Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Antidepresszáns =totál leép

Torolt_felhasznalo_854556
Torolt_felhasznalo_854556
Létrehozva: 2008. január 5. 00:36
A történetem röviden.A nyáron orvoshoz fordultam állandó szorongásaim,rosszulléteim után.A pszichiátert javasolta,én elmentem.20 perc beszélgetés után recepttel a kezemben távoztam.A gyógyszert kiváltottam,rendesen szedni kezdtem.Kb 3 hét után elkezdtem érezni a hatását.JOBBAn voltam,nem szorongtam,nem voltak rosszulléteim,a mindennapi teendőimet eltudtam látni,mint ahogyan más emberek is.Boldog voltam,mert azt gondoltam,és valóban úgy is éreztem,végre visszakaptam az életemet,ujjra élek.Az állapotom  kb 2 hónapja  elkezdett romlani,amit a kicsi betegségének tulajdonítottam.Azt hittem,az,hogy beteg ez visel meg ennyire.Aztán a gyógyszert egy nap elfelejtettem bevenni,nem tudom másként megmagyarázni,de a fejem elkezdett  kattogni,mint aki kéri a bogyót.Aztán bevettem és jobban lettem.Az állapotom most olyan mint amikor a bogyókat elkezdtem szedni.Ujjra remegek,és szorongok.A hangulatom is olyan mint azelőtt.sEMMI ÉS SENKI NEM ÉRDEKEL,NEM TALÁLOM AZ ÖRÖMÖT SEMMIBEn.a GYÓGYSZER HATÁSÁRA KEZDETBEN A GONDOK NEM TŰNTEK problémának.Minden lepergett ,és  gondtalannak tünt.Könnyebben eltudtam fogadni mindent,amit azelőtt sehogyan sem.Ma ugyanott vagyok,mint mikor a gyógyszerhez nyúltam.Az antidepresszánsok nem használnak,csakis eleinte,és teljesen tönkreteszik az embert.Nem tudok bevásárolni,nem tudom élni az életem.Utálom ezt az egészet.Utálom,hogy ilyen vagyok,gyűlölöm,hogy stressz és szorongás nélkül nem tudok emberekkel beszélgetni.Utálom,hogy a boltban a soranállástól kiakadok,a postán rosszulleszek.Gyűlölöm,hogy csak az otthonomban érzem jól magam.AZt is gyűlölöm,hogy ez így jó nekem.Itthon a kis magányomban,mert ettől nyugodt vagyok,ez az egy nem stressze.Elviselhetetlenek voltak az ünnepek,a családom körében,végig idegeskedtem,idegesítettek.Az egész család.Miért nem lehetek normális ember mint a többi???Mitől tud ez az egész állapot megválltozni???Mert a gyógyszerektől tuti nem!!!!!
  1. 2008. február 10. 15:37301.
    Ja, ez a kineziológia is megér egy misét. Bár most biztos sokan mérgesek lesznek rám ezért a hsz-ért. Akkor döbbentem rá, hogy mekkora hókusz-pókusz, amikor az akkor még orvostanhallgató unokatesóm megkért, hogy mondjam el, milyen volt egy látogatásom egy alternatív gyógyítónál (ebből kellett házidolgozatot írnia). Egy kineziológusnál tett látogatásomról beszéltem (megjegyzem: nagyon nagy név a szakmában az illető). Megpróbáltam elmondani, hogy mi is történt és közben jöttem arra rá, hogy fogalmam sincs...  Szó szerint "varázslás" jellegű volt a dolog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_288085 (299)
    2008-02-10  15:29
  2. 2008. február 10. 15:33300.

    Ez az orbáncfüves dolog elképesztően hangzik, annyira mindenhol azt írják, hogy milyen jó, mennyire jót tesz, stb. Én pl. szedtem a Remotívot és semmit nem használt, de legalább nem is ártott.

    Viszont én a Bach virágterápiával jártam úgy, hogy majdnem becsavarodtam tőle, ill. a mai napig nem lehet tudni, hogy attól-e. Egy hpátiás fórumon egy másik csaj megerősítette a gyanúmat, ui. azt írta, hogy az neki is égvilágon minden baja volt tőle. Sajnos ez is nagyon erősen pénzkérdés...  Míg a hpátiát csak orvos csinálhatja, a Bach virágterápiát már egy tanfolyamon el lehet sajátítani...

