Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vízhajtót szedek, szívelég

mértpontén
Létrehozva: 2007. december 5. 15:14
Sziasztok!

Azokkal szeretnék tapasztalatot cserélni, akik vízhajtót szednek.
Hogyan tudjátok a vízhajtással kiürülüt ásványi anyagokat pótolni a szervezetben?

Nektek milyen nehézségeket okoz a vízhajtás, pl:gyengeség, fáradékonyság...

A szívelégtelenséget, ti hogyan élitek meg?

Köszönöm ,ha megtisztelsz a bizalmaddal!
  1. 2018. május 7. 09:4999.

    Kedves Boldogasszony! Én is szedek vízhajtót, Furosemidet, de főleg megelőzés céljából (legalábbis ezt mondták). Elsősorban a tüdővizenyő kivédése a cél, másodlagosan a szívelégtelenség megelőzése. Minden alkalommal, amikor (bármilyen) orvoshoz kerülök, elpanaszolom, hogy görcsölnek az izmaim vízhajtáskor, nem próbálhatnánk ki valami másik fajtát? Az összreakció annyi, hogy szedjek Magnéziumot. Milyet? Mennyit? Erről senki semmit nem mond. Ezenkívül márcépp elég gyógyszert meg étrendkiegészítőt szedek, lassan a nyugdíjamat a patikának fogom postáztatni. Tanácstalan cagyok, és én is fórumot keresek, hogy erről tudjunk beszélni. Esetleg keress rá a Facebookon a COPD típusú találkozások elnevezésű csoportra, ott is találhatsz információt ezzel kapcsolatban.

    előzmény:
    boldogasszony (91)
    2008-12-03  15:59
  2. 2018. május 7. 09:4998.

    Kedves Boldogasszony! Én is szedek vízhajtót, Furosemidet, de főleg megelőzés céljából (legalábbis ezt mondták). Elsősorban a tüdővizenyő kivédése a cél, másodlagosan a szívelégtelenség megelőzése. Minden alkalommal, amikor (bármilyen) orvoshoz kerülök, elpanaszolom, hogy görcsölnek az izmaim vízhajtáskor, nem próbálhatnánk ki valami másik fajtát? Az összreakció annyi, hogy szedjek Magnéziumot. Milyet? Mennyit? Erről senki semmit nem mond. Ezenkívül márcépp elég gyógyszert meg étrendkiegészítőt szedek, lassan a nyugdíjamat a patikának fogom postáztatni. Tanácstalan cagyok, és én is fórumot keresek, hogy erről tudjunk beszélni. Esetleg keress rá a Facebookon a COPD típusú találkozások elnevezésű csoportra, ott is találhatsz információt ezzel kapcsolatban.

    előzmény:
    boldogasszony (91)
    2008-12-03  15:59
  3. 2018. február 3. 10:2597.

    Javítva: ,,az életében" (nem vagyok bunkó, csak elgépeltem) 

  4. 2018. február 3. 10:2396.

    Ha még esetleg nézi valaki ezt a fórumot, annak szeretnék tanácsot adni. Anyukámnak is ez a betegsége (enyhébb fokozatú), szinten tartott magas vérnyomás mellett. Az orvos azt mondta, hogy ha szedi a vízhajtót, az évtizedekkel meghosszabbítja az életét, tehát 100 éves koráig is élhet. Nem vagyok orvos, de tapasztalatom van ebben a témában. A barátnőmék házában lakik egy idős néni, akinél 85 éves korában diagnosztizálták az enyhébb fokozatú szívelégtelenséget. Vízhajtót szed, könnyebb mozgás, sport mindig jelen volt a életében (séta, lassú úszás), amit az orvos tanácsára is folytatott. Most 107 éves, és ízületi problémáin kívül jól van. Tehát ezért ne dőljetek be a privátban ijesztgető elmebetegnek, akinél kizárnám, hogy orvos, de valószínűsíthetem, hogy pszichopata.

  5. Torolt_felhasznalo_428101
    Torolt_felhasznalo_428101
    2008. december 4. 17:0295.
    Írtam privit.
    előzmény:
    boldogasszony (93)
    2008-12-03  19:23
  6. Torolt_felhasznalo_428101
    Torolt_felhasznalo_428101
    2008. december 4. 17:0194.

    Szia!

    Tényleg sok kérdésed van. Orvostól nem kérdeztél? Mióta szeded a vízhajtót?

     

    előzmény:
    boldogasszony (93)
    2008-12-03  19:23
  7. 2008. december 3. 19:2393.

