Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hipochondria

Torolt_felhasznalo_768042
Torolt_felhasznalo_768042
Létrehozva: 2008. január 10. 16:23

Sziasztok!

Amióta az eszemet tudom, hipochonder vagyok, és néha nagyon megkeseríti az életem. Abba a tíusba tartozom, aki nem megy el orvoshoz, mert fél, hogy találnak valamit. Az ijedelem mindig nagyobb, mint a tünet/fájdalom.

Vannak még itt rajtam kívül hipochonderek? Jó lenne megértésre/megoldásra találni... Hogy ne legyen hosszú, most befejezem. Írjatok!  

  1. 2008. január 13. 01:33101.

    Ok, lehet, hogy Nálad pont nem gáz ez a sok kézmosás, meg nem tudom ugye a hátterét, hogy miért van..vannak maszatolósabb típusok Azt hittem, kosztól meg a fertőzésektől való félelem miatt mosol ennyiszer.

    Igen, ez nehéz kérdés, mert a betegségeket sokan reagálják kicsit túl egyébként is, plusz a hipochondria nem egy olyan dolog, ami "ön-és közveszélyes", feltűnő..szerintem ezért nem tudják sokan komolyan venni. Én is elsőnek azt mondanám, hogy ugyanmár, meg vegyél erőt magadon, de mivel közelről volt szerencsém pszichés betegséghez, tudom, hogy ez nem így megy 

    Nem próbálsz esetleg pszichológussal beszélni? Egy standard házidoki nem feltétlen ért a lelki dolgokhoz (ahogy az emberek legalább fele nem, el nem ítélhető módon..aki nem esett át ilyesmin, vagy nem volt ilyen a környezetében, jó, hogy "kívülálló" marad), másrészt mit csináljon, utaljon be a pszichiátriára? 

    előzmény:
    Norbiné (97)
    2008-01-12  14:49
  2. Torolt_felhasznalo_768042
    Torolt_felhasznalo_768042
    2008. január 12. 17:52100.

    Köszönöm én is, hogy írtál.

    Én készülök orvoshoz, tudom, hogy nem normális ez az egész. A családom nem vesz komolyan, szerintük csak uralkodni kéne magamon, hát: ha-ha! Már rég ment volna. De az az igazság, hogy nekem semmi bajom nyáron, mikor nincs stresszforrás, csak suli- vagy vizsgaidőszakban. Szóval nem tudok megküzdeni a stresszel, alukértékelem magam...

    Sajnálom, ami a családtagoddal történt... oda fogok figyelni majd.

     

    Képzeljétek, van egy lyukas fogam, majd menni fogok fogorvoshoz, ha levizsgáztam, és eddig semmi baj sem volt (meg szoktam előzni), de az előbb édes hatására belenyilallt... be is ijedtem kicsit, hogy ma már aludni sem fogok... na szép!

    előzmény:
    Lilith_ (96)
    2008-01-12  14:23
  3. Torolt_felhasznalo_768042
    Torolt_felhasznalo_768042
    2008. január 12. 17:4899.
    Köszönöm, egy kúra nem árthat De tudom, hogy a mögöttes dolgokat kell rendbehozni.
    előzmény:
    Norbiné (91)
    2008-01-12  12:48
  4. Torolt_felhasznalo_768042
    Torolt_felhasznalo_768042
    2008. január 12. 17:4198.
    Egyszerre járt át bizsergés és nyugalom. Valami van benne, ez biztos!
    előzmény:
    Norbiné (95)
    2008-01-12  14:00
  5. 2008. január 12. 14:4997.

    Köszönjük szépen, hogy ezt leírtad!Ez borzasztó, és eléggé rémisztő egy vérbeli hipochondernek .

    Én voltam orvosnál, de nem vette komolyan a gondjaimat.Mondjuk az itt elhangzottak alapján nem a legvészesebb kategóriába tartozom, de így is szörnyű néha. 

    Gyerekkorom óta napi kb. 50x mosok kezet, ezért ez 30 évesen már nem valami hirtelen változás... A legtöbb háziorvos ha elmegy az ember és ezeket el meri mondani nem hiszi el, mert idézem:"egy fiatal, két szép gyerekkel és rendes férjjel megáldott anyuka ne gondolkodjon ilyen butaságokon!"És nemcsak ő nevet ki, hanem az egész családom... 

    előzmény:
    Lilith_ (96)
    2008-01-12  14:23
  6. 2008. január 12. 14:2396.

