Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Párizsban élő magyarok

agnesf
Létrehozva: 2003. október 14. 12:20
Sziasztok!
Én igazából Párizsban élő barátnőmnek nyitottam ezt a topicot. Nagyon aranyos, talpraesett, vidám, ugri-bugri lány aki francia férje miatt lett párizsi lány.
Ő most a "Külföldit szeretni" topikba írogat és ott ugyan sok hasonló cipőben járóval levelezget az igazi az lenne ha kiderülne Párizsban is sok a hozzá hasonló lány/fiú.
Most pediig szólok neki, hogy ünnepélyesen megnyitottam számára ezt a topikot. Remélem írtok neki!!
  1. 2010. február 28. 01:1716151.

    Ebben igazad van, rengetegn varnak allasra es sajnos most ebben a honapban megint emelekedett a munkaanelkuliek szama.Kitarts, maskent nem megy!Egyet megprobalhatsz , bar nekem sem valt be, de ki tudja?

    Vannak ugye a munka nelkuli hivatalok, ha beiratkoznal,  talan adnak otletet, de sajna akkor itt kellene lenned, mert idonkent szemelyesen is latni akarnak, vag legalab is be kelljelentkezni havonta , amit a neten is lehet,Nem akarok rosszat mondani,de a kulfoldieknek nincs mindeg elonyuk, es a cegeknek sem a fo celjuk , hogy idegenek alkalmazzanak.Unio ide vagy oda, nem vagyunk kedvesek itt ebben az orszagban.Talan egyszer, addig is sok szerencset , es en megis azt ajanlom, hogy tovabbra is aktivan kell keresni a aratod altal is, mivel o van itt, egy CV sokat tesz!Az en fiam is rengeteg helyre adta be a jelentkezeset valamikor, es sokara jutott olyan helyre , amit akart.Ez itt teljesen normalis dolog, es epp most kezdodik a vadaszat, tavasszal, ilyenkor keresi mindenki az allasokat, tehat , nekd is most kellen jonni, nagyobb az esely!Jo megjelenes es egy kitunoCV,  az kell es sok szerencse is persze.

    előzmény:
    halas (16150)
    2010-02-27  12:08
  2. 2010. február 27. 12:0816150.
    Hat sajnos, azt kell mondanom, hogy anyi az allas ajanlat a neten, ez mind illuzio. Kint voltam ket hetet, minden nap reggeltol estig jartam cegekhez, allaskozvetito irodakhoz, stb, sajnos, nagyon kevesen alltak szoba velem es szinte lehetetelen gyakorlatot vagy akar munkat kapni. Ezt csinalom lassan harom honapja tobb szaz munkara jelentkeztem es ediig mindegyiket vissza utasitottak, teher az , hogy rengeteg allas lehet, de eddig en meg nem jartam szerencsevel, sajnos   
    előzmény:
    safrika (16146)
    2010-01-29  22:42
  3. 2010. február 21. 22:0416149.

    A RER behoz a reptérről. Párizsban pedig bárhova el lehet jutni metróval...

    RER-el menjetek a Les Halles-ig...itt át tudtok szállni az 1-es metróra (Csak a plafonon lévő táblákat kell követni...)(Grande Arche irányba haladó metróval menjetek) Charles de Gaulle Étoile megállónál átszálltok a 6-os metróra ( Nation irányba mentek) és leszálltok Bir-Hakeim (Tour Eiffel) megállóban.

    Érezzétek jól magatokat!

    előzmény:
    panpat (16147)
    2010-02-06  09:08
  4. 2010. február 6. 13:4516148.
    Szerintem legegyszerűbb az RER B-vel elmenni Saint Michel Notre Dame megállóhoz, onnan pedig a Champs de Mars Tour Eiffel megállóhoz az RER C-vel. Ez elég gyors megoldás. De egyébként a szállodák honlapján rajta szokott lenni, hogy melyik metro megálló van a legközelebb, érdemes utánanézni.
    előzmény:
    panpat (16147)
    2010-02-06  09:08
  5. 2010. február 6. 09:0816147.

    Sziasztok!

     

     Segitséget ,tanácsot szeretnék kérni. Most tavasszal utazom elöször Párizsba ,az Eiffel torony közelében néztem ki egy szállodát.Azt szeretném kérdezni hogy a Párizs, Charles De Gaulle Intl reptérről milyen tömegközlekedéssel jutunk el az eiffel toronyhoz?

