Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babáááát akarunk

Torolt_felhasznalo_401288
Torolt_felhasznalo_401288
Létrehozva: 2007. december 11. 18:38

Sziasztok. Már két hónapja próbálkozunk a párommal és semmi. Olyan lányokat keresek akik hasonló cipőben járnak. Nekem már van egy kisfiam, 4 éves, és nagyon szeretnénk neki kistestvért.

Írjatok együtt könnyebb!

  1. 2012. június 20. 14:4133876.

    Szia Timcsi!

     

    Én fel szoktam nézni, de nem nagyon pörög most errefelé az élet.

    Ha lehet, akkor kérlek priviben majd küldd el nekem a doktornő számát, valószínű, hogy megpróbáljuk.

     

    A csajszikáimnak holnap lesz az évzárójuk, még nem tuti, hogy milyen lesz a

    bizi, de tudósítok majd róla.

    És jövő pénteken megyünk majd genetikkai tanácsadásra a Sotéra, utána is tájékoztatlak majd titeket!!

     

    Puszi mindenkinek és jó hűvös helyeket!! :)

    előzmény:
    Timinnyó (33875)
    2012-06-18  11:55
  2. 2012. június 18. 11:5533875.
    Sehol senki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  3. 2012. június 12. 11:5233874.

    Trió, bocs hogy csak most válaszolok, de az utóbbi napokban nem jutottam ide.

    Igen volt fogadott dokim, egy nagyon fiatal és nagyon laza, közvetlen doktornő. Én iszonyúan bírom a stílusát! Kicsit féltem a kora miatt, de orvosilag is nagyon profi volt végig. Ő csinálta a császárt is, beszélgetett velem közben, utána meglátogatott, felhívott, meg voltam vele elégedve.

    És nem utoplsó sorban ő volt az egyetlen, aki nem ijedt meg, amikor meghallotta hogy volt már trombózisom, és hozzá tudott szagolni a vérhigító témához.

    A pénz nálunk is fontos szempont volt, egy drága sztárdokit nem tudtam volna megfizetni. A doktornő a Klinikán fogadja a pácienseit, 5000-et kért, de nem minden "Jónapotért". Én havonta fizettem neki (a 20. héten kerültem hozzá), pedig többször találkoztunk, de amikor csak futva megnézte a leleteimet arra nem adtam pénzt.

    Minden vizsgálatot a Klinikán csináltak ingyen. 

    A szülésért nem mond konkrét összeget (legalábbis nekem nem mondott). Mi 40-et tudtunk neki adni, egyszer sem éreztette velem, hogy kevés lett volna.

    Most a spirál miatt kéne visszamennem, de még hezitálok.

    Ha érdekel meg tudom adni a nevét, meg a számát.

    előzmény:
    babytrió (33873)
    2012-06-08  08:46
  4. 2012. június 8. 08:4633873.

    És ott fogadott dokid volt, ugye?! Anyagilag ez hogyan alakult?

    Jó lenne tudni, mert ugye megérted, hogy így két nagylány mellett, akik szeptemberben megint kezdik a sulit, nem lesz egyszerű

    a pénzkérdés!!! Mármint a SOTE II-ről érdeklődnék most nálad!

     

    Amúgy én még anno a két csajszit a SOTE Szabolcs utcai szülészetén szültem, ott is volt PIC, de mivel ők 38 és 39 hétre születtek, 3210 és 3800 grammal, és minden komplikáció nélkül, nem volt szükség rá!!!!!

     

    Várom válaszod Timcsi! Puszi

    előzmény:
    Timinnyó (33872)
    2012-06-07  09:58
  5. 2012. június 7. 09:5833872.

    BEA!!!!

    A szoptatástól a hormonjaim még mindig tombolnak, így simán elsírtam magam, mikor olvastam hogy sikerült. Előjöttek az emlékek, amikor megtudtam hogy Timi beköltözött, és sikerült a lombik. Mekkora boldogság volt! Szívből gratulálok nektek, és kívánom, hogy minden simán menjen.

