Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pilonidalis cysta ???

joanne2000
Létrehozva: 2007. november 21. 11:16

Sziasztok!

A páromnak tályog nélküli pilonidalis cystája van. Kb. 2 hónapja. (van aki sinus pilonidalisnak ismeri)

Kérem, akit kezeltek hasonlóval, informáljon!

A sebész azt mondta meg kell műteni, mert csak így múlhat el. Viszont sok helyen azt olvastam így is visszatérhet.

A bőrgyógyászunk eddig heti 2x kitisztította, szerinte nem kell műtét. Elmúlt, 3 hétig szinte semmi nem volt, most viszon újra előjött neki.

Jövő hétre van kiírva a műtétre. Nem tudja elmenjen-e, mert azért ez mégiscsak műtéti beavatkozás és lehet, hogy ettől megint újra kiújúlhat. Vagy csak járjon tisztításra a bőrdokihoz és majd csak elmúlik?

Bármilyen infót szívesen veszünk.

Köszönöm!!!!

  1. 2010. október 29. 15:44201.

    A kiujjulós dologra lennék kíváncsi hogy szerintetek akkor borotváljam le a mőtéti rész körül, vagy vágjam le kicsire(hajvágó géppel 2mm re lelehetne), vagy ne csináljak semmit?

    Így 6héttel a műtét után nem tudom hogy is lenne a legjobb.

    A nyelvi nehézségek miatt nyilván csak arra értette hogy borotváljam le mikor még a lyukon keresztül kezelték(vagy 2hónapja), mert a lyukból is szedett ki 2x is szőrszálakat, és akkor mondta körülötte szedjem le.

    Végül is műtét után nem mondott semmi ilyet.

     Mi lenne a jobb?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  2. 2010. október 29. 08:30200.

    Szia Kisnyusz!

     

    Fogalmam sincs, hogy mitől lehet... Elvileg - a doki elmondása szerint - az egészet kiszedte, és hogy ezt bizonyítja a szövettan eredménye is. Laikusként nehezen fogom fel, hogy a szövettannak mi köze van ehhez, ott nem ezt nézik...

    Tegnap nagyon egyszerűen megoldotta a problémát: bedugta a szondát a járatba, pár centivel feljebb kibújt egy lyukon, és mivel nem volt túl mélyen a járat, egyszerűen egy határozott mozdulattal feltépte a begyógyult bőrt. Fogalmam sincs, hogy mi lesz ennek a vége, már ebben az orvosban sem bízok túlságosan.

    Ha lesz valamilyen fejlemény, azért Nektek is közzé teszem, hátha a hasznotokra tudjátok fordítani. (Bár így lenne!)

     

    Dia

    előzmény:
    kisnyusz88 (199)
    2010-10-28  22:09
  3. 2010. október 28. 22:09199.

    Szia!

    Nem lehetséges, hogy az van, amit itt Zozi egyszer már említett? Hogy van olyan eset, amikor a csont alatt van a ciszta és azt nem tudják teljesen kivágni, mert ott a belek stb. s mintha az rémlene, hogy arra írta, hogy akkor újra előjöhet (ki újulhat).

    Persze nem akarlak riogatni, csak mint számításba vehető dolog említettem.

    Remélem azért semmi ilyen nem lesz! Gyógyulást.

    előzmény:
    dionka (197)
    2010-10-27  08:22
  4. 2010. október 28. 22:06198.

    Szia Zozi!

    Örülök, hogy írtál. Meg azt is, hogy mondhatni jó állapotban vagy.

    A szőrtelenítéssel meg vigyázz! Nagyon csúnyán vissza tud fordulni a szőrszál ha, akar...vagy már alapból is bőr alatt nő s csak akkor lehet kiszedni, ha picit, felkaparod ott a hámréteget. Ami ennek a betegségnek nem igazán tesz jót. Szóval tényleg csak a jó szándék beszél belőlem mikor azt mondom, hogy ha már ezt választottad légy azért óvatos.