    Ami még érdekes: a vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek hiányának kérdése ill. a pajzsmirigy működésének vizsgálata. Elég sok embernek csak ilyen problémája van. Amikor egy éve kivizsgáláson voltam (én egyébként tudtam, hogy pszichés problémáim vannak), az orvos vérképet is csináltatott, hogy ezeket ellenőrizze. De egy csomó esetben egy ilyen rutin vizsgálatot se végeznek el.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_288085 (297)
    2008-02-10  12:30
  3. Torolt_felhasznalo_288085
    Torolt_felhasznalo_288085
    2008. február 10. 15:29299.
    Abban igazad van,h nem olcsó mulatság, DE sztem sok olyan ember sem megy el havonta 2-szer 3000ft-ért pszichológudshoz akinek nem kéne gyógyszer, miközben meg ennek a többszörösét elkölti szolira, körmösre, melírra és hasonlóan "nagyon " fontos dolgokra. És szenved,h őt nem értik meg és feilrat aháziorvossal nyugtatót... Régen,h is volt a mondás: cipőt a cipőboltból... Persze az a magyar egészségügy hibája,h az állami rendeléseken nem tud 1 órát szánni minden páciensre a pszichiáter. Ez persze gáz, de attól még elmehetne mondjuk 2 hetente pszichológushoz, ami olcsóbb és havi 6000, amit ,egér az egészsége az embernek. sajnos, tudom, h sokan ezt sem tudják megfizetni, de sokan meg nem is akarják. Inkább elmennek ugyanennyiért kineziológushoz, meg mindent megtesznek,nehogy tenni kéne vmit a gyógyulásért. vmekyik antidep.es fórumba olvastam,h "azért jó a kineziológus, mert ott nem neked kell kitalálnod,h mi a bajod, hanem ...." hát ilyen mentalitással nem is meggyógyulni!!!! A lelki betegségek gyógyításában az a lényeg,h az ember a terapeuta segítségével jöjjön rá,h hogy jutott idáig és hogyan tovább nem pedig mindenféle kamu hókuszpókusszal hülyítsék. sajnos megint így kell befejeznem: mert irgalmatlanul dühít az emberek butasága!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291408 (298)
    2008-02-10  15:03
  4. Torolt_felhasznalo_291408
    Torolt_felhasznalo_291408
    2008. február 10. 15:03298.
    Igen, neked szerencséd volt, hogy "csak" majdnem lettél öngyilkos ... Akinek meg nincs szerencséje? Igazad van abban, hogy van, akinek csak a gyógyszer segít - de sokkal kevesebb az ilyen ember, mint az olyanok, akikre csak rátukmálják, mint az univerzális csodabogyót - mondjuk vizsgálatok nélkül. Gondolom, a legtöbb ember sajnos nem teheti meg, hogy több 10 000 Ft-ot kiadjon terápiára havonta, ez is sokat nyom a latba - és függ tőle, hogy az ember milyen elbánásban részesül. A gyógyszer meg akár természetgyógyászat, akár "normális" szer mindenképpen biznisze a gyártónak. Én annyit akartam ezzel mondani, hogy szerintem csak annak kellene gyógyszert szedni, akinek tényleg szüksége van rá, és tényleg nincs a problémájára más megoldás - neki ugyanis megéri bevállalni a nemkívánt mellékhatásokat is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_288085 (297)
    2008-02-10  12:30
  5. Torolt_felhasznalo_288085
    Torolt_felhasznalo_288085
    2008. február 10. 12:30297.
    Ez szól mindenkinek aki elítéli az antidepresszánsokat: az antidepresszánstól nem várhatod,h megoldja a problémáidat, az csak egy mankó,h el tud viselni az életet addig míg PSZICHOTERÁPIÁVAL (hetente) feltárod,h miért lettél beteg. Csak,h megértse mindenki:ha gennyes mandulagyull.van és lázas vagy akkor alázcsillapítotól ne,m várod el,h a gennnyes gyull. is megszüntesse, nem? nos ebben a pédában antidep=lázcsill., terápia=gennyes gyull. megszüntetése.
    Aki nem pszichiáterrel írat fel gyógyszert, az mit vár??? persze vannak rossz pszichológusok meg pszichiáterek, DE a TE dolgod,h keress olyat aki hetente 1 órát szán rád. Amikor nagyon szarul voltam akkor hetene jártam pszichológushoz terápiára, és havonta egyszer pszichiáterhez akivel szinténbeszélgettem 1 ÓRÁT, és csak akkor írta föl a köv. havi adagot. Ez csak így megy. A topikindító meg lehet rossz gyógyszert kapott, mert pölö nekem is volt olyan amitől tök szarul voltam és akkor váltottunk. Nem az antidepresszáns miatt épülsz le, hanem a kezeletlen (kezelés =terápia+gyógyszer) depressziód miatt!
    Én minden sz@rt megtapasztaltam már, volt rossz pszichológusom, akit akkor váltottam le mikor úgy kikészített,h tőle hazafele majdnem öngyilkos lettem.... Másik :mindenki atermészetes hatóanyagokat favorizálja...nos, én ezt is megtapasztaltam mert én sem akartam gyógyszert szedni lés inkább orbáncfüves tablettát szedtem és kb. 2 hét szedés után olyan rosszul lettem,h ki kellett hívni az ügyeletet és az orvos azt hitte ,h beszedtem vmit és nem akarta elhinni,h csak azt az agyonreklámozott, orbáncfű tablettát vettem be. Szerintem ez a "természetes" orvoslás felelőtlenség, és nagyobb biznisz mint a gyógyszeripar. Mert biztos rengeteg pénz van a gyógyszeriparban, de az legalább gyógyít a "természetes" dolgok, a táltosok megsokkal több pénzt kihúznak az emberek zsebéből és még ártanak is, lásd nekem az orbáncfüves tabletta. Ha vkinek elér egy szintet a betegsége utána már csak a gyógyszer segít.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854556 (1)
    2008-01-05  00:36
  6. 2008. február 9. 16:20296.

