Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vízhajtót szedek, szívelég

mértpontén
Létrehozva: 2007. december 5. 15:14
Sziasztok!

Azokkal szeretnék tapasztalatot cserélni, akik vízhajtót szednek.
Hogyan tudjátok a vízhajtással kiürülüt ásványi anyagokat pótolni a szervezetben?

Nektek milyen nehézségeket okoz a vízhajtás, pl:gyengeség, fáradékonyság...

A szívelégtelenséget, ti hogyan élitek meg?

Köszönöm ,ha megtisztelsz a bizalmaddal!
  1. 2007. december 7. 18:4976.

    Volt rá magyarázata, amit meg tudtam érteni. Igazán nem szeretném kommentálni, mert ő élt ezzel a jogával. 

    Nekem is fontos ez a topic, tapasztalatszerzés miatt is és érdekel az érintettek története és úgy általában is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_821567 (73)
    2007-12-07  18:09
  2. 2007. december 7. 18:4475.
    Úgy tudom, valaki leírta neki priviben , hogy egy idő után a vízhajtó sem fog használni, és a szöveteiben a víz felhalmozódik, és hogy hogyan fog majd így megfulladni

    És ráadásul ezt egy orvosnak vallott személy tette!

    Képzelhetitek hogyan érezte szegény magát!

    De azért szerintem lehet itt tapasztalatokat cserélni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_821567 (73)
    2007-12-07  18:09
  3. Torolt_felhasznalo_821567
    Torolt_felhasznalo_821567
    2007. december 7. 18:1074.
    Erőt és kitatást kívánok. Nagyszerű anya vagy.
    előzmény:
    almart (70)
    2007-12-06  16:08
  4. Torolt_felhasznalo_821567
    Torolt_felhasznalo_821567
    2007. december 7. 18:0973.
    Miért tett ilyet?Nekem sokat számít ez a topik, mindig benézek.
    előzmény:
    szekine (72)
    2007-12-07  17:57
  5. 2007. december 7. 17:5772.

     Most néztem, hogy törölted magadat és a privát üzik is törlődtek. Remélem megvan a mailcímem, mert sajnos én nem írtam le a Tiédet, mielőtt törlődtél. 

    Kérlek, ha olvasol, keressél meg légyszíves e-mailben. Az msn-re nem tudok bejelentkezni, valami gond van vele.