    Én biztos megszívnám így. Persze a láb azért erősebb szőrzet…de ha borotva,ha gyanta, ha epilátor akkor is begyullad,visszafordul…vagy át se jön a hámrétegen. Szóval én a te módszered biztosan kihagyom. :)

    előzmény:
    zozi1979 (195)
    2010-10-24  23:50
  5. 2010. október 27. 08:22197.

    Sziasztok!

     

    Elkeserítő ennyi rosszul sikerült műtétről olvasni.

    Engem szept.9-én műtöttek (másodszor). Teljesen nyitva hagyták, hatalmas volt az üreg. Sajnos műtét után begyulladt, ezért 12 napig kellett kórházban lenni. Az az időszak volt a legnehezebb fájdalom szempontjábók, de kibírható, Még azóta is minden nap kötözés keseríti az életemet. A nagy üreg nagyon szépen besarjadt, de sajnos néhány napja az ápoló, aki kötözget észre vette, hogy a seb alján (majnem a végbélnél - onnan egy sipolyt távolítottak el) mintha járat lenne. Szondával megnézte, és sajnos igaza volt. Elvileg már nem kéne kontrollra mennem a sebészhez, de holnap meglátogatom, hogy inkább még most csináljon vele valamit. Azt nem értem, hogy ha már nincs ott a cysta, miért nem gyógyult be rendesen a seb alsó része, miért alakult ki a járat (mivel úgy tudom, hogy a sipolyokat a cysta által termelt váladék "csinálja")????

    Már nagyon elegem van ebből a betegségből, 9 éve keseríti meg az életemet...

     

    Mindenkinek jobbulást kívánok!

     

    Dia

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  6. 2010. október 24. 23:53196.

    Sziasztok!

     

    Ha elolvastátok az előző hozzászólásaimat akkor tudjátok az előzményeimet...

     

    Sajnos most sem vok jól, igaz akkor fáj ha sokat ülök rajta.

     

    Olvasgattam az új betegek hozzászólásait, és ha alaposan tani

    ulmányozzátok akkor kiderül,hogy még mindig a nyitott győz a zárttal szemben. Egyszerűen kiújul.

     

    Kikell vágni CSONTIG, NYITVA hagyni, és várni míg felsarjad magától!

     

    Valóban nem egy halálos, bonyolult műtét, de megkeseríti nagyon sok ember életét :(

     

    Lásd itt a fórumot.

     

     

    Kitartást mindenkinek, 4 műtét ,megannyi helyi érzéstelenítéses feltárás után,mikor most legutóbb voltam a kozmetikusnál, mondta,hogy fájni fog a szőrtelenítés!

     

    Megmosolyogtam...

     

    Szóval szőrtelenítem ,majd végbéltől derekamig egy sávban, ami nem szép,de próbálom megelőzni,hogy szőr benőljön a húsba.

     

    Bár ezzel kapcsolatban is vannak fenttartásiam, úgyanis ha jól utána olvastok, akkor a PILONIDALIS CYSTA a szőr benővése okozza, míg a DERMOID CYSTA a veleszületett rendellensség a farcsontnál,amit kikell írtani tövestül.

    Sajnos a sebészek sem különböztetik meg, én már csak tudom :(

    Na megint okoskodtam, de nagyon sokat olvastam már utána, látott kb 10 sebész, amit lehet tovább adok nektek, mert mocskos betegség,sok kellemetlenséggel.

     

    Gyógyulást!

     

    Z.

     

    előzmény:
    SuperMito (194)
    2010-10-24  21:10
  7. 2010. október 24. 23:50195.

    Sziasztok!

     

    Ha elolvastátok az előző hozzászólásaimat akkor tudjátok az előzményeimet...

     

    Sajnos most sem vok jól, igaz akkor fáj ha sokat ülök rajta.

     

    Olvasgattam az új betegek hozzászólásait, és ha alaposan tani

    ulmányozzátok akkor kiderül,hogy még mindig a nyitott győz a zárttal szemben. Egyszerűen kiújul.

