Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Antidepresszáns =totál leép

Torolt_felhasznalo_854556
Torolt_felhasznalo_854556
Létrehozva: 2008. január 5. 00:36
A történetem röviden.A nyáron orvoshoz fordultam állandó szorongásaim,rosszulléteim után.A pszichiátert javasolta,én elmentem.20 perc beszélgetés után recepttel a kezemben távoztam.A gyógyszert kiváltottam,rendesen szedni kezdtem.Kb 3 hét után elkezdtem érezni a hatását.JOBBAn voltam,nem szorongtam,nem voltak rosszulléteim,a mindennapi teendőimet eltudtam látni,mint ahogyan más emberek is.Boldog voltam,mert azt gondoltam,és valóban úgy is éreztem,végre visszakaptam az életemet,ujjra élek.Az állapotom  kb 2 hónapja  elkezdett romlani,amit a kicsi betegségének tulajdonítottam.Azt hittem,az,hogy beteg ez visel meg ennyire.Aztán a gyógyszert egy nap elfelejtettem bevenni,nem tudom másként megmagyarázni,de a fejem elkezdett  kattogni,mint aki kéri a bogyót.Aztán bevettem és jobban lettem.Az állapotom most olyan mint amikor a bogyókat elkezdtem szedni.Ujjra remegek,és szorongok.A hangulatom is olyan mint azelőtt.sEMMI ÉS SENKI NEM ÉRDEKEL,NEM TALÁLOM AZ ÖRÖMÖT SEMMIBEn.a GYÓGYSZER HATÁSÁRA KEZDETBEN A GONDOK NEM TŰNTEK problémának.Minden lepergett ,és  gondtalannak tünt.Könnyebben eltudtam fogadni mindent,amit azelőtt sehogyan sem.Ma ugyanott vagyok,mint mikor a gyógyszerhez nyúltam.Az antidepresszánsok nem használnak,csakis eleinte,és teljesen tönkreteszik az embert.Nem tudok bevásárolni,nem tudom élni az életem.Utálom ezt az egészet.Utálom,hogy ilyen vagyok,gyűlölöm,hogy stressz és szorongás nélkül nem tudok emberekkel beszélgetni.Utálom,hogy a boltban a soranállástól kiakadok,a postán rosszulleszek.Gyűlölöm,hogy csak az otthonomban érzem jól magam.AZt is gyűlölöm,hogy ez így jó nekem.Itthon a kis magányomban,mert ettől nyugodt vagyok,ez az egy nem stressze.Elviselhetetlenek voltak az ünnepek,a családom körében,végig idegeskedtem,idegesítettek.Az egész család.Miért nem lehetek normális ember mint a többi???Mitől tud ez az egész állapot megválltozni???Mert a gyógyszerektől tuti nem!!!!!
  1. 2008. január 25. 22:02201.

    Most akkor mérnek MAGYARORSZÁGON vagy nem mérnek? Nekem csak úgy simán felírtak volna valamit, de nem kértem belőle...

    előzmény:
    semiramis (200)
    2008-01-25  11:44
  2. 2008. január 25. 11:44200.

    "helyes diagnÒzis esetén felesleges"... ne nevettesd ki magad. ez az a biztonsàgi kör, ami a helyes diagnòzishoz vezet.

    ETIKAI kiindulò alap. akkor is, ha TE nem tudsz ròla. Egyes esetekben persze lehet a diagnÒzis megerösìtéSe / elvetéSe is a céL. Jò, ha észben tartod: NEM vagy Isten. A diagnòzisoddal (föleg egy tévessel!) éLeteket tehetsz tönkre! A kliens éLölény. INkàbb ellenörzöm a diagnòzisom, minthog féLrekezeljek valakit. A jò diagnosztàt megerösìti a klinikai vizsgàlat, a rossz féL töle. Ha meg Istennek képzei magàt... nos, akkort nem is hasznàlja. 

    NEM "rendkÌvül" dràga, MINDEN klinikàn csinàLjàk - és nem fogod elhinni: roham utàn IS mérnek. EgyébkéNt, "pirinyÒ" tévedés: nem csak roham esetén van gond azzal a frànya szerotoinnal. BIpolàris zavarnàl prìmàn mérhetö, gyÒgyszer néLkül, bàrmely idöpontban (teszik is, természetesen).