    Szia.

    Írod:

    "Es ne is probaljuk vitaval eldonteni hogy kinek van igaza, mert mint irtam, akar mindenkinek is lehet"

    Itt egyedül Semiramis képviseli agresszívan a nézeteit.Ezt igyekeztem elmondani,hogy ebben a topikban nincs helye arroganciának.És a stílus nagyon is számít,főleg ha némi rosszindulattal és tudálékossággal párosul.Annyira nem stílusom a kritizálás vagy mások hibáinak felrovása,hiszen nekem is vannak hibáim,de ez már sok volt.

    Mindenki ha észrevettétek elmondja a tapasztalatait és a betegséggel járó dolgokat,szépen csendben és finoman beszélgetünk kivéve:Semiramist.Aki nem beteg,hanem a legszuperebb hozzáértő...állítólag.De ha megnézitek az írását,az agresszió jele pl,hogy hol kicsi hol nagy betűket használ,inkább diszharmónikus,mint harmónikus.Ő úgy véli ez a figyelemfelkeltés eszköze,szerintem meg az agresszióé.

    Egymást segítitek és ezt jó olvasni,de van egy kakukktojás aki nem való ide.

    És elnézést a levelemért,de nagyon felháborított.

    Én kívánok nektek mielőbbi gyógyulást,szépen lassan ,de biztosan, mint ahogyan nálam történt  

