultam magamról, most Te jössz. A könyv azért nem tetszett annyira, mert nem adott lendületet, nem bíztam a szavaiban, sablonos volt, beállt a sorba a többi hasonló könyv közé, tehát számomra nem váltotta meg a világot, persze másnak azért bejöhetett.
    Nekem sokkal többet adott például Szepes Máriától a Vörös Oroszlán, vagy a nagy kedvencem: Paulo Coelho: Az alkimista c. könyve.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_211536 (164)
    2008-02-25  11:15
  12. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2008. február 25. 12:25165.
    Milyen volt a gyerekorod? A titok törvénye müködik gyerekorba is ? Remélem nem. Mert a leányom beköltöztetne egy- két játéküzletet a kétszobás tömbházlakásomba és a fojoson kéne alugyunk. Ha meg megjegyzést teszek egy kicsire ,hogy milyen szép vagy milyen édes akkor meg rákérdez hogy igaz azét én szebb vagyok ? És Ketten megálapitjuk ,hogy nálla tökéletesebb nem létezik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_211536 (163)
    2008-02-25  11:07
  13. Torolt_felhasznalo_211536
    Torolt_felhasznalo_211536
    2008. február 25. 11:15164.
    ...és monnd, Te hogy érzed magad?... Boldog vagy?... Egészséges vagy? ...Sikeres és eredményes vagy? ... Ha újra kezdhetnéd az életedet lenne amit másképp tennél?... Vannak vágyaid amiket biztos nem érhetsz már el?...
    előzmény:
    szegedizs (158)
    2008-02-18  15:14
  14. Torolt_felhasznalo_211536
    Torolt_felhasznalo_211536
    2008. február 25. 11:07163.

    Nem olvastam az eddigi hozzászólókat.

    Elkezdtem olvasni a könyvet, először én is úgy gondoltam, hogy idióta amerikai sületlenségek gyüjteménye... a stílusa ugyanis nagyon taszító számomra.. de kicsit a tartalmára figyelve meg kellett állapítanom, hogy tökéletesen igaza van az írónak... a TITOK valóban létezik és valóban használható...valóban pozitív hatása van, ha valaki akarja használni...  és itt a valódi szándékon van a hangsúly...ebben nem lehet cslni és mást mondani mint amit érzek...  akkor ugyanis nem működik ill. pontosabban akkor is működik de a valós gondolataink szerinti dolgokat zúdítja ránk... ami esetleg pont az amit szeretnénk elkerülni... és, hogy miből gondolomezt?... hát saját élettapasztalatomból... én ugyanis bár korábban nem olvastam, nem hallottam ezekről... spontán módon nagyjából ezen elvek szerint éltam... és elég gyakran csodálkoztam a pozitív tapasztalatokon... most már értem miért vagyok sikeres és eredményes mások által írigyelt az élet számos területén ... ma már tudatosan tartom magam ezen elvekhez és "...világomban minden rendben van!..."

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_308233 (1)
    2008-02-11  15:32
  15. 2008. február 25. 08:16162.

    Ha az örömre és boldogságra tudnánk folyamatosan gondolni, akkor nem lenne szükség a sok és sokféle megfogalmazásban megjelenő könyvre.

    De mert ez nem olyan egyszerű, hanem itt-ott feladatokkal kell együttélni, és azokat a traumákat feldolgozni, ami ér és ért bennünket, nem hiszek abban, hogy elég egész nap pozitívan molyogni ahhoz, hogy mindent megkapjak, ami szerintem csodálatos.

    Nem a csodára találták ki az életet, hanem az önmegismerésre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_631160 (161)
    2008-02-25  08:03
  16. Torolt_felhasznalo_631160
    Torolt_felhasznalo_631160
    2008. február 25. 08:03161.

    Szia!

    Pár napja kaptam ezt a könyvet a lányzómtól ajándékba a névnapomra
    Nagyon sokan fanyalognak a könyvvel kapcsolatban,hogy több ezer hasonló megjelent már és hogy az ára sem igazán kedvező. Szerintem igazán szemet gyönyörködtető. Nagyon szép kötésben egy igazi ajándék.
    Tényleg leírták már ezeket a gondolatokat sokféleképpen, sok könyvben,de még sem lehet elégszer leírni,hogy az emberek tudomást vegyenek róla.
    A legtöbb ember sajnos tudattalanul teremt.Nem hiszik hogy hatalmuk van a történések felett. Automatikusak a gondolataik és érzéseik. Így azt gondolják,hogy minden a véletlen műve.
    A titok nem más,mint hogy jól érezzük magunkat minden pillanatban.
    Csak az örömre és aboldogságra összpontosítsunk. Ezt sugározzuk az univerzum felé
    és ha ezt sugározzuk a jót meg is kapjuk.
    A vonzás törvénye legbensőbb gondolatainkat és érzéseinket tükrözi majd vissza számunkra.

