Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2008 októberi babák

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2008. január 16. 13:09

Sziasztok Lányok!

Akik a babaremélés időszakában vannak, azok már ismernek. Megjártam az elmúlt hónapokban pár topicot, sajna nem sok sikerrel.

Ismét új hónap és új remények.  

 

Várok ide mindenkit, aki 2008 októberre reméli kisbabája érkezését és azokat is, akik majd bizonyosak is lesznek ebben az örömteli hírben.

 

Osszuk meg egymással örömeinket, félelmeinket. Babásodjunk együtt!!!

  

 

őkell

  1. 2008. Április 3. 09:512401.
    Heti 5-10 perc sztem egyáltalán nem gáz. Az olyan kis idő, hogy meg se izzad az ember. Mondjuk én baromi régen szoliztam, még mikor 15-20 percet is bennt lehetett napozni a gépekben, hú, azt már lehet nem is bírnám. Más kérdés, hogy vajon heti egy alkalom elég a barnuláshoz?! Nem tudom ám, sose próbáltam, annó úgy csináltam hogy két hétig heti kétszer v. háromszor és színmegtartásnak utána heti egyet. De azt úgy utáltam ha két-három hetet kihagy az ember már fakul. De lehet hogy csak az én bőrőm ilyen béna. Önbarnítót nem próbáltad?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864815 (2400)
    2008-04-03  09:38
  2. Torolt_felhasznalo_864815
    Torolt_felhasznalo_864815
    2008. Április 3. 09:382400.

    Mivel a lelkiismeretfurdalásomnál csak a fenekem és a combom nagyobb, elkezdtem újra tornázni. Több mint egyhónapja nem csináltam

    A Réka dvd 3 trimeszterre van osztva, asszem a 2. résszel könnyebben fogok boldogulni. De jólesett, úgyhogy ennyit igazán megtehetek magunkért.

    Más. Leálltunk a szolitémával. Akkor abban maradtunk, hogy a heti 5-10 perc nem gáz? annyira fehér vagyok, hogy csak na. És nem akar jönni a jó idő

    Most név szerint nem készültem, de betegeskedőknek jobbulást, aggódóknak megnyugvást, a leendő - és már meglévő aráknak pedig sok-sok boldogságot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. Április 3. 09:242399.

    Sziasztok!

     

    Barifelhő! Sokmindenért jogos az aggódás mégha felesleges is, de a méretek miatt tényleg nem kell! Emiatt ne törd a fejed! Gondolj bele, hogy születéskor is egy, másfél kiló és akár 5-6 centi is lehet az időre született babák közt a különbség, mi szülők se vagyunk egyformára méretezve! Meg az uh is sokat tévedhet később is, azt mindíg mondta a doki is, főleg a kilósaccolásnál hogy nem kell azt véresen komolyan venni. Tökéletes kisbabád lesz, nyugi! Itt egy cikk is, ha ez még jobban megnyugtat: http://www.babazo.hu/9honap/20060824ameret.html

     

    Ga bi! Apukádnak jobbulást, esküvődhöz gratulálok!

     

    B.Mimi! Kisfiadnak jobbulást, valami vírust kapott el?! Neked meddig kell még kényszerpihin lenni? 

    Bruncsi! Neked is gratula az esküvődhöz!

     

    Tulipán! Jobbulást! Hol kaphattad el ezt a kórságot?

     

    Piramis! Hú, tényleg izgi időszak előtt álltok! Nagy bátorság kell szedni a sátorfát és másik országba költözni! Remélem simán megy minden. Nekünk is vannak svédbe rokonaink, jó sok magyar van kinnt.

     

    Mosolyka! Olyan 4D-uh-s helyet nem találsz, ahol doki vizsgál (esetleg a sajátod nem tud ajánlani, ha neki nincs)? Csak babamozinak én se vagyok híve, de a legtöbb helyen uh-doki is van, oda érdemes menni. Nekem két éve tök nagy szerencsém volt, akkor még nem volt ilyen sok 4d-s hely, nálunk a városban pl egy se, és másik megyeszékhelyre kellett volna utazni. Azt nem akartam volna, és pont a dokim is rendelt magának ilyen gépet, és tök örültem, hogy ő csinálja meg a magánrendelésen. Más dokihoz, más helyre nem mentem volna. Kétszer is vizsgált vele, alig kellett többet fizetnem érte, és nem számított plusz vizsgálatnak.

     

    Dorcibenő! Barátnődnek igaza van, szép egészséges babód lesz, felesleges vizsgálatokkal kár stresszelni magad. Lehet hogy én fogom fel túl lazán, de úgy érzem, hogy addíg jó, minél kevesebb vizsgálatra kell menni, mert ez talán azt jelenti, hogy minden renben van. Sokkal jobban bosszantana, ha kéthetente mindenféle vérvételre, ellenőrzésre miazmásra kéne járni.

     

    Képek aranyosak!

     

    Szép napot mindenkinek!

     

    Panna (10+1)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. Április 3. 08:522398.

    Sziasztok!

     

    Dorcibenő! Tegnap, anélkül, hogy olvastam volna az utolsó hsz-ed én is erre a döntésre jutottam. Végigolvastam minden info-t és rájöttem, hogy ha "neadjisten" pozitív lenne a teszt, nem lenne rám hatással. És úgy döntöttem, hogy egészséges babánk fog születni, nem fogok parázni és nem leszek pesszimista!

     

    Viragom! Tényleg nagyon klassz a felsőd! Én most cipővásárlási lázban égek. Láttam sok szépet, olcsóbbat/drágábbat, de mégsem tudok dönteni. Azt mondják, a teljesen lapos sem jó. És ha eddig a 7-8 cm-s sarokhoz voltam szokva akkor gondolom nem is tudnék benne járni.

     

    Angol turikban én is nagyon klassz cuccokat vettem, de ma újra el kell mennem, mert ugye csak szerdától lesz publikus az örömhír és addig még 3 napra való dolgozós ruhát be kell szereznem

     

    Ja, és meg vagyok őrülve egy poncsóért vagy egy vastagabb stóláért. Mert nemsokára már lekerül a bőrkabát, de akkor is kell valami. De egyszerűen nem találok sehol

     

    Képzeljétek, tegnap megnéztem, hogy mit kaptam a védőnőtől és volt benne egy kis Felicitas-os könyv, amiben sok okos dolog van (szoptatás, szülés, hogyan vegyünk babakocsit stb.) és a végén egy kupon, amit a 3. trimeszterben beválthatok ajándékcsomagra Ti is kaptatok ilyent?

     

    És még azt is megtudtam, hogy még itt is van kismamatorna (munka után!!), sőt 4D-s ultrahang is! Már csak egy C&A és egy H&M hiányzik Ja és egy aquanatal foglalkozás

     

    előzmény:
    Youcó (2397)
    2008-04-03  08:38
  5. 2008. Április 3. 08:382397.

    Jó reggelt Lányok,

     

    Tulipán a VIII. ker-ben a Baross u-ban van du. és este is kismama torna.

     

    Gratulálok az uh képekhez és eredményekhez... nekem is lassan meglesz, holnap megyek.

     

    Mi ma reggel eljátszottuk a férjemmel a csavard fel a szőnyeget, mert a tisztítóba visszük.

     

     

    12+0 

    előzmény:
    tulipán1981 (2391)
    2008-04-03  08:11
  6. 2008. Április 3. 08:342396.

    Sziasztok lanyok!

     

     

    Viragom kosz a kavet. Aszem ma nemcsak virtualisat iszom :)

    Mindenkinek nagyn szep az UH kepe. Nekunk meg nincs :( A 12 hetes UH-nk apr 16 ra van programalva. Remlem akkor kepet is kapunk. 

     Viragom a polod es a pocid is szuper. Sajna az enyem startbol nagyobb volt :( Majd hozok en is kepet az uj nacimban. Ma hanyingeresen ebredtem. Remelem elmulik.

     

    Puszi mindenkine es szep napot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. Április 3. 08:252395.

    Sziasztok!

     

    Nagyon sokat írtatok, mióta nem jártam bent.

    Gyarapszik a 12. hetes uh-ok száma, szuper. Az émelygés és a hányás nekem sajna még jó barátom, főleg este. Lassan már elmúlhatna. Én már kismama gatyóban járok, mert más egyáltalán nem jön rám. A csípőm is szélesedett, a régi csípőfarmereim fel se jönnek.

    Egy amiért aggódom (a paramami típusba tartozom ), hogy az én kis Mazsolám csak 4,3 cm volt 11+3 naposan. A könyvekben, meg másoknál ugye sokkal nagyobb számok szerepelnek. Ugye nem baj, hogy ilyen pici a törpincs? Mert a feje alaján pont egy héttel nagyobb. 17-én megyek dokihoz, neki is felteszem majd a buta kérdésem, de az még olyan messze van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. Április 3. 08:232394.

    Sziasztok! Lányok, hogy milyen sokat írtatok!! Nagyon aktívak vagytok. Én is kezdek jobban lenni, ritkul az állandó émelygés, hányni meg csak 1x tudtam. A héten kicsit elfoglalt vagyok, mert ugye szombaton esküvő. Nem lesz nagy buli, de azért van vele meló. Közben apukám kórházba került, talán ma hazaengedik és akkor eljönnek az esküvőre, párom lemegy értük Szegedre,

    Bruncsi: Gratulálok az esküvőhöz, sok boldogságot!

    Olyan édes uh-kat mutattok és szép pocikat. Nekem is van már egy kicsi.

     

    Torna: valakik/k kérdezték a munkaidő utáni tornát. A szomszédban lakó dolgozó kismamák a Brendonba jártak (azt hiszem a Váci útra), mert ott este 6 után volt torna. Én is szeretnék majd járni kismama jógára és kismama tornára, de az orvos és a védőnő is azt mondta, hogy majd a 16. hét után. És a doki fog igazolást adni arról, hogy tornázhatok.

     

    Kismama ruhák: Virágom nagyon szép felsőt vettél és jó ára is volt. Szerintem ahol  még érdemes szétnézni azok az angol turik, ha nem zavar, hogy onnan van a ruha. Anyukám 800 Ft-ért talált nekem egy fekete alkalmi kismama nadrágot. Majd Pesten is szétnézek. Csomószor még az eredeti angol címke is rajtuk van, és általában jó állapotban vannak.

     

    Szép napot nektek:

    Gabi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_108818
    Torolt_felhasznalo_108818
    2008. Április 3. 08:122393.

    Sziasztok lányok!

     

    Hú milyen sokat írtatok, nagyjából azért visszaolvastam.

    Tegnap reggel voltam védőnéninél, kaptam kiskönyvet. Nagyon aranyos volt, a páromat is behívta, majd egy órát volunk nála, majdnem lekéstük miatta az esküvőnket!

