Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2008 októberi babák

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2008. január 16. 13:09

Sziasztok Lányok!

Akik a babaremélés időszakában vannak, azok már ismernek. Megjártam az elmúlt hónapokban pár topicot, sajna nem sok sikerrel.

Ismét új hónap és új remények.  

 

Várok ide mindenkit, aki 2008 októberre reméli kisbabája érkezését és azokat is, akik majd bizonyosak is lesznek ebben az örömteli hírben.

 

Osszuk meg egymással örömeinket, félelmeinket. Babásodjunk együtt!!!

  

 

őkell

  1. 2008. március 13. 10:541701.

    Én kismamaboltban vennék. Brendon, C&A, bármelyik mamaboltban kapható. Van 3 méret általában S,M,L.

     

    Én utóbbiban vettem egyet, mondjuk ott pont 1990 volt. De gyorsan kellett és nálunk itt a "faluban" nincs olyan nagy varia

     

    A Brendonban vannak extra szjnesek is, angyon jópofák, szerintem. Azt meg tudod nézni neten is a www.brendon.hu oldalon, ott ötleek is vannak a viselésére .

     

    remélem segítettem!

     

    De hosszútávú megoldásnak - szerintem (sem) - nem jó. Lecsúszik a nem bekapcsolt nadrág... Nekem inkább szoknyához kell/ett.

    előzmény:
    dorcibenő (1699)
    2008-03-13  10:35
  2. 2008. március 13. 10:371700.
    Szó volt a depiről. Én is ilyen vagyok, egyik pillanatban jó kedvem van aztán meg nem. És tök hisztis és türelmetlen vagyok! Pedig nem akarok az lenni! Aztán hirtelen észbe kapok, milyen hülye vagyok...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. március 13. 10:351699.

    Meg tudná valaki mondani, hogy hol lehet venni olyan övszerűséget? Kismamaboltban? Neten?

    köszi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_920416
    Torolt_felhasznalo_920416
    2008. március 13. 10:191698.

    Na, megkerestem, ha valakit érdekel:

     

    Váci út 97.

     

    K-CS: 8-18

     

    Majd kicsit később visszanézek, így is már be nem állt a szám!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_673994
    Torolt_felhasznalo_673994
    2008. március 13. 10:181697.

    Jó reggelt csajok!

     

    Tegnap vettem Elevitet. Kipróbálom és beszámolok a "különbségről".  Már ha lesz...

    Én sem fogok sok kismamarucit venni, de a kigombolt naci lehúzott sliccel kicsit kényelmetlen lehet. Meg sokunknak a csípőmérete is változni fog szerintem.

    Én a C und A-ban 1500 Ft-ért láttam leárazva kismamanacikat és szoknyákat. Egy farmerszoknyát vettem is magamnak gyorsan.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920416 (1692)
    2008-03-13  09:52
  6. Torolt_felhasznalo_920416
    Torolt_felhasznalo_920416
    2008. március 13. 10:151696.

    Még elfelejtettem válaszolni, hülye szita agyam!

     

    Petrus: akkor mi egy időben szülünk?

     

    Ezt a bandázsos dolgot sem tudom szó nélkül hagyni. Elég csak ha elképzelitek: egy számmal kisebb gatyát vegyetek fel és ne gomboljátok be. Hajolgassatok, üljetek le, álljatok fel benne, stb., stb.  A gatyó tuti állandóan csúszkálni fog. Én azt hiszem, hogy sem most, sem szept-okt. fele sem húzogatnám állandóan a gatyámat. Még nyáron sem. Én inkább maradok a kismamaruháknál. Tényleg elég húzós áruk van. Az első kismamagatyómat kb. 3-4 hete kaptam a páromtól, 10.000 Ft volt, de nagyon jó szolgálatot tesz. Sehol sem nyom. Nagyon kényelmes. Amin meglepődtem, hogy M-ES MÉRET!!! Az eladó viszont azt mondta, hogy teljesen végig jó lesz, mert nyúlik annyit.

     

    Szerintem gatyákra érdemes beruházni. Min. 2-2 darab (hosszú-rövid). Felsőkből meg már egy egyszerű tunikát is vehet 1-2.000 Ft-ért.

     

    Valaki bemásolt ide (bocsánat, de már elfelejtettem, ki volt az ) egy gportálos oldalcímet, nagyon jó árban varr a hölgy. Még egy info: Duna Plazanál van a Káprázat ruhanagykereskedés. Feléért meglehet ott kapni mindent.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. március 13. 10:111695.
    Én is így vagyok a ruhákkal, még nem is nagyon híztam, de nekem is 2 gatyám van ami jó!
    És igaz, alig megyek valahova, de már ciki mindig azokat felhúzni, bár a doki úgysem emlékszik mi volt rajtam 2 hete, ...vagy mégis?....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_460404 (1675)
    2008-03-12  18:29
  8. 2008. március 13. 10:061694.

    Mumus szag?... hmmm, minden! Egyik nap ez, másik nap az! Ami általános: bármilyen kézmosó, a kocsiban új üléshuzat van 2 hete, már úúúúútááááálom!!!, más állandó nincs. Jaaa, és persze a mosogatásnál mindig rosszul vagyok, pedig mindig elöblítve teszem be a cuccut a mosogatóba, de akkor is! Azt hiszem ezt a férjemre kell hagyni! , ...na akkor lesz ám aztán róka-móka egy-két nap után!! Bár a drágám olyan ari volt, míg hétfőn dokinál voltam, ő felporszivózott!!

     

    Én is állandó táppénzen vagyok, mert veszélyeztetett terhes vagyok, és arról nem mehetsz csak úgy hipp-hopp vissza dolgozni egy pár napot, az végig van, szülésig! 

    előzmény:
    párhuzam (1672)
    2008-03-12  17:44
  9. 2008. március 13. 09:521693.

    Én elevitet szedek és attól is rosszul vagyok, illetve voltam, amíg reggel szedtem. Már később szedem be, mikor már kicsit több kaja van a gyomromban, akkor bent marad!

    Szerintem minden vitamin ilyen! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_673994 (1668)
    2008-03-12  17:03
  10. Torolt_felhasznalo_920416
    Torolt_felhasznalo_920416
    2008. március 13. 09:521692.

    Szép jó reggelt mindenkinek!

     

    Én is Gravidát szedek, szintén rosszul vagyok tőle, állandóan rohannék a WC-re. Nem mintha alapban nem így lenne.

     

    Párhuzam: én múlthét kedd óta vagyok itthon. Akkor nagyon náthás lettem, be se tudtam volna menni dolgozni. Onnantól kezdve kiírt a körzeti, de nem a betegséggel, hanem "fokozott vetélés veszélyé"-vel. Tényleg havonta kell vinni igazolást. Terhesrendelésen kell megkérni, azon rajta van, hogy hány hetes vagy és a szülés várható időpontja.

     

    A Munka Törvénykönyvében benne van, hogy a kismamát a munkáltató KÖTELES elengedni a vizsgálatokra, az igazolni NEM KELL. Ez csak arra az esetre vonatkozik, ha például délelőtt van dolgod és utána bemész dolgozni. Elvileg egész napot nem fogadnak el. 

    előzmény:
    párhuzam (1672)
    2008-03-12  17:44
  11. 2008. március 13. 09:431691.
    Én 8+3 vagyok és okt. 21.-én szülök! ...elvileg, de ha kisfiú lesz a drága, (a Jónás naptár szerint), akkor tuti még bent marad lustálkodni
    előzmény:
    kicsigyufa (1657)
    2008-03-12  13:49
  12. 2008. március 13. 09:121690.
    Ja, nekem az általad írt módszerrel simán egyfolytában lecsúszkált  anadrág
    előzmény:
    bretty (1686)
    2008-03-13  09:03
  13. 2008. március 13. 09:111689.

    sziasztok,

    ma is beleolvastam a topicotokba.

     

    Bandázs: hát, nekem egy van, azt azért vettem hogy rugalmasabb szoknyákhoz fel tudjam venni. Merthogy a felsőim kinőtték a 7 hónapos pocimat, és a szoknya meg erősen has alá kényszerül

     

    De ezt a nadrágod variációt nem nagyon erőltetném én eddig akárkivel beszéltem, nem nagyon csípte), szerintem édemes venni 1 kismamanacit (esetleg állítható derekút, de megmondom őszintén, én olyat nem láttam), jóval nagyobbat mint amekkorák most vagytok, mert hamar vége szakad a hordható időszaknak.

     

    Én kettő nacit vettem, egyet a C&A-ben, egyet a Brendonban (elértékleve), olyan 5-10.000 ft körül mozognak árban, bár most jön a jóidő, lehet a rövidebbek, vékonyabbak olcsóbbak lesznek.

     

    A banádzsöv nekem egyébiránt nagyon megtetszett, tök jól fogja a pocit, de szerintem még várjatok vele. Én a negyedik hónapban vettem a két nadrágot, és most két hete a bandázsövet a szoknya miatt. Egyébként nagyon csini, szerintem, és buli hogy vannak szinesek is! Az ára tényleg ott van, 1000-2000 ftig kb.

