Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mola-terhesség

unda
Létrehozva: 2003. október 15. 00:50
Sziasztok!
Két elhalt terhesség után kiderült, hogy ún. Mola-terhességem van. Ez a sárgatest-hormon megemelkedett számát jelenti. Vannak sorstársaim a fórumon?
  1. 2009. szeptember 15. 10:55276.

    Kedves Anita!

     

    Remélem minden rendbe volt a köv.eredménnyedel.Nekem is volt hasonló hogy csak 1-2 értéket ment lejebb,sőt olyan is hogy feljebb ment.Akkor a dokim kért ujabb vérvételt és kiderült hogy a labor tévedett.De engem addig a frász kerüölgetett. Jól sikerült a keresztelő?

     

     

    Melinda!

     

    Veled mi ujság van?Hogy növekszik a pici a pocakban?A nemét tudjátok már?Beszámolót!!!

     

    Nálunk minden rendbe.A nagylányomnak elkezdődőtt a 3.osztály,a kicsi betöltötte minap a 3., a legkisebb pedig pár nap híján 2.hónapos lesz.Az élet zajlik 3 lány mellett de nem panaszkodom,csak néha jo lenne egy pár órára elbujni és maggammal is törödni mert arra most időm nincs, mert akkor az alvas maradna el és az megint nem jó.De majd csak növögetünk.Mindenkinek szép napot vigyázzatok magatokra és senki ne keseredjen el itt a példa: a baj óta két belevaló csajszim is született.Tudjátok a remény hal meg utoljára.Kitartás! Ilyene a lányaim!

    előzmény:
    Jena2 (274)
    2009-09-01  18:47
  2. Torolt_felhasznalo_468333
    Torolt_felhasznalo_468333
    2009. szeptember 2. 19:37275.

    Szia,

    voltam tegnap UH-n. Minden rendben volt, már 66,5 mm a picur, a tarkóredő is rendben. Kaptam képet is , meg a vizsgálat közben a doki mutogatta, hogy mi micsoda, és mutatta, hogy hogy mozgatja a kezét, meg a lábát. Hatalmas élmény volt. Ja, és kezdem érezni, hogy szűkek a nadrágjaim..., pedig a sűlyom nem nőtt még, úgyhogy ez a pocim. Őszre már valami kismamásat kell venni

     

    Mit mondott a dokid, hogy mi az oka annak, hogy csak ilyen kicsit csökkent a hcg? Nem nagyon értek hozzá, de szerintem ha baj lenne, akkor nőne, mégpedig gyors ütemben. Tehát ha csökken (akármennyit is), az jó, nem? Nem mondott semmit a dokid?

    Kitartás, minden rendben lesz.

    M

    előzmény:
    Jena2 (274)
    2009-09-01  18:47
  3. 2009. szeptember 1. 18:47274.

    Melinda!

     

    Mi volt az ultrahangon? Minden rendben van?

     

    Nekem nincs nagyon jó hírem. Sajnos csak 1 egységet csökkent a hcg-m.

    A múlt héten 33 volt most meg 32.

    Nem tudom most mi van.

    Most megint elkezdtem idegeskedni!!!

     

    Ráadásul jövő héten szombaton lesz a fiam keresztelője.

    nem is tudom mi lesz ha jövő heti eredményem rossz lesz.

    Próbálok optimista lenni de nagyon nehéz.

     

    Anita

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_468333
    Torolt_felhasznalo_468333
    2009. augusztus 25. 20:30273.

    Szia,

    Örülök, hogy minden rendben. Akkor szerintem neked is elég lesz fél évet várni, és jöhet újból a babaproject.

    Nem vagyok veszélyeztetett terhes. A mola terhesség már a fogantatás pillanatában eldől egy hibás osztódás vagy mi miatt, szóval még azelőtt, mielőtt tudnám, hogy egyáltalán terhes vagyok. De amúgy a múltkor kérdezte, hogy kell-e táppénz, de nem emiatt, hanem mert mostanság ez a divat (ezt nem ő mondta így, hanem én így látom, gondolom sok szar munkahely van). Én szeretem a munkám, nem bírnám itthon a négy fal között. Persze, ha orvosilag muszály lenne, az más. De a mola miatt nem kell.

    Jövő kedden megyek a 12 hetes UH-ra, remélem minden rendben lesz.