    De legalábbb ezen is túlvagyunk!

     

    Mondtam neki hogy nincs hányingerem, semmi rosszulléét, erre azt mondta hogy valószínűleg kevesebb méreganyag volt felhalmozódva a szervezetben, minta annak aki sokat hány.

    Láttam a képeket, van akinek már mekkora pocija van!Csak ámulok, nekem még nem látszik semmi.

     

    9+6

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_864815
    Torolt_felhasznalo_864815
    2008. Április 3. 08:122392.

    Na jó, főzöm én ma reggel a kávét Mennyi is kellene? Vagy ötven csészeosszátok be

    Hát lányok, tényleg nem lenne rossz valahova dobbantani, mert ha így haladunk, pénzügyileg kivitelezhetetlen lesz a 3 gyerek! Pedig én is és a férjem is dolgozunk, nem igaz, hogy ez nem elég egy normális saládi életre! Annyira bosszantó, hogy egy ilyen helyzetben senki sem csinál semmit odafent. Azon csámcsognak, hogy melyik hogy káromkodik. Kit érdekel, csak sinálnának már valamit!!!!! Hú a tegnapi híradón elfakadt az agyam, megint nem kell nézni egy dadrabig...

    Bocs a kifakadásért, de néha tényleg elkeserítőnek érzem a helyzetet. Megyek reggelizni, meg szerzek valahonnan pozitív energiátMa reggelre torna volt a terv

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. Április 3. 08:112391.

    Sziasztok Lányok!

     

    Jobban vagyok, tegnap 38 lázam volt, de a nődokim megnyugtatott, hogy ez a vírus kimegy gyorsan belőlem. Egész nap vedeltem, ma reggelre sokkal jobban lettem, igaz totál gyenge vagyok, a mosógépbe nem bírok bepakolni...

     

    Virágom: nagyon szuper a kismama felsőd!!! És milyen jó áron vetted! Egyébként annyira kihasználják a kismamákat, nem tartom normálisnak, hogy egy tök sima felső 7-8 ezer ft...

     

    Edu: tényleg jó az UH képed! Gondolom mindenki nézegeti a magáét naponta 100szor.

     

    Torna: miért nincs munka utáni időben kismama torna??? Nem értem. Minden csak délelőtt van. Azt hiszem elkezdem itthon a kismama DVD-t (netről le lehet tölteni ) , amíg nem találok valahol időben elérhető tornát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. Április 3. 00:052390.

    Sziasztok Lányok,

     

    Edu! Nagyon cuki a kis babszemed Kész kis emberke.

    Én ma is vízszintesen töltöttem a napot, csak wcre mehettem ki Ráadásul tegnap hívtak az oviból ,hogy a kisfiam rosszul érzi magát, szegénykém az egész du-t és estét végigokádta,ma meg egész nap feküdt. Nagyon nem szerencsés ez a hetünkNa jól van nem siránkozok Nektek tovább, puszi és jó éjt mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. Április 2. 19:082389.

    Jó persze, nem a mostani időszak a legjob a költözésre, de szerintem jó a változatosság, a gyerekeknek is sokat számít egy másik környezet.

    Nekem pl. az unokatestvéremék spanyolországban laktak vagy 7 évig, a gyerekek ott jártak ovodába és ott kezdték az iskolást is, és nagyon sokat jelentett egy másik nyelv- ill. kultúra megismerése. Itthon pedig spanyol kéttannyelvű iskolába jártak, plusz még itthon megtanulták még egy idegen nyelvként az angolt. Én úgy érzem, nem lesznek elveszett emberek.

     

    És szerintem Batunéknál és tuti, hogy majd Piramiséknál is sokat fog ez az időszak jelenteni.

     

    Oké, hogy nincs a közelben a család, aki segítsen, de szerintem ez egy izgalmas időszak lehet az ember életében.

     

    Amúgy én sem vagyok odáig a hidegért, de bevállalnám. A férjem már évek óta a skandináv országok valamelyikébe szeretne nyaralni menni, de eddig valahogy nem jött össze. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920416 (2388)
    2008-04-02  18:55
  14. Torolt_felhasznalo_920416
    Torolt_felhasznalo_920416
    2008. Április 2. 18:552388.

    Brrrrrrrrrr... én nem szívesen költöznék oda! Úgy utálom a hideget! Ott sokat van hideg, nem?

    Piramis én azért sem irigyellek, mert pont most költöztök, nem lehet könnyű nektek.  

     

    Én már úúúúúúúúúúúúúúgggggggggyyyyyyyyyyy várom, hogy jó idő legyen, olyan mint például hétfőn, legalább. Annyira jó volt, hogy sütött a nap!

    előzmény:
    Youcó (2387)
    2008-04-02  18:31
  15. 2008. Április 2. 18:312387.
    Piramis nem is tudtam, hogy Svédbe költöztök.... Meló miatt??? Óh, hogy irigyellek.... én is olyan szívesen költöznék, csak én Spanyolországba... egy fél évig tanultam spanyolt, azután olyan hülye időpontra tették a folytatást, este 7-től lett volna, hogy nekem az már nem volt jó... de majd ha gyesen leszek folytatom a nyelvtanulást
    előzmény:
    piramis (2383)
    2008-04-02  18:03
  16. 2008. Április 2. 18:292386.

    Az egyik gyesen lévő kolleganám kötött ilyen biztosítást, és azt mondja, hogy nagyon jó.

    Én most kértem tájékoztatót, mert engem is érdekel.

     

    Itt tudjátok megnézni:

    http://www.aegon.hu/eletbiztositasok/elet_es_balesetbizt ositasok/baba_mama_program/

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. Április 2. 18:122385.

    Hát igen, már gondolkoztam rajta, mint írtam is! Úgyhogy valószinű nem csináltatom meg! - még ezen is izguljak?! 

    előzmény:
    piramis (2383)
    2008-04-02  18:03
  18. 2008. Április 2. 18:052384.
    Viragom: Nagyon ugyes pocid van:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920416 (2377)
    2008-04-02  15:27
  19. 2008. Április 2. 18:032383.

    Dorcibeno. Én valszeg nem csinaltattam volna ezt tesztet, ha nem koltoznenk most Svedorszagba, de en nyugodtan akartam elmenni. Allitolag ott kint dokival sem igen fogok talalkozni, max. vedonovel egyszer-ketszer, akarcsak Batunek.

    Szoval ha minden rendben eddig és ugyis havonta lesz uh, és a korod nem indokolja, nem muszaj ezt elvegeztetni... 

    előzmény:
    dorcibenő (2380)
    2008-04-02  17:45
  20. 2008. Április 2. 17:582382.

    Sziasztok!

    En is olvasgatlak, de valahogy irni ritkan van idom, surusodnek a tennivaloink a koltozes elott. Vasarnap este megyunk ki Stockholmba alberletet nezni, szerdan jovunk, addig anyosom vigyaz Annankra, plusz meg szombaton van egy vizsgam, meg a kov. szombaton meg egy, ugyhogy vege a tengernyi szabadidomnek.

    Nekem is genetikai vizsgalatot javasolt az orvosom, az istenhegyi gendiagnosztikai centrumban csinaltak meg, ez fizetos, 28000 penzbe kerult, jo alapos ultrahang (jo hosszan vizsgaltak) plusz vervetel, és feloran belul megvolt az eredmeny. Rendellenessegnek minimalis a kockazata, minden okes, meretei alapjan 12 hetesnek mertek (4 nappal nagyobb, mint amennyire eddig saccoltak), megkaptuk mi is a dvd-t, uh képet, nagyon megnyugtato volt.

    Egeszsegpenztarral szerzodesuk van, mi szamlat kaptunk a PatikaPenztar cimere es visszakapjuk a zset.

    En meg pocakfotot nem csinaltam meg, de aksit kene vegyek a gepbe, mert 3 ev utan bemondtak az unalmast.

    Youco, megertem, hoyg elcsabultal a kis bodyk lattan, de en is megvettem volna:) nagyon aranyosak (es joooo sokat vettel:) En is eloszedtem Anna kisbabacuccait, olyan pirinyok es édesek:) szerencsere eleve atvalogatva raktam el, ugyhogy nem is volt veluk dolgom. Persze ujszulott cuccokbol van uniszex, aztan csupa rozsaszin csajos:) latszik, hogy miket vettem meg a 15. het elott:)

    Mivel alaposan nem olvastam vissza, kerlek irjatok meg, kinek kuldjem az adataimat (Mosolyka?) és en is kerek excel tablat. Koszi, hogy faradozol vele.

    Ja azt nem is mondtam, hogy vasarnap mult egy hete, hogy irto makacs torokfajasom kezdodott, ma erzem jol magam elso izben, kicsit megijedtem, mert a strepsils meg se kottyant, aztan a gyogyszeresz adott egy septofort nevu szopogato tabit, ami bevalt szerencsere.

    Ugyhogy vigyazzatok a fagyival, meg a valtozekony idore figyeljetek, mert nagyon csaloka. En mar lassan 13 hetes vagyok.

    Na puszi mindenkinek, en lepek, mert hazajott apa és kitur a helyemrol:) 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. Április 2. 17:542381.

    Tulipán: mielöbbi gyógyulást kívánok! És tényleg sokat igyál, vizet, édeset (teát), és sósat is (leves)! Gyógyulj meg!

     

    Edu: nagggyon jó ez a kép!!

     

    Virágom: nagyon jó a felső, de a pocid !

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. Április 2. 17:452380.

    De hát én a genetikai tanácsadást hívtam fel, ami a klinikán belül van. Úgyhogy azért nem tudom hova kell mennem beutalóért! Nem baj, engem nem ráznak le ilyen könnyen, holnap bemegyek személyesen!

    Na de azóta gondolkoztam és beszéltem a barátnőmmel. Aki szerint hülyeség ez az egész.Ugyis megyek jövő héten a 12. heti uh-ra, és ha ott valami nincs rendben akkor elmegyek ide is, de akkor a dokim ugyis mondja, hogy mit csináljak. Szóval én nem fogok menni, mert nem lesz semmi baj a babókámmal!! és kész! Ja és megkaptam azt is, hogy mert biztos azon a hülye interneten olvastam össze-vissza mindent! -és milyen igaza van?!?!

    előzmény:
    Mosolyka (2367)
    2008-04-02  12:01
  23. Torolt_felhasznalo_920416
    Torolt_felhasznalo_920416
    2008. Április 2. 15:332379.

    Tényleg szita agyam van.

     

    Bemásoltam a Baby+Outlet-nek a honlapját. Elég baráti a nyitvatartási idő, van saját parkolójuk és BKV-val is egyszerű megközelíteni.

     

    http://www.babyoutlet.hu/

     

    Mostmár tényleg megyek, muszáj rendet raknom!

     

    Pusz!