     

    Kikell vágni CSONTIG, NYITVA hagyni, és várni míg felsarjad magától!

     

    Valóban nem egy halálos, bonyolult műtét, de megkeseríti nagyon sok ember életét :(

     

    Lásd itt a fórumot.

     

     

    Kitartást mindenkinek, 4 műtét ,megannyi helyi érzéstelenítéses feltárás után,mikor most legutóbb voltam a kozmetikusnál, mondta,hogy fájni fog a szőrtelenítés!

     

    Megmosolyogtam...

     

    Szóval szőrtelenítem ,majd végbéltől derekamig egy sávban, ami nem szép,de próbálom megelőzni,hogy szőr benőljön a húsba.

     

    Bár ezzel kapcsolatban is vannak fenttartásiam, úgyanis ha jól utána olvastok, akkor a PILONIDALIS CYSTA a szőr benővése okozza, míg a DERMOID CYSTA a veleszületett rendellensség a farcsontnál,amit kikell írtani tövestül.

    Sajnos a sebészek sem különböztetik meg, én már csak tudom :(

    Na megint okoskodtam, de nagyon sokat olvastam már utána, látott kb 10 sebész, amit lehet tovább adok nektek, mert mocskos betegség,sok kellemetlenséggel.

     

    Gyógyulást!

     

    Z.

     

    előzmény:
    kisnyusz88 (192)
    2010-10-16  23:47
  8. 2010. október 24. 21:10194.

    Engem is műtöttek 5hetel

    21 éves vagyok főiskolás, kb 2009-2010 ig sokszor a sok óra után amikor hazaértem olyan jó volt megvakarni azt a csontot, éreztem valamit, de nem fájt annyira h elmenjek orvoshoz.

     

    Utána 2010 3.-4.hónapja felé kijött egy „pattanás” ami nagyon fájt, és váladékozott is. Pattanásnak gondoltam, de nem múlt el, ciklusosan 2hét nyugi pár nap levedzés.

    Nyáron kb 1hónapot kezelgették, tűvel a nyíláson mosogatták, de már akkor is mondták h így nem sok esély van h elmúlik ( de ért sokat azért, jobb volt, nem volt feldagadva, nem volt gyulladásban ).

     

    2010 szept 17. műtöttek, helyi érzéstelenítéssel ( 1 nap bennfekvés ), 2 ciszta is volt, MÁTÓL nem kell kötözésre járom, 5 hétig minden nap kötözés! Itt olvasva amit írtatok, nekem is csontig vágta, mert éreztem műtét alatt mintha azt a farcsontomat reszelte volna, lehet nem reszelés, de valamit nagyon csinált… ( vajdasági vagyok és Kikindák műtött egy nagyon jó sebész )

    10 napig nagyon váladékozott, de még a 3. hét után amikor kezdtem a sulit és mozogtam akkor is jött, ami jó, lehet kicsit előbb is kellett volna sétálgatni többet, mert ahogy mozgok jobban kijön a váladék.

     A műtét után 2-3 hétig úgy vittek mindig kötözésre, utána a 3. hét felé bírtam csak kocsit hajtani.

     Most így 5hét után semmit nem érzek, birok mindent, eddig ha ültem és keltem fel akkor fájt.

    Nekem azt mondta az orvos hogy körülötte borotváljam le, hogy nehogy megint begyulladjon.

    Vagy mi más újíthassa ki? Nektek mit mondtak, mire figyeljetek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  9. 2010. október 18. 10:38193.

    Szia!

    Hát akkor te is rendesen megszenvedsz vele:S...sajnálom.

    Nekem nyitva hagyták(kb. 3,5 hete nyitották fel helyileg,bő 3 cm mély lyuk maradt a helyén) és már gyógyul be,egyre kisebb a lyuk. A doki azt mondta,ha továbbra is cseréljük a  kötést 2 naponta,és ennyire lassan nő be,nagyon valószínű,hogy már nem újul ki...nagyon remélem,hogy így lesz,mert már nagyon unalmas a sok kötözés,és hiányzik a "rendes" fürdés is,na meg a mozgás szabadsága...Elsős egyetemistaként nem így akartam kezdeni az évet,ingázás az otthonom,meg a kolesz(illetve a két város) között a kötözés miatt:S...

    előzmény:
    kisnyusz88 (192)
    2010-10-16  23:47
  10. 2010. október 16. 23:47192.