     

    Én személy szerint nem nagyon díjazom a kismamaságba a túl angy ruházati beruházást, de valamit muszáj, mert ha júni végén-aug elején érkezik a baba, nyáron még kell vennem valamiben, és nem gondolom - egyáltalán nem  - hogy egyből visszanyerném lánykori formámat, a szoptatás ideje alatti esetleges gyarapodásról nem is beszélve.

     

    Szóval vannak csillivilli dolgok, megoldások, amik praktikusnak tűnnek, de szerintem nem mind célravezető. persze van akinek bejön

     

    remélem tudtam segíteni!!!! tui 28+3

    előzmény:
    bretty (1686)
    2008-03-13  09:03
  14. 2008. március 13. 09:051688.

    a barnázós gyógyszer jó kis hormon bomba szerintem biztos elősegíti a hányingert. Petrusnál én is szedtem.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_460404 (1685)
    2008-03-13  08:52
  15. 2008. március 13. 09:041687.

    Panna: én már kenem a pocit, dm-es olajjal., Anno Petrusnál is ezt használtam, csak krém formájában. Lehet hogy korai mindenesetre bajom nem lesz tőle. Egy nagyon mini pocim már van egyébként, de tényleg nagyon mini.

     

    Ezt a védőnő szitut nem értem. Nálunk itt kispesten heti háromszor két órát van, és lehet időpontot egyeztetni. Őrület lehet ez a sorban állás.

     

    Virágom: érdekes hogy tegnap én 10+2 voltam és okt. 8-at mondott a doki.

     

    Gatta: én elevitet szedek, nem vagyok rosszabbul tőle.

     

    Párhuzam: nálam képzeld hogy 10-ből 8 kaja mumus és mindig más. Persze vannak állandó szagok amitől kivagyok. Kávé, olaj pl. De a nyers hús gondolatára is rosszul vagyok, ami miatt sajnálom a férjem mert képtelen vagyok húst sütni, főzni neki. Ez azért elég rossz.

    Ahhoz hogy kiírjon a házidoki, tényleg kell valami papír a dokitól. Mondjuk nekem mikor a 6. hóanptól kiírattam magam, egy papirt vittem és arra adta a táppénzes papírt.

     

    Bogica: nekem is a torkomban van a savam és szinte mindentől savasodom.

    Kismama rucit anno én egy varrónőnél vettem és meg voltam elégedve. A boltiak nagy része eszméletlen drága.

     

    Dzsusz: érdekes mert az első babómnál én mormota voltam végig a terhesség alatt. Most viszont minden éjjel felkelek vagy pisilni vagy egyéb miatt és a visszaalvással is gondjaim vannak pedig sosem voltak.

     

    Na induok, egy csopitársnőmhöz megyünk egyrészt iskolai anyagokat megvitatni másrészt baba találkozást tartani. A kisfia 9 hós és bemutatom neki az én kis másfélévesemet.

    szép napot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. március 13. 09:031686.

    Nehogy új nadrágot vegyetek!!!! Tegnap diskuráltam egy kismamával. Létezik olyan, hogy "bandázsöv" ami olyan amit a kismama nacikra varrnak derékhoz. Vagyis ha hordod tovább a nacijaidat csak kigombolva és ráhúúzod ezt az övet, mindent eltakar (a kigombolást is, derekat véd) és kényelmes is, mert rugalmas az anyag. Ja, és több színben létezik, az ára 1500Ft körül van. Egy kismama naci pedig minimum 5ezer.

    Ma megyek veszek egyet...majd megírom milyen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_460404
    Torolt_felhasznalo_460404
    2008. március 13. 08:521685.

    Sziasztok!

     

    Nálunk is süt a napocska!!! De iszonyatos csípős szél fúj. Előbb kimentem a postáért, meg kicsit gyönyörködni szerettem volna a tavaszi virágaimban (ibolya, krókusz, nárcisz, meténg ), de olyan gyorsan jöttem is vissza a jó meleg lakásba, mint akit üldöznek. 

    Aneska, Téged nem irritál a kenyér illata?  Főleg kora reggel?

     

    Nekem szinte semmit nem akar javulni a hányinger. Pedig szopogatom a homeopátiás bogyókat .Lehet, hogy a barnázásra kapott gyógyszerektől van ez, mert az egyiken a hányinger szerepel mellékhatásként. Eddig sosem jött ki rajtam egy gyógyszertől sem a mellékhatás... 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. március 13. 08:511684.

    Hát ez jó, amit írtál, mert akkor nekem egy nyugtalan, örökmozgó gyerekem lesz, mert engem sosem hagy a terhesség nyugton.   2 hete éjszakánként többször felekelek, és általában akkor szűnnek meg a fájdalmaim valamelyest, és a hányingerem is, ha a friss levegőn sétálok. Mondtam is a férjemnek, hogy tuti természetbarát gyereke lesz! Nekem a pihenés általában nem szokott segíteni.

    Viszont, most egész jól indul a napom, csak el ne szóljam magam!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_673994 (1680)
    2008-03-12  23:35
  19. 2008. március 13. 08:061683.

    Sziasztok!

     

    Lanyok en is depis voltam tegnap, estefele meg rosszul voltam. Fajt a fejem, emelyegtem kegyetlenul. Ja es en is eszrevettem magamon hogy turelmetlenebb es hisztisebb vagyok.

    Nalunk kisutott a napocska. Remelem a rokat is el tudom uldozni.

     

    Puszi 

    előzmény:
    gabi79 (1682)
    2008-03-13  07:09
  20. 2008. március 13. 07:091682.

    Sziasztok! Szép jó reggelt mindenkinek! Ezek a reggelek, ha nem készítek azonnal reggelit,, jön ezerrel az öklendezés, de hányni még sosem sikerült. De turbó sebességgel készítem reggel a kaját és ha megettem utána nincs semmi gond.

    Hétfőn voltam vérvételen, 26án megyek legközelebb dokihoz, addigra kész lesz a a labor is. Úgy néz ki végleg itthon vagyok, kicsi osztályomnak is megmondtuk és kaptak új ofőt, volt aki majdnem elsírta magát, de a babónak örültek. 

    Párhuzam: Igen, csak úgy maradhatsz itthon terhesen, ha a nődoki ír ajánlást. Ez nálam is így van. A háziorvos és a nőgyógyász is ezt mondta.

    Kismamam ruhákról: én vettem egy nacit, olyan jó hogy végre nem szorítja a pocimat semmi. Jó lenne egy bandázs is, de azt nem kaptam. A neten találtam viszont egy lányt, aki tök szép ruhákat var:

    http://gportal.hu/gindex.php?prt=202327

    Pinki: Nagyon sajnállak és sok erőt, kitartást!

    Gabi 9+2 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_480922
    Torolt_felhasznalo_480922
    2008. március 13. 05:381681.

    Napsütéses szép jó reggelt mindenkinek!

    Kénytelen voltam korán kelni,mert Én is itthon sütöm a kenyeret és tegnap elfelejtettem.ezért korán reggelre programoztam,hogy az ifjúság tudjon belőle enni reggel.

    Én nem vagyok depis,viszont iszonyú agresszív lettem.Elég 1 fél mondat és már harapok is.A multkor anyósommal sikerült össze ugranom.Csak nézett,hogy ennek meg mi a baja?

     

    A nadrág hosszal nekem is gondom van.Csak nekem pont fordítva.Ami jó derékben annak nagyon hosszú a szára.De mivel ruhakészítő a szakmám ez nem nagy gond.

     

    Én talán jobban vagyok.Nem annyira irritálnak a szagok.Igaz jöttek még hozzá,de jobban eltudom viselni.Szagolta már valaki az éppen mosogató gép szagát? Tegnap kimaradt valami és menet közben akartam betenni.Hát többet nem teszek ilyet

     

    Na így korán reggel jó sok mindent összehordtam

     

    További szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_673994
    Torolt_felhasznalo_673994
    2008. március 12. 23:351680.

    Dzsuz én már többször voltam így...

    Azt olvastam valahol, hogy a természet úgy "rendezi" a dolgokat, hogy a kismamák időnként ne tudjanak éjszaka aludni, így felkészít arra, ami a szülés után vár ránk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114928 (1679)
    2008-03-12  22:05
  23. Torolt_felhasznalo_114928
    Torolt_felhasznalo_114928
    2008. március 12. 22:051679.

    Sziasztok!

     

    Ritkán szólok hozzátok, de akkor velőset. :) Na, jó, csak vicc.

     

    Minden este leülök a géphez és elolvasok minden hozzászólást.

     

    Pinki, ha még olvasol minket, remélem jobban vagy mind fizikailag, mind lelkileg., Drukkolok.

     

    Gatta, én is bedepizek néha. Illetve hamar felkapom a vizet. Ha valaki csak egy picit is gúnyolódik velem (viccből), teljesen kiakadok, ami régebben nem volt rám jellemző.

     

    Amúgy a gatyám nem jön rám, pedig nem érzem, hogy felszedtem volna extra kilókat, de valahogy a hasamon nem birom mégsem begombolni.