     

    13+1 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_920416
    Torolt_felhasznalo_920416
    2008. Április 2. 15:292378.

    Jézus! Most látom csak a képeken, hogy milyen karom lett!

    Tisztára, mint egy díjbirkózó!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_920416
    Torolt_felhasznalo_920416
    2008. Április 2. 15:272377.
    Hopsz, lemaradtak a képek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. Torolt_felhasznalo_920416
    Torolt_felhasznalo_920416
    2008. Április 2. 15:252376.

    Sziasztok csajszik!

     

    Most értem haza.Kicsit elsétálgattam, voltam a Baby+Outlet-ben meg a DM-ben is.

    Nos, új hírek. A Baby+Outlet-ben nagyon szupi dolgok vannak! Azt mondta ott egy hölgy, hogy többnyire a Brendon kifutó termékeit forgalmazzák. Vettem magamnak egy felsőt, (Brendon) 6590-ről volt leértékelve 4490-re. Nagyon jó anyagú, hátul megkötős. És nem tudtam megállni, úgyhogy Pocakbabának is vettem, egy tündéri kis sapit , szintén leértékelve, 1990-ről 999-re, de csak 699-et kellett fizetnem. Rakok fel róla képeket.

     

    A Dm-ben megnéztem, hogy mennyibe kerül az a krém, amit én mondtam (Mama krém, Babylove márkájú) 699 Ft, van olaj is, az 799 Ft. Most én vettem egy másik fajtát is, "réell'e" márkájú (szintén csak a DM forgalmazza), 150 ml és azt írja, hogy 2 hét után látszik az eredmény, ha naponta legalább egyszer kenegetem magam. Ez 1499-be került.

     

    A képeken meg nem nézni ám a kupit, ma még nem csináltam semmit.

     

    Tulipán: gratula az Uh-hoz! Mielőbb gyógyulj meg! Jobbulást!

    Edu75: Nagyon édes a babócátok!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2008. Április 2. 14:432375.

    Köszi, nagyon édi!

     

    Eraka, írtam mailt, hogy nem tudom megnyitni a táblát

     

    Ja, képzeljétek a védőnő okt. 22. helyett 23-át számolt. Szegény gyerek. Vagy szerencsés hogy a szülinapja nemzeti ünnep lesz? Tudom, úgysem ettől függ, de érdekes,hogy apukám is 23-i, meg én is az öcsém elcsúszott 24-re

    előzmény:
    edu75 (2373)
    2008-04-02  14:32
  28. 2008. Április 2. 14:362374.

    Istenem!

    Mosolyka! Elment a tábla!

    előzmény:
    edu75 (2373)
    2008-04-02  14:32
  29. 2008. Április 2. 14:322373.
    Sikerült feltöltenem a tegnap kapott képet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2008. Április 2. 14:132372.

    Sziasztok lányok!

     

    Sajnos nem tudom végigolvasni az összes hsz-t, annyira rosszul vagyok, hogy csak gyorsan írok pár sort.

     

    Tegnapi UH: 47 mm és már mozgott, még a fejét is megvakarta. Az uramnak is nagyon tetszett.

     

    Más: egész éjjel hánytam, hasmenés, hőemelkedés: kalici vírus. Beszéltem a védőnővel, annyit tehetek, hogy sokat iszom, banán, sós kaják, pihenés.  Elvileg 1-2 nap alatt lemegy, azt mondta a babára már nem lehet ártalmas, csak figyeljek oda a sok folyadékra és a vitaminokra, mert minden kiment belőlem.

     

    Van valakinek tapasztalata ebben? Nekem még soha nem volt, de ez nagyon durva!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2008. Április 2. 14:052371.

    Mosolyka!

    Elküldenéd az e-mail címedet?

    Lányok! Na dícsérjétek a táblát, míg nem láttátok!

    előzmény:
    Mosolyka (2368)
    2008-04-02  12:04
  32. 2008. Április 2. 12:372370.
    integrált tesztet a Géndiagnosztikán is csinálnak, az istenhegyi úton, www.gendiagnosztika.hu
    előzmény:
    Mosolyka (2367)
    2008-04-02  12:01
  33. 2008. Április 2. 12:222369.

    Sziasztok!

     

    Nekem ma lett meg a 12.heti véreredményem, minden oké. 11 hetes 3 naposra mondta a babát. Ez múlt het szerdai levétel volt. Nem tudom, hogy ez milyen teszt, mi a neve, de ingyen vették le az izotóp laborba, csak beutalót kellett kérni. Az uh. nekem 7000 Ft, de azután mindig fel kell mennem a nőgyógyászatra, és hivatalossá kell tenni. De jó, mert nagyon rendes mindenhol mindenki. Mondjuk a főorvos a dokim, lehet ez is közrejátszik.

     

    MA voltunk egy homeopátiás előadáson a védőnénik szervezték, nagyon jó volt. Én már régen is használtam, ezentúl is fogom, mert nekem használt. Össze lehet állítani egy kis házipatikát, aminek jó, ha van itthon. Mert hát tuti, szombat délben jön ránk valami nyavalya, akkor meg hova menjen az ember? 

     

    Előkerültek nálam is a kifogyott gatyók, kijjebb kellett vennem az egyiken a gombot, de még sokáig jó lesz. Csak combba, meg fenékbe iszonyú nagyok, de hát a pocim már tartja. 

     

    Erzsi!

    12+6 Én még mindig az eredetihez számolom.

     

    előzmény:
    Mosolyka (2368)
    2008-04-02  12:04
  34. 2008. Április 2. 12:042368.

    Darabos vagyok ma is  De megtudtam egy fontos dolgot a toxoplazmózisról, amivel talán valakiknek újat mondok.

     

    Azt mesélte a védőnő, hogy nála minden kismama úgy szerezte a fertőzést, hogy volt a kezén valamilyen seb és ott került be a kórokozó pl:

    - virágföldből

    - halpucoláskor

    - fasírozott-készítéskor

    - vagy állatról.

     

    Hm? Én ezt nem is tudtam!

    előzmény:
    Mosolyka (2367)
    2008-04-02  12:01
  35. 2008. Április 2. 12:012367.

    Nyugi, még megfordulhat

     

    A családtervezőnél nem a genetikára gondolt? Mert pl. nálunk a Genetikai laborban kell jelentkezni a tesztre. De hogy az nálatok ingyenes???

     

    Közben döntöttem: jövő szerdán megyek 12. heti ultrahangra, ha minden rendben van és nem ikrek, akkor csütörtök-pénteken megcsináltatom az integrált tesztet, kerül, amibe kerül.... Vagy Pesten vagy itthon.

     

    Nagyon jó cikket találtam itt: www.downszures.hu

     

    előzmény:
    dorcibenő (2366)
    2008-04-02  11:37
  36. 2008. Április 2. 11:372366.
    Igen rájöttem! Mondom, hogy ez nem az én napom!
    előzmény:
    Mosolyka (2364)
    2008-04-02  11:27
  37. 2008. Április 2. 11:352365.

    Na, utánanéztem a neten ennek a tesztnek. -nem hagyott nyugodni. A klinikán ingyen elvégzik, de nagyon bunkók voltak. Közölte a csaj, hogy kell egy uh és egy vérvétel, és minderre beutaló. Mondom kitől kell beutaló, hát onnan a klinikárólna családtervezőtől. Azt sem tudom ki, mi az! És kihez kell mennem!? Gyors kapcsolra az uh-t, hogy jelentkezzek be, és majd ugyanarra a napra vérvételre is. De hogy vérvételre hova azt nem tudom. Egy írtó bunkó öreglány az uh-án alig akart időpontot adni, és megkérdeztem tőle a beutalót is, erre:  erről nem tud, de azért kérjek, és lecsapta a telefont. Próbáltam visszahívni az elöző csajt, de nem veszi fel! Ja, és én amúgy nem is odajárok, hanem a Megyei korházba! Ugyhogy totál káosz!! áááááááá

    Most nem tudom mi van!

    A dokimnak nem akarom mondANI, mert ugyis azt mondja hülyeség! Bár hozzá megyek a 12 heti uh-ra, lehet elküld vérvételre is? Jaahhhj, ez nem az én napom! Már tudtam ezt reggel, mikor majdnem elvágódtam a fürdőben!

    előzmény:
    winchike (2362)
    2008-04-02  11:20
  38. 2008. Április 2. 11:272364.

    A tábla Erakánál van!

     

    Nekem minden megoldás jó

     

    Köszönöm az info-kat lányok.

     

    Az integrált teszt nálunk ezt tartalmazza:

    12. hét körül uh vizsgálat (úgyis megyek jövő szerdán hüvelyire, hagyományosra) + ugyanekkor vérvétel, majd 16. héten újra vérvétel. 30eFt körül van, de legalább helyben. Azt mondta a védőnő, hogy az első vérvételnek a 12. hétig meg kell történnie.

     

    Most megnézem a pesti lehetőséget is (köszi Edu!!!)

     

    Dorcibenő! Az övleszorító házilagos megoldásánál szerintem ugyanarró beszélünk, csak Te gombot említettél én meg patentot

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864815 (2363)
    2008-04-02  11:20
  39. Torolt_felhasznalo_864815
    Torolt_felhasznalo_864815
    2008. Április 2. 11:202363.

    hahó csajok!

    csak gyorsan, sutyiban

    Szóval nekem nem jön be az emailos forma. Úgyhogy levédtem a bemoldalam, és ha mosolyka elküldi nekem a táblát, kirakom. Természetesen azt is vállalom, hogy frissítem, ha van időm. ő tudni fogja a jelszavam, és akkor aki itt akarja megnézni, megteheti. Ok?

    Én láttam egy 4D-s debreceni dvdt, de az nem csak mozi volt. Bizony minden szervét lemérték, kis szívét vizsgálták...Ismerősnek ott derült ki, hogy veseelégtelensége lesz a gyereknek. Szerintem minden a hely profizmusán múlik, hogy ki csinálja...Na menek ebédeltetni lassan...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2008. Április 2. 11:202362.
    Nem a vérvételre gondoltam Az Uh-ra ahogy Edu is írta. De az is lehet hogy nálam van fogalomzavar De nekik is 30e pénz volt.
    előzmény:
    dorcibenő (2361)
    2008-04-02  11:02
  41. 2008. Április 2. 11:022361.
    Hogyhogy nagy élmény volt az integrált teszt?? Az nem egy vérvétel? Teljesen összezavarodtam!
    előzmény:
    winchike (2359)
    2008-04-02  10:52
  42. 2008. Április 2. 10:582360.

    Kiskatica: engem is megnyugtatott egyik barátnőm, hogyha megmaradt a baba a betegségtől is, akkor egészséges, stramp kölyök lesz!