    Szia!

    Nekem is egy rögtönzött feltárással kezdték a dolgot. Gyorsan érzéstelenítő még észbe se kaptam már felvágtak. De az csak rövid távú megoldás. Nekem már akkor mondta az orvos hogy minden féle képpen műteni kell. Sajnos bele futottam a zárt műtétbe. Tanultam belőlle. 

    Bár makacskodom és még mindig a nyitotra várok, de az orvos és a hely már megvan. Csak a Január jönne már!

    Gyógyulgassatok!

    Puszi

    előzmény:
    Filcsi18 (185)
    2010-10-02  09:58
  11. 2010. október 16. 12:11191.
    Sajnálom, hogy ilyen tapasztalataid voltak. Nekem Miklós Sándor csinálta ( ő csütörtökön rendel), általában ő is kötözte. Jó nem mondom, hogy nem fájt, de ki lehetett bírni. Igen Janohin doktorral én is meg voltam elégedve. A többi sebésznek tényleg voltak érdekes dolgai....
    előzmény:
    jani5 (190)
    2010-10-15  23:19
  12. 2010. október 15. 23:19190.

    Szia!

     Neked akkor pont szerencséd volt.

    Akikkel én beszéltem orvosokkal (kötözések alkalmával) azok közül egyik sem így csinálta volna. Van aki azt mondta hogy rögtön összevarta volna, a másik csak fel akarta nyitni (feltárás) meg ilyenek.Volt egy olyan is amelyik megmagyarázta nekem hogy ez nincs megműtve csak a tetejét megnyitották. Pedig a zárójelentést oda adtam neki csak sz..t elolvasni.

    Mondom neki hogy: jóember ez csontig ki van vágva. Erre ő: nem ez csak fel van tárva. Egy feltárt seb meg egy csontig kivágott seb között azért van különbség. Azt is mondtam hogy Pesten mit javasoltak a kötözéssel kapcsolatban.  -Só oldattal vagy hidrogén peroxiddal kiöblíteni a sebet, majd betadinnal átitatott!!!!!!!!! gézzel kitamponálni és erre fedőkötés-. Ha a géz egy kissé beleragadt a sebbe Pesten egy kicsit beáztatta só oldattal hogy ne fájjon mikor kiveszi. Ezek itt azért sem így csinálják. A benne lévó gézt kitépik mint a káddugót a fürdőkádból, a sebet semmivel nem öblítik, a száraz!!!!!!! gézt beletömködik a sebbe majd a tetejére 2 szisszenetnyi betadint rápumpál és erre teszi a fedőkötést. Katasztrófa. Nem győztem szedni az algoflexet.

    Ja a másik meg az hogy azt sem tudják megmondani mekkora a seb.

    ( Pesti sebész 3-4 cm hosszú 5cm mélyet vágott ugyi.) Az egyik szerint 1.5 cm mély, a másik azt mondta ő ezt így nem látja, a harmadik csak annyit mondott hogy elég mély. Hát köszi de ezekre egy pattanást se bíznék rá. Még egy dolog a kötözéssel kapcsolatban: Mondom nekik, hogy mivel kötöztek, milyen volt a kötszer, a ragasztó, stb. Válasz: Nekik ott jól megy ott van rendes kötszer. Itt mi a sz..ért nincs. Akkor mi a ló..sznak fizetem a TB-t ha még kötszer sincs. Na csak ennyit az Egri kórházról meg a benne lévő orvosokról. Egyetlen egy orvossal találkoztam aki rendesen kitisztította, leápolta, bekötözte a sebet. Hétfőn szokott rendelni: Dr. Janohin Jurij ő korrekt.

    előzmény:
    sylke- (189)
    2010-10-15  10:08
  13. 2010. október 15. 10:08189.