    Épp ezért: porhintés, hogy mindent integràlni tudsz. TÙròt.. Itt nincs salutogenezis, gyògyszer nélkül NEM àll helyre a neurotranszmitter-müködés.

    Pikpik, Te magad mondtad, 100 éve végeztél (mit???)."Sok embert megkérdeztem a szakmából" MElyikböl? Az enyémböl vagy a tiédböl?

    "HYpnÒzis mindenkinek OK"

    széndioxid-elméLet

    "serotonin csak roham esetén alacsony"...

    Egyik sem sem àllja meg a helyét... tùl sok a tévedés!

     

    EgyébkéNt

    1) nem òhajtok szakmai (?!) vitàt nyitni egy laikus fòrumon.

    2) szakmai féLtékenységet érzek a hangvételed mögött. Ennek jegyében itt s most abbahagyom, hiszen kezd nevetségessé vàlni a dolog.

    Mindezek mellett is: tovàbbi sikeres ööö .../amit csinàlsz/!

    előzmény:
    pikpik (198)
    2008-01-25  10:10
  3. Torolt_felhasznalo_686658
    Torolt_felhasznalo_686658
    2008. január 25. 10:59199.
    Szupi akkor megnyugodtam, hogy mégis jó a gyógyszi
    Este veszek be 20mg citalopramot és nappal - du szokott néha izomrángásom lenni, az orvossal is beszélek ezekről. köszi 
    előzmény:
    semiramis (195)
    2008-01-24  23:09
  4. 2008. január 25. 10:10198.

    Sok embert megkérdeztem a szakmából, senki sem tudott olyan helyet, ahol diagnosztikai célból mérnek szerotonint. Egyrészt rendkívül drága, másrészt kevés az értelme, helyes diagnózis esetében felesleges. Aki meg rosszul diagnosztizál, megteszi a szerotoninszint ismeretében is. Külön tényező, hogy a legtöbbször csak a rohamok alatt alacsony a szerotonin, tehát akkor kellene mérni.

    Egyébként elfelejtettél válaszolni a kérdésemre, hogy hol mérnek?

    előzmény:
    semiramis (194)
    2008-01-24  23:02
  5. 2008. január 25. 08:05197.
    persze, hogy érdekel...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451798 (196)
    2008-01-25  06:58
  6. Torolt_felhasznalo_451798
    Torolt_felhasznalo_451798
    2008. január 25. 06:58196.

    az erőt magadban is kell keresned...én egy félét szedtem,amikor 12 év után beleroppantam kisfiúnk h.-ba........orvosiműhiba,kemény,nagyon kemény....

    Jó űzletkötő voltam,de a papírmunkát nem tudtam elvégezni....már régóta nem csak a szükséges adatokat ahogyan felvettem és bent kitöltöttem,hanem már nem tudtam kitölteni bennt sem....

    Az összeroppanásom azzal kezdődött:12 évig nagyon-nagyon fájt ami történt,hogy miért halhat megy egy egészséges gyermek egy kórházban.....a:"NAGYSZAKTUDÁSÚ FŐORVOS -ezt ő mondta magáról!!!!!-MIÉRT NEM ENGEDI HA MÁR A MAGZATVÍZ ELMENT AKÁR 8 HÓNAPRA....A FOGADOTT ORVOSNAK:AZT MONDTA :TE MÉG FIATAL VAGY!NEM CSINÁLHATOD MEG!!!!"de már egy hete elment a víz.......

    Anyukám hazament a mi orvosainkhoz....onnan telefonáltak rá:"Kedves ismeretlen kolléga!Mi az,hogy nem csináljátok meg a császárt???!!!NEM FÉLSZ,hogy mind a kettőt megölöd???!!!AZONNAL CSINÁLJÁTOK MEG!!!"de ekkor már késő volt:mindkettőnknek vérmérgezésűnk lett,.....kicsifiunk nem birta 3 napig szenvedett addig sem élet volt....az nem......

