Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2008 októberi babák

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2008. január 16. 13:09

Sziasztok Lányok!

Akik a babaremélés időszakában vannak, azok már ismernek. Megjártam az elmúlt hónapokban pár topicot, sajna nem sok sikerrel.

Ismét új hónap és új remények.  

 

Várok ide mindenkit, aki 2008 októberre reméli kisbabája érkezését és azokat is, akik majd bizonyosak is lesznek ebben az örömteli hírben.

 

Osszuk meg egymással örömeinket, félelmeinket. Babásodjunk együtt!!!

  

 

őkell

  1. Torolt_felhasznalo_864815
    Torolt_felhasznalo_864815
    2008. március 28. 11:582201.

    hahó csajok, gyors munkahelyi hsz uh előtt. Nem kell szabit kivenned a vizsgálatok miatt, mert elvileg törvényileg köteles elngedni a munkáltató a kismamát a terhesvizsgálatokra! Én ezt igy hallottam . Nekem csak a vasam alacsony, megyek is ma kiváltani a receptet, azt mondta a doki, szorulást okozhat, remélem nem rointja el az eddig noprmáléis emésztésem!!!!

    Az én fejem sosem fáj, most sem érzem , de a tieteknek jobbulást! Megyekmegnézni a babómat!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. március 28. 11:302200.

    Lefotóztam az uh képeket (bocsi, kicsit homályos lett )

     

    Lombik volt jan. 25-én, az első kép 02. 21-én készült a második pedig 03. 12-én

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. március 28. 11:282199.

    Sziasztok! Voltam védőnőnél. Nagyon kedves volt, mindenben segít, itthon is meg fog látogatni. Már most mondott egy-két nagyon hasznos dolgot és kaptam egy csomó mindent. 2007es kismamam újságot, de szerintem egész jók vannak benne. És egy ütemtervet is, hogy mikor mi fog következni. Lemázsált, de ugyanannyi volt, mint itthon :)

    Alacsony volt a vasam, de azt mondta, hogy a vörösvértestek jók. Így nem kell vasat szednem, egyek sók spenótot, céklát, húsit. Majd a legközelebbi labornál kiderül újra a vas. Páromnak is mennie kell vérvételre, mert meg kell nézetni a vércsoportját. Azenyém rh- és hátha az övé is az :)

    Nekem is rettenetesen fáj a fejem, de a védőnő mondta, hogy minden kismama erre panaszkodik. Én iszom sokat és próbálok friss levegőn lenni sokat. Ez a kettő segít.

    Gabi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. március 28. 11:082198.

    Sziasztok!

     

    Huh, jó korán keltetek Lányok, én ma kivételesen 3/4 9-ig durmoltam.

     

    Fejfájósoknak jobbulást kívánok.

     

    Batun, nekem tetszett anglia, jobban mondva london, igaz mi csak egy hétig voltunk (most febr. végén mentünk), de én maradtam volna tovább is. Tervezem, hogy még jún-ban vagy júl-ban jó lenne vissza menni, de Feri hajthatatlan, mert már akkor nagy pocim lesz, és félt, ezért megpróbál visszatartani. Annyira édes bébi cuccokat láttam kint, hogy jó lenne shoppingolni is egy picit. Láttam kint egy kislányon egy nagyon édes kis tavaszi kabátkát, megtaláltam itthon is egy next üzletben, banyek, 10.000 Ft volt.

     

    Lara, kitartást a mai naphoz.

     

    Én is a napokban akartam utána nézni a kismama bérletnek, mert azt akartam megnézni, hogy már kismamák is igénybe vehetik, vagy csak azután, miután megszületett a babó. De ezek szerint sehogy sem... Pedig tényleg nagy segítség lett volna. Arról nem is beszélve, hogy a tömegközelkedés megközelítése (metró pl) babakocsival kész kihívás.  Nálunk pl. nincs a lépcsőházban lift, nem tudom, hogy majd egy bevásárlás után hogy küzdöm fel magam a babakocsival meg a cuccal is az első (még szerencse, hogy csak ennyi) emeletre.

     

    Mi az a bandázs öv??? (bocsi a tudatlanságomért)

     

    Bruncsi no para, nekem sincs semmi tünetem, a múlt héten volt hányingerem, de már elmúlt. Nekem annyi az össz tünetem eddig, hogy vérzik az orrom. ez volt az első terhességnél is.

     

    Már én is kismama nadrágban járok, mert derékban nem kényelmesek a nacijaim.... mondjuk még itthon vagyok a bemcsinacik nagyon jók, de majd 2 hét múlva ha vissza kell mennem dolgozni, nekem is vennem kell egy új nacit.

     

    Piramis Neked is nagy puszi, látom a volt csapat lassan átkerül ide hihi

     

    Én eddig kétszer voltam uh-on és jövő héten megyek újra.

     

    Virágom nagyon édes a Babóca.

     

    Nekem még csak pocak fotóm van.... az uh képeket nem sikerült bescannelnem, itthon meg nincs scanner. Bocsi a pizsis képekért.

     

    11+1

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. március 28. 11:062197.

    szia, Batun, megertem, persze, en tudom, milyen amikor ropke par napra vagy itthon, mindenki latni akar:) tenyleg iszonyu szel volt, az nem jo, ha megbetegitett:(

    Eddig nem tudott jonni a ferjem uh-ra, de ma meglog a melobol es elvisz autoval, igy legalabb egy 4d-s uh-t latunk a kispottomrol egyutt:)

    erdemes beruhazni szep kismamanadragba, inkabb egy dragabb, mint ket ocska, az ember ugyis kesobb olyan ormotlan lesz, es szamit, hogy szepnek erezd magad a nadragban-ruhaban. Csak tenyleg sajna dragak. 

    Tenyleg hogy hatat forditott a picike:) nagyon edes, azok a kis potty kezek-labak:)

    Biztos izgulnek, ha nem lenne semmi hanyingerem az eleje ota, de ez akkor is olyan kellemetlen:(

     

    előzmény:
    batun (2193)
    2008-03-28  10:40
  6. 2008. március 28. 11:042196.

    Végre olyan szép idő van, azt hiszem kimegyek az udvarra egy kicsit a kutyámmal játszani! Talán még a fejfájásom is elmúlik!

    Mindenkinek szép napot! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. március 28. 10:522195.

    Sziasztok!

    Én is csatlakozom a fejfájósokhoz! -sajna. Ez a 3. napom így, fejfájással kelek, fejfájással fekszek. És nem merek beszedni semmit! Ráadásul tegnap még a hányinger is kerülgetett...., na mindegy, nem panaszkodom!

    Akinek nincs tünete ne izguljon, minden rendben van, csak van aki így, van aki úgy viseli! És én kicsit irigykedem is rájuk!

     

    Uh: nekem eddig 4 volt, mindegyik hüvelyi, mert úgy jobban látszik. Sajna a férjem nem tud eljönni a 12. hetire, mert annyi munkája van és d.e sehogy sem tud elszabadulni

     

    Gratulálok az uh-soknak a jó erdményekhez!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. március 28. 10:422194.
    nagyon edi a kis babocadjol hatat forditott
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920416 (2191)
    2008-03-28  10:33
  9. 2008. március 28. 10:402193.
    en 12 hetesen mentem eloszor uh-ra, de olyan szarul voltam elotte, hogy inkabb a szenvedessel voltam elfoglalvabiztos segitett volna a lelkemnek ha latom a picit. Vegulis gyorsan elszaladt az ido.
    előzmény:
    tulipán1981 (2189)
    2008-03-28  10:01
  10. 2008. március 28. 10:342192.
    Én ebben a hüvelyi uh-ban semmi problémát nem látok, ha a párunk is bent van. Ez nem egy fájdalmas dolog, és amúgy is látott már, nem? Ettől nem jön zavarba. Meg az ember amúgy is a monitort bambulja, nem az altájékát.
    előzmény:
    tulipán1981 (2189)
    2008-03-28  10:01
  11. Torolt_felhasznalo_920416
    Torolt_felhasznalo_920416
    2008. március 28. 10:332191.

    Sziasztok!

     

    Most jöttem meg az UH-ról.

     Olyan kis édes volt! Nagyon ficánkolt odabent. Most 56 mm, a tarkóredő 1,7 mm. Azt mondta az UH-s doki, hogy minden rendben van Babóval. Kaptam képet is.

     

    Visszaolvasok, mit írtatok tegnap este óta.

     

    Brigi+Babóka

    12+3

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. március 28. 10:292190.

    jo reggelt,

    en is csatlakozom a fejfajosok taboraba.

    Szerintem egy kis homlokureg gyuszit osszeszedtem otthon a nagy hideg szelben mert faj a homlokom par napja, mar folyik az orrom is.

    Nem olyan veszes, mint decemberben de azert kellemetlen ez a folyamatos fejfajas. Az ido is ilyen nyomci esos most nalunk

    A fogantatas datumat azert irtam, mert szoktak kerdezni, hogy milyen hosszu egy ciklus es ha hosszabb, mint a 28 nap, akkor szoktak annyi nappal modositani a peteeres idejet es igy a baba varhato erkezeset. Mivel nekem 3 ciklusom volt ossz-vissz a fogantatas elott es azok is nagyon valtozoak, gondoltam jobb ha megemlitem a dokinak a fogantatas idejet.  na ez igy eleg zavaros lett de sztem a fogantatas idejetol 38 het a terhesseg. 

