Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mola-terhesség

unda
Létrehozva: 2003. október 15. 00:50
Sziasztok!
Két elhalt terhesség után kiderült, hogy ún. Mola-terhességem van. Ez a sárgatest-hormon megemelkedett számát jelenti. Vannak sorstársaim a fórumon?
  1. 2005. március 9. 17:5626.
    Sziasztok!

    Mi van ha van egymás után 3 negatív (nullás értékű) béta HCG-s tesztem?
    Akkor már próbálkozhatunk, vagy várnunk kell még?
    4 hónapja volt a vetélésem és 3* jött meg 28-31 napra.

    Athene
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2005. március 1. 21:5925.
    Sziasztok

    szintén mola miatt vagyok itt. Parciális volt.

    Mindenkinek, ahogy látom UGYANOTT 6hónapot mondtak, nekem nem a Szepesi, hanem a Szigetvári mondott 9-12hónapot. Akkor ez egy indokolatlan óvatosság?

    Azt mondta kb 3 hónap alatt lemegy a hcg szintem, 10ik hét előtt vettékészre, 2 héttel a küret után már csak 365volt a hcg szintem. Azt mondta a Szigetvári prof hogy ez jót jelent, időben vették észre, stb.

    De hogy elvileg a 3ik hónap után 9 hónapig kellene 0nak lennie a hcg-nek hogy újra terhes lehessek. Nektek mondtak ilyesmit????

    Várom a válaszokat
    sziasztok

    És NAGY gratula az egészséges babákhoz :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. január 26. 20:2124.
    Sziasztok!

    Kicsit frissítem ezt a topicot egy jó hírrel. 2005. január 21-én megszületett a kisfiunk Miklós 3550 grammal és 54 centivel. Gyönyörű és egészséges. Már itthon vagyunk, próbálunk beleszokni az itthoni életbe, kicsit nehezen megy, de a nagyfiunk eddig szerencsére nem féltékeny, inkább halálra szeretgeti a kicsit.

    Athene! Szivesen válaszolok a kérdéseidre, ha még aktuálisak. Én majd egy éven keresztül jártam kontrollokra az OGYK-ra.

    Dóra
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. november 26. 22:4423.
    Sziasztok!

    Bár nam sűrün látogatott fórum én mégis megpróbálkozom, hátha reagál rá valaki.

    Nekem most derült ki, hogy mola terhességem volt.
    Azt honnan lehet kideríteni, hogy rákká fajulhat e a dolog? mennyi ennek az esélye? Tőlem csak vért vettek, nem kellene ellenrizni Uh-al is?
    Én is a Szabolcsba járok.

    Athene
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_352952
    Torolt_felhasznalo_352952
    2004. november 11. 13:3522.
    Gratula es sok sikert es boldogsagot tovabbra is :)
    Nekem nem volt Mola, de nehez a teherbeeses.
    De jo olvasni hogy sikerul!
    Anna
    előzmény:
    dora8 (21)
     
  6. 2004. november 11. 13:2921.
    Gondoltam egy kicsit felfrissítem a topicot, hátha van még, akit érdekel a téma. Szóval örömmel jelentem, hgy már a 30. hetemet taposom, a pocaklakó kisfiú, Miklós lesz a neve. Már nagyon messzi emléknek érzem a mola-terhességemet és az abból származó kisbabát, akinek valamikor mostanában novemberben kellett volna születnie, csak 2003-ban.
    Mindenkinek kitartást, ha belekóstolt a mola minden keserűségébe. Talpra lehet állni, lehet még egészséges gyerekünk! (nem is egy)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_311386
    Torolt_felhasznalo_311386
    2004. július 23. 22:1120.
    Szia!
    Gratulálok!
    A jó munkához pedig idő kell!:-)))))
    előzmény:
    unda (19)
     
  8. 2004. július 23. 19:0219.
    Sziasztok!

    Örömmel tudatom mindenkivel, hogy megszületett Balázs!!!!!
    A nagy eseményre július 13-án 19. 00-kor került sor a MÁV Kórházban. 3970 g a súlya, és 57 cm a magassága:-))) És persze gyönyörűűűűűűűűű!!!!!
    Amilyen nehezen "hoztuk" össze, annyira jól sikerült gyerek lett belőle.
    Mindenkinek, aki Mola-val küzd, vagy küzdött, üzenem, hogy ne adja fel a reményt, sikerülni fog!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. június 17. 09:0418.
    Nekem pedig már csak 2 és fél hetem van hátra a szülésig:-))) Legalábbis, ha a Pocok úgy gondolja:-)))
    Akinek ilyen baja volt, van, ne adja fel a reményt, hogy egészséges gyereke születhet, mert igenis vannak még csodák!!!!! És az pont velünk történhet!!!