    Neked meg kitartás, én sem gondoltam, de nagyon gyorsan elrepült a fél év. Addig is minden idődet a kisfiadnak szentelheted. 

    üdv.:

    M

    előzmény:
    Jena2 (272)
    2009-08-25  12:46
  5. 2009. augusztus 25. 12:46272.

    Sziasztok!!

     

    Jó hírt kaptam, a hcg értékem lement 33-ra.

    Az orvosom azt mondta hogy mostmár nyugodjak meg, nem lesz már probléma.

    Hétfőn kell mennem ismét vérvételre.

     

    Melinda!

     

    Remélem a 12. heti uh-n minden rendben lesz!

    Most hogy megint terhes lettél az orvosod az előző mola terhesség miatt nem nyilvánított veszélyeztetettnek?

     

    Pénteken megjött a menstruációm is /35 napra/.

    kíváncsi vagyok legközelebb mikor jön meg?

     

    Most ennyi, majd még írok.

     

     

    Anita

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. augusztus 20. 11:04271.

    Szia Melinda!

     

    Először is gratulálok hogy kismama vagy és kívánom hogy minden rendben legyen!!!!

     

    Nekem is fél év várakozási időt mondott az orvosom még amikor a műtétet csinálta. Iszonyú hosszú időnek tűnik de most még erre nem is nagyon gondolok hanem egyenlőre arra hogy minél hamarabb tűnjön el ez a hormon a szervezetemből.

    Én is mindent elolvastam a neten a Moláról amit a keresőben találtam, de elég kevés írás van róla. 

    Egyébként nekem ez már a második terhességem lett volna van egy 28 hónapos kisfiam.

     

    Anita

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_468333 (270)
    2009-08-19  21:33
  7. Torolt_felhasznalo_468333
    Torolt_felhasznalo_468333
    2009. augusztus 19. 21:33270.

    Szia Anita,

    nekem kicsit más volt az egész. A műtét után két hétre lett meg a szövettan, és a dokim még aznap átküldött a laborba, vérvételre. Nekem már ez a vérvétel negatív volt. Nem tudom mitől függ, kinek milyen súlyos. Ez 2008 novemberében volt, a doki fél év várakozási időt mondott, amit be is tartottunk. Most már ott tartok, hogy holnap leszek 11 hetes.  Amikor az elején voltam, azt hittem sosem telik el az a fél év, és itt a fórumon rengeteget segítettek, lelket öntöttek belém. Igazából a neten is keresgéltem egy csomót, de annyira nincs sok minden a mola terhességről. De itt sok pozitív történetet olvashatsz - főleg a noemi.reka-ét, hiszen neki azóta már két egészséges kislánya született. Remélem velem is minden rendben lesz - kétszer nem csaphat be ugyanoda a villám.

    Neked pedig kitartás, ha ilyen ütemben csökken a hcg-d, akkor biztosan minden rendben van, és nem maradt bent semmi. A mensi miatt meg ne aggódj, nekem nov. 25-én volt a műtét, és január tizenvalahanyadikán jött meg. Kicsit hosszú lett, remélem tudtam azért segíteni.

    Üdv.: M

    előzmény:
    Jena2 (265)
    2009-08-14  14:46
  8. 2009. augusztus 19. 18:27269.

    Szia!!!

     

    Közi a bíztatást és hogy válaszolsz a kérdéseimre, pedig veled ez már nagyon régen történ de gondolom ezt soha nem felejti el az ember.

    Nekem ez az érték már a műtét utáni 4. heti. Sajnos nálam a műtétkor nem vettek vért, de most így utólag jó lett volna mert legalább ahhoz az értékhez lehetne viszonyítani.

    Azt mondta az orvosom aki a műtétet csinálta hogy ő egyáltalán nem látta a vett szövetmintán hogy esetleg mola lehet, nem látott rá utaló jelet.

     

    Az is aggaszt egy kicsit hogy még most sem jött meg a menstruációm.

    Ma tartok a 32. napnál.

     

    Ha meglesz a következő eredményem írok!!!

     

    Ja és Noémi vagy Réka?

     

    Anita

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_520324 (268)
    2009-08-19  15:40
  9. Torolt_felhasznalo_520324
    Torolt_felhasznalo_520324
    2009. augusztus 19. 15:40268.

    Szia!