     

    Én Timit a SOTE 1-en szültem, Janikánál váltottam kórházat, mert a SOTE 1 nagyon zsúfolt volt, és kiakadtam, amikor nem tudtam 12 hetes uh-ra időpontot adni, csak 15. hétre, amikor már semmi értelme nincs. 

    Végül Janikát a SOTE 2-n szültem. Nekem jobban bejött, orvosilag ugyanúgy tuti, nekem az is fontos volt, hogy profi koraszülött-újszülött intenzív legyen helyben, az is adott mindkét helyen. A 2-n is sokan vannak, de nem tudom a szervezettség, vagy mi a különbség, mert ezt sosem éreztem, ellentétben az 1-el.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854198 (33868)
    2012-06-06  16:50
  6. Torolt_felhasznalo_854198
    Torolt_felhasznalo_854198
    2012. június 7. 08:3133871.

    Sziasztok lányok! Köszi a gratulációkat!!

    trió: helyileg én Kistarcsához tartozom, de nagyon gondolkodom a SOTE-n! Egy ismerősöm, aki ott tanul szülésznőnek, + még nála is szült, ajánlotta dr Szabó Gábort. Te ismered? Ő aneszteziológus is, ő volt bent mint altatóorvos, amikor volt a leszívás. Nagyon szimpatikus, fiatal, 30 körüli. Arra emlékszem, hogy amikor bejött a dokim, megsimogtta az arcomat az altatóorvos, és utána már ébreszgettek!! De állítólag Murber doki is vállal terhes gondozást! Te erről tudsz valamit?

    Igyekszem sokat pihenni!! puszi!

    előzmény:
    babytrió (33870)
    2012-06-06  20:19
  7. 2012. június 6. 20:1933870.

    Na látod Beus! Mondtam én, hogy Murber dokitól csak jót kaphatsz, még ha most a prof is közölte veled!!!! Azért más lett volna, ha Ő mondja ki. Én tudom, irtó aranyos volt.

     

    S te amúgy hova is tartozol helyileg?? Mert ha nem tuti, hogy ott akarsz szülni, akkor hamar ki fognak innen reppenteni. Mi viszont június 29-én megyünk a genetikai tanácsadásra, és UH-ra a Barossba. Reméljük, minden rendben lesz ott is!!!

     

    Növekedjetek szépen!!! És ne akarj nagyon aktívkodni, pihenj most minél többet!!! Puszi: Trió

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854198 (33868)
    2012-06-06  16:50
  8. 2012. június 6. 17:3833869.
    Hatalmas gratula és jó egészséget nektek! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854198 (33868)
    2012-06-06  16:50
  9. Torolt_felhasznalo_854198
    Torolt_felhasznalo_854198
    2012. június 6. 16:5033868.

    Sziasztok lányok!! Meg van az eredmény!!!! Ma nem volt a Murber doki, és a prof közölte a Jó hírt, hogy TERHES VAGYOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Jövő héten pénteken kell mennem uh-ra. Azt mondta, akkor már többet látnak!! Annyira boldog vagyok!!! El sem hiszem!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2012. június 6. 08:0133867.
    Igen, már ismerősek ezek az izgalmas részek, minden nap van napi 1-2 nagyobb kopp :) Már nagyon keveset alszik, az egész napomat leköti, újra előszedtem a jegyzeteimet, mert szeptembertől folytatom az egyetemet, tudom, marha nehéz lesz így :)

    Janika írtó édes! :) Timike is szórakoztat egész nap ugye? :)
    előzmény:
    Timinnyó (33865)
    2012-06-05  21:22
  11. 2012. június 5. 21:2533866.
    Egy kép Janikával a hátamon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2012. június 5. 21:2233865.

    Sziasztok, olvasok ám, csak főleg telón, és arról utálok pötyögni.