    Sok-sok egészséges babát kívánok mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. június 16. 10:2217.
    Én is felfrissítem kicsit ezt a topicot, hátha vannak olyan lányok akik hasonló cipőben jártak vagy járnak.
    Az előző molás babám szombaton lesz egy éve, hogy megszületett. Szomorú évforduló, de örömmel jelenthetem, hogy már egy új élet lapul a pocakomban.
    A kilencedik hetet taposom és eddig mindent rendben talált az orvosom az ultrahangokon.

    Mindenkinek sok jót kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2004. Április 20. 18:5616.
    szia:o)
    írtam privit:o))
    előzmény:
    unda (15)
     
  12. 2004. Április 20. 09:1715.
    Szia Malena!

    Én nem a Szepesi dr-hoz járok, csak a Mola miatt irányítottak oda. Van egy 10 éves lányom, aki a MÁV-Kórházban született, és ahhoz a doktor bácsihoz mentem vissza. Nagyon jó fej, és megbízható.
    Nekem a Sz. doktor nem nagyon tetszett, túlságosan mogorvának és szűkszavúnak tűnt. Minden kérdésemre úgy adott választ, mintha a fogát húznák:-((( Amikor az ominózus 2 hónap után megemlítettem Neki, hogy valószínűleg terhes vagyok, akkor is csak azt hajtogatta, hogy az baj. Hiába kérdezgettem, nem adott semmi felvilágosítást. Nagy nehezen kibökte (amikor konkrétan rákérdeztem), hogy születhet egészséges baba. De egyáltalán nem próbált megnyugtatni:-((( Sok kismamával beszélgettem a folyósón, akik hozzá járnak, és Nekik pont ez a viselkedés volt szimpatikus. Biztosan jó doki, márcsak a titulusai miatt is gondolom.
    Gratulálok a kicsi fiadhoz, már Én is alig várom a mienkét! Fura lesz egy kislány után, de nagy kihívásnak is érzem:-)))
    Köszönöm a jókívánságokat is!!!
    Szia!
    Brigi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. Április 20. 09:0714.
    Szia Dóra!

    Nagyon örülök, hogy végre "sorstársakra" találok!
    Dóra! A szemem is könnybe lábadt, amikor elolvastam a történetedet:-((( Borzasztó lehetett megélni ezeket a szörnyűségeket. Nekem annyiból volt "szerencsém", hogy már 5 hetesen kiderült a bibi. Elötte volt egy szintén korán elhalt terhességem (az nem Mola miatt), és már nagyon óvatosak voltunk, rögtön az elején. A doki azt mondta (mola-doki), hogy ezzel húzni lehet a 4. hónapig, ha nincs addig UH. Nagyon-nagyon drukkolok Nektek a babaprojecthez, biztosan sikerülni fog!!! Látod, a mi babánk milyen hamar jött, és minden tökéletes Vele. Most is rugdos, tudja, hogy Róla van szó:-)))
    Írjál majd még, hogy mi történik Veletek!!!
    Egyébként a 10 éves lányomat is Dórának hívják:-)))

    Brigi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2004. Április 16. 15:0813.
    szia Unda:o)
    Még mindig Szepesi dr-hoz jársz? (csak a jeled miatt kérdem. . . . )
    Én nála szültem a kisbabámat anno, aki már mindjárt 2 éves nagyfiú és nekem nagyon szimpatikus volt már első látásra is a doki:o)
    végig nagyon figyelmes volt, és mindig számíthattam rá.
    Jó olvasni, hoggy vki jár hozzá innen az nlc-ről, még sosem hallottam itt a nevét. :o))
    Kellemes babavárást kívánok neked!
    Szia
    Malena
    előzmény:
    unda (11)
     
  15. 2004. Április 16. 13:0412.
    Sziasztok!

    Hogy én mennyit kerestem azokat a terheseket, akiknek molájuk volt, és erre pont belebotlok egy ilyen topicba. . .
    Röviden. Nekem is részleges molám volt, csak nagyon későn derült ki, az AFP szürésen. Addig úgy tűnt, minden rendben van, csak a méhlepény egy kicsit nagyobb. Én is a Szabolcs utcában kötöttem ki, a 19 hét végén beindították a szülést, utána volt egy küret. Rendbejöttem testileg, lelkileg is nagyjából. HCG szint normális lett 3 hónap után. Nálunk is fél év után javasolták a terhességet, de én nagyon gyáva voltam. Nem mertünk belevágni. Jó érzés hallani, hogy aki mer az nyer. Nekünk lassanként letellik az egy év várakozási idő. Babaproject beindul májusban, és reméljük a legjobbakat. Így azért már kevesebbet fogok izgulni, hogy akár 2 hónap elteltével is lehet egészséges baba.