    ...szóval már a papírt se láttam,csak néztem magam elé....egy nap,egy reggel nem a gondolataim voltak egészen máshol,hanem kinyitottam a határidő naplómat és:NEM LÁTTAM A BETŰKET!!!!!!!Nagyon megijedtem!!!!!!Elmentem a szemészetre és azt mondták vizsgálat után,idegi alapon van,ha nem jön vissza a látásom,menjek pszhiiáterhez.....

    Akkor még úgy voltam vele attól még nem kapom vissza a kisfiunkat......még aznap mentem dolgozni és a kitűzött időponton kötöttem is biztosítást,a látásom rendeződött mire Füredre értem......

    ...egy nap tehát már abszolút nem tudtam mit kezdeni a papírokkal,ez hónapokkal később volt....a legszükségesebb adatokat szoktam felvenni,az ügyféllel aláírattam,s bent az irodában...bár aznap és mindig az egy nap kivételével.....láttam én,csak mint a topik indítója,ó drágám...én is ...az megmaradt:a postán a mai napig szédülök,mire sorra kerülök elfogy valahonnan onnan,az agyamból minden..."TÜRELEM"?!...nem is tudom kifejezni mit érzek,élek át...amikor buszra felszállok,ott is sokszor ez történik......

    De,hogy szavamat ne felejtsem:miközben állok az irodában,odajön az igazgatónő:Gabika!Te az egyik legjobb űzletkötőm vagy...ne ijedj meg,de a mi munkánkban -és akkor ők nem is tudták mi az igazi baj,miből ered mert nem zaklattam senkit!!!-van ideggyógyásza mindenkinek és ügyvédje!Ne ijedj meg,de had vigyelek el az én dokimhoz,akkor még sokáig,tudom maradsz is az egyik legjobb űzletkötőm!!!"....

    Akit érdekel a folytatása,kérdezzetek bátran!KÖSZÖNÖM,HOGY ELMONDHATTAM!!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854556 (1)
    2008-01-05  00:36
  7. 2008. január 24. 23:09195.

    Ahogy mondtad: "mellékesen". VAlòban vele jàr.

    A kérdéSre innen nem tudok felelni - konzultàlj a kezelöorvossal.

    1) 3 hònap kb. középùt a teljes beàllàShoz.

    2) 90%-ban jòl vagy - akkor valòszìnüleg nemhogyjò, hanem egyenesen remek.

    3) a "mellékesekröl" beszéLj az orvossal! (MIkor veszed be a gyògyszert? MIkor jelentkezik az izomràngàs?)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686658 (191)
    2008-01-24  14:20
  8. 2008. január 24. 23:02194.

    SZerinted hol nem? Klinikai gyakorlatot mondj, ne jàròbeteg-kezelést! ;-)

    előzmény:
    pikpik (193)
    2008-01-24  16:02
  9. 2008. január 24. 16:02193.
    Mondjál egyetlen helyet, ahol a klinikumban (nem kutatásban!) mérnek szerotonint, szeretnék tudni róla.
    előzmény:
    semiramis (182)
    2008-01-18  11:14
  10. Torolt_felhasznalo_686658
    Torolt_felhasznalo_686658
    2008. január 24. 14:26192.
    Ja nekem sem mértek szerotonin szintet sőt soha senkit nem hallottam akinek mértek volna.  Az izomugrálások és a csak 80%os hatékonyság miatt kicsit aggaszt, hogy vajon tényleg ez a gyógyszer az ami jó nekem? Vagy még 3 hónap alatt nem lehet megállapítani?  
    előzmény:
    semiramis (182)
    2008-01-18  11:14
  11. Torolt_felhasznalo_686658
    Torolt_felhasznalo_686658
    2008. január 24. 14:20191.