    Jól vagyunk, túl vagyunk  a víruson. Azóta én egy hányós-hasmenőset is összeszedtem. Még jó hogy csak 1 napig voltam rosszul, de akkor nagyon. Így is 1 hétig tartott, mire újra elég tejem termelődött.

    Janika növöget, ő szerencsére nem kapott el semmit. Timike ördögi egy csaj, lepadlózok tőle folyamatosan. Estére úgy leszívja az energiáimat a folyamatos dumálással (na meg Jancsika a cicizéssel), hogy alig várom, hogy ágyba dőljek.

     

    Viki, Ami, de jó hogy jöttetek! Hiányoztok!

    Trió, még jó hogy nem rókáztad végig az egész 12 hetet. N

    agyon komoly méretekkel rendelkeznek a bébikék.

    Milyen dokik ezek? Az oké, hogy Janikánál nekem is össze vissza tologatták a szülés időpontját, de Timinél, mivel lombik volt, meg sem fordult a fejükben. Ott adott volt hány hetes a gyerek.

    Ami, lehet hogy nem véletlenül nem juttok el a lombikra. Ha használni fognak a homeo golyók, akkor meg tuti!

    Egyébként én nem hittem a homeopátiában, de most tejszaporításra kipróbáltam, és bevált!

    Dobj majd képeket a kéróról, kíváncsi vagyok milyen lett.

    Husi, sajnálom ezt a méhnyak mizériát. Remélem a műtét után hamar rendbejössz.

    Hűűű Nori már mászik. Most jönnek az izgi részek.

    Csillagszem, kívánom hogy sikerüljön természetes úton a baba. Nagyon eltökélt vagy emellett, megérdemelnéd, hogy a kitartásod meghozza a gyümölcsét.

    Viki, elképesztő mekkora már Szonja. Kész kis hölgy! Ovis lesz. Te jó ég! Timinek az ovisok a NAGYOK. Pedig 1 év múlva ő is megy. Nálatok is szar az ovihelyzet? Nálunk sem biztos hogy felveszik a gyerekeket.

    Jó hogy megy a meló mindkettőtöknek. 

    A lakásfelújításhoz kitartást kívánok. Remélem anyukád jól van.

    Bea, neked külön DRUKK!!! A napokban megtudod, és remélem nagyon jó híreket kapsz.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2012. június 5. 15:3833864.

    Sziasztok! :)
    Elször is bocsánat, nagyon kevés időm van, amióta lányom mászik. Minden rendben vele (kopp-kopp), tegnap volt 8 hónapos :)

     

    Én megvagyok, jövőhéten hétfőn megyek vissza a nőgyógyászomhoz, műtét-időpontért, nem gyógyultam fel több hónap gyógyszeres kezelés után sem, ezért megműti a méhnyakam, v.színűleg a jövőhét utáni hétfőn csütörtökön, hétfőn letisztázódik, mondta, hogy addig ez még elég képlékeny. Ha lesz időm, jövök, hozok képeket, akik nem találnak fb-on, azokat jelölöm újra, lett új profilom :)

    Szép napot nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2012. június 4. 16:2933863.

    Sziasztok! Szia Bea!

     

    Lassan mész az eredményhirdetésre!!! Majd tessék minket tájékoztatni mindenről!!! Nagyon szorítok nektek!!!!!! :)

     

    Mi is lassan megyünk újra a Baross utcába, csak mi genetikai UH-ra, mert ma megvolt az AFP és a Hepatitisz-szűréses vérvétel.

    Nem nyugtalankodtam, csak zavart az, hogy teljesen pontos adatokkal odamentem az elvileg hozzáértő dokikhoz, és még morfondíroztak azon, hogy mikor is kéne mit csinálni??!!

    Azért több észt feltételeztem volna egy-két orvosi diplomát kapott emberről, de szerencsére a saját dokimnak volt annyi esze, hogy megértette, hogya fix időpont az fix időpont. És annak megfeleően nőnek a pici pocaklakóink is!!!!! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854198 (33858)
    2012-05-24  15:16
  15. 2012. május 31. 10:0833862.