    Elöre is köszönöm.

    előzmény:
    100Amari (16140)
    2009-11-24  10:22
  6. 2010. január 29. 22:4216146.
    A parizsi baratod, hogy nem tud segiteni?Kulonben a neten annyi allashirdetes van es gyakorlat is, ahol angolul is kell foleg beszelni, de jo ha francia is megy .Azt hittem a fiatalok, konyebben boldogulnak a vilaghalozattal.Sajna ebben nem tudok segiteni, mas dologban talan.Szoktam is, ha van modomban, de a kulkereskedelem nem az en koromben van, .Sok szerencset es minden jot
    előzmény:
    halas (16145)
    2010-01-27  09:01
  7. 2010. január 27. 09:0116145.

    sziasztok, 

    azert zavarnalak titeket mert sesitsegre lenne szuksegem, eloszor is a baratom parizsi es mivel en meg mesterizem es ezt muszaly befejezem azzal fordulnak hozzatok, hogy ha valaki tud egy szakmai gaykorlatrol business managment, marketing-bol legyszives irjatok.

    meg anyyit, hogy ezt angolul kellene mivel nem beszelek valami sokat franciaul. 

    elore is koszonom  

    előzmény:
    agnesf (1)
    2003-10-14  12:20
  8. 2010. január 24. 22:1016144.
    Megtalatam, hova irtal, amit privat kuldtel, gondoltam, hogy ide irtal.Meg hozzatennem, hogy talan a Misszioban talananak neked olyan csaladot, ahol alig kellene valamit csinalni.Feltetlenul irj a honlapjukra., en sem vagyok valami nagy vallasos, csak jarok oda beszelgetni, vasarnaponkent es vannak programok is, egy lehetoseg talakozni magyarokkal.Sokan szoktak segitseget kerni toluk es kapnak is, ha van ra lehetoseg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_409946 (16143)
    2010-01-24  21:39
  9. Torolt_felhasznalo_409946
    Torolt_felhasznalo_409946
    2010. január 24. 21:3916143.

    Safrika!!

    A segítségedet szeretném kérni! Valahogyan vegyük föl a kapcsolatot! E-mailben beszámolnék a részletekről.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. december 20. 19:3116142.

    Sziasztok!

     

    Elnézést, hogy csak ide szemtelenkedem , de egy kis segítségre lenne szükségem. A párommal májusban megyünk párizsba, 4 éjszakára lenne szükségünk szállásra. Tudnátok ajánlani valamit? Nincsenek nagy igényeink. Akár szoba akár apartman is szoba jöhet, annyi a fő, hogy tiszta legyen és , hogy metró közelben és jó áron.

    Köszönöm ha tudtok segíteni.

    Kellemes ünnepeket  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. november 29. 21:4016141.

    Udvozletem Parizsban!

    En ugyan nem gondolnam, hogy a ti generaciotokhoz tartozom, igy nem ajanlom a talakozast, viszont nagyon szeretek kapcsolatokat kialakitani, ezert ajanlom, hogy talan levelezzunk!Itt igen nagy a pangas , regebben a topic zajlott, ugy latszik, eltuntek a levelezok, jo lenne, felujitani .

    Szerdan a Magyar Intezetben lesz Telapo- unnepseg a gyerekeknek, sok szerettel varunk mindenkit, gyertek, akiknek van kedvuk, foleg a kisgyerekesek.En nem az vagyok, csak vigyzok egy kisfiura.

    Remelem , hamarosan talaltok fiatal ismerosokre , egyebkent ujbol indult a magyar fiatalok klubja, ami mindenhonap masodik szombatjan gyulik a Magyar Katolikus Misszioban, ha erdekel, a cimet megadhatom, de a neten megtalaljatok.

    Minden jot es kellemes ev vegi unnepeket kivanok!Ide jottetek lakni, vagy ideiglenesen, nehany evre?

    !

     

     

    előzmény:
    100Amari (16140)
    2009-11-24  10:22
  12. 2009. november 24. 10:2216140.

    Sziasztok!