    Szia!

     

    Nekem tavasszal volt műtétem Egerben. Igaz hogy az egri kórházról sok rosszat lehet hallani, de az nem igaz hogy ott még nem csináltak ilyen műtétet és az sem igaz, hogy összevarrják a sebet. Nekem is nyitottan csinálták és nagyon rendes volt a doki.

    Nekem is azt mondták, hogy még így sem 100% hogy nem jön elő többé.

    előzmény:
    jani5 (188)
    2010-10-07  14:33
  14. 2010. október 7. 14:33188.

    Sziasztok!

     

    Csatlakozom én is a klubbhoz 30 éves vagyok. Sajna előbb nem tudtam regelni, lett volna egy-két kérdésem de már mindegy mert túl vagyok a műtéten. Azért leírom én is a történetem hátha valakinek segít a döntésben. Nem szabad halogatni úgyis műtét lesz a vége.

    Kb. 6-7 éve kezdődött nálam is ez a ciszta persze akkor még nem tudtam mi ez, orvoshoz nem mentem vele.  Nem is néztem, hogy van ott egy gumó. Azt hittem biztos beütöttem azért fáj. Egy hétig növesztgettem mire magától elfakadt, fent a tetején, tehát még sipoly nem volt persze addigra be is lázasodtam. Anyum kinyomkodta minden nap és kb egy hét alatt elmúlt (gondoltuk mi kis naívak). Vagy másfél évig utánna elő sem jött teljesen panaszmentes voltam. Aztán kezdődött megint a fájdalom szóltam muternak rögtön. Akkor már anyám észrevette hogy ilyen kis luk (sipoly) keletkezett a gumótól nem messze és nyomkodásra azon keresztül ürül. Még egy kisebb adag szőrt is sikerült kiszedni a lukon keresztül. Ekkor már azt hittem meg van mi okozta és többet nem jön elö. Megint tévedtem. További két luk keletkezett. Évente egyszer kétszer kiújult de nem nagyon foglalkoztam vele, orvoshoz még mindig nem mentem. Valahogy nem szeretek orvoshoz járni, meg utálok fél napokat várni arra hogy bejussak hozzá. Nade ez a szemét ciszta csak nem hagyott békén, itthon már mindenféle népi gyógymód csődőt mondott ezért fogtam magam és meglátogattam vele a dokit. Direkt akkor mentem amikor be volt durranva hagy lássa az orvos miről is van szó. Ekkor tudtam meg hogy ezt az izét pilonidalis cysta-nak hívják. Ez volt tavaj márciusban akkor mondták hogy csak és kizárólag műtéttel lehet megszűntetni. Magyarul ki kell vágni tövestül az egészet és még akkor sem 100% hogy nem újul ki. Ja és akkor kell műteni mikor épp nyugalomba van. Hát mit mondjak kissé befékeltem a műtét hallatán mert még hál istennek soha nem volt műtétem. Aztán megint nyugalomban volt tavaly márciustól idén júliusig tehát majdnem másfél évig. Már kezdtem reménykedni hogy hátha megúnta és nem nő ki többé. De nem, csak erőt gyűjtött azért pihent mert ez a szemét 3 hónap alatt négyszer bedurrant. Na ekkor telt be a pohár, vérszemet kaptam és elmentem vele a sebészetre hogy kezdjenek vele valamit mert megőrülök tőle. Pesten a SOTE-n mutattam a sebésznek. Azt mondja: Aha ez rutin műtét, semmi komoly simán kivágjuk CSONTIG!!! Na ekkor megint beijedtem de már nem akartam tovább növesztgetni elég volt 7 évet szenvedni vele. A műtéten túl vagyok immár két hete. Gerincérzéstelenítést kaptam nem fájt ugyan olyan mint egy sima injekció. Negyed óra múlva már kezdték is a műtétet, a doki megfestette a cisztát majd szépen kivágta. Azt mondta hogy egy babérlevél formájú 3-4cm-es lyukat vágott 5cm mélyen egészen a csonthártyáig. Hál istennek nem mászott szét nagyon. Állítólag ez olyan mint a fának a gyökere és egész nagy területet is be tud nőni. Semmi varrat nem került a sebbe simán csak ki lett tamponálva arra meg fedőkötés került. Öt nap után haza engedtek, minden nap járok kötözésre. Hát igy két hét után is levedzik még szépen, de már csak 1,5 cm mély a seb. Nem véletlenül mentem vele Pestre csak jókat hallottam róluk meg hát itt Egerben nem olyan jók a körülmények sem. Az itteni dokik ilyet még nem csináltak, ök mindig összevarják állítólag. Tőlem is azt kérdezték mikor kell visszamennem összevarratni. Soha hál istennek nagyon gyorsan gyógyulok ma már huzamosabb ideig is tudok ülni rajta igaz még azért kényelmetlen egy kicsit.