    Sziasztok!

     

    Élünk, megvagyunk! Csak borzasztó nehéz munka mellett bármire időt szakítanom. Sajnos a hímzés is áll azóta is, pedig rendesen lelkiismeretfurdalásom van miatta, de mivel félkészek, így igyekszem majd befejezni még a nyáron és ahogy kész akkor jelentkezem nálatok!

    Közben nagy fába vágtuk a fejszénket újra. Átrakunk két szobát és akkor rögtön felújítjuk a lakást, hamár úgyis pakolunk! Ez el fog tartani egy darabig biztos, mivel elég sok a cuccunk és munka mellett fogjuk cisnálgatni délután és hétvégén. Ráadásul a párom munkahelyet váltott, nagyon teszik neki az új munka, több a pénz is, viszont jóval messzebb van, mint a régi, így csak 5-fél6 felé ér haza.Régen 4-kor már otthon volt!

    Szonját beirattam az oviba, még azt várjuk, hogy felvették-e vagy sem. Elvileg a jövő hét végéig kiderül. Már nagyon izgulok miatta.

    Közbe abba a magánbölcsibe jár, ahova tavaly, amikor anyukám elesett. Egy héten megy 3x. Nagyon szereti, imád oda járni.

    Jah és képzeljétek, a párom fia már 16 éves lett. Most fog nyolcadikból ballagni. Felvették a középiskolába, ahova jelentkezett, úgyhogy sínen van ő is! Még mindig imádja Szonját. JAh és neki is lesz kistesója, az anyja most terhes. (Szerintem hülye az a nő, hogy ezt a gyereket sem nevelte, akkor hogyan vállalhat mégegyet, de lehet, hogy mostmár talán megért az anyaságra!)

     

    Sokat nem tudtam visszaolvasni. De tudjátok, hogy a szívügyem itt mindenki, meg úgy általában is, hogy legyen mindenkinek legalább egy gyereke. Úgyhogy minden drukkom a Tietek!

     

    És néhány friss kép rólunk. A másik gyerek, aki van a képen, az unokahúgom kislánya Bianka.

     

    Sok puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2012. május 29. 08:5733861.
    Háát, szerintem nyáron alapból Clostival kellene nekiindulni és tüszőrepi szurival, ne legyen még +idő ezek hiánya miatt! Persze, neked kell érezni, hogy hogy szeretnétek, de én is egyből Closti és szuri, pedig PCOS-em van..
    előzmény:
    Csillagszem (33860)
    2012-05-29  07:34
  17. 2012. május 29. 07:3433860.

    Sziasztok!

    Andi, sajnálom,hogy nem vált be a parádi kezelés. Én már voltam kineziológusnál, azon belül is EFT kezelésen. De Pesten. Nagyon jó feszültségoldó volt, igaz, más miatt mentem, nem a babakérdés miatt.

    Lehet, hogy újra elmegyek valamikor.

    Most a gyógyszerek, a diéta és a mozgás mellett yumeiho masszázsokra járok. Merrefelé laksz? Mert Hódmezővásárhelyen lakik a masszázs "magyar nagykövete", egy idősebb hölgy. A lényege a peteérés elősegítése.

    A prolaktinom szuper lett, 800ról indultam januárban és a legutóbbi vérvételen 212 volt! Mindez Bromocriptin nélkül. Igaz, hogy ez 5 hónap kemény munka eredménye. Nem tudom, mi lett volna, ha nem kerülök endokrinológushoz ... Közben ugyanis kiderült, hogy PCO is van. Tehát ha stimulálnak, vigyázni kell, nehogy még több cisztám legyen.

    Egyelőre nem stimulálnak, nyáron próbálkozunk magunk. Aztán Closty, hátha reped a pete, ha nem, akkor tüszőrepesztő, ha így sem, akkor inszem, lombik ... De nem szeretnénk megvárni.

