Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Antidepresszáns =totál leép

Torolt_felhasznalo_854556
Torolt_felhasznalo_854556
Létrehozva: 2008. január 5. 00:36
A történetem röviden.A nyáron orvoshoz fordultam állandó szorongásaim,rosszulléteim után.A pszichiátert javasolta,én elmentem.20 perc beszélgetés után recepttel a kezemben távoztam.A gyógyszert kiváltottam,rendesen szedni kezdtem.Kb 3 hét után elkezdtem érezni a hatását.JOBBAn voltam,nem szorongtam,nem voltak rosszulléteim,a mindennapi teendőimet eltudtam látni,mint ahogyan más emberek is.Boldog voltam,mert azt gondoltam,és valóban úgy is éreztem,végre visszakaptam az életemet,ujjra élek.Az állapotom  kb 2 hónapja  elkezdett romlani,amit a kicsi betegségének tulajdonítottam.Azt hittem,az,hogy beteg ez visel meg ennyire.Aztán a gyógyszert egy nap elfelejtettem bevenni,nem tudom másként megmagyarázni,de a fejem elkezdett  kattogni,mint aki kéri a bogyót.Aztán bevettem és jobban lettem.Az állapotom most olyan mint amikor a bogyókat elkezdtem szedni.Ujjra remegek,és szorongok.A hangulatom is olyan mint azelőtt.sEMMI ÉS SENKI NEM ÉRDEKEL,NEM TALÁLOM AZ ÖRÖMÖT SEMMIBEn.a GYÓGYSZER HATÁSÁRA KEZDETBEN A GONDOK NEM TŰNTEK problémának.Minden lepergett ,és  gondtalannak tünt.Könnyebben eltudtam fogadni mindent,amit azelőtt sehogyan sem.Ma ugyanott vagyok,mint mikor a gyógyszerhez nyúltam.Az antidepresszánsok nem használnak,csakis eleinte,és teljesen tönkreteszik az embert.Nem tudok bevásárolni,nem tudom élni az életem.Utálom ezt az egészet.Utálom,hogy ilyen vagyok,gyűlölöm,hogy stressz és szorongás nélkül nem tudok emberekkel beszélgetni.Utálom,hogy a boltban a soranállástól kiakadok,a postán rosszulleszek.Gyűlölöm,hogy csak az otthonomban érzem jól magam.AZt is gyűlölöm,hogy ez így jó nekem.Itthon a kis magányomban,mert ettől nyugodt vagyok,ez az egy nem stressze.Elviselhetetlenek voltak az ünnepek,a családom körében,végig idegeskedtem,idegesítettek.Az egész család.Miért nem lehetek normális ember mint a többi???Mitől tud ez az egész állapot megválltozni???Mert a gyógyszerektől tuti nem!!!!!
  1. 2008. január 8. 16:4676.
    Ria, kedves, ez nagyon erdekes, ahogyan irtal a betegsegedrol, en tok egeszseges vagyok, de a gyerekemnek van egy olyan diagnozisa, amit meg ki ne irjam a nevet, hogy kinek sem kivanok
    Probaltam magamravenni; nem sikerult, aztan megprobaltam megismerni, ha mar adottan es megvaltoztathatatlanul outsider vagyok , kisero, figyelo, mittudomenki
    Nagyon igazad van abban, hogy a betegseg az agybol jon
    honnan is jonne mashonnan
    de hatalmas elonyei vannak
    es ha nem vagy hipnotizalhato- en sem vagyok, kiprobaltak mar, jelentem -
    akkor ragaszkodsz hozza valamiert
    a betegseg egy uj vilagkep megjelenitese, de nem mindenki tudja ezt
    idealizalt elet
    halmozott oromkep
    es a beteg nem tagit Akarja es akarja
    sohasem adja fel, mert ilyen a beallitottsaga, ha szerencseje van, tuleli
    Nem probaltad muveszetekbe atmenteni ezt a mai szemmel nezve keptelenseget?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199931 (70)
    2008-01-07  04:07
  2. 2008. január 8. 16:2575.

    köszi, meglehetöst kiismerem magam a szakmàmban :-) 

    (azért kedves, hogy megpròbàltad...)

