Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Penészfolt eltüntetése?

Torolt_felhasznalo_807838
Torolt_felhasznalo_807838
Létrehozva: 2007. december 13. 15:56
Sziasztok!

A szobámban egy kis, kb. másfél tenyér méretű felületen alakult ki penészedés. Igazából nincs semmilyen vizes dolog a közelében, szóval az okát annyira nem látom értelmét felkutatni, viszont érdekelne, milyen mód ajánlott az eltüntetésére. Hallottam, hogy fontos az óvatosság, különben a vidám kis penészgomba spórák szétszóródnak mindenfelé, úgyhogy ezt figyelembe véve érdekelnének a javaslatok.
Köszi!
  1. 2010. október 21. 19:2730.

    Sziasztok!

    Nekem is sok gondom volt a penésszel, nemrégiben hallottam egy új anyagról, ami meggátolja a penészt, és még hőszigetel is. Nem vegyi úton kezeli a penészt, hanem más módon. Egy festékadalékanyag, ami apró kerámiagolyókból áll, ami hőszigeteli a falakat, így melegebb lesz a fal, és nem csapódik le a hideg falon a pára így nem lesz penész! 

    Hatalmas ötlet, a honlapján szépen leírja az egészet hogy működik. Thermilate adalékanyag néven tudtok rákeresni, Thermilate technologies neve a gyártónak.

    Nálam nagyon bevált! Ajánlani tudom mindenkinek.  Biztosan nektek is használ majd!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_294736
    Torolt_felhasznalo_294736
    2010. március 7. 14:5529.
    Sziasztok én az idén probáltam ki az Ultra Szavót február 9.használtam azóta nyoma sincs a penésznek én ajánlom bárkinek .Nálunk is probléma volt a penész föleg a gyerekek szobájában telepedet le évekig hiába probáltam megszüntetni letakarítotam két nap mulva ugyanugy kijött.Az Ultra Szavoval csak be kell fujni és utána kb 15 perc mulva eltünteti az egészet még a plafonra is jó csak kell valami rongy hogy ne folyon le a falra és ne csöpögjön le .Érdemes kiprobálni megéri az árát
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. 2009. november 13. 20:5528.

    Én már mindent próbáltam, de semmi! Most az Ultra Savót akarom kipróbálni.

     

    De a plafont hogy fújjam be??????Egész zuhanyzó felett fekete a plafon!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. július 8. 19:5027.

    Sziasztok!

    Nekem olyan fehér ruhákon, plüsállatokon jelent meg ilyen sárgás penész, amiket elraktam és talán nem kaptak úgy levegőt. Hiába mossuk ki nem tűnik el.Nem tudja valaki mivel szedhetném ki? Mert a tinta kijött tejjel de nem hiszem, hogy ez arra jó lenne.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top