    Sziasztok! Én 3 hónapja szedek citalopramot (Pb-re)azért , most olyan 80-90% osan jól vagyok. Amit a gyógyszertől mellékesen érzek az az izmok ugrálása, remegése és szájszárazság. Ez az izom ugrálás normális, hogy van? Az utóbbi kb 3 hétben jött elő. A többi nem zavar csak ez. Volt valakinek ilyen? Köszi

    előzmény:
    ha-nocri (186)
    2008-01-18  11:59
  12. 2008. január 21. 08:43190.
    Ismerd meg betegségedet, az már fél gyógyulás. Megtekintheted a www.bkh.t-online.hu honlapon az ÉLETMÓD rovatot (duplaklikk).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. január 18. 19:56189.
    Nem hiszem hogy haragszol
    Es nem hiszem azt sem hogy errol a temarol valo beszelgetesre szeretnek barhova is beulni (akar hozzad, akar egy pszichiaterhez). Csak hozzaszoltam egy hozzaszolasodhoz ezen a forumon, akar ertelmes beszelgetes is kialakulhatott volna belole. Es persze nem kell nekem semmit elmagyaraznod 6-8szor, ha egyszer megindoklod a velemenyedet az is megtette volna egymondatos kinyilatkoztatasok helyett, de ha nem hat nem), tudok elni nelkule Az mondjuk erdekes hogy nem tudsz ugy valaszolni a hozzaszolasaimra h burkoltan vagy nyiltan ne nevezned kuszanak vagy ertelmetlennek a mondataimat csak azert mert nem osztom a velemenyedet errol a dologrol.
    No pakolok tovabb mert meg a vegen ejszakaznom kell megint ahhoz h utolerjem magam es azt uuuutalom

    pussz:
    /norci
    előzmény:
    semiramis (188)
    2008-01-18  15:02
  14. 2008. január 18. 15:02188.

    Még egyszer: A lehetö legrosszabb "féLamatör"-felàllàs: rengeteg info-morzsa (amis ill. féLreértelmeze) elhiteti veled, hogy értesz hozzà. Nos, NEM értesz hozzà.

    Rengeteg felépìtetlen kérdés kavarog kuszàn, struktùràlatlanul a feledben.

    Én elmondtam a vàlaszokat - Te nem értetted meg öket. Bejelentkezhetsz hozzàm, mondjuk, két ülés alatt tisztàzzuk ezeket a kérdéseket, fizetsz közel 500 Euro-t, OK? Azt, hogy a szabadidömben 6x-8x elmagyaràzzam ugyanazokat a dolgokat.. Nos: NEM. Ennyi.

    Talàn pròbàlkozz élöben egy pszichiàternél. (Amìg ki nem rùg.)

    Màsik megoldàs: Végezd el a szakot. 

    A tovàbbiakban kizàrÒlag akkor vàlaszolok, ha

    1) érdemi kérdésed van, olyan, amire még nem vàlaszoltam,

    2) egy kérdés és nem kusza, nemlétezö összefggésben 60!,

    3) valamint, ha képes és hajlandÒ vagy àtgondolni, amit mondok.

     

    Szakmai arrogancia? Ennek is értékelheted. Ha àt akarsz jutni az akadàlyon s tölem akarsz meg tudni  valamit - nos, akkor tudomàsul kell venned az alapszabàlyokat. Ennyi.

    Ui: Ne hidd, hogy haragszom. Pusztàn a hatàrvonalak tisztazàsàròl van szò.

     

    előzmény:
    ha-nocri (186)
    2008-01-18  11:59
  15. Torolt_felhasznalo_451798
    Torolt_felhasznalo_451798
    2008. január 18. 13:50187.
     :"......"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_936622 (178)
    2008-01-18  10:04
  16. 2008. január 18. 11:59186.
    kosz, de meg itt vagyok

    1) De IGEN, klinikai alkalmazàsban MÉRNEK szerotonin-szintet.

    ? igen? Mert pl nalam sosem mertek. Sot senki ismerosomnel. Akkor most valamibol kimaradtam? Ha merni kellett volna akkor mire fel szedettek velem enelkul 3(kulonbozo) antidepresszanst, darabonkent 1-1 .5evig?

    2, A nem rosszabul es a legalabb olyan jol kozott semmi kulonbseg nincs, ne haragudj

    5) NEM, NEM IGAZ. az emlìtett rizikòcsoportnàl NINCS KIÜRÜLÉSI FÀZIS, hanem DIREKT LE-és RÀSZOKTATÀS, PÀRHUZAMOSAN. -&rt; ez most mire valasz? Arra hogy kizarjak a vizsgalatbol a jarulekos pszichiatriai problemakban szenvedoket, utana viszont a szert mar felirjak nekik? Mert ha igen, ez a valasz nem ertelmezheto szamomra.