     

    A tegnap éjszakám elég érdekesen alakult. Az első ilyen éjjel volt mióta tudom a babót. Eddig minden éjjel akkorát szunyáltam, jó mélyen és nyugodtan. Tegnap már amikor lefeküdtem éreztem, hogy nyugtalan vagyok, gyorsan dobogott a szivem, aztán éjjel fel is riadtam egyszer, fájt a hasam meg megint olyan nyugtalan voltam. Ja, én régen pánikbeteg voltam amúgy (nem tudom van-e itt a fórumosok között hasonszőrű) - már kijöttem belőle 1-2 éve, de azért néha visszatér, de remélem nem fog többet, igy babóval a pocakban nem szeretnék több sz.r éjszakát (ált. éjjel tört rám mindig).

     

    Köszi, hogy meghallgattatok, jól esett leirni.

     

    Üdv mindenkinek és jóéjt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. március 12. 19:031678.
    Az oké, de én most normál nadrágra gondoltam. Egy ideig még biztos nem veszek terhesnadrágot, de attól a pocim még elkezd nőni. Már most is nagy.
    előzmény:
    mbogica (1677)
    2008-03-12  18:52
  25. 2008. március 12. 18:521677.

    Errol en is hallottam, baratnom csinalta, es nekik bejott a kislany! de egy masiknak meg nem, mert fiu lett..... lehet, hogy csak lanyt tud josolni???:))) nem tudom pontosan hogy kell csinalni, majd kinyomozom!

     

    Hogy alltok a savasodassal? Nekem olyan gyomoregesem van delutan/ estere, hogy csak na! Vagy ez csak ehseg?????

     

    Parhuzam, a kismama nadragoknak szerintem csak a hasa no, es ugyanugy mereteznek, mint amik anno voltunk nem??? Hmmm.... en boltokban semmi jot nem talaltam eddig, annal tobbet a neten, ugyhogy majd onnan fogok rendelni! Egyenlore kineztem egy ov szeruseget, ami elasztikus, es arra valo, hogy a nem terhes nadragokat fentartsa gomolas nelkul.... igy meg tudod oket egy darabig hordani, amig 'kisterhes' vagy....;)

     

     

    előzmény:
    párhuzam (1676)
    2008-03-12  18:40
  26. 2008. március 12. 18:401676.

    A nadrághosszal nekem is mindig gondjaim voltak, de ha elkezd nőni a pocink, akkor lehet, hogy ez megváltozik? Bár nem biztos, mert a nagyobb méret meg nem csak derékban lesz nagyobb, hanem az ülepe is. szerintem.

     

    Nem tudja valaki, hogy mi a lényege annak a babonának, vagy jóslásnak, vagy mi az, amikor a karikagyűrűt láncra kell fűzni, és a has fölött tartani. Nem jut eszembe, hogy hogyan kell csinálni, csak azt tudom, hogy valahogy megmondja a baba nemét. Arra sem emlékszem, hogy ezt csak nagy hasinál lehet?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_460404 (1675)
    2008-03-12  18:29
  27. Torolt_felhasznalo_460404
    Torolt_felhasznalo_460404
    2008. március 12. 18:291675.

    Bocs, hogy így több részletben írok, de képtelen vagyok megjegyezni ma dolgokat, és így inkább egyenként szólok hozzátok.... Az új nevem Szenilla....

     

    Szóval a nadrágjaim közül nekem már csak 2 jó. Pedig fogytam 1 kg-t... Szerintem alakulnak át a dolgok has-, deréktájékon, és ezért szorítanak a rucik.  

     

    És nem bírtam ki, a hétvégén vettem egy kismamás felsőt. Már alig várom, hogy hordhassam, a páromnak nagyon tetszett. Mell alatt gumis, harang alakban bővül, és fenékig ér. LEgalábbis nekem csak odáig, mert elég magas vagyok, és a konfekció méret ált. rövid rám.  

    De nadrágot egyszerűen nem találok magamnak, mert ami jó derékban, az tuti, hogy rövid. Úgy nézek ki bennük, mint a hirtelen nőtt gyerek... Ami meg jó hosszra, az lötyög rajtam derékben... Pedig kell vennem vmit, mert elég gáz, hogy mindig ugyanabban a két naciban járok. (Ezért is jó most itthon, mert kényelmes szabadidő nacim viszont van jó pár.)

     

    És ez még csak a kezdet, mi lesz, mikor tényleg növésnek indul a bébi. Járhatok majd félpucéran???

    előzmény:
    mbogica (1665)
    2008-03-12  15:27
  28. Torolt_felhasznalo_460404
    Torolt_felhasznalo_460404
    2008. március 12. 18:221674.

    Nem vagy egyedül gatta@cat!!! Ma én is tiszta depis voltam egész nap. Idegesít, hogy egyfolytában fáj a gyomrom, meg úgy általában minden. Alig vártam már, hogy hazajöjjön a férjem a munkából, és erre meg nekiálltam minden ok nélkül pattogni. Aztán szerencsére hamar észbekaptam, és ki is engeszteltem gyorsan.

    Én azt olvastam, hogy a sok hormon teszi ilyen változékony hangulatúvá az várandós nőket.

     

    Bár nekem az egész napos egyedüllét sem tesz jót.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_673994 (1668)
    2008-03-12  17:03
  29. Torolt_felhasznalo_460404
    Torolt_felhasznalo_460404
    2008. március 12. 18:181673.

    Hűha, kicsit elszundikál az ember lánya délután, és máris alig győzök visszaolvasni...

     

    Engem simán kiírt a házidoki a nőgyógyász javaslatára. És úgy vettem ki a szavaiból, hogy ő ezt már véglegesnek veszi... De még vissza szeretnék menni dolgozni legalább egy hónapot. Majd kedden már én is okosabb leszek. De szerintem ez is doki függő.

     

    Írtátok többen az "tünetek" és a nemek közötti összefüggést. Az egyik utcabelink szinte egyfolytában rosszul volt. Émelygés, fáradtság, gyengeség, és fiúk lett. Szerintem nincs akkora összefüggés a dolgok között, csak mivel két lehetőség van, így sokszor bejön ez a tünet vagy a másik.

     

    Kérdeztétek, hogy ki mitől van rosszul.

    - büdös emberek (eddig sem bírta nagyon az orrom őket), tegnap a dokinál volt szerencsém belefutni egy ilyenbe...

    - sülő kenyér illata (kenyérsütőben készítem itthon a mindennapit....), tegnap este már nagyon kész voltam tőle.

     

    Ma aludtam délután két órát, és már megint álmos vagyok. Pedig csak annyit voltam fent, hogy megfőztem gyorsan, meg kajáltam. Nem tudom, hogy mi lesz ,ha megyek újra dolgozni... Majd a fejemmel verem a billentyűt szerintem.

     

    Ja, és képzeljétek, ma már nem barnáztam. Úgyhogy kezd lemenni rólam a pánik.

     

    előzmény:
    párhuzam (1672)
    2008-03-12  17:44
  30. 2008. március 12. 17:441672.

    Csak egy kérdés: Amikor ilyen délelőtti órákban kell a védőnőhöz menni, akkor szabit kell kivenni? Vagy ezt hogyan lehet megoldani? Mondjuk nálam még oké is a dolog, mert nekem elfogadja a munkahely az orvosi igazolásokat egy-egy napra, bár, ha belegondolok, a védőnő nem valószínű, hogy ilyet ad, és még csak nem is orvos.

     

    Most jöttem haza amúgy a körzetitől. Én azt gondoltam, hogy egy kismamát szó nélkül kiírnak, ha problémája van. Állandó táppénzt nem akarok, de úgy gondoltam, hogy jó volna havonta egy-egy hét. Hát, ez nem így megy, most felvilágosítottak. Most kiírt a doki, de be kellett írnia egy kamu betegséget, mert terhességgel nem tud kiírni, csak akkor, ha állandóra akarom, de azt is csak úgy, ha minden hónapban hozok igazolást a nőgyogyitól. Ez tényleg így van?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920416 (1667)
    2008-03-12  15:42
  31. 2008. március 12. 17:291671.

    Én még a lekvár szó hallattára is rosszul vagyok. Nálam a vajas-mézes kenyér a menő!!!

     

    Kb egy hónapja vettünk a férjemnek egy új forgószéket. Kényelmes, meg minden, de műbőr, és iszonyatos szaga van. A férjem persze nem érzi. Engem meg csak megcsap a szaga, és kész vagyok. Ma ruhacsipesszel az orromon elkezdtem mosószeres ronggyal súrolni, hátha tesz valamit. De már nem tudom megállapítani, mert ha csak eszembe jut a szék, vagy meglátom, akkor érzem a szagot. Nálam ez a mumus, meg a gulyásleves. Vagy az ahhoz hasonló kajaszag. De nem is írok erről többet, mert most mindjárt....

     

    Nálatok mi a mumus kaja, vagy szag?

    előzmény:
    B.Mimi (1662)
    2008-03-12  15:23
  32. Torolt_felhasznalo_673994
    Torolt_felhasznalo_673994
    2008. március 12. 17:231670.
    Kösz Mosolyka!Jó utat!
    előzmény:
    Mosolyka (1669)
    2008-03-12  17:11
  33. 2008. március 12. 17:111669.