    előzmény:
    ha-nocri (292)
    2008-02-09  12:20
  7. 2008. február 9. 13:47295.
    ne viszalykodjunk, ez egy nehezen ellenorizheto kijelentes.
    En pl nem tudom hany orvos gyogyit elsosorban a penzert es hany abban a hitben hogy tenyleg az ajanlott dolog a legjobb, vagy legalabbis nem rosszabb mint mas gyogyszerek/modszerek. Gyanakvonak tartom magam, megsem hiszem hogy az orvosok nagy resze cinikus lenne es a rombolo hatas tudataban _csak a penzert_ felirna neked barmit is.
    Amugy mas teruleteken is tendencia, hogy a legmenobb, legujabb, legtobbet reklamozott dolgot fogjak neked javasolni, akar nogyogyasznal, akar megfazas miatt a korzeti orvosnal jarsz. Az orvosok vajon hogy tudjak eldonteni hogy a gyogyszergyar altal ajanlott 'legujabb' csodaszernek milyen be nem ismert mellekhatasai vannak? Szerintem ezen a teren epp ugy hozza nem ertok (mert csak a nekik adott tajekoztatok anyaga alapjan donthetnek) mint a betegek.
    előzmény:
    pikpik (294)
    2008-02-09  13:16
  8. 2008. február 9. 13:16294.
    Helyes amit írtál, csak kiegészítem azzal, hogy nagyon sok orvos - pszichiáter (tisztelet a kivételeknek) a gyógyszergyárak cselédjévé vált, és nekik nem a gyógyítás a fontos, hanem a kapott baksis. A hozzá nem értő beteg képtelen közöttük szelektálni.
    előzmény:
    ha-nocri (292)
    2008-02-09  12:20
  9. 2008. február 9. 12:33293.
    Ja igen, meg egy kis adalek a peldahoz, meg mielott valaki (jogosan) megjegyzi hogy a szteroidok, belszakasz eltavolitas es belflora helyreallitas csak tuneti kezeles, amig a pszichologus/pszichiater a gyokeretol szuntetne meg a problemat. Elarulom, ez tenyleg egy megtortent eset es egy dolgot felejtettek el megkerdezni a pacienstol, hogy nem kapott-e a tunetek kialakulasa elott kicsit sok antibiotikumos kezelest. Hat kapott, gyakorlatilag zsinorban 4-et, es nala vegul tenyleg a belflora felbillenese okozta a gondot (azon tul hogy vegul az allando hasmenes miatt mar tenyleg szorongott es persze ki ne ismerne be hogy stresszes az elete mostanaban, elvegre nagy reszunk nem az alpesi legelokon feji a Milka tehenet...). Egy masik betegnel ugyanezekkel a tunetekkel egesz mas lehetett volna az ok.
    előzmény:
    ha-nocri (292)
    2008-02-09  12:20
  10. 2008. február 9. 12:20292.
    Hmmm. No azert ne gyepaljuk egymast.
    Tudom, en is 'vitatkoztam' itt Semiramissal (azert idezojelben mert igazabol meg parbeszed sem alakult ki), de sieles alatt atgondoltam egy par dolgot.
    Hogy kinek milyen a stilusa az egyeni dolog, szerintem Semiramis nem akar durva lenni, csak markansan kepviseli a sajat szakmaja velemenyet es igazabol rajottem, igaza is van, nincs ertelme beleszolni vagy okoskodni abba hogy mukodnek (vagy hogy tanitjak nekik hogy mukodnek) ezek az elettani dolgok.
    Ez olyasmi hogy (nagy altalanossagban! nem a konkret esetrol akarok egy uj threadet inditani!) ha elmesz a haziorvoshoz hogy pl 2 eve megy a hasad akkor nyilvan vegeznek szeklettenyesztest, hasi ultrahangot, estleg gyomor es vastagbeltukrozest, stb. Vegul megallapitjak hogy igen, a belbolyhocskaid gyulladtak, rossz a felszivodasod, van nehany fekelyed - mas koros dolgot (polip, daganat) nem talaltak. Erre a belgyogyasz gyulladascsokkento szteroidokat es fekelygyogyszert fog javasolni. Esetleg egy sebesz ugy latja hogy a gyulladt belszakaszt el kene tavolitani hogy ne terhelje a szervezetedet. Egy harmadik orvos szteroidokat nem adna, helyette azt mondja hogy a belfloradat kene helyreallitani. A pszichologus azt firtatja nem vagy-e mostanaban tul stresszes es nem arra adott valasz-e az immunrendszer gyengulese es az allando hasmenes. A pszichiater esetleg megallapitja hogy ez mar koros szorongas amit legjobban antidepresszansokkal lehetne orvosolni.