    Szia, ezernyi kérdésem lenne. Igaz itt már olvastam, hogy jobb, ha reggel vesszük be a vízhajtót,épp a te hozzászólásodban. De mindíg azt mondják gyógyszert nem veszünk be üres gyomorra. Amikor beveszed kb mennyi idő kell amíg kifejti hatását? Nálad mennyi a kiürült vizelet? Szoktad mérni? Honnan tudjam, hogy ez még a fegyülemlett víz? Vagy csak a vizet hajtja ki? Nem kell félni a kiszáradástól? Te is leszoktál gyengülni amikor vízhajtót veszel be?

    Talán egyelőre ennyit kérdeznék, ha nem bánod.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_428101 (92)
    2008-12-03  17:51
  8. Torolt_felhasznalo_428101
    Torolt_felhasznalo_428101
    2008. december 3. 17:5192.

    Szervusz!

    Szívesen segítek, ha szeretnéd. Megoszthatom veled a tapasztalataimat. írj, hogy mit szeretnél tudni, akár privátban, akár itt a topicban. De ha vissza fele olvasol akkor már ott is találsz a hsz.között  dolgokat amiket hasznosíthatsz.

    előzmény:
    boldogasszony (91)
    2008-12-03  15:59
  9. 2008. december 3. 15:5991.

    Sziasztok!

    Kerestem egy fórumot ahol tudnék én is tapasztalatot cserélni a vízhajtásról, annak következményeiről. Sajnálattal veszem, hogy ez a fórum nem működik, pedig biztosan tudnánk egymásnak segíteni tanácsokkal. Még reménykedem , hogy valaki talán erre téved az érdekeltek közül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_428101 (88)
    2007-12-10  20:04
  10. 2008. szeptember 22. 12:1290.
    Kár ezért a topic-ért, hogy bezárt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533266 (1)
    2007-12-05  15:14
  11. Torolt_felhasznalo_428101
    Torolt_felhasznalo_428101
    2007. december 10. 20:1789.
    Én azt gondolom, hogy ez a topc azért indult, hogy tapasztalatokat, és segítségeket adjanak az érintettek egymásnak, azért hogy az életminőségünkön tudjunk javítani.
    És nem azért, hogy egyesek elmondják az, hogy hogyan fogunk szívbetegek megfulladni.

    Ez egy nagyon gusztustalan dolog volt így leírni, bárki is tette!
    előzmény:
    szekine (77)
    2007-12-07  18:51
  12. Torolt_felhasznalo_428101
    Torolt_felhasznalo_428101
    2007. december 10. 20:0488.
    Sziasztok!

    Szívbetegségem miatt én is szedek vízhajtót.

    Az tudom leírni amit nekem is ajánlott az orvos, hátha ez segít neked is.

    A vízhajtót mindíg reggel éhgyomorra próbáld meg bevenni, és aztán próbálj úgy feküdni, hogy a fejed alatt ne legyen párna, a lábad álá pedig tenyél valamit, esetleg egy kispárnát, hogy magasabban legyen.
    Kb 15-20 perc mulva hatni kell a tablettának.
    Ezután is próbáld úgy megoldani, hogy a vizeletek között fekve maradni.
    Nekem ez bevált.
    A káliumot ebéd közben érdemes bevenni, mert akkor szívódik fel talán a legjobban.
    Aki ilyen sok vízhajtót szed, annak magnézium pezsgőtablettát is ajánlot szedni.
    Én még a Bérestől szedek Aktivál multivitamint.
    Igaz hízok tőle, de azt hiszem nekünk már nem az a fontos, hogy mennyire vagyunk csinosak, ha nem az , hogy az életmódunk könnyebb legyen.

    Talán tudtam kicsit segíteni.

