Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pilonidalis cysta ???

joanne2000
Létrehozva: 2007. november 21. 11:16

Sziasztok!

A páromnak tályog nélküli pilonidalis cystája van. Kb. 2 hónapja. (van aki sinus pilonidalisnak ismeri)

Kérem, akit kezeltek hasonlóval, informáljon!

A sebész azt mondta meg kell műteni, mert csak így múlhat el. Viszont sok helyen azt olvastam így is visszatérhet.

A bőrgyógyászunk eddig heti 2x kitisztította, szerinte nem kell műtét. Elmúlt, 3 hétig szinte semmi nem volt, most viszon újra előjött neki.

Jövő hétre van kiírva a műtétre. Nem tudja elmenjen-e, mert azért ez mégiscsak műtéti beavatkozás és lehet, hogy ettől megint újra kiújúlhat. Vagy csak járjon tisztításra a bőrdokihoz és majd csak elmúlik?

Bármilyen infót szívesen veszünk.

Köszönöm!!!!

  1. 2011. február 12. 08:31226.

    Sziasztok!

     

    Nekem novemberben volt az első műtétem, majd decemberben a második. Mindketőtt zártan kezelték. Az elsőt finoman csinálták, így fájdalmaim szinte nem is voltak. A második műtétem, orvosom által elmondottan drasztikus volt. Meg is éreztem, mert szőrnyű fájdalmaim voltak. Csak feküdtem és zokogtam! Már az teljesen kimerített, hogy felkelljek és kimenjek a mosdóba. 2,5 hónap betegállomány után végre visszamehettem dolgozni. Január közepe óta dolgozom ismét, erre a héten elkezdet fájni. Visszamentem a dokihoz és közölte, hogy ismét kialakult és műteni kell. Nagyon el vagyok keseredve, nem tudom meddig fog még ez tartani. Már azon is gondolkodtam, hogy jobb lenne ha nyitva hagynák, akkor talán jobb esélyem lenne a gyógyulásra.

    Szóval ez az én történetem.

    Mindenkinek kitartást és jobbulást kívánok!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. február 3. 20:32225.

    Sziasztok!
    Tegnap végre sor került a nyitott műtétemre. Reggel bementem, gerincbe érzéstelenítő aztán vágtak. Délután négykor már haza is engedtek.
    Az orvos szerint nagy a vágás, nem is összehúzta egy-két varrattal hanem levarrta a két oldalt csonthártyához. Pénteken kellett volna kötés cserére menni,de ma reggelre átáztam, úgyhogy 8-kor a sebészeten kezdtem.
    A fájdalmak: sokkal nehezebb felülni illetve felállni mint a zárt műtétnél, de elviselhető sok fekvéssel. Fájdalom csillapítót csak minimálisan szedek, s főként akkor amikor kezd átázni a kötés mert akkor csíp marhára. Vasárnap kiveszik a patkót és akkor hajrá előre. Két hét a varrat szedés, arra azért még rá kell készülnöm rendesen. :)

    pappsandor: ha lelki eredetűnek gondolod ezt a betegséget,akkor jó sokat gondolhattál annak idején rá, hogy egyáltalán jelentkezett nálad. Az, hogy kinek melyik műtét válik be nem ettől függ. Örülj neki, hogy te azzal megúsztad. A melegre reagálva pedig. Zárt műtétnél naná h tök mindegy, az a kis lyuk ami a drén cső miatt marad hamar beforr (már ha beforr). 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. 2011. február 1. 12:00224.

    Szia Mindenki! :D

     

    2010 április 12-én műtöttek,lehet páran emékeztek is rám,egy pár hozzászólásomból.Szeptember óta semmi panasz,soha nem fáj és soha nem váladékozik,bárhogy ülök nem fáj nem viszket és semmi olyan ami előtte rendeszeren megvolt.

    Zárt műtétem volt biztos emlékeztek rá sokan,de lehet nálam bevált,mert mióta felépültem soha nem is foglalkoztam vele,mert ha állandóan ezzel foglalkoznék lehet nekem is ott lenne vagy újra előjönne,mert sok betegség lelki eredetű,ezt így gondolom.

