Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ISKOLATITKÁR

Zana
Létrehozva: 2008. január 2. 20:13
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az iskolatitkár / gazdasági ügyintéző (általános iskolában) minden esetben közalkalmazott? Csak azért kérdezem, mert a pályázatban azt írják, hogy "bérezés a KTV szerint (és valamilyen önkormányzati rendelet, amit persze nem lehet letölteni a honlapról).

A másik, hogy az iskolatitkár hasonló szabadságokkal rendelkezik, mint a tanárok, vagy egész másként számítják ezt?
  1. 2008. január 4. 12:0832.
    Hát szerintem nem kell lebecsülni az iskolatitkár munkáját. Őket hívhatnánk mindenesnek is. Amíg ők dolgoznak heti 40 órát, túlóra nélkül addig a pedagógusok csak 22-őt.
    előzmény:
    marubelle (16)
    2008-01-02  21:57
  2. 2008. január 4. 10:3831.
    Hö, nem is tudtam, hogy iskolatitkár lettél. Igazság szerint ez inkább gazdasági ügyintéző / iskolatitkár megosztott állás lenne (tegnap végül beszéltem a suli gazdasági vezetőjével), döntő részben inkább gazdasági. Közalkalmazotti F besorolás, egyéb dolgokról nem beszéltünk (fogalmam sincs kajajegyről, bérletről, ilyesmiről). Még rágjuk a dolgot, mert a mostani besorolásomhoz képest ez - 100-110 e bruttóban, ami nagyon nem mindegy.
    előzmény:
    kisnyusz (30)
    2008-01-03  19:58
  3. 2008. január 3. 19:5830.

    Szia Zana !

    Én még csak 3 hónapja vagyok iskolatitkár, tehát nyáron még nem dolgoztam ebben a munkakörben, de az elődőmnek szabad volt a nyara, illetve hetente egy ügyeleti napot kellett tartani.
    Az én őszi, és téli szünetem szabad volt ( vidéki, 435 tanulólétszámú iskola), tehát azért a szabi elég sok lehet szerintem. Ja én egy gyerekre két anyanap jár egy évben 
    Közalkalmazott vagyok én is.
    A munka itt nem vészes, de ezt iskolája válogatja. Fénymásolás, adatszolgáltatások, igazolások kiadása, stb. A gazdasági titkár feladatát nem én végzem, és ez nagy könnyebbség szerintem, mert ő tuti többet dolgozik...
    A tanárok heti 22 kötelező óráját meg ne irigyelje senki, mert az azért nem annyi. Lehet hogy nem az iskolában tölti a heti 40 órát, de neki is annyi a kötelező heti munkaideje, ebből a tanórák száma 21-22 kell legyen. És gondolj bele, ha van első órája és harmadik, akkor nem biztos, hogy érdemes neki valahova elmenni a suliból, tehát ott van, max. nem tanít, hanem dolikat javát, vagy más munkát végez. Nálunk sem én nem segítek a tanároknak, sem ők nekem, de ha szükség lenne rá, megtennénk ez tuti. Nálunk szerencsére jó  a közösség, persze fúrás, és pletyi itt is van...

    előzmény:
    Zana (1)
    2008-01-02  20:13
  4. 2008. január 3. 19:4429.
    Szerintem a pedagógusok munkájára a legtöbb rálátása egy iskolatitkárnak van. Tudja azt, hogy milyen az igazgatóval, a többi kollégával, a szülőkkel, a gyerekkel esetleg a fenntartóval, rendőrséggel való viszonya a pedagógusna. Hát erről bőven tudnék mesélni......
    előzmény:
    marubelle (22)
    2008-01-02  23:02
  5. 2008. január 3. 19:3328.
    Utoljára én is iskolatitkárként dolgoztam. Besorolás közalkalmazottként, tehát szakképzettként D valahányas. Szabi csak, mint másnak. Nyáron és az egyéb szünetekben bár mások nem hiszik bőven van munka. Különösen azóta, hogy szinte minden számítógépen van nyilvántartva. Elvárják tőled, hogy mindenhez érts, de ne szólj bele semmibe. Helyettesítsd a kolléganőket (pénztár, számfejtés, esetleg könyvelés). Segítsd az igazgató a helyettes, a gyermekvédelmis, az osztályfőnökök munkáját és emellett minden egyéb adminisztrációt is amihez másnak nincs kedve.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_397941
    Torolt_felhasznalo_397941
    2008. január 3. 18:2327.
    Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy iskolatitkárt maximum F-be sorolhatnak, tehát főisk. végzettség a maximum, amit elismernek. Én egyetemi diplomával is csak F-be vagyok sorolva, mert az egyetemi diplomát nem vehetik figyelembe. Kb. 20 ezret bukok havonta
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_106209 (25)
    2008-01-03  01:42

Címlap

top