Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Párizsban élő magyarok

agnesf
Létrehozva: 2003. október 14. 12:20
Sziasztok!
Én igazából Párizsban élő barátnőmnek nyitottam ezt a topicot. Nagyon aranyos, talpraesett, vidám, ugri-bugri lány aki francia férje miatt lett párizsi lány.
Ő most a "Külföldit szeretni" topikba írogat és ott ugyan sok hasonló cipőben járóval levelezget az igazi az lenne ha kiderülne Párizsban is sok a hozzá hasonló lány/fiú.
Most pediig szólok neki, hogy ünnepélyesen megnyitottam számára ezt a topikot. Remélem írtok neki!!
  1. akm
    akm
    2003. október 14. 17:0926.
    27 eves vagyok, es te?

    most en is megyek, de majd csak holnap leszek ujra!!
    sziaaaaa!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_361556 (24)
     
  2. 2003. október 14. 17:0425.
    most megyek off, de majd este leszek.

    szia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_361556 (24)
     
  3. 2003. október 14. 17:0324.
    hotelmanagementet tanultam nemetorszagban. es most szallodaban dolgozom, de nem azt amit szeretnek, mert az meg nem jott be (recepcio lenne vagy marketing&sales. . . . . . . . . management lenne az igazi :)) )

    te hany eves vagy?
    előzmény:
    akm (23)
     
  4. akm
    akm
    2003. október 14. 16:4623.
    akkor te nagy vilagjaro vagy! es mit csinalsz?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_361556 (22)
     
  5. 2003. október 14. 16:3622.
    nemetorszagban eltem 14 evet, elotte magyarorszagon es most angliaban vagyok junius vege ota, cornwallban.

    nem szereted oeket?! na jo, akkor is maradok :)
    előzmény:
    akm (20)
     
  6. akm
    akm
    2003. október 14. 16:3421.
    ja, nem, a jeledbol itelve kulfoldon elsz. . . .
    előzmény:
    akm (20)
     
  7. akm
    akm
    2003. október 14. 16:3320.
    es most mo-on vagy? hol elsz, hol dolgozol? valamelyik szallodaban?

    sajnos, en egyikojuket sem szeretem nagyon, de remelem, azert itt maradsz. . . . .
    :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_361556 (19)
     
  8. 2003. október 14. 16:2419.
    szia :)

    a responsable de la restauration-nak voltam a secretaire-je. ami azt jelentette, hogy az irodaban ultem egesz nap es nem lattam a vendegeket :( a recepcioban szerettem volna lenni, de nem sikeruelt, mert ott volt mas gyakornok.

    viszont megismertem ket magyar lanyt, ok is ott voltak gyakornokok :))

    most csak igy eszembe jutott, ismered patrick bruel-t? 8 eve imadom :))) anyukam meg julien clerc-et szereti :))
    előzmény:
    akm (18)
     
  9. akm
    akm
    2003. október 14. 16:1518.
    szia traubi!!!

    (hmm, de szivesen innek egy kis traubit!!) :o)

    es mit csinaltal a szallodaban? milyen volt a gyakorlatod?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_361556 (17)
     
  10. 2003. október 14. 15:5817.
    sziasztok,

    en 5 honapot eltem parizs mellett la chapelle en serval-ban. szakmai gyakorlaton voltam a chateau hotel mont royal-ban es ott eltem is a szallodaban. parizs csak a hetvegen sikerult mindig, de nagyon jo volt :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. akm
    akm
    2003. október 14. 15:5716.
    jo, menjel csak gyerekezni!! :o))

    en is megyek most, mert dolgoznom is kellene neha!!

    de meg azert valaszolok a kerdeseidre:

    sebastien-nel budapesten ismerkedtunk meg, de azt majd kesobb meselem el, hogy hogyan, ha majd itt leszel!! :o)

    es:
    parizsban, a 12. keruletben lakunk, a bel-air metromegallo kornyeken, nagyon szep kornyek, en nagyon szeretem, mert olyan csaladias, a kis utcaival nehol budapestre emlekeztet, es ritka ilyen "majdnem zoldovezetet" talalni parizsban!!

    sziaaaaaaaaaaa!!!
    nagyon orulok neked!!
    előzmény:
    andri (15)
     
  12. 2003. október 14. 15:3915.
    7 eve elek Franciaorszagban, 6 eve volt az eskuvonk.
    Francia-angol szakoskent vegeztem, de angolt csak rovid ideig tanitottam, a franciat sokkal jobban szerettem.

    Sebastien-nel itt ismerkedtetek meg ?
    Hol laktok ?