    Piramis, voltunk otthon, bocs hogy nem jelentkeztem, csak rohantam dokitol a vedonon keresztul, uh-ra, laborba es meg a csaladot sem akartam elhanyagolni. HA augusztusban megyek haza par honapra, szules elott biztos lesz idom talizni

    Kismamaboltbol nekem nagyon bejott a 2in1 a Lovohaz utcaban, de eleg draga. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. március 28. 10:012189.

    Ez a letakarás tetszik! Én most viszem majd be először a férjem, nem tudom, hogy letakar-e vagy sem. Nem mintha még nem látott volna a férjem , de azért csak emberibb egy ilyen helyzetben...

     

    Én eddig kétszer voltam UH-n, elvileg a következő a 13. héten lenne tarkóredő (12+4 naposan), de van egy időpontom jövő hétre is, akkor leszek 10+4, nem hagyom ki, mert a lelkemnek nagyon jót fog tenni, ha megnyugodhat.

     

    Olyan furcsa, hogy valaki 12 hetesen megy először...el sem tudom képzelni, hogy lehet kibírni azt az időt...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_108818 (2187)
    2008-03-28  09:56
  14. 2008. március 28. 09:562188.

    Köszi lányok! Délután nyakamba veszem a várost és veszek egy nacit. Azt hiszem a Baross utcában kezdem a sort. Inkább veszek egy jó minőségűt, amit nyúzhatok, mint valami vacakot. Sajna jó árban vannak, de ez van, muszáj.

    Nekem a 7. heti az hasi volt, de ott ugye szinte csak a szívhangot hallottuk, Mazsola még csak egy "folt" volt. Én egyébként a Praxis rendelőbe járok, ahol ugye 4D-s uh-t is csinálnak. Oda a párom is bejöhet. Szinte minden nő hozza a párját. Mitöbb, nekem a dokim is mondta, hogy hozzam nyugodtan apukát is, hadd szokja a dolgokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_108818
    Torolt_felhasznalo_108818
    2008. március 28. 09:562187.

    Én eddig egyszer 7 hetesen, és április 15-én megyek a 12 hetesre....

    én magándokihoz járok, de engem is letakart...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_203561 (2185)
    2008-03-28  09:39
  16. 2008. március 28. 09:512186.

    Én egyszer, 5 hetesen, aztán még lesz 5 alkalom, ha ugyanúgy leszünk mint a fiamnál, 12, 18,  30, 35, 38 hétben. Itt a 30. hetes volt a 4d, azt lehet, hogy előbb kérem most, olyan sok idő van ott uh nélkül, kibírhatatlan lesz.

     

    Akinek van már vérvétel-eredménye, kinek milyen lett? Nekem van pár csillag, de nem sok értékkel vannak az adott tartományok alatt.

    előzmény:
    tulipán1981 (2184)
    2008-03-28  09:34
  17. Torolt_felhasznalo_203561
    Torolt_felhasznalo_203561
    2008. március 28. 09:392185.

    Én háromszor.

    Az első kettő a 6 ill. 9 héten hüvelyi volt, a 12 heti hasi.

    Legközelebb 3 hét múlva kell mennem a 15. héten.

    előzmény:
    tulipán1981 (2184)
    2008-03-28  09:34
  18. 2008. március 28. 09:342184.

    Nekem sem volt jelentős rosszullétem, csak egyszer volt róka, a hányinger az viszonylag gyakori, de kibírható. Most a fejem fáj sokat.

     

    Ti eddig hányszor voltatok eddig UH-n?

    előzmény:
    Liliann** (2180)
    2008-03-28  08:56
  19. 2008. március 28. 09:282183.

    Sziasztok!

    Kicsit eltuntem, de itt van edesanya es ilyenkor fenékig kielvezem a kenyeztetest:)

    Nekem kisse muloban a hanyinger, kopp-kopp

    tegnapelott voltam uh-n, lattam a kis pirinyo kezecskeket, labacskakat, hihetetlen, meg 5 cm feje bubjatol a popsijaig, de maris kesz kis emberke.

    ma ujra megyek egy tesztre, uh+vervetel, mert nem leszek itt a 16. heten mar, és ezt a vizsgalatot + tarkoredo meg még valamiket neznek ezen a szuresen, a dokim ajanlotta es ugy dontottunk, megcsinaltatjuk.

     En mar kismamanadragban jarok, szegyen ide vagy oda, masba nemigen ferek bele, nagyon szoritanak, és az nem jo.

    Kismamanadragok a C&A-n kivul szepek vannak meg a Mammystic boltokban, vagy vekonyabb kismamaknak a 2in1 a Mammut mellett, meg van egy hely a Kalvin teren, Varoskapu uzlethaz elso emelete, Mutta kismamabolt, irto aranyosak, ingyen felhajtjak a nadragot, ha hosszu.

    Batun, akkor nem is voltatok itthon??

    Jucó, puszi puszi neked is!!!!!!

    Ne haragudjatok, nem olvastam vissza, majd bepotolom.  

    előzmény:
    batun (2171)
    2008-03-27  21:59
  20. 2008. március 28. 09:272182.

    Bruncsi, ezen ne aggódj!  Nekem sincsenek meg ezek a klasszikus tünetek, az emésztésem van oda, ettől van néha rossz közérzetem, meg talán a frontokra vagyok érzékeny, de ezek alapban is megvoltak. Fiamnál se volt semmi gondom, végig azt hittem, hogy ilyen könnyű 9 hónap után tuti több napig szenvedek a szüléssel, de szerencsére az is szép élmény maradt. Most is folyamatosan izgulok, hogy még nem úszhatom meg ennyivel . Monjuk anyukám is könnyen viselte mindkét terhességét, bár nem tudom ebben van -e bármi összefüggés.

    Nekem még mindíg felfoghatatlan, hogy újra babát várok. Húsvétkor a rokonságban megkérdezték, hogy mikor tervezzük a kistesót, én meg élből rávágtam, hogy hát majd meglátjuk, és rá két pillanatra jutott eszembe, hogy te jó ég, hisz már a pocimban van!!!! Még nem mondtuk el a távoli rokonoknak, de nem is sikerült kikotyognom. Most ez lehet olyan szívtelenül hangzik, hogy ennyire nem jut eszembe szegényem, de nem direkt van, egyszerűen leköt a nagyobbik. Majd ha már rugdos, meg nő a poci... Barátnőimnek sose hittem, hogy ennyire el lehet feledkezni már a második babáról, meg is fogadtam, hgoy na majd én odafigyelek, hááát eddig elég gyengén teljesítek

     

    Én elevitet szedek, nincs vele gondom.

     

    Bogica, ez tök jó, hogy le vagy takarva közben, ez már olyan nyugati fíling. Én ezt még hiányolom az enyémnél, jó lenne ha nem kéne annyit pucérkodni, bár már nem izgulok rajta

     

    Első meg a második a 12hetes uh nálunk is hüvelyi, a többi hasi. Magánba én is bevittem annó a párom, mikor ráért, a kórházban csinálják a 18 hetest, oda nem vittem, nem is tudom lehet-e, de mindenhol lehet rögzíteni.

     

    Virágom!  A táblázat a hsz-ek között van, de most nem tudok visszanézni, nem olyan régen tett fel Mosolyka egyet!

     

    Batun! Ha tudod a fogantatás napját, akkor az alapján hogy kell számolni? Mert nekem csak olyan táblám van, ahol az utolsó mensi első napjától számol valamenynit.

     

    Hú már én is 9+2, azért megy az idő

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_108818 (2179)
    2008-03-28  08:18
  21. Torolt_felhasznalo_203561
    Torolt_felhasznalo_203561
    2008. március 28. 09:142181.

    Sziaszok, szép tavaszt Mindenkinek!

     

    Tünetmentesek, szerintem ne parázzatok, nekem több ismerősöm járt hasonló cipőben és semmi gond nem volt.

    Én meg csk irigykedem, mert lassan két hónapja folyamatosan émelygek, a szagokkal nagyon hadilábon állok és egyelőre nem érzem hogy valamit is mérséklődnének ezek az érzések, pedig a 12 héten túl vagyok.

     

    Örülök, hogy végre itt a jó idő, és lehet menni a szabadba, mert a friss levegőnél, a természetnél most nincs jobb környezet számomra. Megyünk is a párommal a hétvégén mindkét nap pecázni és végig a szabadban leszünk.

     

    Bözsi

    12+3

    előzmény:
    Liliann** (2180)
    2008-03-28  08:56
  22. 2008. március 28. 08:562180.

    nekem sincs semmilyen tünetem, és én is parázom.

    Már azon gondolkodom, hogy nem bírom ki jövő hét szerdáig, és be elmegyek elöbb uh-ra 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_108818 (2179)
    2008-03-28  08:18
  23. Torolt_felhasznalo_108818
    Torolt_felhasznalo_108818
    2008. március 28. 08:182179.

    Sziasztok!

     

    Itt olvasgatlak benneteket és kicsit aggaszt, hogy nekem semmilyen kellemetlen tünetem nincsen. Valahol olvastam hogy az is természetes, és azoknak a kismamákna akik hánynak és rosszul vannak nagyobb eséllyel marad meg a babócájuk.