    Bocs, de azért nem írtam privátban, mert úgysem kaptad volna meg  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533266 (67)
    2007-12-06  12:03
  6. Torolt_felhasznalo_535166
    Torolt_felhasznalo_535166
    2007. december 6. 19:1271.
    Igazad van, megvar minden hazimunka.Annyit vegezz el,amennyit kifulladas nelkul tudsz...A tobbi megvar.Biztos besegit a csalad is,mert csak igy lehet megoldani.Emlekszem,amikor festettuk a lakast, Anyukamat elvittuk nyaralni es a keszre jott haza mindig.Meg a felfordulas is izgatta, nem tett jot neki.Igaz, a dragam mindent kritizalt mikor hazajott, de o mar csak ilyen volt.Viszont ha jobban erezte magat, fel akarta forgatni a vilagotEs az,hogy 74 evig elt,a kimelt eletmodon kivul annak is betudhato,hogy nagyon eletvidam volt,nagyon rosszul kellett legyen,hogy ne legyen mosoly az arcan...Igaz, korulotte forgott a vilag,o volt a csalad baby-je.Most mar onnan, "fentrol" kritizal
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533791 (59)
    2007-12-06  09:55
  7. 2007. december 6. 16:0870.
    Nem jarunk kozossegbe,sajnos nalunk nincsenek olyan fejleszto-kozpontok,mint Mo.-n.Korabban evente 3x-4x rehabilitacios kezelesekre jartunk,altalaban 2 hetre,ott intenziv torna volt,hogy az izmok ne sorvadjanak el. Vojta tornat tornaztunk,de mikor mar nagyobb lett,nem tudtam ot lefogni,mert mar olyan ereje volt,hogy folyton kitekerte magat. Nalunk 6 eves korig a hosszitott gyes,beteg gyerek eseteben addig kapom a penzt is, 6 eves koratol pedig gondozason vagyok vele,ami rendesen beszamitodik a nyugdijhoz a ledolgozott evekhez. Neha mar nagyon elegem van az itthonletbol,ugy erzem becsavarodok attol,hogy minden napom szinte ugyanugy telik,nem tudok elszabadulni meg egy fel napra sem.Nagyon anyas,es nem vigyazni vigyazhat ra barki,de enni-inni csak tolem hajlando. Hiaba mondogattam anyunak is pl.,hogy szoktatni kene ot,mert ne legyen ugy,de velem is barmi tortenhet es akkor o ehen hal? De anyu probalta 1x-2x nem evett tole,igy nem kiserletezett tovabb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. december 6. 15:5969.
    Sziasztok! Megprobalok valaszolni a sok kerdesre.Szoval mi Szlovakiaban elunk es az angol billentyuzetet hasznalom,ezert nincsenek ekezeteim,de gondolom ki tudjatok bogozni mit is akarok irni. A dializissel kapcsolatban roviden,hogy laikusak is megertsek: ketfajta dializis letezik,a korhazakban hetente altalaban 3 alkalommal vegzik a hemodializist,aminel eren keresztul tisztitjak a vert.Nakunk peritonealis dializisunk van,ez a hasi dializis,ennel mutettel katetert operalnak be a hasfalba,es a hashartya gazdag erhalozatan keresztul szurodnek ki a mereganyagok a verbol. Ezt ugy kell erteni,hogy a gep automatikusan 35 percenkent a kateteren keresztul feltolti,majd leengedni a hasuregbol a dializalo folyadekot.Azalatt a 35 perc alatt,mig a pocijaban van,a folyadek erintkezik a hashartya gazdag erhalozataval es ezaltal mintha magnes volna kivonja az ereken at a verbol a mereganyagokat. Mindez a feltoltes ill. leengedes ciklikusan 11x ismetlodik. Este 7 korul szoktam rakapcsolni a gepre es hajnali 5 korul kapcsolom le rola. Utana gyakorlatilag egesz nap azt csinalunk amit akarunk,nem vagyunk gephez kotve. A betegsegeinkrol annyit,hogy oxigenhiannyal szuletett,ebbol kifolyolag a kisagya serult,tehat a beszed,latas,egyensuly,mozgas kozpontja. Nem tud jarni,de felul,felterdel,kuszik-maszik,negykezlabra felnyomja magat,ha talpra allitom segitseggel megall,ha olyan kedve van meg lepeget is parat. Bicajozik is,a potkerekes bicajra raultetem,fogja a kormanyt,laba a pedalon,hajtani nem tudja,de papa szerkesztett a kormanyrudra egy nyelet,rafurta es azon keresztul huzzuk ot. Beszelni inkabb szotagokat mond,de megert mindent,meg kifejlesztettunk egy mutogatasbol,kulonfele hangsulyozasbol allo beszedfajtat......A tachikardia szapora szivvrest, a kardiomiopatia pedig szivizomgyengeseget,gyulladast jelent.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. december 6. 12:0968.
    Te hol élsz Almart? M.országon, Csak azért kérdezem ,hogy nincs ékezetd a betűkön. Nagy fájdalom ez egy anyának amikor beteg gyermeke van.Tud azért mozogni, közzöségben lenni? Bizotsan nem ugye?Akkor Te még gyesen vagy vele? Mert 10 éves koráig jár a gyes ugye a beteg gyerekek után? Van másik gyermeked is?
    előzmény:
    almart (63)
    2007-12-06  10:15
  10. 2007. december 6. 12:0367.
    Isten lánca

    [jegyzet]

    Nem, nem engedlek, fogom a kezed:
    Az Isten lánca vagyok én neked.

    Kötlek, magadhoz, élő kötelekkel,
    Komoly, virrasztó, nehéz szeretettel.

    A ködlő múltat, akarom, feledd,
    S állj meg hajnalló mélyeid felett.

    És nézz magadba boldog félelemmel:
    Isten szemével és az én szememmel.

    És tépd el mind a félig-fátylakat.
    Akarom: láss és megszeresd magad.

    Hogy lásd magad: ifjúnak és igaznak,
    Erősségnek és mosolygó vigasznak.

    Lásd, hogy világol a boldog titok:
    A zengő porta, mit Isten nyitott.

    Akarom: keljen új életre benned
    Alvó dala az építő igennek.

    És mosolyogj rám, édes jó leány,
    Az erős Isten élő mosolyát.
    előzmény:
    almart (65)
    2007-12-06  10:17
  11. 2007. december 6. 10:2266.
    Ne haragudj, biztosan hülyeségeket kérdezek, de nem ismerem a kislányod betegségeit. Leírod ugyan, orvosi néven, de nem tudom mit jelentenek ezek a kifejezések.

    Akkor Ő nem is jár iskolába, gondolom én?
    Mennyire tud mozogni szegény?
    Dialízis gép? én azt gondoltam ilyen csak korházakban van.