    Szia!

     

    1 percem van, de írok, hogy megnyugtassalak:

     

    Igen, néha én is depis vagyok, mégpedig azért, mert utálom magam, hogy nem figyeltem oda és már bálna vagyok. És ragyás vagyok és béna a hajam és én nem leszek szép kismama.

     

    Máskor meg minden happy

     

    Ja, és időnként azt is észreveszem, hogy türelmetlenebb vagyok. Pedig ezeken változtatni kell!

     

    Én személy szerint Elevitet szedek, úgy reklámozzák, hogy segít a koraterhességi émelygés ellen. Mondjuk nekem pont segített is, de más meg ettől is rosszul van.

     

    Ja, és az édességet meg kívánom. Akkor nekem mim lesz?  (lehet, nekem is kétpetéjű ikreim )

     

    Megyek, most 2 napra elutazom, vigyázzatok magatokra!

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_673994 (1668)
    2008-03-12  17:03
  34. Torolt_felhasznalo_673994
    Torolt_felhasznalo_673994
    2008. március 12. 17:031668.
    Sziasztok!Üdv. az újaknak!Jó sokat írtatok, még nem is tudtam mindent visszaolvasni.Tiszta depi vagyok. Pedig örülnőm kellene. Megint kezdek aggódni a baba miatt is és nagyon türelmetlen vagyok az emberekkel. Azt olvastam, hogy normális ez a depresszió az elején, de akkor sem örülök neki. :-(Van még rajtam kívül aki - végülis ok nélkül - depis egy kicsit? És még egy kérdés. Én Gravidát szedek, pontosabban szednék, de mindig kihányom. Szerintetek érdemes kipróbálni az Elevitet? Vagy van aki attól is rosszul van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. Torolt_felhasznalo_920416
    Torolt_felhasznalo_920416
    2008. március 12. 15:421667.

    Sziasztok!

     

    Párhuzam: Üdv közöttünk.

     

    Nekem úgy tűnik, hogy ti napról napra aktívabbak vagytok, én meg majd elalszom egész nap itthon. Igazság szerint alvás-ébrenlét fázisaim vannak és az ébrenléti fázis kimeríti a pisilés-evés-ivás fogalmát.

     

    Holnap megyek védőnőhöz kiskönyvért. Előre látom, hogy a vérnyomásom tuti 200 lesz, mire kijövök onnan. Ti tudtátok, hogy a rendelési idő 1 ÓRÁS. Kb. így, 9-10-ig. És slussz. Ha beleférsz, beleférsz, ha nem, nem.

     

    Van még egy kérdésem.... ki hogy van kiírva (vagy szülési kalkulátorral kiszámítva)? Lesz október 1-es babóca? (én/mi október 7) Úgy emlékszem van itt még egy kismami, aki velem egyidőben fog szülni.

     

    Pusz!

    10+1

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2008. március 12. 15:321666.
    bretty, akkor ha emelygek de nem kivanom az edeset (kiveve lekvar) akkor egyik babom fiu lesz a masik meg kislany???:))))
    előzmény:
    bretty (1661)
    2008-03-12  15:13
  37. 2008. március 12. 15:271665.

    Sziasztok lanyok,

     

    Koszonom a fogadtatast:)

    Parhuzam, en sem ferek bele semmi nadragba, kellett vennek nagyobb melltartot is mar...... a hasam reggel is latszik, de estere hatalmasra dagad, az mar biztos a puffadas is. En is vekony vagyok, de kicsi, 165 cm es most 50 kilo. Azt olvastam, hogy vekony noknel a baba nem tud hova terjeszkedni, ezert kapsbol kifele no...:) tehat a csucsos has=fiu, tevhit, csak vekony mama...:)

     

    Mimi, hmmmmm lekvaros kenyer!!! Reggelire szerintem fel kilo kalacsot felzabaltam malnalekvarral!!!! A gyulolcs amugyis nagyon bejon, de a malna, es szolo a nyero.

     

    Bogica 7+3 

    előzmény:
    B.Mimi (1649)
    2008-03-12  12:49
  38. 2008. március 12. 15:261664.

    Ú, vajas-lekváros kalács, most én is megkívántam.

    Fiamnál vajas-sajtos kalácsot ettem, néztek is annó a kolléganőim .

    előzmény:
    B.Mimi (1662)
    2008-03-12  15:23
  39. 2008. március 12. 15:241663.

    Bretty! Nálam bejött a Dávinál amit írsz + a csúcsos has.

     

    Itt vannak még érdekességek: http://www.babazo.hu/tervezo/20070417fiulesz.html

    előzmény:
    bretty (1661)
    2008-03-12  15:13
  40. 2008. március 12. 15:231662.

    Szia, nekem a kisfiammal semmi bajom nem volt, nem szédültem, semmi hányinger, hányás, rosszullét, ja és 20perc alatt megszületett

    na mindezt most nem mondhatom el, első pillanattól hányingerem van, szédülök és megveszek a vajas- lekváros kalácsért és kenyérért!!!!!!!!!!!  mint a menzán

    előzmény:
    bretty (1661)
    2008-03-12  15:13
  41. 2008. március 12. 15:131661.

    A nagymamák szerint elmeséltek alapján ha nem vagy hányós és nem vagy édesség kívánós kismama, akkor kisfiad lesz.

    Nos velem pont ezek a tünetek történnek. Nincs semmi roszullét, és nem kívánom az édeset. Sőt, tegnap fincsi édes mákosguba volt az ebéd (amit különben nagyon-nagyon szeretek), de a harmadik falatnál úgy éreztem, hogy áááá, nem eseik jól, inkább valami husi kellene.

    Az igazat megvallva a szívem legmélyén egy cuncisra vágyok, de ha tökös lesz persze az sem baj

    Nektek szoktak ilyesmiket mesélni?

    Amúgy üdv párhuzam

     

    9+0

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2008. március 12. 14:141660.

    Sziasztok!

    Hú, végre jó sokat kellett visszaolvasni!

    Párhuzam, üdv itt!

    Ma én is elég zizi vagyok, szédelegve keltem, és azóta se vagyok százas, fáj a fejem, nincs étvágyam. Most keltem, aludtam egy órát a gyerekkel, ilyen se volt régóta! Egyre jobban tartok tőle, hogy most én se úszom meg a kellemetlenségeket , Dávidnál semmi bajom nem volt, akkor már remélem egy kislány lapul ittbenn !

    Szépülés sztem talán a második harmadtól jön, nekem is megvolt, szép lett a bőröm, a hajam, igaz utóbbi szoptatásnál ki is hullott . Szoliba sztem én nem jutok el, de ha vki heti egyszer elmegy állóba, nem hiszem hogy gond. Nekem marad majd az önbarnító, meg később a napozás, ha bírom a meleget. Valaki kenegeti már a pociját (illetve a helyét) meg a ciciket? Most gondoltam rá, hogy időben el kellene kezdeni, annó is megúsztam a csíkokat, meg hát 12-14. héten már lesz egy kis dudor...

    Nálam még nincs hízás, reggelre inkább behorpad a hasam, viszont este hatalmasra puffad, ezt annó is úgy utáltam, rá kell állnom, hogy 6 után nem eszek, meg figyelnem kell hogy mit...

    Tornázóknak kitartás! Ügyesek vagytok! Kállai nekem is megvan, igaz végül Réka-tornát csináltam, pörgősebb, fiatalosabb a cd (igaz a csaj katasztrófa )

     

    Orvosválasztás: sok sikert mindenkinek aki előtte áll! Mindenhol azt hallom, hogy még szülés előtt se késő váltani, ha nem szimpi az illető. Sztem a sok jó-rossz véleményt úgyse lehet figyelembe venni, olyan doki nincs, aki mindenkinek szimpatikus, a saját tapasztalat is számít. Én az enyémet imádom, pedig nem valami beszédes, sőt a fiam születésénél szabin is volt. De nem tudtam rá haragudni, nagyon profi és ugyanolyan kedves helyettes-dokihoz irányított. Nekem az is jópont nála, hogy járok hozzá privátba, kórházba és sztk-ba is, uh-t, kenetet, kötelező és egyéb (4d) vizsgálatot is ő végez. Azt észrevettem, hogy sokmindenről nem lehet azért beszélgetni vele, nyilván azért vannak a védőnők, de mindíg van egy-két kedves szava, és bízok is benne, és ezutóbbi a lényeg. (Na most jól megnyugtattam magam).

    EKG-n  a melltartó úgy emlékszem nem zavar... Vérvételre muszáj éhgyomorra menni?! Én erre is úgy emlékszem, hgoy picit enni-inni lehetett, majd a cukor-terhelésesnél nem lehet, de már nem biztos hogy jól emlékszek...

    Jaj, néha olyan jó lenne, ha Dávid már ovis lenne, és egyedül lennék itthon, vagy melóznék, és ha rosszul vagyok, nem érdekelne, itthon maradnék pár napot. Nem is csak magam miatt, de néha olyan lelkifurdim van, hogy a fiammal nem vagyok a régi, türelmetlen vagyok, nem tudok semmi jót kitalálni. Szerencse hogy most felfedezett egy mesekönyvet, amit legalább fél óráig egyhelyben tudunk olvasni...

