Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezelhetetlen 6 éves

Borisz72
Létrehozva: 2008. január 16. 09:19

Sziasztok ! A kisebbik lányom 6 éves és már teljesen kétségbe vagyok esve, mert nem tudok mit kezdeni vele, minden hatástalan és lassan a diliházba jutok, ha így megy tovább. Soha nem volt egyszerű gyerek, de ez csak egyre rosszabb lesz... Hisztirohamok, sokszor derült égből, minden látszó ok nélkül, állandó durcásság, mindenre nem és nem akarom, ha valamire azt mondja ( talán egy héten egyszer ) hogy JÓ, akkor azt hiszem rosszul hallok..Az esti lefekvés horror, a regeli felkelés szintén. Szépen kérem, szépen , türelmesen beszélek vele, semmi. Aztán elszakad a cérna és kiabálok, de attól én is és a nagyobbik ( 8 éves) lányom is kiborul. Most válunk a férjemmel, közös megegyezéssel, minden gyűlölködés nélkül. Tudom, ez is közrejátszik, de Zsófi nem 2 hónapja ilyen, már évek óta van valami ami nagyon nem stimmel nála és azt is érzem, hogy nagyon mélyen rejlik ez a probléma. Nevelési tanácsadóba járok vele, és gyerekpszichológushoz, de se az oviban, sem pedig egyéb helyeken nem viselkedik olyan "abnormálisan" mint otthon. Már annyi helyre hordom, de teljesen feleslegesen, úgy érzem. Én nem találom hozzá a kulcsot és borzasztóan félek, hogy még több sérülést okozok neki ezzel. Egy merő tiltakozás a gyerekem.   

  1. 2008. január 16. 12:3176.
    Sajnos...pedig elég fontos tényező!!!
    előzmény:
    Macskafalvi (73)
    2008-01-16  11:25
  2. 2008. január 16. 12:0375.
    Ezt nem egészen értem. Anyád sógora téged használt? Ez nagyon súlyos dolog! És az anyád reagálása, hogy hazudsz, az még súlyosabb. Ilyen háttérrel nem csoda, hogy nem volt türelmed a gyerekhez. De hál' Istennek gyógyul a lelked.Csak így tovább! Boris 72-nek is csak ezt tudom tanácsolni, hogy gyógyítsa meg a lelkét és megszűnnek a gondjai. Addig is türelmet a gyerekhez, ő szegény nem tehet semmiről. A gondot egyébként magadnak kell megoldani, a pszichológus csak az odavezető utat tudja megmutatni ( már,ha nem kontár)
    előzmény:
    Ótimi (12)
    2008-01-16  10:00
  3. 2008. január 16. 11:4974.

    Nem hiszem, hogy gondjai lennének majd a suliban a többi gyerekkel. Ugyanis ez a viselkedés egyértelműen az otthoniaknak szól, anyának és/vagy apának.

     

    előzmény:
    bodza40 (70)
    2008-01-16  11:20
  4. 2008. január 16. 11:2573.
    Egyébként ez az a dolog, amit mindenki szeret figyelmen kívül hagyni .... hogy nem egyformák a gyerekek. Sajnos vannak olyanok is, akikkel csinálhatsz bármit, sosem lesznek kezes bárányok:-) Ezt mondjuk leghamarabb a szülők könyvelik el, hogy ez van, nem tudnak mit csinálni. Persze közben az összes kívülálló szajkózza, hogy ezt, meg ezt kellene csinálni, meg nem igaz, hogy nem bírsz a kölköddel, stb.... könnyű más faxával verni a csalánt:-)))
    előzmény:
    jólvagyokma (63)
    2008-01-16  10:55
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. január 16. 11:2372.

    Igenis, kell fegyelmezni és szankcionálni a gyerekek nem helyénvaló magatartását, de nem egy olyan nevelési eszköz létezik, amivel ez el is érhető, anélkül, hogy a gyereket emberi mivoltában nem aláznánk meg.

    Nyakatekert mondat!   Helyesen: ...anélkül, hogy a gyereket emberi mivoltában megaláznánk.

    előzmény:
    WinchEszter (71)
    2008-01-16  11:21
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. január 16. 11:2171.