    Borzasztó amin keresztül mentek!
    előzmény:
    almart (63)
    2007-12-06  10:15
  12. 2007. december 6. 10:1765.
    Szia,neked is koszonjuk a versiket,telibe talaltal,mert imadja a verses,rimelos meseket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533266 (27)
    2007-12-05  18:09
  13. 2007. december 6. 10:1764.
    Na nem nagy zabálásról beszéltem ám én sem, csak módjával mindenből egy keveset
    Tudod a férjem szereti a magyaros ételeket, és még aktív dolgozó is, így bizony amikor megfőzöm azért nagyon nehéz megállni, hogy én ne egyek belőle.
    Bár volt olyan is amikor , csak főztem és én nem ettemazt amit neki főztem , de már sajnos nincs olyan erős akarat erőm
    előzmény:
    szekine (62)
    2007-12-06  10:06
  14. 2007. december 6. 10:1563.
    Valoszinuleg ez is veleszuletett rendellenesseg nala,mint a tobbi problemank.Harom eve mar kezeltek tachikardiara,de tavaly nyaron elhagyhatta a gyogyszert,mert jo volt az echo-vizsgalat. Aztan jott az emlitett oktoberi melypont,amikoris mar nem nemcsak tachikardiaja volt,hanem kardiomiopatiaja,szivizom-gyengesege.Erre is kaptunk Digoxint,amit azota is szed. Viszont az utobbi idoben etvagytalan,ugy kell beleeroltetnem a kajat,a dr.no szerint sok volt a Digoxin adagolas,felhalmozodott a majban es ez nagyfoku etvagytalansagot eredmenyez. De mar 1 honapja tart es idegileg engem is teljesen felemeszt.Most szunet van a gyogyszerszedesben,jovo kedden megyunk kontrollra.Hogy o hogyan viseli? Megszokta,kicsi koratol kezdve szinte havonta jarunk vizsgalatokra,vervetelekre,egy evben atlagosan 2x-3x biztosan "vendegeskedunk" a korhazban is,szoval ez van sajnos. Szerintem en mar jobban kezdek belefaradni.Irtam,hogy dializalom ot idehaza,kaptunk gepet es minden ejjel ra van kapcsolva a dializisgepre,mert kronikus veseelegtelensege is van. Ez 4 eve derult ki,iden tavaszig kemeny dietaval ugy-ahogy szinten tartottak,de husvet utan muszaly volt berakni neki a dializiskatetert a pocijaba es elkezdeni a torturat.
    előzmény:
    tűzrőlpattant (52)
    2007-12-06  07:22
  15. 2007. december 6. 10:0662.

    Biztosan láttad már a Stahl konyháját. Neki van ilyen tripla fazeka. Lehet benne tésztát is főzni pl., de zöldség és húsok párolására kifejezetten jó.  

    A fenekem nekem is eléri egy Ikarus busz kerekét, de a szteroidok és a cigi abbahagyása is hozzájárult ahhoz, hogy farkasétvágyú legyek .

    Én úgy gondoltam, hogy az ünnepek alatt is próbálom visszafogni a nagy zabálást. Muszáj, mert nekem csak szóltak még, hogy vigyázzak... jobb megelőzni a nagyobb bajokat.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533266 (58)
    2007-12-06  09:51
  16. 2007. december 6. 10:0461.
    Szia,koszonom a jokivansagokat.
    előzmény:
    ofelia (26)
    2007-12-05  18:00
  17. 2007. december 6. 10:0460.
    Mia baja a billentyűdnek?
    Műtétre vársz Te is?
    Mióta szeded a vízhajtót?
    Szedsz-e véralvadásgátlót is?
    Ha igen nem befolyásolja valamilyen irányba a Noni, az eredményedt?

    Egyébként nem hallottam még róla.

    Sok mindenre kell figyelni a véralvadásgátlóval, képzeld csak rászokattam magam az aktívia evésére, naponta azzzal kezdem a napot, és annyira megváltoztatta a véralvadásom ,hogy olyan volt, mintha nem is szedtem volna a véralvadásgátlót.
    Mondta is akkor az orvos, ha elkezdtem enni akkor ahoz állítják be a gyógyszert, de akkor tartsam is magam, és naponta egyem. mondjuk ez már régebben volt, és azóta nincs is ilyen problémám, de ha valamit változtatni akarok az étrendemen, akkor azt előbb meg kell beszélni az orvossal.
    Én is üdvözöllek közöttünk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533791 (59)
    2007-12-06  09:55
  18. Torolt_felhasznalo_533791
    Torolt_felhasznalo_533791
    2007. december 6. 09:5559.

    Sajnos nekem is vizhatjtót kell szednem minden nap. Szivbillentyü problémám van, és emiatt  kell szednem. Sőt e mellé még cukorbeteg is vagyok,  tablettáról átállitottak inzulinra. Igy elég körülményes az étkezésem és nagyon oda kell figyelnem. A többi bajaimat nem is sorolom.