    Az én értékem közel 19000 ezer volt de rohamosan csökken.A műtét után 2 héttel már hasonló értékem volt mint neked most és utána még 2 hétre már a nulla közelében volt.Most azért kell vérvételre járj hogy azt nézzék hogy mennyire csökken ha sokat az jó,vagy hogy nem-e emelkedik ujra.Ha véletlenül emelkedik akkor az azt jelenti hogy egy kis szövet darab bent maradt és az ujra burjánzik. ekkor ujabb mütét jön.De ettől sem kell megikedni mert én ugy jártam hogy az egyik eredményem magasabb lett mint az előtt pár nappal és a dokim ismétlést kért mert szerinte a labor tévedet és igaza lett.A köv.eredmény már még kevesebb volt.Reméljük hogy minden jól alakul, feltétlenüöl számolj be hogy mi lett,drukkolok neked.

    előzmény:
    Jena2 (267)
    2009-08-17  11:34
  10. 2009. augusztus 17. 11:34267.

    Szia Noemi.reka!!

     

    Meglett ma a vérvétel eredményem. 127 lett a hcg szint.

    Jövő héten hétfőn kell mennem újból vérvételre.

    Az orvosom már azzal riogat hogyha nem csökken a szint akkor fel kell mennem a pesti női klinikára. Jó hogynem azt mondja már hogy lehet hogy rákos vagyok!

    Na ezek után teljesen be vagyok rezelve!

    Te milyen értékkel kezdtél és mennyi ideig jártál vérvételre? Emlékszel még rá?

    Ahhoz képest hogy itt a fórumon több ezres értékekről is olvastam azért az enyém még szerintem nem olyan vészes. Bár ki tudja. 

    Jaj lányok úgy örülök hogy ti már túl vagytok rajta!

     

     

    Anita

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_520324
    Torolt_felhasznalo_520324
    2009. augusztus 16. 08:57266.

    Szia!

     

    Sajnálon hogy Te is ide" jutottál". Én hasonlóan voltam mint te a tüdő rögen negatív volt és részleges molát állapítottak meg.Fél év várakozás volt  és rengeteg vérvétel mire a dokim jováhagyta hogy jöhet a köv.terhesség.Azóta van egy 3 éves kislányom és most született a másik aki 3 hetes.De van még egy 8 éves lányom is.Tehát nekem két terhesség között volt a molám.Senkinek nem kívánom de amint látod tul lehet jutni rajta sikeresen.Kítartás minden elmulik.Az biztos hogy a félelem mindvégig megmarad hogy nehogy megismétlődjön.Írj ha valami érdekel ezen az oldalon sok segítséget kapunk egymástól.

    előzmény:
    Jena2 (265)
    2009-08-14  14:46
  12. 2009. augusztus 14. 14:46265.

    Sziasztok!

     

    Én új vagyok, de gondoltam írok pár sort az esetemről

    Július 17.-én műtöttek vetéléssel, ekkor 10 hetes voltam.

    Tegnap ett meg a szövettan ereményem amely szerint részleges mola terhességem volt.

    Ma voltam vérvételen aminek hétfőn lesz meg az eredménye.

    A tüdőröntgen szerencsére negatív lett.

    Az orvosom azt mondta ne idegeskedjek mert valószínű hogy csak nagyon kicsi területen volt mola, de én tiszta para vagyok.

    Főleg azok után hogy ezen a fórumon olvasgattam a történeteket, hát nem semmi...

    Nagyon várom mi lesz a hcg szint, de remélem alacsony.

     

    Anita

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_468333
    Torolt_felhasznalo_468333
    2009. augusztus 11. 21:29264.

    Na szia,

    úgy látszik ketten maradtunk:( Remélem a többiekkel is minden rendben.

    Én ma voltam a dokimnál. Minden rendben, már 32 mm a picur (10 hetes vagyok). Legközelebb a 12 hetesre kell majd menni, de addig belgyógyász, vérvétel, stb. Most már jobban vagyok, igaz reggeli nélkül nem indulok el itthonról (azelőtt sokszor egész délelőtt csak egy kávé volt bennem - most meg arra rá sem tudok nézni). Szóval változom. 

    Remélem minden ok lesz, bár - te is tudod - végig bennem lesz a para.

    Igyekszem pozitívan állni a dolgokhoz.

    Örülök hogy Ti is jól vagytok.