    Nem igazolja a testi fenyítés /fizikai erőszak/ jogosságát a ló másik oldala, vagyis az, hogy sok a gyerekével nem, vagy felszínesen törődő szülő és tanár.

    Én is Sinadvával értek egyet: nem a végletekben kell gondolkodni, hanem az arany középutat kell megpróbálni belőni. 

    Igenis, kell fegyelmezni és szankcionálni a gyerekek nem helyénvaló magatartását, de nem egy olyan nevelési eszköz létezik, amivel ez el is érhető, anélkül, hogy a gyereket emberi mivoltában nem aláznánk meg.

    Érdekes /inkább megdöbbentő számomra!/, hogy pont a "keresztény" felfogású emberek kardoskodnak a gyerekverés mellett.   

    Szerintem a "Tiszteld atyádat és anyádat" c. parancsolat nem egyoldalú tiszteletet vár el a gyermekek irányából a szülők felé, hanem feltételezi azt is, hogy a szülők is kölcsönösen tisztelik a gyermeküket. Mert a szeretet és a tisztelet egymással kéz a kézben jár, és akkor működik, ha az kölcsönös.

    előzmény:
    Goldmund (64)
    2008-01-16  10:55
  7. 2008. január 16. 11:2070.

    Mork: Ne haragudj, de azért többnyire a dolgok nem ennyire egyszerűen működnek. Frusztrált, szorongó, türelmetlen (ez tetszik a legjobban, egyáltalán miben türelmetlen) anyának kezelheteten gyermeke van a kiegyensúlyozottnak angyali gyermek.

    Mi van a gyermek született adottságaival, azzal a vérmérséklettel, tulajdonságokkal, amivel születtet? Az nem is számít? Már hogy a frászba ne számítana, sőt egyáltalán nem mindegy. Annak az anyának könnyű türelmesnek, kiegyensúlyozottnak lenni, akinek egy "angyala" születik.

    A másik pedig, hogy melyik anya nem szorong a terhesség alatt? Szerintem nagyon kevesen vannak.

    Topikindítónak azt tudom tanácsolni, ha lehet keressen fel szakembert, gyermekpszichológust. Nagyon nehéz ilyet találni, de talán nem reménytelen. Olyat kell keresni, aki a gyereknek is jó, hogy is mondjam, megtalálják az összhangot.

    A másik, hogy sokat kell beszélgetni a gyerekkel, a lehető legkevesebbet szídni, sokat, de nagyon sokat dicsérni!!!!!

    Az biztos, hogy nem egyik napról a másikra fog javulás történni, de ha türelmes vagy és következetes, de nem szigorú, akkor van remény.

    Készülj fel, hogy az iskolában rosszabb lesz a helyzet, nem tolerálják az ilyen gyerekeket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255209 (11)
    2008-01-16  10:00
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. január 16. 11:1369.
    Sajnos a gyerekek nem egyformák. Eggyik nyugodtabb, másik hisztisebb. Kezelhetettlen gyerek nincs, mint ahogy egy tanártól hallottam rossz gyerek sincs, csak meg kell találni a kulcsott hozzájuk. Neked kell megtalálni te ismere mindennapjait. Ebben valójában sem pszihológus sem orvos nem tud segíteni. Az biztos hogy türelem kell, figyeld milyen tényezőknél gyakoribb a hiszti, keresd amivel letudod kötni a figyelmét. Nemsokára iskolás lessz akkor még nehezebb dolgod lessz vele ha ennyire akaratos.Amikor kicsik voltak a gyerekek átéltem az ugynevezett dackorszakot: földhöz vágta magát, toporzékolt és ordított ahogy a torkán kifért okkal és oknélkül is. Egy pohár hidegvízel arcon öntöttem és lenyügözött a hirtelen meglepett arca. Soha nem láttam úgy meglepődni, de ujra ordított és én ujra leöntöttem végül győztem és nem ordított hanem szépen kérni is tudott, amiért simogatás és puszika járt neki. Az biztos hogy nehéz dolgod lessz amig meg nem találod nála azt a bizonyos pontott. A válás még neheziteni fogja.
    előzmény:
    Borisz72 (1)
    2008-01-16  09:19
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. január 16. 11:0568.
    Mi lenne, ha téged is jól pofán verne a főnököd a munkahelyeden, ha valamit nem úgy csinálsz, ahogy azt ő kéri?   
    előzmény:
    csiiilaa (22)
    2008-01-16  10:06
  10. 2008. január 16. 11:0267.
    Igen, évszáztadokig nem volt semmi gond. DE talán az emberek másként is éltek, a Többség hajnaltól éjszakáig gürcölt, földet művelt. A család a létfenntartásod alapja volt, egyedül meghaltál...
    Időd, energiád nem vot deviánsnak lenni, de azért ha az ember megnézi a főúri világot, hát elég deviáns volt az,csak keveseket érintett.