    Az étkezésembe mindennap iktatok be gyümölcsöt és zöldségféléket. Mesterséges étrendkiegészitőt nem szedek, ellenben rendszeresen iszom a a NONI-t, nem olcsó mulatság, de ennyit megér a szervezetem karbantartása. Biztos hallottál már róla, ez egy gyümölcskoncentrátum, az interneten utána tudsz nézni. 

    A vizhajtó bizony nekem is okoz fáradékonyságot, már nem olyan vagyok mint voltam. De hát ez van, ezzel együtt kell élni és tudomásulvenni, hol fáradtabb vagyok, hol élénkebb. Ne csüggedj emiatt, ha esetlet nem tudsz annyit tenni mint ezelőtt. Én is igy vagyok vele.

    üdv. egy szivbeteg a sok közül

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533266 (1)
    2007-12-05  15:14
  19. 2007. december 6. 09:5158.
    A Béres cseppet én is szedtem, de iszonyatosan nőtt tőle a fenekem, persze valamit, valamiért!

    Milyen fazekad van?

    És mit főzöl benne?

    Én karalábélevest főzök, oldasast sütök, és rizibizit készítek, hát ez nem
    lightos egyáltalán, de szeretjük

    Igaz van rajtam némi plussz kg, de majd csak ünnepek után gondoltam, valami kalória csökkentésre.

    Most azt hiszem nem lennék képes ilyesmire.
    előzmény:
    szekine (57)
    2007-12-06  09:16
  20. 2007. december 6. 09:1657.

    No, a dió és a mogyoró inkább nem kellett volna a csizmámba. Nyomta volna a bütykömet, aztán nem értették volna, mitől sántikálok.  

    Én még nem tudom, mit találjak ki magunknak. Lightos, párolt ételeket eszem hetek óta, mert egyrészt szeretjük, másrészt mert kaptam egy tuti fazekat hozzá az Anyósomtól. /évek óta ott állt a szekrényében, most rájött, hogy nekem adja... jó ötlet volt tőle/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533266 (55)
    2007-12-06  08:29
  21. 2007. december 6. 09:1156.
    Béres cseppet szedtem évekig, most a Béres actival C max multivitamint. Rokonom orvos, ő ajánlotta pár éve. A laborom minden esetben rendben van.
    előzmény:
    tűzrőlpattant (50)
    2007-12-06  07:17
  22. 2007. december 6. 08:2955.
    Hát sajnálhatod, hogy nem tettd ki a cszmádat!

    Én szépen megpuceráltam, és kaptam is bele diót, mogyorót...!

    Tudod tegnap amikor elindítottam ezt a topicot a világ legszerencsétlenebbjének éreztem magam. De most amikor olvasom, hogy milyen beteg emberek vesznek körül bennünket, már a magam baját én sem érzem annyira "nagynak".A szegény 9éves kisányt nagyon sajnálom.
    Azért a szülőnek sem lehet ilyenkor könnyű! Látni, hogy a gyermeke mennyit szenved! Én hálát adok Istennek, hogy nekem a gyerekeim egészségesek. Lassan mennem kell , mert az én fakanalamat is meg kell mozgatni


    Legyen szép napod!
    előzmény:
    szekine (53)
    2007-12-06  07:54
  23. 2007. december 6. 07:5854.
    Jobbulást kívánok a kislányodnak. Sajnálom, hogy már kisgyerekként meg kellett tudnia, mi a betegség.   
    előzmény:
    almart (24)
    2007-12-05  17:33
  24. 2007. december 6. 07:5453.

    Hűű... sajnos elfelejtettem a csizmámat kitenni, le kellett feküdnöm, mielőtt olvashattalak volna.  

     

    Ahogy olvaslak benneteket, én a közérzetem alapján nem is érzem annyira súlyosnak a helyzetemet. Szerintem az agyamon lévő negatív folyamatok számomra nem annyira ilyesztőek. Kívülállók néznek rám aggódó arccal, én meg csak nézek rájuk értetlenül, hogy miért is tartanak betegnek? Márcsak azért  is, mert múlt héten kedden turkáltak a fejemben és már csütörtökön haza is engedtek azzal az intelemmel, hogy szigorú pihenés lehet csak a napi programom. Betartok mindent, de amikor nem vagyok fáradt, akkor végzem a dolgomat. Nem hajlongok, erőlködök, de a fakanalat körkörösen tudom mozgatni. 

    Köszönöm a szép képet, nagyon aranyos .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533266 (40)
    2007-12-05  22:31
  25. 2007. december 6. 07:2252.
    Kislányodnak jobbulást kívánok, szegény ilyen hamar tudja mi a betegség!

    És hogy viseli mind ezt?
    Veleszületett betegség?
    előzmény:
    almart (24)
    2007-12-05  17:33

Címlap

top