Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mola-terhesség

unda
Létrehozva: 2003. október 15. 00:50
Sziasztok!
Két elhalt terhesség után kiderült, hogy ún. Mola-terhességem van. Ez a sárgatest-hormon megemelkedett számát jelenti. Vannak sorstársaim a fórumon?
  1. Torolt_felhasznalo_535378
    Torolt_felhasznalo_535378
    2008. december 13. 19:59126.

    Szia Adrien!

     

    Bocs, hogy ilyen későn tudok csak válaszolni, alig van időm...A baba-projectünk úgy áll, hogy nekem is min. 1 évet kell várnom. Ezt én az első negatív HCG eredményemtől számolom, ami augusztusban volt.De még lehet, hogy ezt pontosítom a professzorral.Én nem merek előbb belevágni, mert tényleg komoly volt a probléma, úgy, mint Nikinél.Nekem is tüdőáttétem volt, 4 kemót kaptam.Addig is mi védekezünk, eddig óvszerrel , de lehet, hogy átállok a fogamzásgátló tablettára, mert a ciklusom is beállt 3 hónapja. Nekem nincs még sajnos gyermekem, 31 éves vagyok, tehát a legjobb esetben is 33 éves leszek, mire megszületik.Hát, ilyenkor majdnem elbőgöm magam, de a család nagyon sokat segít és támogat.

     

    Kedves noemi.reka és Melinda!

     

    Nagyon szomorú, hogy megint újabb érintettek vannak a fórumon (mármint, a betegség miatt szomorú). Noémi, ha már született egészséges babád, talán akkor nem fordul elő többet ez a szörnyűség. Elvileg nem genetikai dolog, és tényleg csak a véletlenen múlik. Melinda, szerintem is sűrűbben menjél el vizsgálatra, mert egy hét alatt több 10-szeresére is megemelkedhet a HCG szint.Ez azt jelenti, hogy akár egy rossz sejt is elkezdhet osztódni a méhedben. Nem akarlak ám ijesztegetni, de jobb az elővigyázatosság.

     

    Mindenkinek puszi és reményekkel teli, babavárásos, álmodozós ünnepeket kívánok! Ildikó

    előzmény:
    adrien67 (118)
    2008-12-02  20:52
  2. Torolt_felhasznalo_804714
    Torolt_felhasznalo_804714
    2008. december 13. 11:11125.
    Szia! Hát nekem egy kicsit más volt a molám de nekem 3 hetente kellett mennem Hcg-ét nézetni! De gondolom neked a méhed üres volt abortusz után nekem meg sajnos áramlást láttak! Így biztos elég csak januárba menned! Üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_468333 (124)
    2008-12-12  13:15
  3. Torolt_felhasznalo_468333
    Torolt_felhasznalo_468333
    2008. december 12. 13:15124.

    sziasztok,

    nekem most nov. 24-én derült ki, a 12 hetes UH-n (előtte csak 6 hetesen voltam, mikor megállapították a terhességet), hogy üres a petezsák, missed ab. Másnap a dokim megműtött, 2 hétre lett meg a szövettan, ahol kiderült, hogy mola terhességem volt. Rögtön elküldött vérvételre, meg csinált hüvelyi UH-t. Azt mondta, az UH-n minden rendben van, és másnap meglett a véreredmény is. Erre is azt mondta, hogy rendben van gondolom lecsökkent a béta hcg), csak ha megjön a mensim a missed ab után, akkor kell visszamennem kontrollra. Ez kb január elején lesz. Ja, és a vérvétel után már azt mondta, elég fél évet várni, előző nap meg még egy évet mondott. De úgy érzem van benne tapasztalata, mert mondta, hogy volt már ilyen esete, és most is van három (ahhoz képest, hogy ritkának mondják). Szóval megbízom benne. Szerintetek kellett volna / kellene többször mennem?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_804714 (123)
    2008-12-11  09:44
  4. Torolt_felhasznalo_804714
    Torolt_felhasznalo_804714
    2008. december 11. 09:44123.
    Szia! Nekem sajnos tavaly novemberben derült ki a bajom! Novembertől májusig minden hónapban kaptam 8 kemót. Rádásúl a tüdőmben is lett áttét. Most ott tartok, hogy kontrollra járok. Eddig minden oké! Nekem sajnos volt egy elhalt terhességem és nem jól csinálták meg a kaparást bennem maradt egy tenyérnyi méhlepény és az ott rosszalkodott majdnem 2 hónapig pedig voltak panaszaim és el is  mentem az orvoshoz de semmi! Majd egy másik orvos vette észre, hogy bibi van. Majd még egy kaparás és utánna a kemó! Hát röviden ennyi! Üdv Niki!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_520324 (121)
    2008-12-08  11:27
  5. 2008. december 10. 20:18122.