    Na, es itt a vege, fuss el vele (egy idore), mert Tomikam felebredt. Uzsonna, rohanas a batyokaert, aztan jon a heti bevasarlas. . . jaj, pedig olyan szep az ido !!!
    Kozben benezek azert majd !
    előzmény:
    akm (14)
     
  13. akm
    akm
    2003. október 14. 15:2814.
    hu, montpellier-t nagyon szeretem, nagyon klassz varos, de azert parizs az igazi!!!! :o)

    miota elsz fro-ban?

    milyen tanar voltal?

    en is tanar lennek eredetileg, francia-magyar szakos, de most a turizmusban dolgozom egy utazasi irodaban.
    3 eve vagyok parizsban, elotte 1 evig bordeaux-ban voltam egy erasmus osztondijjal.
    tavaly juniusban hazasodtunk ossze az en sébastien-emmel, babank meg nincs, de ami kesik nem mulik, mar lassan nekikeszulunk!! :o))

    esatobbi, esatobbi, még rolad is rengeteg mindent akarok tudni!!!!
    :o)

    előzmény:
    andri (13)
     
  14. 2003. október 14. 15:1413.
    Szia ujbol ! Vagyok am, csak kozben tettem-vettem.
    Le Plessis-Robinson-ban lakunk egy eve, elotte Montpellier-ben eltunk. A parom munkaja miatt koltoztunk ide, de nagyon nem banom, nagyon szeretek itt elni, csudaszep a kornyek, igazi paradicsom a kisgyerekes mamaknak.
    Regen (otthon) tanar voltam, most itthon vagyok a gyerkokkel mar jopar eve. Kozben elvegeztem par evet az egyetemen, hogy legyen egy-ket itteni diplomam is. Aztan mire munkat kereshettem volna, mert ovodas lett az elso kisfiunk, jott a kisteso, de nem banom am, nagyon szeretek "csak" mama lenni, egyaltalan nem erzem magam sem bezarva, sem eppen "butulofelben", mint ahogy sokan panaszkodni szoktak. Az igaz, hogy jokor jott a koltozes, Montpellier-ben kezdett kicsit tul rutinossa valni az elet. Hat itt nem fog egyelore, annyi a latnivalo, tennivalo.
    A gyerekek (ket kisfiu) a nyaron multak 5 es 2 evesek, igazi ordogfiokak. A nagyobb nagycsoportos ovodas, a kicsit most fogom beadni "garderie"-be, hogy szokja a tarsasagot hetente egyszer vagy ketszer par orara.

    Most te jossz :-)))
    előzmény:
    akm (8)
     
  15. akm
    akm
    2003. október 14. 15:0412.
    na, itt vagyok!!!!

    japan kajat ettem egy gorog kollegammal es franciaorszagban elo magyar lanyokkal csevegek!!!

    nem rossz!!!:o))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_897978
    Torolt_felhasznalo_897978
    2003. október 14. 13:4811.
    Én is!!! Annyira aranyosak!!! :o))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. október 14. 13:1910.
    . . én meg csak mosolygok :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. október 14. 13:069.
    Szia ! Dehogy tunok, csak visszaviszem a nagyobb csemetet az oviba. Egy ora mulva leszek en is !
    előzmény:
    akm (8)
     
  19. akm
    akm
    2003. október 14. 13:028.
    szia andri!!! jaj, de orulok!!

    te is ird le, hogy hol elsz pontosan, miota, mit csinalsz, stb?

    most sajnos el kell mennem ebedelni, de nehogy eltunjetek!!!!!

    egy ora mulva itt vagyok!!!
    sziasztok!!!!
    :o))))
    előzmény:
    andri (7)
     
  20. 2003. október 14. 12:557.
    Sziasztok ! Itt vagyok en is ! Parizs kulvarosaban elek a ferjemmel (aki francia) es a ket kisfiunkkal. Nagyon szeretnek en is magyarokkal talalkozni !

    Szia Mirha ! Azt hiszem, mar osszefutottunk a regi francias topicban. Latom, babat varsz, gratula ! Mikor erkezik a pici ?

    előzmény:
    agnesf (1)
     
  21. akm
    akm
    2003. október 14. 12:556.
    holsz=hol elsz
    :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. akm
    akm
    2003. október 14. 12:555.
    szia mirha!! orulok neked nagyon es riadoztasd a baratnodet mindenkeppen!!!!

    te holsz del-fro-ban?
    miota? neked is francia a parod? ha jol latom, babat varsz. . . . ?
    meselj el mindent!!!!
    :o))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548629 (3)
     
  23. Torolt_felhasznalo_548629
    Torolt_felhasznalo_548629
    2003. október 14. 12:454.
    Sziasztok,
    én ugyan nem Parizsban lakom, hanem Dél-Franciao-ban, de van egy baratnôm, aki szintén parizsi lakos francia férje miatt, majd riadoztatom, mert lehet, hogy eléggé egyedül érzi magat. puszi
    előzmény:
    akm (2)
     
  24. Torolt_felhasznalo_548629
    Torolt_felhasznalo_548629
    2003. október 14. 12:453.
    Sziasztok,
    én ugyan nem Parizsban lakom, hanem Dél-Franciao-ban, de van egy baratnôm, aki szintén parizsi lakos francia férje miatt, majd riadoztatom, mert lehet, hogy eléggé egyedül érzi magat. puszi
    előzmény:
    akm (2)
     
  25. akm
    akm
    2003. október 14. 12:352.
    koszonom draga agnesf a szep ajanlo szavakat!!! :o)

    en is remelem, hogy elobujnak a parizsi lanyok/fiuk, illetve nem csak parizsiak, hanem barhol fro-ban elok!!!

    gyertek es meseljetek!!!
    előzmény:
    agnesf (1)
     

Címlap

top