     

    Nincs hányingerem, nem hánytam, nem émelygek, a fejem is ritkán fáj. Jó lenne ha a pocakom már nőne, az legalább biztos jel.

    Ja mondjuk a gyomrom folyton korog és az emésztőrendszerem sem az igazi. A doki is mondta hogy panaszkodjak kicsit, de nem tudtam.

     

    Ti szedtek valamilyen terhes vitamint? én Gravidát, és azt olvastam hogy az segít a hányás, émelygés ellen is.

    biztos csak túlparázom a dolgot....

    ja ma vagyunk 9 hetesek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. március 28. 08:092178.
    Ja és ma vagyok 10 hetes
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. március 28. 08:052177.

    Napsugaras jó reggelt!

    Tegnap megtudtam, hogy a betegszabim alatt több pénzt kapok, mint a fizum

    Miért szenvedek még itt a meló helyen

    Nagyon fáradt vagyok, tegnap a lábam görcsölt, ma éjszaka, meg a hasam fájt.

    De már csak másfél hetet kell kibírni...

    barifelhő: én a Pólusban vettem gatyót 2990Ft akciósan.Nem lehet eltéveszteni egyetlen egy baba-mama bolt van.

     

    Annyira várom már a szerdai uh-ot.

    Nagyon roszz, hogy nem érzem Őt, és folyamatosan azon aggodom, hogy bent van-e még

     

    előzmény:
    barifelho (2175)
    2008-03-28  07:55
  26. 2008. március 28. 08:022176.

    Nadrág téren nekem is hasonlóak a tüneteim , a cipzár mindig lecsúszik és nagyon szorít a gatyó, ha be van gombolva, ezért legszívesebben mackóban mennék dolgozni. Tesómtól kaptam terhes gatyót, de kicsit rövid, majd leengedem és akkor már van egy nadrág, amit majd fel tudok venni.

     

    Szerintem a C&A-t nézd meg! Babaruhák is nagyon jók vannak ott, jó áron, jó minőség.

     

    Bandázs övet hol lehet venni? Megéri?

    előzmény:
    barifelho (2175)
    2008-03-28  07:55
  27. 2008. március 28. 07:552175.

    Sziasztok!

     

    Ez tényleg bosszantó! Reméltem, hogy legalább ennyi kedvezmény megillet majd minket (mármint a bérletre gondolok), de meg sem lepődöm. Mindenesetre tényleg jól felhúzza magát az ember. Sokan kénytelenek pár megállót busszal megtenni, hogy eljussanak az orvoshoz, vagy közértbe...nagy jótékonyság lett volna nekik ennyi engedményt adni? Na mindegy, nem is folytatom.

     

    Gratulálok minden 12. hetes uh-osnak!

     

    Nem semmi, hogy egy kismami hány órát tölt a 9 hónap alatt kivizsgálásokon és védőnőnél. Kedden megyek a védőnőhöz, 1/2 12-re. Délután nincs, úgyhogy a jövőben ez egy nap szabit jelent, mert ezt sem dolgozó mamikhoz igazítják.  De mindegy, mert kedden 3/4 9-re megyünk az uh-ra. Már csak 4-et kell aludni. 

    Csajok, rám már semmi nem jó. 2 hete már csak egy fekete szövet gatya jön rám, de azt sem lehet begombolni és ha a cipzárat felhúzom, megfulladok. Így amint beérek tövig lehúzom, úgy ülök bent. Mikor ma reggel a párom meglátott, rámparancsolt, hogy délután menjek és vegyek egy gatyát, mert ez türhetetlen. Így délután muszáj vennem egy gatyót. Aki budapesti és szerzett már tapasztalatokat, meg tudja mondani hova érdemes menni?
     

    előzmény:
    tulipán1981 (2174)
    2008-03-28  07:27
  28. 2008. március 28. 07:272174.

    Helló Lányok!

     

    Leszavazták a kismama bérletet!!!!! Jól felhúztam magam ezen a híren! Gondoltam, hogy ez lesz, őrület, hogy ebben az országban minden a politikusok feneke alá megy, a nép meg csak szívja a döntéseiket. A következő a járatritkítás lesz, jó lesz 8200 ft-ért többször átszállni és nyomorban, tömegben utazni hónapok óta nem fürdött hajléktalanokkal együtt.

     

    Nekem is fáj a fejem, és az orrom is folyik.Most ezerrel iszom a csipkebogyó teát, de szerintem beszerzek valamilyen homeós bogyót is, mert már pára  napja ez van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2008. március 28. 06:592173.

    Szép jó reggelt a kismamáknak, meg persze az apróságoknak is!

     

    Hú, ma olyan hányingerrel ébredtem, mint még soha , és ráadásul a szabim is letelt, úgyhogy ma mehetek dolgozni.  Szebb reggelt kivánok Nektek, mint ahogyan az enyém indult.

     

    Lara

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2008. március 28. 06:362172.

    Szép jó reggelt mindenkinek! Olyan fejfájásra ébredtem, hogy az valami hihetetlen. Bár már este is fájt a fejem. Remélem elmúlik, próbálok sokat inni, egy óra múlva meg indulok a védőnénihez.

    Nekem még sosem csináltak hüvelyi uh-t. Eddig 3x voltam uh-on és mindig hasit csinált. Azt mondta, ha látszik hasin, akkor nem csinál hüvelyit, mert nem szereti piszkálni a babát. És eddig minden látszott hasin is.

    Gabi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2008. március 27. 21:592171.

    meg kkint vagyunk Angliaban, oktoberben vegez a ferjem, de ugy nez ki marad mas pozicioban meg 3 evig, igy mi is maradunk. szivem szerint mar mennek haza, de most az is nagyon jo, hogy szulni hazamehetek, ha minden rendben lesz es akkor par honapig otthon lehetek.

    Neked biztos minden rendben lesz a babaval, gondolom most extra figyelmet forditanak rad es jarsz mindenfele vizsgalatokra!Nagyon drukkolok!

    előzmény:
    Youcó (2168)
    2008-03-27  20:19
  32. 2008. március 27. 21:262170.

    Sziasztok!
    MA volt vérvételen, kedden megyek nyaki redőre:) Annyit irtatok hoyg visszaolvasni nincs most időm:(

    tulipán: mi az első gyerenél sem vetettük le, az mondta a doki is, hogy csak akkor vetessük, ha nagyon sok pénzünk van, mert ugye még egy mintát nem használtak fel, az itthon tároltakból...... ezzel meggyőzött, hogy más gyerekkel kapcsolatos dologra költsem a pénzt....... Remélem sosem lesz rá sükség, de ha igen, akkor is ugye ki lehet még nyerni máshonnan is... tudom az nem annyira jó....

     

    előzmény:
    tulipán1981 (2166)
    2008-03-27  20:11
  33. 2008. március 27. 21:242169.

    Sziasztok!

     

    Jelentem én is itt vagyok, olvaslak Benneteket csak nagyon sokat dolgozom mostanában és nem jut erőm írni. A babácska jól van, okt. 10 a várható érkezése (ezt a tábla kedvéért írom), most vagyunk 12+1.

     

    Hétvégén többet írok, legyetek jók, és előre is mindenkinek nagyon kellemes napsütéses hétvégét kívánok.

     

    Niki

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2008. március 27. 20:192168.

    tényleg Batun, most itthon vagytok, vagy még kint angliában?

     

     

    Nekem anno nem variálták a hüvelyi és hasi uh-t, vagy egyik vagy másik volt. 

    előzmény:
    batun (2164)
    2008-03-27  19:55
  35. 2008. március 27. 20:162167.

    Én tervezem, hogy levetetem.....

     

    Tulipán nyugi nem lesz semmi gond, ez már nekem is a 3. terhességem, de még sajnos nincs gyermekem, de én igyekszem nem gondolni arra, hogy most is gond lehet. Most tuti sikerülni fog és egészséges gyerkőcöm lesz, és kész pont.

    előzmény:
    tulipán1981 (2166)
    2008-03-27  20:11
  36. 2008. március 27. 20:112166.

    Ezt jó hallani, ez egy szép közös élmény. Biztos, hogy beviszem magammal az uram, magánba járok, sokszor látom, hogy az apukák is bemennek, akkor én sem hagyom ki ezt a jó kis élményt. Eddig csak képet látott róla, milyen jó lesz, ha már látja a monitoron is, ahogy mozog.

    A 12.hétig szoktak hüvelyit csinálni, utána már hasi.

     

    Most totál beparáztam, hogy mi van, ha ezzel a babával is valami gond lesz, nem élem túl.  Annyira várom már a köv. UH-t De annak örülök, hogy eddig semmilyen vérzés, barnázás nem volt.

     

    Hogy van ez a toxoplazma dolog? Fizetni kell érte?

     

    Ti mit gondoltok az őssejt levételről?

     

     

    előzmény:
    mbogica (2159)
    2008-03-27  19:20
  37. 2008. március 27. 19:552165.

    sziasztok,

     

    Én a Sote I-re járok, ott is szültem kislányomat 2 éve. Az ultrahang elég nagy üzemben történik, egy szobában több vizsgálat is folyik, így tényleg nem lehet benn hozzátartozó. Viszont videóra lehet vetetni, vagy képet is lehet kérni, persze fizetni kell érte.