    Páran írtátok hogy nyáron nem műtik vagy nem jó műtettni.Az én esetembe már elég meleg volt és a gyógyulás pedig a májusi időszakra esett,kemény volt,sokat izzadtam,sokszor itthon kötés nélkül feküdtem hogy neizzadjon be.

     

    jelenleg ennyi jutott eszembe amit veletek megoszthattam így közel egy év multán.

    jobbulást mindenkinek

     

    sziasztok 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. január 8. 20:29223.

    Szia!

     

    Én csak annyit tanácsolnék, hogy mielőbb csináltassátok meg! Előbb-utóbb fájdalmas lesz (ha még eddig nem is volt az), elterjednek a járatok, és akkor még nehezebb lesz megszabadulni tőle! Bárcsak annó én is megműttettem volna akkor, mikor először kijött és csak ujjnyi nagyságú volt!

    Tudom milyen nehéz rászánni magad a műtétre, főleg, hogy a kislányodról van szó. Én 10 évig szenvedtem vele, hatszor felnyitották, kétszer műtöttek, és még most sem merem azt mondani, hogy vége, mert bármikor előjöhet (jelenleg úgy tűnik, hogy sikeres volt a szept.i műtétem).

     

    Remélem megtalálod a megfelelő orvost, és hogy minden rendben lesz!!!!

     

    Dia

    előzmény:
    legszi (222)
    2011-01-07  17:50
  5. 2011. január 7. 17:50222.

    Sziasztok!

     

    A kislányom hat éves, születésétől fogva jelen van ez az elváltozás, amiről azt hittük, hogy bőrredő. Később azt gondoltam hogy plussz egy csigolya, mert kemény volt. a gyerekorvos szerint nem kell vele foglalkozni. Most már annyira idegesített, hogy újra elmentünk,elküldött minket sebészhez, aki egyértelműen kinyilvánította, hogy fejlődési rendellenesség, ciszta, amit el kell távolítani. Azt mondja lehet benne hajszál, fog, akármi más... Nos most gyermeksebészt keresek, Győrben ajánlották dr. Vaszari Zsoltot, de még nézelődöm, keresgélek a neten, hátha találok valami kapcsolódót...

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2010. december 13. 22:23221.

    Nem a gép hanem maga a szőr szál. Nem úgy sérti fel persze h ömlik belőlle a vér stb,nem ilyen drasztikus dolgokra gondolok...hanem a hámréteget sérti fel,ami alá bekerülhet a kosz....

    előzmény:
    SuperMito (206)
    2010-11-01  21:45
  7. 2010. december 13. 22:10220.

    Sziasztok!

    Ne haragadujatok, hogy néha megfeledkezem a forumról. Még mindig ott tartok, hogy egyeztetés megvolt a műtős orvossal...Január a hónapom. Majd január elején kell jelentkeznem pontos időpontra. Aztán irány előre! 

    Addig böjtölöm a dolgot,és eszem a gézlapokat mert néha annyira váladékozik a drén cső lyukán keresztűl mint a rossz nyavaja :@ 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2010. december 1. 19:32219.

    Szia!

     

    Nekem, kb. 2,5 hónapig váladékozott, bár az utolsó 3 hét minimális volt. Furcsa, nekem csak akkor volt véres (inkább a műtét utáni első időkben), amikor a doki nagyon megpiszkálta.

    Gyógyulás? 6 hét volt a betegállomány. Azt hiszem, nyugodtan kijelenthetem, hogy 2,5 hónap után (miután megszűnt a váladékozás) gyógyultam meg! Remélem végleg!!!!

    És Te hogy vagy? Mióta küzdesz ezzel a nyavajával?

     

    Csak ismételni tudom magam: kitartás és persze jobbilást - mindenkinek!

     

    Dia

    előzmény:
    Devla24 (218)
    2010-12-01  16:29
  9. 2010. december 1. 16:29218.
    Sziasztok.
    Kinek meddig váladékozott?
    Ha szabad kérdezni jó az ha már kicsit véres és több a szintelen szagtalan váladék?
    A lényeg hogy be fog gyógyulni a helye. Csak nem kevés idővel jár. Ki meddig gyógyulgatott?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  10. 2010. november 27. 16:28217.