    Na mennem kell, felébredt...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2008. március 12. 13:581659.
    Ne is mondd, több tonnányi kaja elfogyasztása mellett folyamatosan éhes vagyok és ha nem eszem,akkor szédülök
    előzmény:
    párhuzam (1658)
    2008-03-12  13:50
  44. 2008. március 12. 13:501658.
    De még milyen messze! És én már úgy érzem, hogy az eleje is borzasztó. Mi vár még rám?! Jó volna, ha holnap reggel felkelnék, és az ölembe pottyanna.
    előzmény:
    B.Mimi (1656)
    2008-03-12  13:47
  45. 2008. március 12. 13:491657.
    a kalkulatorok szerint a en oktober 20an kellene szuljek es most 8+2 vagyok. De normalisan nem igy kell szamolni. Az utolso ciklus elso napjahoz hozza kell adni 10 napot es onnan kell szamolni hogy hany hetes vagy. Na most en aszerint pont 7 hetes vagyok. (Ezt egy baratnom mondta aki utolso eves az orvosi egyetemen). Majd valamelyik orvos csak megmondja :)
    előzmény:
    párhuzam (1654)
    2008-03-12  13:32
  46. 2008. március 12. 13:471656.
    Jó messze van még
    előzmény:
    párhuzam (1654)
    2008-03-12  13:32
  47. 2008. március 12. 13:361655.

    en a maganrendelesere jarok, de a Nyiro Gyulaban dolgozik, es azt bizonyara hallottatok, hogy maganositottak a szuleszetet - magyarul fizetni kell az ellatast , 5 nap korhaz kb. 130000 ft. Es ugye ezen felul illik a doktornonek is adni valamit.

    Nos, o oszinte volt mar a legelejen, es mondta, hogy ezzel az anyagi hatrannyal jar ha az o kismamaja vagyok.

    Amugy meg teljes szivembol ajanlanam nektek.

    Kicsigyufa: meg annyit akartam mondani, hogy en Szekelyfoldrol szarmazom, tehat kicsit foldik vagyunk:)

    előzmény:
    piramis (1652)
    2008-03-12  13:26
  48. 2008. március 12. 13:321654.
    Napra pontosan egy idősek vagyunk. Egy kalkulátorral kiszámoltam, és az jött ki, hogy 5-én készült, és okt. 29-én kellene megszületnie. Persze az orvossal még nem volt erről szó.
    előzmény:
    B.Mimi (1649)
    2008-03-12  12:49
  49. 2008. március 12. 13:291653.

    Igen, ahogy visszaolvastam, mostmár látom, hogy mindenki babát vár. Csak először én a babakocsikat kerestem. Nézegettem más topicot is, de általában az volt a jellemző, hogy 10-12 "még nem babás" beszélgetett 3-4 babát váróval.

     

    Itt úgy látom néhány hét eltérésel egyidősek vagyunk.

    előzmény:
    Petrus1 (1650)
    2008-03-12  12:53
  50. 2008. március 12. 13:261652.

    párhuzam, üdv kozottunk!!!!

    en is irtam neked a topicod kapcsan, és gondoltam, hogy szoljak, hogy cstalakozz hozzank, mert nagyjabol egyidosek vagyunk itt, de aztan letettem rola, gondoltam, nehogy azt hidd, hogy eroltetek barmit is - de latom ranktalaltal, es ez jo, meglatod!

     

    Az EKG-ra tenyleg derekig pucerra kell vetkozni, nem emlekeztem, de nekem doktorno csinalta, es mar tulvagyok a szegyellosegen azt hiszem egy szules utan

    A lanyommal sutit sutunk, ez jol lekoti, és edesszaju is, ha jol sikerul, megmutatom, milyen lett (mar tudok kepet kicsinyiteni)

    Kicsigyufa: doki: nehez ugy!!! es ezt nektek is mondom: ha rossz erzesetek van az orvossal kapcsolatban, valtani kell! Én nem hallgattam a belso kis hangra, és megbantam. Most uj orvosom van, (nő) és sokkal jobban bizom benne, elmond szepen mindent, kerdezek, szivesen valaszol stb.

    ezt most elkuldom 

    előzmény:
    párhuzam (1647)
    2008-03-12  11:45
  51. 2008. március 12. 13:261651.

    Persze, itt is van a védőnőnek tanácsadási ideje: 1 héten 1x, másfél óra.

     

    Legközelebb majd korábban megyek, hátha akkor nem lesznek annyian előttem.

     

    Egyébként ami furcsa: itt még a védőnő neve sincs kiírva!!!

     

    Mimi:

     

     

    előzmény:
    Petrus1 (1650)
    2008-03-12  12:53
  52. 2008. március 12. 12:531650.

    Mosolyka: nálunk a védőnőnek van tanácsadási ideje és oda be lehet jelentkezni és nem kell várni. Nálatok nincs ilyen lehetőség?

     

    Piramis: Hát néha nagyon nehéz a drágámmal pláne hogy jó sokszor rosszul vagyok. Szerencsére nagyjából eljátszik azért így amikor nem vagyok jól és nincs segítségem, akkor beülünk a szobájába, illetve én félig fekszem és úgy játszik, játszunk. Szerencsére anyukám elég sokat tud jönni, és párom is igyekszik idő szakítani hogy néha besegítsen.

     

    Párhuzam. Üdv. Nemhogy többen babát várnak itt, hanem csak olyanok vannak akik babát várnak. Ez a két év után spontán ez ismerős, Petrusom 2,5 év után sikeredett, amikor már bejelentkeztünk egy helyre ahol jött volna a beültetés. Ez ám a nagy öröm, az biztos gratula.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. 2008. március 12. 12:491649.

    Sziasztok Lányok!!!! Párhuzam üdv köztünk! Most jöttem a dokitól, 6,6mm és dobog a szíve  Na így mostmár kezdek kicsit megnyugodni. Azt mondta, hogy a barnázás miatt pihenjek még 1-2 napot, azt még talán kibírom vhogy. Na megyek eszem vmit, még életemben nem ettem ennyi vajas- lekváros kenyeret

    Mimi 7+1

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2008. március 12. 12:001648.
    Koszonom a tanacsokat lanyok. Lehetseges hogy mindekettohoz elmegyek. Es majd valasztok utanna. Igazatok van mi kell valaszunk, aztan remelem utanna nem lesz harag reszukrol. Ha igen akkor meg ez van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_859897 (1)
    2008-01-16  13:09
  55. 2008. március 12. 11:451647.
    És te most mennyi idős vagy?
    előzmény:
    Mosolyka (1644)
    2008-03-12  11:40
  56. 2008. március 12. 11:431646.
    Ezzel a dokiválasztással én is bajban vagyok. Akihez legutóbb voltam, az nem jött be. Kedvesen közölte velem a pénzért, hogy babát várok, de itt meg is állt a tudománya. Nálam, legalábbis. Nem tudom mással milyen. Kérdeztem egy-két fontos dolgot, de alig akart válaszolni. Nem tudom, a kérdés-válasz nincs benne az árban? Nem azt várom el, hogy velem együtt sírjon, és örüljön, hanem azt, hogy nyugtasson meg, ha aggódok valami miatt, válaszoljon a problémáimra, legyen határozott. Ha most nem tud határozottan válaszolni nekem, akkor milyen lesz szülés alatt? Majd akkor is mindent én döntsek el, úgy, hogy ő semmit nem segít? Úgyhogy még én sem tudom, hogy legközelebb kihez megyek vizsgálatra.
    előzmény:
    kicsigyufa (1635)
    2008-03-12  11:25
  57. 2008. március 12. 11:421645.
    Hát lehet neked van igazad! Szerencsére nekem nem fáj semmit, de azt mondta a doki, akinél voltam, hogyha görcseim lennének, vagy fájna a hasam, esetleg erőses hánynék, hívjam telón, és berendel. Bár én totál para hölgyemény vagyok, úgyhogy rám nem nagyon kell hallgatni.
    előzmény:
    párhuzam (1642)
    2008-03-12  11:38
  58. 2008. március 12. 11:401644.

    Közben írtatok...

     

    Látod, én sem aggódom azon, hogy megígértem az 1. dokinak, hogy 1 hónap múlva visszamegyek hozzá. Pedig majd a kórházban biztos fogok vele találkozni. De nem érdekel. Téged is megillet a szabad orvosválasztás joga!

     

    Párhuzam: Ha ez vigasztal, nekem is centikben és kilóban is mérhető a súlygyarapodás. De nekem nem csak a hasam, hanem a csípőm is nő.

    előzmény:
    Mosolyka (1641)
    2008-03-12  11:36
  59. 2008. március 12. 11:381643.

    Ja akkor neked sokkal nehezebb a helyzeted. Hát akkor nem tudom, mit is mondjak. Jól gondold meg, melyikről hallottad a jobb infókat, és akkor a másikat mond le. Így nem lesz olyan kellemetlen a helyzeted. És ha mégis megkérdeznék miért mondod le, akkor mond, hogy valaki ismerős ajánlott egy másik dokit, és őt választottad. Ezzel csak nem lehet gond.

