Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hipochondria

Torolt_felhasznalo_768042
Torolt_felhasznalo_768042
Létrehozva: 2008. január 10. 16:23

Sziasztok!

Amióta az eszemet tudom, hipochonder vagyok, és néha nagyon megkeseríti az életem. Abba a tíusba tartozom, aki nem megy el orvoshoz, mert fél, hogy találnak valamit. Az ijedelem mindig nagyobb, mint a tünet/fájdalom.

Vannak még itt rajtam kívül hipochonderek? Jó lenne megértésre/megoldásra találni... Hogy ne legyen hosszú, most befejezem. Írjatok!  

  1. 2018. december 5. 11:55128.

    Szia! Engem érdekelne a segítséged! 

    előzmény:
    Zsukorka (127)
    2011-07-10  08:07
  2. 2011. július 10. 08:07127.
    Látom, hogy elég régóta, nem volt hozzászólás a fórumhoz. De talán ha valakinek szüksége van segítségre én szívesen megosztom a tapasztalataimat. Másfél évvel ezelött diagnosztozáltam nálam rákfóbiás hipochondriát, bár a betegség régebb óta bennem lappangott, hiszen vannak emberek akik személyiségüknél fogva hajlamosak rá, csak egy kiváltó ok kellett ami felerősíti. Én kezeltetem magam vele, de persze legfőképp mindig magunkon múlik, hogy ez mennyire lesz sikeres. Én már úgy érzem magam és túl vagyok rajta, bár ebból kigyógyulni teljesen sohasem lehet, de nagyon jól lehet kezelni, és most egy nagyon boldog, szorongás mentes életet élek. Ha van valaki akinek tudnék segíteni, hogy ebből a rémálomból kikerevedjen, nyugodtan írjok, hátha van egy két jó tanácsom számára. Remélem tudok segíteni, mert régen úgy gondoltam minden betegség amit az agyunk produkál az egy olyan dolog amit ez ember magának köszönhet, ami részben igaz is, de amikor benne van az ember máshogy értékeli mindezt, és rájön, hogy a legtöbb szenvedést magának tudja okozni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top