    4D ultrahang-on, viszont lehet benn hozzátartozó.

     

    A vizsgálat szerintem elég alapos, többször észrevettek kisebb-nagyobb problémákat terhességeim alatt.

     

    üdv

     

    Barbi

    10+3

     

     

    előzmény:
    Youcó (2160)
    2008-03-27  19:41
  38. 2008. március 27. 19:552164.

    Szia Youco, olyan jo itt latni!!!!

    NEkem a 12 hetes-t hasival kezdtek, aztan huvelyivel folytattak, mert azon jobban latszott meg a baba, de kesobb megint visszavaltott hasira, nagyon preciz volt az uh-s neni, jol megvizslatta minden iranybol a picurt. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2008. március 27. 19:512163.
    en ugy tudom, hogy ilyenkor meg mind olyan picik, hogy nem lehet oket latni rendes uh-n.... nemtom, hogy a 12.hettol, vgy kesobbtol csinaljak a hasit....
    előzmény:
    Laraa1 (2161)
    2008-03-27  19:44
  40. 2008. március 27. 19:492162.

    A 12. heti uh is hüvelyi lesz, az elején szerintem azt csinálnak, azután meg úgyis a 18-20. heti genetikai uh-ra kell menni, az már hasi uh lesz.  Ha jól tudom, de ha nem szóljatok

    előzmény:
    Laraa1 (2161)
    2008-03-27  19:44
  41. 2008. március 27. 19:442161.

    Sziasztok!

     

    Hát ma is megtudtam valami újat. Ezért is jó hogy ennyien vagyunk.  Hüvelyi uh-t nem akkor csinálnak, akiknél olyan pici a manó, hogy nem lehet látni a sima ultrahangnál?

    Bár ha ennyien mondjátok, lehet, hogy én tudom rosszul. Nekem még ilyen nem volt, lehet, hogy a 12. hetesen lesz? Arra 8-án megyek. Már alig várom, hogy lássam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2008. március 27. 19:412160.

    Helló Csajok,

     

    Bocsi, hogy nem sűrűn jelentkezem, de eléggé punnyadék vagyok itthon. Takarítani és házimunkázni nincs kedvem, úgy hogy játszom, olvasok, tévézek és folyamatosan egész nap tudnék enni.

    Még 2 hétig itthon vagyok, azután vissza a melóba.

     

    Gratulálok az uh eredményekhez, nagyon szép paraméterek.

     

    Én úgy tudom, hogy a SOTE I-n tuti nem engednek be férjeket az uh-ra, viszont több kórházban beengedik őket is. Ez kórház függő. Nálunk az első uh-kat a kaáliban csinálták, ott beengedték.

     

    Én jövő hét pénteken megyek genetikai vizsgálatra a géndiagnosztikába (Istenhegyi út) és ott is lesz uh, úgyhogy ismét látom Pöttyöt

    Batun, üdv itt is  

     

     

    11+0

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2008. március 27. 19:202159.

    Tulipan, en zuram mindig bejott az uh-kre, eddig mind huvelyi volt, le vagyok takarva kozben derektol, ugyhogy nem olyan, mintha kirakatban lennek, es nagyon jo kozben fogni a kezet, es egyutt izgulni, orulni! Ha van ra lehetoseged, en csak ajanlani tudom!

     

    En is kedden megyek uh-ra legkozelebb, akkor leszunk pont 10 hetesek a bubakkal  

     

     

     

    Szia Batun  

    előzmény:
    tulipán1981 (2151)
    2008-03-27  17:53
  44. 2008. március 27. 18:382158.
    SAjnalom. Biztos jol van a picur! Drukk az uh-hoz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920416 (2156)
    2008-03-27  18:34
  45. Torolt_felhasznalo_920416
    Torolt_felhasznalo_920416
    2008. március 27. 18:352157.
    Ja, még egy dolgot elfelejtettem: kinél lehet megnézni a táblázatot?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. Torolt_felhasznalo_920416
    Torolt_felhasznalo_920416
    2008. március 27. 18:342156.
    De, nekem voltak esélyesek ikrek, de csak egy maradt meg. De legalább az az egy jól van... legalábbis remélem, majd holnap kiderül mennyit nőtt babó.
    előzmény:
    batun (2153)
    2008-03-27  18:24
  47. 2008. március 27. 18:292155.
    bocs, en 12+6 vagyok, most jottem ra, hogy mar csutortok van. tok mindegy, ugysem idore jonnek a babak. Most olvastam, hogy a babak kb 5 %-a jon pontosan a kiirt datumra. Mondjuk sokaknal nem is lehet biztosan megallapitani a fogantatas datumat, de en tudom
    előzmény:
    batun (2154)
    2008-03-27  18:27
  48. 2008. március 27. 18:272154.

    Szikra, akkor mi egy napra vagyunk kiirva:)

    Nekem ahanyan eddig neztek a kis tablazatot, anniyan mast mondtak. Volt mar minden Okt 2-7-ig. es nem is az uh alapjan, csak valahogy rosszul neztek a kis tablazatot...nekem eddig mindenhogy okt 3 jott ki, ugyhogy en ezt tekintem celdatumnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262001 (2150)
    2008-03-27  16:56
  49. 2008. március 27. 18:242153.

    haho,

     nalunk nem lehetett bevinni a parunkat az uh-ra, mert kettesevel hivjak be a pacienseket es gondolom nem akarjak, hogy a masik csajszi huvelyi uh-jat lassa...mondjuk van oltozofulke meg fuggony, de azert ossze lehet futni, felpucer kismamakkal.

    Viszont cserebe kerhettem videofelvetelt 2000Ft-ert. A 4D-sre viszont mindig vittem, sot meg anyukamat is:)

    En ma voltam itt angliaban vedononel, es orulok, hogy nem kell gyakran jarnom, nemet noci volt es kb olyan volt a talalkozas, mint egy kihallgatas. Rendesen leizzadtam...

    Holnap azert meg elmegyek egy vervetelre itt is, mert nem eleg nekik az otthoni eredmeny, amit 2 napja csinaltattam. Mindegy, itt szurnek egy csomo betegseget, amit otthon nem. 

    Kitartas a russzullevoknek, mar tenyleg nem sokat kell varni es virulni fogtok ti is!

    Viragom, nem neked eselyesek az ikrek? Bocs, ha nem, de mar olyan reg voltam.  

    előzmény:
    tulipán1981 (2151)
    2008-03-27  17:53
  50. Torolt_felhasznalo_920416
    Torolt_felhasznalo_920416
    2008. március 27. 17:542152.

    Annyira jó azoknak a kismamiknak, akik túl vannak a 12. hetin.

     

    Egy kicsit el vagyok szontyolodva.  Olyan sírhatnékom van... biztos a hormonok miatt. Olyan jó lenne, ha holnap nálam is mindent rendben találnának.  Annyira izgulok miatta... hogy rendben van-e Manóval minden....

     

    Elmegyek, valami sírós-romantikus filmet beteszek.

     

    Holnap jövök. Pusza mindenkinek, vigyázzatok magatokra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2008. március 27. 17:532151.

    Sziasztok Lányok!

     

    Olyan jó olvasni ezeket a 12 hetes UH beszámolókat. Én is úgy szeretném már látni a kis manónkat, de majd csak jövő kedden megyünk UH-ra.

     

    Kérdés: ti a párotokat bevittétek már hüvelyi UH-ra? Én a 12 hetes UH-n szeretném bevinni a férjem, őt is nagyon érdekli, tudom, hogy nagy élmény lenne neki, és azt mondja, őt nem zavarja a "helyzet", ez hozzátartozik a dologhoz.

     

    Másik kérdés: nektek is fáj a fejetek? Nekem két napja, tiszta nyomi vagyok. De nem veszek be gyógyszert, amíg csak lehet, kihagyom.  

     

    Holnap beléppünk a 11.hétbe, végre megy az idő.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. Torolt_felhasznalo_262001
    Torolt_felhasznalo_262001
    2008. március 27. 16:562150.

    Sziasztok!

     

    Ma voltam 12 hetes UH-n.

    A gyerek CRL-je 62 mm, 65 gramm súlyú.

    Kb. 10-12 perces volt a vizsgálat, rendben találtak mindent.

     

    12+5 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. 2008. március 27. 16:232149.

    Barifelhő, Virágom, majd írjátok meg mit mondott a doki. Eddig azt hittem, hogy csak az Rh - kismamáknak nézik minden vérvételnél az ellenanyagszintet, de lehet akkor, hogy a pozitívnál is mindíg ellenőrzik? 16. héten mindenképp lesz vérvétel, akkor megint vesznek mégegy kémcsővel...

    Barifelhő, ezek a frontok tényleg utálatosak. Nekem is fáj a fejem, meg idegbeteg is vagyok, remélem holnap már szebb napod (napunk) lesz!

    Lara! Remélem jófej védőnőt fogsz ki!

    Hanyatka! Képet kaptál?  Remélem kövi alkalommal már biztos látszódni fog a neme!

    YoucóPetrus! Veletek mi újság? Meg többen is szoktatok írni, csak a neveket nem jegyeztem még meg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. Torolt_felhasznalo_920416
    Torolt_felhasznalo_920416
    2008. március 27. 15:122148.