    A kicsivel pedig bizti minden rendben, és mire mész jövő héten már tuti lesz szívhang is! 

    előzmény:
    kicsigyufa (1639)
    2008-03-12  11:32
  60. 2008. március 12. 11:381642.
    Nem mentem azóta dokihoz. A fájdaloról mindenki azt írja, hogy normális, a hányingert meg túl kell élnem. Húsvét után megyek, akkor kell majd vérvételre is mennem, aztán a védőnőhöz. remélem minden rendben lesz. Persze, ha rosszabbodna az állapotom, akkor mennék egyből.
    előzmény:
    haloween79 (1636)
    2008-03-12  11:25
  61. 2008. március 12. 11:361641.

    Én is pont ezt akartam írni.

     

    Egy cipőben járunk, igazából én sem nagyon tudtam, hogy mi alapján válasszak dokit. Kiválasztottam az ov. főorvost, mert szakmailag nagyon jó, de egyszerűen rosszul éreztem magam nála.

     

    Most elmegyek egy másikhoz is. És addig megyek, amíg olyan dokit nem találok, akiben 100%-ig megbízom, aki törődik velem (legalább minimális szinten).

     

    Szerintem ne hallgass senkire! (Na jó, ha nagyon sok rosszat hallasz 1 dokiról, akkor az azért jelent valamit). Az a lényeg, hogy Neked szimpatikus legyen.

     

     

    előzmény:
    haloween79 (1638)
    2008-03-12  11:27
  62. 2008. március 12. 11:331640.

    A derekam fáj, meg a hasam. Szinte szünet nélkül.

    Most biztos hülyének fogtok nézni, de én már 6 hetesen is úgy éreztem, hogy nem férek bele a nadrágjaimba. Nem tudom, hogy az elevittől, vagy mitől, de hirtelen egy csomó "felesleg" rakódott a derekamra, és a hasamra. Centikben mérhető a dolog, már 3-4 plusznál járok. úgy érzem minden szorítja a hasamat. Persze a nadrágszorítást erősebbnek érzem, amikor épp hasi görcseim vannak. Szerintetek ez normális? Mármint a hízás. Azt azért hozzá kell tennem, hogy nagyon vékony, de magas nő vagyok.

    Elég furcsa érzés. Vagy amiért nagyon vékony vagyok, hamarabb látszik ahogyan nő a méhem? Biztos hülyeségeket beszélek!

    előzmény:
    Mosolyka (1634)
    2008-03-12  11:17
  63. 2008. március 12. 11:321639.
    Maganban van mindeketto. Nem is az a gond hogy ketszer kene fizessek. Csak nem szeretnem lejaratni magam valamelyik elott azzal hogy majd nem akarok visszamenni. En Marosvasarhelyen elek, Erdelyben. Es nem szivesen megyek nem maganhoz, mert ott szamba se veszik az embert. Sajnos. Nagyon varom mar hogy tudjam minden rendben van-e a kicsivel. Nekunk is hirtelen jott, nem igazan szamitottunk ra.
    előzmény:
    haloween79 (1638)
    2008-03-12  11:27
  64. 2008. március 12. 11:271638.
    Hát ez elég rossz lehet, hogy nem tudod kihez is menj. Abban sajna igazad van, hogy minden dokiról van jó és rossz infó is, és az ember nem tudja melyikhez menjen. Miért nem mész el mindkettőhöz és akkor el tudod dönteni neked melyik volt szimpatikusabb. Ez nem jó ötlet? Vag magánban vannak, mert akkor lehet hogy elég húzós.
    előzmény:
    kicsigyufa (1635)
    2008-03-12  11:25
  65. Torolt_felhasznalo_460404
    Torolt_felhasznalo_460404
    2008. március 12. 11:251637.

    Igen, én is pont ezzel érvelek sokszor, úgyhogy most hétvégén be is jelentjük a babát. Addig kénytelenek vagyunk várni, mert mindenki össze-vissza dolgozik.

     

    Fúú, úgy érzem magam, mint aki egész éjjel fent volt.... 

     

    Kedves Párhuzam, üdv közöttünk!

     

     

     

     

    előzmény:
    Mosolyka (1626)
    2008-03-12  09:55
  66. 2008. március 12. 11:251636.

    Mi is nagyon vártunk már a babára, de még én sem igazán tudom elhinni hogy itt a kis baby velünk. Múltkor a doki kérdezte, hogy akarjuk-e ezt a babát, rögtön rávágtam, hogy persze, igen, erre ő: akkor tessék már örülni. Csak még olyan hihetetlen, hogy el sem hiszem.

     

    Mosolyka: ne aggódj, szorítunk, hogy a rosszullétek elkerüljenek, és minden simán menjen az értekezleten.

     

    Én kb. szombat óta vagyok furcsán. Nem mondanám, hogy rosszul, csak ez a folytonos hányinger, így az utóbbi 2 napban haza is mentem délben és rögtön el is aludtam otthon. Az bizony nagyon jól esett, de ma sajna maradnom kell mert fél hatra megyek a dokihoz, és nem akarok oda-vissza buzsozni, de lehet holnap be sem jövök. Reggel uh, délben meg mennem kell haza, mert hozzák az új bútort.  

     

    Párhuzam: olvastam a topicodat. Hát nem semmi, hogy min mész keresztül. Végül is doki mit mondott? Vagy még nem tudott fogadni? 

    előzmény:
    Mosolyka (1634)
    2008-03-12  11:17
  67. 2008. március 12. 11:251635.
    Nekem nagyon meg van gyulve az orvosokkal a bajom. Nem tudom kit valaszak. Mikor valakinel dontok akkor hallok valami rosszat rola. Nem tudom mit csinaljak. Azt hiszem nem szabad mindent meghallgatni. Meg nem voltam orvosnal es mar kezd idegesiteni. Egyikhez 17 re masikhoz 19re vagyok programalva. De a 17est le akarom mondani. Nem tudom mit tegyek
    előzmény:
    haloween79 (1633)
    2008-03-12  11:16
  68. 2008. március 12. 11:171634.

    Az irodában raktam rendet

     

    Milyen fájdalmaid vannak?

     

    Nekem szerencsére nincs hányingerem, szorítsatok, hogy még 2 napig ne is legyen, mert holnap külföldre kell utaznom értekezletre.

     

    Még én se fogtam fel teljesen, hogy babánk lesz

    előzmény:
    párhuzam (1632)
    2008-03-12  11:02
  69. 2008. március 12. 11:161633.

    Szióka Mindenkinek!

     

    Hát én is elég letört vagyok a rossz idő miatt. Már úgy várom a tavaszt.

    Ma megyek dokihoz, akinél sajna uh nincs, de bízom benne, hogy ad beutalót uh-ra és akkor spurizhatom is holnap reggel. Már alig várom, hogy végre többet tudjak a kis pinduriról. A múltkor még csak egy apró kis pont volt a petezsákban. Remélem sokat nőtt azóta. És talán már hallhatom a kis szívét is. 

     

    Párhuzam: szerintem mindenki szeretettel fogad, nyugodtan csatlakozz hozzánk. Itt legalább mindenkinek egyszerre vannak vizsgálatok, egyszerre szülönk, kis különbségekkel, jó lesz így együtt a várnadósság időszakán.

     

    Haloween 7+0

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. 2008. március 12. 11:021632.

    Akkor szép rend lett! Én nem rakhatok rendet az íróasztalon, csak akkor, ha a férjem itt van mellettem. Különben nem talál meg semmit. Állítólag.

     

    Én elég rosszul vagyok, indítottam is erről topicot valamelyik nap, kaptam sok segítséget. Ma nem mentem dolgozni. Szeretnék pihenni kicsit, úgyhogy du elmegyek a körzetihez. Remélem kiír egy hétre. 2napig barnáztam is kicsit, fájdalmaim állandóak, a hányingerről nem is beszélve. Enni nincs gusztusom.

    Röviden, de velősen ennyi.

     

    A babánk pedig olyan váratlanul jött, hogy el sem tudjuk hinni. Én még mindig nem fogtam föl.

    előzmény:
    Mosolyka (1631)
    2008-03-12  10:55
  71. 2008. március 12. 10:551631.

    Szia Párhuzam!

     

    Hát már hogyne csatlakozhatnál

     

    Örülünk Neked is, szerintem ebben a többiek is egyetértenek.

     

    Gyere csak, mesélj.

     

    Csajok, jelentem nálunk süt a nap bibibiííí. Ennekörömére elkezdtem dolgozni: rendet raktam az íróasztalomon. Ami abból állt, hogy az asztalvédő felírótömbről letéptem a felső, összefirkált lapot.  

     

    Úgyhogy most ráérek,írjatok!

     

    Mosolyka

    8+0

    előzmény:
    párhuzam (1629)
    2008-03-12  10:34
  72. 2008. március 12. 10:511630.

