Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mimikai ráncok

Torolt_felhasznalo_409619
Torolt_felhasznalo_409619
Létrehozva: 2007. december 19. 09:24

Tájékozódni szeretnék, hány éves korban és milyen termékkel érdemes elkezdeni a megelőzést?

Illetve a száj körül és szem alatt már 24-25 évesen megjelenő ráncokkal kell-e, érdemes-e valamit kezdeni?

Avon, egyéb dm-es, rossmann-os termékek, Amway, Clinique vagy mi  a leghatásosabb 25. életév tájékán, ha amúgy mitesszeres bőrről van szó?

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!

  1. 2013. március 20. 09:121016.

    Én viszont elég sok olyan nőt látok aki letagadhatna 10-15 évet.

    Attól függ hogyan él. 

    Pl.: ha nem szolizik, nem bagózik, nem iszok, nem narkózik, nem kezdte korán a szexuális életet, és (most ez van) ha nincs férjnél nincs aki leamortizálja, esetleg későn szül. Az öregedés 80%-át ez teszi ki, a 20% genetika. A bőr 25 éves kortól öregszik a mélyebb rétegekben de nem mindegy mennyire segít rá valaki erre a folyamatra. 

    Ha megnézed a terminátor1-et ott az első sarah connor 33-34-35 (pontosan nem tudom) éves, és ma azt mondanád rá katasztrófa (3 gyerekes asszony) akkor az volt a természetes, h úgy nézett ki egy nő.

    előzmény:
    cassopeia (1012)
    2012-08-03  17:49
  2. 2012. szeptember 5. 16:461015.
    Szia, nem, nem hallottam még erről. Ha nem olyan durva, mint a botox, akkor lehet, hogy érdekes lehet számomra...
    előzmény:
    sims (1008)
    2012-07-26  10:32
  3. 2012. szeptember 5. 16:451014.
    Szia, köszönöm szépen a javaslatod! Nagyon részletes :) Jó sok mindenre kell figyelni, de tényleg igazad van, csak így van értelme és eredménye. A botoxtól tartózkodom, már csak a külföldi sztárok elrettentő példája miatt is.
    előzmény:
    Inaara (1006)
    2012-05-20  11:56
  4. Torolt_felhasznalo_256863
    Torolt_felhasznalo_256863
    2012. augusztus 3. 18:061013.

    Áááá...én sem azért írtam, csak próbáltam a genetika jelentőségét hangsúlyozni... Volt aki szó szerint felugrott az ágyról, hogy jobban megnézzen, mikor kiderült a korom. Egy nem régi vendégem, egy 35 éves csajszi azt mondta, hogy vele ilyen még nem fordult elő, hogy ennyire rosszul tippeljen. Azt hitte, hogy pici gyerekek csúsznak másznak majd körülöttünk, mikor említettem, hogy vannak, mert addig azt sem gondolta.

     

    Eleinte azt hittem szórakoznak, vagy félhomály,...vagy csak felületesen néznek rám, de minél "öregebb" vagyok annál döbbenetesebb..

     

    ...és nem sminkelek a szó klasszikus értelmében...Szemceruza és spirál....színtelen fényes ajakír....soha sem használtam alapozót, nem volt rá szükség.........ennyi.

    előzmény:
    cassopeia (1012)
    2012-08-03  17:49
  5. 2012. augusztus 3. 17:491012.

    Én nem hiszem, hogy fiatalabbnak látnék bárkit 10-15 évvel. Létezik ilyen, de nem gyakori. De örülök, ha Te közéjük tartozol! Legtöbbször egy 45 éves nőt akármilyen jó a smink és az egész stílus, akkor is 40 -nek látom minimum, olyan negyvenesnek, akin jó a smink, jól tartja magát. De nem 30-nak látszik.

    (az éveket csak példának írtam, nem tippelek kort pillanatnyilag)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256863 (1011)
    2012-08-03  17:34
  6. Torolt_felhasznalo_256863
    Torolt_felhasznalo_256863
    2012. augusztus 3. 17:341011.

    Én kiegészíteném azzal, hogy cseppet sem mindegy hogyan alszol... Ugyan is a napod egyharmadát ezzel töltöd, ami ugye nagyon nem kevés. Hason az arc gyűrődik, oldalt a nyak és a dekoltázs, a legszerencsésebb a hanyatt fekvés.... Ez nagyon nem vicc, ezek tények.