    Sziasztok!

     

    Elég rég jártam errefelé. Igyekszem majd visszaolvasni titeket.

     

    Barifelhő: Nekem is A Rh+ a vércsoportom és az ellenanyagom nekem is pozitív lett. Én nem vagyok ebben túl okos, mert szerintem a nővérke se tudta, hogy mit jelent ez. Csak annyi biztos, hogy nekem 2 hónap múlva emiatt kontrollt kell csinálni. Én lassan kezdek belenyugodni, hogy havonta fogok menni csapoltatni.

     

    Holnap megyek 12. heti UH-ra, talán tudok kérni képet is. Majd délelőtt bekukkantok a hírekkel.

     

    Mentem visszaolvasni!

     

    Pusz!

    előzmény:
    barifelho (2143)
    2008-03-27  13:41
  55. 2008. március 27. 14:432147.
    Nem rég jöttem haza az uh-ról nálam is minden rendben volt,izget-mozgot de a neme az titok! A doki csak annyit mondot ugy nézki majd máskor tudjuk meg hogy mi lapul a lába között! Aztán nevetett lehet hogy látott valamit csak nem akarta elmondani mert nem volt biztos benne!! Na minden esetre az a lényeg hogy minden rendben van és hát persze egészséges a béby!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. 2008. március 27. 14:392146.
    Köszönöm mindenkinek a Boldog névnapi jókívánságokat!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. Torolt_felhasznalo_108818
    Torolt_felhasznalo_108818
    2008. március 27. 14:372145.
    Nekem azt mondta hogy Algopiryn vagy Panadol....
    előzmény:
    pocokmama (2144)
    2008-03-27  13:59
  58. 2008. március 27. 13:592144.
    Jobbulást! Frontokra simán lehetsz érzékeny. Előző héten én is nagyon szenvedtem. Tényleg nektek milyen gyógyszert engedélyez a nőgyógyász migrénre, ha már nagyon durva?
    előzmény:
    barifelho (2143)
    2008-03-27  13:41
  59. 2008. március 27. 13:412143.
    Sziasztok!

    Csak beköszönök, hogy megvagyok.  De most ettem és úgy émelygek, nagyon rossz. A reggelit már kihánytam és a fejem is kezd fájni, ez egy ilyen nap. Így még visszolvasni sem voltam képes.
    Tegnap elmentem EKG-ra, másfél órát ültem ott, mire elvégezték ezt a 3 perces vizsgálatot. De mindegy megvan. Aztán felmentem a terhesgondozásra a vércsoport leletemért. Terhesgondozásra nem ide járok, hanem magánba, csak ez az sztk a lakhelyem szerinti, így a vérképet itt csinálták. Kikaptam egy borzasztó dokit, akinek magyaráztam a helyzetem, de azért meg akart vizsgálni. Én meg őszintén szólva nem tiltakoztam, mert reméltem, hogy lesz egy uh. Csinált is, és láttam Mazsolát. Össze-vissza bukfencezett. Nem mérte meg, meg a uh itt irtó gagyi és kedden megyek ugye a nagy uh-ra, de nagyon jó volt látni.
    Az ellenanyagom, meg pozitív lett, pedig nekem is A pozitív, meg a páromnak is ez a vérképe, de vmi mégsem stimmel, de majd a saját dokim elmegyarázza. Mindenesetre 2 hónap múlva kell mennem újra.
    Remélem,  hogy mindenkinél jól alakulnak a dolgok. Vissza is olvasom a beírásaitokat délután, ha már kicsit jobban érzem magam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. Torolt_felhasznalo_108818
    Torolt_felhasznalo_108818
    2008. március 27. 12:572142.

    Sziasztok!

     

    Én is jövő héten megyek védőnőhöz, nagyon rendes volt, mert mondta hogy ne a betegek között várakozzak, hanem bemehetek a hátsó ajtón hozzá.

    Ja és pont szerdán, esküvő előtt pár órával  rohanhatok hozzá...

    én április 15-én megyek 12 hetes uh-ra, nálam a doki mindig  magánrendelésen csinálja.

    én halottam a szívhangát is, mert felhangosította, ezerrel vert olyan furcsa érzés volt...

    előzmény:
    Laraa1 (2140)
    2008-03-27  12:46
  61. 2008. március 27. 12:502141.
    Boldog Névnapot Hanyatka!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2008. március 27. 12:462140.

    Szia Panna81!

     

    Dokimhoz magánrendelésre járok, de az uh-ra kórházba megyek. Nem hiszem, hogy Ő fogja csinálni, de sosem lehet tudni. Majd kiderül. Ma felhivtam a rendelőt, ahova majd mennem kell a védőnőhöz, jövőhét keddre kaptam időpontot 8 és 10 óra között. De azt, hogy ki lesz a védőnőm, nem tudták megmondani. Gondolom, majd ott kiderül.

    előzmény:
    Panna81 (2137)
    2008-03-27  11:44
  63. 2008. március 27. 12:092139.

    Sziasztok!

    Na, kellett nekem dicsekednem, hogy jobban vagyok! Ma olyan sz..ul vagyok. Kerülget a rókakoma!

     

    Eraka: én úgy tudom a 2 mm nem rossz. És a dokid is mondta, hogy rendben van, akkor ne izgulj! És nagyon-nagy gratula a picurhoz!

     

    Bözsi77: Neked is gratula. A kép: . És akkor ne is izgulj az állítólagos ciszta miatt! Te tényleg! Ne csak mondd! (ezt azért írom, mert én is ilyen vagyok!)

     

    Hanyatka: neked is megy a drukk! És boldog névnapot!

     

    Mosolyka: Én lehet, hogy inkább megmondanám, nehogy utána mérges legyen. Bár nem ismerem a főnöködet!

    Én tegnap megmondtam, hogy újra babát várok és nagyon örült a férfi főnököm. Bár én amúgy is táppénzen vagyok, még a vetélés miatt, és mivel ilyen hamar összejött újra, így vissza sem mentem dolgozni.

     

    Gabi79: Én is 10 hetes vagyok, és nekem is 21.-e a nagy nap. És nekem sem hangosította ki....  És te se izgulj! Hallottad, nincs gond!

     

    Dzsuz: . Én úgy tudom, hogy csak a macskától lehet elkapni. De ez nem 100%. Szerintem kérdezd meg a dokit!

     

    Laraa1: először is üdv. Szerintem mehetsz védőnőhöz, ha már van papírod arról, hogy babát vársz, mert azt kérni fogja! 

     Én is ápr.8-án megyek a 12.heti uh-ra!

     

    Na, aztán írtam egy "keveset"! És akihez nem szóltam, annak is üdv. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. 2008. március 27. 12:092138.

    haho,

    olyan jo, hogy mar tulvagyunk nagyjabol az elso trimeszteren, aki meg nem, annak kitartas!

    Elso babamat 16 hetesen ereztem, azt is korainak mondtak, de masodikra mondjak, hogy lehet mar ilyen koran is. En vele meg voltam 3d-s uh-n. 26 hetesen szuper felvetel keszult, ra lehet ismerni a kisfiamra!  Kesobb is voltam 32 hetesen, de akkor mar keves volt a hely, igy nem lett olyan jo a felvetel. 16 hetesen is voltam, mert annyira kivancsi voltam mar a nemere, de nem mutatta meg, es meg o sem kerekedett ki olyan szepen, igy egy kis csontvazat lehetett latni kb. NAgyon tudom ajanlani a Praxis rendelot es Gyorfi Matyast, ha jot kerestek. Ez Budan van a 11. keruletben, Bartok Bela ut. A babaneten fentvannak uh kepei, eleg profi a pasi. Árra nem emlekszem, de mar bizti emelkedett azota.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. 2008. március 27. 11:442137.

    Szia! Akkor valsz azért nem erőlteti a védőnőt, mert nem kell még olyan helyre menni vizsgálatra, ahol kiskönyv alapján szólitanak. Elvileg a védőnő majd ad beutalókat vérvételre, belgyógy vizsgálatra, meg ilyenekre, de ezeket a 12. hét után is meg lehet csináltatni. Engem azért küldött az első vizsgálat után már védőnőhöz, mert nálunk az a gyakorlat, hogy a 12. heti uh előtt még szakrendelésen leveszi a kenetet. Oda meg már kell a kiskönyv. Sztem ha ráérsz és nem akarod halogatni babonából akkor nyugodtan menj el, később nem lesz rá gondod, de ha később mész akkor se futsz ki az időből. És az uh-s dokidhoz magánba jársz, vagy kórházba? Vagy ezt az április 8-i uh-t már ő fogja csinálni?

     

    Toxo ára tényleg durva lett! De az a 16 000 es uh is komoly! Fiamnál asszem tizet kért a dokim, dvd-vel, képekkel. Vagy ez ilyen babamozis uh-s hely ára?

    Hanyatka! Boldog névnapot!

    előzmény:
    Laraa1 (2134)
    2008-03-27  10:18
  66. 2008. március 27. 10:502136.

    A védőnők pont akkor tárgyalták ki a toxoplazmát, mikor én voltam bent. Állítólag ez egy új dolog, egy éve a sógornőmnek se kellett fizetni. Az a legdurvább, hogy ha negatív, akkor a köv. vizsgálat is ennyi, és az utolsó olcsóbb csak vmivel. Katasztrófa!