    En nagyon szivesen lattlak. Isten hozott

     

    Biztos vagyok benne hogy mindenki szivesen lat es olvas :)

     

    Nagyon jo hogy megjelent szereklmetek gyumolcse

    előzmény:
    párhuzam (1629)
    2008-03-12  10:34
  73. 2008. március 12. 10:341629.

    Sziasztok!

     

    Már egy ideje szeretnék csatlakozni valamelyik topichoz. Először olyanokhoz szerettem volna, akik különböző vizsgálatok előtt, ill. kellős közepén vannak éppen, tehát babát terveznek, de nem akar összejönni. Már nézegettem a topicokat, hogy melyik legyen az, amikor megváltozott valami az életemben. Kiderült, hogy babát várok.  Majd 2 év után, mindenféle beavatkozás vizsgálat és gyógyszer nélkül. (azért egy két dolgon már túl voltunk, sikertelenül)

     

    Úgyhogy napok óta figyelem az új topicokat, hátha valaki indít egyet friss kismamáknak, de ez nem történt meg.

    Most akadtam rá a tietekre, és örömmel látom, hogy többen várnak babát, és azt is, hogy még 10 000 hsz alatt vagytok.

     

    Már csak azt szeretném kérdezni, hogy csatlakozhatnék-e? Nyugodtan mondjátok meg, ha nem, akkor keresek tovább.

     

    7+1

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2008. március 12. 10:341628.

    Sziasztok Lányok!

     

    Reggel azt hittem szép napos idő vár ma ránk, de sajna nem. Ez nagyban segít a bambulásban és az álmodozásban. Ez a fáradstág kegyetlen és semmit nem javul. Én minden este 1/2 9- körül dobom a jóéjt puszit.

     

    Kár, hogy ezen az oldalon nem lehet vonalzót beilleszteni. Pedig akkor az ember azonnal látja ugye, hogy ki milyen idős, így meg néha nem győzöm visszakeresni. Én is ma vagyok pont 8 hetes. Én az 1 héttel ezelőtti uh-hoz mérem.

    előzmény:
    piramis (1627)
    2008-03-12  10:17
  75. 2008. március 12. 10:171627.

    Jo reggelt!

     

    nekem koran kezdodott a nap, ma voltam vervetel+ekg+vizeletvizsgalaton, éhgyomorra elég érdekes volt, maskor valamit eszem, hogy ne legyek rosszul, most ugye nem lehetett, igy csak vizet ittam, de majdnem az is visszakoszont brrr....

     

    Batunek remelem jol utaznak ma, iszonyu vihart josoltak Angliaban (biztos lattatok)

    én még nem szedtem pluszt magamra (bar eleve pluszkilokkal inditottam ) de a hasam teljesen atrendezodott, most mar olyan varandosformam van

     Petrus1, mondd, mit csinalsz a nagylany mellett, hogy birod? Az én 2,5 evesem nem hagy pihenni, tegnap delutan is amikor kicsit ledőltem (volna), azonnal ott termett, hogy pisilnie kell, meg szomjas, meg ehes...

     most meg az, hogy esik, egeszen betett, nem tudom, mit tudok vele csinalni bent, igy nem tudunk kimenni a jatszoterre.

    Szeretnek bekerulni a tablazatba én is, majd ha rendezodnek a dolgok.

    Szép napot mindenkinek!!

    Piramis, 9+3 

    előzmény:
    Mosolyka (1626)
    2008-03-12  09:55
  76. 2008. március 12. 09:551626.

    Addig mondogattátok, már itt is esik

     

    Bezzeg a szépülést nem veszem észre magamon, csak az agyi leépülést! Néha olyan tompa vagyok, hogy magam is meglepődök

     

    A hozzászólásomból felét ki is felejtettem:

     

    Szóval: Nóri! Ne aggódj azon, hogy a szülők idegbetegek lesznek! Először én is úgy gondoltam, hogy nem mondom el nekik amíg nem tutibiztos, mert ők mégiscsak "érintettek", addig ne éljék bele magukat.

     

    De aztán arra gondoltam, hogy ha neadjIsten történik valami (akárcsak egy rosszullét, bármi) mindenképpen jó, ha tudják. És az milyen rosszul esne nekik, ha csak utólag mondanám el.

     

    Pedig nálunk apukám is meg az anyósom is elég érzékeny és aggódós, mégsem veszem rajtuk észre, hogy paráznának.

     

    Jaj, most én is úgy szeretnék aludni egyet  Jól bereggeliztem, megettem az ebédre hozott rántott karfiolt  most csak pihegek. 

     

    előzmény:
    Mosolyka (1625)
    2008-03-12  09:47
  77. 2008. március 12. 09:471625.

    Sziasztok!

     

    MBogica! Üdv köztünk, gratulálok az ikrekhez

     

     

    Pinki! Átvette már tőled valaki a táblázatot? (bár lehet, hogy már nem is olvasod a topicot

     

     

    Köszönöm a szolizással kapcsolatos tanácsokat, még nem döntöttem el, hogy mitévő leszek. Ma elindultam a védőnőhöz, de annyian voltak, hogy nem bírtam kivárni a sort. Majd jövő héten veszek ki szabit, vagy korábban megyek. Ma vagyok 8+0, ugye azért még nem vagyok ezzel elkésve?

     

    Batun! Remélem, sikeresen hazaértek, feltétlenül jelentkezz!

     

    Takinóri! Ne aggódj azon, hogy nem látszott a baba. Engem csak manuálisan vizsgált meg a doki, a leletemre mégis azt írta: "Terhesség bizonyított". Talán jobb is, hogy nem tudok méreteket, mert így nem hasonlítgatok, ezen legalább nem parázok

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_460404 (1623)
    2008-03-12  09:28
  78. 2008. március 12. 09:381624.

    sziasztok,

     

    Pinki nagyon sajnálom, ami történt veled! Átérzem a bánatodat, sajnos nekem is volt egy elvesztett babám egy pár hónapja. De biztos hamarosan megint kismama lehetsz.

     

    Tegnap voltam ultrahangon, szépen fejlődik a kis törpe. Már majden 2 cm. Úgyhogy kezdhetem védőnő, labor stb..

     

    A megszépülést nem igazán érzem magamon, már hiztam kb 2kg. Rosszúléteim szerencsére nincsenek, de elég hamar elfáradok. Napközben ha lehet alszom a kislányommal, és este 10 körül meg már megint kidölök. Na de már talán nem tart sokáig.

     

    szép napot mindenkinek, bár itt már megint esik

     

    Barbi

    8+2

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. Torolt_felhasznalo_460404
    Torolt_felhasznalo_460404
    2008. március 12. 09:281623.

    Szép jó reggelt!

     

     Nálunk esik az eső, eléggé lelombozó még ez is... Pedig ma úgy terveztem, hogy átsétálok Anyuékhoz délelőtt, de így ebből kocsi lesz, mert már így is eléggé kezdek náthásodni.

     

    Míg dolgoztam, addig sem aludtam szerintem keveset, de most, hogy itthon vagyok, olyan lettem mint egy mormota. Bár az már nagy eredmény, hogy tegnap sikerült végignéznem a Vészhelyzetet, és a Grace klinikát.

     

    Olyan sokat gondolok Pinkire! Remélem, sikerül neki átvészelnie ezt a szörnyű időszakot!

     

    Jajj, képzeljétek, tegnap ugye voltam házidokinál. Egyből 4 rokon a rendelőben....  De szerencsére, ők korábban távoztak, de azért ismerős volt bőven. Nálunk a doki azt csinálja, hogy 5-6 embert egyszerre behív az asszisztensekhez, és onnan meg egyesével megyünk a rendelőjébe. aztán néha kirobog az asszisztensekhez, és ott regéli el ,hogy kit hova kell továbbküldeni, stb... Nagyon nagy a titoktartás!!! Aztán a pletykásaknak meg akkorára nő a füle, mint a Gumimacikban a Tódinak... Szóval a dokinak mondtam, hogy mi a helyzet, hogy a szülők még nem tudják, és nem szeretném, ha innen szivárogna ki. Erre szinte megsértődött, hogy hát az orvosi titoktartás kötelezi őt is és az asszisztenseket is. 

    Jól van, megnyugodtam, hogy akkor talán nem fűznek semmit sem hozzám, és vissza se kellett mennem az aszisztensekhez. Így gondoltam, akkor megúsztam. Erre, búcsúzunk el, nyitom az ajtót, a rendelőben még elég sok ember, és a doki utánamszólt, hogy akkor vigyázzon a Babára!!! 

     

    Hát mondanom sem kell, hogy a váróban egyből mindenki arcán vigyor... Azt hittem szétrobbanok!!!!  Úgyhogy hétvégén el kell mondanunk a szülőknek, aztán meg totál idegbetegek lesznek, míg nem megyek újra a nőgyógyihoz.

     

    Na, befejezem a miniregényemet.

    Szép napot Mindenkinek!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2008. március 12. 09:201622.

    Sziasztok!

    pinki nagyon sajnálom ami veled történt.

     

    megszépülést én is tanúsíthatom, legalábbis az első babámnál. most még nem látok semmit.