    Sziasztok!

     

    Én is visszanéztem, több mint féléve műtöttek negyedjére, remélem ez volt az utolsó, ez nyitva hagyták.

    Jó döntést hoztam, szenvedéseimről már írtam korábban...

    Jól vok, nekem is fáj még ha sokat ülök rajta, de nincs egyéb panaszom.

    Járok kozmetikushoz, kb 15 centi a heg, ezt a részt gyantáztatom.

    Kicsit vicces a férfi szőrös fenekem,hogy egy sávban szőrtelen , de inkább ezen aggódjak mint azon,hogy kiújult -e vagy sem.

     

    Mindenkinek kitartást, és továbbra is azt javaslom mindnekinek,h nyitottan kell műtetni!!!

     

    Üdv:

    Z:

     

    előzmény:
    dionka (216)
    2010-11-26  15:56
  11. 2010. november 26. 15:56216.

    Szia!

     

    Kitartás neked! Még eléggé az elején vagy a dolgoknak. De ha nincs fájdalmad, akkor a kötözéssel járó kellemetlenség elenyésző - szerintem.

    Engem (másodszor) szept.9-én műtöttek. 13*4*5cm-es "kráter" éktelenkedett hetekig a hátsómon. Viszonylag gyorsan gyógyult, de azért idő kellett, mire ez a nagy üreg teljesen felsarjadt. Nekem is voltak kellemetlenségeim: többször szétnyílt a frissen begyógyult rész, és a doki nem tudott rá elfogadható magyarázatot adni, hogy miért volt ez... Most (!!!), majdnem 3 hónappal a műtét után mondhatom azt, hogy végre begyógyult a sebem. 1-2 cm-es szakaszon még érzékeny, oda még teszek kis darab kötszert, de ez már semmi! És nagyon bízom benne, hogy 7 év utaán végleg megszabadultam ettől a szemét betegségtől!

    Nekem szerencsém volt, minden nap járt hozzám egy nőci kötözni.

    Szóval, lényeg a lényeg, fel a fejjel, nem szabad csüggedni! (igaz, én is párszor fel akartam magam akasztani az elmúlt 3 hónapban )

     Néha azért vissza nézek ide, érdekel, hogy mi van Veletek!

     

    Mindenkinek jobbulást!

     

    Dia

     

    előzmény:
    Devla24 (214)
    2010-11-24  09:37
  12. 2010. november 24. 16:25215.

    Szia!

     

    Nekem is azt mondta a doki, hogy kötözem meg rakjam be a sorbalgont, de nekem mindig kiesett. Egy ismerős mondta, hogy ilyen esetben jár a háziápolás és szóltam a dokinak. A nővér mikor meglátta azt mondta, hogy ez akkora mint egy bánya :(. Nekem két hetente kellett kontrolra járnom, és ha én kezeltem volna akkor lehet, hogy elfertőződik. Hiába tusoltattam azért a rendes hozzá értő napi kitísztítás meg a kötözés jót tett neki.

    A vágás és a környéke még kemény és érzékeny.

    Napi 10 órát dolgozom konyhán, egésznap állni kell, emelni a nagyedényeket meg rohangászni a melegbe, azért nem mentem előbb dolgozni. Csak amikor teljesen begyógyult. Nem kockáztattam, hogy a párás zsíros meleg gőzbe  valami baj legyen. De rendes volt a főnök nem rúgott ki....

    Igen tünetmentesen gyógyultam vagyis remélem nem lesz most már semmi baj.

    A hidrogénperoxid az jó rá. Lehet, hogy a varratokat is kiszedi neked holnap. A zárójelentésedben benne van, hogy mekkora vágást csináltak.

    Szia

    előzmény:
    Devla24 (214)
    2010-11-24  09:37
  13. 2010. november 24. 09:37214.

    Szia na itt a 14. nap hurrá.:)

    Hozzám nem jár senki én ápolom mert a doki nem mondta hogy szügség lenne ápolonőre.

    De van egy ismerösöm szerinte jól csinálom csak holnap kontrolon kérdezzem meg hogy hidrogénperoxidot is használjak e???