     

    A férjem és én pár hete költöztünk Párizsba. Örülnénk, ha találnánk magyar barátokat. Ha van kedvetek talizni, akkor írjatok priviben.

    Amari

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_505218
    Torolt_felhasznalo_505218
    2009. november 23. 09:3416139.

    Sziasztok!

    2009  Dec 31-től - janu. 04.-ig párizsba leszünk párommal .

    Város látogatási céllal ( nem társas utazás ) ha van valakinek joóó programja szivesen vesszük az ajánlatokat .

    Ha esetleg ki kell vinni  vagy hozzni valamit az is megoldható .

    Msn : kiskereszturi@msn.com

    Sziasztok Éva  & Attila

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. október 16. 21:5516138.

    Bocs, nem ide akartam irni, de ha mar itt vagyok, mi tortent, hogy nagy a pangas itt ezen az oldalon?!!!!Mindenki elment mashova levelezni?

    Mit szoltok, milyen jo kis hideg jott errefele is?Tegnap lattam harom fiatalt , akik ugy neztek ki, mintha az eszaki sarkra indultak, ahogy hallottam oket, magyarok voltak, jol beoltozve, otthon mar a ho is eseget, ugy gondoltak, itt is elofordulhat, mig itt lesznek.

    Jon valaki az oktoberi megemlekezesre vasarnap, es este hatkor koszoruzas is lesz, minden erdeklodot varnak, ratok is gondolok, akik itt elnek, nem cak atjaroban vannak itt!A koszoruzas a Diadalivnel van hirdetve.

    Jo hetveget mindenkinek es jobb idot!

    előzmény:
    pittypang (16137)
    2009-10-09  23:26
  15. 2009. október 9. 23:2616137.
    Koszi szepen a valaszt,en is egyre inkabb ugy gondolom ,hogy gyalog lesz a legjobb!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_951284 (16134)
    2009-10-08  19:50
  16. 2009. október 8. 21:5316136.

    Ami igaz , tul sok segitseg nem erheti az embert, de elforditott arcokkal meg nem talakoztam, csak elutasitassal, azzal boven sajnos!En nem talalom nagyon jonak a PAP.fr ajanlatait sem , en is ott kereskedek, de eddig nem jott be semmi.Mindenhez tobb ido kell.Viszont a katolikus Misszio talan adhat segitseget, annak aki nehany napra jonne, volt mar eset ra, nekem nem tudnak , mert en hivatalos lakast keresek, es az itteni magyarok , ha segitenek , akkor is feketen csak es jo borsos aron, amit koszonok, de nem kerem.A nyar kozepen volt itt nehany diak es az utolso pillanatban nem kaptak szallast, ekkor tortent a csoda , hogy egy kicsit az en kozbenjarasomra is , de onzetlenul felajanlotta valaki a lakasat, de ez csak nehany nap volt, es ingyen!!ami csunya volt, hogy meg csak koszonetet sem kaptam erte, na nem is vartam, mert fel sem fogtak, hogy az en kezem is benne volt az atya olyan jol beallitotta a dolgot, mintha o tette volna az egeszet.Nekem akkor ez rosszul esett, de azota tudom, hogy jo tet helyebe ne varjak semmit.Csak enyit mondok, hogyha csodalkozol, hogy miert nem fordulnak feled a sajat tarsaid, mert mi magyarok ilyenek vagyunk, nem vagyunk osszetarto emberek, otthon semIgen , szomoru bevallani , hogy embersegbol nem vagyunk jok, tanulni kellene masoktol, de kitol, nem tudok peldat, keves ember segitokesz.En azon kevesek koze tartozom, es buszke vagyok ra, tobbszor segitettem mar szorultsagban levo honfitarsaimnak, akik neha azt sem tudtak, hogy masnap mit esznek, vagy mibol fognak elni, munkat is talaltam, es egy idos neinek szereztem sok utana jarassal az idosek hazaban helyet, kulonben az utcan lenne most.O legalabb halas es  a mai napig segitek neki hetvegen.Vagyunk nehanyan azert, akik nem csak magukra gondolnak, latod, remelem, te is ezek koze sorolod magad!!

    Legyen szep napod es minden jot!