    A véleményem az, hogy régen sem éltek jobban az emberek, csak másként.

    Aztán a második vilgáháború utén bejött lassan a jólét. A kényszerből, erőszakkal összertartott kötelékek szépen szétszakadtak, mert már egyedül is megél az ember, akkor meg mindek vállajon felesleges kötöttségeket.

    A verés meg rosszat tesz a gereknek stílussal egy időben bejött a nem kell korlát a gyereknek stílus is és ez az szerintem, ami deviánsá tesz.

    De persze ez az én véleményem, azért nekem anniy előnyőm van, hogy én már saját gyerekeimen próbálgathatom magamat.
    De most el is köszönök, mert mennem kell a kísérleti nyusziért az oviba...
    előzmény:
    Goldmund (64)
    2008-01-16  10:55
  11. 2008. január 16. 10:5966.

    "És mégis pont ezzel egyidőben kezdődtek a gyerekekkel, fiatalokkal sőt most már felnőttekkel azok a problémák, amiket írtam."

    - Ez most eléggé hasraütésszerű kijelentés....a gyerekekkel régen pontosan ugyanolyan problémák voltak, hiszen ugyanazokon a fejlődési szakaszokon mentek keresztül, mint a mai gyerekek. Régen is volt hiszti, dac, stb...nem véletlenül ír erről is például Spock is, tehát valszeg már a 60-70-es években is volt ilyen...a különbség az volt, hogy másképp kezelték a szülők, ma liberálisabban, anno keményebben, így akkor valószínűleg gyorsabb (de nem biztos, hogy eredményesebb) volt a hatás.

    előzmény:
    Goldmund (64)
    2008-01-16  10:55
  12. 2008. január 16. 10:5765.
    Szia!
    Szerintem egy kicsit elkéstél,már sokkal hamarabb kiderült számodra hogy nem igazán úgy "működik" a lányod,ahogy szeretnéd,6 évesen elég sok stabil személyiség vonással rendelkezik amiket megváltoztatni már nem tudsz,csak formálni,s bizony rengeteg türelem,előrelátás,és következetesség kell hozzá.
    Ez nem sima hiszti,nem válik be a "józan paraszti ész" amint írod. Ismeretlenül is csak bíztatni tudlak (az előttem szólókhoz hasonlóan),hogy magaddal kell szembe nézned,tisztáznod a gyerekeddel való viszonyodat,elemezned magad(hetek kérdése),s ha mindez meg van,akkor biztos,hogy lesz pozitív változás.
    A gyerek tünet hordozó(sajnos),először magadat kell rendbe raknod és utána jöhet a többi.
    Nagyon sok türelmet és kitartást kívánok ehhez.

    Üdv
    előzmény:
    Borisz72 (1)
    2008-01-16  09:19
  13. 2008. január 16. 10:5564.

    Ellentmondás van abban, amit írsz!

    Évszázadokon át természetes volt a verés. És az emberek (legalábbis ilyen tömegben) aligha voltak lelki betegek, deviánsak. Működött a család intézménye.