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_308233 (1)
    2008-02-11  15:32
  17. 2008. február 24. 22:25160.
    A Tiszta lehetségesség törvénye
    Az élet első spirituális törvénye a Tiszta lehetségesség törvénye.
    Ez azon a tényen alapul, hogy lényegi állapotunk a tiszta, semmivel nem keveredő tudat.
    A tisztán tudati pusztán lehetőség: a lehetőségek és a határtalan alkotókészség mezője. A tiszta
    tudat spirituális lényegünk.
    Határtalannak és végtelennek lenni: ez egyben az öröm teljessége. A tudat további jellemzői a tiszta ismeret, a végtelen csend, a tökéletes egyensúly, a legyőzhetetlenség, az egyszerűség és a boldogság.
    Ez lényegi természetünk: a tiszta lehetségesség egyike.
    Ha tudatára ébredünk annak, hogy kik is vagyunk valójában, akkor ebben az önismeretben bármely álmunk beteljesítésének képességét is felfedezzük.

    Minden teremtés forrása a tiszta tudat...
    A tiszta lehetségesség keresi kifejeződésének módját, hogy a megnyilvánulás-mentes állapotból a megnyilvánulásra jusson.
    Amikor ráébredünk, hogy valódi Önvalónk a tiszta lehetségesség egyik mezője, akkor azzal az erővel kerülünk összhangba, amely a világegyetemben mindent létrehoz.
    Kezdetben nem volt sem lét, sem nem-lé.
    A világ mindenestül megnyilvánulás-mentes energia volt..
    Az Egy lehelet nélkül lélegzett, önhatalmából, semmi más nem létezett...
    A Teremtés himnusza, Rig Veda
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_429625
    Torolt_felhasznalo_429625
    2008. február 18. 19:12159.
    Sziasztok! A Titok című könyvet a Titok című film nagy sikere miatt jelentették meg. Majdnem ugyanazok készítették, /a filmet/ akik a Mi a csudát tudunk a világról? címűt már egyszer elkövették. Nagyon megoszlanak a vélemények, egy biztos:a lényeg az, NEKED mit mond. Mi az amit már kipróbáltál és megtapasztaltál abból, amiről szó van benne: a vonzás törvényéről. Érdemes különböző időszakokban többször elolvasni /megnézni/ mert egyre több minden lesz érthető belőle. Hogy amerikaiul van megcsinálva? Ez van Ott így csinálnak filmet /könyvet/. Van egy magyar filmsorozat ami szerintem kenterbe veri az összes ezo témájú felvilágosító filmet, mert fantasztikus emberek szerepelnek és tanítanak benne, ez a Világokon át. Érdemes megnézni, nem egyszer... Üdv:Zacea
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_308233 (1)
    2008-02-11  15:32
  19. 2008. február 18. 15:14158.
    Nekem jó nagy csalódás volt a könyv, végig sem bírtam olvasni. A semmit fejtegette az írónő és próbálta "a legnagyobb titoknak" beállítani. Tiszta amerika.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_308233 (1)
    2008-02-11  15:32
  20. Torolt_felhasznalo_458276
    Torolt_felhasznalo_458276
    2008. február 18. 13:25157.
    Szia Shinelove!

    Tehát akkor az amit elképzelünk azért történik meg, mert mi akarjuk. Annyira akajuk, hogy erre öszpontosítunk.

    Félek, az hogy akarom, az kevés lesz. Lépni is kellene,nem? De már nem merek, szerintem már mindent megtettem. Ő tudja, hogy akarom őt, de mégse lép. Te hogy állsz az ex vonzásában?

    Írtam Shardannak. Kiváncsi vagyok, hogy mit ír vissza!
    Köszi, hogy ajánlottad az írásait, mert vannak benne olyan dolgok, amiket én is hasznosítani tudok.


    Köszi
    előzmény:
    shinelove (153)
    2008-02-18  00:03
  21. Torolt_felhasznalo_458276
    Torolt_felhasznalo_458276
    2008. február 18. 11:11156.
    Upsz, ebben is lehet igazság. Pedig én még ebben reménykedtem, és mivel nincs már veszteni valóm, így ábrándozok, vizuálok tovább és lesz ami lesz. Bízom benne, hogy visszajön és hiszem, hogy még mindig szeret.
    A remény hal meg utoljára.

