Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ötletbörze tanítóknak

mokka69
Létrehozva: 2007. december 27. 11:16
Sziasztok!
Azért hoztam létre ezt a topicot, mert a saját tapasztalatomból tudom, hogy milyen sokrétű tájékozottság kell a tanítói munkához. Tudnunk kell tanítani, gyereket nevelni, kreatívnak kell lennünk, műsort kell betanítanunk, értékelnünk kell, dekorálni a tantermet, ajándékot készíteni, tanmenetet írni és még sorolhatnám!
Itt szabad a pálya, segítsünk egymásnak, mert így könnyebb lesz!


  1. 2013. november 14. 20:549576.

    Sziasztok!

     

    Dorkakorom: na, látod! Örülök, hogy újabb ötleteket vittél az olvasásba. Csak elindulni nehéz... (mint minden másnál is)

     

    Mókus: ebben sajnos nem tudok segíteni, mert nálam sem működik úgy, ahogy szeretném. Eddig nem jöttem rá, mit hibázok.

    előzmény:
    dorkakorom (9574)
    2013-11-11  21:49
  2. 2013. november 14. 14:199575.
    Sziasztok! Örülök, hogy jól sikerültek a Márton-napi foglalkozások. Segítséget szeretnék kérni, mert elakadtam. Az  edokumentumok.hu oldalon sajnos sehogyan nem tudok letölteni dokumentumot. Mi az amit rosszul csinálok?
  3. 2013. november 11. 21:499574.

    De kedvesek vagytok! Köszönöm az érdeklődést! :-)

    Sokkal élvezetesebb azóta a hangos olvasás. Olvastak a novemberi születésűek, a páros napon születettek, akik születési hónapjában van hosszú magánhangzó, kis csoportban, némán... Köszönöm!

    Mi is Márton-napoztunk ma, kis libákat vágtunk (papírból :-), szokásokról beszélgettünk.

    Lelkesedésem töretlen!

    Most épp Mikulás műsorhoz keresgélek pár perces műsort, biztos klassz lesz betanítani.  

    előzmény:
    Angyallány (9572)
    2013-11-10  19:40
  4. 2013. november 11. 20:309573.

    Szia Angyallány!

     

    Előre is köszönöm a keresgélést. Nálunk a gyertyagyújtás előtt vannak a kis műsorok. Ma Márton napoztunk, nagyon jól sikerült. Rengeteg féle lámpást készítettek a gyerekek, rajzoltak, és a délutáni programokat is élvezték. Szép hetet!

    előzmény:
    Angyallány (9572)
    2013-11-10  19:40
  5. 2013. november 10. 19:409572.

    Szia Bagota!

     

    Keresek majd én is, s remélem találok majd olyat, amit fel tudsz használni.

    Nálunk ilyen nincsen. Vagyis van: adventi gyertyagyújtás, ahol az énekkarosok énekelnek az egyik szünetben) karácsonyi dalokat.

     

    Dorkakorom: kíváncsi vagyok én is az olvasás eredményére! 

    előzmény:
    Bagota84 (9571)
    2013-11-10  08:28
  6. 2013. november 10. 08:289571.

    Sziasztok!

    Dorkakorom! Hogy sikerült a hangos olvasás???

    Szükségem lenne adventi versekre, kis előadható történetre. Nálunk az a szokás,hogy decemberben "adventi hétfőket" tartunk. Ilyenkor kb.15 perces műsort kell adnunk. Az én kis elsőseimnek most a nyitó adventi hétfő jutott,és ehhez keresnék verseket, esetleg rövid kis műsort. Dalt már találtam: Zeneovi: Adventi hírnök.

    Szép napot!Előre is köszönöm. 

    előzmény:
    dorkakorom (9570)
    2013-11-05  23:26
  7. 2013. november 5. 23:269570.

    Kedves Bagota és Angyallány! Nagyon köszönöm, hogy válaszoltatok! Meg tudtam nyitn az oldalt és alig várom a holnapot, hogy a húszféle verzióból melyiket próbáljuk ki! :)

    Nagyon köszönöm!! 

    előzmény:
    Angyallány (9569)
    2013-11-05  20:04
  8. 2013. november 5. 20:049569.

    Sziasztok, bekukkantok én is!

     

    Dorkakorom: Bagota adott linknket, én 1-1 ötletet próbálok (bár a linket nem olvastam még). Láncolvasást szokták szeretni (az olvasó szólítja a következőt x mondat után). Próbáltam már a hónapok szerint: januári születésűek, februáriak, márciusiak stb.

    Lehet úgy is, hogy néma olvasás, s ha úgy érzik, hogy letelt az x perc, álljanak meg, ujjukkal jelezvén, hogy meddig jutottak. Aztán a két végletű felolvassa azt a részt, ameddig eljutott.

     

     

    előzmény:
    dorkakorom (9566)
    2013-11-05  12:15
  9. 2013. november 5. 18:419568.