    Szia!

    Bocsi, hogy én válaszolok a kérdésedre! Lejjebb elovashatod a kálváriámat!!! Én is egyre több ilyen esetről hallok, bár azt mondják, hogy elég ritka. Nekem azt mondta a doki, hogy tulajdonképpen ez bárkivel előfordulhat. Állítólag a petesejt és a hímivarsejt nem megfelelő kapcsolódásáról van szó. Úgy magyarázta nekem, hogy ha a spermium csak egy mm-el elfordul, akkor már nem lett volna ez a probléma. Én sem adtam fel, pedig már 40 is elmultam. Igaz, hogy minden hónapban amikor megjön azt keserűséggel élem meg!

    Egyébként nekem is fél évet mondtak. Az eset augusztus végén történt. Nem védkezünk, mert úgy vagyok vele, hogyha akar jönni a baba akkor úgy is jön.

    Kitartás mindannyiunknak!

    Fogunk még babázni!!!!

    Milyen szép lett volna egy UH kép a karácsonyfa alá!

    Majd jövőre már picuri lesz a fa alatt!!!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_520324 (121)
    2008-12-08  11:27
  6. Torolt_felhasznalo_520324
    Torolt_felhasznalo_520324
    2008. december 8. 11:27121.

    Szia.

    Én csak annyit nondhatók kitartás.Mikor derült ki hogy ilyen bajod van?Azóta mennyi idő telt el?Nekem elég volt fél év .Mondjuk ez függ aaz erősségétől és típusától.

    Mióta velem is megtörtént azóta annyit hallok ilyenről előtte semmit.Tényleg nem ritka.Sokszor elgondolkozok,hogy vajón mi okozhatta,mitől alakult ki.Neked mit mondtak?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_804714 (120)
    2008-12-07  10:23
  7. Torolt_felhasznalo_804714
    Torolt_felhasznalo_804714
    2008. december 7. 10:23120.
    Szia! Sajnos ez a mola nem is olyan ritka mint ahogy nekem mondták egyre többet olvasok erről és egyre több embertől. Az ózdi orvosom sem tudta mi ez mikor kiderült, hogy van valami a méhemben és meg akart műteni azzal az indokkal, hogy a méhemben cysta van! Még jó, hogy elmentem másik orvoshoz! Hát nekem még durva 5 hónapot kell várnom, hogy babát válalhassak és ezt is végig idegeskedhetem, hogy minden eredményem jó legyen és még hol van következő 9 hónap! Kész téboly! De én is azt hallodtam, hogy mégegyszer ez nem fordulhat elő! Hát remélem! Üdv Niki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_520324 (119)
    2008-12-06  11:31
  8. Torolt_felhasznalo_520324
    Torolt_felhasznalo_520324
    2008. december 6. 11:31119.

    Sziasztok!

    Én új vagyok ezen az oldalon,ma találtam rá.Nekem 2001-ben született az első gyermekem,utána 2005 mársiusában volt egy mola terhességem.Iszonyatos idegességgel járt,ezek után váltottam orvost,mert az akkori nem vette észre,hanem dimenzios ultrahangon derült ki.Szegeden minden tájékoztatást megkaptam ezzel kapcsolatban.Végül fél év után azt mondta az orvos,hogy most már jöhet a baba.Rögtön terhes is lettem.Mostmár 2 éves a második kislányom is.Jelenleg újra babát várok-még csak 5 hetes-de előkerültek a régi félelmek.Remélem nem ismétlődnek meg a dolgok.Annaki dején azt monda az orvosom,hogy ő nem tud olyanról akinél ez újra előfordul,pedig sok ilyen esete volt.Én azt mondom kitartás mindenkinek,de a félelem mindig megmarad annál akivel ez már megtörtén.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. december 2. 20:52118.

    Szia!

    Köszönöm, hogy öntöttél egy kis lelket belém. Januárban szeretnék elmenni majd ahhoz a dokihoz akit Niki mondott. Remélem, hogy tud majd mondani valami biztatót!

    Eddig nem is tudtam, hogy ilyen "betegség" létezik. Négy év alatt, négy vetélés, és ez az utolsó!!!! Na mindegy biztosan jóra fordul minden! Te hogy állsz a baba-projectel?