    Hú lányok pokoli két napon vagyok túl. Hétfőn semmi nem maradt meg bennem teganp meg egekben volt a savam. Rettenetes volt. Túl akarok már lenni az elejéééén

     

    Na most hogy kimorogtam magam, megyek is mert Petrusom vár. szép napot mindenkinek.

    Én ma vagyok 10+2 és pénteken megyek dokihoz.  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2008. március 12. 07:211621.

    Sziasztok!

     

    Szep jo reggelt mindenkinek. Engem ma reggel is kerulgetnek a rokak. A megszepulesbol semmit nem vettem eszre, de remeljuk az is eljon.

     

    Ker valaki  egy ?

     

    Szep napot mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_859897 (1)
    2008-01-16  13:09
  82. Torolt_felhasznalo_480922
    Torolt_felhasznalo_480922
    2008. március 12. 06:501620.

    Pynhk!

    Nagyon sajnálom!tudom,hogy ilyenkor nincsenek vigasztaló szavak. Nagyon sok erőt és gyors testi-lelki felépülést kívánok!

     

     

     

     

     

    Azthiszem a 4.terhességgel én vagyok a rangidős

    Én úgy tudom,hogy a  szolárium mértékkel megengedett,de tanácsos a poci letakarni 1 törölközővel.

    És tényleg megszépül abőr és a haj.Nekem már eltüntek a pattanások és tovább bírja a hajam mosás nélkül.eddig 2 naponta mosnom kellett a zsírosodáa miatt,és most már 3 napos,de simán kibír még 1-2 napot.

    Rossz hír viszont,hogy szülés után vissza áll. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. Torolt_felhasznalo_864815
    Torolt_felhasznalo_864815
    2008. március 12. 06:251619.

    Bogica, isten hozott, az első ikres kismamink vagy :-))) vigyázz magatokra. eraka, én 2005-ös kismamakönyvet kaptam, majd magyarázhatom a gyerekemnek, hogy mikor is született :-)

    Megyek ma fodrászhoz, megkezdem a szépülést. tegnap este teljesen elszomorodtam, olyan elefántlábaim lettek, pedig én tényleg nem eszem sokat!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. Torolt_felhasznalo_864815
    Torolt_felhasznalo_864815
    2008. március 12. 06:221618.

    Már megint itt vagyok...pinki(nekem akkor is jobban tetszik így), kirázott a hideg. Csak gondolni tudom, mit érzel, kitartást nektek!

    a táblára én is első pillanattól kezdve rá voltam kattanva, küldd el nekem is, majd halloweennel összerakjuk. Bár most gondolom ez a legkevésbé sem foglalkoztat.

    Próbáld meg túlvészelni ezt a napot, és aztán mielőbbi felépülést neked!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2008. március 11. 21:361617.

    Nagyon sajnálom  Sok erőt és kitartást Nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_355360 (1604)
    2008-03-11  13:20
  86. 2008. március 11. 18:261616.

    Pynhk: nagyon-nagyon sajnálom.Olyan rossz, hogy ilyen dolgok megtörténhetnek. Holnap gondolunk rátok.

     

    (Ha gondolod, nekem elküldheted a táblát, priviben megadom a mail címem. )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_355360 (1604)
    2008-03-11  13:20
  87. 2008. március 11. 17:521615.
    Nagyon sajnálom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_355360 (1604)
    2008-03-11  13:20
  88. Torolt_felhasznalo_460404
    Torolt_felhasznalo_460404
    2008. március 11. 15:511614.

    Kedves Pinki!

     

    Nagyon sajnálom, ami veled történt!!!! Én is csak azt tudom mondani, amit az előttem szólók: Kitartást, és vigasztaljátok egymást a pároddal!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_355360 (1604)
    2008-03-11  13:20
  89. Torolt_felhasznalo_920416
    Torolt_felhasznalo_920416
    2008. március 11. 14:591613.

    Sajnos semmit nem lehet ilyenkor mondani! Úgy sajnálom! Tudom mit érzel, nekem is két pici angyalkám van fönt az égben.

     

    Kitartás!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_355360 (1604)
    2008-03-11  13:20
  90. 2008. március 11. 14:351612.

    Kedves Pynhk!

     

    Nagyon-nagyon sok erőt és mihamarabbi testi és lelki gyógyulást kívánok! Együttérzünk!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_355360 (1604)
    2008-03-11  13:20
  91. 2008. március 11. 14:351611.
    Tegnap írtam egy hosszú hsz-t, de eltűnt az éterben... most meg nincs is kedvem írni . Mindenki vigyázzon magára (bár asszem úgyse ezen múlik...)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2008. március 11. 14:311610.
    Pynhk: ezt nem hiszem el, nagyon sajnálom...szóhoz se jutok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_355360 (1604)
    2008-03-11  13:20
  93. 2008. március 11. 14:201609.
    a gyomrom osszeszorult soraidat olvasva. Sok sok erot kivanok nektek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_355360 (1604)
    2008-03-11  13:20
  94. 2008. március 11. 14:091608.

    Atya ég!

    Sajnálom...

    Holnapra sok erőt kívánok, gondolunk rád.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_355360 (1604)
    2008-03-11  13:20
  95. 2008. március 11. 14:041607.

    Sziasztok!

    Pynhk köszi a jelszót, akkor tudok adatokat küldeni, ha látom a táblázatot, hogy miket kell megadni. Addig várunk türelemmel. Kitartás a pakolódáshoz.

    Takinóri ha szabályos a petezsák, akkor szerintem minden rendben!

    Mosolyka ez aranyos megszépülünk, de mikor?

    Mbogica üdv közöttünk, írj magadról többet!

    Bretty nálunk vérvételre a kismamáknak más időpontban kell menni, du 1-2-ig. Így nem kell sokat várni.

    Barifelhő éhgyomorra kellett mened vérvételre? Nekem azt mondták, nem kell, nem is bírnám ki szerintem du 1-ig.

    Tegnap voltam védőnőnél, ott viszont sokat kellett várni. Az orvosok is mind mentek a műtőbe, mert egy 32 hetes kismamának elfolyt a magzatvize. Rossz volt ilyet látni ennyire közelről. Megkaptam a kiskönyvemet is (2006-os)  és egy csomó újságot, meg prospektust. Azokat böngésztem egész este. Férjem is megnézte, olyan aranyos volt, mikor felkiáltott: Én is benne vagyok?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2008. március 11. 13:591606.
    Nagyon sajnálom, és kitartást!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_355360 (1604)
    2008-03-11  13:20
  97. 2008. március 11. 13:241605.

    Jaj, Pynhk

    Nagyon-nagyon sajnalom....!!!!

    Sok erot kivanok az elkovetkezo napokra . Barcsak tudnek irni valami vigasztalot...

    Évi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_355360 (1604)
    2008-03-11  13:20
  98. 2008. március 11. 13:201604.

    sziasztok

     

    hát én megint adóztam a jó istennek

    a legkisebb már az angyalok között a másik mellett. két pici csillagom ragyog az égen, mindketten 10 hetesek voltak.

    holnap műtenek

     

    ne kérdezzétek, hogy miért, mi is értetlenül állunk előtte. nincs vérzés, barnázás, görcs; a haematomám teljesen felszívódott; a bébi még egy ideig fejlődött, de mára megszűnt pici szíve dobogni

     

    hmmm, ez van. valamiért tartozom az égieknek, csak tudnám miért????????

    egyszer majd eljön a kistesó ideje is. most megint nem az övé volt.

     

    (a másik gépen van a tábla, valakinek átküldeném e-mailen, hogy ne kelljen előröl kezdeni, csak küldjön valaki egy mailcímet. excelben van és a bemre a painttel varázsoltam fel, de aki vállalja, hogy kezeli tovább annak majd küldöm, hogy hogy csináltam. legkorábban talán a hétvégén, addig nem leszek net közelben.)

     

    sziasztok és mindenkinek boldog és problémamentes babavárást kívánok!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2008. március 11. 13:161603.

    Jaj, dehogyis! Nem vettem rossz néven, -remélem te se-, csak azért írtam, hogy én pl ezért járok ilyen sűrűn. És érthető, hogy te is izgulsz! Szerintem nincs olyan kismama, aki nem izgul, főleg az első trimeszterben!

    Neked is minden jót és egy kis gyönyörűséges, egészséges babókát kívánok!

    Nem lesz semmi baj! És főleg nem gondolunk rosszra! 

    előzmény:
    barifelho (1602)
    2008-03-11  13:04
  100. 2008. március 11. 13:041602.

    Szia!

     

    Remélem nem voltam félreérthető. Nem tudtam, hogy akkor kell 2 hetente járni, ha korábban vetélése volt az embernek. Vannak lányok más topikokon is, akiket egyszerűen sűrűbben rendel vissza a doki. Csak tudod, én is izgulok, persze én is nyugtatom magam, hogy minden a legnagyobb rendben lesz, csak lassan telik az idő.

    Dorcibenő, a legjobbakat kívánom. Egy egészséges kisbabát! Ezt persze az összes topik részvevőnek.

    előzmény:
    dorcibenő (1601)
    2008-03-11  12:35

Címlap

top