    Üdv:

    M

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_520324 (263)
    2009-08-11  10:27
  14. Torolt_felhasznalo_520324
    Torolt_felhasznalo_520324
    2009. augusztus 11. 10:27263.

    Sziasztok!

     

    Ki9nek hogy állnak a dolgai.Ugy látom itt is nyári szünet van!Melinda!Mit mondtak a z UH-n?Remélem minden OK?

    Mi jól vagyunk csak fáradtan.Egyik csajszim sem evett ilyen rendszertelenül és ennyire ügyesen.Szombaton már 3 hetesek leszünk.Írjatok mi van veletek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_468333 (262)
    2009-08-04  14:54
  15. Torolt_felhasznalo_468333
    Torolt_felhasznalo_468333
    2009. augusztus 4. 14:54262.

    Gratulálok

    Akkor, még aznap, amikor írtál, meg is indult a szülés? Tiszta izgalmas....

    Mi nyaralni voltunk a Balcsinál, ma jöttem vissza dolgozni. A dokimmal megbeszéltem, azt mondta, nyugodtan mehetünk.

    11-én megyek újra UH-ra. Addig marad a bizonytalanság. Pontosabban azért vannak bíztató jelek. Mindig hányingerem van, és folyton aludnék. Hánytam is, meg néha szédelgek. Ja, és a kávét egyáltalán nem bírom meginni, pedig azelőtt anélkül fel sem tudtam volna ébredni.  Azért írom ezt ekkora "örömmel", mert a múltkor nem volt ennyi tünetem. Szóval ezt bíztató jelnek veszem. És jövő kedden újra megláthatom őt. Kíváncsi vagyok mennyit nőtt. Még mindig előttem van a múlkori UH kép, amit a doki mutatott a monitoron. Igyekszem pozitívan hozzáállni, és nem stesszelni.

    Jó babázást neked, vigyázz magatokra. Ha van fejlemény, jelentkezem.

     

    A többiek hogy haladnak? Remélem mindenkinek jól alakulnak a dolgai.

    Kitartás mindenkinek!

    M

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_520324 (261)
    2009-08-04  11:46
  16. Torolt_felhasznalo_520324
    Torolt_felhasznalo_520324
    2009. augusztus 4. 11:46261.

    Sziasztok!

     

    Julius  25-én este háromnegyed 8-kor megszületett Melinda Dóra nevű kislányom.A szülés simán ment,nála voltak problémák mert nem ugy állt át a kinti levegővételre de egy 2 órás inkubátoros megfigyelés után semmi gond nem volt ebből-Már itthon vagyunk szokjuk egymást és a 2 nagyobb lányom is a kicsit.Remélem mindenki hasonló jó hírekről tud beszámolni.

    Mindenkinek kitartást kívánoki nagyon sokat.Én tudom már hogy ebből a szörnyű"betegségből" is fel lehet épülni,hiszen azóta már a 2.kislányom születik meg.Minden jót!

    Melinda mi ujság van veled?Hogy áll a terhességed?Remélem beszámolsz?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_520324 (260)
    2009-07-25  06:29
  17. Torolt_felhasznalo_520324
    Torolt_felhasznalo_520324
    2009. július 25. 06:29260.

    Tiszta szívből gratulálok!Kívánok egy nugodt terhességet és egy szép,egészséges kisbabaát.Nagyon vigyázz magatokra és remélem beszámolsz továbbra is mindenről.

    Nálam minden OK. már a 38.hét közepén járok.A CTG már mutat fájásokat de még itthon vagyok.Nem is akarok hamarabb befeküdni ha minden rendbe hiszen a lányoknak is elég lesz az az idő amit nagyon muszáj bent tölteni.Meg engem is nagyon megvisel a kórház.Már 2 nap után csak bögök.Amugy nem vagyok egy nyavajgós de ezt nehezen bírom.Köszönöm a jó kívánságokat,remélem ez is könnyű szülés lesz mint a második.Majd jelentkezem.Miondenkinek drukkolok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_468333 (259)
    2009-07-22  17:59
  18. Torolt_felhasznalo_468333
    Torolt_felhasznalo_468333
    2009. július 22. 17:59259.

    Köszi a gratulációt.

    Végül csak tegnap voltam az első UH-n, mert a dokim azt mondta elég akkor mennem. Felém fordította a monitort, és megmutogatta mi micsoda. Simán ki lehetett mindent venni, már pulzált a kicsi szíve. Hatalmas élmény volt... Remélem minden rendben lesz. Te hogy állsz. Vannak már előjelek?