    Üdv Adrien 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535378 (117)
    2008-11-30  20:18
  10. Torolt_felhasznalo_535378
    Torolt_felhasznalo_535378
    2008. november 30. 20:18117.
    Szia Adreinn!Nagyon sajnálom, hogy megint gyarapodtak a molások. Ahhoz képest, hogy ritka betegségről van szó, minden hónapban bejelentkezik valaki csak erre a fórumra.Ha elfogadsz tőlem is tanácsot, én javasolnám mindenképpen, hogy menjél el Niki orvosához, ha Bp van neked közelebb. Ezt a betegséget csak a legnagyobb kórházi központokban kezelik (Bp, Pécs, Szeged), mert a többi kórházban nincs gyakorlatuk.Még ha nem is kapsz kezelést, mert leállt a mola szövetek burjánzása az abortusz után, akkor is érdemes egy szakorvossal beszélned.Megtudnád, hogy mi is ez  tulajdonképpen, neked mit kell tenned, meddig kell várnod, stb. Ezek a szakorvosok sokszor más infókat mondanak, mint azok a nőgyógyászok, akik csak könyvekből tanultak erről, hiszen a gyakorlat sok új dolgot hoz.Én betartanám a min. 6 hónapot, nagyon veszélyes lehet korábban próbálkozni. De ezt a szakorvos megmondja neked pontosan. Ne add fel! Valamiért ezzel a feladattal is meg kell birkóznunk! ivulpe
    előzmény:
    adrien67 (115)
    2008-11-26  21:08
  11. Torolt_felhasznalo_804714
    Torolt_felhasznalo_804714
    2008. november 27. 09:19116.
    Szia! Engem az ózdi orvosom küldött el hozzá, én megvagyok vele elégedve mint orvossal bár egy kicsit szeleburdi több helyen dolgozik egyszerre de mint orvos szerintem jó! Én mikor felhívtam akkor adott egy időpontot és mentem is! Nekem még gyerkőcöm ez lett volna az első! De nekem elhalt terhességem volt 9 hetesen és nem jól csinálták meg az abortuszt és mikor másodjára voltam kaparáson akkor derült ki, hogy mi ez! Szóval ennyi! Igen jó lenne tartani a kapcsolatot! És sajnálom ami veled történt! Sajnos sok mindenen kell keresztül mennünk! Üdv Niki
    előzmény:
    adrien67 (115)
    2008-11-26  21:08
  12. 2008. november 26. 21:08115.

    Szia! Köszi, hogy ilyen hamar válaszoltál a levelemre! Ha felhívom a dokit akkor fog mondani egy időpontot, hogy mikor mehetek hozzá?

    Egyébként te személyesen ismered Őt? Milyen? Nem futószalagon kezeli a betegeket? Én jártam másfél éven keresztül a BMC-be, de az nagyon személytelen volt. Jó lenne, ha valaki már normálisan foglalkozna velem!!!!!

    Van már gyermeked? Van valami probléma nálatok, vagy csak így hozta a sors, hogy így végződött a terhességed? A doki akihez jártam azt mondta, hogy a móláért egyik fél sem felelős, csak az ondósejt nem jól kapcsolódott a petesejthez. Szerinte nem jellemző, hogy egymásután többször előforduljon. Én már félek teherbe esni is, mert négy év alatt volt négy terhesség elhalásom.

    Na nem untatlak tovább a problémáimmal. Mégegyszer köszönöm a segítséget és drukkolok a továbbiakban! Azért még jó lenne tartani a kapcsolatot, hogy mi történt velünk a továbbiakban!!!

    Kellemes hétvégét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_804714 (114)
    2008-11-26  09:14
  13. Torolt_felhasznalo_804714
    Torolt_felhasznalo_804714
    2008. november 26. 09:14114.
    Szia! Az ellátás tök ingyenes annó még vizit díjat se kellett vennem! Az orvos telefonszáma Dr.Fülöp Vilmos 0630/558-4490, ha menni akarsz hozzá minden féle képpen hívd fel előtte a korház címét viszont nem tudom csak annyitt, hogy a Dózsa György úton van de ha megkérdezed valakitől akkor biztos megmondják (a Hősök teréhez és az állatkerthez van közel). De van magán rendelője bár szerintem az elég húzós árban de azért leírom Bp. Gömb u. 27. de itt csak csütörtökön van. Szóval ennyi én most úgy állok a baba projektel, hogy májusba telik le az 1 év az utolsó kemótól és majd meglátjuk mit mondanak! Ne izgulj biztos minden oké lesz! Majd jelentkezz! Üdv Niki!
    előzmény:
    adrien67 (113)
    2008-11-25  21:45
  14. 2008. november 25. 21:45113.

    Szia!