    Nálam azért a suliban bejöttek a dolgok, csak elcsúszva. Amikor nekem tetszett a srác, akkor én neki nem, de később ő jött, hogy akar engem, és ez így volt még suli után is másokkal. Szóval, nem adom fel!

    De fogalmam sincs, hogy egy másik ember gondolatait hogyan tudnám formálni. Telepátia? VAgy én leszek a mágnes és magamhoz vonzom? Ez nekem egy kicsit magas.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447554 (154)
    2008-02-18  10:50
  22. Torolt_felhasznalo_447554
    Torolt_felhasznalo_447554
    2008. február 18. 10:51155.

    helyesbítés: egyikkel se lett semmi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447554 (154)
    2008-02-18  10:50
  23. Torolt_felhasznalo_447554
    Torolt_felhasznalo_447554
    2008. február 18. 10:50154.

    Persze, odafigyelés kérdése. De itt pl. aki mondjuk egy pasit szeretne visszakapni, akkor tulajdonképpen szeretne befolyással lenni egy másik ember akaratára. Háááát, nem tudom, én azért itt kicsit szkeptikus vok... lehet persze, hogy egyes esetekben sikerülhet. De pl. fiatalabb korában az ember (lánya) ösztönösen mennyi mindenről ábrándozik,  aztán az egészből nem lesz semmi. HÁny pasit kinéztem a gimiben, meg álmodoztam, hogy találkozunk és milyen jó lesz együtt, aztán azok közül egyikkel pont se lett semmi

    előzmény:
    shinelove (153)
    2008-02-18  00:03
  24. 2008. február 18. 00:03153.
    Szia!

    Én is olvatam mind két könyvet és ugyanez a kérdés merült fel bennem!!! Sőt még a problémánk is azonos!!! Én is szereteném az exem visszakapni.

    Ajánlok valamit! A szakértők között keresd meg Shardant! És olvasd el a legújabb blogját!!!!

    Shardan-féle vonzás törvénye...
    ...elgondolkodtam párszor, hogy vajh az embereknek miért nem működik az a fajta hozzáállás, amit mostanában hallani a vonzás törvényéről...?! Hát szerintem ezért..
    Szerintem a vonzás törvénye azt jelenti, hogy kitalálsz magadnak valamit, vágysz rá, elképzeled, minden sejted arra koncentrál és az életedben megtörténik EZ....
    Mélyebben:Koncentrálsz, odafigyelsz, vágysz rá. . (innentől a könyvek és a saját tapasztalatom nem egyezik)A könyvek szerint bevonzod azt, amire vágysz, mint egy mágnes.Sőt sok helyen még azt is elképzeltetik veled, hogy NAGY MÁGNES vagy.

    A saját tapasztalatom az, hogy az ember koncentrál, odafigyel, kidolgozza a terveit, vágyik, álmodozik...
    Mivel arra figyel, amit el szeretne érni, ezért olyan dolgokat fog ÉSZREVENNI, amit elképzelt.
    Miért? Mert arra figyel. Arra a helyzetre, arra a férfira-nőre, arra a munkára, arra a házra, autóra, stb...
    Odafigyelés kérdése.
    Nézd csak meg, hogy ha szerelmes vagy, akkor a szerelmedre jellemző ruha-autó-ház stb mindenütt fel fog tűnni... MIÉRT? mert mindig ő jár a fejedben, mindig mindenről ő jut eszedbe...
    A fókuszpontod azon van..és "jé, eddig észre sem vettem, hogy ilyen sokan járnak piros porshe-val..."
    )

    A sok spirituális gondolat sokszor elviszi az embereket attól, hogy valójában boldogok legyenek és elérjék azt, amire vágynak!
    Ezért is szeretném, ha egyre többen kinyitnák már végre a szemecskéiket és meglátnák:
    TI VAGYTOK A KULCSOK saját életetekben.

    Ki tehetne legtöbbet, ha nem ti???

    Ki tudhatná legjobban, hogy mi kell nektek, ha nem ti?

    Megsúgom ki...TI

    Szeretettel,
    Shardan
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_458276 (151)
    2008-02-17  19:37
  25. Torolt_felhasznalo_439127
    Torolt_felhasznalo_439127
    2008. február 17. 22:21152.

    Amikor arra gondolsz, hogy újra együtt vagytok boldogan azt a boldogságot érezd. Amit gondolsz és amit érzel az megvalósul.

    Ne kételkedj!Sikerülni fog!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_458276 (151)
    2008-02-17  19:37

Címlap

top