    Fenntartom: van, akinek nem megfelelö. EZ a korrekt tàjékoztatàs, nem az, hogy varàzsszer, mindenkinek hasznàl. Mert az egész egyszerüen nem igaz.

    előzmény:
    pikpik (74)
    2008-01-08  08:44
  3. 2008. január 8. 08:4474.

    Az ericksoni terápia egészen másról szól, kíváncsi lennék, mennyire ismered?

    A pszichoterápia nem kényszerkezelés, ha valaki nem akarja, nem jön el. Ha az elején képtelen együttműködni, arra vannak megfelelő segítő módszerek, és semmi erőltetés, csak megfelelő fogalmazás. Képzés most is van, ismerkedj meg vele. Tíz - tizenöt évvel ezelőtt voltak olyan elméletek, amiket képviselsz, de a módszerek fejlődése igen gyors, és a korábbi elgondolások ma már egyre távolabb vannak a jelenlegi valóságtól.

    Rendszeresen tartok előadásokat (bemutató kezeléseket is) ebben a témában, ha érdekel, privát levélben szívesen tájékoztatlak.   

    előzmény:
    semiramis (72)
    2008-01-07  12:44
  4. 2008. január 7. 13:0073.

    A szervezet öngyògyìtò képességét, kreatìv megoldàskeresést és a tanulàst segìtö, tàmogatò, transzban végzett teràpia.

    1) nem mindenki alkalmas rà (személyiségfügg&ouml

    2) gyakorlott, körültekintö terapeuta kell hozzà

    3) sok a kontraindikàciò, tehàt NAGYON meg kell nézni, beveti-e vagy sem, hogyan és mikor...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497673 (69)
    2008-01-07  03:23
  5. 2008. január 7. 12:4472.

    Pikpik, Te is tudod: VAN teràpiàra alkalmatlan kliens. Ab ovo kijelenteni, hogy mindenki alkalmas rà, üzleti fogàsnak jò - de nem igazàn etikus. Az elmélet ui. csak akkor müködik, ha egyes("nem akarò") kliensekre  ràerölteted a te akaratod, döntésed. ÌGY pedig nem müködik a dolog.

    NEM kizàròlag a terapeutàn mùlik. Elmebetegség nélkül sem.

    Az AT akkor elkezdhetö, ha a kliens bizonyos szintre ért a teràpia folyamà - akkor is kizàròlag szakember vezetésével és persze individualizàlàssal. Hònapok tanulàsa utàn bevethetö önàllòan.

    előzmény:
    pikpik (71)
    2008-01-07  09:39
  6. 2008. január 7. 09:3971.

    Mindenki alkalmas pszichoterápiára, de nem akármelyikre. Ezért érdemes integratív pszichoterapeutát választani, mert kiképzést kapnak mindenféle terápiás módszerre: hipnózis, Leuner, Bradshow, regresszio, ego-state, viselkedés, ericksoni, NLPt, kognitív, stb. Nincs alkalmatlan páciens (kivéve az elmebetegek), csak gyakorlatlan terapeuta.

    Az autogén tréning önmagában kevés a pánikbetegség gyógyításához, viszont nagyon előnyös a pszichoterápia otthoni kiegészítésére.

    előzmény:
    semiramis (68)
    2008-01-06  17:21
  7. Torolt_felhasznalo_199931
    Torolt_felhasznalo_199931
    2008. január 7. 04:0770.

    Hát én erről is tudnék beszélni , és esetleg meg tudom adni pár pszichoterapeuta na mert vannak kóklerek is ... címét. Nos tulajdonképpen 

    Módosult tudatállapotban végzett terápia . De erre is érvényes ,hogy van aki hypnotizálható és van aki nem

    Itt ismét remekeltem mert én sajna nem módusultam .Pedig akkor nagyon akartam és ebben bíztam de nagyon   . Amikor is abba bizonyos tudatállapotba kerülsz ,felszinre tudják hozni azt a vélt vagy valós okot ill. problémát amire te nem is gondolnál . Pedig valahol ott benned mély nyomokat hagyott . Na és itt jön ,hogy lehet ez pozitív avagy negatív élmény is. Ezt ha sikerül felszinre hozni az nagyon szuper mert már van is egy kiváltó ok ami val.szinü ,hogy a betegség gyökereke .Sajnos ugye az a legtöbbször a baj ,hogy nincs meg az ok és ezért sok orvos felírja a bogyót és marad az alapprobléma amit ugye nem kezel senki .