    Nagyon megköszönném, ha megadnád a MÁV kórház címét, illetve a doki telefonszámát! TB alapon megy a vizsgálat, vagy fizetni kell érte? Szeretném, ha tudnék beszélni olyan dokival aki egy kicsit is ért a témához, és tud érdemben is segíteni. Te most hogy állsz a baba projektel?  Én egyébként esztergomi vagyok. A dokim azt mondta, hogy a praxisa alatt csak egyszer találkozott mólással, ezért nem volt túl biztató, hogy mit is csinálok a továbbiakban??

    Előre is köszi az elérhetőségeket és a bíztatást is!

    Üdv Adrien

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_804714 (111)
    2008-10-31  13:18
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. november 10. 13:48112.

     

    Sziasztok!

     

    Elég rég jártam erre és szomorúan tapasztalom, hogy megint gyarapodtunk.

    Gyorsan utána is olvastam a hsz-eket és köszönm a jókívánságokat

     

     

    A legutóbbi bhcg szintem negatív lett,mert már 5 alatt volt.

     

    Aki nemrég csatlakozott, annak röviden : szept 9-én volt a műtétem,elhalt az embrio , nem volt szívhang. Részleges mola pedig a szvettani eredmény. 

     

    Nici28, timca, ivulpe szorítok mindenkinek, bocs, akit kifelejtettem .

     

    Timca!

    Én ilyen millios hcg szintről még nem is hallottam. Nekem biztos az volt  a szerencse a szerencsétlenségben, hogy nagyon korán megműtottek.

     

     

    előzmény:
    timca (108)
    2008-10-27  18:55
  16. Torolt_felhasznalo_804714
    Torolt_felhasznalo_804714
    2008. október 31. 13:18111.
    Nagyon sajnálom, hogy ilyen kínokon mentél keresztül de bízzunk abban, hogy fél év után már azon kell gondolkodnod, hogy hol legyen a kicsi kiságya! Én Pestre járok a Máv kórházba Fülöp Vilmos prof.-hoz, állítólag ő egy elismert nődoki a kifejezetten a mólásokkal foglalkozik ha gondolod szívesen megadom a számát és megbeszélheted vele a továbbiakat! De ha nem kell menned kemóra akkor szerintem elég ha megvárod a fél évet és hajrá! Fel a fejjel!
    előzmény:
    adrien67 (110)
    2008-10-30  19:36
  17. 2008. október 30. 19:36110.

    Sziaztok lányok!

    Sajnos szeretnék csatlakozni hozzátok! NRólam annyit, hogy most töltöttem a 41 évemet. Van az előző házaságomból már két gyermekem 18 és 15 évesek. A mostani párommal már 5 éve szeretnénk közös babát. Már megjártuk a Budai meddőségi centrumot. Egyikünknél sem találtak problémát.Volt két inszeminációm, amiből az egyik ugyan megfogant, de pár nap múlva elvetétem. A következő az nem sikerült. Tavaly spontán teherbe estem, de valamiért nem volt szívműködés ezért műszeres befejezés volt a vége. Igaz, hogy tavaly nem küldték el szövettanra az abortumot. Az idén júliusban újra sikerült spontán teherbe esnem.  A 6 heti UH-n még minden rendben volt. Igaz, hogy még nem láttak szívműködést, de mivel hasi volt megnyugtattak, hogy két hét múlva már lesz. Ez helyett két hét múlva üres petezsákot diagnosztizáltak. Megint műszeres befejezés volt. Ezután hívott a doki, hogy a szövettan részleges mola terheséget állapított meg. Én még soha nem hallottam erről. Ez most augusztus végén történt. Most azt mondták, hogy legalább fél évig ne essek teherbe. Nem hiszem ,hogy ez velem történik. Szerintetek hová fordulhatnék a továbbiakban, vagy adjam fel?????

    Bocs, ha egy kicsit hosszúra sikeredtem  

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_804714 (109)
    2008-10-29  11:25
  18. Torolt_felhasznalo_804714
    Torolt_felhasznalo_804714
    2008. október 29. 11:25109.
    Szia! Teljesen elszőrnyülködtem azon, hogy a Hcg millión felül is lehet nekem 6600 körül volt de már az is rengetegnek tünt de a tiedhez képest ez semmi! De nagyon örülök, hogy már minden rendben van! Téged kemoterápiával gyógytottak?És a terhességed rögtön mola terhesség volt vagy az orvos miatt lett ez a szörnyűség? (nálam az utolsó történt )
    előzmény:
    timca (108)
    2008-10-27  18:55
  19. 2008. október 27. 18:55108.

    Sziasztok sorstársak!

    Előkerültem én is.

    Orsi!