    Sziasztok,

    semmiképp nem bántásból mondom, de ezzel a problémával sürgősen forduljatok pszichológushoz/orvoshoz, jól látjátok, hogy a kulcsszó a szorongás..

    Olvasom már az elejétől a topikotokat, és megmondom őszintén, hogy összeszorul a szívem..hogy tudtok így élni? Annyi szép van az életben, miért viselitek el, hogy minden egyes napotokat tönkreteszi ez a dolog? Ill. talán van, akinél inkább csak az lehet, hogy túlságosan odafigyel a testének a jelzéseire, de van, akinél kifejezetten lejön a hozzászólásaiból, hogy komoly problémáról van szó  Pl. ez a napi 50-szeri kézmosás, már nem tudom, ki írta..mondjam azt, hogy egy családtagom is ilyesmikkel kezdte, aztán nem kapták el idejében a betegségét..a depresszió, szorongás, skizofrénia meg kéz a kézben járnak, ő most örülhet, hogy egyáltalán még él (ill. valószínűleg ennek ő spec. már nem tud örülni..), és valószínűleg szövődmények nélkül megúszta a múltkori begyógyszerezését (2 hétig feküdt gépre kapcsolva az intenzíven).

    Persze, ne fessem az ördögöt a falra, de szerintem annál jóval többet értek, hogy egyáltalán az esélyt megadjátok annak, hogy  ide jussatok Kitartást kívánok Nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. január 12. 14:0095.

    Amúgy nekem van tuti megoldásom, de ehhez hit kell és eddig nem mondtam, mert mostanában az én hitem is kicsi sokszor :

    "Mert nem a félelemnek lelkét adta nekünk az Isten, hanem az erő, a szeretet és a józanság lelkét."2Tim. 1:7

    Elnézést kérek azoktól, akik számára nem jelent semmit...

    előzmény:
    Norbiné (94)
    2008-01-12  13:47
  8. 2008. január 12. 13:4794.

    Szia!

    Én ugyan nem mérgezem   .Olvass vissza tényleg!!! 

    Rajtad segített a pszichiáter? 

    előzmény:
    pikpik (92)
    2008-01-12  13:20
  9. 2008. január 12. 13:3093.
    Pont a napokban gondolkoztam rajta, hogy vajon van-e a világban másik olyan pancser, aki állandóan magát félti , mint én. Bármi bajom van, rögtön vmi erős betegségre gondolok, pl. rák. Igen, megfordult már az én fejemben is: méhnyakrák, agydaganat, tüdőrák, vastagbélrák, de néha szoktam gondolni zöldhályogra is, ja és néha még szívbetegnek is érzem magam, és egy rosszabb napomon rögtön azt gondolom hogy akár depressziós is lehetek. Persze orvoshoz én se rohangálok minden aprósággal, csak akkor megyek, ha lázas beteg vagyok. Ha pont ilyen aggódós időszakomban vagyok, mindig eszembe jut, hogy "csoda hogy egyáltalán még élek" pedig... 20 éves vagyok!! De rájöttem már, hogy orvosi lapokat nem nagyon kell olvasgatni, és jobb, ha nem nézek után a neten az ilyen komoly dolgoknak, mert egyből beképzelek magamnak mindent. Megoldás van? Saját magunkban talán...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768042 (1)
    2008-01-10  16:23
  10. 2008. január 12. 13:2092.
    Mit oldasz meg azzal, ha különböző bogyókkal a szőnyeg alá söpröd a lelki problémáidat, és holnap kezdheted előről. Ha hosszú időn keresztül szedsz gyógyszert, csak a szervezetedet mérgezed, teljesen feleslegesen. A nyugtató, vagy kedélyjavító arra jó lehet, hogy átvészeld azt az időt, ameddig lelki módszerekkel meggyógyulsz. Erre való a pszichoterápia, az integratív módszer 1 - 2 hónap alatt teljesen rendbe hozhat. 
    előzmény:
    Norbiné (91)
    2008-01-12  12:48
  11. 2008. január 12. 12:4891.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768042 (89)
    2008-01-12  11:11
  12. 2008. január 12. 12:4190.

    Hello!

    Csak pár részt láttam a Hősökből.Nekem túl félelmetes lett néhány epizód után, nem mertem tovább nézni .De emlékszem erre a srácra, ő az, aki az elején repülni tanul?

    Született feleségeket is szeretjük, de sajnos eddig egyidőben volt a Grace klinikával, ami férjem kedvence.