    Aztán 20-30 éve a verés fokozatosan megszűnt, sőt azt mondják, ezzel rosszat teszel a gyerekednek (mint ahogy te is ezt írod). És mégis pont ezzel egyidőben kezdődtek a gyerekekkel, fiatalokkal sőt most már felnőttekkel azok a problémák, amiket írtam.

    előzmény:
    sinadva (58)
    2008-01-16  10:45
  14. 2008. január 16. 10:5563.

    Én a másik oldalról látom a dolgokat...én ugyan ilyen voltam... 

    Anyu mindig elmeséli,hogy miattam kapott  gyomorfekélyt,mert  nem tudott kezelni....tényleg nem vagyok egyszerű eset mind a mai napig,de nem vagyunk egyformák!

    A hisztit kinőttem kamaszkoromra..ja,de akkor  meg kamaszodtam!Na,akkor aztán elszabadultak az indulatok...nem akartam suliba járni és hasonló!

    Kitartás és ennyi.Anyu sem kiabált velem,mert az neki volt rossz...

    előzmény:
    Borisz72 (1)
    2008-01-16  09:19
  15. 2008. január 16. 10:5162.

    Én azt is elhiszem, ha nem mindenkinél válik ez be, de nem hiszem, hogy a hideg víz, vagy a pofon, az nevelés lenne. Talán az adott pillanatban úgy tűnik, megoldás, mert abbamarad a hiszti, de nem tanult belőle semmit, csak azt, hogy én erősebb vagyok, és bármit megtehetek vele....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_840043 (57)
    2008-01-16  10:45
  16. 2008. január 16. 10:5061.
    Szerintem nagy dolog, hogy ezt le merte itt írni. És biztos vagyok benne, hogy sokat ütötték már meg a gyereket, csak ezt nagyon csúnya bevallani. Pl.nekem már több kisgyerekes beszámolt róla nagyon szégyellve magát, mert ez közfelháborodást kelt. (oké, azokon a gyerekeken nem látszott meg) Még mielőtt azt hinnétek: NEM, én sem vagyok híve a verésnek, csak mondom, hogy sok ilyen van.

    Sinadva hozzáállása nekem nagyon tetszik: nem fekete és fehér-ben gondolkodik.
    előzmény:
    WinchEszter (55)
    2008-01-16  10:43
  17. Torolt_felhasznalo_352247
    Torolt_felhasznalo_352247
    2008. január 16. 10:4660.

    Egyetértek!

    Szülői példamutatás a kulcsszó!

    Kérdem én mit szólna a kedves apuka, ha a gyrek a testvére nyakába löttyintené a vizet ha éppen nézeteltérésük van??? Akkor is jó megoldásnak tartaná? Pedig a gyerek csak a szülői reakciókat másolná!

    előzmény:
    sinadva (54)
    2008-01-16  10:41
  18. 2008. január 16. 10:4659.
    Lásd: 51. hsz-emet, azaz: nincsenek meghatározva a játékszabályok. És tökbizonytalanok a gyerekek.
    előzmény:
    Goldmund (52)
    2008-01-16  10:39
  19. 2008. január 16. 10:4558.
    Nézd a verés megfélemlítés, persze, hogy"jó" a gyerek, mert félha mindnen kiborított pohár víz után pofont kap, nem fogja kiborítani a vizet.

    A sok deviáns fiatal meg tényleg van, de talán attól , hogy a szüleiet nem tanították meg gyereket nevelni. Mert ők ugye pofont kaptak, tanácsok helyett.

    A gyereket mások tiszteletére, a határok betartására verés nélkül is meg lehet tanítani, csak sokkal nehezebb és a fáradságosabb munka.
    előzmény:
    Goldmund (52)
    2008-01-16  10:39
  20. Torolt_felhasznalo_840043
    Torolt_felhasznalo_840043
    2008. január 16. 10:4557.

      Szia !

    A nagyobbik fiúnk olyan volt kicsinek mint ahogy leírtad. Sajnos én a bábozást már csak akkor hallottam pszichológustól, amikor kinőtt belőle.

    Valóban kibeszélik magukból ami bántja őket, mert már a második mondattal mindig rátérnek a lényegre.