    Szerencsés vagy hogy ilyen gyorsan tisztul a véred! Jó olvasni, hogy valaki ilyen "gyorsan" felépül ebből a nyavajából. Gondolom ez annak köszönhető,hogy a szegény kis babád korán elhalt és így nem mérgeződtél meg jobban.

    Nekem a szülés után 85 millió volt a bhcg szintem, borzasztó sok!

    3 hónappal utána is még 200! Most, 16 hónap elteltével sem nulla még teljesen, bár már annak tekinthető 0,46.

    Ivulpe!

    Örülök, hogy te is jól vagy és a hcg-d is teljesen alacsony! Ha jól tudom a kettőnk esete között csak 3 hónap telt el.

    Végre elmentem vérvétel kontrollra.Kicsit meglepődtem,hogy még mindig van valamicske bhcg a véremben. Igaz, a dokim szerint ez a 0,46 már semmi, de én szó szerint a semmire számítottam ennyi idő után. Remélem ez már hamar eltűnik!!!

     

    Remélem mindenki jól van! Mielőbbi sikeres babavárást kívánok mindannyiotoknak!         Timca

    előzmény:
    mborsi (102)
    2008-10-09  11:39
  20. Torolt_felhasznalo_804714
    Torolt_felhasznalo_804714
    2008. október 27. 08:22107.
    Hát én is sajnálom, hogy mindig többen vagyunk de a lényeg, hogy minden oké lesz majd és lesznek nagyon szép kis babáink! Orsiéknak üzenem hajrá már csak kb. 1 hónap és mindent bele! Üdv!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535378 (105)
    2008-10-26  18:07
  21. Torolt_felhasznalo_535378
    Torolt_felhasznalo_535378
    2008. október 26. 18:14106.
    Szia tops06!Zalaegerszegen végezték el az abortuszt, és a második eü-i kaparást, ott volt a választott szülészem.Velük semmi gond nem volt, csak ezt a betegséget már nem kezelik itt, ezért Pécsre utaltak be.Ott Dr Gőcze Péter professzor határozta meg a kezeléseimet, azóta is hozzá járok, valószínüleg a terhességem alatt is, akár a szülést is vele vezettetjük le (onkológus-nőgyógyász, és szülést is vezet).Csak jót tudok róla mondani, maximálisan melléáll a betegeinek, végtelenül türelmes, figyelmes ember, és úgy tudom, országos szinten is az egyok legjobb onkológus.Ő is 1 évet kért, hogy várjunk még.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_688118 (104)
    2008-10-21  19:08
  22. Torolt_felhasznalo_535378
    Torolt_felhasznalo_535378
    2008. október 26. 18:07105.
    Így van, kitartás!Én is jól vagyok, az eredményeim is teljesen negatívak. Nagyon sajnálom, hogy vannak újabb sorstársaink...de az szuper, hogy decemberben már újra kezdhetik Orsiék a baba-projectet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_804714 (103)
    2008-10-19  18:16
  23. Torolt_felhasznalo_688118
    Torolt_felhasznalo_688118
    2008. október 21. 19:08104.
    Bocsi,csak most néztem be a topikra.Nekem az első után ami komplett volt 1 évet, a másik kettő után -azok részlegesek voltak- 9 hónapot javasoltak.A harmadik után 9 hónappal terhes lettem,és akkor már élő magzatot mutatott az UH.Szinte el sem hittük,sírva jöttem ki a vizsgálatról.Te hová és kihez jársz ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_535378 (98)
    2008-09-02  16:41
  24. Torolt_felhasznalo_804714
    Torolt_felhasznalo_804714
    2008. október 19. 18:16103.
    Sziasztok! Végre megtaláltam ezt az oldalt és láttom sajnos megint gyarapodtunk! Én 6 kemót kaptam májusba volt az utolsó és hála az égnek minden oké azóta is! Így azt üzenem minden sorstársamnak, hogy fel a fejjel ebből a betegségből meg lehet gyógyulni! Kitartást mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. október 9. 11:39102.

    Sziasztok,

     

    Remélem valaki azért néha bekukkant ide, én azért leírom, hogy csudi jó dolgok történtek velem.

     

    Hétfőn (okt 6-án) voltam laborban és a bhcg szintem már csak 12,4 volt !!! 

     

    Aztán szerda este magándoki, aki azt mondta, hogy tök jók az eredményeim, így csak 3 havi várakozást mondott, ami dec elején lejááááár !!!

     

    Nekem anno pár éve még pco-t diagnosztizáltak és most úgy tűnik, hogy ez a probléma is megoldódik, jók a hormonjaim.

     

    Szóval már csak két és fél hónap és hajrá !

     

    Remélem ti jól vagytok és azért nem írtok

     

     

    Orsi

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top