    Mert szerinte kéne.

    De most a doki nem mondott semmi érdemlegeset csa zuhanyoztassam napi 3x meg kötözzem és betadinozzam ennyi.

     

    Remélem nem egy orvosi hiba lesz itt nekem is mert lelkileg kész vagyok igy is.

     

    Reménykedem a teljes felépülésben.

     

    Holnap megint kinzás de kibirom mert az erő velem van.:D

     

    A sebem kb:10cm hosszú és a sonda 3cm mutatott mütét elött de hogy milyen mély azt nem tudom. 3 öltéssel van megfogva hogy szét ne nyíljon.

    De szerintem ez már sehova sem nyílik.

    Neked is kemény volt és nyomásra kicsit fájt a farpofa két széle ahol összevarták?

    Lehet nem érthetö igy de hátha.

     

     Hü ha 10 hét ? Ne már az rohadt sok.

     

    De ugye tünetmentesen meggyógyultál?

     

    szia majd írj

     

     

     

    előzmény:
    kisszsu1971 (213)
    2010-11-23  16:25
  14. 2010. november 23. 16:25213.

    Szia!

     

    Az én vágásom 13*4*4 cm.4-5 hétig mindennap járt a háziápoló sóoldattal kimosta és sorbalgonnal kibélelte a sebet és bekötötte.

    KB. 10 hét alatt sarjadt és gyógyult be a seb.

    előzmény:
    Devla24 (212)
    2010-11-23  11:23
  15. 2010. november 23. 11:23212.
    szia köszönöm hogy írtál.
    Nekem ma van a 13.nap.
    Tegnap voltam a dokinál jól megkinzott. Kivette a középsö varatot. Tegnap este elöntöt az ár mert annyi váladék jött,csak néztem hogy úristen de ez már inkább vér volt mint savó.
    Ma dolgozom már,mert múszáj.
    :-(:'(
    De a lényeg sokkal jobban vagyok mint 2-3napal ezelött.
    Már ritkábbak a görcsök is.
    De ha fáj a begörcsölés cataflam megoldja.
    Neked mekkora volt a vágás ?
    Na de jó ezt hallani a meggyógyúlni szó most nekem olyan mintha megkapnám a legfőbb álmomat.
    Várom a többi hozzászolást is.
    Addig is sziasztok.
    előzmény:
    kisszsu1971 (211)
    2010-11-22  18:28
  16. 2010. november 22. 18:28211.

     Szia!

     

    Akik meggyógyultak, nem mindig látogatnak vissza az oldalra, én is csak néha.

    Olvass vissza, mert mintha rémlene, hogy volt, akit a Szent Jánosba műtöttek. Kitartás, remélem hamar, meggyógyulsz te is.

    Engem március 11.-én műtöttek és már 3 hete tudok a fürdőkádban fürödni úgy, hogy beleülök rendesen, és nem fáj a csont, a vágás körül még érzékeny néha fáj is, de az semmiség.

    Addig még biztos fájni fog, amíg a csontra rá nem nő az új hús, vagyis nekem fájt, vegyél be fájdalomcsillapítót.

    Minden nap egyre jobb lesz.

    Jobbulást!

    Szia
    előzmény:
    Devla24 (210)
    2010-11-22  16:02
  17. 2010. november 22. 16:02210.

    Sziasztok a 12.napom ma volt a pezsgös cucc belerekása és pezsgett rendesen.De csak kicsit csípett.

    Szent jános korházban operáltak és nyítva kezelik.

    Valakinek tapasztalat a szent jánosal szemben???

     

    Hova lettek az emberek innen a forumrol senki nem ír semmit:(

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  18. 2010. november 19. 17:27209.

    Sziasztok ma van a 10.nap tegnap volt kontrol.

    A doki ugy megnyomkodta hogy azthittem megütöm.:)

    De ki kellet bírni mert kitisztitotta a sebet.

    Hát sajna nekem is néha hirtelen begörcsöl a dolog.

    De ez nem tart sokáig állitolag csak addig mig meg nem erősödik a farcsontnál kioperált rész.