    Most próbáltam ki, de a link beillesztésével nem lehet megnyitni. Írd be a google-ba: olvasástechnika fejlesztése. Amit kiad, azok közül válaszd a negyediket: "Az anyanyelv tanításának módszertana". 

    Ha nem tudod így sem megnyitni, értesíts. 

  10. 2013. november 5. 18:379567.

    Sziasztok!

    Dorkakorom! Találtam egy nagyon hasznos oldalt, itt a linkje:

      www.bbtepedsm.ro/letoltheto/Magyar%20modszertan. doc‎. 

    Olvasástechnika fejlesztése címszónál találod meg, amit keresel. Remélem erre gondoltál? 

    előzmény:
    dorkakorom (9566)
    2013-11-05  12:15
  11. 2013. november 5. 12:159566.

    Sziasztok!

     

    Most írok először Nektek, de egy ideje olvasgatom a fórumot. Tanító néni lennék én is, egy pályakezdő, 14 évvel a főiskola elvégzése után. :)

    Napköziben vagyok és imádom. De a segítségeteket szeretném kérni. Minden nap van hangos olvasás, csak úgy érzem elég egysíkú. Egyesével olvasnak, aztán fiúk-lányok bontásban, koppintanak, ha hibát hallanak, néma-hangos olvasást váltakoztatjuk, de azt hiszem ennél sokkal több varició van még. Nagyon hálás lennék, ha írnátok néhány tippet, mert nagyon lelkes vagyok, szeretnék nagyon-nagyon jó napközis lenni! :)

    Köszönöm!  

    előzmény:
    mokka69 (1)
    2007-12-27  11:16
  12. 2013. október 30. 12:009565.

    Sziasztok!

     

    Még mindig műsorok között keresgélek. Találtam egy oldalt, több ünnepre is van benne műsor, gondoltam megosztom veletek.

     http://konyvbirodalom.at.ua/gyerm_ifj/P_Punyko _Maria_-_Ahany_csengo.pdf

    Szép napot! 

  13. 2013. október 27. 20:379564.
    Kedves Mindenki! Elnézést, de most nem ötletet szeretnék feltenni ide,, hanem munkalehetőséget megosztani. Angolos tanítót keresnénk budapesti iskolába. Ha valakit érdekel jelezze nekem akár itt, akár priviben. Köszönöm:Ariandre
    előzmény:
    mokka69 (1)
    2007-12-27  11:16
  14. 2013. október 27. 17:119563.

    Sziasztok!

    Angyallány! Köszönöm a sok ötletet, volt közte újdonság is.Persze,hogy lehet régebbikből újat összehozni.

    Velem az a gond, hogy már tervben van egyfajta műsor. Találtam nagyon aranyos manótáncot, ami szerintem passzol a gyerekeimnek, és azt szeretném egy télapós-manós jelenetbe beágyazni. Csak még a jelenet nincs meg. Mi már elég sok betű olvasásán túl vagyunk, az írásunk késleltetett,még csak hétfőn kezdtük el. Én is gyakorlással indítok, bár remélem nem felejtenek sokat.

    Kellemes pihenést mindenkinek a szünetre! 

  15. 2013. október 27. 13:139562.

    Sziasztok!

     

    Az én elsőseim tüneményesek, bár kiemelkedően nagy a beszédkényszerük. Még órán is, pedig dolgoznak közben. Hogy csinálják? Nem tudok rájönni.

    Pénteken vázoltuk és írtuk a 4-est, a l-L-en is túl vagyunk. Szünet után gyakorlásokkal kezdünk, mert biztos sokat felejtenek.

     

    Bagota: hoztam néhány ötletet az internetről, nem tudom melyiket láttad már: 

     

    http://konyvbirodalom.at.ua/gyerm_ifj/P_Punyko_ Maria_-_Ahany_csengo.pdf

     

    http://sulihalo.hu/pedagogu s/iskolai-forgatokonyvek-szovegkonyvek

     

    http://www.ka teteka.hu/3115-letoeltheto-karacsonyi-musorok

     

    http://kovacsneagi.qwqw.hu/?modul=oldal&tartalom=1161897

     

    http://kovacsneagi.qwqw.hu/?modul=oldal&tartalom=1161896

     

    http://www.fejlesztoklapja.hu/karacsonyi_mese.html 

     

    http://sulihalo.blog.hu/2008/11/10/versek_es_iskolai_musorok_telapora_es_karacsonyra_a_sulihalon 

     

    10-20 évvel ezelőtt én is csináltam karácsonyi és télapós műsorokat, de azoknak nincsen már meg a forgatókönyve (akkor még nem számítógéppel írtam, így el sem mentettem). 

    Viszont 1-1 részt kivéve újakat lehet ezekből összehozni. Nem? 

    előzmény:
    Bagota84 (9561)
    2013-10-23  13:26
  16. 2013. október 23. 13:269561.