    Megpróbáljuk, amit lehet, hogy sikerüljön természetesen, a lehető legkevesebb hormonbehatással. De persze ha nem megy, akkor ott van ez a megoldás is, hiszen többeteknek bejött, és sem nektek, sem a babáknak nincs baja.

    Trió: megy a drukk!!! Próbálj figyelmet terelni, már amennyire ilyenkor lehetséges.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2012. május 24. 21:0833859.

    Bea!

     

    Nagyon drukkolok nektek, és ne feledd, Murber doki azért nagyon jó választás!!! :)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854198 (33858)
    2012-05-24  15:16
  19. Torolt_felhasznalo_854198
    Torolt_felhasznalo_854198
    2012. május 24. 15:1633858.

    Sziasztok lányok! Hétfőn 21.-én megvolt a tüszőleszívás, 10 db lett! Sajna nem volt mind megtermékenyíthető, így végül 3 termékenyült meg! Ma megvolt a beültetés!! 2-t ültetett vissza, egy 7 és egy 9 sejteset! Most jöhet a 2 hét drukk és a sok pihenés!

    előzmény:
    MnéAndi (33852)
    2012-05-21  09:55
  20. 2012. május 24. 14:4033857.

    Sziasztok!

     

    Amikám, tudod, hogy minden drukk a várakozóké. Így teljes bedobással a tied is!!!! :)

     

    Mi tegnap töltöttük a 15. hetet, és most már jobban vagyok 2 szar hét után, ami hol hányással, hol hasmenéssel boldogított.

    Viszont mivel össze-vissza írogatnak mindent az UH-s orvosok, meg ilyenek, így majd a körzeti orvosomnak kell kitalálnia, hogy mikor is menjek az AFP-vizsire. Jó, mi?? Nem elég nekik az az okosság, min feketén-fehéren leírták, mi mikor történt, és a szerint ez a számítás a jó, amit én vezetek most elétek!! Agyréééééém!!!!

     

    Na pusszancs :)))

     

    A pocaklakóink is szurkolnak minden leendő kis "topictesónak"!!!! :)

    előzmény:
    Amalia (33855)
    2012-05-24  09:20
  21. 2012. május 24. 10:4933856.
    drukk-drukk!!!
    előzmény:
    Amalia (33855)
    2012-05-24  09:20
  22. 2012. május 24. 09:2033855.

    Lányok képzeljétek!

     

    Tudjátok PCT-s vagyok. Spermiumok ellen termelek ellenanyatot. 6 éve kutatok, hátha végre feltalálnak rá valami ellenszert, vagy valaki rájön valami hatásos házi praktikára.

    És tádáááámmmm. Ma reggel találtam egy homeopátiás szert. Megosztom veletek is, hátha van olyan ismitek még aki ebben szenved, hogy átadhassátok neki is a hírt.

     

    Histaminium D12

    10 g globulus - sperma-allergiára (pozitív PCT esetén)

    Összetétele: Histaminium dihydrochloricum

    Ha pozitív eredménye lett a postcoitális tesztnek (PCT, immunológiai teszt), az azt jelenti, hogy a nö cervixnyálkája ellenanyagokat tartalmaz a spermiumok ellen, amelyek ezeket el is pusztítják. Így nem jutnak be a spermiumok a méhbe, nem sikerülhet a megtermékenyítés. A szervezet úgymond allergiás reakciót mutat a spermium, mint idegen anyag ellen. A Histaminium D12 ebben az esetben segíthet, csökkentheti az allergiás reakciót, ha a babára vágyó nö hosszú ideig szedi..

    Naponta 2x5 golyócskát kell bevenni ciklustól függetlenül. 

     

    3100ft egy  üvegcse.

     

    Osszátok az igét! Hátha segít. B-vel eldöntöttük, hogy kipróbáljuk, hátha segít, úgyhogy most rendelek belőle és elkezdem szedni. Szorítsatok! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2012. május 24. 06:4233854.