    Én mondjuk mindig azt mondom ,hogy minden betegség pszihés eredütü és ezért ott fent kell nagytakirást csinálni az agyban . Szerencsére nekem sikerült a betegség idején is a humorom megőrizni , nem fordultam be , és így a barátaim sem  EL-tölem . Na de ezt is időbe tellett mire tisztáztam magamban és azt mondtam ,hogy HÉÉÉÉÉÉÉ ......

    vAN PÁR ÉRDEKES SZTORYM IS EZZEL KAPCSOLATBAN . nA MÁR CSAK HA VALAKIT ÉRDEKEL AKKOR SZIVESEN LEPÖTYÖGÖM .

    PL:hogy hogyan ültem fel elöször a buszra "mérgembe" és elfelejtettem pánikolni szóóóóó szerint . Na mert olyan dühös voltam  . Otthon aztán jól megilyedtem ,hogy na miket csinálok én  . Akkoriban igen csak benne voltam a sürüjébe a pániknak .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497673 (69)
    2008-01-07  03:23
  8. Torolt_felhasznalo_497673
    Torolt_felhasznalo_497673
    2008. január 7. 03:2369.
    Milyen az a hypnoteràpia?
    előzmény:
    semiramis (68)
    2008-01-06  17:21
  9. 2008. január 6. 17:2168.

     

    OK. nézzük pontokba szedve.

    1) az autogén training nem viselkedésteràpia.

    2) az AT kimondottan ellenjavallt egy még nem rendezett pànik esetén. (mint ahogy a jòga is)

    3) A kineziològia  ilyen esetekben nem hat (ne is pròbàkozzon, rengeteget àrt!!!)

    4) NEKI nehéz eset vagy, hiszen nem ért hozzà.

    5) a horoszkòpnak ehhez semmi köze (bàr szerintem a horoszkòpnak semmihez sincs köze, hehe).

    Ezzel szemben: a fekete-fehér és no-kompromisszum" ok lehet a teràpia-csödre. Vakkan emberek, akik nem àlkalmasak a teràpiàra, igy igaz.

    a paroxizmàlis reakciò àttanulàsàra kifejlesztett teràpia péLdàul remek lehetne. Végig beleszòlàSod van, döntéseket hozol, kipròbàlsz - NEM a terapeuta gyöz meg, hanem TE teszel belàtàsod szerint.

     

    Kényszer? Pl. hypnoteràpia.

    6) az utolsò 2 mondatnak örülj és érezd jòl Magad töle!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199931 (62)
    2008-01-06  16:29
  10. Torolt_felhasznalo_497673
    Torolt_felhasznalo_497673
    2008. január 6. 16:4667.
    Érdekes, hogy sokszor maguktól elmúlnak a dolgok, és ilyenkor én nem értem, minek küzdök a rossz ellen, mert ha van, akkor általában nem tudom legyőzni, viszont egyszer csak eltűnik, tőlem függetlenül, mikor nem is küzdök.
    Lehet, ez a maguktól elmúlnak nem igaz, lehet, hosszú folyamat eredménye, csak nem tudom pontosan megállapítani, minek az eredménye.
    Nem tudom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199931 (64)
    2008-01-06  16:34
  11. Torolt_felhasznalo_497673
    Torolt_felhasznalo_497673
    2008. január 6. 16:4166.
    Még az előző témához: gondolkodtam, és eszembe jutott, hogy számtalanszor előfordult, hogy amitől féltem, mindig jól sikerült, amitől nem, az rosszul. Akkor ez hogy van? De tényleg, észrevettem ezt a mechanizmust. Féltem egy utazástól, jó volt végül. Féltem egy kórháztól, végül jó tapasztalataim lettek. Féltem, hogy nem tudom másnap elintézni a dolgaimat, mert hányni fogok,sőt, terveztem, hogy fogok, akartam, másnak mégsem volt kedvem és elintéztem mindent.
    előzmény:
    semiramis (60)
    2008-01-06  15:36
  12. Torolt_felhasznalo_497673
    Torolt_felhasznalo_497673
    2008. január 6. 16:3665.
    Érzem a különbséget.
    Pedig többféle gyógyszert próbáltam. Terápiákra is jártam. Sokszor hibáztattam magam, hogy biztos én "nem akarok meggyógyulni" (sokan szokták ezt mondani arra, aki nem gyógyul meg, 100X hallottam), bennem lehet a hiba. Na de milyen az, ha vki nem együttműködő?
    Az egyik betegségemre azt hiszem, hatott a viselk.-terápia, hosszú távon is, az Ocd-re nem, hiába csináltam meg akkor a kapott feladatokat. A többi orvosnál, ahol nem viselk.-terápia volt, nem éreztem semmit attól, hogy beszélgetünk.
    A kényszerre milyen terápiák vannak?
    előzmény:
    semiramis (60)
    2008-01-06  15:36
  13. Torolt_felhasznalo_199931
    Torolt_felhasznalo_199931
    2008. január 6. 16:3464.