    M

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_520324 (255)
    2009-07-14  16:50
  19. Torolt_felhasznalo_804714
    Torolt_felhasznalo_804714
    2009. július 20. 19:31258.
    Úgy örülök, hogy mindenki jól van!!!! És aki még most kezdi a gyógyulást annak kitartást kívánok!!!! Puszi mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. július 17. 21:22257.

    Kedves noemi.reka!

     

    Örülök ,hogy minden rendben,gondolok rád majd a visszalévő hetekben,kívánok neked könnyű ,és gyors szülést és a végén egy gyönyörű egészséges babát,üdv.moni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_520324 (255)
    2009-07-14  16:50
  21. 2009. július 17. 21:19256.

    Kedves Melinda!

     

    Szívből gratulálok és kívánok neked békés,boldog babavárást,erőt és egészséget! Moni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_468333 (254)
    2009-07-12  09:02
  22. Torolt_felhasznalo_520324
    Torolt_felhasznalo_520324
    2009. július 14. 16:50255.

    Szia!

     

    Nagyon -nagyon gratulálok!!!!Elsem tudom mondani mennyire örülők mert tudom milyen jó  érzés és mennyi aggodalom is egyszerre.az én dokim mindig azt mondja hogy nem kizárt de nagyon kicsi az esélyarra hogy ez megismétlődjőn.Ő 20 éve nőgyógyász de nem volt még a praszisában ilyen.Nagyon vigyázz magadra és ha teheted ne dolgozz,csak magadra és a babádra koncentrálj!Nagyon szorítok és feltétlenül írj ahogy megtudsz valamit!Pozítivan!!

    Én holnap megyek a dokimhoz kicsit félek mit mond.Már szívesen túl lennék a 9 hónapon mert már mozogni is alig tudok de nem panaszkodom.Remélem már nincs 3 hét hanem jön egy kicsit hamarabb. Majd beszámolok.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_468333 (254)
    2009-07-12  09:02
  23. Torolt_felhasznalo_468333
    Torolt_felhasznalo_468333
    2009. július 12. 09:02254.

    Itt vagyok, és úgy néz ki jó híreim is vannak, bár a dokimhoz csak jövő héten megyek, de számításaim szerint ma vagyok 5 hetes és négy napos, és van egy pozi tesztem. Remélem mindent rendben fog találni, és lesz már szívhang is. Nagyon-nagyon félek. Az nem is tudja mi ez az érzés, aki nem esett át azon, amin mi itt a fórumon. Hányinger az már van, és ezt jó jelnek veszem, mert tavaj nem nagyon volt. Jövő héten ilyenkor már többet tudok, bár - ahogy Te is - végig fogom aggódni a kilenc hónapot.

    De Te már a célegyenesben vagy, hamarosan megpillanthatod őt.

     

    A többiekről én sem tudok semmit. Lehet mindenki nyaral.

    Kitartás minenkinek.

    M

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_520324 (253)
    2009-07-12  06:09
  24. Torolt_felhasznalo_520324
    Torolt_felhasznalo_520324
    2009. július 12. 06:09253.

    Szia!

     

    Mi ujság van régen hallottam felőlled?Hogy állnak a dolgok?

     

     

     

     

    A többikk sem jelentkeznek.Mindenki nyaral?Lányok jó hírek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_468333 (250)
    2009-06-07  15:18
  25. Torolt_felhasznalo_520324
    Torolt_felhasznalo_520324
    2009. július 12. 06:07252.

    Szia!

    Nem tudom a vizsgálat mit takar amit a dokid akar csinálni de ő biztos tudja mire jó.Nekem nem volt sulyos molám az első kisbabánk után.Így a 2."csak" fél évet kellett várnunk.Fél év kivárás éa rendszeres ellenőrzés után 2.hónapbam lettem terhes.Most szept.elején lesz a lányom 3.éves.Lassan szülni fogok ujra a 3.babámat-36.hét-.De végig izgultuk ezt a terhességet is hogy minden rendben legyen.Itt az én példám hogy jöhetnek a babák,meg lehet gyógyulni csak kitartás és türelem kell.Sok sikert kívánok ne a dd fel a reményt soha.

    előzmény:
    Mano80 (251)
    2009-06-27  09:03

Címlap

top