    En kulonben inkabb orulok, ha magyarul hallok valakit, ugy erzem, nem vagyok egyedul, meg akkor is , ha nem szolok semmit, nem szokasom az utcan ismerkedni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_951284 (16131)
    2009-10-07  22:15
  17. 2009. október 8. 21:5216135.

    Ami igaz , tul sok segitseg nem erheti az embert, de elforditott arcokkal meg nem talakoztam, csak elutasitassal, azzal boven sajnos!En nem talalom nagyon jonak a PAP.fr ajanlatait sem , en is ott kereskedek, de eddig nem jott be semmi.Mindenhez tobb ido kell.Viszont a katolikus Misszio talan adhat segitseget, annak aki nehany napra jonne, volt mar eset ra, nekem nem tudnak , mert en hivatalos lakast keresek, es az itteni magyarok , ha segitenek , akkor is feketen csak es jo borsos aron, amit koszonok, de nem kerem.A nyar kozepen volt itt nehany diak es az utolso pillanatban nem kaptak szallast, ekkor tortent a csoda , hogy egy kicsit az en kozbenjarasomra is , de onzetlenul felajanlotta valaki a lakasat, de ez csak nehany nap volt, es ingyen!!ami csunya volt, hogy meg csak koszonetet sem kaptam erte, na nem is vartam, mert fel sem fogtak, hogy az en kezem is benne volt az atya olyan jol beallitotta a dolgot, mintha o tette volna az egeszet.Nekem akkor ez rosszul esett, de azota tudom, hogy jo tet helyebe ne varjak semmit.Csak enyit mondok, hogyha csodalkozol, hogy miert nem fordulnak feled a sajat tarsaid, mert mi magyarok ilyenek vagyunk, nem vagyunk osszetarto emberek, otthon semIgen , szomoru bevallani , hogy embersegbol nem vagyunk jok, tanulni kellene masoktol, de kitol, nem tudok peldat, keves ember segitokesz.En azon kevesek koze tartozom, es buszke vagyok ra, tobbszor segitettem mar szorultsagban levo honfitarsaimnak, akik neha azt sem tudtak, hogy masnap mit esznek, vagy mibol fognak elni, munkat is talaltam, es egy idos neinek szereztem sok utana jarassal az idosek hazaban helyet, kulonben az utcan lenne most.O legalabb halas es  a mai napig segitek neki hetvegen.Vagyunk nehanyan azert, akik nem csak magukra gondolnak, latod, remelem, te is ezek koze sorolod magad!!

    Legyen szep napod es minden jot!

    En kulonben inkabb orulok, ha magyarul hallok valakit, ugy erzem, nem vagyok egyedul, meg akkor is , ha nem szolok semmit, nem szokasom az utcan ismerkedni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_951284 (16131)
    2009-10-07  22:15
  18. Torolt_felhasznalo_951284
    Torolt_felhasznalo_951284
    2009. október 8. 19:5016134.
    Amennyiben a gép nem késik az atszallasi ido teljesen realis, nem kell semmilyen jarmu, csak gyalog!!
    előzmény:
    pittypang (16133)
    2009-10-08  18:44
  19. 2009. október 8. 18:4416133.

    Sziasztok!

     

    Szeretnek egy kis segitseget kerni!!A parizsi CDG repterrel kapcsolatban kerdeznek,gondoltam ti akik ezen a topikon megfordultok /Parizsban vagy kornyeken eltek/,talan tudtok segiteni!:)

     

    Ismeri valaki jol ezt a repteret?!

     

    Roviden felvazolom a helyzetet..noverem es fiai BP-Parizs-LOs Angeles jon,a CDG -n szallnak at es 1,20 percuk van.Sajnos mar a jegy megvetele utan olvasgattam utana,es nagyon sok negativ velemenyt talatam,ahol arrol irnak milyen komplikalt,lassu a repter....most attol felek hogy nem erik el a csatlakozast.Aznap meg mar nem jon LA-be gep.:(

     

    Tapasztalatlan utazok,minimalis nyelvtudas..szoval kicsit aggodom..

     

    A 2 terminal  D -bol az E-be kell atjutniuk,olvastam hogy lehet valami sikloval is menni,meg gyalog.

     

    Meg tudnatok nekem mondani,akinek van tapasztalata,hogy hogyan lehet gyorsabban atjutni,eleg lesz-e az ido!?