    Ebbol csak annyit akartam kihozni hogy mindenki ugy latja es kezelne a problemat ahogy TANITOTTAK es ami az o profiljaba, tapasztalataiba vag. Egyikuk sem akar rosszat es nyilvan a maga modszeret tartja udvozitonek. A problema csak ott van ha egyik vagy masik modszert erosen preferaljak es hatarteruletek, bizonytalan esetek eseten is "receptre" irjak fel az egyetlen helyesnek tartott megoldast.
    Ezenkivul ami engem 'zavar' egy kicsit az orvostudomannyal kapcsolatban az az, hogy a 'tudomany jelenlegi allasat' mindig megkerdojelzhetetlennek tartjak. De az osszes fent emlitett teruleten am! Amig pl a muszaki kepzesben teljesen tisztava teszik a szamodra hogy amit epp tanulsz az lehet hogy 1 ev mulva mar elavultnak szamit (vagy akar egyenesen mar most elavult), hogy tobb, egyenrangu modszer is letezik, es ugy altalaban allando ketkedesre es nyitottsagra nevelnek, addig - en ugy latom - az orvosoknal amit epp tanitanak azt szentiraskent hirdetik az embereknek. Persze lehet hogy gyogyitani e nelkul a hit nelkul nem is nagyon lehetne.
    Ez a topik nyilvan azert nyilt mert vannak emberek akik csalodtak az antidepresszansokban. Nekik tan nem ezt a kezelest kellett volna kapniuk. Masoknak segitett (vagy mert valoban olyan problemajuk volt - pl nagyon sulyos vagy szervi eredetu depreszio, mas, JOL diagnosztizalt betegseg- vagy mert csak a hitre volt szukseguk hogy a pirulak hasznalnak), igy ok ezt az iranyt fogjak preferalni.
    Ami engem bant az az hogy nagyon komoly mellekhatasokkal rendelkezo gyogyszereket adtak ugy lelki/eletvitelbeli problemaimra, hogy nem tajekoztattak a kovetkezmenyekrol (vagy az orvosok sem ismertek, vagy csak "nem akartak megijeszteni"), es szoba sem kerult mas, szamomra esetleg megfelelobb alternativ lehetoseg (visszaterve az elozo peldahoz, mintha az evekig tarto hasmenesre a sebeszhez kuldes lenne az altalanosan elfogadott modszer).
    Nem baj ha erre a forumra ir pszichiater, pszichologus, kineziologus, kezratetellel gyogyito, auratisztito es szellemgyogyasz, sot az sem ha ilyen tapasztalatokrol irunk. A lenyeg hogy mindenki lassa milyen EGYEB lehetosegek vannak. Es ne is probaljuk vitaval eldonteni hogy kinek van igaza, mert mint irtam, akar mindenkinek is lehet
    (na remelem nem esnek nekem vagy 10en az ongyogyitas veszelyeirol szonokolva)
    előzmény:
    Ánizs (289)
    2008-02-07  20:39
  11. 2008. február 8. 01:37291.
    Szia!Nem olvastam végig, főleg ezzel az új design-al borzalom olvasni.... Nem tudom, hogy javasolt-e már valaki kineziológiát. Ugyanis a pszichodokikkal szemben az az előnye, hogy nem a páciensnek kell kitalálnia mi a baja, hanem izomteszteléssel az agy mondja meg. Ha gondolod, egy csoporttársam oldalán a 4nap.hu oldalonmegtalálod a lényeget. Érdemes elolvasni, és a fiú pont ezekben a dolgokban profi. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854556 (1)
    2008-01-05  00:36
  12. 2008. február 7. 22:45290.