    Ha kipróbáltad, légyszíves írd meg volt-e valami változás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_805844 (83)
    2007-12-10  10:56
  13. 2007. december 10. 14:5987.
    Igazad van a so tenyleg megkoti a vizet.De mivel a kicsi vesebeteg,nala az asvanyi anyagokat es ionokat szajon at potolnunk kell. Ez azt jelenti,hogy sos dietank van + naponta szajon at 6g sot  -NaCl- is fogyasztania kell. Ezt rendesen a patikaban merik ki 1g-os adagokba.A kaliumrol is igazat irtal,a sok kalium viszont laikusan mondva szapora szivverest okoz es ezaltal "megszakadhat" a sziv, viszont a keves kalium meg tul lassu szivverest eredmenyez. Nalunk a K altalaban magas,ezert tilos a magas K tartalmu termekek fogyasztasa. A vizhajtot en is reggel 5.30-kor a tobbi gyogyszerrel adom neki,tudom,hogy vizhajto szedesenel reggel ajanlatos bevenni,es a napi folyadekmennyiseg nagy reszet is koradelutanig elfogyasztani.Szoval egy csomo mindenre oda kell figyelni,es nem is gondolnatok,hogy ilyen jelentektelennek tuno dolgok,mint az ionok mennyi problemat tudnak okozni.Lenyegeben az egesz belso haztartast felbomlaszthatjak,mi mar ateltuk,es akar eletveszelyt is okozhatnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852408 (86)
    2007-12-10  14:21
  14. Torolt_felhasznalo_852408
    Torolt_felhasznalo_852408
    2007. december 10. 14:2186.
    Nem vagyok orvos, de sokat tanulok ilyen dolgokat, egyrészt, mert érdekel, másrészt pedig talán néha segithetek másoknak vele. Elvileg a vizet a só köti meg bennünk legjobban, nem lehet megoldás az, hogy a konyhasót kiküszöbölitek a lehető legnagyobb mértékben? Vannak ma olyan sók, amelyek szinte csak Káliumból és Magnéziumból állnak, s tényleg finomak. Nem akarok itt nevet irni, de elég bemenni egy drogériába, s kérni ilyet. Igaz, nem olcsó, de talán megéri ilyen esetben. A Kálium még azért is jó, mert hajtja a vizet kifelé, s segit a sziv munkájában a Magnéziummal együtt. De!! Orvosi megbeszélés nélkül nem szabad káliumot szedni, mert nagy adagban akár meg is állhat a sziv tőle. Meg kell találni az arany középutat.

    Tehát a Natrium megvonása talán megoldás részben. A másik oldal, hogy tudtommal jobb a vizhajtót éhgyomorra bevenni, akkor sokkal jobban hat. Ezt hallottam, s volt, hogy én is szedtem be. Evés után alig-alig éreztem meg, igaz, csak felet próbáltam. /20mg/ De éhgyomorra rögtön hatott. Nekem nincs megdagadva semmim, csak súlygondjaim voltak, s vérnyomásproblémák. Erre kaptam vizhajtót is többek között. Továbbá érdemes minden másnap szedni, hogy a szervezet ne tudjon nagyon hozzászokni.

    Mindezeket kérlek, beszéljétek meg előbb a kezelőorvossal, nem akarok kárt okozni a beirásommal semmiképpen.
    előzmény:
    almart (85)
    2007-12-10  13:59
  15. 2007. december 10. 13:5985.
    Arra szeretnek reagalni,amit priviben kaptatok uzenetet. Nem tudom,de lehet benne vmi,megha tul drasztikusan hangzik is es az iroja finomabban is megfogalmazhatta volna,DE: teny,hogy a nagynenem egy honapja halt meg,rakbeteg volt,es azert halt meg,mert a szervezeteben a viz felhalmozodott es ahogy az orvos fogalmazott,megfojtotta ot. Mar hetekkel elotte nagyon fojtogatta ot a kohoges,aztan par nappal elotte a csaladja azt vette eszre,hogy felpuffadt a hasa korul meg az ujjai beduzzadtak,korhazba kerult,de nem tudtak rola a felhalomozodott folyadekot elhajtani es elment.Nem akarok senkit elkeseriteni,de ezt SAJNOS mi megeltuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2007. december 10. 13:5484.
    Szia! Az intravenasan adott dolgoknak akar a Furosemidnek is az az elonye,hogy az inf.-ba az orvos meg plusszban tud adagolni mas szert is,ami a te esetedben a vizhajtast elosegiti.Mi is kaptunk inf.-ban nagy adagban,mar irtam,de olyan allergias reakciot kapott,hogy olyan volt mint akit leforraztak,vakarodzott,fajt az egesz teste.A gyogyszer nalunk sem igazan segit,talan a minimumot,most megprobaltam az adagolast lecsokkenteni napi 1x-ire ,reggel 40 mg.Hiaba szedte nagyobb adagban,nem hasznalt. Pontosan irom a veseelegtelenseg miatt mar evek ota,mennyi ml-t iszik es merem mennyit pisil ki,azert tudom,hogy hiaba szedte megemelt adagban nem volt jobb a helyzet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_805844 (83)
    2007-12-10  10:56
  17. Torolt_felhasznalo_805844
    Torolt_felhasznalo_805844
    2007. december 10. 10:5683.
    Szép napot ennek a topicnak a tagjainak!

    Én még nem járta itt, de remélem, tudtok tanácsot adni.
    Vizhajtót szedek én is, nem olyan régóta, kb. 1 éve.
    Nagyon dagad a lábanm, napokig ki sem tudok menni a lakásból mert
    nem tudok cipőt, sőt papucsot sem felvenni. Furosemidet kapok 1x2 sze-
    met. Szedem folyamatosan, csak akkor nem, ha nagyon muszály vala-
    hova mennem akkor nem, mert ne tudom megoldani a mellékhelyiség
    problémát. Mert ugye vizhajtó mellett nagyon sokat kell WC-re járni.
    Viszont: ha egy napig nem szedem, reggelre olyan a lábam, hogy majd szétreped a lábfejemen a bőr olyan érzés és kifényesedik a bőröm.
    Ilyenkor nagyon fulladok is.