    Sajnos mi messze lakunk Debrecentől, pedig gyerekkoromban kedvenc városom volt.De unokatesóm ott lakik. 

    Mindjárt megkeresem ezt a homeós bogyót, hogy mi a neve...pill...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768042 (87)
    2008-01-12  11:07
  13. Torolt_felhasznalo_768042
    Torolt_felhasznalo_768042
    2008. január 12. 11:1189.

    65%? Akkor nálam már megérdemel egy esélyt.

    Ismersz egyet konkrétan?

    előzmény:
    Gitta* (84)
    2008-01-12  08:41
  14. Torolt_felhasznalo_768042
    Torolt_felhasznalo_768042
    2008. január 12. 11:0988.

    Ez engem is érdekelne, mert komoly gyógyszert nem akarok szedni.

    Bár néha szükségem van egy fél nyugtatóra. Sajnos!

    Az állapotom és a hozzáállásom éppen olyan, mint a tiéd. Borzasztó ez a szorongás. És azt mondja mindenki, nyugodj meg, nincs mitől félni. Épp ez a legrosszabb...

    előzmény:
    mimoka80 (81)
    2008-01-11  14:12
  15. Torolt_felhasznalo_768042
    Torolt_felhasznalo_768042
    2008. január 12. 11:0787.

    Nekem meg Peter Petrelli. Ismered??? Heroes fan vagyok! És Született feleségek.

    Amúgy én nagyon szeretek aerobikozni. Ha valaki debreceni itt, összejárhatnánk tornázni

    előzmény:
    Norbiné (80)
    2008-01-11  14:12
  16. Torolt_felhasznalo_768042
    Torolt_felhasznalo_768042
    2008. január 12. 11:0686.

    Nekem vastagbél- és méhrák. Szörnyűek vagyunk! Amúgy nekem is van egy ilyen alapvető szorongásom. Nem érzem biztonságban magam. Ha itthon megbetegszünk, jobb ha el sem megyünk kórházba, ha már kedves miniszterasszonyunk a legjobbak ellen is eljárást indít... A rendőrök, az orvosok, mindenki benne van a háttérjátékban, és semmiről nem tudunk. Ez nem bolondság, csak nézzetek körül. És ebben a világban érezzem jól magam???????????

    Nekem tuti, hogy az előző kapcsolatom is rátett egy nagy lapáttal, ha nem alapvetően amiatt alakult ki...

    És sokat csalódom a barátaimban... emiatt nem is igazán vannak.

    előzmény:
    mimoka80 (77)
    2008-01-11  12:42
  17. Torolt_felhasznalo_768042
    Torolt_felhasznalo_768042
    2008. január 12. 11:0285.
    Szia! Te miket szoktál képzelegni?
    előzmény:
    Moolly (74)
    2008-01-11  11:46
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. január 12. 08:4184.
    A homeopátiás szerekről annyit olvastam, hogy ezektől a szerektől a gyógyulási arány 65%,ami csak némileg biztató, mert a betegek 1/3-án nem segit.
    előzmény:
    mimoka80 (81)
    2008-01-11  14:12
  19. 2008. január 11. 14:4783.
    Igen, ott dolgozom, bár most hosszú szabadságon vagyok utazás miatt. A munkámnak nem megy a rovására ez a dolog, általában ha egyedül vagyok, akkor erősödnek fel ezek az érzések. Ami időnként segít, az az, hogy végiggondolom, hogy ha az adott problémával orvoshoz mennék, mit mondanék neki. Aztán néha rá kell jönnöm, hogy nagyon is irreálisak a félelmeim, néha pedig kinivetem magam... nem mindig sikerül. Pl. ősszel, fájt a fejem két hétig (nem szokott tartósan), megnőttek a nyirokcsomóim, bedagadtak a szemeim, meg iszonyú fáradt voltam. Öndiagnózis: nyirokcsomódaganat, esetleg agy... Orvosi diagnózis: homloküreggyulladás. Csak mivel nem lettem jobban, vissza kellett mennem, vérvétel, eredmény: mononucleosis. Ezt a megkönnyebbülést! Másnak lehet, hogy rossz hír lett volna, nekem jó, mert végre tudtam, mi a baj, meg azt is, hogy ebből meggyógyulok.
    Más. Aki pszichológiát választ tanulmányul, általában a motivációk között szerepel az is (nem tudatosan), hogy saját magának keres gyógyulást. Ez egyáltalán nem jelenti aztm hogy nem lesz jó pszichológus, sőt.
    Homeopátiás tapasztalatot köszönöm.
    előzmény:
    Norbiné (82)
    2008-01-11  14:23
  20. 2008. január 11. 14:2382.