    És mi van a szerotoninszint méréssel, Semiramis? Amit rutinszerűen végeznek, diagnosztizálásra? Melyik országban is?

     

    előzmény:
    semiramis (285)
    2008-02-05  20:20
  13. 2008. február 7. 20:39289.

     

    Felháborító és borzalmas ahogyan írsz.

    Pikpikhez jártam,de a magam nevében kérem ki,hogy ne írj róla igy!Ez az ember tele van szeretettel és empátiával,rólad sajnos ezt egyáltalán nem feltételezni.

      Ha van tudásod ha nincs,ez a pálya elhivatottságot és tisztaszívet kíván.

    Ezekután nem is tudom miről beszélsz,és miért vagy olyan emberek között akiknek támogatásra,megértésre,szeretetre és segítségre lenne szükségük,a te arroganciáddal szemben.

    Ha pedig mint írod nincs időd itt írogatni,jobban járnál ha nem tennéd...jólérzed....

     

     

    előzmény:
    semiramis (285)
    2008-02-05  20:20
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. február 6. 20:19288.

    Minap néztem egy műsort a TV-ben ,ami a depresszioról szólt. Amerikai orvos nyilatkozott hogy az egyik betege ezt kérdezte tőle: Doktor úr mondja meg mikor voltam én jól? Az orvos ezt válaszolta:Akkor amikor a legelőször bejött ide hozzám ,mikor még nem szedett gyógyszereket. Nem semmi mi?Ez az orvos azt mondta ha őtudta volna hogy ilyen mellékhatásaik vannak másképp tett volna.Ma már más orvosi területen dolgozik. Azt hiszem aSprektrumon láttam ezt a műsort.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291408 (286)
    2008-02-06  09:11
  15. Torolt_felhasznalo_287014
    Torolt_felhasznalo_287014
    2008. február 6. 10:43287.
    "az orvostudomány az agykutatás terén nagyon gyerekcipőben jár még,"

    de még mennyire !!!!!
    Ajánlom beleolvasgatni a www.orvosimuhibak.tvn.hu fórumába.....

    horror ! Az illetékesek hozzáállása a beteghez az már tragikus !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291408 (286)
    2008-02-06  09:11
  16. Torolt_felhasznalo_291408
    Torolt_felhasznalo_291408
    2008. február 6. 09:11286.

    Nem szedek gyógyszert, semmilyet. Úgy értettem a dolgot, hogy a környezetemben is csak rossz tapasztalatokról hallottam a gyógyszer szedésével kapcsolatban. Szerintem az orvostudomány az agykutatás terén nagyon gyerekcipőben jár még, és ha fel is írnak gyógyszert, azt már nem tudná egyik orvos sem biztonsággal megmondani, hogy pl. 5-10 év múlva ezeknek milyen mellékhatásai lehetnek. Nyilván mindenkinek teljesen egyéni az agya, ezért a gyógyszer mellékhatásai is 1000 félék lehetnek. A gyógyszer felírás inkább a gyógyszergyártó cégek nagy biznisze. Ezek a szerek nem egyszerű lázcsillapítók, hogy az ember felelőtlenül csak bevegye. Én is voltam TB-s dokinál, és nekem is kb. 20 perc után felírt antidepit - de nem szedtem be.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_809431 (277)
    2008-02-03  10:33
  17. 2008. február 5. 20:20285.

    Akkor nyiss borìtékot, Pikpik.

    S nyeld, amit most jön - ùgyis elöre tudtad, igaz? (Joggal). Jò étvàgyat hozzà.

    Nos:

    Amit te nem tudsz - egész egyszerüen, mert NEM szakmàd, azt én igen - mert NEKEM az.

    Kettönk közt a végzettségen tùlmenöen (bàr szerintem elég jelentös különbség) màs különbség is adòdik:

    1) én nem provokàllak, hogy add ki magad (igaz, én tudom, ki vagy), te engem egyfolytàban. Gügyögsz arròl, hoy TE felfeded magad - fràszt, csak utalgatsz, ld. 2. pont  TE SEM ìrtàl konkrét dolgot. Ez, Aranyom, egy FÒRUM. Az inkognitò sajàtsàgaival. Akàrhogy provokàlsz, NEM fogod megtudni, ki vagyok. Persze, kìnos, hogy a màsik nem-ismerése egyoldalù...

    2) Te megpròbàlsz klienseket gyüjteni ("nézzétek meg x.y. életrajzt, érdemes!") én nem.

    3) ösrégi képzés (végzettség? vagy csak "hallgattàl?", belàtogattàl ide-oda?) vs. aktuàlis kéPzés, tudàs és gyakorlat

    4) természetgyògyàszat vs. klinikai gyakorlat

    és még sorolhatnàm...

    Még egyszer, minden érintettnek:

    1) hypnoteràpia NEM mindenkinek megfelelö

    2) bizonyos betegségek gyògyszer néLkül NEM kézben tarthatòk

    3) ugyanezen betegségek NEM integràlhatòk

    4) ugyanezen betegségek esetében a szervezet öngyògyìtò mechanizmusa NEM elegendö.

    "a pszichoterapeuta szemlélet szerint a gyógyszer legfeljebb tünetmentesítésre alkalmas, gyógyításra nem."