    Azt is mondták, hogy ha vki le akarja vetetni a köldökzsinór-vért, akkor minden vizsgálatért fizetnie kell. Nem elég, hogy mennyibe kerül a levétel és a tárolás...

    előzmény:
    gabi79 (2135)
    2008-03-27  10:21
  67. 2008. március 27. 10:212135.

    Ledöbbent ez a toxoplazma vizsgálat ára, mert nekem semmit nem kellett fizetnem, benne volt az első vérvételben, igaz vettek vagy 7 kémcső vért.

    Sokkalom a !D ultrahangot is, itt Dunakeszin olcsóbb, ha dvdre írják és egy színes képet kapsz, akkor 12 ezer Ft.

    www.hepinet.hu

    Gabi 

    előzmény:
    eraka (2129)
    2008-03-27  09:36
  68. 2008. március 27. 10:182134.

    Panna81!

     

    Az uh-t, nem a dokim csinálta, csak a vizsgálat után kerestem meg. Megnézte a papírokat a folyosón, meg a kis manóról a képet, és azt mondta, hogy legközelebb majd ápr. 8-án találkozunk, mikor a 12. hetes uh-ra kell mennem. De olyan furi volt, mert én kérdeztem rá a védőnőre, hogy mikor menjek, és erre azt a választ kaptam, hogy ha gondolom, mehetek. Hát ezért kérdeztem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2008. március 27. 10:162133.

    Sziasztok!

    Hétfőn megyek védőnőhöz, lesz kiskönyvem :-) Azt mondta, hogy 1 óra lesz az első alkalom, mert sok az adminisztráció. Nagyon kedvesnek tűnik, igaz a szomszédba is jár (oda már kisbabához) és ők is kedvelik. Már hívott is a védőnő, hogy inkább holnap menjek, mert változott a program .

    Annyira hihetetlen ez a pici manó a pocakomban, még mindig alig hiszem el.

    A MÁVban fogok szülni, de a dokim nem MÁVban dolgozik, hanem az ÁEKban és eredetileg a BM kórházban, de az összevonás utn, már csak a MÁVban lehet szülni. Amúgy Zilahi Gábornak hívják és itt Dunakeszin van magánrendelése, oda járok.

     

    Gabi 

    előzmény:
    B.Mimi (2131)
    2008-03-27  09:40
  70. Torolt_felhasznalo_864815
    Torolt_felhasznalo_864815
    2008. március 27. 09:402132.

    Akkor boldogságos névnapot neked

    megyek dolgoz( GAT )ni

    előzmény:
    ***hanyatka*** (2128)
    2008-03-27  09:27
  71. 2008. március 27. 09:402131.

    Jó reggelt Mindenkinek!

    Mosolyka, szupi a táblázat! Annyi új van, hogy már nem is bírom követni a neveket, úgyhogy üdv az újaknak!

    Gabi! Kinél fogsz szülni a MÁV-ban?

    Voltam tegnap védőnőnél, kaptam kiskönyvet ( 2007 ), lemázsált, megmérte a vérnyomásomat, tök normális volt Az émelygéseim nem múlnak, nem tudom már mikor lesz vége

    Köszi a lenmagos ötleteket! Bevált! Na megyek dolgozni, puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. Torolt_felhasznalo_203561
    Torolt_felhasznalo_203561
    2008. március 27. 09:382130.
    Hát akkor nagyon boldog névnapot és kívánom, hogy tényleg az eddigi legszebb nap legyen ez a mai az életedben.
    előzmény:
    ***hanyatka*** (2128)
    2008-03-27  09:27
  73. 2008. március 27. 09:362129.

    Szia Lara! Üdv közöttünk!

    Mosolyka a toxoplazmára nálunk 4500-at kellett befizetni, mert aki 5000-et fizetett, annak is csak 4500-ról adtak számlát. Ha kevés, majd szólnak legfeljebb.

    4D-s UH nálunk 16000 Ft-ba kerül, azt hiszem, a 24-26. héten a legjobb.ű

    Batun már érzed? Nem semmi!

    Kované picikéink méretre, időre, redőre megegyeznek!

    Erika 11+6

    előzmény:
    Laraa1 (2121)
    2008-03-26  19:38
  74. 2008. március 27. 09:272128.
    Szia!!!Szerinted?Kicsit idegeske vagyok,1-re kell mennem a korházba.De azért köszi a kérdést!!Kicsit a mai napban elterelődik azért a figyelmem arra is hogy ma van a névnapom aztán hivnak a rokonok barátok egyfolytában, főzni, sütni is kell mert lesznek estére vendégek.Lehet ez a nap lesz a legszebb az életemben. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_203561 (2125)
    2008-03-27  08:25
  75. 2008. március 27. 09:182127.

    Mosolyka! Na akkor jól emlékeztem ! Egyszer eljön a mi időnk is, és mehetünk uh-ra! Sőt te még jóval előbb! Én április 21-én megyek, az még fényévekre van. Addig nézegetem az elsőét. Drágám ilyen volt 12 hetesen.

    A melóhelyen annó én megmondtam előbb, mert annyit kellett elmászkálnom vérvétel, sztk, védőnő, minden délelőttre esett, hogy már nem tudtam minden hülye kifogást kitalálni, és igazából kis társaság voltunk, szóval sztem, ha bármi gond lett volna, azt is megtudták volna, a rossz kedvem miatt. Szerintem akármikor is mondod el, azt tedd hozzá, hogy ha a baba és a te egészséged is engedi, akkor még 100 %-osan tudsz dolgozni jópár hónapig, nem kell rögtön leírni, viszont ha mégis táppénzre kéne menned bármikor is, akkor arra is fel kell készülniük. Egyébként majd kíváncsi leszek ki hogy éli meg első babánál, engem nagyon ledöbbentett ahogy az utolsó hónapokban a melóhelyen viselkedtek velem. Nagyon ari volt mindenki, viszont rossz érzés volt, hogy már nem vesznek teljes értékű dolgozónak, furcsa volt, ahogy mellettem jöttek az új emberkék a meghallgatásra, figyeltem, hogy ki jön majd a helyemre. Lehet volt bennem jó adag üldözési mánia is, de rossz emlék. Remélem másnak nem lesz!

    Most meg azon filózok ám én is, hogy mikor mondjam meg bennt, mert ugye akkor kérném hogy vegyenek táppénzre, de - bár gondolni se akarok erre - mi van ha mégis baj lesz, akkor muszáj lesz elmennem dolgozni, vagy akkor meg visszakérhetem magam gyed-re? Jaj nekem ez olyan bonyolult....

    Toxoplazma: nekem annó nem kellett fizetni, de lehet már más a rendszer. Mondjuk most lehet meg se csináltatom, még nem tudom. Dzsuz! Ha van kisállatkád, akkor lehet már át is estél rajta, bár nem törvényszerű. Barátnőm három macskát tart és még nem esett át rajta. Úgy emlékszem ha egyszer kéred, lesz még egy ismétlő vérvétel később, tehát nézik még terhesség alatt. A nyuszit sztem ne száműzd, esetleg ne te takarítsd a kis lakhelyét. Toxót még sokmindentől lehet kapni, lényeg hogy a szokásos módon jól kezet kell mosni állatkák, nyers hús, meg ilyesmik után.

    Kombinált vizsgálatra én se megyek.

    4d uh: fiamnál a 31. héten mentünk, az arcáról lehetett szép képeket látni, de az egész gyerek már nem fért a képbe .

    Lara! Üdv! Gratulálok! Doki mit mondott? Adott következő időpontot, vagy mondta hogy fel kell keresned a védőnőt? Mindenhol más a gyakorlat, azért kérdem csak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. Torolt_felhasznalo_864815
    Torolt_felhasznalo_864815
    2008. március 27. 08:262126.

    Jó reggelt kismamik!

    üdv az újaknak, és a sok-sok 5cm-es babónak!!!batun, úgy látszik a hányingered nem zavarta a pocaklakódat, biztosan jó érzés volt végre látni. És ha már senki nem foglalkozik a babóddal, akkor is ott vagy még te. Egy pár napja az ágyban fekbe én is figyelem magam, de semmit nem érzek. Én is hallottam, hogy azért ilyenkor már lehet mozgásokat sejteni, úúúúúúúúgy várom

    Én nem tudom mi az a kombinált vizsgálat, úgyhogy szerintem nem megyek , valaki világosítson fel. 

    Holnap lesz uh, légyszi írjátok meg, hogy mettől meddig normális a nyaki redő, tiszta para vagyok . Amíg nem látom, nem akartam elmondani a suliban, de nem akarok tovább történeteket kitalálni, hogy hova megyek. Ma elmondom az igazgatónak, de nagy bejelentést nem tervezek, úgyis észreveszi egy 95%-ban női tantestület

    A hasam rohamosan elkezdett nöni, behúzni már régen nem tudom, próbálok figyelni a kajálásra, és szerintem nem is zabálok, úgyhogy lehet, hogy egyébként is nőne....