    Tudtok tanácsolni valamit? A kórházban vénásan kaptam a vizhajtót, akkor 5 nap alatt ment le annyira, hogy a cipő leesett a lábamról amikor haza-
    mentem. Itthon meg: két hét is kell ahhoz, hogy lemenjen a viz és olyan
    legyen a lábam és az ujjaim is mint régen. Sokszor a kezem is annyira
    megdagad, hogy a gyürük szinte bevágják az ujjam.

    Valami tanács kéne, iszom még a vizhajtó Naturland teát is a tabletta
    mellé, de azt csak saját magam találtam ki, hogy hátha hamarabb
    lemegy a viz, de nem nagyon veszek észre jelentős változást.

    Kérem, ha tudtok, adjatok tanácsot.

    Cukros is vagyok, a szivesm sem a legjobb, de ez a vizesedés a legrosszabb. Lakáshoz köt és ilyenkor nagyon gyengének érzem ma-
    gam.

    Köszi előre is a jótanácsokat

    Csubaka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533266 (60)
    2007-12-06  10:04
  18. Torolt_felhasznalo_821567
    Torolt_felhasznalo_821567
    2007. december 10. 09:2682.

    mocsok, nincs erre szebb szó 

     

     

     

    előzmény:
    szekine (76)
    2007-12-07  18:49
  19. Torolt_felhasznalo_533791
    Torolt_felhasznalo_533791
    2007. december 9. 19:1381.

    A szivbillentyüm rosszul müködik. Első vizsgálat alkalmával ugy volt, hogy mütét javasolt. Ekkor kezdtem el felmelt adagban inni a NONI-t. Jó 3 hét mulva bekerültem a kardológiára ahol ismételten ultrahangos és nyelőcsőn keresztül /nem tudom pontosanmi ennek a vizsgálatnak a neve/ csináltak ujabb vizsgálatot. És hála Isten nem kell mütétre mennem. Most voltam kontrolon és azt mondta a doki, hogy jobban pumpál a szivem, mint mikor kijöttem a kórházból. A noni sejtszinten hat, sokféle betegségre jó, 100 %-os gyümölcslé, nem lehet tuladagolni, vegyszermente. Egy adag 30 ml., reggel és este, de lehet délben is. Nagyon jó izü, lehet higitani is. Hogy nálam ez segitett, vagy valami más nem tudom. A lényeg az, hogy eddig még a nátha is elkerült, pedig az unokáimtól el szoktam kapni.A noni 160 alkotórészt tartalmaz, antioxidánsokat, vitanminokat, flavonoidokat, ásványi anyagokat, legfontosabb a xeroxin.

    A vizhajtót szeptember végétől szedem naponta.Véralvadásgátlót is szedek már 15 éve, mert volt egy ujraélesztésem. És ezt életem végéig szednem kell.

    Üdv. mindenkinek

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533266 (60)
    2007-12-06  10:04
  20. 2007. december 7. 19:3380.
    Csak csodálni tudlak ismeretlenül is amiért ilyen nagyszerű anya vagy!

    Kitartást, és jobb egészséget kívánok!
    előzmény:
    almart (70)
    2007-12-06  16:08
  21. 2007. december 7. 19:1579.
    Szerintem is , ha nem tud nyilvánosan hozzászolni a témához, akkor minek ír privátba ilyeneket! Hogy lehet egy beteg embernek aki segítségre számít ilyeneket írni!

    Szerintem azért se hagyjuk veszni a topicot, és gyertek megosztani a tapasztalatokat!
    előzmény:
    szekine (78)
    2007-12-07  18:56
  22. 2007. december 7. 18:5678.

    Nekem sok helyen a neten 4 éves túlélési esélyeket írtak. 12 éve vagyok túl az első agyműtétemen. 

    Úgyhogy teszek az ilyen statisztikákra, szakvéleményekre.  

    Meg amúgy menjen a ..... ba minden ilyen károgó, jós "orvos"....  

    Akkor is bebizonyítjuk, hogy nincs igazuk. 

    előzmény:
    szekine (77)
    2007-12-07  18:51
  23. 2007. december 7. 18:5177.

    No, ha már Te leírtad, akkor nem titkolom... nekem is ezt írta.

    Bárki is mondott ilyet neki, gusztustalan dolog volt 

    előzmény:
    tűzrőlpattant (75)
    2007-12-07  18:44

Címlap

top