    Utána enyhülni fog.

     

    A doki javasolta a jegelést és a zuhanyoztatást.

    Mind a 2ö javit sokat rajta mert után órákig semmi fájdalom.:)

     

    Majd le fogom írni a történetemet ha meggyogyultam mert ez a történet se semmi.

    De akkor majd jobb kedvem lessz.:)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  19. 2010. november 18. 18:17208.

    Sziasztok!

    Csatlakozom hoozzátok!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  20. 2010. november 18. 16:57207.

    Sziasztok nekem a műtét utáni 8.napom.

    A cisztám a fenék kezdeténél alakult ki.

    Most azt szeretném megtudni,mitöl van az hogy hirtelen belenyilal a fájdalom.

    Segitsetek nekem létszi mert néha a fájdalom nagyon nagy.

     

    Váladékozik rendesen de ez meddig fog tartani?

     

    Segitségeteket köszönöm.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  21. 2010. november 1. 21:45206.

    Ezt nem értem miért sértené fel a bőrt a gép, légyszi írd le. Pl ahogy én elképzelem borotvával a bőrön húzom, itt meg csúszik rajta az a műanyag nagyság állító, ami abszolút nem sérti fel a bőrt. Csak mert nekem ez lenne a legegyszerűbb, gyantáztatni nem megyek el :) meg azt is kéne 3-4hetente biztos. Totál borotválni meg megint attól félnék h erősebb lesz és mégkönnyebben befordul, így meg ami már kint van annak mind1 hogy 10mm vagy 2mm, bír nőni nyugodtan, de cáfoljatok rám ha nem ez a jó megoldás.

    előzmény:
    kisnyusz88 (203)
    2010-11-01  11:51
  22. 2010. november 1. 11:55205.
    Ja és még valami. Az hogy leborotválod szerintem csak részben oldja meg a problémát. Szerintem szavazz a gyantázásra mint Zozi,mert az eleve tövestűl tépi ki,és a borotvával csak erősíted a szőrt a tépéstől meg kopik kifele.
    előzmény:
    kisnyusz88 (203)
    2010-11-01  11:51
  23. 2010. november 1. 11:54204.

    Szia Zozi!

    Sajnos kimondtad a lényeget,hogy gyakorlatilag meg ki tudja. 

    Hát majd meglátjuk,én azért szurkolok nektek. 

    előzmény:
    zozi1979 (202)
    2010-10-31  18:53
  24. 2010. november 1. 11:51203.

    Szia!

    Én azt mondom a 2mm-es dolgot felejtsd el. Az fel sértheti könnyen a hám réteget (főleg ha van közte egy két erősebb szőrszál). Ha már minden féle képpen ezen gondolkozol akkor csutkára had menjen. 

    előzmény:
    SuperMito (201)
    2010-10-29  15:44
  25. 2010. október 31. 18:53202.

    Sziasztok!

     

    Mindig ezzel a szövettannal jöttek nekem is, hogy ott semmi nem látszik, kivan vágva minden, stb...

     

    Nekem is van egy rész ahol nagyon nehezen gyógyul, a sebszélek nehezen forrnak össze,lehet Dia neked is " csak" ez történik, ezért van ott még járatszerű, gyulladt rész...

     

    Én a szőrtelenítéssel most elégedett vok, szép a terület, kicsit bénán néz ki egy sáv a fenekemen szőrtelenítve, de ha elérem,h gyengülnek a szőrszálak, illetve kevesebb lesz az adott területen és nem nől a húsba akkor az is eredmény.

     

    Ja és egy fontos infó kisnyusz!

     

    A felhegesedett terület amit kivágtak és a csonttól feltöltődött " hússal-szóvetekkel" már nem tartalmaz elvileg szőrszálakat,szőrhagymát, stb, ergó az a rész már szűz.

    Gyakorlatilag meg kitudja, de én most szépnek látom. a környékét gyantázom, remélem nem lesz gond.

     

    Sajnálom hogy ennyien vunk itt, pitiáner betegség mégis mennyi ember mindennapjait megkeseríti...

     

     

     

    előzmény:
    dionka (200)
    2010-10-29  08:30

Címlap

top