     

    Nem is tudom melyikőtök írta a fogadtatást, de az elején velem sem sokan törődtek, de én nem hagytam magam, és már örülök, mert mindenki nagyon aranyos, és örülök, hogy ide tartozom! És tudom, hogy milyen nehéz minden hsz-ra reagálni.

     

    Húúú, tiszta szita az agyam! Valaki írta az integrált vizsgálatot! Tényleg csak a 12. hétig lehet levetetni. Bár nem tudom, hogy akarom-e, de kedden leszek 12. Kérdés: rendelőben csinálják, vagy magán helyeken? Kell beutaló? Bár nem bp-i vagyok, de talán ez egységes! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2008. Április 2. 10:522359.

    Sziasztok!

    Tegnap megjött a toxoplazma eredményem és minden Ok Van két macsekom a kertben kicsit aggódtam hogy ne legyen bajunk tőlük.

    Az integrált vizsgálatot nekem a kolléganőm istenítette, nagy élmény volt nekik, azt mondta sokkal jobb mint a 4D és hogy szakszerűen el is magyaráztak nekik mindent.

    Ezt a párnás megoldás még nem tisztázódott le a fejemben de mindjárt megnézem a Brendon oldalán miről is van szó.

    A táblázatért le a kalappal előttetek csajok!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2008. Április 2. 10:352358.

    Szia!

    Én is kiakadtam az áron, és azért mondtam, hogy más megoldás kell. Jó alaposan megvizsgáltam a képet, hogy "működik" és én is arra jöttem rá, hogy fogok egy párnát és egy anyagcsíkot rávarok, majd a csík másik oldalára gomblyukat csinálok és a párnára gombot rakok. Így ha beülök, bekötöm az övem és a hasnál lévő részen áthúzom az anyagot és odabombolom. Úúúha, remélem érted, hogy gondolom. Végülis a te ötleted is majdnem ilyen!

     

    Táblázat: kérlek ne röhögj, de egy kukkot sem értek ebből. Úgy látszik nekem is megy el az eszem, mint ahogy többen írták már! Mi lesz velem a vizsgaidőszakban??? Na, mindegy! Annyit tudtam kivenni, hogy kell az emil címem! - ha jól értettem. Elküldöm priviben!

    előzmény:
    Mosolyka (2333)
    2008-04-01  19:51
  45. 2008. Április 2. 10:292357.

    Szióka mindenkinek!

     

    Jó régen jelentkeztem én is, de sajna meló is van, vizsgám is volt, úgyhogy nem sok időm volt hírt adni magamról. De azért mindig ide kukkantottam, hogy elolvassam, kivel mi újság.

     

    Hát lányok, nagyon-nagyon szépek a fotók a kis bébikről és pocikról. és örülök, hogy mindenkinek nagyon jó eredménye lett. Én valószínűleg átcsúszok november elejére, de azért maradok itt, mert már olyan jó kis társaság jött itt össze, és hát előbb is születhet. Ma vagyok elvileg 8+5 és két hét múlva megyek uh-ra és dokihoz, és akkor ott majd pontosítanak, ha kell. És a legjobb, hogy újra láthatom a babókát, mert már olyan rég nem láttam.

     

    Pocak már nekem is növöget, bár még rámjönnek a régi gatyáim, de már nem túl kényelmes. Lassan nekem is el kell kezdenem nézelődni. Krémem nekem is avonos van, de eddig még nem nagyon vetettem be, de ahogy itt írtátok érdemes korábban elkezdeni, így esténként ráveszem magam, bár engem még mindig erősen kínoz az alvás, és van hogy ha hazamentem alszom estig, majd onnantól tovább reggelig.

     

    Nagyon sok puszi a két hölgyeménynek, akik bevállalták a táblát, és a listát. Nagyon ügyik vagytok! 

     

    Mostantól igyekszem többet jönni, hogy ne maradjak ki a fontos dolgokból. Szép napot mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2008. Április 2. 10:162356.

    Sziasztok Kismamák!

     

     

    Gratulálok azoknak, akik voltak már a 12. heti genetikai ultrahangon.

     

    Nekem átrakták az integrált tesz időpontját csütörtökről tegnap estére, de örültünk, mert így két nappal elöbb mehettünk. Mondták előre, hogy az ultrahang is benne van az árban (25.000,-Ft.), de arra nem számítottunk, hogy átváltanak 4D-re, és még fényképet és dvd-t is kaptunk róla! 6,68 cm, Nt: 1 mm. Olyan megható volt, hogy elsírtam magam. Ficánkolt, fogta a fejét és át is fordult. Hétfőn azért el kell mennem a kórházi ultrahangra is, mert az orvosom csak azt fogadja el.

     

    Mindekinek kellemes napot és jó munkát kívánok! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2008. Április 2. 09:552355.
    Ja, és még vmi! Köszönöm a sok krémes, olajos tippet!
    előzmény:
    eraka (2352)
    2008-04-02  09:51
  48. 2008. Április 2. 09:542354.
    Ja igen, ha lányunk lesz Cs. Csenge lesz a neve  Fiúnevekkel bajban vagyok, mert szinte minden ismerősünknek fia van és kilőtték azokat, amelyikek tetszenek.
    előzmény:
    Mosolyka (2353)
    2008-04-02  09:52
  49. 2008. Április 2. 09:522353.

    Sziasztok!

     

    Karácsony: annakidején Pinki kezelte a táblát, most Eraka és én. Még nem beszéltük meg, hogyan tovább.

     

    Az Excel-es tábla készen van, mert a tündér Eraka tegnap megcsinálta!!! Viszont egységes csak akkor lesz, ha mindenki ugyanazokat az adatokat írja meg. De nem akartam elvenni senkitől annak a lehetőségét, hogy plusz info-kat írjon magáról. Sajnos az Excel ide feltéve (bem-re vagy a fórumra), túl kicsi lesz, én ezért csináltam listát. Szerintem az e-mail-re kiküldés lenne a legjobb.

     

    Kiskatica! A fogadtatásért ne szabadkozz!!! Megszoktam, hogy legtöbbször olyankor érek ide, amikor épp nincs itt senki

     

    Mai fő hírem: voltam védőnőnél! Senki nem volt előttem, de kiderült, hogy rossz volt a kiírás és pénteken kellene mennem. Kértem, hogy írják meg most azt a kiskönyvet, mert már szóltam a főnökömnek, hogy később megyek be. A csaj nagyon rendes volt, mindent elmondott, kár, hogy nem hozzá fogok tartozni

     

    Kaptam tájékoztató füzetet az integrált vizsgálatról is, most nagyon agyalok rajta, hogy megcsináltatom. 30 eFt. De akkor a 4D ultrahangról lemondok, mert azt mondják, ott nem diagnosztizálnak, csak "mozizni" lehet.

    Nektem mi a véleményetek az integrált vizsgálatról? Érdemes? Szerdáig döntenem kell, mert a 12. hétig le kell venni a vért.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864815 (2350)
    2008-04-02  08:53
  50. 2008. Április 2. 09:512352.

    Sziasztok!

    Szóval csajok!

    Tegnap unatkozós napom volt a munkahelyemen, gondoltam jobban átlátom a dolgokat időrendben. Nekiláttam a táblinak. Annyit szeretnék kérdezni, hogy kitenné-e vki a bemoldalára, akinek jelszóval védett, hogy titkos legyen. Így talán a titkolózók is többet elárulnak magukról. Továbbiakat nem hiszem, hogy tudom vállalni, mert a tegnapi egy kivételes nap volt munkahiány szempontjából. De szerintem ezután nem nagy munka kitöleni néhány cellát. A mai és tegnap esti neveket is beleírtam és Karácsony te is benne vagy! Írjon, aki vállalná és kitenné, elküldöm neki e-mailben.

    Laraa a nyaki redő a leleten NT rövidítéssel jelenik meg, majd a 12. heti UH-on.

    Nálunk a férjem a 2. randinkon kijelentette, hogy ha neki lánya lesz, Lorának fogják hívni. Azóta volt időm hozzászokni (8 év) és most már tetszik is, annak ellenére, hogy én kicsit hagyományoabb nevet szerettem volna. A fiúnévvel viszont bajban vagyunk, de azért nem sürget annyira még az idő!

    Erika 12+5

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. Torolt_felhasznalo_864815
    Torolt_felhasznalo_864815
    2008. Április 2. 08:532351.
    Ja, ma kereken 13 hét
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. Torolt_felhasznalo_864815
    Torolt_felhasznalo_864815
    2008. Április 2. 08:532350.

    jó reggelt!

    Karácsony, üdv újra, remélhetőleg egész terhességedre kibetegeskedted magad, és mostmár minden rendben lesz! Mosolyka kezdte el a táblát, mostmár eraka is benne van, írj valamelyikőjüknek. A táblával kapcsolatban az exceles nekem is jobban tetszik, de persze nem dumáltam, mert nem én csináltam Végülis csinálhatjuk azt, hogy megbeszéljük, hogy egy jelszavasított bemoldalon legyen, mondjuk a Mosolykáén, és egy jelszót bárki meg tud jegyezni, a pinkiét is tudtuk. Azt csak egyszer kell elküldeni mindenkinek, és bármi aktualitás van, ő ott tud frissíteni.

    Mosolyka, utólag is bocs a fogadtatásért, de tudod, itt indenkit szeretünkm_anika: ha csak egy héttel korábban szülök, én sem leszek októberi, egy pillanatig se aggódj. Ha itt érzed jól magad, maradj itt!

    Én eddig testápolóztam, most Debrecenből hozatok barátnőmmel dm-es krémet és olajat. A nagy pocira meg valami gyógyszertáti extra kellene. Sokan dícsérik a bebe termékeket, nálunk van egy patika, ahol kb kéthavonta van akciójuk, egyet fizet kettöt kap, persze így sem olcsó, de mindent a babáért

    dorcibenő nem akartalak stresszelni, megnyugtattam magam, hogy jelentkezett volna akkor a gond,és átvészeltük!

    mosolyka, az övterelésen én is gondolkodom, és én sem vagyok annyit hajlandó adni érte!

    Hát mi sem úgy állunk hogy eltetessük a köldökzsinórvért, én több százezezer forintra emlékszem, egyszer megnéztem itt a neten valahol. Reméljük nem lesz rá szükség... 

    előzmény:
    Karacsony (2349)
    2008-04-02  08:21
  53. 2008. Április 2. 08:212349.

    Sziasztok !

     

    Huha , jo sokan vagyunk . Visszaolvasni eselyem sincs

     

    Remelem a "regiek " emlekeznek meg ram

     

    Igazoltan voltam tavol , annyit hanytam ,hogy mar ketszer voltam korhazban . Most mintha egy kicsit javulgatnek , de meg nem merem elkiabalni

     

    A tablazatba en is jelentkeztem , de senki nem kert tolem  adatot ,ez ugyben .Kinek kell irnom ?