    Sziasztok!

     

    Remélem a mai napot pihenéssel töltitek?! Én nem igazán, eddig szöveges értékelélst írtam, Mindig szoktunk kiadni őszi szünet előtt. Csak nagy vonalakban,de így is elvette az egész délelőttömet. 

    Hogy álltok az elsősökkel??? Nekem egész jó a kis csipet-csapatom, három gyerek kivételével nagyon ügyesek. De majd ők is felzárkóznak.

    Tudom,hogy még elég messze van, de ha van időtök, gyűjtsünk már közösen adventi/mikulás/karácsonyi műsorokat. Már pár netes oldalt átböngésztem, de vagy nem tetszik, vagy már előadtuk. Az őszi szünetben lesz idő erre, utána ismét a nagy hajtás a téli szünetig.

    Kellemes időtöltést mindenkinke! 

  17. 2013. október 15. 16:409560.

    Szia!

     

    Hú, akkor tényleg az elején vagy!

    Tetszik az elhivatottságod. Szép, de egyre nehezebb szakma.

     

    Amúgy én is első éves vagyok. Ja, a sokadik diplomámat szerzem. S ami engem doppingol most: egyre jobban elismernek, sőt ismernek.  

    előzmény:
    mókus1986 (9559)
    2013-10-15  12:21
  18. 2013. október 15. 12:219559.
    Szia  Köszönöm a szivélyes fogadtatást. Elsőéves vagyok most. Talán majd szavadon foglak és Írok privit, köszi, hogy felajánlottad 
    előzmény:
    Angyallány (9558)
    2013-10-07  19:10
  19. 2013. október 7. 19:109558.

    Sziasztok!

     

    Mivel egy hete bekerültem az osztályomba tanítani (párom hosszabb ideig beteg), így most el vagyok havazva.

     

    Bagota: mi ma írtuk a 2-st, s olyan szépek lettek, hogy öröm volt nézni. Az előző csapatom nem volt ennyire szépíró.

    Ugyanilyen szépek lette az alsó és felső hurokvonalak! 

     

    Holnap más a füzetbe írjuk a számokat, miközben a munkafüzetben már művleteket gyakorolunk.

     

    Mókus: örülök, hogy idetévedtél!

    Most vagy főiskolás? Hanyadéves vagy?

     

    Ha kérdésed van, kérdezz nyugodtam! Kérésed van, priviben is írhatsz! 

    előzmény:
    Bagota84 (9556)
    2013-09-29  17:13
  20. 2013. október 6. 21:009557.
    Sziasztok! Most bukkantam rá arre a szuper kis fórumra. Remélem nem vagyok tolakodó. Szeretnék én is tag lenni és gazdagodni általatok. Úgy érzem sokat lehet itt tanulni. Én még kis csetlő-botló diák vagyok, de szeretnék a jövőben tanítani és el szeretném kezdeni a " fejlődést" itt is, ezen a téren is :)
  21. 2013. szeptember 29. 17:139556.

    Sziasztok!

     

    Nagyon jók mindkettőtök által hozott oldalak. (Angyallány és Luna). Mi sem ismerjük ezt a Suli-hód nevezetű versenyt. Nekünk annyi feladat van a tankönyvekben,hogy alig marad idő plusz feladatokra. Nálam is rettentő ügyesek a gyerekek. Olyan jó. Kedden Zene Világnapja, pénteken pedig Állatok Világnapja. Ismét egy jó pár program. A Mihály napi sokadalmat jövő hét hétfőn tartjuk anyagi oko miatt. Nálunk is lesz Márton nap jövő hónapban. Kellemes hetet mindenkinek a jövő hétre!

    előzmény:
    Angyallány (9555)
    2013-09-29  16:55
  22. 2013. szeptember 29. 16:559555.

    Sziasztok!

     

    Luna: nagyon jók az oldalak!

    Nem tudom, hogy a mi gyerkőceink miben vesznek részt. De ez a Suli-hód amúgy is ismeretlen. Írnál róla bővebben?

    előzmény:
    luna78 (9553)
    2013-09-29  15:04
  23. 2013. szeptember 29. 15:319554.

    Sziasztok!

    Suli-hód versenyben benne van valaki?

    Mert mi most szeretnénk nevezni, de elkallódott a jelentkezési lap a telefont pedig nem veszik fel. 

  24. 2013. szeptember 29. 06:109552.

    Sziasztok!

     

    Elsősöknek találtam egy jó oldalt. Legalábbis nekem nagyon tetszik. Most, hogy of-féle lettem, talán tudom alkalmazni. Egy kicsit eltér a hagyományostól, de talán könnyebben megjegyzik majd a számokat. A betűket kicsit át kell majd alakítani ITT . ITT és ITT is jó dolgokra lehet bukkanni.

Címlap

top