     

    Megjegyzem én soha sem hordtam napszemüveget, nem igényli a szemem, így aztán idős korban elkerülöm a könnyezést, ami a napszemüveg imádókat sújtja,mivel  egyfajta szem-fény érzékenységgel reagál a szem a túlzott védelemre.

     

    Ettől függetlenül általában 10-15 évvel néznek fiatalabbnak és a  nők, ami ugye jelent valamit.

     

    Az arctornát tartom a felsoroltak közül leginkább ésszerűnek, valóban hihetetlen a hatásfoka, valamint bőrtípusnak megfelelő krémet kell használni, védve a bőrt a kiszáradástól. Na meg a  sok-sok folyadék fogyasztását talán már említenem sem kell.

     

     A különböző kezelések csak addig hatnak amíg valaki abba nem hagyja..Olyan , mint az izomnak a torna. Tény, hogy vannak drasztikusabb beavatkozások, de azok is csak néhány hónapig tartják magukat, utána a bőr jobban összeesik, mint annak előtte, szóval aki rászánja magát, az nem nagyon hagyhatja abba sajnos.

    előzmény:
    Inaara (1006)
    2012-05-20  11:56
  7. 2012. augusztus 3. 17:151010.
    Néhány 40-50-60 éves nőt ismerek, akiknek szinte egy db. ránca nincs, és ami fontosabb-és EZ öregít igazán- nincs az egész arcuk lecsúszva, az állkontúrjuk eltűnve....szóval szépnek nem mondható de lényeget tartalmazó szóval: nem lottyadtak! Ez genetika és ez ellen nincs krém. Ők-épp ők- nem is kezdtek őszülni. Viszont vannak olyan 18-2...egynéhány éves ismerőseim, akiknek bár nem szültek, fiatalok-olyan lottyadt a mellük, hogy az megdöbbentő. Tehát a ráncok egy határig nem is annyira öregítenek, a lottyadásról-műtéten kívül-nem hallotam megoldásról. Van aki igen??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_409619 (1)
    2007-12-19  09:24
  8. 2012. augusztus 3. 16:561009.

    Inaara, találkoztunk már a májfolt/pigment fórumban, és utánadolvastam, sokat tudsz még a mimikai ráncok megelőzéséról, arctornát is javasoltál. Én találtam egy videót a youtube-on ( http://www.youtube.com/watch?v=7WOI1Ce5L4A&feature=fvsr) és akárhogy is néznek ki itt a csajok a gyakorlat közben, épp most lettem 40 és lefelé induló arcomra, keserű nazolabiális ráncomra egyedül meggyőző gyakorlatnak az  a bizonyos videó második felében látható hatalmas 'A-listás hollywoodi sztár vagyok a vörösszőnyegen'-mosoly tűnik. Te mit szólsz hozzá? Szerinted valóban lehet mosolygósabb, szebb az arc attól, ha gyakoroljuk ezt? Vagy ez csak ráncfelvarrással működik, amúgy csak mélyíti a nevetőráncokat?

    Többiek, ti mit szóltok hozzá?

    előzmény:
    Inaara (1007)
    2012-05-20  12:01
  9. 2012. július 26. 10:321008.
    Szia! Hallottál már a BioSkin Jetting kezelésről? Ez egy fájdalommentes kezelés és elég gyorsan látható az eredmény! A ránctalanító kezelés során a ráncokat egy speciális technika segítségével elválasztják az alattuk lévő bőrrétegtől. Ez az eljárás a ránc alatti bőrt, új, fiatal kollagén rostokból álló kötőszövet kialakítására serkenti.
    előzmény:
    FehérTulipán (1004)
    2012-05-17  15:23
  10. 2012. május 20. 12:011007.

    Ja, és persze ott van még a botox is, ha van rá pénzed. Sokat segíthet, vannak, akik megelőzésként használják, hogy ne is vésődjenek be a ráncok.

    Viszont botox mellett is érvényesek a lentebb írtak, mert a mély ráncokat a botox sem tünteti el, bár sokat javít rajtuk, de a vonalkák nem tűnnek el.

     

    A szegényebbek (óvatosabbak, mellékhatásoktól tartók) botoxa pedig a már említett visszafogottabb mimika. :-)

    előzmény:
    Inaara (1006)
    2012-05-20  11:56
  11. 2012. május 20. 11:561006.