     

    10+4

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2008. Április 2. 08:042348.

    Sziasztok lanyok!

     

     

    A mult heten egy kis szabin voltunk a parommal es nem igazan ultem a gepnel, de azert futtaban mindig elolvastalak.  Mi jol vagyunk, elkeszultek az analiziseink is. Szerencsere azzal is minden rendben. Varjuk majd apr 15 korul a 12 heti UH-t.

     

    Minden ujnak sok sok puszi. Isten hozott titeket. Tenyleg nagyon sok baba lesz :)

     

    Tegnap vettem magamnak egy szuper terhes nacit uj, de a turkaloba, nagyon kedvezo aron. Kb olyan 5 euro.  Tok szuperul nez ki.

     

    Kremet Mustela-t hasznalok, nem tudom nalatok lehet-e kapni. Elegge draga...

     

    Kosz a tarkoredo informaciot, nem tudtam en se mit jelent.

     

    Viragom a pocid nagyon ugyes :) Es mindenkinek gratula a szep UH fotokhoz.  

     

    En kislanyt szeretnek a ferjem meg kisfiut. Megvannak a nevek is de meg nem veglegesek: Andras es Zsanett.

     

    Vigyazzatok magatokra, szep napot

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. 2008. Április 1. 23:102347.
    nekem is rengeteg ismerosom szult az elmult 3 evben es mind kislanyt, igy legalabb vehettem olyan kis edes csajos cuccokat.
    előzmény:
    Panna81 (2345)
    2008-04-01  22:21
  56. 2008. Április 1. 23:092346.
    most jut eszembe, hogy sztem en sem oktoberi leszek, mert okt 3-ra vagyok kiirva es a kisfiam is 3 hettel korabban jott, talan most is korai baba lesz
    előzmény:
    m_anika (2343)
    2008-04-01  21:11
  57. 2008. Április 1. 22:212345.

    Sziasztok!

    Végre gép elé kerültem! Örömmel látom milyen szép számban vagyunk! Mennyi gyönyörű kisbaba fog születni az ősszel!

    Üdvözlet és gratula a mostanában csatlakozóknak.

    A táblázat lehet exceles-email-es, vagy bemoldalas, nekem jó, ami a többségnek. Majd Mosolyka, neked küldjek még adatot, vagy Eraka, neked?

    Próbáltam mindent visszaolvasni. Nagyon ügyik vagytok, már láttam sok helyen kisrugik, nevek, minden megvan a babóknak! Hú és a pocakos fotók is helyesek! Sztem lassan mindenki készíthetne, a 12-14. hét úgyis amolyan forduló a kövi trimeszterbe.

    Batun! Én is szóról szóra írhattam volna a hsz-ed, én is irigykedek a lelkesedésért, meg én is a fiamon élem ki a vásárlási ingerem! Emléxem annó én is meg voltam már őrülve, hogy valami babás dolgot vehessek, szerecsémre csomó barátnőm szült akkor, így az ő babáiknak vehettem aranyos cuccokat.

     

    Krémek! Pár hete én is felvetettem a témát. Sztem minél előbb jó elkezdeni. Ártani biztos nem árt. Nekem annó használt. Avonos is, Dm-es is, sima babaolaj, mindent kipróbáltam. A lényeg sztem hogy rendszeresen ápoljuk jó zsíros krémmel.

     

    Köldökvér! A fiamnál nagyon rá voltam kattanva a témára, ezer százalékra mondtam, hogy levetetjük, még az árát se sajnáltam volna, de minél többet olvastam, és érdeklődtem, annál inkább elbizonytalanodtam. Nem tudom mennyi benne az üzlet. Mivel akkor nem csináltattuk meg végülis, most se fogom. Remélem nem bánom meg...

     

    Övlehúzó! Akinek kell, esetleg nem próbáljátok meg használtan beszerezni? Bár nem tudom mennyire tartósak és megbízhatóak ezek a biztonsági dolgok használtan, de lehet jobban megéri.

     

    Ruhák! Aboriginal-ban vettem most három felsőt is, 10 e-et fizettem össz-vissz. Mindegyik kicsit hosszabb fazon, nem klasszikus kismamás, de jól hordható. Dokinál is jobb szeretek hosszabb felsőben lenni, azért kellett már beszerezni. Már lassan én is gondolkozom valami gatyón, több helyre is utazunk a kövi hónapban, nem szeretném ha egyik napról a másikra kényelmetlen lenne a farmer.

     

    Torna! Sztem akinek problémamentes a terhessége, az nyugodtan tornázzon. Azért egy kis mozgástól nem lesz semmi baj! Sőt! Már én is visszakértem a Réka-dvd-t, neki is állok talán végre. Kállai is megvan, talán pont abban láttam még hasizmot is, de lehet hogy már rosszul emlékszem.  Talán azt ar részt nem kell erőltetni.

    Magassarkú: én még hordom, meg fogom is, élvezem hogy még nőcis lehetek egy darabig . Nagy pocival már biztonságosabb a kisebb sarok, meg nyárra majd egy tutikényelmes papucs kell a hosszú sétákhoz.

    Plonki! Nekem méhszájat ellenőrzött, meg kenetet vett a doki első terhesgondozáson. De ez eléggé különböző, hogy kinek mi a menet.

    Petrus! Örülök hogy jobban vagy, kis Petrának meg sok gyógypuszi!

    B.Mimi! Remélem nem lesz semmi gond, pihenj sokat!

    Munkahelyen megmondtam a múlt héten a "tényállást", ari volt a főnök, bár nagyon nem lepte meg sztem, mert szoktunk beszélni, és tudta, hgoy a két gyerkőc között valsz nem fogok visszamenni. Viszont sikerül megjátszani, hgoy visszavesz aktívnak, elmegyek szabira, és utána meg kiíratom magam táppénzre. Sok sikert akik mostanában mondják meg!

    Na asszem a kisregényem befejezem.

    Magunkról nem is tudok sok újat írni, egy hét jó, egy hét kevésbé, tök nem tudom mitől, néha puffadok, néha nem, változékony vagyok mint az időjárás!

    Amúgy ma 9+6, haladunk...haladunk...

    Sok puszi mindenkinek, és szép estét!

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. 2008. Április 1. 21:122344.
    Jajj Mosolyka lehet ugy van de nem érdekel!Itt jobban érzem magam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2008. Április 1. 21:112343.

    Batun ti naon arik vagytok velem!Tényleg nem tudom mikor jön a babóca majd jön ha jönni kell Okt. vége Nov. eleje!

    Viyi magadra magatokra!

    Pussza:Ani

    előzmény:
    batun (2337)
    2008-04-01  20:16
  60. 2008. Április 1. 20:382342.

    nálunk az Emma nem tetszik kedvesemnek, de ebben (sem) engedek a családnak pedig nincs beleszólása a névválasztásba, ez a mi 'feladatunk" nálunk is anyunak a Levente nem igazán jön be, de ez van, majd megszokja, már ha fiunk lesz

     

    az a baj, hogy én sem merek még a nem hiányában vásárolni, pedig olyan jópofa kis rucikat láttam.... mondjuk nekem a szívem a kislány felé húz, a férjem is azt mondja, tuti, hogy lányunk lesz.... no, majd meglátjuk

    előzmény:
    batun (2341)
    2008-04-01  20:28
  61. 2008. Április 1. 20:282341.

    ezek mind nagyon tetszenek nekem is, Sára is, csak a paromnak nem, nalunk o  a szuk keresztmetszet, minden nevet megvetoz, amit szeretek. A Felixen kb az egesz csalad kiakadt, de majd megszokjak. Eloszor a Domira sem reagalt anyam tul jol, de azt is megszerettek.

     

    előzmény:
    Youcó (2339)
    2008-04-01  20:22
  62. 2008. Április 1. 20:242340.
    szerintem alkat kérdése a stírák... van, aki hiába kenegeti, mégis lesz és van aki meg nem kenegeti és nem is lesz.... én majd talán amikor már nagyobb lesz a pocim akkor kezdem el kenegetni... én anno a gyógyszertárban vettem valami krémet, asszem német volt, már nem emlékszem a nevére
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2008. Április 1. 20:222339.
    Nekünk a Levente a fix név, az már az első terhességnél megvolt, a lánynév ugye a Lili volt, de tudod, hogy miért, de az kiesett... illetve a Sára volt még nyerő csak az nem megy a vezetéknévhez, úgyhogy nyert az én kedvencem az Emma
    előzmény:
    batun (2336)
    2008-04-01  20:10
  64. 2008. Április 1. 20:202338.
    Az Avon-os kremet en is tudom ajanlani, azt hazsnaltam elso terhessgem alatt es egy csikom sem lett a hasamon. A szoptatasnal annal tobb, de azok is eltuntek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. 2008. Április 1. 20:162337.

    m_anika, ha nem oktoberben fogsz szulni, akkor sem tagadunk ki

     

    előzmény:
    m_anika (2328)
    2008-04-01  15:30
  66. 2008. Április 1. 20:102336.

    nalunk ez a ketto nev eselyes volt az elso gyereknel:) vegul nyert a Domonkos.

    Nalunk most fiu Felix, lany Bori.

    A Felix abbol a meggondolasbol is, hogy vegre ki tudjak itt is ejteni a nevet. A Bori fix, azon nem vacilalunk. 

    előzmény:
    Youcó (2334)
    2008-04-01  19:58
  67. 2008. Április 1. 20:082335.

    sziasztok,

    latom, milyen sokan vagyunk marNEm csoda, hogy nem tudok visszaolvasni mindent.

    Irigylem az elso babasok lelkesedeset! Visszaolvastam a regi forumomat, ahol az elso babat vartam. Minden percemet lekototte a babavaras, most sajnos nincs ennyi idom vele foglalkozni es a gondolattol is rosszul vagyok, hogy ujra babakocsit kell keresgelni, mert a reginek kitortem a kereket... Egyszeruen nem gyartanak olyat, amilyet en szeretnek.

    Gratula a sok jo uh eredmenyhez es udv az ujaknak!

    Koldokzsinor vert en szivesen levetetnem, mert sosem lehet tudni mi lesz, ne ezen muljon a gyerekem elete, de sajnos nem engedhetjuk meg magunknak jelen allapotban. Nagyon remelem, hogy nem lesz ra szukseg!!!!

    Annyira edes babaruhakat lattam ma egy leertekelesben, foleg kislanyosokat, de nem merek meg venni, mert biztos fiam lesz! Erdekes, ha aranyos fiu ruhacskat lattam volna, bizti megveszem Igy kenytelen voltam kielni magam a kisfiam reszere vasarlasban.