    Még mindig az egészségügyben dolgozol? 

    Nem nézünk lököttnek, mi kb. ugyanígy érzünk szerintem... 

    Tegnap megnéztem a hipochonderek ide c. topikot, sok jó dolgot írnak.Pl. ha egész nap pörög az ember, eszébe sem jutnak a betegségei, vagy csak este-éjszaka, persze ez sem jó...

    Volt egy kedvenc filmem még, a Lesz ez még így se'...ijesztő és vicces is egyben a hipochonderség. 

    Picurnuszi:kismamadepi pedig szerintem a kapcsolatok hiányán alapul.Férj hazajön, de csöndet szeretne, mi meg végre beszélgetni...ezen meg jól össze lehet veszni.Unokatesóm is a Debreceni Egyetemen végzett, de ő asszem "sima" orvosin és a kismamadepresszióról irta a szakdogáját, de igazából nem is nagyon érdekelte, hogy ez tényleg létező probléma...

    Homeopátiás bogyót még nem próbáltam, bár egy ismerősömnek bevált/pánikbeteg/.

    előzmény:
    mimoka80 (81)
    2008-01-11  14:12
  21. 2008. január 11. 14:1281.
    A szorongás ellen nagyon nehéz tenni. Leginkább azért, mert ez egy érzés, nem pedig konkrét dologtól való félelem, amit racionálisan meg lehetne magyarázni. Persze én mindig meg tudom mondani, mitől félek - legalábbis azt hiszem, hogy tudom -, de a férjem találta a fején a szöget, mondvén, hogy ez az én sárkányom, amivel ha nem küzdök meg, akkor mindig előjön, csak más alakban, ld. betegségtől való félelem, valamelyik szerettem elvesztésétől való félelem.... Csak mivel nem tudom, hogy honnan jön ez a "sárkány", igy azt sem tudom, hogy győzhetném le. Ezért csapdás a hipochonderség, mert hiába mondják egyik nao esetleg az orvosok, hogy az adott tünetnek semmi szevi oka nincs, másnapra lesz másik tünet. Tapasztalom nap, mint nap.
    Legutóbb egy csontomon találtam dudort, ami fájt is, rögtön csontdaganatnak diagnosztizáltam. Mikor pedig sokszori tapogatás után rájöttem, hogy nem is a csonton van, körülbelül 10 percre megnyugodtam, majd rájöttem, hogy akkor lehet ez kötőszöveti daganat is... Persze aki nem érintett a témában, az rögtön bolondnak gondolhat ezek után, de úgy látom ez a topik pont arról szól, hogy mások is vannak így... sajnos.
    Most arra gondoltam, kipróbálnék valami szorongásellenes homeopátiás szert, ha valaki próbálta, megírná, hogy bevált-e? Köszönöm.
    előzmény:
    Gitta* (78)
    2008-01-11  13:13
  22. 2008. január 11. 14:1280.
    Azt még nem mondtam magamról, hogy kedvenc sorozatszereplőm Monk...  
    előzmény:
    Norbiné (79)
    2008-01-11  14:08
  23. 2008. január 11. 14:0879.

    Na ne már, hogy Te is    !!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_870760 (75)
    2008-01-11  12:00
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. január 11. 13:1378.
    Jól irtad, a kulcsszó a szorongás. Ebből indul ki minden, esetleg ez keveredhet depresszióval. Valahogy ezt kéne csökkenteni.
    előzmény:
    mimoka80 (77)
    2008-01-11  12:42
  25. 2008. január 11. 12:4277.
    Sziasztok! Csatlakozom a hipochonderek táborához... Ez azóta van így, amióta az egészségügyben tanultam és dolgozom. Az egészségügyi "műveltségem" lehetőséget ad arra, hogy minden egyes tünetet valami komoly betegségnek tudhassak be. Általában a rák a sláger.
    De nem hiszem, hogy a hipochonderség egy önálló dolog lenne, értem ezalatt, hogy ha éppen nincs semmi olyan gond, ami mögött betegséget lehetne sejteni, akkor más miatt szorongok. Szerintem ez is egyfajta szorongás... nem tudom, miért van az, hogy velem együtt egyre több ember szorong, hiányzik az életbe vetett alapvető bizalom.
    Ja, idén már "volt" csont-, nyirokcsomó- és agydaganatom...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top