    A már kialakult ráncokat mindig nehezebb kezelni, mint a kialakulásukat megelőzni, vagy legalábbis a kialakulásukat késleltetni. Azt írod, még fiatal vagy a ráncokhoz - gondolom, mimikai ráncaid vannak.

    A mimikai ráncok előbb-utóbb megjelennek: mindannyian sírunk, nevetünk, beszélünk, eszünk, iszunk, dühöngünk stb. és nyilván azon vagyunk, hogy inkább utóbb jöjjenek, ha nagyon muszáj... :-)  A mimikát alakító izmok közvetlenül a bőrhöz tapadnak, ezért az arckifejezéseinkkor ezek a mimikai izmok "viszik magukkal" a bőrt (értsd: gyűrik, ráncolják). Fontos teendők, ha komolyan elhatároztad magad: először is, kerüld a napot! Ha napimádó vagy, aki az egész nyarat a strandon tölti, és a barátnőiddel azon versenyeztek, hogy ki barnul le minél sötétebbre a legrövidebb idő alatt, akkor felejtsd is el rögtön az egészet, és fogadd el, hogy a bőrödnek annyi. Akkor nincs mit tenni.

    Ha nem, akkor van remény. Mától fogva nem teszed ki a lábad a lakásból fényvédő krém nélkül. Az ugye magától értetődik, hogy nem dohányzol. Hordj napszemüveget.Ne csak napsütésben, hanem szűrt fényben is, azaz mindig, amikor hunyorognod kell.

    Igyál sok vizet, napi 3 liter nem ártana, viszont ne igyál üvegből - ne gyaraptsd a száj körüli kis függőleges ráncokat. Használj mindig poharat, vagy max. olyan flakonból igyál, ami sportkuoakos, és így a szádba tudod folyatni a vizet, nem kell csücsörítve rácuppanni. Ugyanezen okból szívószálat se használj.Szokj le a túl élénk mimikáról. Vannak, akiknek folyton fel-le ugrál a szemöldöke, ráncolja a homlokát, összehúzza a szemöldökét, stb. Ez csak rossz szokás, eleinte oda kell figyelni, később automatikus lesz.

    Érdemes tretinoin krémet használni. Bár most itt a nyár, és ilyenkor csak azoknak való, akik tényleg vámpírszerűen kerülik a napot, a meleg, párás idő előnye, hogy sokkal kevésbé szárad ki és irritálódik a bőr ilyenkor, mint az őszi-téli időszakban.

    Ne jojózz! Találd meg azt a súlyt, amivel jól érzed magad, és próbáld megtartani. Nagyon sokat árt a bőrnek a hízás-fogyás váltakozása: értelemszerűen a teltebb időszakban kitágul a bőr, de ami még rosszabb, a bőrt tartó szalagok is,  majd fogyáskor lazább lesz, könnyen lóghat.

     

    Hiretelen ennyi jutott eszembe. Lehet, hogy extrémnek tűnik néhány dolog, de ha jobban belegondolsz, nincs más megoldás, és különben is csak azokhoz szóltam, akik komolyan gondolják a szépülést, és hajlandóak elmenni a falig, nem csak nyavalyognak.

     

     

    előzmény:
    FehérTulipán (1004)
    2012-05-17  15:23
  12. 2012. május 17. 16:151005.
    Nekem is hianyoztok Inaara :)
    előzmény:
    Inaara (1003)
    2012-05-17  14:31
  13. 2012. május 17. 15:231004.
    Sziasztok, engem is nagyon érdekelne, hogy mivel lehet eltűntetni a már kialakult ráncokat. Fiatal vagyok még, hogy ráncaim legyenek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2012. május 17. 14:311003.

    Ezt a topikot is feltámaszthatnánk.... :-)

     

    Hm, régi kemény mag...?  És persze újak is...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2012. január 16. 19:061002.

    Sziasztok!

     

    Teljesen kezdő vagyok ránctalanító krém ügyben, de szeretném kipróbálni a tretionin tartalmú krémet. Milyen márkát ajánlotok? Drágának mindegyik drága. Ja és mi az a feliratós változat?

    Kérlek szépen segítsetek, mert a szemem alatt rengeteg ráncom lett!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top