    Szerintem a tablazat lehtene kicsit egysegesebb,  szerepeljen pl: nick, szules varhato ideje, hanyadik gyerek, fiu/lany, ha mar tudjuk majd, korhaz. Doki nevet talan kihagyhatjuk, majd konzultalnak, akik egy korhazba tartoznak. szerintem nem baj, ha itt megjelenik a forumban.

    de ez csak egy velemeny

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. 2008. Április 1. 19:582334.
    nekünk a lánynév Emma a fiúnév pedig Levente
    előzmény:
    Mosolyka (2333)
    2008-04-01  19:51
  69. 2008. Április 1. 19:512333.

    Sziasztok, újra itt.

     

    Eraka: imába foglalom a nevedet, hogy megcsináltad a táblázatot!! Hogyan haragudnék vagy sértődnék ilyenért? Pont ma javasolta Petrus, hogy csináljak egy táblázatot, amit kiküldhetnék e-mailekre és akkor mindenki könnyen elő tudja szedni. Ő rendelkezésre is bocsátotta a mail címét a fórumtagok részére. Ja, és hogy lehetne időrendben. Én meg arra gondoltam, hogy ha beteszem Excel-be, akkor rá lehet szűrni szülés dátuma szerint, lakhely szerint, kórház szerint, minden szerint. De megelőztél .

     

    Szóval akkor közvéleményt kutatok:

     

    mi legyen:

     

    - elkülditek az e-mail címeteket és mindenki megkapja az Excel táblát (bizonyos időközönként mondjuk a "rendszergazda" frissíti - vagy akinek új info-ja van, az körbeír a többieknek és mindenki beírja maga - na ez bonyolultabb)

    - legyen a tábla valakinek a bemoldalán - mert a "titkos" táblába talán több dolgot elárulunk - + időnként kerüljön ki a nyilvános lista is a fórumra?

     

    Én az elsőre szavazok

     

    Hibi! Ahogy a listában láthatod, van aki már tudja a születendő gyermek nevét Nálunk a fiúnév okoz gondot, de úgyis lány lesz Mondjuk, ha kiderül, hogy ikrek, akkor is gondban leszek

     

    Dorcibenő! Tegnap láttam meg a Brendon oldalán azt az övterelőt. Hát hogy az mekkora parasztvakítás!!!! Már bocsánat a kifejezésért. Nagyon jó ötlet, de hogy ennyi pénzt elkérjenek érte!! Belegondoltam, és szerintem simán meg lehet csinálni házilag: fogsz egy ülőpárnát (kb. 200 Ft), rávarrsz egy pántot patenttal (ezt még akár kézzel is), a párnát az ülésre teszed, ráülsz és az övet lepatentolod a párnához. Szerintem ugyanazt a célt szolgálja. Én ki fogom próbálni. Extra: A párnát az üléshez lehet kötözni.

     

    Egyszerűen felháborítónak tartom, hogy azért, mert tudják, hogy a kismama (vagy a kispapa) mindent megtesz a jó közérzetért/biztonságért, így lehúzzák a népet. Márpedig ugye szép ruhákat is szeretnénk venni, ha már bálnák leszünk (bocsánat!!), akkor az ember lánya legalább csini szeretne lenni. De ha spórolnánk is, apuka azt fogja mondani,hogy vegyük meg a kismamanacit meg a kényelmes cipőt meg a szép ruhát sokezerért. (holott a bekerülési ára a töredéke!)

     

    Bocsánat a kiborulásért.

     

    M_anika! Ne vedd fel,hogy nem köszöntöttek a novemberiek. Egyszerűen képtelenség mindig, mindenre reagálni. Lehet, hogy elsiklottak a hsz-ed felett vagy bármi más oka is lehetett. Pl. amikor én jelentkeztem be itt a jó hírrel, engem sem fogadott üdvrivalgás, nem szóltak a fanfárok, nem volt dobpergés  Bár itt akkor épp a reménykedők / már nem reménykedők voltak többségben. Szóval biztos nem akartak megbántani!!

     

    Eraka! Sógornőm javaslatára én már a 8. héttől kenegetem magam. Bár biztosan alkati kérdés is. Észrevettem,hogy a bőröm mindenhol szárazabb, úgyhogy erősen igénylem is. Néztem a Nivea babaolajat, az útmutató szerint segít a striák megelőzésében is. Így hát vettem a Müller-ben Bübchen Baby Öl-t (750Ft 400 ml), szerintem ennek is ugyanolyan jónak kell lennie. Napraforgóolajat és köömvirágkivonatot tartalmaz. Egyébként van még a Motherlove-nek is ilyen olaja/kenőcse, 120 ml 3eFt.

     

    Na, kész a kisregény  Bocsánat

     

    előzmény:
    dorcibenő (2332)
    2008-04-01  19:21
  70. 2008. Április 1. 19:212332.

    Sziasztok!
    Üdv az újaknak!

    Na lányok ma vettem bandázst a brendonban, 2500 ft volt. Rossz hír, hogy szerintem a kigombolt gatyót nem igazán tartja, csak, ha a cipzár tart, viszont jól takar! És nagyon kedvesek voltak a boltban. Kaptam egy pontgyüjtő kártyát is (olyan mint a smart kártya), egy csomó újságot (régebbiek, de ingyéé voltak), naptárt, pzs-t, katalógust. (na, mindegy, csak egy kicsit meglepődtem!) Ja, és megnéztem, hogy kocsiba mennyibe kerül az az övelterelő kismamáknak, mert engem már piszkál a biztonsági öv. Hááát, nem olcsó 9980 ft. Azt hiszem valami mást kell kitalálnom!

     

    Kiskatica: most aztán engem is jól beparáztattál, én is pont 8 hetesen vírusos torokgyulladásban szenvedtem, amit láz is követett, 38 fok feletti lázzal! De nem szabad izgulnunk, Nem lesz semmi baj! Gyönyörű, egészséges babánk fog születni, úgyanúgy mint mindenkinek itt a topicban!!!

     

     Eraka:krémmel kapcsolatban: lassan én is elkezdem használni, és az Avonból fogom rendelni, mert nem túl drága és sok ismerősömnél bevált.

     

    Laraa: a tarkóredőt 12 hetesen mérik, és a down-kór szűrése. 

     

    Jó pihit mindenkinek! 

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. 2008. Április 1. 19:202331.

    A tarkóredőt a 12. héten mérik, és azt nézik, hogy nem down kór gyanús e a gyerek, a nyakán mérik a redőt, vagy valami ilyesmi:)

    NEkem hüvelyi+hasi Uh is volt, valakinek csak hüvelyit csinálnak.

    Remélem tudtam segíteni:)

    előzmény:
    Laraa1 (2330)
    2008-04-01  17:36
  72. 2008. Április 1. 17:362330.

    Sziasztok, újra itt vagyok!

     

    Lehet butaságot fogok kérdezni, de mivel első babó, még kicsit tudatlan vagyok a "fogalmakkal" kapcsolatban.

    Mi az a tarkóredő? Hogy mérik? Már annyiszor olvastam, ahogy irtátok, de én nem találtam ilyet a papírjaimon. Vagy először nem néznek ilyet?

    Mégegyszer bocsi, ha hülye a kérdés.

     

    11+4

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. 2008. Április 1. 15:432329.

    SZiasztok! NA, ma megjártam a 12. heti UHT:) 53 mm, és a tarkóredő 1.6 mm:)

    Képet mellékelek, nem nagyon tudok most visszaolvasni, mert szegény Zsombi beteg lett:( Ti már gondolkodtok a neveken?

    előzmény:
    Plonki (2327)
    2008-04-01  14:14
  74. 2008. Április 1. 15:302328.

    Sziasztok Lányok!

    Ma voltam a védönéninél és csütörtökön 2 órára kaptam idöpontot!Remélem nem jön közbe addig neki semmi és akkor már én is kaphatok kiskönyvet!

    Eraka,Mosolyka!

    Még csak a szobabicót próbáltam fél órát addig jó is volt de utánna kicsit fájt a pocim!Tehát valami mégsem jó majd kevesebb ideig tekerek hátha ugy jó!

    Mosolyka:Én már tényleg nem tudom mikor fogok szülni,de nagyon remélem még Októberben és hozzátok fogok tartozni mert a másik fórumban a kutya nem szólt hozzám hiába írtam még a táblázatba sem tettek be.Pedig leírtam minden adatot!Még csak nem is üdvözöltek!Ugyhogy köszönöm hogy befogadtatok és szóbaáltok velem is! Ha a dokim nem téved akkor ma vagyok 9hetes!Ha téved akkor 8+3!De ez ugysem ö határozza meg hogy mikor szülök hanem a babóca! 

    Pussza mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2008. Április 1. 14:142327.

    a "ne" kimaradt...sorry...

     

    ne forogna.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. 2008. Április 1. 14:142326.

    Sziasztok

     

    Én holnap megyek az "első" terhesgondira, eddig még csak az a "0." UH volt.

    Most tudom meg a múltheti vér-vizelet eredményét...

    Ilyenkor fog most valami vizsgálatot csinálni????

     

    Védőnővel csak telefonon tudtam beszélni, annyira be van táblázva, jövöhétre tudunk majd időpontot egyeztetni, akkor kapok kiskönyvet.

    Nekem is előre szólt, hosszú lesz.

     

     csak forogna ennyire a gyomrom........

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2008. Április 1. 13:012325.

    Én igyekszem már most minden nap használni, de este annyira fáradt vagyok, hogy arra sincs energiám, hogy bekenjem magam. Tesómtól kaptam egy Weleda olajat kifejezetten terhességi csíkokra (http://www.weleda.hu/termekek.htm), igyekszem majd minden nap használni. De szerintem is alkati kérdés is, hogy kinek használ igazán.

     

    A cipzáramnak már esélye sincs, hogy ne lecsúszott állapotban legyen, egyre jobban idegesít. (persze annak örülök, hogy nő a poci ) Jön a tavasz, nagykabátot nem vehetek fel az irodában... a bandázst még nem merem felvenni, mert egyből rájönnének, hogy miért van rajtam...és még két hétig titok a hír.

     

    winchike: majdnem  egyidősek vagyunk, én ma vagyok 10+4. Ma megyünk UH-ra, a férjem is látni fogja a babót. (remélem így lesz, és nem tűnt el a baba!!!!)

    előzmény:
    eraka (2322)
    2008-04-01  12:43
  78. Torolt_felhasznalo_920416
    Torolt_felhasznalo_920416
    2008. Április 1. 12:552324.
    Tulipán: te nem ma este mész UH-ra? Ha igen, akkor megy a drukk!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. Torolt_felhasznalo_920416
    Torolt_felhasznalo_920416
    2008. Április 1. 12:532323.

    Csak bekukk, mert nagytakarítás kellős közepén vagyok és 9 óra óta csak a fürdőszobát tudtam kitakarítani. Olyan borzasztó szaguk van a tisztítószereknek.