    A 4D-ről: barátnőm kb 30hetesen volt. Nagyon szupi lett nekik, de azt tanácsolták, hogyha már ennyi pénzt kiad az ember, érdemes kb 26 hetesen menni. Akkor még fér a baba a pocakban, és jobban látszik. barátnőmé 5 perc után megunta, befúrta magát a méhlepénybe, és viszlátazt sem tudták volna megmondani, milyen nemű. Viszont én is meg fogom győzni az embert, hogy menjünk, az én uh-os orvosomból alig lehet valamit kihuzni, képet meg főleg nem. Itt a veséjét, szívkamráit, az ereket mutatták, annyira gyönyörűen látszik minden. És a rendellenességeket is könnyebben kiszűrik. erre a férjem megkérdezte:és mit csinálsz, ha a 6. hónapban megtudod, hogy valami baj van?Ez is igaz. Nem tudom

    Dzsuz ne aggódj az alvósbabád miatt, amennyit én mostanában alszom, az enyém sem csinálhat mást

    Most ennyi, megpróbálom rendberakni a lakást:-))) 

    előzmény:
    batun (2123)
    2008-03-26  22:30
  77. Torolt_felhasznalo_203561
    Torolt_felhasznalo_203561
    2008. március 27. 08:252125.

    Jó reggelt! :)

     

    Izgulsz már? Hányra mész UH-ra?

     

    Bözsi

    előzmény:
    ***hanyatka*** (2124)
    2008-03-27  08:07
  78. 2008. március 27. 08:072124.
    Jó reggelt mindenkinek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2008. március 26. 22:302123.

    sziasztok,

     2 hete nem jottem, mert otthon voltunk es nem volt idom netezni.

    Remelem mindenki jol van babastul es hogy vannak uj pocakosok is!

    Voltam vegre uh-n, vedononel, nodokinal, haziorvosnal, laborban, ugyhogy alig akadt idom masra, de orultem, hogy vegre foglalkoznak velem es a babaval!

    Az uh szerint minden rendben, 11+5 voltam es 5,5 cm volt a picur. NAgyon edes volt, hatalmasakat ugrandozott. Sikerult videofelvetelt szereznem rola:) Ami meg erdekesseg, hogy 11+3 ota erzem, hogy mocorog, vakirgaszik Olyan jo erzes! VEgre a jo oldalat is latom a terhessegnek a rosszulletek pedig szinte teljesen elmultak! Mondjuk ehhez az otthoni koszt is nagyban hozzajarult, kb sikerult visszahiznom, amit az elso par hetben leadtam. Sajnos ma visszajottunk Oxfordba, megint nem foz ram senki es nem foglalkoznak a babammal, de legalabb mar erzem a kis dragat

    Holnap megprobalok visszaolvasni. Jo pihit mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. Torolt_felhasznalo_114928
    Torolt_felhasznalo_114928
    2008. március 26. 20:452122.

    Sziasztok!

     

    Én is ma voltam 12. heti uh-n, és nekem is 5 centis!

    Úgy látszik, ez itt a divat! :) Nekem azt mondta a doki, hogy alszik. :) Ez olyan fura (mert nem mocorgott)

     Nyaki redő is okés.

     

    Kérdésem lenne hozzátok. Nekem van egy törpenyuszim aki lassan fél éve anyuéknál van megőrzésre, mert mi felújitottuk a lakást. Megcsináltattam ezt a toxo-akármi tesztet és negativ lett.

    Most ez mit jelent szerintetek? Mert nem akarok kockáztatni, szeretem a nyuszim, de a babót jobban :) és akkor keresek neki másik gazdit. Köszi a választ előre is, hátha van aki tudja mi lenne jobb.

     

    Üdv!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2008. március 26. 19:382121.

    Sziasztok!

    Én még új vagyok, remélem, befogadtok. Első kis csöppségemet várom, kb. egy hete tudtam meg. Tegnap voltam az első ultrahangon, melyen megállapították, hogy 10 hetes, és 36 mm.  Eddig talán még fel sem fogtam a változást, de most hogy kaptam róla képet, szinte el sem hiszem. Okt. 18-ra vagyok kiírva. Én is hasonló cipőben járok, nem merek szólni a munkahelyemen míg be nem töltöm a 12. hetet. Új munkahely, nem tudom mit fognak szólni. Lenne egy kérdésem is. Terhestanácsadásra mikor kell menni? Meg kell várni a 12. hetet, vagy már lehet most is?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2008. március 26. 19:352120.

    Kedves Emberek!


    A világon elsőként, 2007. március 31-én Sydneyben több mint 2 millió cég és háztartás kapcsolta le az áramot egy órára - a Föld Órájára, egy erőteljes nemzeti és világméretű üzenetet küldve arról, hogy van lehetőség tenni a globális felmelegedés ügyében.

    2008. március 29-én este 8 órakor a Föld Órája világméretűvé válik, hiszen világszerte városok és emberek milliói csatlakoznak a programhoz a bolygónkat valaha legnagyobb mértékben fenyegető kérdésben.

     

    Ha szeretnél te is tenni valamit, kérlek, 2008. március 29-én este 8 órakor te is kapcsold le egy órára az áramot.

     

    Kérlek, küldd tovább ezt a levelet minél több ismerősödnek, és nézd meg az alábbi web oldalon látható videót, mely a tavalyi Föld Órájáról készült
    www.earthhour.org

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2008. március 26. 17:422119.

    Sziasztok! Meg is jöttem az uh-ról. 36,3 mm a lurkó, vert a szíve, bár mi most nem hallhattuk, mert nem hangosította ki és mozgolódott is. Azt mondta a doki, hogy kb 10 hetes, tehát tuti, hogy később fogant, valószínűleg okt21 körül fogok szülni, a MÁV kórházban. A barnázásra azt mondta, hogy valószínűleg tombolnaka  hormonok, most lenne mensi, de mivel él a terhesség ne foglalkozzak vele. Pihenjek sokat és ne hízzak és 3 hét múlva újra vár. Akkor nézünk nyaki redőt. Kaptam képet is, de a szkennerem meghalt, majd megkérem a páromat, hogy a munkahelyén csinálja meg.

    Olyan boldog vagyok

    Gabi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. 2008. március 26. 17:032118.

    Bocs, ma is darabos vagyok.

     

    Nálatok is kell fizetni a toxoplazma szűrésért? Itt 5.000,-Ft. Szerintem én már gyerekkoromban úgyis átestem rajta, de azért persze megcsináltatom. Mindenki csináltat kombinált/integrált vizsgálatot?

     

    És a 4D-s ultrahangra mikor is célszerű menni?

     

    Jaj, úgy irigylem ám a fotóval rendelkező mamákat (csak titkolom ) Minden nap elmondom magamnak, hogy anyuka leszek, kisbabám lesz stb., de egyszerűen nem bírom felfogni.

     

     

    előzmény:
    Mosolyka (2117)
    2008-03-26  16:59
  85. 2008. március 26. 16:592117.

    Sziasztok!

     

    Köszi, örülök, hogy tetszik. Még vannak benne hiányosságok, de majd alakul

     

    Többek közt én is írtam, hogy nem voltam még ultrahangon. Nálunk itt vidéken nem szokás a 12. hét előtt, csak ha valakinek panasza van, vagy nem biztos benne a doki.

    Nekem simán kézzel megállapította, hogy jó helyen van.

    Aznap persze én is nagyon kiakadtam, de már megnyugodtam. Legalább addig sem hasonlítgatok És a 12. héten már egy kész kis emberkét látok, aki tutira velünk maradMár csak 2 hét, persze alig várom! Szerintem akkor fogom fel igazán.

     

    Ja, és képzeljétek, engem meg új feladattal bíztak meg a munkahelyemen. Az eddigi munkaköröm mellé kaptam egy másikat is. (fizetésemelésről bezzeg nem beszélnek!)Mondjuk ez elismerés, de nem mertem megmondani a főnökömnek, hogy erre a pár hónapra már nincs értelme variálni. A 12. hétig semmiképp sem akartam elmondani itt a munkahelyen. Szerintetek mit csináljak?

     

    Mondjuk addig simán "le is bukhatok", mert csak a vak nem veszi észre, hogy mekkorát nőtt a hasam. A főnököm férfi, lehet, hogy neki nem tűnik fel, hogy egyszerre elkezdtem bő cuccokban járni

     

    előzmény:
    Panna81 (2110)
    2008-03-26  15:27
  86. Torolt_felhasznalo_203561
    Torolt_felhasznalo_203561
    2008. március 26. 16:172116.

    megvan rá az esélyed, igen...

    drukkolok neked, holnap várjuk tőled is a fejleményeket :)

    előzmény:
    ***hanyatka*** (2114)
    2008-03-26  16:12
  87. 2008. március 26. 16:132115.
    Sziasztok! Mi október 5-9-re vagyunk kiírva, pénteken megyek kombinált vizsgálatra. Nem is tudtam, hogy már ilyen pici korban látszódik a gyerkőc neme. Nekem még a végén is azt mondta a doki, hogy vagy szégyenlős, vagy kislány, úgyhogy bár rózsaszín rucikat vettem, még a szülés után is rákérdeztem, hogy akkor most mi is lett. Szóval most izgulok, mert kisfiút tervezek. A pocakom óriási, simán elmenne 5 hónaposnak is. Hátha nem én őrültem meg, csak a gyerek vesz rá, hogy éjjel-nappal egyek...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_859897 (1)
    2008-01-16  13:09
  88. 2008. március 26. 16:122114.
    oks, kösz!Csak azért kérdem mert itt Komáromi a korházban is  1-2D-sal nézik őket. Akkor lehet ha ugy mozdul akkor én is láthatok valamit belőle!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_203561 (2113)
    2008-03-26  16:10
  89. Torolt_felhasznalo_203561
    Torolt_felhasznalo_203561
    2008. március 26. 16:102113.
    Hát meg mondom őszintén fogalmam sincs, de azt hiszem ez még csak 2D-s.
    előzmény:
    ***hanyatka*** (2112)
    2008-03-26  16:04
  90. 2008. március 26. 16:042112.
    Szia!!!Na már alig birtam kivárni a várakozást hogy gyere!!! Fúúúúú nagyon örülök a örömhirnek, gratulálok!!!  Én is alig várom a holnapot hogy láthasam az én picimet is!!!!!Azt megkérdezhetem hogy hágy Dimenziós UH-val csinálták a felvételeket?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_203561 (2111)
    2008-03-26  15:47
  91. Torolt_felhasznalo_203561
    Torolt_felhasznalo_203561
    2008. március 26. 15:472111.