     

    Apropó van itt  olyan akinek nyitva hagyták a sebet de igy is kiújult neki a ciszta?  Vagy ez majdnem 100%-os gyógymód.Igaz nem volt olyan rossz a műtét mint amire számítottam de azért nemszívesen ismételném meg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  15. 2010. október 2. 16:56187.

    Hali!

    Pont ettől féltem,mármint sejtettem,hogy elkerülhetetlen...az a baj,hogy már szinte paranoiás vagyok,mert ha fáj,rögtön arra gondolok,hogy na már megint megtelik...pedig elvileg mivel nyitva van,nem telhetne meg,szóval már magam se tudom mikor mitől fáj:S...

    előzmény:
    kisszsu1971 (186)
    2010-10-02  14:39
  16. 2010. október 2. 14:39186.

    Szia!

    Nem akarlak elkeseríteni, de mindenkép meg kell műteni. Ha nem most akkor, majd ha megint elő jön.

    Mert bizony elő fog jönni, lehet majd  csak évek múlva. Azzal ,hogy a doki felnyitotta meg tisztogatja, még lent mélyen bent van sajnos. Sokan átestek már ilyen helyi érzéstelenítéses feltáráson, de az csak átmeneti.

    Kitartás!

    előzmény:
    Filcsi18 (185)
    2010-10-02  09:58
  17. 2010. október 2. 09:58185.

    Sziasztok!

    Én egy 18 éves lány vagyok,aki apai úton örökölte ezt a betegséget...

    Már régóta ott volt 2 fekete pötty a farkcsontomnál,de 2 héttel ezelőtt teljesen begyulladtak,akkor kenőcsöt kaptam rájuk,majd 1 hétre rá genny is jött belőlük és már a séta is nagy fájdalmakat okozott. Így kedden a doki helyi érzéstelenítés mellett felnyitott. Kiderült,hogy már 1 hatalmas tályog volt, így most egy óriási lyuk tátong a helyén,amit naponta tisztít a doki...A cél az,hogy minnél tovább nyitva maradjon a seb,hogy folyamatosan tisztulhasson. Lassan 5 napja van ez így,és hol fáj,hol nem...volt már valaki hasonló helyzetben?(nem műtőtték,de megnyitották?) Szerintetek így mekkora az esély arra,hogy nem kell műteni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750922 (0)
     
  18. 2010. szeptember 15. 15:17184.

    Sziasztok! Engem egy éve műtöttek, azóta jól vagyok. A sebem nagyon szép, mintha nem is lett volna ott egy nagy, csontig nyitott vágás. Ha sokáig ülök, néha fáj a seb.


    Zozi! Örülök, hogy vége a kálváriádnak, jól megszenvedtél!!! 

     

    Kitartás mindenkinek és olyan dokit válasszatok, aki megfestőt műtétet csinál és a sebet nem varrja össze! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  19. 2010. szeptember 13. 23:53183.

    Sziasztok!

     

    Féléve műtöttek, elég sokat lógtam itt anno, gondoltam visszanézek.