    Ja még annyit azért írnék , hogy én mikor tünetmentes lettem nem szedtem éppen semmit . Egyszerüen egyik nap éreztem ,hogy na ma úgy mennék valahova és mikor készülődtem nem jött rám a szapora...

    Isteni érzés volt . De semmi különös nem történt velem akkoriban . Otthon ültem X -ideig és egyszer csak éreztem ,na ma indulás mert én jól vagyok .   .

    Remélem ez így is marad egy jó ideig mert terveim azok vannak és mindig is voltak . Egy csomó mindent meg kell még néznem  sok helyre szeretnék eljutni  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199931 (62)
    2008-01-06  16:29
  14. Torolt_felhasznalo_199931
    Torolt_felhasznalo_199931
    2008. január 6. 16:2963.
    it=itt 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199931 (62)
    2008-01-06  16:29
  15. Torolt_felhasznalo_199931
    Torolt_felhasznalo_199931
    2008. január 6. 16:2962.

    Autogén tréning több hónapos próbálkozás után ( még addig se jutottam el ,hogy a külvilágot figyelmen kivűl hagyjam ) abba hagytam . Egyrészt akkor nehéz volt nekem eljutnom a terápiára másrészt éreztem ,hogy ez nekem nem megy .

    A barátnőm kinez-es . Ő csodás eredményekkel büszkélkedhet csak sajnos nem nálam .

    Bár szerinte ...lehet ,hogy van benne valami... nehéz eset vagyok .

    Skorpió lennék -vagy inkább ne lennék az - mert időnként úgy tünik ,hogy magamat is fejen szúrkálom . Ja az abszcendensem és a rejtett is skorpió. Nem vagyok egy nagy ezo-s de ami igaz ,hogy ennek a jegynek sajnos minden tulajdonságát viselem . Fekete vagy fehér --- hideg vagy forró---- és no kompromisszum . Ha ezen nekem túl kell lépnem akkor az már nem is én vagyok  . Szerencsére a környezetem mondhatni nem csak ,hogy elviseli de szivesen jönnek a barátaim is .

    AMI MÉG ÉRDEKES ,HOGY HA VALAKINEK BÁNATA VAN VAGY ÉPP NINCS JÓ PASSZBAN AZ EL JÖN HOZZÁM ÉS MIT MOND??????

    JAJ ITT ÚGY MEGNYUGSZIK MINDIG ÉS OLYAN JÓ IT NÁLAM .... Hööö én meg pánikolok  

    előzmény:
    semiramis (52)
    2008-01-06  13:20
  16. 2008. január 6. 15:3961.

    ne legyen egyenértékü, erröl van szò.  

    gondolkozz el a különbségen, hagyd ülepedni, rà fogsz érezni. Annyira, amennyire Neked szeméLyesen szükségeltetik.

     

    Igen, ìgy igaz.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497673 (59)
    2008-01-06  15:33
  17. 2008. január 6. 15:3660.

    Diagnòzisfüggö.

    Legalàbb egy év, mire be is àll a teràpia eredménye.

    Ha semmi gyògyszer nem hasznàl,

    1) vagy hamis a diagnòzis,

    2) vagy nem a megfelelö gyògyszert / adagolàst kapod

    3) vagy nem szeded rendszeresen,

    4) vagy CSAK gyògyszertöl reméled a jobbulàst (teràpia nélkül NEM fog menni),

    5) vagy nem megfelelö a teràpia formàja, a terapeuta személye

    6) vagy egyàltalàn nem vagy együttmüködö.