    Megint egy szakmai etikai NULLA ìgy kicsavarni a dolgot.

    A pszichoteràpia azt IS tudja (Pikpikkel ellentétben), hogy ez a tünetmentesìtés ÉLETE VÉGÉIG szükséges pl. a bipolàris zavarok gazdàinak. Ebben az értelemben tehàt a pszichoteràpia SEM mulasztja el a betegséget.

    Szakmai felelötlenség ezek ellenkezöjét àllìtani s kòklerség a kliensekkel kìsérletezni.

    Akinek kérdése van, ìrjon privit, sem idöm, sem kedvem tudatlan, àrtò szakbarbàrokba ütközni.

    előzmény:
    pikpik (261)
    2008-02-01  09:10
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. február 4. 22:22284.
    Xanaxot szedtél de antidepit nem ugye? Én kb. 1 éve két este szedtem be antidepit de elolvastam Lenkei és és még valaki írásait itt az interneten ,meg rosszul is voltam dekegyetlenül dolgozni sem tudtam abban a két napban, Ha így megy hogy ennyit aggódok acsaládom 1--2 tagjáért nekem meg agyomrom fog megint fájni. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_527157 (282)
    2008-02-04  21:49
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. február 4. 22:11283.

    Anyacuka írtam neked priviben megkaptad?Ha lessz időd írj légyszives.

    előzmény:
    Anyacuka (275)
    2008-02-02  22:53
  20. Torolt_felhasznalo_527157
    Torolt_felhasznalo_527157
    2008. február 4. 21:49282.
    Én fél évig szedtem a xanaxot és simán leálltam vele.Egy éve nem szedem már.Szerintem ez ember és szervezetfüggő ki hogy szokik hozzá.
    előzmény:
    pikpik (280)
    2008-02-04  08:00
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. február 4. 21:29281.

    Riala írod hogy két évet szán agyógyulásodra ,most ezt gyogyszerrel vagy anélkül tervezed. Orvosnál is voltál?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291408 (276)
    2008-02-03  10:22
  22. 2008. február 4. 08:00280.
    A gyógyszeres kezelés jó eseben tünetmentesít, de a betegséget okozó tényező megmarad. A pszichoterápia meggyógyít, ezért a visszaesésnek, vagy tünetváltásnak kevés az esélye.
    előzmény:
    vyrág (274)
    2008-02-02  17:00
  23. 2008. február 4. 07:57279.

    Az antidepresszánsok (pl.: Prozac, Fevarin, Paroxat, stb.) nem okoznak függőséget, de a kedélyjavítók (Xanax, Frontin) már okozhatnak, ha 2 hónapnál tovább szeded. Mellékhatások mindegyiknél lehetnek a páciens érzékenységétől függően.

    A pszichoterápia gyógyszer nélkül is eredményes, de súlyos esetben szükség lehet a bogyókra, elsősorban a terápia elején.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291408 (271)
    2008-02-01  18:35
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. február 3. 10:40278.
    Anyacuka te mitől kerültél ilyen állapotba? Mi miatt indult el ez az egész? Biztos volt előzménye lelki dolgok! Nem érzed úgy, hogy legszívesebben egy napsütéses, lakatlan szigeten lennél egyedül egy darabig?
    előzmény:
    Anyacuka (275)
    2008-02-02  22:53
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. február 3. 10:33277.

    Te most szedsz antidepresszánst? Orvosnál voltál? Mik a tüneteid? Én voltam orvosnál. 15 perc után írt fel gyógyszert. Kétszer vettem be esténként felet-felet. De éjjel megébredtem arra, hogy majd meg őrülök. Legszívesebb fejjel mentem volna a falnak. Felhívtam az orvost, aki arrogáns és lekezelő volt velem. Hozzáteszem privát rendelőjében voltam. Na akkor ott erőt vettem magamon és azt mondtam magamnak: Nem akarom ezt a megoldást! Sokat olvastam, Szendi Gábor írásait itt a neten. Elkezdtem vitaminokat szedni. Most már sokkal jobban vagyok. Menstruáció előtt van pár depis napom, de ennyi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291408 (276)
    2008-02-03  10:22

Címlap

top