    Sziasztok!

     

    Na, megérkeztem, túl vagyunk a 12. heti UH-n.

     

    Minden rendben van, nyaki redő normál, nem látható rendellenesség. :)

    Egyfolytában izgett mozgott, megfogta a lábacskáját, meg kis kezével szopizta az ujját. Nagyon édes volt. Alig tudtunk képet készíteni róla, annyira ficánkolt.

     

    Megkérdeztem, hogy lehet-e már látni, hogy kisfiú vagy kislány. Aztán ráfókuszáltunk jobban arra a tájékra. Én láttam egy kis "valamit", a doki is mondta hogy van egy tippje, de nem mert biztosat állítani, mert ifjonc (mármint a doki) és nem meri egyértelműen kijelenteni. De lényeg a lényeg, hogy az ő tippje is ua. amit én "láttam", azaz hogy kukis. :)

     

    De hát majd többet 3 hét múlva. Akkor kell mennem legközelebb. Hál istennek nem a klinikára (2 órahosszat kellett ott csücsülnöm, mire végeztem), hanem ismét magánrendelésre, mert a dokinéni meg akarja nézni ismét a méhlepényemet, amire most "cisztikus" diagnózist kaptam. Kicsit megijedtem, de mondta, hogy, nem kell megijedni, lehet hogy nagy a méhlepény és azért látszik annak, aggodalomra semmi ok, mert a baba korának megfelelően fejlett, és ez állítólag előfordul sok nőnél. Van olyan akinek ciszta is van a méhében és vagy elmúlik vagy elmúlatják, de a babára nincs veszéllyel, legrosszabb esetben is koraszülést okozhat, de ilyenre nem is gondolok.

    A neten is utánaolvastam. Nem aggódom.

    Most nagyon, de nagyon boldog vagyok.

    Csatolom a képet, telefonnal fotóztam le, sajnos nem a legjobb minőség, de szépen látszik a kis feje, nózija, mellkasa.

     

    Sok puszi.

     

    Bözsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2008. március 26. 15:272110.

    Sziasztok!

    Mosolyka! Ügyesen összeszedted a csapatot, nem semmi munka lehetett!

    Jó sokat írtatok, esély sincs rá, hogy név szerint tudjak hozzászólni. Örülök, hogy sokaknál múlóban a rosszullétek, és látom jópáran túlvagytok újabb uh-kon!

    Találtam egy jó kis oldalt, látom mindenki ki van éhezve az uh-képekre, ezen jó sok van: http://www.ehd.org/resources_bpd_illustrated.php?page=3&language=38

     

    Van valaki, aki nem szeretné megtudni a baba nemét? Én biztos megőrünék, ha nem kérdezhetném meg, de pl ismerőséknél jó sokáig egyszerűen nem mutatta a baba, és akkor már ők mondták a végén, hogy legyen meglepi. Dávidnál a 18. heti uh-nál tudtuk meg a nemét, sztem is elképzelhető, h akár már a 12. hetinél is lehet látni, főleg a kisfiúkét.

     

    Párhuzam! Itt a topikon is volt olyan kismama, akinek nem csináltak rögtön uh-t, csak kézi vizsgálattal állapították meg a várandósságot, vagy rosszul emlékszem?! De nálunk is az a gyakorlat, hogy először csinál egyet, ahol a petezsák látszik, utána viszont csak a 12. heti lesz (még jópár hét). A dokid nem ad előre időpontot? Sztem az ő dolga kitalálni, hogy mikor csinálja a kövi uh-t! A vérvétel tényleg ráér, bár én most megcsináltattam, mert most ráértem, meg ha valami vészesen rossz adat lenne, akkor jobb előre tudni. Azért a 16. hetivel ne együtt legyen.

    A szülés várható idejét meg az utolsó mensi első napjából kiindulva egy táblázattal számolják ki, de ez inkább tájékoztató adat, később az uh-kon még módusulhat (igaz nekünk bejött, mert fiam a táblázat szerinti napon született).

    Pocak-növögetés:hát én még sehol se vagyok, de annó is a 20. héttől mertek rákérdezni, hogy akkor baba jön-e, mert addig csak amolyan jólakott hasam volt.

    Amúgy tünetem nekem sincs (koppkoppkopp), ami volt, az inkább a rosszalkodó emésztésem miatt volt, de azon meg igyekszek javítani, azóta jobb a közérzetem is.

    Kíváncsi leszek hányan lesztek kívánósak, majd írjátok meg, ha már ilyen tünetek lesznek

    Láttam már volt téma az apás szülés meg a közös uh. Hát a hüvelyi előtt én is izgultam, de nem volt gáz, meg őt nagyon bíztatta a többi fiú, hogy ezt ne hagyja ki, mert itt még egyben lehet látni a babát, később már inkább csak részletekben, szóval ő nagyon szeretett volna bejönni. Most majd meglátjuk... Szülésre nem jött be, az utolsó 20 percnél ment ki, de nekem nem is hiányzott. Azért persze jó volt tudni, hogy ottvan, de teljesen rábíztam, hogy hogy dönt.

    Na még írnék, olyan kurtára és szedettvedettre sikerül mindíg, de manó már itt ül az ölemben, és nem hagy.

    Mindenkinek szép napot!

    Panna +  9 hetes kisbébi

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2008. március 26. 15:162109.
    Nekem is 2 mm a tarkóredő, és nem kell izgulni, ez jó.
    előzmény:
    eraka (2106)
    2008-03-26  14:45
  94. 2008. március 26. 15:052108.

    Sziasztok! Én most indulok uh-ra és elvileg lesz laboreredményem is. Kicsit izgulok, mert néha van valami barnás hüvelyváladék. Ha megjöttem jelentkezem.

    Gabi 11+1 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. 2008. március 26. 14:562107.
    Nem baj ne aggódj  a 2mm végett, az a lényeg hogy egészséges meg izeg-mozog a picur!!!!
    előzmény:
    eraka (2106)
    2008-03-26  14:45
  96. 2008. március 26. 14:452106.

    Sziasztok!

    Megjöttem az UH-ról! Azt mondta a doki, hogy minden rendben, nagyon kis édes a kicsikénk! Össze-vissza kalimpált a lábaival és integetett a kezeivel. A nyaki redő 2 mm. Hát jobban örülnék, ha kisebb lenne, de nem mondta, hogy gond lenne. Kértem, hogy hallgassuk meg a szívét is, olyan gyorsan vert!!! És annyira mocorgott, hogy néha nem hallottuk. Doki mondta: Nem kell ám megijedni, csak nagyon mocorog! A méretét majdnem kifelejtettem! 50 mm pont mint Kovanénál!

    Sziasztok!

    előzmény:
    dorcibenő (2097)
    2008-03-26  13:05
  97. 2008. március 26. 14:232105.
    Sziasztok Kismamák!!! Elöbb léptem be a szeptemberi babaváros kismamákhoz és megkérdeztem tőlük azt hogy aki a 12.hetes UH-ra megy ott már meg lehet-e tudni hogy milyen neme lesz a bébynek,persze ha ugy mutatkozik.Azt mondta az egyik kismama hogy ő neki pár percig csak a kisbabája férfiasságát lehetett látni!!Nagyon  jó!Már kiváncsi vagyok hogy mi lesz velem is,én holnap megyek az UH-ra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. Torolt_felhasznalo_108818
    Torolt_felhasznalo_108818
    2008. március 26. 13:492104.
    Köszönöm, remélem nem lesz semmi gond....
    előzmény:
    dorcibenő (2103)
    2008-03-26  13:37
  99. 2008. március 26. 13:372103.

    Sok boldogságot kívánok és jó utat!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_108818 (2094)
    2008-03-26  11:00
  100. 2008. március 26. 13:352102.

    Ja, én is hirtelen meglepődtem, hogy mennyien vagyunk! De ez tök jó, annyira örülök! És egyben mindenkinek minden jót és egészséges babót kívánok!
    Olyan boldog vagyok! ....jaj, egy kicsit elérzékenyültem!

     

    Kované: . Nagyon jók a képek a gyermekedről! És már milyen szép pocid van!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_108818 (2091)
    2008-03-26  10:42

Címlap

top