    Itt nem arròl van szò, hogy nem adhatò együtt. Hanem arròl, hogy az antidepresszàns NEM helyettesìthetö egy nyugtatòval.

    Beszélj a terapeutàddal, mondd el neki a kétségeidet! Kérdezd a teràpiàs formàkrÒl, melyiket ajànlja, melyiket tudja ö maga csinàlni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497673 (55)
    2008-01-06  15:14
  18. Torolt_felhasznalo_497673
    Torolt_felhasznalo_497673
    2008. január 6. 15:3359.
    Akkor lehet, rosszul fogalmaztam. Nekem valahogy egyenértékű a 2 szó.
    Igen, tudom, igaz, amit az utolsó mondatodban írsz. Ezért sosem azt kell mondani, gondolni, amit nem akarok, hogy legyen, hanem amit szeretnék.
    előzmény:
    semiramis (58)
    2008-01-06  15:26
  19. 2008. január 6. 15:2658.

    A "nem szeretem" és a "gyülölöm" közt Òriàsi a különbség. a "nem szeretem" semleges, nem gondolsz rà, kizàrhatò a làtÒtérböl. Àrtalmatlan (legfeljebb kellemetlen, ha mégis csinàlni kell). A "gyülölöm" minden pillanatban ott àll melletted, nincs esélyed nem rà gondolni, mert az energiaszintje uralja a teljes érzelmi készleted. tehàt téged ural, roncsol.

    Te, amint mondod, ritkàn gondolsz arra amit nem szeretsz. Remek. Igazìtsd hozzà a megfogalmazàst is, mint ahogy itt s most tetted. nem szereted. ennyi (vàllràndìtòs Smiley).

    Mielött kekekedésnek veszed: ami megszületik a gondolatodban s amit ki is mondasz - megteremtetted. Ne teremts magadnak ellenséget!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497673 (53)
    2008-01-06  14:53
  20. Torolt_felhasznalo_497673
    Torolt_felhasznalo_497673
    2008. január 6. 15:2457.
    Az Anafranillal milyen tapasztalatotok van? Nem hízlal? Most ezt akarja adni nekem az orvos.
    Idáig Efectint szedtem. Ez titeket inkább kómássá tett vagy felpörgetett?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. január 6. 15:2056.
    Azért így írják, mert ugye a gyógyszerek kölcsönhatását veszik figyelembe.
    Pl. én xanaxot majd rivot kaptam, hogy nyugis legyek, és zoloftot, hogy leküzdjem a pánikbetegségem és visszanyrjem az életkedvem, szóval feltuningoljanak ...de így nélkülük azért mégiscsak jobb
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_497673 (55)
    2008-01-06  15:14
  22. Torolt_felhasznalo_497673
    Torolt_felhasznalo_497673
    2008. január 6. 15:1455.
    A terápiához kb. mennyi idő kell? Évek? Hónapok?
    Olyan furcsa, hogy írjátok: antidepit+nyugtatót nem jó egyszerre. A dokik 80% -a egyszerre adja.
    előzmény:
    semiramis (40)
    2008-01-05  14:54
  23. Torolt_felhasznalo_497673
    Torolt_felhasznalo_497673
    2008. január 6. 15:0954.
    Ez nagyon jó szerintem, hogy neked legalább a gyógyszer segít. Én boldog lennék, ha csak be kéne venni a pirulát és jól lennék. Végigpróbáltam már egy csomó gyogyót.
    előzmény:
    Fauna09 (31)
    2008-01-05  10:56
  24. Torolt_felhasznalo_497673
    Torolt_felhasznalo_497673
    2008. január 6. 14:5353.
    Igen, nem ő írta, hanem tiszapart. Ezt a részét neki szántam, de gondolom egyértelmű volt, mert rögtön őutána írtam.
    Mert vannak dolgok, amiket nem szeretek.
    Köszi, hogy figyelmeztetsz. Szerencsére ritkán gondolok arra, hogy valamit nem szeretek.
    előzmény:
    semiramis (51)
    2008-01-06  13:12
  25. 2008. január 6. 13:2052.
    MIlyen pszichoteràpiàt csinàLtàl? Mennyi ideig?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199931 (50)
    2008-01-06  12:37

Címlap

top