    Vannak olyan gyerekek, akik valóban feladatot jelentenek a szüleiknek és a közvetlen környezetüknek is (ovi, iskola még esetleg lakókörnyezet) és nem a szülők hibája miatt, mert van aki nagyon odafigyelve és lelkiismeretesen dolgozik a gyerekével a gyereke nyűgén.

    Mi még nap mint nap ezt tesszük a 16 évessel és a kicsi (14 éves) pedig tudja a dolgát és csinálja, pedig most már ő is kamaszodik.

     

    előzmény:
    sercli (50)
    2008-01-16  10:32
  21. 2008. január 16. 10:4556.
    Hetente négyszer úszik:-) Egyszer focira jár .... ennél többre nem vagyunk képesek:-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_255209 (49)
    2008-01-16  10:32
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. január 16. 10:4355.

    A kereszténység erre tanít: mindenki bűnös, csak sokan ezt nem vallják be.

    Na ezt tagadom én, pedig hiszek Istenben! Nagyon dühös is leszek, ha ezt a kifejezést meghallom, meglátom! 

    Az én hitem szerint az ember - különösképpen egy gyerek, aki még az életkoránál fogva is romlatlan - a természeténél fogva JÓ, és inkább a jóra hajlik, mint a rosszra. Ha megfordul az arány, az elsődlegesen nem az ő hibája.  

    A másik: le a kalappal előtted, hogy sikerült a hozzáállásodon változtatnod és azóta helyreállt a rend a családodban!  

    Arra azért a helyedben nem lennék büszke, hogy Én régen úgy megvertem a gyereket, hogy meglátszott rajta!   

    A gyereknek szüksége van irányításra, nevelésre, fegyelmezésre és olykor-olykor büntetésre is. De agresszív megalázásra, arra nincs!    Felnőtt embertársadat is megütnéd, ha neked nem tetsző dolgot csinálna vagy mondana?  

    előzmény:
    Ótimi (12)
    2008-01-16  10:00
  23. 2008. január 16. 10:4154.
    nézd én nem vagyok a korlátok nélküli nevelés híve.
    Ha nem rakja el a játékát ,elrakom én, a szekrény tetejére, ha vacsora közben idétlenkedik, akkor kiküldöm én, mert nem zavarhatja a nyugod családi együtlétet, volt. Ha kiborítja a vizet, nem rohan anyuci összetakarítani, 1,5 éves korától a kezébe nyomom a szivacsot.

    De ha hisztizik, akkor azért nem öntöm nyakon egy pohár vízzel, mert azt is meg kell tanulnia, hogy hogyan tartsa kordában az indulatait.
    Ha nem figyelek rá, látja, hogy felesleges hisztizni, nem kap érte semmit, ha viszont nyakon öntöm, akkor csak azt látja, hogy jé, anya sem képes fékezni magát, akkor én mindek tegyem.

    Szüval elég nagy a skála "a gyerek mindent megtehet, mert akkor nem sérül a lellke" és "verem, mert engem is vertek, mégis ember lettem" stílus között.

    előzmény:
    1.bendeguz (48)
    2008-01-16  10:32
  24. 2008. január 16. 10:4053.

    Tejóég, most olvaslak...gyerek hisztizik, zutty egy pohár víz....anyu hisztizik, zutty egy pohár víz.....érdekes egy család vagytok, az biztos... 

     

    előzmény:
    1.bendeguz (48)
    2008-01-16  10:32
  25. 2008. január 16. 10:3952.

    Frankón megmutatod a gyereknek hogy te vagy az erôsebb, fogja be a száját veled szemben, csakhogy ezzel méginkább földbe tiprod. Arra jó hogy tök lelkibeteg gyereket nevelj.

    Nincs gyerekem, ezért csak érdeklődésképpen kérdezem: régen (50-100 évvel ezelőtt) természetes volt, hogy kapott a gyerek pofont otthon és az iskolában is, és általában szigorúbb volt a nevelés. Mégis most vagyunk tele lelkibeteg gyerekekkel, deviáns fiatalokkal, meg együttélésre, felelősségvállalásra képtelen 30-40 évesekkel.

    Most akkor hogy van ez?    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_431752 (29)
    2008-01-16  10:14

Címlap

top