     

    Elore is koszonok minden hasznos infot!!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_951284 (16131)
    2009-10-07  22:15
  20. 2009. október 8. 12:5816132.

    Koszi a linket! Vannak arak!

     

    Az meg nagyon szomoru, hogy a kint elo magyarok nem tartaznak ossze.:-(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_951284 (16130)
    2009-10-07  21:52
  21. Torolt_felhasznalo_951284
    Torolt_felhasznalo_951284
    2009. október 7. 22:1516131.
    Tul sok segitségre ne szamits. Szamos tapasztalatunk azt mutatja, hogy akikkel Parizsban osszefutottunk magyarokkal még a fejuket is elforditottak, amikor magyar beszédet hallottak. Ki ért ezt???
    előzmény:
    safrika (16125)
    2009-10-02  22:39
  22. Torolt_felhasznalo_951284
    Torolt_felhasznalo_951284
    2009. október 7. 21:5216130.
    előzmény:
    angel29 (16113)
    2009-08-30  09:44
  23. Torolt_felhasznalo_951284
    Torolt_felhasznalo_951284
    2009. október 7. 21:4716129.
    Azért nem szabad otthon maradni, mert valaki fél a kozlekedéstol. A metro pofon egyszeru, minden allamason adnak térképet. Persze az a kérdés, hogy a szallas megoldott -e, mert az valoban nagyon draga.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_874733 (16128)
    2009-10-07  16:28
  24. Torolt_felhasznalo_874733
    Torolt_felhasznalo_874733
    2009. október 7. 16:2816128.

    Sziasztok!

     

    Bocsanat, hogy csak igy betorok a topicotokba. Azert irok, mert noverem es a baratja jovo heten megy (menne?) ki Parizsba, de nem tudjak, hogy mit csinaljanak, mert a srac, aki kalauzolta volna oket vegig Parizson, illetve a szallast intezte volna nekik, stb, stb, lebetegedett. Ok meg most nem igazan tudjak, hogy mitevok legyenek, mert nem beszelnek idegen nyelvet, nem ismerik a metro kozlekedest. Szoval a nagy idegenbe igy nem mernek belevagni.

    Esetleg tudtok valakit, aki tudna nekik segiteni ezugyben? 

    Koszonom, ha irtok!

    előzmény:
    agnesf (1)
    2003-10-14  12:20
  25. 2009. október 3. 22:3716127.

    Valoban egy jol zart kor van itt ez igaz, en is ezt mondom mar reg, de ezzel akarjak talan megakadalyozni a bearamlast kulfoldrol.Nem elsosorban az Uniobol, de azt is erthetjuk ezen, hanem mas orszagokbol.Talan igen, mas heleyen kellene probalkozni, aki meg fital es teli elkepzelesekkel ,persze nyelvtudastol fuggoen.Mondjuk, ha a francia az erossegtek, lehet Belgiumot is megcelozni, ott nem tudom , mennyire mas a helyzet, nezzetek utana, lehet, hogy konyebb lakashoz jutni.Csak nem kell elvesziteni a hitedet magadban, az elso kudarcok utan sem, ha lennenek.Ezt szoktam mondani tobb mindenkinek, es magamnak is , mert ram fer nagyon.Ma is talaltam ketto hirdetest,interneten kuldik, hetfon utana nezek, de tudom, hogy nem nagy sikerem lesz, megint elutasitas lesz belole, de megis nekivagok, hatha, ki tudja.Ha nem probalom, nem tudom, mi lehet az eredmeny, egyszer talan bejon valami.Mondjuk nekem mar van munkam, azt is nagyon nehezen talatam, mivel nem is vagyok olyan fiatal, de otthon meg takaritani sem vettek fel, pedig tanitoi diplomam van.Most ez van szerte a vilagban, nem kell csodalkozni, ti is probaljatok ki magatokat, hogy esetleg mire vagytok kepesek az orszaghataron tul is!

    Sok sikert megegyszer!Kulonben, ha megis ugy dontenetek, hogy ide jottok, es barmiben lenne kerdesed, irj, ha tudok , szivesen valaszolok!

    Minden jot kivanok, jo hetveget es jo idot, itt ugy nez ki , huvos lesz.

    előzmény:
    angel29 (16126)
    2009-10-03  08:42

Címlap

top