     

    Aneska: hát én nem tudom megszokni, hogy a párom nincs itthon velem. Volt olyan munkahelye, hogy váltott műszakba ment dolgozni (nappal-éjszaka-2 nap szabi), és akkor is nagyon nehezen viseltem, hogy nincs itthon. Kicsit könnyebb volt, mert tudtam, hogy hajnalban hazajön. Én nagyon nem szeretek egyedül lenni. Te hogy bírod, hogy csak hétvégén van otthon???

     

    Papnetimi, winchike: üdv közöttünk.

     

    barifelho: biztos szép nagyok lehettek már. Nem kaptál képet?

     

    eraka: én mindenhol azt olvastam, hogy a terhességi csíkok elleni krémet legjobb az első hónapoktól kezdve használni. Viszont... sajnos van akinek alkati adottság (én ide tartozom), hogy akármivel kenheti, akkor sem használ. Mióta megtudtam, hogy Pocakbabánk van, azóta kenegetem magam. A DM-be vettem, Babylove márkájú azt hiszem. Azt viszont nem tudom, hogy mennyire használ!

     

    Na pusz! Majd este visszanézek még!

    13+0 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2008. Április 1. 12:432322.

    Azt szeretném kérdezni, hogy ti mikor kezditek el a terhességi csíkok elleni krémet, és fogtok-e használni. Aki már használt, melyiket érdemes? 

    Tudom, hogy még korai, de nekem a nadrág derekánál annyira száraz a bőröm és kipirosodik, hogy kellene rá vmi. Szerintetek? Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2008. Április 1. 12:172321.

    Sziasztok LÁnyok!

    Üdv az újaknak! Tényleg jó sokan vagyunk már Én megint megszívtamItthon fekszek, mert megint elkezdtem vérezgetni,voltam dokinál azt mondta, hogy vagy kórház, vagy otthon döglődök egy hetet, úgyhogy most nagyon el vagyok keseredvesokat kell innom, magnézium szedés és vízszint.

    csak szegény kisfiamat sajnálom, mert ő meg anniyra hozzászokott, hogy minden nap viszem valahova ovi után

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2008. Április 1. 12:052320.

    Viragom: nagyon ritkán van hogy végigkíséri a terhességet, de ne izgulj, neked is hamarosan elmúlik. Azért nem pont a 12. hét betöltésénél lesz vége mindenkinek. A 14. hétig szeritnem te is túl leszel rajta.

     

    Katica: tuti nincs gond ne aggódj.

     

    Winchi: üdv és gratula

     

    Na megyek is mert mindjárt odaég az ebéd.

    Petra 13+1 (tegnap rosszul írtam)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2008. Április 1. 11:312319.

    Sziasztok Kismamik!

     

    Már egy ideje olvasgatlak benneteket és gondoltam én is csatlakoznék a csapathoz.

    Október 25-re várjuk Manócskánkat első baba első unoka lesz, szóval mindenben az első Hűen szüleihez akik szintén mindenben elsők voltak a családban

    Én a lakodalmas kutya kategóriájába sorolnám magam, az elején nagyon sokat voltam rosszul most kb. 3-4 naponta hányok végig egész napokat. Homeós bogyóim vannak, meg ha nem felejtem el Magne b6. Mellette mamivitamint is szedek persze. Már 10 kg-t fogytam de van honnan.

    Tegnap voltunk dokinál nagy élmény volt, hogy milyen virgonc gyerekünk van, forgott csápolt egyfolytában Tegnap talán már jobban tudatosult bennem, hogy ott van a pocakomban és ilyen izgága!

    Fehérváron fogok szülni ha jól láttam senki nincs a környékről?

     

    Szép napot!

    Winchi

    10+3

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. 2008. Április 1. 11:262318.

    Sziasztok Kismamik!

     

    Most jöttem haza a védőnőtől, megkaptam a kiskönyvemet.  Hú, jó sokat, 35 percet voltam bent. De ott az ember idegrendszerével játszanak. Vártam egy órát, mire rámkerült a sor, aztán megint egy órát arra, hogy az orvos aláírja, meg lepecsételje a papíromat.  Irt beutalót a vérvételre, mennem kell a körzeti orvoshoz meg a fogászatra pecsétért, legközelebb meg majd ápr. 29-én vissza hozzá. De oda már három napi hideg élelemmel megyek, az biztos. Na csak tájékoztattalak benneteket a fejleményről, megyek, és végre eszek valamit.

    Szép napot mindenkinek !!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2008. Április 1. 10:442317.
    Sziasztok!

    Csak gyorsan elmesélem a híreket! Most voltam uh-on. CRL 43 mm a tarkóredő 1,1. A crl alapján 11 hét 3 napos. A szonográfus azt mondta, minden rendben van. Van 2 keze, 2 lába és egy feje, ami jó nagy annak 64 mm a körfogata.

    Most megyek 1/2 12-re védőnőhöz, majd utána írok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2008. Április 1. 10:412316.

    Csajok! Ti megszámoltátok mennyien vagyunk?

    40-en csak a tábliban!!!

    És akik nincsenek még benne!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. 2008. Április 1. 10:142315.

    Elég érdekes alkat vagyok, nekem is mindent fel kell próbálnom. De az a farmer úúúgy tetszik. Lehet, hogy lesz egy utam Pestre. Úgyis egy csomó minden kell(ene)

     

    Papnetimi! Üdv köztünk és bocs, persze kifelejtettelek a listából. Pedig felírtam. De valamit nem értek. Ha okt. 20-án szülsz, akkor nem 9 hetes vagy, hanem már 11 (neem?) Ez nem kötözködés ám!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864815 (2313)
    2008-04-01  10:01
  88. 2008. Április 1. 10:112314.

    Ez most nagyon nem kerek számú hsz-ben lesz, de most van rá időm és már nagyon ráfér a frissítés

     

    Alexa3: okt. 22., van már egy kislánya, tünetmentes

    Aneska: okt 11., 4. babáját várja, 2 kisfia és 1 kislánya van.

    Batun: okt. 3., Angliában él, Bp. Szent Irmében szül, van egy kisfia

    Barifelhő: okt. 22., 28 éves, 1. baba lesz, Bp-n lakik, Szent Imre kórházban szül Fülöp doktornél, uh-ra árp. 1-jén megy újra

    Barbi77: okt.20, 31 éves, Szigetszentmiklóson lakik, Bp. SOTE I. Női Klinikán szül, gyeden van, kislánya Imola 2006.06.06-án született, Elevitet szed, rosszullétei nincsenek

    B.Mimi: okt. 28., Bp, XIII. ker., MÁV kórházban szül, bátyus júliusban lesz 6 éves, féltestvér 14 éves nagyfiú, Elevit-et, B6-ot szed, heti 3x biciklizik, gyalogol, émelyeg, fagyival kúrálja magát

    Bözsi77: okt. 9., Hajdúszoboszlón él, Debrecenben szül, 1. babáját várja

    Bretty: okt. 15., 1. baba

    Bruncsi: okt. 28., 1. baba

    Chiccomicco: okt.22., 2. babáját várja

    Dorcibenő: okt. 21, Pécs, 1. baba, 2. terhesség, 12. hétig utrogestant szed, +folsav, vas, magnézium. Szigorúan pihen, férjezett

    Dzsuz: okt. 6., Bp. XI. ker-ben lakik, Szent Imre Kórházban Dr. K. Évánál szül, 1. babáját várja 

    Edu75: okt. 12., Bp, XVI. kerületben lakik, Kistarcsán a Flór Ferenc kórházban szül Dr. Kovács Rékánál, 1. babáját várja, naponta szed folsavat, néha Gravidát is, dolgozik, álomkór miatt ritkán tornázik

    Eraka: okt.10, 1. baba, Keszthely, PCOS, Elevitet szed, otthon tornázik dvd-re. majd...

    Gabi79: 1. babáját várja, árpilis 5-én lesz az esküvője!

    Gatta@cat: okt. 09. Veszprém, 1. babáját várja, márc. 29-én féjhez ment

    Haloween79: okt. 29., Bp. XI. ker., Szent Imrében szül, 1. baba lesz, nemét még nem tudják, nevek: Luca, Koppány, Gravidát szed, 12. héttől úszni jár majd

    Hibi: okt. 9., Bp. IV. ker, Péterfy, Zsombor fia ápr. 20-án lesz 1 éves,

    Youcó: 33 éves, Bp. XIII. ker, SOTE I. Dr. Sziller Istvánnál szül, 1. baba (1. lombikra), 

    Kiskatica: okt. 9., 27 éves, Karcag, 1. babáját várja

    Kicsigyufa: okt. 20., Marosvásárhely, 1. babáját várja

    Kovane: okt. 10., Sarkadon lakik, Gyulán a Pándy K. Megyei kórházban szül Dr. Párducz Lászlónál, 1. baba lesz, nevek: Karolina, Bettina, József, szed: 3*1 Magne B6, 1 Folsav, 1 Centrum, Metfogamma 2*850 mg az inzulinrezisztencia miatt, 12. hétig 3*1 Utrogestan, 20. hétig 3*1 Duphaston, C vit. 1*600 mg

    Lag: okt. 17., Bp. Jahn Ferenc kórház, 2. babáját várja, kistestvér nyáron lesz 2 éves

    Laraa1: okt. 17., 25 éves, Miskolcon él, 1. babáját várja, Elevitet szed

    M_anika: okt. 8? nov. 4? Hatvanban él, de nem szeretne ott szülni, 1. babáját várja, tünetei: émelygés, cici- és néha hasfájás

    Mbogica: okt. 28. 30 éves, Angliában él, 1. szülés lesz, ikreket vár

    Mosolyka: okt. 22., 33 éves, 1 babáját várja, néha tornázik, Elevitet és Magne B6-ot szed, fejfájás, cicifeszülés van, pocak már látványos

    Liliann: okt.25, Bp. IV. ker, Szent István kórházban szül Dr. Arter Attilánál, 1. baba lesz, tünetmentes, nem tornázik, dolgozik

    Panna81: 2. babáját várja, kisfia Dávid augusztusban lesz 2 éves

    Párhuzam: okt. 29., 1. babáját várja, elején nagyon rosszul volt, már jobb

    Pepinka: okt. 10., Pécs, 1 babáját várja, folsavat szed, tünetmentes, 12 macskája van

    Petrus: okt. 08., Van már egy 2,5 éves? kislánya Petra, Elevitet szed,

    Piramis: 2. babáját várja, van már egy 2,5 éves gyermeke

    Pleione: 1. babáját várja

    Taita: Debrecen?, 2. baba lesz, kisfia febr. 28-án volt 1 éves

    Takinori: okt. 30. GYMS megye, 1. babáját várja

    Tulipan1981: okt. 24., Bp. XI. ker-ben lakik, Szent Imre kórházban Tasi doktornál szül, 1. babáját várja, Elevitet és C vitamint szed, mozgás csak 12. hét után

    szikra1: okt. 4., nyáron lesz 30 éves, Uzsoki kórházban  Dr. Jex Annánál szül, 1 babáját várja

    viragom22: okt. 8., Bp. XXIII. ker-ben lakik, Jahn Ferenc kórházban szül, 1. babáját várja, neve: Lilien vagy Tibor, már táppénzen van, tünetei: émelygés, hányinger, hányás, pocija már látványos, 12. héttől aquafittness-t tervez

    zuzo: okt. 07.