    Nem keverem a panikbetegseget a szorongassal. Illetve nem en keverem De meg maguk az orvosok is (nem egy, nem ketto) nem veszik a faradtsagot hogy elkulonitsek oket. Ja es persze ugyanugy antidepresszanst irnak fel ra (hoho, papirom van rola)

    es vissza a 3-asra: szoval ezek szerint merik a placebo es a vizsgalt gyogyszer altal kivaltott szerotonerg-hatast? Es a palcebo es az antidepresszans kozotti 15%-os hataskulonbseg ugy alakul ki h a placebo nem hat a szerotonin rendszerre? Vagy a placebo is valtoztatja azt?

    Es meg csak egy kerdes. Te is irod a korabbi hozzaszolasaidban hogy a gyogyszer nem eleg, kell a terapia is (ezzel maximalisan egyetertek). Amit nem ertek az az, hogy ha a problemat a szerotonin-hiany okozza es ezt a gyogyszer megszunteti akkor a terapia megis mire valo?

    Es termeszetesen nem kell hogy 12+ ev minden tanulmanyat megoszd velem. En is evekig tanultam egyetemen majd a tovabbi kepzeseken megsem hiszem hogy egy szakmammal kapcsolatos kerdest azzal a felkialltassal haritanek el hogy "ezt evekig tartott megtanulnom ezert nem gondolod h el tudom mondani neked". Eddig azt hittem ertelmes emberek kozott barmirol zajlhat erdekes kommunikacio. Ugyhogy remelem nem szakmai arrogancianak szantad amit leirtal.
    Amugy meg, bar nyilvan nem rendelkezem minden teruletrol olyan reszletes informaciokkal mint te de pl epp a statisztikahoz eleg jol ertek. Onnantol kezdve hogy egy tudomanyos kutatas eredmenyet 'szamositottak' magam is tudom ertelmezni az eredmenyeket...
    előzmény:
    semiramis (182)
    2008-01-18  11:14
  17. 2008. január 18. 11:45185.

    KiegészÌtéS

    AT: illetö = a tanulni vàgyò

    előzmény:
    semiramis (184)
    2008-01-18  11:33
  18. 2008. január 18. 11:33184.

    Köszönöm.    

    IgazàbÒl "tàrsadalmi munkàzom" ilyenkor. Pontosan tudom, milyen fontos mindez. A beszélgetés, a tàjékoztatàs, a "szìv kiöntése" arctalanul (az orvosnàl, pszichològusnàl ez lényegesen nehezebb, tudom)...

    Belàtom, néha karakàn a stìlusom - àm mindig hozzà is teszem, az infòval mindenki belàtàsa szerint tehet.

    Kliensgyüjtés valÒban nem szàndékom.  Ki fizetne 1400 km repülöt, szàllodàt (s engem, persze...)? 

    Amitöl òdzkodsz, azt nem ell eröltetni.

    Hàromszor menj sétàlni.

    1x: szedd össze, mik azok a nyilvànvalò jelek, amiböl tudod, jòt tett a dolog. Érezd, hogyan érzed Magad a dolog utàn. Aztàn emlékezz arra, milyen volt elötte. Tudatosìtsd a különbséget.

     2x: gondold àt, mi történik a teràpia alatt. Pontròl pontra, lépésröl lépésre. mik az érzéseid, mik az eredmények. Figyelj azokra a pontokra amiket nem szeretsz. Érezz rà s fogalmazd meg, miért. Azokat is, amiket szeretsz.

    3x: térj vissza a különbségre (ld. 1.séta) ill. az érezhetön jò hatàsra.

    Mindjàrt elörébb leszel.  

     

     

     

     

     

    (Az AT akkor tanìthatò "mezei "emberek àltal, ha teljesen biztos, hogy az illetönek nincs - akàr làtensen! - pszichés megbetegedése ill. arra valò hajlama (ezt pedig, ugyi, elég nehéz tudni..). Ellenkezö esetben a legnagyobb jòszàndék is bajt csinàl.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_936622 (181)
    2008-01-18  10:39
  19. 2008. január 18. 11:16183.