    Jó érzés sorstársat találni. . .
    előzmény:
    unda (11)
     
  16. 2004. Április 16. 12:4911.
    Látom, már régóta nem látogatott ide senki. Csak azt szeretném mondani, hogy velünk minden rendben, 28 hetes a pocaklakó, és folyamatosan lasztizik a belső szerveimmel:-)))
    Szeretném, ha valaki, aki szintén ezzel a betegséggel küszködött, erőt merítene ebből, és nem adná fel a reményt!!!
    Egyébként FIÚ, már van 3D-s fényképünk is róla:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. november 14. 20:3210.
    Sziasztok!
    Mint írtam, 6 hónapot kell(ene) várnunk, de csodával határos módon 2 hónap után terhes lettem. Egyetlen alkalommal "tévesztettünk":-))) Ez azért is érdekes, mert előtte 1 éven át próbálkoztunk. A HCG-szintem majdnem a normálisra esett vissza. Tegnap pedig UH-on kiderült, hogy 6 hetes, 5 mm-es a kicsike, és LÜKTET A SZÍVE!!! Az orvos megnyugtatott, hogy minden rendben lesz, de azért (érthető módon) egy kicsit még mindig félek. Kérlek Benneteket, szorítsatok Nekünk! Köszike!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. október 16. 21:259.
    Sziasztok!

    nekem egy ikerterhessegem volt "mola", a mai napig nem todom, h. mind a ketto-e, v. csak az egyik, es akkor hogy is volt ez. Ha erre kapnek valszt, nagyon boldog lennek. Szoval, a 11. v. 12. heten veszekedtunk egy nagyot a ferjemmel, es akkor ugy ereztem, h. "ez a gyerek elment", de akkor azt ereztem, h. hopp, de van itt meg egy. De egy het mulva mar ot sem ereztem.
    Sajnos fasirtban voltunk az elozo nogyogyasszal, es tobbe pasihoz nem akartam menni, igy sokara - mar csak addigra kerultem orvoshoz, h. annyit kerdezett, van-e kire biznom az 1eves fiamat arra az 1 hetre, mig a 3-4 (!!) kuretet elvigzik, h. mindin szovetet eltavolitsanak a mehembol. . . Szerencsere megusztam 1 kurettel, de a mai napig nem tudom, hany gyerekem lett volna, de ha esetleg erre 2 a valasz, akkor az engem elhagyo gyerek miatt halt-e meg a masik. . .
    Szerencsere a HCG-szintem meredeken zuhant, a beavatkozast koveto 1 even at semmi gond nem volt, sot, azota szuletett egy lanyom is, aki 2 es fel eves, de ez a kerdes meg mindig nem hagy nyugodni, h. hany gyerekem lett volna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_139423 (7)
     
  19. 2003. október 15. 22:278.
    Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!!!
    A kérdésekre válaszolva: a Szabolcs utcai kórházba járok, Dr. Szepesi Jánoshoz. Azt mondta, 6 hónapig ellenőrzi a hormonszintet, ha minden OK, akkor jöhet a baby. Szerencsére nincs rosszindulatú daganat, és a vizsgálat is "csak" vérvételből áll.
    Töltike!
    Mit jelent a "részleges Mola-terhesség"? És mi történt Veled, miután kiderült?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_139423
    Torolt_felhasznalo_139423
    2003. október 15. 12:407.
    A mola hydatidosa magyar neve üszökterhesség. Ez egy olyan kórkép, amikor nem normális embrió, lepény, stb. fejlődik a megtermékenyített petesejtből, hanem ez a bizonyos szövet. Ha valóban moláról van szó, akkor gondos ellenőrzés szükséges, mert ritkán rosszindulatú daganat
    felé is elfajulhat. A követés ultrahang vizsgálattal, és a béta hCG hormon szintjének mérésével történik. Ha a hCG szint csökken, akkor jó irányba alakulnak a dolgok!

    Dr. Ács Nándor
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. október 15. 08:536.
    Az Urbancsek féle Nőgyógyászati endokrinológia című könyvben is részletesen le van írva minden. Én sok mindent innen tudok a dologról.
    előzmény:
    unda (1)
     
  22. 2003. október 15. 08:375.
    Tegnap voltam a Baross utcában a Libri könyves boltban és ott láttam erről könyvet, vagy pedig a Papp Zoltán Nőgy. könyvében egy hosszabb fejezetet. Bár sok latin szó van benne, érthető, és talán más Libriben is el tudod olvasni. A Rákóczi útiban biztosan.
    előzmény:
    unda (1)
     
  23. 2003. október 15. 08:074.
    Kedves Unda!

    Nekem egy részleges Mola terhességem volt:-(((
    előzmény:
    unda (1)
     
  24. 2003. október 15. 03:523.
    A Kiskegyed 2 héttel ezelőtti számában olvastam erről előszőr. Áll. az ismétlődő vetélések 90%-ért ez a sárgatesthormon a felelős, de ritkán jut eszükbe az orvosoknak, hogy elvégeztessék ezt a vizsgálatot. . . én pont ma említettem meg a nőgyógyászomnak-1/2 év alatt 2x elvetéltem-lehet, hogy ez a baj nálam is?
    Unda!Neked hol csináltak ilyen vizsgálatot, és hogyan kezelik???
    Előre is köszi a választ!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. október 15. 01:532.
    Es az milyen problemat jelent, ha tul sok sargatest-hormonod van?
    előzmény:
    unda (1)
     

Címlap

top