     

    Légyszi nézzétek át a listát, mert többeknél hiányzik még a szülés várható időpontja és egyéb info-k. Persze nem kötelező, csak ha gondoljátok, akkor küldjétek priviben (mert azt jobban tudom követni)

    előzmény:
    Mosolyka (2090)
    2008-03-26  10:40
  89. Torolt_felhasznalo_864815
    Torolt_felhasznalo_864815
    2008. Április 1. 10:012313.
    Általában kicserélik, de én még sosem mentem bele ilyenbe. Igaz, hogy 38 a méretem, tehát elvileg nem egy nagy nehézség rám ruhát kapni, de ami ránézésre jó, az a valóságban sosem. Úgyhogy én csak azt veszem, amit fel is tudok próbálni. De ezek a rucik szépek
    előzmény:
    Mosolyka (2312)
    2008-04-01  09:54
  90. 2008. Április 1. 09:542312.

    Most rábukkantam a neten egy új kismamaboltra: www.bboom.hu

     

    Egy farmer nagyon tetszik, ugye azért nem sok a 6.500,-Ft? De félek próba nélkül vásárolni, bár kicserélik, ha nem jó? Szerintetek?

    előzmény:
    eraka (2311)
    2008-04-01  09:46
  91. 2008. Április 1. 09:462311.

    Most sikerült visszaolvasnom, és jegyzetelnem pár szót...

    KisKatica! Úgy hallottam, hogy terhesség elején ha beteg vki, akkor vagy elmegy a bébi vagy egészséges lesz! Szóval ne aggódj, veletek van és makk egészséges!

    Virágom nagyon várhatod haza a párod! Sok boldogságot!

    M.anika félig felülés? Szerintem azt neeeeeeeeeee! A biciklizés csak amiatt veszélyes, hogy eleshetsz, szobabiciklin addig tekerhetsz, amíg a hasadat nem éred el a térdeddel. De azért csak óvatosan ne terheld magad!

    Üdv Timi közöttünk, gratulálok a bébihez!

    Erika 12+4

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864815 (2304)
    2008-04-01  08:23
  92. 2008. Április 1. 09:292310.

     Nekem még nincs meg az eredmény, csak abból gondoltam, hogy nyáron megnézettem, hogy voltam-e bárányhimlős, mert pöttyeim nem voltak, és gyerekek között bármikor elkaphatja az ember. Az eredmény pozitív lett, kérdeztem, hogy akkor megkaphatom-e a védőoltást, de mondták, hogy nem kell, mert védett vagyok. Jajh..... Ez a sok vizsgálat.... Az egyik akkor jó, ha negatív, a másik meg ha pozitív..... ÁÁÁÁÁÁÁ

     

    előzmény:
    kované (2278)
    2008-03-31  14:49
  93. Torolt_felhasznalo_864815
    Torolt_felhasznalo_864815
    2008. Április 1. 09:292309.
    És persze köszi a nyugtatgatást
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. Torolt_felhasznalo_864815
    Torolt_felhasznalo_864815
    2008. Április 1. 09:272308.
    Persze, voltam ügyeleten, mert persze hétvége volt, és azt mondta a dokinéni, hogy feküdjem ki, és ne szedjek semmit, és el is jöttem táppénzre. Majd még azért megkérdezem mégegyszer a nőgyógyászomat, de most megpróbálok nem aggódni, mert reggel óta szépen sajog a pocim. Szól a baba, hogy nyugi
    előzmény:
    tulipán1981 (2306)
    2008-04-01  09:15
  95. 2008. Április 1. 09:252307.

    Sziasztok!

     

    Mindenre biztos nem fogok tudni reagálni, pedig szeretnék

     

    A mai legnagyobb hírem: nem fáj a fejem! Köszi a tippet, a Belladonna-t én is kipróbálom!

     

    Aneska! Igazán nem akarlak paráztatni, de szerintem 2 Algo is sok. Én is brutál migrénes vagyok, nekem néha csak a vénás injekció szokta kivenni, de most inkább tűrök. Próbálj meg nagyon sok folyadékot inni, nekem a vizes borogatás, sötét szoba, csend, és a koncentrált mély légzés szokott segíteni valamit.

     

    M_anika! A www.timmermann.hu szerint október 8-án fogsz szülni. Szobabiciklizni lehet, és tornázni is, csak óvatosan. Nem szabad hirtelen hajolni, nagy súlyt emelni és a pulzus nem mehet 140 fölé. Én pl. megvettem a Kállai Ildikó féle terhestornát, az Alexandrában le volt árazva 990,-Ft-ra. 

     

    Dzsuz, tulipán! Tornázni nem csak a 12. héttől szabad, sőt. Bár én sem vittem túlzásba, azért szerintem kell egy kicsit mozogni addig is, mert akkorra már elkényelmesedünk és nehezebb nekiállni.

     

    Laraa: Van egy rossz hírem. Sajnos próbaidő alatt indoklás nélkül megszüntethetik a munkaviszonyodat. Szóval szerintem csak akkor szólj, ha már "bedolgoztad" magad, vagy úgy érzed, hogy megtartanak. Illetve ha valamilyen veszélyes munkát végzel, vagy éjszaki műszakba jársz, akkor el kell mondanod, ugyanis arra nem vagy kötelezhető.

     

    Kiskatica! Ne aggódj! Doki látott, ultrahangon minden oké volt, hát akkor? A magzatvízlevétel pedig mint tudjuk elég rizikós. De neked nincs is rá szükséged!

     

    Irigyellek benneteket az Aquanatal-ért, nálunk ilyen sajnos nincs. Szerintem ne aggódjatok, mert ahol ilyent tartanak, ott biztos kiemelten figyelnek a higiéniára.

     

     

    előzmény:
    Youcó (2305)
    2008-04-01  08:43
  96. 2008. Április 1. 09:152306.
    Egyébként mikor volt ez a betegség, voltál vele dokinál? Szerintem se parázz, de tény, hogy a terehesség elején a magas láz veszélyes lehet. De ha szedél rá gyógyszert, és kezeltétek, akkor tényleg nincs miért aggódnod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864815 (2304)
    2008-04-01  08:23
  97. 2008. Április 1. 08:432305.

    Kiskatica nyugi, no para, nem lesz semmi gond a babával.... Más is volt beteg a terhessége elején és egészséges babája van, emiatt ne izgulj.

    A magzatvízvételt pedig csak a 16-20 hét között csinálják, és csak indokolt esetben, ez pedig szerintem nem tartozik közé.

     

    Nyugi, nincs semmi baja babának, szépen növekszik odabent!!!! 

     

    Imádom az ilyen embereket, akik direkt paráztatják a kismamákat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864815 (2304)
    2008-04-01  08:23
  98. Torolt_felhasznalo_864815
    Torolt_felhasznalo_864815
    2008. Április 1. 08:232304.

    Jó reggelt lányok

    Hát én kicsit para vagyok, jöttem hátha ti megnyugtattok.  Tegnap este felhívtam közeli barátnőmet, hogy újságoljam a nagy hírt. Nagyon örült, meg minden, kapok majd kismama és babacuccokat, mert neki már nem lesz több.

    De!!!Amikor mondtam neki, hogy beteg voltam azt mondta, hogy vizsgáltassam ki a babát, hogy nem -e károsította valami. A tényállás: 8 hetesen egy hétig vírusos torokgyulám volt, egy éjszaka 38.5 lázam, amire fél algot vettem be és le is ment. Kb egy hétig fetrengtem, a közérzet miatt. Ami miatt akkor én is aggódtam, végigköhögtem az egy hetet, de szerintem ez esetleg a megtapadásnál okozhatott volna gondot, az meg már kiderült volna. És az ismerősöm azt mondta, hogy vizsglátassam ki a magzatvízből, hogy nem-e maradt valami!!!

    Nyugtassatok meg, hogy ebben semmi vészes nem volt, én említettem a dokinak, de meg sem kérdezte, hogy mennyire voltam beteg, és stb... Biztosan nem fogok magzatvizet levetetni 13 hetesen

    Más. Én is néztem már ezt a kismamarucis honlapot. Z bandázst azért zéztem a brendonban, mert 2500, és ha jól láttam véknyabb, jön a jó idő. És ez nekem keskenyebbnek is tűnik.

    Akismamatorna nálunk fél 4töl fél 5ig van, pont akkotr végzek a melóban, úgyhogy majd júliustól.

    virágom, ez olyan romantikus...

    Na megyek főzni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2008. Április 1. 08:202303.

    Jó reggelt Lányok,

     

    Én anno a Baross utcába (VIII.ker) jártam tornázni, de van a sote I-n is, csak ott asszem délelőtt.

     

    Gratulálok a közelgő esküvőkhöz.

     

    Huh, már 2,5 hete itthon vagyok, és még nem csináltam semmit, pedig anno olyan terveim voltak, hogy ha majd itthon leszek mi mindent csinálok, na ebből szinte semmi nem valósult meg. Lusta dög vagyok és csak punnyadok....

     

    11+5

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. Torolt_felhasznalo_480922
    Torolt_felhasznalo_480922
    2008. Április 1. 06:312302.

    Szia!

    Én is próbáltam a Belladonnát,de nekem nincs "időm" kivárni az eredményt.Gyerek korom  óta migrénes,frontos fejfájós vagyok.Jöhet hideg vagy meleg front egyforma rossz.

    Amíg nem voltam terhes volt,hogy 5-6 algó sem volt jó.Most azért 2-nél többet nem veszek be.

     

    A párod csak egyszeri alkalommal ment ilyen messzire dolgozni?

    Az enyém évek óta külföldön dolgozik,és csak hétvégén van itthon.Kibírható,csak akkor van 1 kis gond ha megzuhan az ember lánya lelkileg és nincs ki vígasztalja.

     

    Ja és nem akarlak elkeseríteni,de 1 kolléganőmnak nem múlt el a rosszullét csak a szülés után.Úgy kapta a beöntést,hogy közben a kezében volt a hánytál.

    De  ez egyéni.

     

    Gratulálok a gyűrűkhöz,meg a leendő esküvőhöz.

     

    További száp napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920416 (2299)
    2008-03-31  21:49

Címlap

top