    Jól vok, nincs lyuk, nincs váladékozás, de mivel 15 centis heg, és egész nap rajta ülök fáj :(

    Persze ha nem ülök rajta nem fáj :)

    CSak nyitottan szabad műtetni.

    Megszenvedtem, de inkább egy komolyabb műtét mint 4 drain csőves...

     

    Kitartást mindenkinek!

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852646 (181)
    2010-08-31  12:13
  20. 2010. szeptember 7. 10:37182.

    Sziasztok!

    Most jöttem haza a sebészemtől. Gézlapokat irattam fel,mert már nagyon fogytán volt. 

    Kérdezte hogy és levedzik rendszeresen? Hát mondom van hogy 3 napig nem,aztán megint rákezd. Rendes volt,felírt 30 db-ot. Mondtam neki, hogy nekem az fél évig elég is lesz. :D

    Közölte,hogy azért hamarabb szeretne viszont látni a műtét miatt. Mondtam neki, hogy januárnál előbb nem tervezem. Elég csúnyán nézett rám, de hát én döntök úgyis. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_852646
    Torolt_felhasznalo_852646
    2010. augusztus 31. 12:13181.

    Szia Szilvi!

     

    Bocsi a késői válaszért: Igen, igazatok volt. :)

    Több orvost is megkérdeztem ez ügyben, megbízhatóbbakat. (Aki a tisztítást végezte, elég faragatlan stílusban beszélt velem, de úgy tűnik legalább jól megcsinálta - azóta, 7 éve nincs problémám - de a műtétet tudom, nem lehet elkerülni)

    Az ikertestvér nem szó szerint igaz, csak ahhoz hasonlítják. Embrionális fejlődési rendellenességként írták le, a benne talált szövetek, haj, fog... a sajátunk. De ahány orvos, szinte annyi magyarázat, hogy mi okozza. 

     

    Én is örülnék, ha a gyógyultak néha visszanéznének, és írnának, hogy azóta hogy vannak. Hogy telnek mindennapjaik.

     

    Üdv Mindenkinek

     

     

     

     

    előzmény:
    kisnyusz88 (173)
    2010-08-22  15:57
  22. 2010. augusztus 30. 20:08180.

    Szia!

    Ne haragudj,de számomra kicsit furcsa, hogy meg sem kérdezted az orvost, hogyan is fog zajlani a műtét. Lényegében az mindegy hogy altatnak e vagy sem. Nem bent dől el. Orvos függő.

    Ha zárt akkor lesz egy drain cső benned mikor felkelsz, ha nyitottan akkor nem lesz. 

    A kötözés időpontokat pedig majd az orvos megmondja. 

    Minden esetre sikeres műtétet és gyógyulást.

    előzmény:
    Black_Angel (176)
    2010-08-30  00:14
  23. 2010. augusztus 30. 20:05179.

    A tisztogatással semmire se mentek. Kell a műtét!

    A tisztítással nem ürül ki teljesen a genny,csak egy része. A műtét azért kell (ha nyitott meg főleg!) hogy a pangó genny is kijöjjön. Sok orvos azzal hiteget hogy a zárt műtéttel is kijön. Hát ezt se kell elhinni!

    előzmény:
    joanne2000 (1)
    2007-11-21  11:16
  24. 2010. augusztus 30. 08:17178.

    Szia Nony!

     

    Mi van veled? Hogy vagy a tavaszi műtéted után? Említetted, hogy T.bányán csinálta egy kisbéri orvos.. Engem szept. 9-én fog műteni... Megköszönném, ha valami elérhetőséget /e-mail cím, tel.szám/ küldenél nekem a dionka@velvet.hu címre, mert lenne 1-2 kérdésem, amit inkább nem itt tennék fel! Kérlek jelentkezz!!!!

    Köszi!

     

    Dia

    előzmény:
    dionka (158)
    2010-04-29  13:31
  25. 2010. augusztus 30. 00:33177.
    Ezt el ne hiddddd!   Mert kiszedem a maradék hajamat is! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852646 (172)
    2010-08-17  16:24

Címlap

top