    Sziasztok!

     

    Ami, szomorúan olvastam a soraidat! :( azért  tarts ki!!

     

    Andi, igen, az idő..abból nekem mostanság nagyon kevés, ami szabad! :)

     

    Trió, örülök, hogy jól vagytok!! :)

    Többiek?

    Mi jól vagyunk, bár méhnyak és petefészek gyuszim van. :(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2012. május 23. 18:1533853.

    Sziasztok!

     

    Élek!

    A hónapok rohannak mióta kiderült, hogy lombikunk lesz, de egy fillérünk sincs rá félre rakva azóta sem, így akár még egy év múlva sem lesz meg az első. Nem tudom, hogy gatyásodtunk le ennyire, pedig pár hónapja emelték a fizumat is egy 20-al, de úgy látszik ez is kevés..... Pedig már nincs miből visszavenni.

    Na de nem panaszkodni jöttem.

    Újra sporólni kezdtem. Futok, már napi 4km-nél járok és még nagyon messze vagyok a csúcsformámtól. Elővettem a lépcsőző és a hasazógépemet is és töltőttem le Rubint Réka videókat és ezeket csinálok. Vissza jött a mozgástól az életkedvem. Idő közben talán kijelenthetem, hogy megtanultam főzni is.

     

    Lejárólapoztuk a konyhát és a közlekedőt is. Most kéne, egy kis pénz, hogy a pultot tovább tudjuk építeni, hogy aztán ki tudjunk festeni és azt mondhassuk a helyégre végre, hogy Konyha.

    Soha nem gondoltam volna, hogy ilyen lassan fogunk haladni. De sajnos az anyaigak, csak ilyen apránként engedik a haladást.

     

    Nagyjából ennyi amit tudok most mesélni.

     

    Puszilok mindenkit és vigyázzatok magatokra és egymásra is.

     

    És sokat járjatok ide és maradjatok meg itt egymásnak még nagyon sokáig és támogasságok egymást amiben csak lehet!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2012. május 21. 09:5533852.

    Sziasztok Lányok!!

     

    Látom idő szűkébe van mindenki.

    Velem nincs semmi,véleményem szerint a Parádon levő kezelések nem használtak,azóta is megjön napra pontosan. Most megpróbálok egy homeopátiás készítményt,állítólag az is segített sokaknak. Nem tudom,hogy valaki használta e már a Hormeel cseppet? De még most nem akarom elkezdeni,mert a következő ciklusba kell mennem vérvételre,ahol nézik a prolaktint. Addgi már nem akarok semmit próbálgatni. 

    Még egy kérdés,van olyan aki már volt kineziológusnál? Ha igen,akkor segített?

    Amúgy megvagyok,sokat dolgozom,mint mindig,a lakás szalad,tiszta mocsok minden,szana-szét vagyunk pakolva. Csináljuk az ebédlőt meg a folyosó részt. De már itt a festő,ha minden jól megy a héten kész lesz,aztán rakjuk fel a dekorpanelt,és állhatok neki a takarításnak. És mindezt munka mellett. Nagyon fasza lesz az tuti.

    Kivel mi újság van???

    Trió: örülök,hogy jól vagy! Van már pocid? Mennyi idős terhes is vagy??

    Timi: ti hogy vagytok? Meggyógyultatok már??? Sajnos nem megyünk felétek,nem tervezünk ilyesféle kirándulásokat. Pestre meg már nem járunk.

    Bea: ti hogy álltok??? Van már valami eredmény?

    Csillagszem: veled mi újság??

    Husi: tündéri a kis csajszi!!! Jól vagytok???

    Adyyx: veletek mi újság?? Gyönyörűek a gyerkőcök!!!!

    Ami,Rena,Mary,Viki,Monyesz,Timbu???? Merre jártok???

    Bocsi,ha kihagytam valakit!!!

    Sziasztok!!!

    Szép napot mindenkinek!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top