    Persze, a Te döntésed! :-)

    Érdekel, mire jutsz vele! Igen, örülök, ha beszàmolsz! :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692336 (179)
    2008-01-18  10:09
  20. 2008. január 18. 11:14182.

    NA akkor sorrendben.

    1) De IGEN, klinikai alkalmazàsban MÉRNEK szerotonin-szintet.

    2) A vizsgàlt gyògyszernek nem NEM ROSSZABBUL kell hatnia, hanem OTT S LEGALÀBB OLYAN JÒL, mint a pòtolni kìvànt szer.

    3) DE IGEN, ha a SZEROTONINRA kell hatnia, TERMÉSZETESEN MÉRÉS ELÖTTE-MÉRÉS UTÀNA.

    4) nem, nem igaz.

    5) NEM, NEM IGAZ. az emlìtett rizikòcsoportnàl NINCS KIÜRÜLÉSI FÀZIS, hanem DIREKT LE-és RÀSZOKTATÀS, PÀRHUZAMOSAN.

    6) helyes diagnòzis esetén a PÀNIKBETEG NEM GYÒGYUL MEG A XANAXTÒL. MErt a Xanax NEM szerotoninerg.

    7) ne keverd a pànikbetegséget a szorongàssal. Ha CSAK szorongàS, arra hat a Xanax - de elmulasztani NEM fogja.

    Ennyire vagyok hajlandÒ. Ugye nem gondolod, hogy közel 12 évnyi egyetemi kéPzést, majd kutatàSt, praktizàlàst fogok Veled itt e helyt megosztani?! 

    Jò utat Neked! :-)

    előzmény:
    ha-nocri (171)
    2008-01-18  00:51
  21. 2008. január 18. 10:39181.

    Semiramis,én őszintén csodállak és gratulálok Neked és büszke vagyok Rád. Nagyon szép dolog, amit csinálsz. Segítő, támogató szándékod nyilvánvaló. NAGYON fontos a betegek informálása ebben a témában és ezt Te remekül csinálod. Reményt adsz az itt irogatóknak és ez végtelenül fontos. Ráadásul tényleg úgy érzem, hogy nem arra vársz titkon, hogy ezzel klienseket gyűjtsél magadnak. (Nagyon zárójelben hozzátenném, hogy nem úgy, mint egyesek.)

     

    A hipnoterápiáról már ejtettünk pár szót. Mit gondolsz, ha én továbbra is nagyon ódzkodom a hipnotizálástól, de egészen nyilvánvalóan jobban vagyok egy-egy "képnézegetés" (kip) után, érdemes erőltetni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. január 18. 10:32180.

    Hát igen. Ő nem volt pszichológus vagy pszichiáter (tudtommal ők taníthatják), csak lelkipásztor, aki megtanulta az AT-t és maga is tanította (a tanára engedélyével).

    előzmény:
    semiramis (170)
    2008-01-17  22:26
  23. Torolt_felhasznalo_692336
    Torolt_felhasznalo_692336
    2008. január 18. 10:09179.

    Kedves semiramis!

    Ne érts félre, nem kivánok vitát nyitni.

    Én hétfőtől nekiállok egy kúrának, és visszatérek egy-másfél hónap múlva, és beszámolok mi történt ezalatt.

    Korrekt?

    előzmény:
    semiramis (159)
    2008-01-17  20:45
  24. 2008. január 18. 10:04178.
    Lehet, hogy ezt nem a fórumban kellene kérdeznem, de hát Te is írsz ezekről a dolgokról. Jól értem, hogy a kisfiad halála után az egyik kislányod is meghalt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451798 (176)
    2008-01-18  06:09
  25. Torolt_felhasznalo_451798
    Torolt_felhasznalo_451798
    2008. január 18. 06:24177.
    mielőtt kisfiúnk halálába bele nem roppantam,évekig valeriánát szedtem,éreztem jó,de a nagy összeroppanás mégis utol ért....
    előzmény:
    peppytta (162)
    2008-01-17  21:37

Címlap

top